SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5
- drug_profi
- Posts: 65415
- Joined: 16/07/2012 16:00
#4676 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5
U startu se vidjelo da je nesretan slučaj. Da je ko htio da je spali, zapalio bi je u gluho doba, benzinom.
Samo što su neki jedva dočekali da iskonstruišu što im paše.
Eno telegraf ima naslov: "Počela obnova spaljene crkve"
Jbt. isto ko da je na nulu svedena.
Samo što su neki jedva dočekali da iskonstruišu što im paše.
Eno telegraf ima naslov: "Počela obnova spaljene crkve"
Jbt. isto ko da je na nulu svedena.
- ortodont
- Posts: 1956
- Joined: 02/02/2011 12:34
- Location: Sarajevo
#4677 SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5
A na RTRS-u delirij, tjeraju i ono malo Srba iz Sarajeva, nece se nikada naci pocinilac i slicne konstrukcije.
-
Qoom
- Posts: 1690
- Joined: 17/10/2012 12:36
#4678 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5
Кошарац: Цркву у Сарајеву запалила иста политика која је за укидање Српске
Посланик СНСД-а у Представничком дому парламента БиХ Сташа Кошарац сматра да иста политика која је запалила Храм Преображења Господњег жели и да укине Републику Српску и да спријечи одржавање референдума најављеног у Српској.
Кошарац је рекао да се у Сарајеву ништа не дешава случајно, па тако ни паљење православног Храма Преображења Господњег не види као случајност.
Он подсјећа да је храм прије само два дана прославио славу на којој су се окупили и Срби који су некада били становници Сарајева.
"Колико нас је мало говори и попис становништва у БиХ, који није реалан, али и као такав показује да су у овом граду Срби сведени на ниво статистичке грешке", додаје Кошарац.
Он каже да не вјерује да иза таквих инцидената стоје неки неодговорни појединци, већ милитантна политика муслиманских политичара који и даље мисле да је политика застрашивања једина политика која постоји.
"Одређене муслиманске политичке елите чине такве инциденте да би застрашиле и ово мало Срба који живе у граду и да би, наравно, оствариле своје политичке циљеве које нису до краја постигле у рату", објашњава Кошарац.
Он каже да је забрињавајуће да је та црква више пута нападана и паљена, што говори доста о томе како се власти у Сарајеву односе према православним храмовима.
Дио храма Преображења Господњег у Сарајеву запаљен је јутрос тако што је кроз прозор убачена запаљива материја, рекао је Срни парох долачки Јадран Даниловић.
Раније је овај храм у Сарајеву био на мети пљачкаша. Ове године у два наврата догодила се крађа икона из храма.
Храм Преображења Господњег у петак је прославио крсну славу у присуству великог броја вјерника из Сарајева, Источног Сарајева и околних мјеста.
Посланик СНСД-а у Представничком дому парламента БиХ Сташа Кошарац сматра да иста политика која је запалила Храм Преображења Господњег жели и да укине Републику Српску и да спријечи одржавање референдума најављеног у Српској.
Кошарац је рекао да се у Сарајеву ништа не дешава случајно, па тако ни паљење православног Храма Преображења Господњег не види као случајност.
Он подсјећа да је храм прије само два дана прославио славу на којој су се окупили и Срби који су некада били становници Сарајева.
"Колико нас је мало говори и попис становништва у БиХ, који није реалан, али и као такав показује да су у овом граду Срби сведени на ниво статистичке грешке", додаје Кошарац.
Он каже да не вјерује да иза таквих инцидената стоје неки неодговорни појединци, већ милитантна политика муслиманских политичара који и даље мисле да је политика застрашивања једина политика која постоји.
"Одређене муслиманске политичке елите чине такве инциденте да би застрашиле и ово мало Срба који живе у граду и да би, наравно, оствариле своје политичке циљеве које нису до краја постигле у рату", објашњава Кошарац.
Он каже да је забрињавајуће да је та црква више пута нападана и паљена, што говори доста о томе како се власти у Сарајеву односе према православним храмовима.
Дио храма Преображења Господњег у Сарајеву запаљен је јутрос тако што је кроз прозор убачена запаљива материја, рекао је Срни парох долачки Јадран Даниловић.
Раније је овај храм у Сарајеву био на мети пљачкаша. Ове године у два наврата догодила се крађа икона из храма.
Храм Преображења Господњег у петак је прославио крсну славу у присуству великог броја вјерника из Сарајева, Источног Сарајева и околних мјеста.
- Thorgerson
- Posts: 9900
- Joined: 15/04/2015 11:26
#4679 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5
Ma prica im je ista od 92 pa na ovamo. Kmecanje i kmecanje.
Pa jebote zivot barem se ima sta u crkvi zapaliti i isarati, na prostoru genocidne nemas donedavno nisi imao sta zapaliti u objektima koji nisu pravoslavni. Jer su svi bili poruseni, minirani i zapaljeni davnih dana.
Misevi jedva docekaju nesto, isti oni misevi koji su ubili covjeka koji je dosao da obiljezi izgradnju dzamije. Misevi iz grada gdje je 2016 obnovljena dzamija. Hej 20 i kusur godina nakon sto su je srusili. E takvi se nadju solit pamet.
Nekakva budala im zapalila nekoliko daski, koji papir i digli halabuku.
A gori su mi ovi nasi misevi koji sute.
Pa jebote zivot barem se ima sta u crkvi zapaliti i isarati, na prostoru genocidne nemas donedavno nisi imao sta zapaliti u objektima koji nisu pravoslavni. Jer su svi bili poruseni, minirani i zapaljeni davnih dana.
Misevi jedva docekaju nesto, isti oni misevi koji su ubili covjeka koji je dosao da obiljezi izgradnju dzamije. Misevi iz grada gdje je 2016 obnovljena dzamija. Hej 20 i kusur godina nakon sto su je srusili. E takvi se nadju solit pamet.
Nekakva budala im zapalila nekoliko daski, koji papir i digli halabuku.
A gori su mi ovi nasi misevi koji sute.
- Daryl Dixon
- Posts: 6510
- Joined: 18/06/2014 01:09
- Location: Šeher Sarajevo
#4680 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5
sveta vodica na aparatima
ovo nešto na fazon lavova u Pionirskoj dolini u ratu i sl. konstrukcije

volio bih da neko napiše članak koliko je džamija u ratu srušeno od strane istih ovih huškača a koliko smo mi crkvi zapalili, srušili i slično..
omjer je NAJMANJE 100:1 za huškače..
ovo nešto na fazon lavova u Pionirskoj dolini u ratu i sl. konstrukcije
volio bih da neko napiše članak koliko je džamija u ratu srušeno od strane istih ovih huškača a koliko smo mi crkvi zapalili, srušili i slično..
omjer je NAJMANJE 100:1 za huškače..
- Tercius
- Posts: 1572
- Joined: 21/01/2011 19:51
#4681 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5
Sreca pa imamo zderace bureka i kladionicare koji "nekako" otkrise i nafatase lika odgovornog za paljevinu, al jebo to ko da je bitno.
- Promoe
- Posts: 322
- Joined: 25/08/2015 20:30
#4682 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5
Neku noc ti zderaci bureka hladno prodjose kroz crveno i pravo u kafanu koja radi na crno a vlasnik je inace bivsi zderac bureka.Tercius wrote:Sreca pa imamo zderace bureka i kladionicare koji "nekako" otkrise i nafatase lika odgovornog za paljevinu, al jebo to ko da je bitno.
- Tercius
- Posts: 1572
- Joined: 21/01/2011 19:51
#4683 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5
Dobro i kakve to veze ima sa novinskim natpisima iz rs-a povodom pozara u crkvi?Promoe wrote:Neku noc ti zderaci bureka hladno prodjose kroz crveno i pravo u kafanu koja radi na crno a vlasnik je inace bivsi zderac bureka.Tercius wrote:Sreca pa imamo zderace bureka i kladionicare koji "nekako" otkrise i nafatase lika odgovornog za paljevinu, al jebo to ko da je bitno.
- karanana
- Posts: 50764
- Joined: 26/02/2004 00:00
#4684 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5
pa da sam ja pogledo snimke, i ja bih ga mogo uhvatiti. ha ja. eto zahtjevalo je pravi CSI rad na otkrivanju paljitelja.
-
AmirBaa
- Posts: 3213
- Joined: 05/07/2012 15:14
#4685 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5
Tercius wrote:Sreca pa imamo zderace bureka i kladionicare koji "nekako" otkrise i nafatase lika odgovornog za paljevinu, al jebo to ko da je bitno.
- Daryl Dixon
- Posts: 6510
- Joined: 18/06/2014 01:09
- Location: Šeher Sarajevo
#4686 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5
ja sam cuo da su dobili dojavu na Porto sinoc iz dvice u dvicu kvota 8 i da je momentalno blokiran taj par u kladionicama sirom BiH i da im je to bila kao motivacija za crime investigation..
- Tercius
- Posts: 1572
- Joined: 21/01/2011 19:51
#4687 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5
Pa dobro nisam upucen al kako god, ne treba niciji posao ponistavati, pitam se sta bi bilo i kakva bi se hajka povela da taj neko jos nije nadjen, mislim da bi otisla prica predaleko.Al cisto sumnjam da ste vas par u stanju opste skontat tezinu i ozbiljnost svega toga, ha ja.
- delllboy79
- Posts: 751
- Joined: 09/01/2016 23:02
#4688 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5
To je sad "elitna " policija a nekad je bila narodna Milicijajao_situacije wrote:jelde, ne znaju ko su..
a kad udare na oligarhiju pojave se specovi i buše ih hladno onda znaju i ko i kad i gdje
sipa za manje od 8 sati vratila auta "eliti" iz četniteta
- radiša
- Posts: 6393
- Joined: 04/02/2012 00:23
- Location: Sator
- karanana
- Posts: 50764
- Joined: 26/02/2004 00:00
#4690 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5
kod piromana nadjeno 9 tisuca halal eura.
ali najbolje je da su lovu nasli zatvorski cuvari a ne policija koja ga je uhapsila. toliko od pretresu i provjeri da li uhapseni ima nesto uza se sto ne bi trebao imati.
ali najbolje je da su lovu nasli zatvorski cuvari a ne policija koja ga je uhapsila. toliko od pretresu i provjeri da li uhapseni ima nesto uza se sto ne bi trebao imati.
- jao_situacije
- Posts: 18094
- Joined: 29/03/2014 19:20
#4691 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5
kojeg piromanakaranana wrote:kod piromana nadjeno 9 tisuca halal eura.
ali najbolje je da su lovu nasli zatvorski cuvari a ne policija koja ga je uhapsila. toliko od pretresu i provjeri da li uhapseni ima nesto uza se sto ne bi trebao imati.
- vješalica
- Posts: 10114
- Joined: 02/04/2010 19:12
#4692 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5
crkvenogjao_situacije wrote:kojeg piromanakaranana wrote:kod piromana nadjeno 9 tisuca halal eura.
ali najbolje je da su lovu nasli zatvorski cuvari a ne policija koja ga je uhapsila. toliko od pretresu i provjeri da li uhapseni ima nesto uza se sto ne bi trebao imati.
- jao_situacije
- Posts: 18094
- Joined: 29/03/2014 19:20
#4693 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5
a lik beskućnik ili sam ja nešto krivo pohvataovješalica wrote:crkvenogjao_situacije wrote:kojeg piromanakaranana wrote:kod piromana nadjeno 9 tisuca halal eura.
ali najbolje je da su lovu nasli zatvorski cuvari a ne policija koja ga je uhapsila. toliko od pretresu i provjeri da li uhapseni ima nesto uza se sto ne bi trebao imati.
- vješalica
- Posts: 10114
- Joined: 02/04/2010 19:12
#4694 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5
ma jeste beskućnik,ali eto odakle mu neka lova koju su kofol našli kod njega...
-
sarajevo999999
- Posts: 852
- Joined: 28/02/2012 14:44
#4695 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5
I ti stvarno vjerujes da je jadnik imao uz sebe gutu od 18 000 maraka i da tu imaginarnu gutu nije niko skontao cak ni kod pretresa i hapsenja?karanana wrote:kod piromana nadjeno 9 tisuca halal eura.
ali najbolje je da su lovu nasli zatvorski cuvari a ne policija koja ga je uhapsila. toliko od pretresu i provjeri da li uhapseni ima nesto uza se sto ne bi trebao imati.
Zar nije logicnije pretpostaviti da mediji lazu kako bi insinuirali da je jadniku placeno da zapali crkvu?
Bez uvrede drug, ali ovo mi je malo plitko sa tvoje strane uzimajuci u obzir da si "vidjeniji" forumas.
- esmasaric
- Posts: 3763
- Joined: 03/11/2015 02:36
- Location: https://twitter.com/esmasaric
- Contact:
#4696 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5
To je čista medijska laž. Kad bi neko platio čovjeku toliko novca da nešto zapali, pa bar bi to zapalio kako treba, a ne ovako.
Osim toga, meni izgleda da on vjerovatno boluje od nečega, i da nema ni 10KM kod sebe na osnovu fotografija.
Osim toga, meni izgleda da on vjerovatno boluje od nečega, i da nema ni 10KM kod sebe na osnovu fotografija.
- Jimmy McNulty
- Čiča Gliša
- Posts: 6520
- Joined: 11/04/2012 11:32
#4697 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5
Lik je klasični piroman, nađeno jedno 10-ak upaljača kod njega kad je priveden. Nikakve pare.
- Amazonka27
- Posts: 6209
- Joined: 21/08/2007 10:25
- Location: Sa
#4698 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5
Toooooooooop lista nadrealistaaaaaaaaaaaaaaaaa
http://www.klix.ba/vijesti/bih/sarajevo ... /160825083
http://www.klix.ba/vijesti/bih/sarajevo ... /160825083
-
alipasijaner
- Posts: 1261
- Joined: 01/08/2016 23:05
#4699 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5
Naravno da je TLN, a najjace mi je "Stanari traže naplaćivanje parkinga"...Amazonka27 wrote:Toooooooooop lista nadrealistaaaaaaaaaaaaaaaaa
![]()
![]()
![]()
http://www.klix.ba/vijesti/bih/sarajevo ... /160825083
"dok bi se malom broju stanara koji ovdje parkiraju automobile, omogućio besplatan parking"
pa maltene svaki stan ima najmanje 2 auta
Meni nikad za nikad niko nije pokusao naplatiti parking na tom parkingu, doduse ima tu cigancadi koja se vrte i fol kada ulazis ti pokazu slobodno mjesto i pitaju imas li zutih. Dobro jedno vrijeme dok su parkingom gazdovali RVI dok Selimovici nisu kupili Hepok lik je pokusao da mi naplati parking ja mu na fin nacin objasnio da tu stanjujem i vozdra..
- karanana
- Posts: 50764
- Joined: 26/02/2004 00:00
#4700 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5
Samo ne znam sta je ovde s moje strane. Avaz je ovo napisao, nisam ja nista dodao.sarajevo999999 wrote:I ti stvarno vjerujes da je jadnik imao uz sebe gutu od 18 000 maraka i da tu imaginarnu gutu nije niko skontao cak ni kod pretresa i hapsenja?karanana wrote:kod piromana nadjeno 9 tisuca halal eura.
ali najbolje je da su lovu nasli zatvorski cuvari a ne policija koja ga je uhapsila. toliko od pretresu i provjeri da li uhapseni ima nesto uza se sto ne bi trebao imati.
Zar nije logicnije pretpostaviti da mediji lazu kako bi insinuirali da je jadniku placeno da zapali crkvu?
Bez uvrede drug, ali ovo mi je malo plitko sa tvoje strane uzimajuci u obzir da si "vidjeniji" forumas.
