Je l' to onaj sa naočalama?lajk wrote:ispade Koljenovicdusa_raskopuša wrote:Ko je isp'o?![]()
Je l' ko im'o ispada veceras?![]()
![]()
Hayat
Moderator: anex
- Logovan
- Posts: 102731
- Joined: 15/05/2010 00:44
- Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png
#4651 Re: Hayat
- MOSALJOZE
- Posts: 120394
- Joined: 26/11/2012 20:09
- Location: Republika Bosna i Hercegovina
#4652 Re: Hayat
a da momak koji pjeva sevdalinke pa ja bih ga bar zbog toga zadrzao ako ništa.Čovjek solidno pjeva zolj,dino,turkovic, bi trebali ispasti prije njega ali jbgzlo87 wrote:Je l' to onaj sa naočalama?lajk wrote:ispade Koljenovicdusa_raskopuša wrote:Ko je isp'o?![]()
Je l' ko im'o ispada veceras?![]()
![]()
- Logovan
- Posts: 102731
- Joined: 15/05/2010 00:44
- Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png
#4653 Re: Hayat
Ne pratim zmbt ali ovo što sam malo vidio kako ko pjeva, Koljenović se po meni dobro pokazao. Možda nije zaslužio da ispadne ali jebi ga...MOSALJOZE wrote: a da momak koji pjeva sevdalinke pa ja bih ga bar zbog toga zadrzao ako ništa.Čovjek solidno pjeva zolj,dino,turkovic, bi trebali ispasti prije njega ali jbg
- karanana
- Posts: 50761
- Joined: 26/02/2004 00:00
#4654 Re: Hayat
dabogda im onaj celo shanerchich pobijedio.
-
lajk
- Posts: 2700
- Joined: 01/06/2011 13:40
- Location: Ilijaš
#4655 Re: Hayat
Bila ja uzivo gore
nego kad se ona Azra skide svega mi prof. zamalo infrakt ne dobi ,isplazio jezicinu do poda 
- tendzera
- Posts: 27540
- Joined: 28/08/2012 17:19
#4656 Re: Hayat
Zao mi je sto je ispao Adnan,nema nam vise sevdalinke
A ona Azra da se ne skida,davnih dana bi izletila iz ovog takmicenja
A ona Azra da se ne skida,davnih dana bi izletila iz ovog takmicenja
- Jazzy.ba
- Posts: 2061
- Joined: 26/04/2012 00:43
#4657 Re: Hayat
Azra, idi u adult industriju, pusti djecu da pjevaju.
- studeni76
- Posts: 6777
- Joined: 03/06/2009 14:12
#4658 Re: Hayat
Malo pogledah i duuuugo nisam gledao glupljeg takmičenja! Kakva su to pravila kad Elvin,Dino,Azra i još par njih mogu proći dalje! Nevjerovatno na šta padne narod pa ovo gleda i da bude stvar gora još i glasa

- dusa_raskopuša
- Posts: 23629
- Joined: 25/06/2011 18:13
- Location: made in PRC
#4659 Re: Hayat
Azra prolazi u finale, to ti garantujem. Ista situacija k'o sa Sarom (i ona je bila u finalu, il' se varam?).
Ispasce Dino isto k'o sto je ispala i Irma. A dok je ispala poizbacivala je bruku raje.
Ispasce Dino isto k'o sto je ispala i Irma. A dok je ispala poizbacivala je bruku raje.
- MOSALJOZE
- Posts: 120394
- Joined: 26/11/2012 20:09
- Location: Republika Bosna i Hercegovina
#4660 Re: Hayat
Suština ovog takmičenja je da LJUDI GLASAJU.Vratite se u prethodne sezone pogledam ja finale i šta zaključim:Neka njih prodje 12-13 u to finale e sad NAJBITNIJE je da su oni iz razlicitih gradova.Mozda 2 ce biti iz istog.Treba se staviti u poziciju šta ja znam građanina tuzle ili bihaca normalno da bi voljeli neko "njihov"da pobjedi.Ja vjerujem da ce ovaj tomislav proci zato jer je iz hrvatske.Bijedic ce proci Sarajevo(on zna pjevat).Maid neka vukoqebina.Azra TUZLA...
- dusa_raskopuša
- Posts: 23629
- Joined: 25/06/2011 18:13
- Location: made in PRC
#4661 Re: Hayat
Ja ne kontam ovaj narod sto glasa.
Gledam ja, mada slabije u posljednje vrijeme (nisam posljednja dva puta, msm), ali me nikad ni'e povuklo nesto ka slusalici od telefona.
Luksuz! Sve se nema, a glasa se. 
- WildRedRose
- Posts: 23712
- Joined: 03/09/2012 00:58
- Location: Nikad fiksna.
#4662 Re: Hayat
zar se ona azra moze vise skinuti nego u prosloj emisiji ?
imal neko link, da ne trazim mahsuz po netu doticnu ... 
- MOSALJOZE
- Posts: 120394
- Joined: 26/11/2012 20:09
- Location: Republika Bosna i Hercegovina
#4663 Re: Hayat
xnxx.......WildRedRose wrote:zar se ona azra moze vise skinuti nego u prosloj emisiji ?![]()
![]()
imal neko link, da ne trazim mahsuz po netu doticnu ...
- dusa_raskopuša
- Posts: 23629
- Joined: 25/06/2011 18:13
- Location: made in PRC
#4664 Re: Hayat
Bas da vidim.
Valjda je ovo.
Ani izgleda Behka obrve radila.

Valjda je ovo.
Ani izgleda Behka obrve radila.
- Logovan
- Posts: 102731
- Joined: 15/05/2010 00:44
- Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png
#4665 Re: Hayat
2:51 - vidi malog što gledadusa_raskopuša wrote:Bas da vidim.
Valjda je ovo.
Ani izgleda Behka obrve radila.![]()
- WildRedRose
- Posts: 23712
- Joined: 03/09/2012 00:58
- Location: Nikad fiksna.
#4666 Re: Hayat
vala ja sam mislila to cista golotinja... pa et' i nije me iznenadila ... 
- Loulou
- Posts: 3017
- Joined: 16/04/2008 15:18
#4667 Re: Hayat
I dalje jedino neprikosnoveno,vrijedno pažnje, slušanja:
-
lajk
- Posts: 2700
- Joined: 01/06/2011 13:40
- Location: Ilijaš
#4668 Re: Hayat
Tekst kao poruka Adnanu 
Mjesecima je trajalo zadovoljstvo petkom uvečer u šou Zvijezda možeš biti ti, gledati i slušati Adnana Koljenovića kako svojim glasom poput slavuja oživljava zaboravljene žubore sevdalinke.
Sav onako skrušen, lijep, osmjehnut, nenametljiv ponekad mi je ličio na princa iz bajke. Ali vrijeme bajki je odavno prošlo. Na cijeni su neki drugi momci. Očigledno.
U vrijeme kada se borimo za očuvanje vlastitog identiteta, očuvanju tradicije i svega onoga što nas čini posebnim u među svim tim vrijednostima spada i sevdalinka ne mogu prihvatiti komentar gospodina Ognjena Bomoštara da sa sevdalinkom ne može postati zvijezda.
Griješite profesore i vi i gospođa Babić. Safet Isović, Zaim Imamović, Beba Selimović, Emina Zećaj i mnogi drugi svoju karijeru izgradili su i postali popularni izvodeći sevdalinke. I ne bi bilo na odmet da kao akademski građani malo pripazite na terminologiju. Reći nekome da je smotan i ima dvije lijeve noge, nedopustivo je. Nisu to ispiti na fakultetu kamo postojite samo vi i student, tu je milionska publika. A pri tom često prešutite komentar za pjevanje, a zato ste tu. Niste kompetenti ni za koreografiju ni za kostimografiju, a to ste ponajviše komentarisali!
Adnana ste izdali!
Adnan je dragulj.
Adnan je nada da izvori mirisni sevdalinke neće utihnuti.
Adnan je ponos Visokog.
I ne znam šta je to čudno u osmijehu.
Možda isplaziš jezik i postaneš faca.
Možda zaboraviš pola pjesme i profesori te nagrade za senilnost, a na časovima kod istog bi pao doživotno.
Ali imati osmijeh u svakom trenutku osobina je velikih ljudi.
A tek su mu dvadeset i dvije godine.
I u trenutku kada omladina luta u ovom vremenu turbulentnom i kada iza svakog ugla stranputice vrebaju, prekinuti nit uspjeha mladića koji zna vrijednosti prepoznati i živjeti u tom duhu plemenitom, više je nego grijeh.
Jer sevdalinku gotovo i da nema više ko da pjeva.
Sevdalinka je umjetnost!
Nekada su se audicije polagale isključivo pjevajući sevdalinku, za arhiv radija Bosne i Hercegovine snimile bi se sevdalinke. Tek poslije bi pjevači mogli pjevati pjesme autora. I te pjesme su morale proći cenzuru.
Danas toga nema.
A moglo bi biti, da postoji dobra volja. Produkcija Hayat je mogla iskoristiti trenutak i Adnanu dati šansu da snimi CD i tako podstakne i druge mlade da se pronađu u sevdalinci, ona je opjevan ašik i sabur.
Dinastija Švrakića misli drugačije.
Primijetilo se da Adnan pjeva, ako i pjeva subotom tek po pola pjesme, a one večeri kad je Vehid Gunić promovisao svoju knjigu o sevdalinci, Adnan nije otpjevao ni stiha.
Sad bi Fikret Hodžić rekao kako su ovo teške riječi. Na teške propuste teške riječi su neizbježne.
Još mi negdje gori u duši što u petak u večer neću imati prilike čuti još jednu inerpretaciju Adnana i što mi neće u sjećanje doći slike iz djetinjstva kad smo svečano slušali sevdalinku, poslije bi krenule priče iz mladosti majčine, nenine i tako redom.
Takvog života generacije što dolaze neće živjeti, jer im se na da!
Sve će ovo jednom biti tek priča.
Možda je i dobro što ovako se završilo.
Mnoge pale su maske!
I niko više nema pravo reći kako nas Visočana nema nigdje, ni u historiji, ni u kulturi. Ima nas! Evo mjesecima Adnan Koljenović nas je predstavljao u najljepšem svijetlu, čast pojedincima, ali mjesecima smo imali priliku pokazati koliki smo lokal patrioti. Pokazali svi nismo, jer da jesmo Adnan bi bio u finalu gdje mu je od početka bilo mjesto.
Svo ovo vrijeme bilo je divno biti Visočanin. Probudio si u nama onaj pomalo izgubljeni osjećaj ponosa.
Adnane, hvala Ti!
Mjesecima je trajalo zadovoljstvo petkom uvečer u šou Zvijezda možeš biti ti, gledati i slušati Adnana Koljenovića kako svojim glasom poput slavuja oživljava zaboravljene žubore sevdalinke.
Sav onako skrušen, lijep, osmjehnut, nenametljiv ponekad mi je ličio na princa iz bajke. Ali vrijeme bajki je odavno prošlo. Na cijeni su neki drugi momci. Očigledno.
U vrijeme kada se borimo za očuvanje vlastitog identiteta, očuvanju tradicije i svega onoga što nas čini posebnim u među svim tim vrijednostima spada i sevdalinka ne mogu prihvatiti komentar gospodina Ognjena Bomoštara da sa sevdalinkom ne može postati zvijezda.
Griješite profesore i vi i gospođa Babić. Safet Isović, Zaim Imamović, Beba Selimović, Emina Zećaj i mnogi drugi svoju karijeru izgradili su i postali popularni izvodeći sevdalinke. I ne bi bilo na odmet da kao akademski građani malo pripazite na terminologiju. Reći nekome da je smotan i ima dvije lijeve noge, nedopustivo je. Nisu to ispiti na fakultetu kamo postojite samo vi i student, tu je milionska publika. A pri tom često prešutite komentar za pjevanje, a zato ste tu. Niste kompetenti ni za koreografiju ni za kostimografiju, a to ste ponajviše komentarisali!
Adnana ste izdali!
Adnan je dragulj.
Adnan je nada da izvori mirisni sevdalinke neće utihnuti.
Adnan je ponos Visokog.
I ne znam šta je to čudno u osmijehu.
Možda isplaziš jezik i postaneš faca.
Možda zaboraviš pola pjesme i profesori te nagrade za senilnost, a na časovima kod istog bi pao doživotno.
Ali imati osmijeh u svakom trenutku osobina je velikih ljudi.
A tek su mu dvadeset i dvije godine.
I u trenutku kada omladina luta u ovom vremenu turbulentnom i kada iza svakog ugla stranputice vrebaju, prekinuti nit uspjeha mladića koji zna vrijednosti prepoznati i živjeti u tom duhu plemenitom, više je nego grijeh.
Jer sevdalinku gotovo i da nema više ko da pjeva.
Sevdalinka je umjetnost!
Nekada su se audicije polagale isključivo pjevajući sevdalinku, za arhiv radija Bosne i Hercegovine snimile bi se sevdalinke. Tek poslije bi pjevači mogli pjevati pjesme autora. I te pjesme su morale proći cenzuru.
Danas toga nema.
A moglo bi biti, da postoji dobra volja. Produkcija Hayat je mogla iskoristiti trenutak i Adnanu dati šansu da snimi CD i tako podstakne i druge mlade da se pronađu u sevdalinci, ona je opjevan ašik i sabur.
Dinastija Švrakića misli drugačije.
Primijetilo se da Adnan pjeva, ako i pjeva subotom tek po pola pjesme, a one večeri kad je Vehid Gunić promovisao svoju knjigu o sevdalinci, Adnan nije otpjevao ni stiha.
Sad bi Fikret Hodžić rekao kako su ovo teške riječi. Na teške propuste teške riječi su neizbježne.
Još mi negdje gori u duši što u petak u večer neću imati prilike čuti još jednu inerpretaciju Adnana i što mi neće u sjećanje doći slike iz djetinjstva kad smo svečano slušali sevdalinku, poslije bi krenule priče iz mladosti majčine, nenine i tako redom.
Takvog života generacije što dolaze neće živjeti, jer im se na da!
Sve će ovo jednom biti tek priča.
Možda je i dobro što ovako se završilo.
Mnoge pale su maske!
I niko više nema pravo reći kako nas Visočana nema nigdje, ni u historiji, ni u kulturi. Ima nas! Evo mjesecima Adnan Koljenović nas je predstavljao u najljepšem svijetlu, čast pojedincima, ali mjesecima smo imali priliku pokazati koliki smo lokal patrioti. Pokazali svi nismo, jer da jesmo Adnan bi bio u finalu gdje mu je od početka bilo mjesto.
Svo ovo vrijeme bilo je divno biti Visočanin. Probudio si u nama onaj pomalo izgubljeni osjećaj ponosa.
Adnane, hvala Ti!
- Loulou
- Posts: 3017
- Joined: 16/04/2008 15:18
#4669 Re: Hayat
Adnan je, bez sumnje, izvrstan u muzičkom pravcu u kom se odlučio profilirati - sevdalinci.
Nedvojbeno, u natjecanju su ostali neki daleko lošiji od njega, ali to ne znači da Adnan neće uspjeti i da za njega više nećemo čuti. Štoviše, sigurna sam da hoćemo.
Svi ovi reality shows su prije svega showbiz. Zabava, profit. Ne znače nužno kvalitet. Ali ne znače niti da kvalitete nema (Maid). Samo se ljestvica podiže i kriteriji su sve kompleksniji.
Ne pričam nužno o ZMBT i sličnom. Na svjetskoj sceni situacija je ista. S daleko više mogućnosti, dakako.
Nedvojbeno, u natjecanju su ostali neki daleko lošiji od njega, ali to ne znači da Adnan neće uspjeti i da za njega više nećemo čuti. Štoviše, sigurna sam da hoćemo.
Svi ovi reality shows su prije svega showbiz. Zabava, profit. Ne znače nužno kvalitet. Ali ne znače niti da kvalitete nema (Maid). Samo se ljestvica podiže i kriteriji su sve kompleksniji.
Ne pričam nužno o ZMBT i sličnom. Na svjetskoj sceni situacija je ista. S daleko više mogućnosti, dakako.
- dusa_raskopuša
- Posts: 23629
- Joined: 25/06/2011 18:13
- Location: made in PRC
#4670 Re: Hayat
Lajk je l' mu ovo izjavljujes ljubav? 
- MOSALJOZE
- Posts: 120394
- Joined: 26/11/2012 20:09
- Location: Republika Bosna i Hercegovina
#4671 Re: Hayat
Mislim da profesor ZNA bar bi trebao znati šta je sevdalinka.Za mnoge vas je pjesma ali evo da vam ja kazem sta ja znam o tom "fenomenu":
Došla je u Bosnu u 16 stoljecu.Sevdah ti je brate sinonim za današnju riječ "u vezi".Sevdalinka je više od pjesme ako se pogleda da je nastala u 16 st. to dovoljno govori o njenoj vrijednosti.Mislim da 5 stoljeca zasluzuje RESPECT.Sevdalinka ce uvijek zivjeti u
u našim srcima
Došla je u Bosnu u 16 stoljecu.Sevdah ti je brate sinonim za današnju riječ "u vezi".Sevdalinka je više od pjesme ako se pogleda da je nastala u 16 st. to dovoljno govori o njenoj vrijednosti.Mislim da 5 stoljeca zasluzuje RESPECT.Sevdalinka ce uvijek zivjeti u
-
lajk
- Posts: 2700
- Joined: 01/06/2011 13:40
- Location: Ilijaš
#4672 Re: Hayat
nedusa_raskopuša wrote:Lajk je l' mu ovo izjavljujes ljubav?
- karanana
- Posts: 50761
- Joined: 26/02/2004 00:00
#4673 Re: Hayat
on ne pjeva lose. u moru losih on je jedan od boljih, mozda u top 5 od ovih 18-19. ali ove godine niko ne valja, svi su talashika pa tako i ado. glas mu se cesto zatrese, da li je trema ili nemogucnost da iznese pjesmu izvorno ne znam. ali znam da je onaj debeli, ilijaz meni se cini da se zove, od prosle godine, 100 puta bolji a u istom je zanru muzike. i ona debela od prije dvije godine iz kiseljaka je isto 100 puta bolja.
bas su svi karanane ove godine. a dvojica-trojica koji su i sada tamo dovoljno govori kakvi su interesi hayata u svemu ovome. opet kazem, volio bih da neko od onih antitalenata pobijedi pa da im shvarkici snime CD, ali kontrolisu oni to, do finala radi televoLtinga i onda out.
bas su svi karanane ove godine. a dvojica-trojica koji su i sada tamo dovoljno govori kakvi su interesi hayata u svemu ovome. opet kazem, volio bih da neko od onih antitalenata pobijedi pa da im shvarkici snime CD, ali kontrolisu oni to, do finala radi televoLtinga i onda out.
- MOSALJOZE
- Posts: 120394
- Joined: 26/11/2012 20:09
- Location: Republika Bosna i Hercegovina
#4674 Re: Hayat
onde jedino što ja ispratim je armin bijedic momak pjevakaranana wrote:on ne pjeva lose. u moru losih on je jedan od boljih, mozda u top 5 od ovih 18-19. ali ove godine niko ne valja, svi su talashika pa tako i ado. glas mu se cesto zatrese, da li je trema ili nemogucnost da iznese pjesmu izvorno ne znam. ali znam da je onaj debeli, ilijaz meni se cini da se zove, od prosle godine, 100 puta bolji a u istom je zanru muzike. i ona debela od prije dvije godine iz kiseljaka je isto 100 puta bolja.
bas su svi karanane ove godine. a dvojica-trojica koji su i sada tamo dovoljno govori kakvi su interesi hayata u svemu ovome. opet kazem, volio bih da neko od onih antitalenata pobijedi pa da im shvarkici snime CD, ali kontrolisu oni to, do finala radi televoLtinga i onda out.
-
sumirprimus
- Posts: 88917
- Joined: 10/02/2010 07:54
- Location: Bunker :D Saj ops
#4675 Re: Hayat
kao žao vam i čudno što je starmali sevdalija ispao u pop folk lafo takmičenju???
