Dolazi zima - zimske gume

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

Post Reply
ado-šampion
Posts: 6025
Joined: 13/07/2004 20:02
Location: Sarajevo

#4651 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by ado-šampion »

Dakle to je tvoj odgovor, nit si bio nit si zvao, ali ti je preko qrca odgovorio na PIKu. Ili nekom drugom? :-)

Vidis, mene PIK ne interesuje, kad hocu da kupim nove gume ne trazim na PIKu, nego otvorim stranicu odredjene firme i/ili uzmem telefon u ruke i nazovem, a ako bas ne mogu koristiti telefon u tom trenutku tad posaljem email.
Ako slucajno trazim polovne zvucnike (pokusavam se sjetiti sta sam kupio na PIKu :-) ) onda otvorim PIK.

Dakle, da sumiram, besmilsena rasprava i ide dosta u offtopic, ponasanje prema forumasu kojeg je stari odjebao na licu mjesta ne opravdavam i da sam u kozi tog forumasa na takvo prvo iskustvo vjerovatno bih uradio isto, tj. vise nikad ne bih otisao. Ali to sto preko qrca odgovara na PIKu, na PIKu na koji se svaki dan instalira 1000 besposlicara koji samo kontaju kako ce sta hajrovat, i onda "napadnu" njegove oglase gledajuci gdje ce proci petaka jeftinije, to mi je apsolutno nerelevantno. Jedino sto mi je bezveze je sto uopste covjek obraca paznju na javna pitanja.
User avatar
konektovan
Posts: 51475
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#4652 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by konektovan »

Ned071 wrote:
citroen xm wrote:Ma ne... :D

Nego baš me interesuje ima li neko iskustva sa tim Apollo gumama. Realno, nemam pretjerano prostora za odlaganje dva seta guma, a ni volje da to stalno tumbam sa tavana i na tavan. Te cjelogodišnje su mi prava mjera jer nemam nekih zahtjevnih ruta.

sve sto znam jeste ono sto prodavac u savi tvrdi. da je to podmarka vredesteina i da nisu lose. 185 65 15 je negdje oko 80 maraka

Apollo je vlasnik vredesteina, i dolaze iz Indije. Naravno, cjenovno je pozicioniran ispod samog vredesteina, a neki dan sam vidio na nekom portalu, da su osvojili drugo mjesto, u kategoriji cjelogodišnjih guma, al' se ne mogu sjetiti u kojój dimenziji. :mrgreen: Samo da se zna, svabe su radile test. :wink: :mrgreen:
530i
Posts: 9169
Joined: 08/12/2009 17:31

#4653 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by 530i »

ado-šampion wrote: Ali to sto preko qrca odgovara na PIKu, na PIKu na koji se svaki dan instalira 1000 besposlicara koji samo kontaju kako ce sta hajrovat, i onda "napadnu" njegove oglase gledajuci gdje ce proci petaka jeftinije, to mi je apsolutno nerelevantno. Jedino sto mi je bezveze je sto uopste covjek obraca paznju na javna pitanja.
Opet u igru ubacuješ argumente koji tebi odgovaraju, a veze nemaju sa stvarnošću.
Ljudi ga ne provociraju nego pitaju koliko koje gume, a on im odgovara ima sve na webshopu, a nema. Između tog pitanja i pitanja na mail ili telefon nema razlike, niko ne piše mailove ili ne razgovara telefonski kao da je kraljica Engleske, nego kaže isto, imaš li te i te gume, koja je cijena, koje su godište i sl. Dakle braniš svog havera, a ja sam samo ukazao na stvari koje su se dešavale i koje mogu da se dese i meni i svakom drugom - drskost i bahatost. Zašto takvima davati stotine maraka!?
User avatar
HardCore
Posts: 2467
Joined: 17/05/2011 21:46

#4654 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by HardCore »

Ekupi.ba vozdra
User avatar
ElRe
Posts: 16944
Joined: 12/12/2011 11:28

#4655 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by ElRe »

Ovih dana sam razgovarao sa prijateljem iz ITA koji zivi u Ankoni i radi sa auto-dijelovima, kaze da su ITA trziste preplavile kineske i dr istocne gume Nankang, Nexen, Ceat, Westlake i da sve vise ljudi kupuje uglavnom te proizvode kad potrose fabricke setove.
Iznenadio sam se da ljudi na zapadu to kupuju.
Last edited by ElRe on 17/11/2015 09:02, edited 1 time in total.
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 32752
Joined: 16/04/2011 18:46

#4656 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by skafiskafsnjak »

ElRe wrote:Ovih dana sam razgovarao sa prijateljem iz ITA koji zivi u Ankoni i radi sa auto-dijelovima, kaze da su ITA trziste preplavile kineske i dr istocne gume Nankang, Nexen, Ceat, Westlake i da sve ise ljudi kupuje uglavnom te proizvode kad potrose fabricke setove.
Iznenadio sam se da ljudi na zapadu to kupuju.
Generalno, Italija je u krizi i u unutrasnjim dugovima . Znam nekih ljudi koji tamo zive i kazu da situacija nije bas najbolja. I to se odrazi na sve nacine, pa i na kupovinu guma i drugih stvari.
User avatar
ElRe
Posts: 16944
Joined: 12/12/2011 11:28

#4657 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by ElRe »

skafiskafsnjak wrote:
ElRe wrote:Ovih dana sam razgovarao sa prijateljem iz ITA koji zivi u Ankoni i radi sa auto-dijelovima, kaze da su ITA trziste preplavile kineske i dr istocne gume Nankang, Nexen, Ceat, Westlake i da sve ise ljudi kupuje uglavnom te proizvode kad potrose fabricke setove.
Iznenadio sam se da ljudi na zapadu to kupuju.
Generalno, Italija je u krizi i u unutrasnjim dugovima . Znam nekih ljudi koji tamo zive i kazu da situacija nije bas najbolja. I to se odrazi na sve nacine, pa i na kupovinu guma i drugih stvari.
Onda nas klix forum ispada Frankfurt za Italiju :D Ovdje se samo kupuju Continental, GY, Bridgestone...
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 32752
Joined: 16/04/2011 18:46

#4658 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by skafiskafsnjak »

To ti govori o tome da su u nas ljudi opsjednuti tome... ono, ja vozim pajdo Conti i nista drugo. Pola ih ovdje kaze da kupuje premium, a ustvari kupi Debicu , Tigar i neke druge zivotinje .

ja znam privatno covjeka koji mi to kaze, za Italiju. Ne mora et biti istina ahah
User avatar
ElRe
Posts: 16944
Joined: 12/12/2011 11:28

#4659 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by ElRe »

skafiskafsnjak wrote:To ti govori o tome da su u nas ljudi opsjednuti tome... ono, ja vozim pajdo Conti i nista drugo. Pola ih ovdje kaze da kupuje premium, a ustvari kupi Debicu , Tigar i neke druge zivotinje .

ja znam privatno covjeka koji mi to kaze, za Italiju. Ne mora et biti istina ahah
Vjerujem da je istina, ITA, a posebno jug su cudna prica.

Ja sam npr zadovoljan sa Matadorom (Sibir Snow)
Ci-Nick
Posts: 6890
Joined: 15/03/2015 17:38

#4660 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by Ci-Nick »

Ovaj forum nije pokazatelj stanja u BiH.
Sad da počnemo iznositi podatke koliko je čije auto staro došli bi na prosjek od 7 ili 8 godina a zna se da je prosjek u BiH 17 godina.
530i
Posts: 9169
Joined: 08/12/2009 17:31

#4661 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by 530i »

ElRe wrote:Ovih dana sam razgovarao sa prijateljem iz ITA koji zivi u Ankoni i radi sa auto-dijelovima, kaze da su ITA trziste preplavile kineske i dr istocne gume Nankang, Nexen, Ceat, Westlake i da sve vise ljudi kupuje uglavnom te proizvode kad potrose fabricke setove.
Iznenadio sam se da ljudi na zapadu to kupuju.
Pa nisu baš sve toliko nepoznate, Nexen su npr. iz Koreje i idu kao prva ugradnja na neke modele VAG grupacije.
User avatar
Truba
Posts: 93849
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#4662 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by Truba »

pratim jutros skuplja auta
sve ljetne na njima...
sabanss
Posts: 4768
Joined: 13/08/2006 11:20

#4663 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by sabanss »

Black swan wrote:pratim jutros skuplja auta
sve ljetne na njima...
Sto ce ljudi na +18 derati zimske?
User avatar
Optimist
Posts: 15531
Joined: 08/02/2010 19:01
Location: Sarajevo

#4664 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by Optimist »

I ja sam na ljetnim dok snijeg ne udari. Kad zapada, sam sebi u garazi zamijenim za 15 min
User avatar
johntra
Posts: 11853
Joined: 11/04/2004 02:17
Location: Palma de Hrasno

#4665 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by johntra »

ja upravo pratim suprotno, a to je da bruka auta u gradu ljeti na sebi ima gume sa M+S oznakom...
preludezalude
Posts: 7013
Joined: 07/03/2012 00:09

#4666 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by preludezalude »

Nemoj tako. Sve su to savjesni vozaci koji su kupili dobre ljetne gume sa oznakom M+S.
Dzontra_Volta
Posts: 8008
Joined: 20/01/2011 11:10

#4667 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by Dzontra_Volta »

preludezalude wrote:Nemoj tako. Sve su to savjesni vozaci koji su kupili dobre ljetne gume sa oznakom M+S.
M - mazija
S - sunčano

ili u prevodu: ljeto + zima.

Ne znam šta je sporno!? :-D
User avatar
konektovan
Posts: 51475
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#4668 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by konektovan »

ado-šampion wrote:Apollo je madjarski brend, nije azijski.
530i wrote:
ado-šampion wrote: Moze se desiti da ne drze vise isti nivo, moze se desiti da neko nije zadovoljan, jbg desava se, nije se rodio onaj koji je zadovoljio citav svijet, ali ono sto je ovdje upadljivo je, cim se javi jedan koji je imao negativno iskustvo s necim sto je hvaljeno, javi se jos 10 njih koji nisu imali nikakvo iskustvo, ali eto dobro je popljuvati u svakom slucaju. Sto je nesto vise hvaljeno i vise na glasu, pljuvanje je vece.
Preko kurca odgovori

http://www.olx.ba/artikal/19266881/akci ... a/#pitanja
Vidim i nije mi nista cudno. Ja na ova pitanja ne bih ni odgovarao. Imas stranicu s pretrazivacem i cijenama, imas broj telefona, imas email.

Pa covjek se javlja na telefon, azurno odgovara na mailove (provjereno vise puta!) i jos plus da odgovara na svako glupo pitanje na PIK.ba. :-) Pa zasto je onda pravio web pretragu uopste. :-) A ako pogledas dole, masa pitanja je vec odgovorena jer imaju dimenzije s cijenama na oglasu.

Kad treba nekoga popljuvati uvijek se moze naci nesto, nije problem.

Ja sam danas zvao, Continental i dalje nema na stanju. Ponudio se da nazove dobavljaca pa da mi javi preciznu informaciju, sto je i uradio nakon 10 minuta. Pitao sam za Alpin 5 i s pika mi je rekao da je sve sto mu je doslo 2014. godina, nisam ni pitao za DOT nego sam imaju li. Sve telefonom.

Sad, ili lik cita forum ili ja imam srece... :-)

https://en.m.wikipedia.org/wiki/File:Ap ... s_logo.svg

Buahahaha

Madjarska ce dobiti fabriku, ubrzo. :wink:
User avatar
Truba
Posts: 93849
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#4669 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by Truba »

sabanss wrote:
Black swan wrote:pratim jutros skuplja auta
sve ljetne na njima...
Sto ce ljudi na +18 derati zimske?
možda što je zakonska obaveza :? :? :?

ne znam vala ujutro kad kreneš na poso baš je hladno a možda bude i poledice
zimi se to najbolje vidi ko dolazi s planine prema snijegu na krovu :lol:
User avatar
Better Man
Posts: 18753
Joined: 01/10/2006 20:10

#4670 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by Better Man »

Zimi ako nemaš zimske gume možeš biti kažnjen, dok isto ne važi ljeti ako nemaš ljetne gume. Ja bih lijepo uveo da je od 15 aprila obavezno imati ljetne gume i kažnjavo one koji ih nemaju, jer samo tako možemo se riješti onih koji vozi na zimskim ljeti i kad dođe zima te gume više nisu dobre i stvaraju problem u saobraćaju.
sabanss
Posts: 4768
Joined: 13/08/2006 11:20

#4671 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by sabanss »

Black swan wrote:
sabanss wrote:
Black swan wrote:pratim jutros skuplja auta
sve ljetne na njima...
Sto ce ljudi na +18 derati zimske?
možda što je zakonska obaveza :? :? :?

ne znam vala ujutro kad kreneš na poso baš je hladno a možda bude i poledice
zimi se to najbolje vidi ko dolazi s planine prema snijegu na krovu :lol:
Imas lance u gepeku i ispunio si i zakonsku obavezu.
ado-šampion
Posts: 6025
Joined: 13/07/2004 20:02
Location: Sarajevo

#4672 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by ado-šampion »

sabanss wrote:
Black swan wrote: ne znam vala ujutro kad kreneš na poso baš je hladno a možda bude i poledice
zimi se to najbolje vidi ko dolazi s planine prema snijegu na krovu :lol:
Imas lance u gepeku i ispunio si i zakonsku obavezu.
Jeste ako je dubina sare minimalno 4 mm. Oni znaju hodati s onom prangijom pa mjeriti.

A navece vec bude dosta klizavo kad se spusti ona magla.

Mada ni ja jos nisam na zimskim, cekam da dodju Continentalke. :-)
Dzontra_Volta
Posts: 8008
Joined: 20/01/2011 11:10

#4673 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by Dzontra_Volta »

Kad vi ljudi izlazite iz kuće? Jutros u 7:45 h zaleđena šajba, temperatura 3°C (ko zna kakva je situacija ako polaziš ranije). Naravno da trebaju zimske gume. Pa ne vozim auto samo od podne do 3 popodne.
User avatar
Truba
Posts: 93849
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#4674 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by Truba »

kakvi ba lanci
ko još i to nosi :lol: :lol: :lol: (imam ih ja ali ja slijedim zakon u bobu)
Eborg
Posts: 10629
Joined: 20/09/2006 20:58
Location: Tamo gdje je Sunce,tamo gdje su zvijezde...

#4675 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by Eborg »

Da li vozilo koje ima 4x4 pogon mora imati 2 seta lanaca (2 x 2 točka) u gepeku ako ima ljetne gume? Ako se ne varam odredba je da se u slučaju snijega lanci stavljaju na pogonske točkove.
Post Reply