Koliko se ovako iz medija moze skontati izgleda da je bas tako. Mozda neko s lica mjesta zna i vise i moze reci i vise.
Crna hronika BH cesta
Moderators: _BataZiv_0809, anex
-
ing-ecc
- Posts: 18618
- Joined: 31/03/2013 09:58
#4676 Re: Crna hronika BH cesta
- drug_profi
- Posts: 65437
- Joined: 16/07/2012 16:00
#4677 Re: Crna hronika BH cesta
Ne znam sta je ona masna fleka u krajnjoj lijevoj. Kao da se tu desio udar.
- Optimist
- Posts: 15529
- Joined: 08/02/2010 19:01
- Location: Sarajevo
#4678 Re: Crna hronika BH cesta
Hoces reci da Punto nije mogao preci u suprotnu traku iz nekih drugih razloga?esso_sa wrote: ↑14/06/2020 11:37
Jako cesto se desava da preticu na Ivanu preko pune i u zavoju. Toliko cesto da me cudi da nema vise nesreca. Isto vazi i za Bradinu...
Ovo je preticanje bilo, iz aviona se vidi da je punto presao u lijevu traku za uspon iz suprotnog pravca, naisao motor i eto...
Poznavao sam poginulog motoristu i imao priliku da vozim sa njim. Jako dobar vozac je bio, odmjeren i nije divljao... Neka mu je laka zemlja, otisao je jedan jako dobar momak...
Dalje, ako je motorista tako fino vozio, kako tumacis smrskan Punto do te mjere da su vatrogasci morali sjeci auto da bi izvadili vozaca?
Ko da se sa kamionom sudario, a ne sa motociklom.
-
esso_sa
- Posts: 2109
- Joined: 29/10/2005 16:20
- Location: U 'Namu
#4679 Re: Crna hronika BH cesta
Mogao je, naravno. Mozda je Punto proklizao, vozacu pozlilo ili je nesto trazio po ladicama i nije gledao cestu... Ko zna. Moje misljenje po polozaju auta i nastaloj steti je da je bilo preticanje, posebno sto kamion stoji u pozadini. A sta je tacno bilo, zna valjda policija... Na ovom potezu, od zelene kuce u pozadini, imas komad pravca gdje ljudi jako cesto pozure da preticu, i onda ih iznenadi ova krivina pa nerijetko zavrse u kontra traci. Ja mislim da je ovdje upravo to bio slucaj.Optimist wrote: ↑14/06/2020 12:37 Hoces reci da Punto nije mogao preci u suprotnu traku iz nekih drugih razloga?
Dalje, ako je motorista tako fino vozio, kako tumacis smrskan Punto do te mjere da su vatrogasci morali sjeci auto da bi izvadili vozaca?
Ko da se sa kamionom sudario, a ne sa motociklom.
Motor koji je poginuli vozio je veliki putni motor koji ima preko 300kg. Da je isao 80 km/h, dovoljna je sila da unisti malog Punta, posebno sto je motor uzak i kod udara prakticno reze auto kao noz. A ako aludiras na jurcanje, i Ivan i Bradina se na usponima pretvaraju u trkaliste, sto za auta tako i za motore. Ne kazem da je to OK, ali treba biti realan i priznati da na tim prevojima svi vole poklopiti po gasu. Cinjenica je da je motorista stradao u SVOJOJ traci, koliko god da je vozio
Last edited by esso_sa on 14/06/2020 13:03, edited 2 times in total.
- SAID5
- Posts: 599
- Joined: 11/06/2011 23:29
- Contact:
#4680 Re: Crna hronika BH cesta
Moj post od prije godinu dana na drugoj temi, kao komentar ovom korisniku koji govori da nikada nikad nije vidio da neko pretice nizbrdo...
Nazalost ista dionica i najvjerovatnije isti scenario. Mozda je punto imao tehnicki problem, mozda je i vozac imao zdravstveni, dosta je opcija moguce i istraga ce reci sta se desilo, ali nazalost dva zivota su izgubljena...
-
Seyfo
- Posts: 4540
- Joined: 23/08/2011 14:12
#4681 Re: Crna hronika BH cesta
Ponavljam da je nezahvalno raspravljati o nesreci i mrtvima jer imaju i oni porodice koje mozda ovo citaju. Hocu reci da je vrlo moguce da u ovom slucaju motorista nije skrivio nesrecu,prije svega zato sto je (ako je) do kontakta doslo u traci u kojoj se on smije kretati a vozila iz suprotnog smjera ne smiju. Moguce je da je vozio preko ogranicenja ali da je skrivio nesrecu,nije. I to je specificno jer su motoristi krivi za 99,99% nesreca zbog svog divljanja,ali eto nadje se i neki slucaj poput ovog u kojem i ne mora tako biti. Pa svako ko vozi moze reci da je svjedocio scenama u kojem je neko umalo stradao ili stradao zbog obijesne i neodgovorne voznje motorista.
-
high_volume
- Posts: 5916
- Joined: 09/06/2010 22:51
#4682 Re: Crna hronika BH cesta
Niko ništa nije pisao ružno, niti bilo kako uznemirujuće, što bi povrijedilo porodice. I gotovo svi smo pisali skoro identično tvom komentaru:
Hoću reći, nemoj pametovati @Seyfo, Allaha tiHocu reci da je vrlo moguce da u ovom slucaju motorista nije skrivio nesrecu,prije svega zato sto je (ako je) do kontakta doslo u traci u kojoj se on smije kretati a vozila iz suprotnog smjera ne smiju. Moguce je da je vozio preko ogranicenja ali da je skrivio nesrecu,nije. I to je specificno jer su motoristi krivi za 99,99% nesreca zbog svog divljanja,ali eto nadje se i neki slucaj poput ovog u kojem i ne mora tako biti. Pa svako ko vozi moze reci da je svjedocio scenama u kojem je neko umalo stradao ili stradao zbog obijesne i neodgovorne voznje motorista.
-
Seyfo
- Posts: 4540
- Joined: 23/08/2011 14:12
#4683 Re: Crna hronika BH cesta
Prva misao na vijest o nesreci je meni (vjerovatno i vecini ljudi) bila da je vjerovatno motorista kriv jer oni najcesce divljaju i dovode u opasnost sebe i druge, a najcesce su i krivi za nesrece. Medjutim,kako stvari stoje,izgleda da ovdje motorista nije kriv a izgubio je zivot. Ne bih da pametujem vise. Peace.
-
tyrdh
- Posts: 145
- Joined: 21/01/2014 15:00
#4684 Re: Crna hronika BH cesta
Tragedija za porodice, a jedino sto mi mozemo da zakljucimo je da ovo treba svima da nam bude lekcija kako da se ne ponasamo na cesti, nezavisno od toga sta je tacno uzrokovalo ovu nesrecu.
Jurnjava ne ubrzava dolazak nigdje, samo ubrzava odlazak u nigdje.
Jurnjava ne ubrzava dolazak nigdje, samo ubrzava odlazak u nigdje.
- Bakir1
- Posts: 13669
- Joined: 18/06/2008 16:45
- Location: mislim da o tome imam misljenje.
- Contact:
-
Naslovnica
- Posts: 35468
- Joined: 20/03/2013 15:38
#4686 Re: Crna hronika BH cesta
Toksikološka analiza bi mogla objasniti neke stvari.
- konektovan
- Posts: 51453
- Joined: 19/01/2015 19:12
- Location: Mahala
- Vozim: Francusku kantu
#4687 Re: Crna hronika BH cesta
Covjek htio malo lijevom trakom, ali se kulturno vratio u desnu kad je vidio u retrovizoru drugo vozilo iza...
- vjeshalica
- Posts: 20768
- Joined: 31/03/2019 14:56
#4688 Re: Crna hronika BH cesta
https://www.klix.ba/vijesti/crna-hronik ... /200615111
Bilo je pjtanje dana kad ce romobil osvanut y crnoj hroniKi
Bilo je pjtanje dana kad ce romobil osvanut y crnoj hroniKi
- Optimist
- Posts: 15529
- Joined: 08/02/2010 19:01
- Location: Sarajevo
#4690 Re: Crna hronika BH cesta
Maloprije na tramvajskoj stanici Marin dvor, smijer Ilidza udes. Kao da tramvaj nije stao pa pogurao par auta.
- insaneinthebrain
- Posts: 25539
- Joined: 12/08/2013 12:51
- bitanga_sa_otesa
- Posts: 39560
- Joined: 27/03/2014 09:56
- Location: štavanj
- Grijem se na: drva
- Vozim: pezejca
- Horoskop: ne vjerujem
- Contact:
- mk ultra
- Posts: 24036
- Joined: 31/12/2012 14:05
- Location: Fiume
- Grijem se na: Ugalj
- Vozim: Bahato
- Horoskop: Maćak
#4693 Re: Crna hronika BH cesta

Danas su tramvaji bili aktivni
Negdje oko pola 2, zakacio auto na semaforu
- bitanga_sa_otesa
- Posts: 39560
- Joined: 27/03/2014 09:56
- Location: štavanj
- Grijem se na: drva
- Vozim: pezejca
- Horoskop: ne vjerujem
- Contact:
#4694 Re: Crna hronika BH cesta
kakva je pita danas bila 
- mk ultra
- Posts: 24036
- Joined: 31/12/2012 14:05
- Location: Fiume
- Grijem se na: Ugalj
- Vozim: Bahato
- Horoskop: Maćak
#4695 Re: Crna hronika BH cesta
Vrela jbt
Dzabe jogurt
Dzabe jogurt
- Optimist
- Posts: 15529
- Joined: 08/02/2010 19:01
- Location: Sarajevo
#4697 Re: Crna hronika BH cesta
Ja sam prosao suprotnim smjerom, vidio dostavnjaka poprijeko ali je isto tako ispred ovog Dobla bilo neko auto na sinama. Zato sam pomislio da ih je stigao tramvaj, a Dobla nekako izgurao u drugu traku.insaneinthebrain wrote: ↑16/06/2020 17:20nije. nego je caddy silazio sa trotoara i zakacio pola u srednjoj traci. ko nije gledao to ne znam. uglavnom 15 min nije radio tramvaj
- johntra
- Posts: 11853
- Joined: 11/04/2004 02:17
- Location: Palma de Hrasno
- Logovan
- Posts: 102836
- Joined: 15/05/2010 00:44
- Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png
-
L u c i f e r
- Posts: 12480
- Joined: 30/11/2013 14:50
#4700 Re: Crna hronika BH cesta
Kud ne odbise bubrege onom snimacu u konjicu




