SDP

Post Reply
User avatar
quasar
Posts: 3646
Joined: 14/11/2009 21:02
Location: Samobanovan...

#4651 Re: SDP

Post by quasar »

Murisno1 wrote:
quasar wrote:hejteri hejtaju i to je tako.
Ja bih sad ipak da uhvatim za vrat nekoga iz SDP-a zbog Suljagica i vjeronauke. Pa ebemu misa, sta je ovo? Ja NECU da mi dijete opterecavaju sa religijom.
pa ko ti opterecuje dijete? ne kontam
Sta ne kontas?
User avatar
Optimus Prime
Posts: 2999
Joined: 21/01/2009 22:14

#4652 Re: SDP

Post by Optimus Prime »

rahmanjin wrote:
Optimus Prime wrote:
rahmanjin wrote: Cuj nestane argumenata? Kakv si ti lik :lol: . Ja ti navedem ministarska mjesta ( da ti ponovim MUP ) u kantonu i FBiH gdje su ljudi iz SDP-a, a ti kazes kakve veze ima SDP s Mevlidom? I ko je onda odgovoran za unutrasnje poslove u KS i FBiH? EPBiH nije objavila demant, niti bilo koju drugu informaciju za prodajku stuje, a sem objave Slobodne Bosne i TV1 kako ti govoris objavili su i drugi mediji, cak se javno oglasio i drektor Aluminija. Ali to tebi nije vazno, ta oni tebi imaju pricati. A o nepotizmu, sad ja da ti objasnjavam neke stvari a toliko toga je napisano i receno, ne pada mi na pamet.
I sta je tacno MUP kantona trebao da uradi po tvom misljenju?

Slobodna Bosna se toliko diskreditirala, njih niko vise ne shvaca ozbiljno.
Uostalom, na kraju godine ces imati uvid u poslovanje EPBIH-a. Pogledaj pod stavku export struje, zapisi o kojim se kolicinama struje radi, i koja cijena se postigla pri prodaji tih viskova. A onda to mozes lako uporediti sa onim sto je bivsa uprava radila. Sve je prilicno transparentno.

A za nepotizam, molio bi te da mi dostavis neke brojke o novozaposlenim u administraciji i javnim preduzecima, cisto da vidimo o kojim razmjerama nepotizma se ovdje radi.
I ti mene pitas sta je trebao MUP kantona uraditi a lik se setao nekih 50 minuta u sred grada ispred ambasade naoruzan? Gdje radi brat Nermina Niksica ( da te napomenem Nermin Nikisic je predsjednik vlade FBiH i clan SDP-a, ako nisi znao da ti kazem ) i ko ga je postavio? Hajmo dalje, sin ALije Behmena ( nadam se da znas ko je Alija Behmen ), citav MIT centar ciji je direktor Zlatko Lagumdzija ( i to da te napomenem ako ne znas predsjednik SDP-a ), Grabovia koji je sada direktor EPBiH je "izdanak" tog MIT-a, Davorin Korać direktor zajednickih poslova FBiH muž Lidije Korać.... nemoj vise da nabrajam uzmi google pa se informisi.
Postavljanje ljudi od povjerenja na bitna mjesta u cilju kontrole pojedinih organizacija za ciji uspjesan rad ti direktno odgovaras nije nepotizam.
Nepotizam je kada svoju 60-godisnju nepismenu tetku sa osnovnom skolom zaposlis u telekom na salter i das joj inzinjersku platu. Ona praksa koju je trio (SDA-SBiH-HDZ) usavrsio.

Jos cekam na odgovor koliko je SDP ljudi uvalio na ovaj nacin?
rahmanjin
Posts: 1132
Joined: 21/08/2008 12:59

#4653 Re: SDP

Post by rahmanjin »

Optimus Prime wrote:
rahmanjin wrote:
Optimus Prime wrote: I sta je tacno MUP kantona trebao da uradi po tvom misljenju?

Slobodna Bosna se toliko diskreditirala, njih niko vise ne shvaca ozbiljno.
Uostalom, na kraju godine ces imati uvid u poslovanje EPBIH-a. Pogledaj pod stavku export struje, zapisi o kojim se kolicinama struje radi, i koja cijena se postigla pri prodaji tih viskova. A onda to mozes lako uporediti sa onim sto je bivsa uprava radila. Sve je prilicno transparentno.

A za nepotizam, molio bi te da mi dostavis neke brojke o novozaposlenim u administraciji i javnim preduzecima, cisto da vidimo o kojim razmjerama nepotizma se ovdje radi.
I ti mene pitas sta je trebao MUP kantona uraditi a lik se setao nekih 50 minuta u sred grada ispred ambasade naoruzan? Gdje radi brat Nermina Niksica ( da te napomenem Nermin Nikisic je predsjednik vlade FBiH i clan SDP-a, ako nisi znao da ti kazem ) i ko ga je postavio? Hajmo dalje, sin ALije Behmena ( nadam se da znas ko je Alija Behmen ), citav MIT centar ciji je direktor Zlatko Lagumdzija ( i to da te napomenem ako ne znas predsjednik SDP-a ), Grabovia koji je sada direktor EPBiH je "izdanak" tog MIT-a, Davorin Korać direktor zajednickih poslova FBiH muž Lidije Korać.... nemoj vise da nabrajam uzmi google pa se informisi.
Postavljanje ljudi od povjerenja na bitna mjesta u cilju kontrole pojedinih organizacija za ciji uspjesan rad ti direktno odgovaras nije nepotizam.
Nepotizam je kada svoju 60-godisnju nepismenu tetku sa osnovnom skolom zaposlis u telekom na salter i das joj inzinjersku platu. Ona praksa koju je trio (SDA-SBiH-HDZ) usavrsio.

Jos cekam na odgovor koliko je SDP ljudi uvalio na ovaj nacin?
Procitaj moj posljenjdi post ponovo mozda ti bude jasnije, a ako ni tada ne skontas procitaj ponovo.
User avatar
Optimus Prime
Posts: 2999
Joined: 21/01/2009 22:14

#4654 Re: SDP

Post by Optimus Prime »

rahmanjin wrote:

Procitaj moj posljenjdi post ponovo mozda ti bude jasnije, a ako ni tada ne skontas procitaj ponovo.
Meni se cini da tebi neke stvari nisu jasne. Ili si obicni spin doktor.
Murisno1
Posts: 2040
Joined: 06/10/2005 09:10
Location: Sarajevo

#4655 Re: SDP

Post by Murisno1 »

quasar wrote:
Murisno1 wrote:
quasar wrote:hejteri hejtaju i to je tako.
Ja bih sad ipak da uhvatim za vrat nekoga iz SDP-a zbog Suljagica i vjeronauke. Pa ebemu misa, sta je ovo? Ja NECU da mi dijete opterecavaju sa religijom.
pa ko ti opterecuje dijete? ne kontam
Sta ne kontas?
Ko ti opterecuje dijete religijom? Mozes li mi molim te odgovoriti da znam, ako ti nije šta ...
User avatar
Alfons Kauders
Posts: 37198
Joined: 24/09/2004 13:39
Location: Glavni Stan NVZ
Contact:

#4656 Re: SDP

Post by Alfons Kauders »

rahmanjin wrote: Ama bolan covjece, hoda ti cojvek u sred grada naoruzan i da nema MUP nikakve odgovornosti? Ne pricajte svasta majke vam, ok branite SDP ali da MUP ne radi nista da onesposobi naoruzanu osobu u sred grada i da neko kaze da za to nema ovlasti e to je smijurija.
lik okruzen nekoliko minuta nakon napada, kada se odbio predati upucan je u dupe, taman da prezivi i ide na sudjenje... ne znam sta je to mup trebao uraditi da tebi bude po volji...

a rekao sam da mup nema ovlasti nad agencijama na drzavnom nivou - tvoj problem ako si nepismen...
User avatar
quasar
Posts: 3646
Joined: 14/11/2009 21:02
Location: Samobanovan...

#4657 Re: SDP

Post by quasar »

Murisno1 wrote:
quasar wrote:
Murisno1 wrote:
pa ko ti opterecuje dijete? ne kontam
Sta ne kontas?
Ko ti opterecuje dijete religijom? Mozes li mi molim te odgovoriti da znam, ako ti nije šta ...
"Ponovo pitanje vjeronauke
Amandmanom je ukinut i član Zakona koji je nudio tri mogućnosti da kada je u pitanju predmet vjeronauka: da roditelji mogu izabrati da im djeca pohađaju vjeronauku, alternativni predmet ili ni jedno od to dvoje.
To znači da će učenici imati samo dvije opcije - pohađanje vjeronauke ili pohađanje predmeta 'Društvo, kultura, religija'.
"Ovim je Skupština doslovno pregazila građanska ustavom zagarantirana prava ljudi da izaberu šta će njihova djeca pohađati", ističe Suljagić.
Murisno1
Posts: 2040
Joined: 06/10/2005 09:10
Location: Sarajevo

#4658 Re: SDP

Post by Murisno1 »

quasar wrote:"Ponovo pitanje vjeronauke
Amandmanom je ukinut i član Zakona koji je nudio tri mogućnosti da kada je u pitanju predmet vjeronauka: da roditelji mogu izabrati da im djeca pohađaju vjeronauku, alternativni predmet ili ni jedno od to dvoje.
To znači da će učenici imati samo dvije opcije - pohađanje vjeronauke ili pohađanje predmeta 'Društvo, kultura, religija'.
"Ovim je Skupština doslovno pregazila građanska ustavom zagarantirana prava ljudi da izaberu šta će njihova djeca pohađati", ističe Suljagić.
pa sta sad ne valja ni da taj alternativni predmet polaze?
User avatar
quasar
Posts: 3646
Joined: 14/11/2009 21:02
Location: Samobanovan...

#4659 Re: SDP

Post by quasar »

Ne valja. Kako rekoh, valjda kao ateisti imamo pravo na slobodu od religije, i savrseno me ne zanima u sta ko vjeruje, te je suvisno da se to izucava u skoli kao predmet.

Istovremeno, na te ce predmete uhljebiti nezaposlene ili nastavnike vjeronauke koji nemaju dovoljan fond casova.
Tako da ce to biti, kao sto je i do sad bilo, pljuvanje po ateistima i pokusaj konvertovanja.

jedino posteno je bilo da se ponudi NISTA ili neki predmet po izboru, sto bi dijete samo odbaralo prema svom afinitetu (npr. moja bi kcer voljela casove gitare ili plesa).
Murisno1
Posts: 2040
Joined: 06/10/2005 09:10
Location: Sarajevo

#4660 Re: SDP

Post by Murisno1 »

quasar wrote:Ne valja. Kako rekoh, valjda kao ateisti imamo pravo na slobodu od religije, i savrseno me ne zanima u sta ko vjeruje, te je suvisno da se to izucava u skoli kao predmet.

Istovremeno, na te ce predmete uhljebiti nezaposlene ili nastavnike vjeronauke koji nemaju dovoljan fond casova.
Tako da ce to biti, kao sto je i do sad bilo, pljuvanje po ateistima i pokusaj konvertovanja.

jedino posteno je bilo da se ponudi NISTA ili neki predmet po izboru, sto bi dijete samo odbaralo prema svom afinitetu (npr. moja bi kcer voljela casove gitare ili plesa).
Ma daj ba. Jel sad ovi okorjeli vjeronaučari treba da se bune što se iz biologije uči teorije evolucije? S čim ti sad imaš problem: što će se neko uhljebit il što će ti dijete čuti riječ religija?
User avatar
Alfons Kauders
Posts: 37198
Joined: 24/09/2004 13:39
Location: Glavni Stan NVZ
Contact:

#4661 Re: SDP

Post by Alfons Kauders »

quasar wrote:Ne valja. Kako rekoh, valjda kao ateisti imamo pravo na slobodu od religije, i savrseno me ne zanima u sta ko vjeruje, te je suvisno da se to izucava u skoli kao predmet.

Istovremeno, na te ce predmete uhljebiti nezaposlene ili nastavnike vjeronauke koji nemaju dovoljan fond casova.
Tako da ce to biti, kao sto je i do sad bilo, pljuvanje po ateistima i pokusaj konvertovanja.

jedino posteno je bilo da se ponudi NISTA ili neki predmet po izboru, sto bi dijete samo odbaralo prema svom afinitetu (npr. moja bi kcer voljela casove gitare ili plesa).
slazem se...

ostaje cinjenica da su se stotine, ako ne i hiljade mladih ljudi odlucile skolovati za takvo zvanje u zadnjih 15tak godina... neki radi vjerskih ubjedjenja, neki radi love, nije ni bitno... rijec je o ljudima koje je nemoguce bilo gdje uhljebiti, jednostavno nemaju sta ponuditi na trzistu rada za razliku od svojih kolega koji drze konkretne i korisne predmete...

zato ce uvijek biti jako puno otpora bilo kakvoj ideji koja bi mogla dovesti do ukidanja vjeronauka, jer te ljude nema ko zaposliti ako ih sutnu... kad bi izbacili ocjenu iz prosjeka, sto je sasvim logicno imajuci u vidu prosjek ocjena i samu cinjenicu da je izucavanje vjeronauka u skolama besmisleno, garantujem da u roku od nekoliko godina cak ni u najvecim skolama ne bi mogao sastaviti jedan jedini razred koji bi pohadjao vjeronauk...
User avatar
Alfons Kauders
Posts: 37198
Joined: 24/09/2004 13:39
Location: Glavni Stan NVZ
Contact:

#4662 Re: SDP

Post by Alfons Kauders »

Murisno1 wrote:
quasar wrote:Ne valja. Kako rekoh, valjda kao ateisti imamo pravo na slobodu od religije, i savrseno me ne zanima u sta ko vjeruje, te je suvisno da se to izucava u skoli kao predmet.

Istovremeno, na te ce predmete uhljebiti nezaposlene ili nastavnike vjeronauke koji nemaju dovoljan fond casova.
Tako da ce to biti, kao sto je i do sad bilo, pljuvanje po ateistima i pokusaj konvertovanja.

jedino posteno je bilo da se ponudi NISTA ili neki predmet po izboru, sto bi dijete samo odbaralo prema svom afinitetu (npr. moja bi kcer voljela casove gitare ili plesa).
Ma daj ba. Jel sad ovi okorjeli vjeronaučari treba da se bune što se iz biologije uči teorije evolucije? S čim ti sad imaš problem: što će se neko uhljebit il što će ti dijete čuti riječ religija?
de reci iskreno, sta ako se pobune? ako za desetak godina nastavnici budu primorani da uce djecu o nekim "alternativnim" teorijama koje nemaju nikakvog uporista u nauci? jel to ok? cak i ako su u vecini?

a to je sasvim realno ocekivati ako imamo generacije djece koje godinama izucavaju vjeronauk, koji je uveden iz politickih pobuda i koji predaju ljudi kojima ne bi dao da mi cuvaju cuku, kamoli dijete...
Murisno1
Posts: 2040
Joined: 06/10/2005 09:10
Location: Sarajevo

#4663 Re: SDP

Post by Murisno1 »

Alfons Kauders wrote:
quasar wrote:Ne valja. Kako rekoh, valjda kao ateisti imamo pravo na slobodu od religije, i savrseno me ne zanima u sta ko vjeruje, te je suvisno da se to izucava u skoli kao predmet.

Istovremeno, na te ce predmete uhljebiti nezaposlene ili nastavnike vjeronauke koji nemaju dovoljan fond casova.
Tako da ce to biti, kao sto je i do sad bilo, pljuvanje po ateistima i pokusaj konvertovanja.

jedino posteno je bilo da se ponudi NISTA ili neki predmet po izboru, sto bi dijete samo odbaralo prema svom afinitetu (npr. moja bi kcer voljela casove gitare ili plesa).
slazem se...

ostaje cinjenica da su se stotine, ako ne i hiljade mladih ljudi odlucile skolovati za takvo zvanje u zadnjih 15tak godina... neki radi vjerskih ubjedjenja, neki radi love, nije ni bitno... rijec je o ljudima koje je nemoguce bilo gdje uhljebiti, jednostavno nemaju sta ponuditi na trzistu rada za razliku od svojih kolega koji drze konkretne i korisne predmete...

zato ce uvijek biti jako puno otpora bilo kakvoj ideji koja bi mogla dovesti do ukidanja vjeronauka, jer te ljude nema ko zaposliti ako ih sutnu... kad bi izbacili ocjenu iz prosjeka, sto je sasvim logicno imajuci u vidu prosjek ocjena i samu cinjenicu da je izucavanje vjeronauka u skolama besmisleno, garantujem da u roku od nekoliko godina cak ni u najvecim skolama ne bi mogao sastaviti jedan jedini razred koji bi pohadjao vjeronauk...
e stvarno kad čovjek pročita ovako argumentovan osvrt, onda nema dalje 8-)
stručnjačlik, nema goora :bih:
User avatar
Optimus Prime
Posts: 2999
Joined: 21/01/2009 22:14

#4664 Re: SDP

Post by Optimus Prime »

Alfons Kauders wrote:
quasar wrote:Ne valja. Kako rekoh, valjda kao ateisti imamo pravo na slobodu od religije, i savrseno me ne zanima u sta ko vjeruje, te je suvisno da se to izucava u skoli kao predmet.

Istovremeno, na te ce predmete uhljebiti nezaposlene ili nastavnike vjeronauke koji nemaju dovoljan fond casova.
Tako da ce to biti, kao sto je i do sad bilo, pljuvanje po ateistima i pokusaj konvertovanja.

jedino posteno je bilo da se ponudi NISTA ili neki predmet po izboru, sto bi dijete samo odbaralo prema svom afinitetu (npr. moja bi kcer voljela casove gitare ili plesa).
slazem se...

ostaje cinjenica da su se stotine, ako ne i hiljade mladih ljudi odlucile skolovati za takvo zvanje u zadnjih 15tak godina... neki radi vjerskih ubjedjenja, neki radi love, nije ni bitno... rijec je o ljudima koje je nemoguce bilo gdje uhljebiti, jednostavno nemaju sta ponuditi na trzistu rada za razliku od svojih kolega koji drze konkretne i korisne predmete...

zato ce uvijek biti jako puno otpora bilo kakvoj ideji koja bi mogla dovesti do ukidanja vjeronauka, jer te ljude nema ko zaposliti ako ih sutnu... kad bi izbacili ocjenu iz prosjeka, sto je sasvim logicno imajuci u vidu prosjek ocjena i samu cinjenicu da je izucavanje vjeronauka u skolama besmisleno, garantujem da u roku od nekoliko godina cak ni u najvecim skolama ne bi mogao sastaviti jedan jedini razred koji bi pohadjao vjeronauk...
Zna li neko podatke, koliko novca FBiH, to jest kantoni godisnje izdvajaju za indoktrinaciju djece kroz vjeronauku u osnovnim i srednjim skolama?
User avatar
Alfons Kauders
Posts: 37198
Joined: 24/09/2004 13:39
Location: Glavni Stan NVZ
Contact:

#4665 Re: SDP

Post by Alfons Kauders »

Murisno1 wrote:
Alfons Kauders wrote:
quasar wrote:Ne valja. Kako rekoh, valjda kao ateisti imamo pravo na slobodu od religije, i savrseno me ne zanima u sta ko vjeruje, te je suvisno da se to izucava u skoli kao predmet.

Istovremeno, na te ce predmete uhljebiti nezaposlene ili nastavnike vjeronauke koji nemaju dovoljan fond casova.
Tako da ce to biti, kao sto je i do sad bilo, pljuvanje po ateistima i pokusaj konvertovanja.

jedino posteno je bilo da se ponudi NISTA ili neki predmet po izboru, sto bi dijete samo odbaralo prema svom afinitetu (npr. moja bi kcer voljela casove gitare ili plesa).
slazem se...

ostaje cinjenica da su se stotine, ako ne i hiljade mladih ljudi odlucile skolovati za takvo zvanje u zadnjih 15tak godina... neki radi vjerskih ubjedjenja, neki radi love, nije ni bitno... rijec je o ljudima koje je nemoguce bilo gdje uhljebiti, jednostavno nemaju sta ponuditi na trzistu rada za razliku od svojih kolega koji drze konkretne i korisne predmete...

zato ce uvijek biti jako puno otpora bilo kakvoj ideji koja bi mogla dovesti do ukidanja vjeronauka, jer te ljude nema ko zaposliti ako ih sutnu... kad bi izbacili ocjenu iz prosjeka, sto je sasvim logicno imajuci u vidu prosjek ocjena i samu cinjenicu da je izucavanje vjeronauka u skolama besmisleno, garantujem da u roku od nekoliko godina cak ni u najvecim skolama ne bi mogao sastaviti jedan jedini razred koji bi pohadjao vjeronauk...
e stvarno kad čovjek pročita ovako argumentovan osvrt, onda nema dalje 8-)
stručnjačlik, nema goora :bih:
sta je sporno? pa bujrum dokazi da sam nesto fulo ili izmislio... :D u protivnom sve stoji, cega si i sam svjestan... :D dzabe smo skolovali ljude da djeci prenose "znanje" koje je apsolutno beskorisno... i sad cemo ih placati dok ne zarade penziju... :D a zauzvrat cemo dobiti nista, ama bas nista :D

usput evo ti nagradno pitanje:

koliko na birou ima hodza i popova?
User avatar
quasar
Posts: 3646
Joined: 14/11/2009 21:02
Location: Samobanovan...

#4666 Re: SDP

Post by quasar »

Murisno1 wrote:
quasar wrote:Ne valja. Kako rekoh, valjda kao ateisti imamo pravo na slobodu od religije, i savrseno me ne zanima u sta ko vjeruje, te je suvisno da se to izucava u skoli kao predmet.

Istovremeno, na te ce predmete uhljebiti nezaposlene ili nastavnike vjeronauke koji nemaju dovoljan fond casova.
Tako da ce to biti, kao sto je i do sad bilo, pljuvanje po ateistima i pokusaj konvertovanja.

jedino posteno je bilo da se ponudi NISTA ili neki predmet po izboru, sto bi dijete samo odbaralo prema svom afinitetu (npr. moja bi kcer voljela casove gitare ili plesa).
Ma daj ba. Jel sad ovi okorjeli vjeronaučari treba da se bune što se iz biologije uči teorije evolucije? S čim ti sad imaš problem: što će se neko uhljebit il što će ti dijete čuti riječ religija?
Ti fakat brkas kruske i jabuke. Evolucija je naucna cinjenica, milion puta iskusavana i nikad oborena. Naravno da ce je uciti jer ni u jednoj zemlji zapada, gdje su vjerske slobode poptune, evolucija nije izbacena iz programa.
I da, meni smeta da mi dijete opterecuju sa bajkama i tjeraju je da uci o besmislicama, kad me vec vuces za jezik. I ne znam zasto si ti pozvan da dajes misljeneje o tome sta je bolje za moje dijete. Posteno je bilo sa amandmanom da se moze odabrati NISTA. Pretrpan je program i dobro dodje jedan predmet manje. Radi frustriranih nastavnika koji svoj predmet smatraju najvaznijim u svemiru imas situaciju da dijete mnogo vise vremena mora posvetiti npr. likovnom i ne stigne spremiti fiziku. Sad treba jos neki nadrkani vjeroucitelj kaoji ce da predaje KDR koji ne moze smisliti ateiste da mi frustrira svaki cas djete i da mu drzi dvicu ili tricu?
User avatar
Alfons Kauders
Posts: 37198
Joined: 24/09/2004 13:39
Location: Glavni Stan NVZ
Contact:

#4667 Re: SDP

Post by Alfons Kauders »

Optimus Prime wrote:
Alfons Kauders wrote:
quasar wrote:Ne valja. Kako rekoh, valjda kao ateisti imamo pravo na slobodu od religije, i savrseno me ne zanima u sta ko vjeruje, te je suvisno da se to izucava u skoli kao predmet.

Istovremeno, na te ce predmete uhljebiti nezaposlene ili nastavnike vjeronauke koji nemaju dovoljan fond casova.
Tako da ce to biti, kao sto je i do sad bilo, pljuvanje po ateistima i pokusaj konvertovanja.

jedino posteno je bilo da se ponudi NISTA ili neki predmet po izboru, sto bi dijete samo odbaralo prema svom afinitetu (npr. moja bi kcer voljela casove gitare ili plesa).
slazem se...

ostaje cinjenica da su se stotine, ako ne i hiljade mladih ljudi odlucile skolovati za takvo zvanje u zadnjih 15tak godina... neki radi vjerskih ubjedjenja, neki radi love, nije ni bitno... rijec je o ljudima koje je nemoguce bilo gdje uhljebiti, jednostavno nemaju sta ponuditi na trzistu rada za razliku od svojih kolega koji drze konkretne i korisne predmete...

zato ce uvijek biti jako puno otpora bilo kakvoj ideji koja bi mogla dovesti do ukidanja vjeronauka, jer te ljude nema ko zaposliti ako ih sutnu... kad bi izbacili ocjenu iz prosjeka, sto je sasvim logicno imajuci u vidu prosjek ocjena i samu cinjenicu da je izucavanje vjeronauka u skolama besmisleno, garantujem da u roku od nekoliko godina cak ni u najvecim skolama ne bi mogao sastaviti jedan jedini razred koji bi pohadjao vjeronauk...
Zna li neko podatke, koliko novca FBiH, to jest kantoni godisnje izdvajaju za indoktrinaciju djece kroz vjeronauku u osnovnim i srednjim skolama?
za SK se vrtila po forumu brojka od 2.7 miliona godisnje... ali ne znam koliko vjerovati tom podatku jer je s foruma... monks ima budzet od 225 miliona, tako da je moguce...
User avatar
Optimus Prime
Posts: 2999
Joined: 21/01/2009 22:14

#4668 Re: SDP

Post by Optimus Prime »

Alfons Kauders wrote:
za SK se vrtila po forumu brojka od 2.7 miliona godisnje... ali ne znam koliko vjerovati tom podatku jer je s foruma... monks ima budzet od 225 miliona, tako da je moguce...
1,2% mi zvuci malo.
Sa obzirom da se nekih 4-6% casova potrosi na vjeronauku.
Murisno1
Posts: 2040
Joined: 06/10/2005 09:10
Location: Sarajevo

#4669 Re: SDP

Post by Murisno1 »

Alfons Kauders wrote:
sta je sporno? pa bujrum dokazi da sam nesto fulo ili izmislio... :D u protivnom sve stoji, cega si i sam svjestan... :D dzabe smo skolovali ljude da djeci prenose "znanje" koje je apsolutno beskorisno... i sad cemo ih placati dok ne zarade penziju... :D a zauzvrat cemo dobiti nista, ama bas nista :D

usput evo ti nagradno pitanje:

koliko na birou ima hodza i popova?
pusti ba hodže i popove. zar si toliko neinformisan da misliš da je "hodžama i popovima" vrhunac karijere predavat djeci vjeronauku. :lol:
User avatar
Alfons Kauders
Posts: 37198
Joined: 24/09/2004 13:39
Location: Glavni Stan NVZ
Contact:

#4670 Re: SDP

Post by Alfons Kauders »

Optimus Prime wrote:
Alfons Kauders wrote:
za SK se vrtila po forumu brojka od 2.7 miliona godisnje... ali ne znam koliko vjerovati tom podatku jer je s foruma... monks ima budzet od 225 miliona, tako da je moguce...
1,2% mi zvuci malo.
Sa obzirom da se nekih 4-6% casova potrosi na vjeronauku.
da, ali ne ide sva lova na plate... dobar dio je na univerzitet, stipendije, grijanje i sl...
Murisno1
Posts: 2040
Joined: 06/10/2005 09:10
Location: Sarajevo

#4671 Re: SDP

Post by Murisno1 »

quasar wrote:
Murisno1 wrote:
quasar wrote:Ne valja. Kako rekoh, valjda kao ateisti imamo pravo na slobodu od religije, i savrseno me ne zanima u sta ko vjeruje, te je suvisno da se to izucava u skoli kao predmet.

Istovremeno, na te ce predmete uhljebiti nezaposlene ili nastavnike vjeronauke koji nemaju dovoljan fond casova.
Tako da ce to biti, kao sto je i do sad bilo, pljuvanje po ateistima i pokusaj konvertovanja.

jedino posteno je bilo da se ponudi NISTA ili neki predmet po izboru, sto bi dijete samo odbaralo prema svom afinitetu (npr. moja bi kcer voljela casove gitare ili plesa).
Ma daj ba. Jel sad ovi okorjeli vjeronaučari treba da se bune što se iz biologije uči teorije evolucije? S čim ti sad imaš problem: što će se neko uhljebit il što će ti dijete čuti riječ religija?
Ti fakat brkas kruske i jabuke. Evolucija je naucna cinjenica, milion puta iskusavana i nikad oborena. Naravno da ce je uciti jer ni u jednoj zemlji zapada, gdje su vjerske slobode poptune, evolucija nije izbacena iz programa.
I da, meni smeta da mi dijete opterecuju sa bajkama i tjeraju je da uci o besmislicama, kad me vec vuces za jezik. I ne znam zasto si ti pozvan da dajes misljeneje o tome sta je bolje za moje dijete. Posteno je bilo sa amandmanom da se moze odabrati NISTA. Pretrpan je program i dobro dodje jedan predmet manje. Radi frustriranih nastavnika koji svoj predmet smatraju najvaznijim u svemiru imas situaciju da dijete mnogo vise vremena mora posvetiti npr. likovnom i ne stigne spremiti fiziku. Sad treba jos neki nadrkani vjeroucitelj kaoji ce da predaje KDR koji ne moze smisliti ateiste da mi frustrira svaki cas djete i da mu drzi dvicu ili tricu?
ne vjerujem da je neki nastavnik tražio da se djeca tjeraju na vjeronauku.
ti svoje dijete uči čemu hoćeš, niko ti ne brani. bori se za svoja prava. i to ti niko ne brani. Čak eto nisu ti zahtjevi ni skupi jer su ti zahtjevi NIŠTA. valjda znaš, roditelj si, kako se za treba borit. šta hoćeš od nastavnika vjeronauke, šta ti oni smetaju?
User avatar
Optimus Prime
Posts: 2999
Joined: 21/01/2009 22:14

#4672 Re: SDP

Post by Optimus Prime »

Alfons Kauders wrote:
Optimus Prime wrote:
Alfons Kauders wrote:
za SK se vrtila po forumu brojka od 2.7 miliona godisnje... ali ne znam koliko vjerovati tom podatku jer je s foruma... monks ima budzet od 225 miliona, tako da je moguce...
1,2% mi zvuci malo.
Sa obzirom da se nekih 4-6% casova potrosi na vjeronauku.
da, ali ne ide sva lova na plate... dobar dio je na univerzitet, stipendije, grijanje i sl...
Dobro, ali i za nastavu vjeronauke su potrebni resursi koji nisu vezani za plate.
Vjerovatno im ne iskljucuju grijanje tokom nastave. :D

Salim, se. Znaci na federalnom nivou nekih 10 miliona godisnje. Puno brate.
Murisno1
Posts: 2040
Joined: 06/10/2005 09:10
Location: Sarajevo

#4673 Re: SDP

Post by Murisno1 »

Optimus Prime wrote: da, ali ne ide sva lova na plate... dobar dio je na univerzitet, stipendije, grijanje i sl...
Dobro, ali i za nastavu vjeronauke su potrebni resursi koji nisu vezani za plate.
Vjerovatno im ne iskljucuju grijanje tokom nastave. :D

Salim, se. Znaci na federalnom nivou nekih 10 miliona godisnje. Puno brate.[/quote]

oni, inače, troše najviše od federalnog budžeta i treba prvo od njh krenut :D ... a Bog sami zna kakvi su stvarni podaci :-) :bih:
rahmanjin
Posts: 1132
Joined: 21/08/2008 12:59

#4674 Re: SDP

Post by rahmanjin »

Alfons Kauders wrote:
rahmanjin wrote: Ama bolan covjece, hoda ti cojvek u sred grada naoruzan i da nema MUP nikakve odgovornosti? Ne pricajte svasta majke vam, ok branite SDP ali da MUP ne radi nista da onesposobi naoruzanu osobu u sred grada i da neko kaze da za to nema ovlasti e to je smijurija.
lik okruzen nekoliko minuta nakon napada, kada se odbio predati upucan je u dupe, taman da prezivi i ide na sudjenje... ne znam sta je to mup trebao uraditi da tebi bude po volji...

a rekao sam da mup nema ovlasti nad agencijama na drzavnom nivou - tvoj problem ako si nepismen...
Sve mogu da razumijem, da si vojnik SDP-a, da si odan starnci, sve ok, ali ovo sto napisa je smijesno. Cuj okruzen nekoliko minuta nakon napada. Cuj sta je trebao da uradi MUP? Pa rijesi situaciju za par minuta a ne da im covjek hoda naoruzan 42 minute u centru, da puca na sve strane, da rani jednog policajca( po tebi on nije ni trebao da bude tu, trebao je da naplacuje neku saobracajnu kaznu ). Al ako je to tebi ok, onda mora biti i svima nama.
User avatar
Optimus Prime
Posts: 2999
Joined: 21/01/2009 22:14

#4675 Re: SDP

Post by Optimus Prime »

Murisno1 wrote:
oni, inače, troše najviše od federalnog budžeta i treba prvo od njh krenut :D ... a Bog sami zna kakvi su stvarni podaci :-) :bih:
Pa dobro, i nije tako strasno. Stotinjak miliona KM u zadnjih deset godina.
Post Reply