Crna hronika BH cesta

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

Post Reply
ing-ecc
Posts: 18618
Joined: 31/03/2013 09:58

#4676 Re: Crna hronika BH cesta

Post by ing-ecc »

Naslovnica wrote: 14/06/2020 11:53 Znači zvanično je da je Punto bio izvan pune?
Koliko se ovako iz medija moze skontati izgleda da je bas tako. Mozda neko s lica mjesta zna i vise i moze reci i vise.
User avatar
drug_profi
Posts: 65437
Joined: 16/07/2012 16:00

#4677 Re: Crna hronika BH cesta

Post by drug_profi »

Ne znam sta je ona masna fleka u krajnjoj lijevoj. Kao da se tu desio udar.
User avatar
Optimist
Posts: 15529
Joined: 08/02/2010 19:01
Location: Sarajevo

#4678 Re: Crna hronika BH cesta

Post by Optimist »

esso_sa wrote: 14/06/2020 11:37
Jako cesto se desava da preticu na Ivanu preko pune i u zavoju. Toliko cesto da me cudi da nema vise nesreca. Isto vazi i za Bradinu...
Ovo je preticanje bilo, iz aviona se vidi da je punto presao u lijevu traku za uspon iz suprotnog pravca, naisao motor i eto...
Poznavao sam poginulog motoristu i imao priliku da vozim sa njim. Jako dobar vozac je bio, odmjeren i nije divljao... Neka mu je laka zemlja, otisao je jedan jako dobar momak...
Hoces reci da Punto nije mogao preci u suprotnu traku iz nekih drugih razloga?
Dalje, ako je motorista tako fino vozio, kako tumacis smrskan Punto do te mjere da su vatrogasci morali sjeci auto da bi izvadili vozaca?
Ko da se sa kamionom sudario, a ne sa motociklom.
esso_sa
Posts: 2109
Joined: 29/10/2005 16:20
Location: U 'Namu

#4679 Re: Crna hronika BH cesta

Post by esso_sa »

Optimist wrote: 14/06/2020 12:37 Hoces reci da Punto nije mogao preci u suprotnu traku iz nekih drugih razloga?
Dalje, ako je motorista tako fino vozio, kako tumacis smrskan Punto do te mjere da su vatrogasci morali sjeci auto da bi izvadili vozaca?
Ko da se sa kamionom sudario, a ne sa motociklom.
Mogao je, naravno. Mozda je Punto proklizao, vozacu pozlilo ili je nesto trazio po ladicama i nije gledao cestu... Ko zna. Moje misljenje po polozaju auta i nastaloj steti je da je bilo preticanje, posebno sto kamion stoji u pozadini. A sta je tacno bilo, zna valjda policija... Na ovom potezu, od zelene kuce u pozadini, imas komad pravca gdje ljudi jako cesto pozure da preticu, i onda ih iznenadi ova krivina pa nerijetko zavrse u kontra traci. Ja mislim da je ovdje upravo to bio slucaj.
Motor koji je poginuli vozio je veliki putni motor koji ima preko 300kg. Da je isao 80 km/h, dovoljna je sila da unisti malog Punta, posebno sto je motor uzak i kod udara prakticno reze auto kao noz. A ako aludiras na jurcanje, i Ivan i Bradina se na usponima pretvaraju u trkaliste, sto za auta tako i za motore. Ne kazem da je to OK, ali treba biti realan i priznati da na tim prevojima svi vole poklopiti po gasu. Cinjenica je da je motorista stradao u SVOJOJ traci, koliko god da je vozio
Last edited by esso_sa on 14/06/2020 13:03, edited 2 times in total.
User avatar
SAID5
Posts: 599
Joined: 11/06/2011 23:29
Contact:

#4680 Re: Crna hronika BH cesta

Post by SAID5 »

Moj post od prije godinu dana na drugoj temi, kao komentar ovom korisniku koji govori da nikada nikad nije vidio da neko pretice nizbrdo...

SAID5 wrote: 31/08/2019 20:01 Kako je maloprije majmun sa passat karavanon njemackih tablica odvozio spust srednjom (kontra) trakom od tunela prema Rastelnici. Sreca pa nije neki automobil ili jos gore motor isao svojom lijevom uzbrdo :|
Nazalost ista dionica i najvjerovatnije isti scenario. Mozda je punto imao tehnicki problem, mozda je i vozac imao zdravstveni, dosta je opcija moguce i istraga ce reci sta se desilo, ali nazalost dva zivota su izgubljena...
Seyfo
Posts: 4540
Joined: 23/08/2011 14:12

#4681 Re: Crna hronika BH cesta

Post by Seyfo »

Ponavljam da je nezahvalno raspravljati o nesreci i mrtvima jer imaju i oni porodice koje mozda ovo citaju. Hocu reci da je vrlo moguce da u ovom slucaju motorista nije skrivio nesrecu,prije svega zato sto je (ako je) do kontakta doslo u traci u kojoj se on smije kretati a vozila iz suprotnog smjera ne smiju. Moguce je da je vozio preko ogranicenja ali da je skrivio nesrecu,nije. I to je specificno jer su motoristi krivi za 99,99% nesreca zbog svog divljanja,ali eto nadje se i neki slucaj poput ovog u kojem i ne mora tako biti. Pa svako ko vozi moze reci da je svjedocio scenama u kojem je neko umalo stradao ili stradao zbog obijesne i neodgovorne voznje motorista.
high_volume
Posts: 5916
Joined: 09/06/2010 22:51

#4682 Re: Crna hronika BH cesta

Post by high_volume »

Seyfo wrote: 14/06/2020 14:45 Ponavljam da je nezahvalno raspravljati o nesreci i mrtvima jer imaju i oni porodice koje mozda ovo citaju.
Niko ništa nije pisao ružno, niti bilo kako uznemirujuće, što bi povrijedilo porodice. I gotovo svi smo pisali skoro identično tvom komentaru:
Hocu reci da je vrlo moguce da u ovom slucaju motorista nije skrivio nesrecu,prije svega zato sto je (ako je) do kontakta doslo u traci u kojoj se on smije kretati a vozila iz suprotnog smjera ne smiju. Moguce je da je vozio preko ogranicenja ali da je skrivio nesrecu,nije. I to je specificno jer su motoristi krivi za 99,99% nesreca zbog svog divljanja,ali eto nadje se i neki slucaj poput ovog u kojem i ne mora tako biti. Pa svako ko vozi moze reci da je svjedocio scenama u kojem je neko umalo stradao ili stradao zbog obijesne i neodgovorne voznje motorista.
Hoću reći, nemoj pametovati @Seyfo, Allaha ti :-)
Seyfo
Posts: 4540
Joined: 23/08/2011 14:12

#4683 Re: Crna hronika BH cesta

Post by Seyfo »

Prva misao na vijest o nesreci je meni (vjerovatno i vecini ljudi) bila da je vjerovatno motorista kriv jer oni najcesce divljaju i dovode u opasnost sebe i druge, a najcesce su i krivi za nesrece. Medjutim,kako stvari stoje,izgleda da ovdje motorista nije kriv a izgubio je zivot. Ne bih da pametujem vise. Peace.
tyrdh
Posts: 145
Joined: 21/01/2014 15:00

#4684 Re: Crna hronika BH cesta

Post by tyrdh »

Tragedija za porodice, a jedino sto mi mozemo da zakljucimo je da ovo treba svima da nam bude lekcija kako da se ne ponasamo na cesti, nezavisno od toga sta je tacno uzrokovalo ovu nesrecu.

Jurnjava ne ubrzava dolazak nigdje, samo ubrzava odlazak u nigdje.
User avatar
Bakir1
Posts: 13669
Joined: 18/06/2008 16:45
Location: mislim da o tome imam misljenje.
Contact:

#4685 Re: Crna hronika BH cesta

Post by Bakir1 »

Naslovnica
Posts: 35468
Joined: 20/03/2013 15:38

#4686 Re: Crna hronika BH cesta

Post by Naslovnica »

Toksikološka analiza bi mogla objasniti neke stvari.
User avatar
konektovan
Posts: 51453
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#4687 Re: Crna hronika BH cesta

Post by konektovan »

Covjek htio malo lijevom trakom, ali se kulturno vratio u desnu kad je vidio u retrovizoru drugo vozilo iza...
User avatar
vjeshalica
Posts: 20768
Joined: 31/03/2019 14:56

#4688 Re: Crna hronika BH cesta

Post by vjeshalica »

https://www.klix.ba/vijesti/crna-hronik ... /200615111

Bilo je pjtanje dana kad ce romobil osvanut y crnoj hroniKi
boshniak
Posts: 2007
Joined: 20/04/2014 11:48

#4689 Re: Crna hronika BH cesta

Post by boshniak »

Husini, Tuzla

Image

Image
User avatar
Optimist
Posts: 15529
Joined: 08/02/2010 19:01
Location: Sarajevo

#4690 Re: Crna hronika BH cesta

Post by Optimist »

Maloprije na tramvajskoj stanici Marin dvor, smijer Ilidza udes. Kao da tramvaj nije stao pa pogurao par auta.
User avatar
insaneinthebrain
Posts: 25539
Joined: 12/08/2013 12:51

#4691 Re: Crna hronika BH cesta

Post by insaneinthebrain »

Optimist wrote: 16/06/2020 15:36 Maloprije na tramvajskoj stanici Marin dvor, smijer Ilidza udes. Kao da tramvaj nije stao pa pogurao par auta.
nije. nego je caddy silazio sa trotoara i zakacio pola u srednjoj traci. ko nije gledao to ne znam. uglavnom 15 min nije radio tramvaj
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39560
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#4692 Re: Crna hronika BH cesta

Post by bitanga_sa_otesa »

Image
User avatar
mk ultra
Posts: 24036
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Fiume
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#4693 Re: Crna hronika BH cesta

Post by mk ultra »

Image

Danas su tramvaji bili aktivni :mrgreen:
Negdje oko pola 2, zakacio auto na semaforu
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39560
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#4694 Re: Crna hronika BH cesta

Post by bitanga_sa_otesa »

kakva je pita danas bila :D
User avatar
mk ultra
Posts: 24036
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Fiume
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#4695 Re: Crna hronika BH cesta

Post by mk ultra »

Vrela jbt :lol:
Dzabe jogurt
Naslovnica
Posts: 35468
Joined: 20/03/2013 15:38

#4696 Re: Crna hronika BH cesta

Post by Naslovnica »

Dobar je Ćejf.
User avatar
Optimist
Posts: 15529
Joined: 08/02/2010 19:01
Location: Sarajevo

#4697 Re: Crna hronika BH cesta

Post by Optimist »

insaneinthebrain wrote: 16/06/2020 17:20
Optimist wrote: 16/06/2020 15:36 Maloprije na tramvajskoj stanici Marin dvor, smijer Ilidza udes. Kao da tramvaj nije stao pa pogurao par auta.
nije. nego je caddy silazio sa trotoara i zakacio pola u srednjoj traci. ko nije gledao to ne znam. uglavnom 15 min nije radio tramvaj
Ja sam prosao suprotnim smjerom, vidio dostavnjaka poprijeko ali je isto tako ispred ovog Dobla bilo neko auto na sinama. Zato sam pomislio da ih je stigao tramvaj, a Dobla nekako izgurao u drugu traku.
User avatar
johntra
Posts: 11853
Joined: 11/04/2004 02:17
Location: Palma de Hrasno

#4698 Re: Crna hronika BH cesta

Post by johntra »

Image
L u c i f e r
Posts: 12480
Joined: 30/11/2013 14:50

#4700 Re: Crna hronika BH cesta

Post by L u c i f e r »

Kud ne odbise bubrege onom snimacu u konjicu
Post Reply