Šta trenutno čitate?

Kulturna dešavanja, predstave, izložbe, festivali, obrazovanje i budućnost mladih...

Moderator: Chloe

Post Reply

Citate?

Sa zadovoljstvom!
1198
91%
Dovoljno je sto moram citat titlove na TV-u...
123
9%
 
Total votes: 1321

User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50580
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#4676 Re: Šta trenutno čitate?

Post by Bloo »

okej ako neko iznese kritiku, ta i ta knjiga ne valja zbog toga i toga (los stil..blabla), ali da je "pornografija" prisutna u knjizi eliminirajuci kriterij za ocjenjivanje same knjige...

pomalo neozbiljno i amaterski, ne?
User avatar
nellington
Posts: 10761
Joined: 11/03/2008 13:32
Location: navedeno lice se udaljilo u nepoznatom pravcu.

#4677 Re: Šta trenutno čitate?

Post by nellington »

Bloo wrote:
sadmire wrote: ja sam je imao na listi, posebno zato sto je nagradjena, al sada, nakon ove dvije "preporuke", definitivno odustajem!
:shock:

ma daj, fakat?
na osnovu necijeg licnog iskustva ti odbacujes knjizevno djelo?

odoh i ja spalit onda Satanske stihove i Ljubavnika Lady Chatterly
Ne diraj Lady, eto te k'o Kate Winslet kad joj u The Reader mladić čita Ljubavnika Lady Chatterley i ona kaže - stid da te bude. Čitaj dalje :D
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50580
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#4678 Re: Šta trenutno čitate?

Post by Bloo »

nellington wrote:
Ne diraj Lady, eto te k'o Kate Winslet kad joj u The Reader mladić čita Ljubavnika Lady Chatterley i ona kaže - stid da te bude. Čitaj dalje :D

joj taj film :cry: ja plak'o na kraju ko kišna godina
User avatar
nellington
Posts: 10761
Joined: 11/03/2008 13:32
Location: navedeno lice se udaljilo u nepoznatom pravcu.

#4679 Re: Šta trenutno čitate?

Post by nellington »

Bloo wrote:
nellington wrote:
Ne diraj Lady, eto te k'o Kate Winslet kad joj u The Reader mladić čita Ljubavnika Lady Chatterley i ona kaže - stid da te bude. Čitaj dalje :D

joj taj film :cry: ja plak'o na kraju ko kišna godina
Welcome to the club. :cry:
User avatar
wewa
Posts: 14767
Joined: 27/05/2010 15:20
Location: djah na brdu, djah u ravnici

#4680 Re: Šta trenutno čitate?

Post by wewa »

a film lady chatterley? otad sanjam seana beana :cry:
User avatar
sadmire
Posts: 2401
Joined: 28/01/2008 15:38
Location: zemlja galebova

#4681 Re: Šta trenutno čitate?

Post by sadmire »

Bloo wrote:
sadmire wrote: ja sam je imao na listi, posebno zato sto je nagradjena, al sada, nakon ove dvije "preporuke", definitivno odustajem!
:shock:

ma daj, fakat?
na osnovu necijeg licnog iskustva ti odbacujes knjizevno djelo?

odoh i ja spalit onda Satanske stihove i Ljubavnika Lady Chatterly
nije zbog toga, nego neke knjige citas samo na osnovu necije preporuke a ova do sada ovdje nije dobila nijednu, zbog toga sam od nje odustao.

neko je nekad ranije na ovom forumu vec pisao da ju je poceo citati i da ne vrijedi zbog nje zrtvovati dragocjeni sat vremena pred spavanje il tako nesto, to mi je ostalo u sjecanju, a sad su to i drugi potvrdili.

Toliko knjiga imam na listi, a tako malo vremena za eksperimentiranje, tako da radije idem na sigurno!
User avatar
Filter
Posts: 8673
Joined: 31/12/2010 11:42
Location: cirkus

#4682 Re: Šta trenutno čitate?

Post by Filter »

:D moja prva "bezobrazna" knjiga je bila "crven ban". rovio po stvarima od starog ( zamalo fasovao :D ) i naletim na ovu knjigu. :D :D
spicena u par dana :D
doktor78
Posts: 3947
Joined: 14/09/2006 11:02

#4683 Re: Šta trenutno čitate?

Post by doktor78 »

...
Last edited by doktor78 on 14/04/2011 12:35, edited 1 time in total.
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50580
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#4684 Re: Šta trenutno čitate?

Post by Bloo »

sadmire wrote: nije zbog toga, nego neke knjige citas samo na osnovu necije preporuke a ova do sada ovdje nije dobila nijednu, zbog toga sam od nje odustao.

neko je nekad ranije na ovom forumu vec pisao da ju je poceo citati i da ne vrijedi zbog nje zrtvovati dragocjeni sat vremena pred spavanje il tako nesto, to mi je ostalo u sjecanju, a sad su to i drugi potvrdili.

Toliko knjiga imam na listi, a tako malo vremena za eksperimentiranje, tako da radije idem na sigurno!

okej, meni se svejedno knjiga nije svidjela (ne zbog "pornografije"), ali isto tako necije misljenje o toj knjizi moze biti formirano na osnovu njegovog ili njenog vlastitog puritanizma, tako da se moze desiti da propustis neke divne naslove jer su ljudiu dali kritiku knjige na osnovu svojeg gadenja prema pornografiji kao necem nemoralnom
User avatar
sadmire
Posts: 2401
Joined: 28/01/2008 15:38
Location: zemlja galebova

#4685 Re: Šta trenutno čitate?

Post by sadmire »

Bloo wrote:okej ako neko iznese kritiku, ta i ta knjiga ne valja zbog toga i toga (los stil..blabla), ali da je "pornografija" prisutna u knjizi eliminirajuci kriterij za ocjenjivanje same knjige...

pomalo neozbiljno i amaterski, ne?
ne znam sad da li se ovaj post odnosi na moje odbacivanje, ali ja je ne odbacujem zbog pornografije, to ne bi bio iskljucujuci kriterij, nego zbog generalne ocjene koju su dali neki forumasi, a cije misljenje cijenim!
User avatar
sadmire
Posts: 2401
Joined: 28/01/2008 15:38
Location: zemlja galebova

#4686 Re: Šta trenutno čitate?

Post by sadmire »

Bloo wrote:
sadmire wrote: nije zbog toga, nego neke knjige citas samo na osnovu necije preporuke a ova do sada ovdje nije dobila nijednu, zbog toga sam od nje odustao.

neko je nekad ranije na ovom forumu vec pisao da ju je poceo citati i da ne vrijedi zbog nje zrtvovati dragocjeni sat vremena pred spavanje il tako nesto, to mi je ostalo u sjecanju, a sad su to i drugi potvrdili.

Toliko knjiga imam na listi, a tako malo vremena za eksperimentiranje, tako da radije idem na sigurno!

okej, meni se svejedno knjiga nije svidjela (ne zbog "pornografije"), ali isto tako necije misljenje o toj knjizi moze biti formirano na osnovu njegovog ili njenog vlastitog puritanizma, tako da se moze desiti da propustis neke divne naslove jer su ljudiu dali kritiku knjige na osnovu svojeg gadenja prema pornografiji kao necem nemoralnom
u potpunosti se slazem sa tvojom konstatacijom!
Ko se vodi tom logikom, propustit ce Povijest pornografije od Tribusona, jednu od knjiga koja me je najvise dojmila!?
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50580
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#4687 Re: Šta trenutno čitate?

Post by Bloo »

sadmire wrote:
u potpunosti se slazem sa tvojom konstatacijom!
Ko se vodi tom logikom, propustit ce Povijest pornografije od Tribusona, jednu od knjiga koja me je najvise dojmila!?
:thumbup:
User avatar
eluna
Posts: 12242
Joined: 06/05/2009 21:29

#4688 Re: Šta trenutno čitate?

Post by eluna »

Bloo wrote:okej ako neko iznese kritiku, ta i ta knjiga ne valja zbog toga i toga (los stil..blabla), ali da je "pornografija" prisutna u knjizi eliminirajuci kriterij za ocjenjivanje same knjige...

pomalo neozbiljno i amaterski, ne?
slažem se zekane, a samo se nameće pitanje šta li onda gledaju na TV ...... tamo eto nema ni erotike ni naznaka pornografije ............. ma :run:
ejam
Posts: 2
Joined: 09/04/2011 03:00

#4689 Re: Šta trenutno čitate?

Post by ejam »

cuj te ovog momka kako pjeva. rodjen je u tuzli a zivi u becu. amer se zove. naso ga ja na youtube-u. nevjerovatan glas !!!!! evo vam link :

http://www.youtube.com/watch?v=TlrdMz1Bcio
User avatar
corolla02
Posts: 11334
Joined: 18/02/2009 22:12
Location: Light travels faster than sound; that is why some people appear bright, until you hear them speak!
Horoskop: Gemini

#4690 Re: Šta trenutno čitate?

Post by corolla02 »

a new day, a new book :-D

Image
User avatar
Truba
Posts: 93839
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#4691 Re: Šta trenutno čitate?

Post by Truba »

Image

konačno više :D
factotum
Posts: 81
Joined: 19/03/2011 20:07

#4692 Re: Šta trenutno čitate?

Post by factotum »

Bukowski - Žene
User avatar
Sajo---:
Posts: 619
Joined: 25/09/2005 14:18
Location: Sarajevo

#4693 Re: Šta trenutno čitate?

Post by Sajo---: »

...
Last edited by Sajo---: on 13/04/2025 16:32, edited 1 time in total.
Eborg
Posts: 10629
Joined: 20/09/2006 20:58
Location: Tamo gdje je Sunce,tamo gdje su zvijezde...

#4694 Re: Šta trenutno čitate?

Post by Eborg »

Sajo---: wrote:Korijeni završeni!

Danas počeo čitati Perl Bak - Ponosito srce. 100 stranica za sat i po, ja zadovoljan :D :D :D
"Korijeni" Alexa Haleya? To je fantastična knjiga! :thumbup:
Emilija Kovačev
Posts: 258
Joined: 29/03/2011 23:48
Location: Tamo gdje vječno Sunce sja.

#4695 Re: Šta trenutno čitate?

Post by Emilija Kovačev »

Sad na redu:
Image
User avatar
Sortis
Posts: 165
Joined: 17/04/2011 20:43
Location: Miss Sarajevo (:

#4696 Re: Šta trenutno čitate?

Post by Sortis »

Da li je neko citao Sarajevske subote od Manize Naqvi? Ja sam se, ni sama ne znam zasto, razocarala...

Image
User avatar
Guido NRW
Posts: 90
Joined: 11/04/2011 20:31
Location: Köln u srcu, inace svugdje...

#4697 Re: Šta trenutno čitate?

Post by Guido NRW »

Knjiga skroz dirljiva i potresna.

Image
User avatar
vjesticanametli
Posts: 15704
Joined: 15/02/2008 09:31
Location: Sarajevo X

#4698 Re: Šta trenutno čitate?

Post by vjesticanametli »

o cemu se radi? na prvu sam se smijala zbog naslova :lol: :lol: :lol:
User avatar
Guido NRW
Posts: 90
Joined: 11/04/2011 20:31
Location: Köln u srcu, inace svugdje...

#4699 Re: Šta trenutno čitate?

Post by Guido NRW »

vjesticanametli wrote:o cemu se radi? na prvu sam se smijala zbog naslova :lol: :lol: :lol:

Ako si ikada gledala Charlotte Roche na Vivi mozes predpostaviti :D .

Dakle jedna fina djevojka je sama sebe povrijedila priliko intimne depilacije i mora u bolnicu i onda je dalje filozofski
zaplet... :D
User avatar
Digla_da_kreci
Posts: 6864
Joined: 01/05/2010 19:03

#4700 Re: Šta trenutno čitate?

Post by Digla_da_kreci »

Image

Image
Post Reply