Fahrin formalni ulazak u politiku - miniSTAR nebezbednosti

Post Reply
User avatar
nellington
Posts: 10761
Joined: 11/03/2008 13:32
Location: navedeno lice se udaljilo u nepoznatom pravcu.

#4651 Re: Fahrin formalni ulazak u politiku

Post by nellington »

nikad_vise wrote: bolje da crveno-zelena koalicija dobro vodi racuna sta ce uraditi u naredne 4 godine..inace ce ih fahrudin pojest zive na izborima 2014..jednim udarcem dvije muhe :lol:
Tog dana stavljam ključ u bravu i pasoš u džep. Ne zato što bi to značilo da počinje vladavina ovakvih i onakvih, nego zato što bih otkrio da ne mogu živjeti sa ljudima koji su listom glasali za Utemeljitelja.

@StupskaBitanga: možda ni država ne dočeka 2014 sa Fahrom na odgovornoj poziciji.
StupskaBitanga
Posts: 14873
Joined: 20/12/2006 16:59

#4652 Re: Fahrin formalni ulazak u politiku

Post by StupskaBitanga »

nellington wrote:
nikad_vise wrote: bolje da crveno-zelena koalicija dobro vodi racuna sta ce uraditi u naredne 4 godine..inace ce ih fahrudin pojest zive na izborima 2014..jednim udarcem dvije muhe :lol:
Tog dana stavljam ključ u bravu i pasoš u džep. Ne zato što bi to značilo da počinje vladavina ovakvih i onakvih, nego zato što bih otkrio da ne mogu živjeti sa ljudima koji su listom glasali za Utemeljitelja.

@StupskaBitanga: možda ni država ne dočeka 2014 sa Fahrom na odgovornoj poziciji.
da prodao bi on mater svoju kamol državu
a mislim da mu to neće uspjeti jer SDP*/SDA neće dati preko entiteta
User avatar
nikad_vise
Posts: 2015
Joined: 20/09/2010 22:35

#4653 Re: Fahrin formalni ulazak u politiku

Post by nikad_vise »

StupskaBitanga wrote:Bude li Fahro ušao u kolo sa ovima na nivou države neće taj dočekat 2014
docekao bi i ovako i onako..i SDA je usla pa je opet docekala i ostala koliko toliko jaka..i SDP ce uci isto siguran sam..
sto se tice SBB-a nece nikako formirati vlast i ovo su samo dezinformacije.. :zzzz: do sledecih izbora nista..
Tog dana stavljam ključ u bravu i pasoš u džep. Ne zato što bi to značilo da počinje vladavina ovakvih i onakvih, nego zato što bih otkrio da ne mogu živjeti sa ljudima koji su listom glasali za Utemeljitelja.

@StupskaBitanga: možda ni država ne dočeka 2014 sa Fahrom na odgovornoj poziciji.
ucini nam uslugu i odmah se spakuj..skokni do kube,kine i slicno tamo je jednoumlje u punom zamahu :zzzz: ako ja mogu zivjeti pored drugih koji svojim vecinski glasovima men biraju vlast morao bi i ti nauciti zivjeti sa tim..
da prodao bi on mater svoju kamol državu
a mislim da mu to neće uspjeti jer SDP*/SDA neće dati preko entiteta
:lol: :lol:
ajd priznaj da nemate vise od 15 godina :lol:
u slucaju da imate onda je ovaj nacin razmisljanja jako opasan,i pod hitno ulagati vise sredstava u obrazovanje :lol:
User avatar
ultima_palabra
Posts: 59308
Joined: 15/12/2008 16:53

#4654 Re: Fahrin formalni ulazak u politiku

Post by ultima_palabra »

Fahro 2014. neće imati aktivno biračko pravo ;-) O "stranci" da ne govorim...
StupskaBitanga
Posts: 14873
Joined: 20/12/2006 16:59

#4655 Re: Fahrin formalni ulazak u politiku

Post by StupskaBitanga »

nikad_vise wrote:
da prodao bi on mater svoju kamol državu
a mislim da mu to neće uspjeti jer SDP*/SDA neće dati preko entiteta
:lol: :lol:
ajd priznaj da nemate vise od 15 godina :lol:
u slucaju da imate onda je ovaj nacin razmisljanja jako opasan,i pod hitno ulagati vise sredstava u obrazovanje :lol:
imam više od 15 godina malo ste se preračunali
Ako niste znali Fahro leti u vlast samo radi imuniteta od krivične odgovornosti koji dobija ulaskom u vlast
A o njegovim krim aktivnostima napisano je stranica i stranica
User avatar
nellington
Posts: 10761
Joined: 11/03/2008 13:32
Location: navedeno lice se udaljilo u nepoznatom pravcu.

#4656 Re: Fahrin formalni ulazak u politiku

Post by nellington »

nikad_vise wrote: ucini nam uslugu i odmah se spakuj..skokni do kube,kine i slicno tamo je jednoumlje u punom zamahu :zzzz: ako ja mogu zivjeti pored drugih koji svojim vecinski glasovima men biraju vlast morao bi i ti nauciti zivjeti sa tim..

:lol: :lol:
ajd priznaj da nemate vise od 15 godina :lol:
u slucaju da imate onda je ovaj nacin razmisljanja jako opasan,i pod hitno ulagati vise sredstava u obrazovanje :lol:
Nažalost, imam više od 15 godina. A tebi čestitam na suživotu i toleranciji.
User avatar
nikad_vise
Posts: 2015
Joined: 20/09/2010 22:35

#4657 Re: Fahrin formalni ulazak u politiku

Post by nikad_vise »

StupskaBitanga wrote:
nikad_vise wrote:
da prodao bi on mater svoju kamol državu
a mislim da mu to neće uspjeti jer SDP*/SDA neće dati preko entiteta
:lol: :lol:
ajd priznaj da nemate vise od 15 godina :lol:
u slucaju da imate onda je ovaj nacin razmisljanja jako opasan,i pod hitno ulagati vise sredstava u obrazovanje :lol:
imam više od 15 godina malo ste se preračunali
Ako niste znali Fahro leti u vlast samo radi imuniteta od krivične odgovornosti koji dobija ulaskom u vlast
A o njegovim krim aktivnostima napisano je stranica i stranica
pa cijelo ovo vrijeme su fahri ulijetale inspekcije i slicno i nista nije nadjeno..i dok ne ode na sud i bude osudjen jel mozes biti covjek i ne pricati dezinformacije tipa kriminalac,velikosrbin,reketas i slicno..nevin je dok se ne dokaze suprotno..
ultima_palabra wrote:Fahro 2014. neće imati aktivno biračko pravo ;-) O "stranci" da ne govorim...
ajd kasnije cu sabrati tvoja dijela i predvidjanja sto se tice ovih zadnjih izbora i SBB stranke..svaki put kad si nam ti predvidjao raspad i lose rezultate bilo je suprotno,tako da je red da ti i sad zahvalim na ovim prognozama :D ti nam dodjes nesto kao ona hobotnica paul :D

p.s.dugo te nije bilo bemu misa,jesil ti tvorac one teorije o vozanju 100 sandzaklija sirom BIH na skupovima SBB-a :)
User avatar
ultima_palabra
Posts: 59308
Joined: 15/12/2008 16:53

#4658 Re: Fahrin formalni ulazak u politiku

Post by ultima_palabra »

nikad_vise wrote: ajd kasnije cu sabrati tvoja dijela i predvidjanja sto se tice ovih zadnjih izbora i SBB stranke..svaki put kad si nam ti predvidjao raspad i lose rezultate bilo je suprotno,tako da je red da ti i sad zahvalim na ovim prognozama ti nam dodjes nesto kao ona hobotnica paul

p.s.dugo te nije bilo bemu misa,jesil ti tvorac one teorije o vozanju 100 sandzaklija sirom BIH na skupovima SBB-a
:-D Nisam, to je neki drugi bio... ja sam te pokušavao uvjeriti da je suludo tvrditi da "stranka" ima 150.000 članova :oops:
A to ste zadovoljni rezultatima izbora? Da se ne lažemo, plan je bio "na foru" uzeti komad vlasti da bi se spasilo bankrota i tvorze... kakva 2014., dotad ko živ ko mrtav ;-)
extraordinary
Posts: 1377
Joined: 17/05/2010 12:42

#4659 Re: Fahrin formalni ulazak u politiku

Post by extraordinary »

Fahrudin je najavljivao sigurnu pobjedu na izborima, pa kad je vidio kako je prošlo, počeo pričati o sjajnom izbornom rezultatu. Nema ga, nema sjajnog izbornog rezultata jer prvo, nije postao član Predsjedništva, mada je pljuvao od osnivanja svoje stranke po SDA i SZBiH, a drugo, eliminisao je SZBiH koja svakako ne bi imala bitnu ulogu, dok ga je SDA opet porazila. Nije ni reis pomogao. Sad ne zna šta bi, radi bi sa milijardu puta popljuvanim Lagumdžijom u koaliciju ali nema šanse. I onda one idiotske izjave tipa 14 traka od aerodroma do centra, tipa Hrvati drže Bošnjake u šaci, tipa nadam se da će me Avaz podržati pokazuju da mu nije mjesto ni na kakvoj ozbiljnoj funkciji.
User avatar
madner
Posts: 57524
Joined: 09/08/2004 16:35

#4660 Re: Fahrin formalni ulazak u politiku

Post by madner »

Cuo sam da je gigant dao naredbu da se reis u Havazu popljuje, ima li ko kakvih informacija iz prve ruke najboljeg toalet papira?
User avatar
nikad_vise
Posts: 2015
Joined: 20/09/2010 22:35

#4661 Re: Fahrin formalni ulazak u politiku

Post by nikad_vise »

popajic wrote:
Postao/la nikad_vise dana 16/12/2010 14:25

popajic je napisao/la:

U depeši piše kako je Radončić izrastao iz relativnog siromaštva i nejasnoća nakon rata 1992-95. i postao osnivač i vlasnik vodeće izdavačke kuće, Avaza,


Meni se cini da su ove nejasnoce vrlo jasne ...ali , nek im bude :D


ok druze popajic..kako je fahrudin dosao do bogastva?ocekujem odgovor pun dokaza a ne hrpu gluposti ukrao i slicno? ajd nam lijepo sad sve prezentuj;)
Druze nikad vise da ti prezentujem :D :
1993 ja u jeku sarajevskog belaja pokusao da napunin bar donekle praznu plasticnu kesu - "napunio" je Ikar konzervom i nekoliko proklijalih krompira.
A vidis, drug Fahro te iste 1993 , u jeku rata, svoju praznu kesu sa kojom je ufurao u Sarajevo, napunio sredstvima za izgradnju jednog, pa drugog tornja...
Banalan primjer zar ne ? Ali kad saberes 2+ 2 , rezultat ce ti sve sam reci.
Osim ako imas razloge da vjerujes da su 2+2 = 5 :-?
uvezeni druze popajic.. :D ti dok si se bar borio da dodjes do konzervi i par proklijalih krompira ja sam protjerivan iz teslica u izbjeglistvo prema hrvatskoj..otac je ostao da ratuje a ja,majka i brat smo usljed spaljivanja i rusenja kuce do zemlje bili prinudjeni da odemo..i meni to nije nikakav razlog da ja njega sad pljujem sto se obogatio.Malverzacija je sigurno bilo al to je sudbina svih tajkuna s prelaska sa jednog na drugi sistem..covjek je bio novinar i ukazana mu je prilika da osnuje medij koji ce zastupati bosnjacke interese..taj medij je stvorio vjerovatno tadasnji sistem i podrzao..taj medij je logicno najvise i bio podroban stranci koja ga je osnovala i kao takav je najvise zastupao njihove interese,sto je i logicno..dok se Radoncic nije otrgnuo kontroli i okrenuo ledja SDA garniturama..
druga stvar je da fahro nije odmah nakon rata dizao te tornjeve nego je kasnije poceo sa tim sto je i logicno jer mu je avaz kao najcitaniji medij tada kao i danas donijeo tu lovu,a osim toga znamo da je imao i podrsku vladajucih garnitura..i izgradio je prvi toranj..za drugi toranj je vec vezana pozajmica od 22 miliona i onaj sporni kredit..

treba na stvari gledati sirokog pogleda..fahrudin je mogao i dalje sjediti na zadnjem spratu tornja i biti medijska masinerija SDA ili se prikloniti SDP-u i nastaviti egzistirati u miru.I ja sam sklon da sa odredjenom dozom sumnje radije vjerujem da je on usao u politiku jer misli da moze na neki nacin pomoci BIH nego da je rusi..jer BIH ne moze srusiti ni fahrudin,ni bilo koji politicar u BIH i valjda je nama svima to jasno..mi jos uvijek ovisimo ponajvise od interesa amerike i zapadnih zemalja,al se iskreno nadam da ce doci dan kad cemo se mi u BIH sve vise pitati o nasoj dragoj BIH ..
User avatar
nikad_vise
Posts: 2015
Joined: 20/09/2010 22:35

#4662 Re: Fahrin formalni ulazak u politiku

Post by nikad_vise »

*
5 0 5
Posts: 15203
Joined: 14/10/2007 20:58

#4663 Re: Fahrin formalni ulazak u politiku

Post by 5 0 5 »

nikad_vise wrote:...radije vjerujem da je on usao u politiku jer misli da moze na neki nacin pomoci BIH nego da je rusi..

Naivan si.
popajic
Posts: 5738
Joined: 16/07/2007 09:55
Location: Sarajevo

#4664 Re: Fahrin formalni ulazak u politiku

Post by popajic »

nikad_vise wrote: uvezeni druze popajic.. :D ...covjek je bio novinar i ukazana mu je prilika da osnuje medij koji ce zastupati bosnjacke interese..taj medij je stvorio vjerovatno tadasnji sistem i podrzao..taj medij je logicno najvise i bio podroban stranci koja ga je osnovala i kao takav je najvise zastupao njihove interese,sto je i logicno..dok se Radoncic nije otrgnuo kontroli i okrenuo ledja SDA garniturama..
druga stvar je da fahro nije odmah nakon rata dizao te tornjeve nego je kasnije poceo sa tim sto je i logicno jer mu je avaz kao najcitaniji medij tada kao i danas donijeo tu lovu,a osim toga znamo da je imao i podrsku vladajucih garnitura..i izgradio je prvi toranj..za drugi toranj je vec vezana pozajmica od 22 miliona i onaj sporni kredit..

treba na stvari gledati sirokog pogleda..fahrudin je mogao i dalje sjediti na zadnjem spratu tornja i biti medijska masinerija SDA ili se prikloniti SDP-u i nastaviti egzistirati u miru.I ja sam sklon da sa odredjenom dozom sumnje radije vjerujem da je on usao u politiku jer misli da moze na neki nacin pomoci BIH nego da je rusi..jer BIH ne moze srusiti ni fahrudin,ni bilo koji politicar u BIH i valjda je nama svima to jasno..mi jos uvijek ovisimo ponajvise od interesa amerike i zapadnih zemalja,al se iskreno nadam da ce doci dan kad cemo se mi u BIH sve vise pitati o nasoj dragoj BIH ..
Postovani druze nikad vise 8) ,
obzirom da se doticnom "ukazala" prilika da svojom ratnoprofiterskom , medijskom imperijom zastupa Bosnjake (sloboda medija :? ), u pocetku sa Alijom, kasnije sa finansijskim partnerom iz bratske nam Srbije i sa Cerom , postoji
osnovana sumnja :D da mu je najmanje stalo do pomogne BIH.Jedinstvenoj .Demokratskoj.
BIH politicari ( tzv) itekako mogu urusiti BIH.Kako nestade Republika BIH, kako nastade Republika Srpska...stvaralacki trojac je na onom svijetu, ali njihovi pobornici nisu.
A da nam je svima BIH draga ...nece biti. Mnogi su jos uvijek za "svoju " trecinu, ili makar frtalj.
Ili za makar jos jedan svjetlucavi toranj... :twisted:
User avatar
nikad_vise
Posts: 2015
Joined: 20/09/2010 22:35

#4665 Re: Fahrin formalni ulazak u politiku

Post by nikad_vise »

popajic wrote:
nikad_vise wrote: uvezeni druze popajic.. :D ...covjek je bio novinar i ukazana mu je prilika da osnuje medij koji ce zastupati bosnjacke interese..taj medij je stvorio vjerovatno tadasnji sistem i podrzao..taj medij je logicno najvise i bio podroban stranci koja ga je osnovala i kao takav je najvise zastupao njihove interese,sto je i logicno..dok se Radoncic nije otrgnuo kontroli i okrenuo ledja SDA garniturama..
druga stvar je da fahro nije odmah nakon rata dizao te tornjeve nego je kasnije poceo sa tim sto je i logicno jer mu je avaz kao najcitaniji medij tada kao i danas donijeo tu lovu,a osim toga znamo da je imao i podrsku vladajucih garnitura..i izgradio je prvi toranj..za drugi toranj je vec vezana pozajmica od 22 miliona i onaj sporni kredit..

treba na stvari gledati sirokog pogleda..fahrudin je mogao i dalje sjediti na zadnjem spratu tornja i biti medijska masinerija SDA ili se prikloniti SDP-u i nastaviti egzistirati u miru.I ja sam sklon da sa odredjenom dozom sumnje radije vjerujem da je on usao u politiku jer misli da moze na neki nacin pomoci BIH nego da je rusi..jer BIH ne moze srusiti ni fahrudin,ni bilo koji politicar u BIH i valjda je nama svima to jasno..mi jos uvijek ovisimo ponajvise od interesa amerike i zapadnih zemalja,al se iskreno nadam da ce doci dan kad cemo se mi u BIH sve vise pitati o nasoj dragoj BIH ..
Postovani druze nikad vise 8) ,
obzirom da se doticnom "ukazala" prilika da svojom ratnoprofiterskom , medijskom imperijom zastupa Bosnjake (sloboda medija :? ), u pocetku sa Alijom, kasnije sa finansijskim partnerom iz bratske nam Srbije i sa Cerom , postoji
osnovana sumnja :D da mu je najmanje stalo do pomogne BIH.Jedinstvenoj .Demokratskoj.
BIH politicari ( tzv) itekako mogu urusiti BIH.Kako nestade Republika BIH, kako nastade Republika Srpska...stvaralacki trojac je na onom svijetu, ali njihovi pobornici nisu.
A da nam je svima BIH draga ...nece biti. Mnogi su jos uvijek za "svoju " trecinu, ili makar frtalj.
Ili za makar jos jedan svjetlucavi toranj... :twisted:
druze popajic..Alija Izetbegovic je meni najveca licnost koju je Bosanska majka ikad rodila..Dok je reis ceric jedan od najuglednijih i najcjenjenih BIH gradjana od istoka do zapada..i radije mi da ne stavljamo fahru u istu recenicu s njima jer on jos uvijek nije zasluzio to postovanje..btw da ne ulazimo u temu o aliji i reisu uglavnom mozemo konstatirati da se nasa misljenja u odredjenoj mjeri razlikuju..za fahrudina postoje price o kriminalu isto kao i za zlatka i ja ne vidim razlog zasto bi trebao vjerovati da je i ako je jedan kriminalac bolji od drugog..iako ni protiv jednog nema presuda tako da ih mozemo smatrati "postenim" zasad..:D

u svakom slucaju cemo imati priliku da pratimo rad kako vlasti tako i opozicije i sa jednom objektivnom analizom to predstaviti..ja kako pratim rad sdp-a tako pratim i sbb-a..iskreno mi je drago da je sdp dosao na vlast i iskreno cu se radovati ako nam BIH ucine boljom..to svi zelimo..nisam glasao za tu stranku,osim na kantonalnom nivou,al ako vecina ljudi smatra da nas oni mogu izvuci iz krize ja to podrzavam.
User avatar
nikad_vise
Posts: 2015
Joined: 20/09/2010 22:35

#4666 Re: Fahrin formalni ulazak u politiku

Post by nikad_vise »

cin vrijedan pohvale za OOSBB Fojnica..
23. decembar 2010. godine

Nastavljena akcija prikupljanja sredstava za liječenje Dženisa Klisure

Članovi Općinskog odbora Saveza za bolju budućnost BiH Fojnica, po drugi put su posjetili porodicu četverogodišnjeg Dženisa Klisure, teško oboljelog dječaka, i uručili im novac koji je prikupljen u humanitarnoj akciji za njegovo liječenje.

Ovaj hrabri dječak, koji boluje od tumora nadbubrežne žlijezde, do sada je imao šest kemoterapija, a u aprilu ove godine je prvi put i operiran. Dženis se nalazi na liječenju u Zagrebu od 18. oktobra ove godine i smješten je na dječijoj klinici "Sestre milosrdnice" Zagreb. Prema riječima Dženisovog oca Dženisu su izvađene matične ćelije i uskoro bi trebao da ide na transplantaciju.
OO SBB BiH Fojnica zahvaljuje se svim građanima Fojnice koji su učestvovali u navedenoj humanitarnoj akciji.
something about BHT :D
23. decembar 2010. godine

SBB BiH je protiv prodaje Telekoma

Gotovo u istom danu objavljeni su Platforma četiri stranke (SDP, SDA, NSRzB i HSP) u kojoj se, između ostalog, kaže da prodaja Telekoma „nije predviđena u ovom momentu“ i, s druge strane, izvještaj o poslovanju Telekoma za ovu godinu u kojoj je iskazana izvanredna dobit od 140 miliona KM.


Kao ubjedljivo najjača opoziciona stranka u federalnom i državnom parlamentu, koja u ostalom ima čak duplo vioše mandata od zajedničkih glasova HSP-a i NSRzB, Savez za bolju budućnost zahtjeva od SDP-a i SDA da zaborave formulaciju „u ovom momentu“, jer je to očigledna priprema za prodaju Telekoma tokom mandata njihove buduće vlasti.

SBB BiH smatra da samo neodgovorna i korumpirana vlast može prodati ovako uspješnu i profitabilnu kompaniju i javnost mora biti upoznata sa tom nečasnom namjerom koju SDA pokušava provesti već osam godina.

Pres-centar SBB BiH
..............
Sretan Božić svim katolicima u BiH

Predsjednik Saveza za bolju budućnost BiH Fahrudin Radončić uputio je Vrhbosanskom nadbiskupu kardinalu Vinku Puljiću čestitku povodom katoličkog blagdana Božića.

Pres-centar SBBBiH „U ime Predsjedništva, Glavnog odbora i svih članova Saveza za bolju budućnost BiH, Vama osobno i svim vjernicima katoličke vjeroispovijesti čestitam Božić. Iznova se ohrabrujemo u izgradnji suživota, tolerancije, strpljenja i povjerenja“, kaže se u poruci SBB-a BiH.
takodje sretan Bozic svim vjernicima katolicke vjeroispovjesti..
neki
Posts: 7952
Joined: 17/02/2005 07:57

#4667 Re: Fahrin formalni ulazak u politiku

Post by neki »

madner wrote:Cuo sam da je gigant dao naredbu da se reis u Havazu popljuje, ima li ko kakvih informacija iz prve ruke najboljeg toalet papira?
Reis mu je u posljednjem trenutku pred izbore okrenuo ledja jer mu nije mogao obezbjediti dovoljnu podrsku medju lokalnim hodzama po provinciji, koji su velikom vecinom za SDA, pa da ne bi i sam izgubio autoritet u IZ povukao se iz Fahrinog projekta..
Interesantno je da od kraja septembra u avazu nema ni rijeci o Reisu, potrebi gradnje rezidencije na Kovacima, islamofobiji, potrebi jacanja IZ kao predstavnika Bosnjaka i sl...temama koje su cijelu godinu svakodnevno bile na naslovnici..
mahalik
Posts: 2009
Joined: 12/09/2009 16:48

#4668 Re: Fahrin formalni ulazak u politiku

Post by mahalik »

neki wrote:
madner wrote:Cuo sam da je gigant dao naredbu da se reis u Havazu popljuje, ima li ko kakvih informacija iz prve ruke najboljeg toalet papira?
Reis mu je u posljednjem trenutku pred izbore okrenuo ledja jer mu nije mogao obezbjediti dovoljnu podrsku medju lokalnim hodzama po provinciji, koji su velikom vecinom za SDA, pa da ne bi i sam izgubio autoritet u IZ povukao se iz Fahrinog projekta..
Interesantno je da od kraja septembra u avazu nema ni rijeci o Reisu, potrebi gradnje rezidencije na Kovacima, islamofobiji, potrebi jacanja IZ kao predstavnika Bosnjaka i sl...temama koje su cijelu godinu svakodnevno bile na naslovnici..
Znači pukla tikva
Dugo im je ljubav i trajala
extraordinary
Posts: 1377
Joined: 17/05/2010 12:42

#4669 Re: Fahrin formalni ulazak u politiku

Post by extraordinary »

nikad_više, jedno pitanje za tebe kao portparola SBB-a. Šta ako Fahro uđe u koaliciju sa Dodom i Čovićem?
zulfo
Posts: 420
Joined: 09/01/2009 11:00

#4670 Re: Fahrin formalni ulazak u politiku

Post by zulfo »

extraordinary wrote:nikad_više, jedno pitanje za tebe kao portparola SBB-a. Šta ako Fahro uđe u koaliciju sa Dodom i Čovićem?
Fahro je stupio u koaliciju sa ovom dvojicom i prije izbora .Nadao se jadnik da će osvojiti uz pomoć reis-a oko 30% glasova bošnjaka ,a sa osvojenih 12% može se samo slikat.Dodsuše navedena trojka će pokušati zatezati ne bi li izvojevali vandredne izbore(Neznam koliko će oni biti dobri za Fahru jer broj simpatizera SBB-ea se smanjio pogotovo kad je narod doznao ko je sve član te stranke i kakve je sve laži objavljivao AVAZ)

GLOBAL je ugašen a AVAZ je sve tanji.
udrch
Posts: 8472
Joined: 14/10/2008 10:08

#4671 Re: Fahrin formalni ulazak u politiku

Post by udrch »

Fahro se debelo preračunao..
Ne bih volio da sam mu u blizini narednu godinu dana..
User avatar
nikad_vise
Posts: 2015
Joined: 20/09/2010 22:35

#4672 Re: Fahrin formalni ulazak u politiku

Post by nikad_vise »

extraordinary wrote:nikad_više, jedno pitanje za tebe kao portparola SBB-a. Šta ako Fahro uđe u koaliciju sa Dodom i Čovićem?
politika je kurva drug..ja sumnjam da ce fahrudin ikako moci u vlast i pored moguce volje..
a po pitanju sta ako udje u vlast sa gore pomenutom dvojicom..pa nista isto ti dodje..koliko god mi imali negativan stav prema gore navedenim krkanima oni su ipak izabrani od svog naroda..mnogi su pljuvali na tihica sto je usao al sta je alternativa? neformiranje vlasti i blokada drzave..ja to gledam sa realnog stajalista i neko ce morati uci..ako ne fahrudin,onda zlatko,hare,tihic..i ne mozemo sad nekog nazvati izdajnikom jer i nema nekih prevelikih mogucnosti..isto tako nebi mogao imati nikakvu zamijerku ako SDP udje u vlast sa njima..jer to je realnost..koliko god neko recimo prigovarao SDP-u zbog koalicije sa SDA ipak treba imati na umu da ta koalicija u biti ima najveci kapacitet i najstabilnija je..
extraordinary
Posts: 1377
Joined: 17/05/2010 12:42

#4673 Re: Fahrin formalni ulazak u politiku

Post by extraordinary »

Ako bi SDP ušao u koaliciju sa Dodikom i Čovićem, ma koji razlozi bili, ja nikad više ne bih glasao za njih, i vjerovatno bih u skoro vrijeme tražio način da odem iz BiH jer bi to značilo da ne postoji politička snaga koja će pokušati da dovede do nekih promjena.

Ako bi Fahro ušao u koaliciju sa njima, to bi značilo da pljuje vlastita obećanja i pljuje u lice onima koji su glasali za njega. Samo dokaz da mu je stolica sveta. Ako ti to opravdavaš, nema potrebe da se raspravljamo. Eto fol mora neko ući u vlast, pa će se Fahro žrtvovati da ne moraju drugi.
User avatar
nikad_vise
Posts: 2015
Joined: 20/09/2010 22:35

#4674 Re: Fahrin formalni ulazak u politiku

Post by nikad_vise »

extraordinary wrote:Ako bi SDP ušao u koaliciju sa Dodikom i Čovićem, ma koji razlozi bili, ja nikad više ne bih glasao za njih, i vjerovatno bih u skoro vrijeme tražio način da odem iz BiH jer bi to značilo da ne postoji politička snaga koja će pokušati da dovede do nekih promjena.

Ako bi Fahro ušao u koaliciju sa njima, to bi značilo da pljuje vlastita obećanja i pljuje u lice onima koji su glasali za njega. Samo dokaz da mu je stolica sveta. Ako ti to opravdavaš, nema potrebe da se raspravljamo. Eto fol mora neko ući u vlast, pa će se Fahro žrtvovati da ne moraju drugi.
Treba da shvatis da SDP nema mogucnost biranja,nego mora da formira vlasti sa tim strankama..vodjen slicnim razmisljanjem i ja ponekad pomislim da bi SDP mozda trebao ostati opozicija i gurati federaciju..al ta stranka je izabrana od naroda i imaju odgovornost da se ukrste sa problemom..dosadasnja vlast (i dio sadasnje-SDA) je izgubila u vecoj mjeri povjerenje i ljudi smatraju da bi ih SDP bolje predstavljao..i ne trebaju sad bjezati od odgovornosti..na kraju krajeva mozda sdp i napravi bar neki manji pomak za razliku od ovog dosad..u najgorem slucaju mozemo imati par propalih sporazuma tipa april,prud i slicno..a u medjuvremenu nek sreduju federaciju.. :D
dogovor na nivou drzave ce tesko ici i vako i nako..bio tu fahro,suljo,zlatko il neko deseti..a ako im se vec ukazuje pozicija da formiraju i drzavnu vlast zasto da ne..

sto se pak tice fahre on nije ni obecavao da nece koalirati s njima..on je prije svega bacio fokus na federaciju i krivicu bosnjackih politicara za stanje u federaciji gdje nemamo dodika da blokira napredak a i dalje se ne micemo nigdje..u svakom slucaju vjeruj da ja nemam nikakav info nit naslucujem da bi SBB mogao formirati vlast na bilo kojem nivou..
pravaistina
Posts: 134
Joined: 18/05/2010 12:13

#4675 Re: Fahrin formalni ulazak u politiku

Post by pravaistina »

istina je jedna: Zlatko je iskoristio Radončića u svojim prljavim predizbornim i postizbornim igrama i ovaj mu to neće oprostiti. Slijedi cunami, vežite se... ponizio ga je, mora se priznati, a gusinjac to ne podnosi
Post Reply