Alfa Romeo

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

Post Reply
Me_again
Posts: 2396
Joined: 08/02/2016 20:34

#4651 Re: Alfa Romeo

Post by Me_again »

Seawolf wrote:
mk ultra wrote:
Seawolf wrote:Evo iza Importanea, plavi Stelvio Q4, na diplomatskim (srbijanskim) tablicama.

Dobar.
Konkurencija je ooogromna...
Jeste. Nikada veća ...

Audi Q5, BMW X3, Porsche Macan, Jaguar F-Pace, Range Rover Velar, Mercedes-Benz GLC.

Jesam li koga zaboravio?
Jesi, Dacia Duster :)
User avatar
mk ultra
Posts: 24032
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Fiume
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#4652 Re: Alfa Romeo

Post by mk ultra »

Cijenom i dimenzijama i kodiaq sa dobrom opremom upada

Duster novi izgleda da ce biti dobar
Me_again
Posts: 2396
Joined: 08/02/2016 20:34

#4653 Re: Alfa Romeo

Post by Me_again »

mk ultra wrote:Cijenom i dimenzijama i kodiaq sa dobrom opremom upada

Duster novi izgleda da ce biti dobar
Biće i te kako. Cijela se filozofija pomalo mijenja
User avatar
konektovan
Posts: 51433
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#4654 Re: Alfa Romeo

Post by konektovan »

530i wrote:
konektovan wrote: Sta sam odvalio???? :mrgreen:
Kakve bolan manje kompanije?? Nije bas lancia bila tako mala kompanija. Fiat i njegovo rukovodstvo su iskljucivi krivci za propast lancie, pa i alfe. Rezali su troškove tako što smanjuju proizvodnju ili potpuno ukidaju, dok i
sami ne propadnu. Znam da nije isto porediti kupovinu volva ili lancie, ali i pored toga, mislim da bi se mogla ozivjeti uz novog vlasnika, sa vjerovatno nekom novom ili posudjenom tehnologijom.
Odvalio si sve, za početak raspitaj se o vlasnicima FCA kompanije.

Druga stvar, priča o Lanciji je završena kad je kupljena od Fiata i počela koristiti tehnologiju Fiata...to su ista auta samo prepakovana. Kao da kažeš da je Škoda nešto sasvim drugo u odnosu na VW. Nije im se isplatilo i svelo se sve na jedan model trenutno, a u budućnosti možda i nijedan. Kao što rekoh već, kamaru ima kompanija koje su ugašene ili se utopile u druge, a i masa je onih koji prodaju ista auta u malo drugačijim karoserijama.

Da neko drugi i kupi i oživi Lanciu, šta bi napravio? Prepakovanog Volva, Golfa, Pežoa, Toyotu ili bilo šta drugo. Prošla su vremena malih samostalnih proizvođača auta u iole većim serijama.
Ako je proizvod kvalitetan, povoljne cijene, zasto da ne??? Tehnologija koju ima fca nije bolja od one koju nudi konkurencija i koja bi se mogla koristiti. Evo, recimo da hyundai kupi lanciu, ima sve pa cak i više na policama, da ponudi od fiata. Niko ne prica o lanciji kao o samostalnom proizvodjacu, niti to moze više biti.
530i
Posts: 9169
Joined: 08/12/2009 17:31

#4655 Re: Alfa Romeo

Post by 530i »

Pa Hyundai a i većina ostalih proizvođača već imaju ili luksuzniju ili sportkus verziju, tj. brend.

Jednostavno nema mjesta za Lanciu, ni kao samostalnu, ni kao dio FCA, jer već imaju pokrivene sve elemente, sport, luksuz, jeftino.
User avatar
mk ultra
Posts: 24032
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Fiume
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#4656 Re: Alfa Romeo

Post by mk ultra »

Me_again wrote:
mk ultra wrote:Cijenom i dimenzijama i kodiaq sa dobrom opremom upada

Duster novi izgleda da ce biti dobar
Biće i te kako. Cijela se filozofija pomalo mijenja
Zamalo da zaboravim ovog

Image
Me_again
Posts: 2396
Joined: 08/02/2016 20:34

#4657 Re: Alfa Romeo

Post by Me_again »

mk ultra wrote:
Me_again wrote:
mk ultra wrote:Cijenom i dimenzijama i kodiaq sa dobrom opremom upada

Duster novi izgleda da ce biti dobar
Biće i te kako. Cijela se filozofija pomalo mijenja
Zamalo da zaboravim ovog

Image
Da, ozbiljno zaboravljen brend.
Seawolf
Posts: 9164
Joined: 14/06/2012 22:59

#4658 Re: Alfa Romeo

Post by Seawolf »

mk ultra wrote: Zamalo da zaboravim ovog

Image
Da, za razliku od Kodiaqa, ovaj jeste u tom segmentu.
citroen xm
Posts: 20441
Joined: 17/04/2012 22:57

#4659 Re: Alfa Romeo

Post by citroen xm »

Tog SRB diplomatu sam vidio i ja, odličan. :thumbup:
Seawolf
Posts: 9164
Joined: 14/06/2012 22:59

#4660 Re: Alfa Romeo

Post by Seawolf »

Hoće l' ovo biti i SportWagon i to još tokom ove godine:

Image
User avatar
johntra
Posts: 11853
Joined: 11/04/2004 02:17
Location: Palma de Hrasno

#4661 Re: Alfa Romeo

Post by johntra »

Ako ne naprave karavan, nek ugase proizvodnju ove godine...
User avatar
ElRe
Posts: 16916
Joined: 12/12/2011 11:28

#4662 Re: Alfa Romeo

Post by ElRe »

Po najavamo koje su davali iz Fiata, karavana nece biti. Ali opste je poznato da njihove rijeci vec sljedece sekunde nakon izjave ne vrijede.
U principu je sve moguce.
User avatar
mali_milojica
Posts: 14185
Joined: 02/09/2012 17:42
Location: Hadis: Govorite istinu,pa makar bila i na vasu stetu.

#4663 Re: Alfa Romeo

Post by mali_milojica »

Prošle godine na globalnom nivou prodano oko 100k Giulia i Stelvia.
Seawolf
Posts: 9164
Joined: 14/06/2012 22:59

#4664 Re: Alfa Romeo

Post by Seawolf »

mali_milojica wrote:Prošle godine na globalnom nivou prodano oko 100k Giulia i Stelvia.
Hoćeš li da uložimo sredstva, da zajednički kupimo jednu Giuliu Veloce Q4 280 PS SportWagon (plavu Misano metalik), kad (i ako) se počne prodavati?
User avatar
mali_milojica
Posts: 14185
Joined: 02/09/2012 17:42
Location: Hadis: Govorite istinu,pa makar bila i na vasu stetu.

#4665 Re: Alfa Romeo

Post by mali_milojica »

Ja ću učešće platiti sa ovo koliko imam para,ti placaj ratu :D :skoljka:
Seawolf
Posts: 9164
Joined: 14/06/2012 22:59

#4666 Re: Alfa Romeo

Post by Seawolf »

mali_milojica wrote:Ja ću učešće platiti sa ovo koliko imam para,ti placaj ratu :D :skoljka:
Može, super ... tamam će krenuti prodaja, nakon što otplatim sintesajzer :-D
User avatar
ElRe
Posts: 16916
Joined: 12/12/2011 11:28

#4667 Re: Alfa Romeo

Post by ElRe »

Image

Njemci imaju marketinsku masineriju iza sebe. Arteon je brzi od Giulie Veloce na stazi, Hockenheim.
condy
Posts: 7814
Joined: 22/09/2011 14:34

#4668 Re: Alfa Romeo

Post by condy »

Za 0,1 sekundu :D
User avatar
mali_milojica
Posts: 14185
Joined: 02/09/2012 17:42
Location: Hadis: Govorite istinu,pa makar bila i na vasu stetu.

#4669 Re: Alfa Romeo

Post by mali_milojica »

Zanimljivo je to da Arteon nisu ni vozili zbog vremenskih uslova,ali procjena je da bi bio brži. Za 0.1s :D :lol:
Image
User avatar
konektovan
Posts: 51433
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#4670 Re: Alfa Romeo

Post by konektovan »

Onaj arteon, sto ne moze test sjevernog jelena da odradi kako treba?! :mrgreen:
530i
Posts: 9169
Joined: 08/12/2009 17:31

#4671 Re: Alfa Romeo

Post by 530i »

Nove nizine novinarstva...procjena vremena :lol:
axe22
Posts: 2846
Joined: 11/03/2013 21:21

#4672 Re: Alfa Romeo

Post by axe22 »

Vazno je vjerovati da je brzi. hhh
citroen xm
Posts: 20441
Joined: 17/04/2012 22:57

#4673 Re: Alfa Romeo

Post by citroen xm »

Švabe pokušavaju od hladnog naroda postati duhovit. Ali tanko im to ide, glupi im vicevi.
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#4674 Re: Alfa Romeo

Post by amar1994 »

citroen xm wrote:Švabe pokušavaju od hladnog naroda postati duhovit. Ali tanko im to ide, glupi im vicevi.
jos kad se bosanac prikaci na njihov humor :izet:
citroen xm
Posts: 20441
Joined: 17/04/2012 22:57

#4675 Re: Alfa Romeo

Post by citroen xm »

Samo neka se kače, takvima su kursadžije vrhunac humora.
Post Reply