Jesi, Dacia DusterSeawolf wrote:Jeste. Nikada veća ...mk ultra wrote:Konkurencija je ooogromna...Seawolf wrote:Evo iza Importanea, plavi Stelvio Q4, na diplomatskim (srbijanskim) tablicama.
Dobar.
Audi Q5, BMW X3, Porsche Macan, Jaguar F-Pace, Range Rover Velar, Mercedes-Benz GLC.
Jesam li koga zaboravio?
Alfa Romeo
Moderators: _BataZiv_0809, anex
-
Me_again
- Posts: 2396
- Joined: 08/02/2016 20:34
#4651 Re: Alfa Romeo
- mk ultra
- Posts: 24032
- Joined: 31/12/2012 14:05
- Location: Fiume
- Grijem se na: Ugalj
- Vozim: Bahato
- Horoskop: Maćak
#4652 Re: Alfa Romeo
Cijenom i dimenzijama i kodiaq sa dobrom opremom upada
Duster novi izgleda da ce biti dobar
Duster novi izgleda da ce biti dobar
-
Me_again
- Posts: 2396
- Joined: 08/02/2016 20:34
#4653 Re: Alfa Romeo
Biće i te kako. Cijela se filozofija pomalo mijenjamk ultra wrote:Cijenom i dimenzijama i kodiaq sa dobrom opremom upada
Duster novi izgleda da ce biti dobar
- konektovan
- Posts: 51433
- Joined: 19/01/2015 19:12
- Location: Mahala
- Vozim: Francusku kantu
#4654 Re: Alfa Romeo
Ako je proizvod kvalitetan, povoljne cijene, zasto da ne??? Tehnologija koju ima fca nije bolja od one koju nudi konkurencija i koja bi se mogla koristiti. Evo, recimo da hyundai kupi lanciu, ima sve pa cak i više na policama, da ponudi od fiata. Niko ne prica o lanciji kao o samostalnom proizvodjacu, niti to moze više biti.530i wrote:Odvalio si sve, za početak raspitaj se o vlasnicima FCA kompanije.konektovan wrote: Sta sam odvalio????![]()
Kakve bolan manje kompanije?? Nije bas lancia bila tako mala kompanija. Fiat i njegovo rukovodstvo su iskljucivi krivci za propast lancie, pa i alfe. Rezali su troškove tako što smanjuju proizvodnju ili potpuno ukidaju, dok i
sami ne propadnu. Znam da nije isto porediti kupovinu volva ili lancie, ali i pored toga, mislim da bi se mogla ozivjeti uz novog vlasnika, sa vjerovatno nekom novom ili posudjenom tehnologijom.
Druga stvar, priča o Lanciji je završena kad je kupljena od Fiata i počela koristiti tehnologiju Fiata...to su ista auta samo prepakovana. Kao da kažeš da je Škoda nešto sasvim drugo u odnosu na VW. Nije im se isplatilo i svelo se sve na jedan model trenutno, a u budućnosti možda i nijedan. Kao što rekoh već, kamaru ima kompanija koje su ugašene ili se utopile u druge, a i masa je onih koji prodaju ista auta u malo drugačijim karoserijama.
Da neko drugi i kupi i oživi Lanciu, šta bi napravio? Prepakovanog Volva, Golfa, Pežoa, Toyotu ili bilo šta drugo. Prošla su vremena malih samostalnih proizvođača auta u iole većim serijama.
-
530i
- Posts: 9169
- Joined: 08/12/2009 17:31
#4655 Re: Alfa Romeo
Pa Hyundai a i većina ostalih proizvođača već imaju ili luksuzniju ili sportkus verziju, tj. brend.
Jednostavno nema mjesta za Lanciu, ni kao samostalnu, ni kao dio FCA, jer već imaju pokrivene sve elemente, sport, luksuz, jeftino.
Jednostavno nema mjesta za Lanciu, ni kao samostalnu, ni kao dio FCA, jer već imaju pokrivene sve elemente, sport, luksuz, jeftino.
- mk ultra
- Posts: 24032
- Joined: 31/12/2012 14:05
- Location: Fiume
- Grijem se na: Ugalj
- Vozim: Bahato
- Horoskop: Maćak
#4656 Re: Alfa Romeo
Zamalo da zaboravim ovogMe_again wrote:Biće i te kako. Cijela se filozofija pomalo mijenjamk ultra wrote:Cijenom i dimenzijama i kodiaq sa dobrom opremom upada
Duster novi izgleda da ce biti dobar

-
Me_again
- Posts: 2396
- Joined: 08/02/2016 20:34
#4657 Re: Alfa Romeo
Da, ozbiljno zaboravljen brend.mk ultra wrote:Zamalo da zaboravim ovogMe_again wrote:Biće i te kako. Cijela se filozofija pomalo mijenjamk ultra wrote:Cijenom i dimenzijama i kodiaq sa dobrom opremom upada
Duster novi izgleda da ce biti dobar
-
Seawolf
- Posts: 9164
- Joined: 14/06/2012 22:59
#4658 Re: Alfa Romeo
Da, za razliku od Kodiaqa, ovaj jeste u tom segmentu.mk ultra wrote: Zamalo da zaboravim ovog
-
citroen xm
- Posts: 20441
- Joined: 17/04/2012 22:57
#4659 Re: Alfa Romeo
Tog SRB diplomatu sam vidio i ja, odličan. 
-
Seawolf
- Posts: 9164
- Joined: 14/06/2012 22:59
#4660 Re: Alfa Romeo
Hoće l' ovo biti i SportWagon i to još tokom ove godine:


- johntra
- Posts: 11853
- Joined: 11/04/2004 02:17
- Location: Palma de Hrasno
#4661 Re: Alfa Romeo
Ako ne naprave karavan, nek ugase proizvodnju ove godine...
- ElRe
- Posts: 16916
- Joined: 12/12/2011 11:28
#4662 Re: Alfa Romeo
Po najavamo koje su davali iz Fiata, karavana nece biti. Ali opste je poznato da njihove rijeci vec sljedece sekunde nakon izjave ne vrijede.
U principu je sve moguce.
U principu je sve moguce.
- mali_milojica
- Posts: 14185
- Joined: 02/09/2012 17:42
- Location: Hadis: Govorite istinu,pa makar bila i na vasu stetu.
#4663 Re: Alfa Romeo
Prošle godine na globalnom nivou prodano oko 100k Giulia i Stelvia.
-
Seawolf
- Posts: 9164
- Joined: 14/06/2012 22:59
#4664 Re: Alfa Romeo
Hoćeš li da uložimo sredstva, da zajednički kupimo jednu Giuliu Veloce Q4 280 PS SportWagon (plavu Misano metalik), kad (i ako) se počne prodavati?mali_milojica wrote:Prošle godine na globalnom nivou prodano oko 100k Giulia i Stelvia.
- mali_milojica
- Posts: 14185
- Joined: 02/09/2012 17:42
- Location: Hadis: Govorite istinu,pa makar bila i na vasu stetu.
#4665 Re: Alfa Romeo
Ja ću učešće platiti sa ovo koliko imam para,ti placaj ratu

-
Seawolf
- Posts: 9164
- Joined: 14/06/2012 22:59
#4666 Re: Alfa Romeo
Može, super ... tamam će krenuti prodaja, nakon što otplatim sintesajzermali_milojica wrote:Ja ću učešće platiti sa ovo koliko imam para,ti placaj ratu![]()
- ElRe
- Posts: 16916
- Joined: 12/12/2011 11:28
- mali_milojica
- Posts: 14185
- Joined: 02/09/2012 17:42
- Location: Hadis: Govorite istinu,pa makar bila i na vasu stetu.
#4669 Re: Alfa Romeo
Zanimljivo je to da Arteon nisu ni vozili zbog vremenskih uslova,ali procjena je da bi bio brži. Za 0.1s



- konektovan
- Posts: 51433
- Joined: 19/01/2015 19:12
- Location: Mahala
- Vozim: Francusku kantu
#4670 Re: Alfa Romeo
Onaj arteon, sto ne moze test sjevernog jelena da odradi kako treba?! 
-
530i
- Posts: 9169
- Joined: 08/12/2009 17:31
#4671 Re: Alfa Romeo
Nove nizine novinarstva...procjena vremena 
-
axe22
- Posts: 2846
- Joined: 11/03/2013 21:21
#4672 Re: Alfa Romeo
Vazno je vjerovati da je brzi. hhh
-
citroen xm
- Posts: 20441
- Joined: 17/04/2012 22:57
#4673 Re: Alfa Romeo
Švabe pokušavaju od hladnog naroda postati duhovit. Ali tanko im to ide, glupi im vicevi.
- amar1994
- Posts: 28546
- Joined: 11/01/2015 12:22
- Location: Neđeljišta
#4674 Re: Alfa Romeo
jos kad se bosanac prikaci na njihov humorcitroen xm wrote:Švabe pokušavaju od hladnog naroda postati duhovit. Ali tanko im to ide, glupi im vicevi.
-
citroen xm
- Posts: 20441
- Joined: 17/04/2012 22:57
#4675 Re: Alfa Romeo
Samo neka se kače, takvima su kursadžije vrhunac humora.

