Šta trenutno čitate?
Moderator: Chloe
- Bloo
- Globalna šefica
- Posts: 50580
- Joined: 16/01/2008 23:03
- Location: Korriban
#4676 Re: Šta trenutno čitate?
okej ako neko iznese kritiku, ta i ta knjiga ne valja zbog toga i toga (los stil..blabla), ali da je "pornografija" prisutna u knjizi eliminirajuci kriterij za ocjenjivanje same knjige...
pomalo neozbiljno i amaterski, ne?
pomalo neozbiljno i amaterski, ne?
- nellington
- Posts: 10761
- Joined: 11/03/2008 13:32
- Location: navedeno lice se udaljilo u nepoznatom pravcu.
#4677 Re: Šta trenutno čitate?
Ne diraj Lady, eto te k'o Kate Winslet kad joj u The Reader mladić čita Ljubavnika Lady Chatterley i ona kaže - stid da te bude. Čitaj daljeBloo wrote:sadmire wrote: ja sam je imao na listi, posebno zato sto je nagradjena, al sada, nakon ove dvije "preporuke", definitivno odustajem!![]()
ma daj, fakat?
na osnovu necijeg licnog iskustva ti odbacujes knjizevno djelo?
odoh i ja spalit onda Satanske stihove i Ljubavnika Lady Chatterly
- Bloo
- Globalna šefica
- Posts: 50580
- Joined: 16/01/2008 23:03
- Location: Korriban
#4678 Re: Šta trenutno čitate?
nellington wrote:
Ne diraj Lady, eto te k'o Kate Winslet kad joj u The Reader mladić čita Ljubavnika Lady Chatterley i ona kaže - stid da te bude. Čitaj dalje
joj taj film
- nellington
- Posts: 10761
- Joined: 11/03/2008 13:32
- Location: navedeno lice se udaljilo u nepoznatom pravcu.
#4679 Re: Šta trenutno čitate?
Welcome to the club.Bloo wrote:nellington wrote:
Ne diraj Lady, eto te k'o Kate Winslet kad joj u The Reader mladić čita Ljubavnika Lady Chatterley i ona kaže - stid da te bude. Čitaj dalje
joj taj filmja plak'o na kraju ko kišna godina
- wewa
- Posts: 14767
- Joined: 27/05/2010 15:20
- Location: djah na brdu, djah u ravnici
#4680 Re: Šta trenutno čitate?
a film lady chatterley? otad sanjam seana beana 
- sadmire
- Posts: 2401
- Joined: 28/01/2008 15:38
- Location: zemlja galebova
#4681 Re: Šta trenutno čitate?
nije zbog toga, nego neke knjige citas samo na osnovu necije preporuke a ova do sada ovdje nije dobila nijednu, zbog toga sam od nje odustao.Bloo wrote:sadmire wrote: ja sam je imao na listi, posebno zato sto je nagradjena, al sada, nakon ove dvije "preporuke", definitivno odustajem!![]()
ma daj, fakat?
na osnovu necijeg licnog iskustva ti odbacujes knjizevno djelo?
odoh i ja spalit onda Satanske stihove i Ljubavnika Lady Chatterly
neko je nekad ranije na ovom forumu vec pisao da ju je poceo citati i da ne vrijedi zbog nje zrtvovati dragocjeni sat vremena pred spavanje il tako nesto, to mi je ostalo u sjecanju, a sad su to i drugi potvrdili.
Toliko knjiga imam na listi, a tako malo vremena za eksperimentiranje, tako da radije idem na sigurno!
- Filter
- Posts: 8673
- Joined: 31/12/2010 11:42
- Location: cirkus
#4682 Re: Šta trenutno čitate?
spicena u par dana
-
doktor78
- Posts: 3947
- Joined: 14/09/2006 11:02
#4683 Re: Šta trenutno čitate?
...
Last edited by doktor78 on 14/04/2011 12:35, edited 1 time in total.
- Bloo
- Globalna šefica
- Posts: 50580
- Joined: 16/01/2008 23:03
- Location: Korriban
#4684 Re: Šta trenutno čitate?
sadmire wrote: nije zbog toga, nego neke knjige citas samo na osnovu necije preporuke a ova do sada ovdje nije dobila nijednu, zbog toga sam od nje odustao.
neko je nekad ranije na ovom forumu vec pisao da ju je poceo citati i da ne vrijedi zbog nje zrtvovati dragocjeni sat vremena pred spavanje il tako nesto, to mi je ostalo u sjecanju, a sad su to i drugi potvrdili.
Toliko knjiga imam na listi, a tako malo vremena za eksperimentiranje, tako da radije idem na sigurno!
okej, meni se svejedno knjiga nije svidjela (ne zbog "pornografije"), ali isto tako necije misljenje o toj knjizi moze biti formirano na osnovu njegovog ili njenog vlastitog puritanizma, tako da se moze desiti da propustis neke divne naslove jer su ljudiu dali kritiku knjige na osnovu svojeg gadenja prema pornografiji kao necem nemoralnom
- sadmire
- Posts: 2401
- Joined: 28/01/2008 15:38
- Location: zemlja galebova
#4685 Re: Šta trenutno čitate?
ne znam sad da li se ovaj post odnosi na moje odbacivanje, ali ja je ne odbacujem zbog pornografije, to ne bi bio iskljucujuci kriterij, nego zbog generalne ocjene koju su dali neki forumasi, a cije misljenje cijenim!Bloo wrote:okej ako neko iznese kritiku, ta i ta knjiga ne valja zbog toga i toga (los stil..blabla), ali da je "pornografija" prisutna u knjizi eliminirajuci kriterij za ocjenjivanje same knjige...
pomalo neozbiljno i amaterski, ne?
- sadmire
- Posts: 2401
- Joined: 28/01/2008 15:38
- Location: zemlja galebova
#4686 Re: Šta trenutno čitate?
u potpunosti se slazem sa tvojom konstatacijom!Bloo wrote:sadmire wrote: nije zbog toga, nego neke knjige citas samo na osnovu necije preporuke a ova do sada ovdje nije dobila nijednu, zbog toga sam od nje odustao.
neko je nekad ranije na ovom forumu vec pisao da ju je poceo citati i da ne vrijedi zbog nje zrtvovati dragocjeni sat vremena pred spavanje il tako nesto, to mi je ostalo u sjecanju, a sad su to i drugi potvrdili.
Toliko knjiga imam na listi, a tako malo vremena za eksperimentiranje, tako da radije idem na sigurno!
okej, meni se svejedno knjiga nije svidjela (ne zbog "pornografije"), ali isto tako necije misljenje o toj knjizi moze biti formirano na osnovu njegovog ili njenog vlastitog puritanizma, tako da se moze desiti da propustis neke divne naslove jer su ljudiu dali kritiku knjige na osnovu svojeg gadenja prema pornografiji kao necem nemoralnom
Ko se vodi tom logikom, propustit ce Povijest pornografije od Tribusona, jednu od knjiga koja me je najvise dojmila!?
- Bloo
- Globalna šefica
- Posts: 50580
- Joined: 16/01/2008 23:03
- Location: Korriban
#4687 Re: Šta trenutno čitate?
sadmire wrote:
u potpunosti se slazem sa tvojom konstatacijom!
Ko se vodi tom logikom, propustit ce Povijest pornografije od Tribusona, jednu od knjiga koja me je najvise dojmila!?
- eluna
- Posts: 12242
- Joined: 06/05/2009 21:29
#4688 Re: Šta trenutno čitate?
slažem se zekane, a samo se nameće pitanje šta li onda gledaju na TV ...... tamo eto nema ni erotike ni naznaka pornografije ............. maBloo wrote:okej ako neko iznese kritiku, ta i ta knjiga ne valja zbog toga i toga (los stil..blabla), ali da je "pornografija" prisutna u knjizi eliminirajuci kriterij za ocjenjivanje same knjige...
pomalo neozbiljno i amaterski, ne?
-
ejam
- Posts: 2
- Joined: 09/04/2011 03:00
#4689 Re: Šta trenutno čitate?
cuj te ovog momka kako pjeva. rodjen je u tuzli a zivi u becu. amer se zove. naso ga ja na youtube-u. nevjerovatan glas !!!!! evo vam link :
http://www.youtube.com/watch?v=TlrdMz1Bcio
http://www.youtube.com/watch?v=TlrdMz1Bcio
- corolla02
- Posts: 11334
- Joined: 18/02/2009 22:12
- Location: Light travels faster than sound; that is why some people appear bright, until you hear them speak!
- Horoskop: Gemini
#4690 Re: Šta trenutno čitate?
a new day, a new book


- Truba
- Posts: 93839
- Joined: 17/03/2004 09:36
- Location: Vizantija
- Grijem se na: Plin i struju
- Horoskop: Vodolija
- Contact:
#4691 Re: Šta trenutno čitate?

konačno više
- Sajo---:
- Posts: 619
- Joined: 25/09/2005 14:18
- Location: Sarajevo
#4693 Re: Šta trenutno čitate?
...
Last edited by Sajo---: on 13/04/2025 16:32, edited 1 time in total.
-
Eborg
- Posts: 10629
- Joined: 20/09/2006 20:58
- Location: Tamo gdje je Sunce,tamo gdje su zvijezde...
#4694 Re: Šta trenutno čitate?
"Korijeni" Alexa Haleya? To je fantastična knjiga!Sajo---: wrote:Korijeni završeni!
Danas počeo čitati Perl Bak - Ponosito srce. 100 stranica za sat i po, ja zadovoljan![]()
![]()
-
Emilija Kovačev
- Posts: 258
- Joined: 29/03/2011 23:48
- Location: Tamo gdje vječno Sunce sja.
#4695 Re: Šta trenutno čitate?
Sad na redu:


- Sortis
- Posts: 165
- Joined: 17/04/2011 20:43
- Location: Miss Sarajevo (:
#4696 Re: Šta trenutno čitate?
Da li je neko citao Sarajevske subote od Manize Naqvi? Ja sam se, ni sama ne znam zasto, razocarala...


- Guido NRW
- Posts: 90
- Joined: 11/04/2011 20:31
- Location: Köln u srcu, inace svugdje...
#4697 Re: Šta trenutno čitate?
Knjiga skroz dirljiva i potresna.


- vjesticanametli
- Posts: 15704
- Joined: 15/02/2008 09:31
- Location: Sarajevo X
#4698 Re: Šta trenutno čitate?
o cemu se radi? na prvu sam se smijala zbog naslova

- Guido NRW
- Posts: 90
- Joined: 11/04/2011 20:31
- Location: Köln u srcu, inace svugdje...
#4699 Re: Šta trenutno čitate?
vjesticanametli wrote:o cemu se radi? na prvu sam se smijala zbog naslova![]()
![]()
Ako si ikada gledala Charlotte Roche na Vivi mozes predpostaviti
Dakle jedna fina djevojka je sama sebe povrijedila priliko intimne depilacije i mora u bolnicu i onda je dalje filozofski
zaplet...


