Dres reprezentacije BiH

Fudbal/nogomet, Premijer liga, Liga prvaka, svjetska i evropska prvenstva...

Moderators: Charuga, Tomahawk11

Post Reply

Koja marka za novi BH dress????

Poll ended at 31/07/2009 23:13

Umbro
17
9%
Le qoc sportif
17
9%
Hummel
4
2%
Nike
46
24%
Adidas
59
30%
Puma
26
13%
Kappa
12
6%
Lotto
2
1%
Legea
6
3%
Reebok
5
3%
 
Total votes: 194

lajkujMe
Posts: 12944
Joined: 06/04/2011 17:44
Location: Na svom mocnom racunaru

#4651 Re: Dres reprezentacije BiH

Post by lajkujMe »

Nego top prioret sto se tice ovoga je, kakva je adidasova dizajnerska moc sto se tice suskavaca, ovo papeta garant zanima vise od SP'a :D
User avatar
Herr Flick
Posts: 9092
Joined: 02/04/2012 13:00

#4652 Re: Dres reprezentacije BiH

Post by Herr Flick »

Ne treba očekivat sad nešto spektakularno što se tiče izgleda dresa,ali opet ne vjerujem da ce biti neki standardni adidasov dres jer je ipak u pitanju SP . :)
Majjah
Posts: 672
Joined: 01/04/2004 02:26
Location: Iza choska

#4653 Re: Dres reprezentacije BiH

Post by Majjah »

insomnia78 wrote:Ove plava i zuta linija isto ko u postara :D

Nek uzmu jos i slogan od BH Telecoma, idemo prvi, dajemo vise :D
To je ionako Safetova strategija, barem on to kaze...

Envoyé de mon iPhone à l'aide de Tapatalk
User avatar
Warashii
Posts: 4282
Joined: 13/09/2011 12:55

#4654 Re: Dres reprezentacije BiH

Post by Warashii »

Majjah wrote:
insomnia78 wrote:Ove plava i zuta linija isto ko u postara :D

Nek uzmu jos i slogan od BH Telecoma, idemo prvi, dajemo vise :D
To je ionako Safetova strategija, barem on to kaze...

Envoyé de mon iPhone à l'aide de Tapatalk
Jbte, logo BH poste i neki drugi su nastali zbog zastave BiH i nema tu nikakve slicnosti, po vama i zastava BiH je kao BH posta . Ovdje se barem zna sta je starije .
Vjerujem da ce boje ostati kao one sa Legea-inih dresova .
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#4655 Re: Dres reprezentacije BiH

Post by insomnia78 »

Nadam se da ce ostati iste boje


Envoyé de mon iPhone à l'aide de Tapatalk
User avatar
JoseMujica
Posts: 32831
Joined: 11/01/2011 14:33
Location: u zagrljaju Vojina Mijatovića
Grijem se na: malograDŽane
Vozim: Tuarega
Horoskop: Poskok

#4656 Re: Dres reprezentacije BiH

Post by JoseMujica »

jasco wrote:
Sitijevac2011 wrote:E da vidimo koliko ce trebati "novinarima" da se prime na ovo :D

Image
Odličan :)

Još samo onaj plavi lyona sa novim Grbom i to je to.

wow...moram reći da mi ovaj izgleda impresivno i elegantno...extra dok mu na prvu mahanu ne nađoh :thumbup:

Sitijevac jel možeš napraviti i plavu verziju ovog dresa?

ps

nisam za ove verzije s kragnicama...bezze pravo izgledaju
Last edited by JoseMujica on 14/03/2014 09:58, edited 1 time in total.
vryzas
Posts: 11511
Joined: 12/11/2004 22:44
Location: Athens

#4657 Re: Dres reprezentacije BiH

Post by vryzas »

vryzas wrote:
Chuckie wrote:
vryzas wrote:Eki cirilica na grbu :shock: ...pu :oops:


Zavrsen ugovor sa Adidasom prije mjesec dana. 8)
A ti si taj zbog cijih izvala je Savez morao na sajtu izdati zvanicni demant ovakvih nebuloza?
Taj sam :!: :oops:


:oops:


















:run:
User avatar
limeni
Posts: 2745
Joined: 30/12/2007 00:39

#4658 Re: Dres reprezentacije BiH

Post by limeni »

eto konacno smo izgleda skinuli jedan simbol amaterizma starog saveza a to je ova legea koja je imala toliko cudan kroj dresova, svake utakmice novi model, nigdje nisi mogao kupiti ovaj dres na normalan nacin a sad ces ga imati na citavom svijetu 8) hvala i zbogom ledzea!
RepB
Posts: 148
Joined: 14/03/2014 10:21

#4659 Re: Dres reprezentacije BiH

Post by RepB »

Prijedlog za Adidas kit reprezentacije BiH, design by me!

Znaci tamno plava-bijela kombinacija boja, tamniji logo BiH reprezentacije od zvanicnog, broj 11 Edin Dzeko, cijena kita u prodavnici bi bila oko 78,50 eura.

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Ovdje mozete vi kombinovati, na osnovu kombinacije koju sam vec napravio, sa BiH logom.

http://www.miadidas.com/k/O50BEw==
User avatar
JoseMujica
Posts: 32831
Joined: 11/01/2011 14:33
Location: u zagrljaju Vojina Mijatovića
Grijem se na: malograDŽane
Vozim: Tuarega
Horoskop: Poskok

#4660 Re: Dres reprezentacije BiH

Post by JoseMujica »

naša plava je svijetla...sumnjam da če se boje mijenjati
Last edited by JoseMujica on 14/03/2014 10:49, edited 1 time in total.
RepB
Posts: 148
Joined: 14/03/2014 10:21

#4661 Re: Dres reprezentacije BiH

Post by RepB »

JoseMujica wrote:naša plava je svijetla...sumnjam da če se boje mijenjati
Pa i nije bas svjetla. Neko je u hodu od nje napravio drecavo plavu. Medjutim prvobitna nije bila takva. Mozda od onih jeftinih Legea boja, ne znam, samo je ta drecavo plava odvratna. Jos kad joj se doda zuta, zaboga miloga.

Medjutim dres ne mora oslikavati boje zastave bas u nijanse. Recimo onda znamo kakve bi boje dresova recimo nosili Njemci.

Osim toga svaka reprezentacija mora imati barem dva kompleta razlicitih boja.

Ova tamno plavo-bijela kombinacija je lijepa za oko i klasi.
Last edited by RepB on 14/03/2014 10:52, edited 1 time in total.
User avatar
JoseMujica
Posts: 32831
Joined: 11/01/2011 14:33
Location: u zagrljaju Vojina Mijatovića
Grijem se na: malograDŽane
Vozim: Tuarega
Horoskop: Poskok

#4662 Re: Dres reprezentacije BiH

Post by JoseMujica »

to jeste...s tim da ti ovdje ide bijeli, a ne tamnoplavi okovratnik...probaj...bolje izgleda

ja lično ne volim dresove koji imaju ovaj tip kragne....draži mi je ravni V
RepB
Posts: 148
Joined: 14/03/2014 10:21

#4663 Re: Dres reprezentacije BiH

Post by RepB »

JoseMujica wrote:to jeste...s tim da ti ovdje ide bijeli, a ne tamnoplavi okovratnik...probaj...bolje izgleda

ja lično ne volim dresove koji imaju ovaj tip kragne....draži mi je ravni V
Probaj ti, imas link ispod, klikom na njega, dodjes na konfiguraciju koju sam ja napravio i koju mozes promijeniti kako zelis. Kliknes na kragnu izaberes bazu, promijenis boju, promijenis kragnu i to je to.
Last edited by RepB on 14/03/2014 11:11, edited 1 time in total.
spacek
Posts: 620
Joined: 02/02/2012 23:55

#4664 Re: Dres reprezentacije BiH

Post by spacek »

...
Last edited by spacek on 23/04/2016 12:35, edited 1 time in total.
User avatar
irac300
Posts: 9066
Joined: 18/07/2009 18:36

#4665 Re: Dres reprezentacije BiH

Post by irac300 »

spacek wrote:
Sitijevac2011 wrote:E da vidimo koliko ce trebati "novinarima" da se prime na ovo :D

Image

ja koliko se sjecam, davno je to neko ovdje postavio...i ispade da je to to...pa makar i zeza bila :D

Image
Ovi dresovi su meni AMIN! Znam da se ovo neko igrao, al' definitivno nešto najljepše što sam vidio. Čak mi ni žuta boja ne smeta. Ipak, realno očekujem grčku kombinaciju, kakve su oni imali dok su bili pod Adidasom.
RepB
Posts: 148
Joined: 14/03/2014 10:21

#4666 Re: Dres reprezentacije BiH

Post by RepB »

spacek wrote:
Sitijevac2011 wrote:E da vidimo koliko ce trebati "novinarima" da se prime na ovo :D

Image

ja koliko se sjecam, davno je to neko ovdje postavio...i ispade da je to to...pa makar i zeza bila :D

Image
Odvratno i jeftino. Sam brand nece nista napraviti bolje kad je kombinacija boja odvratna. Sam dres, kombinaciju boja je trebao sloziti neko ko se razumije u to, a ne da krampovi iz NFSBIH biraju boje. Osim toga, otkad se ta drecavo plava pojavila? Tu Varta kombinaciju treba izbaciti sa dresova.

Zvanicna zastava BiH, kako se vidi, sama plava boja nije drecava plava.

Image
Sitijevac2011
Posts: 249
Joined: 12/01/2011 13:03

#4667 Re: Dres reprezentacije BiH

Post by Sitijevac2011 »

Ja vjerujem da ce Adidas uraditi to kako treba i da nam nece uvaliti genericki dres, ovo sto sam ja napravio je prepravka Chelsea dresa od prosle sezone cini mi se. Imajmo vjere u Daslere :)
RepB
Posts: 148
Joined: 14/03/2014 10:21

#4668 Re: Dres reprezentacije BiH

Post by RepB »

Sitijevac2011 wrote:Ja vjerujem da ce Adidas uraditi to kako treba i da nam nece uvaliti genericki dres, ovo sto sam ja napravio je prepravka Chelsea dresa od prosle sezone cini mi se. Imajmo vjere u Daslere :)
Adidas nece birati boje, Adidas nece izabirati kombinaciju boja, Adidas daje samo kroj, a kad se takvi ugovori prave, onda klijent bira sta i kako.

Mislim radi se o multimilijunskom projektu, prodati ce tonu dresova, nadam se da Begic i co iz NFSBIH nisu bili toliko drski i bezobrazni da su on i ekipa iz NFSBIH sve to slagali, a da nisu pozvali strucne osobe da to sve odrade.

Po meni, zuta treba svakako napolje, cak je i na novom logu NFSBIH treba potamniti. A sto se tice plave, cak je i na zvanicnoj zastavi tamno plava i nije losa moze se od nje finih stvari kombinirati. Sto znaci ona drecava i jeftina plava, ne znam otkud se ona pojavila. Mora da je Usanovic birao.
Last edited by RepB on 14/03/2014 11:18, edited 2 times in total.
sumirprimus
Posts: 88917
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#4669 Re: Dres reprezentacije BiH

Post by sumirprimus »

ako bude adidas,napredak je u odnosu legeu pa kakvi god dresovi bili...
User avatar
insaneinthebrain
Posts: 25531
Joined: 12/08/2013 12:51

#4670 Re: Dres reprezentacije BiH

Post by insaneinthebrain »

kakve mi ljude imamo u savezu ne bi me cudilo da izaberu neku uzasnu kombinaciju :roll:
Sitijevac2011
Posts: 249
Joined: 12/01/2011 13:03

#4671 Re: Dres reprezentacije BiH

Post by Sitijevac2011 »

RepB wrote:
Sitijevac2011 wrote:Ja vjerujem da ce Adidas uraditi to kako treba i da nam nece uvaliti genericki dres, ovo sto sam ja napravio je prepravka Chelsea dresa od prosle sezone cini mi se. Imajmo vjere u Daslere :)
Adidas nece birati boje, Adidas nece izabirati kombinaciju boja, Adidas daje samo kroj, a kad se takvi ugovori prave, onda klijent bira sta i kako.

Mislim radi se o multimilijunskom projektu, nadam se da Begic nije bio toliko drzak i bezobrazan da su on i ekipa iz NFSBIH sve to slagali, a da nisu pozvali strucne osobe da to sve urade.

U suprotnom ako jesu, dobiti ce se Legea sa Adidas logom.
U pitanju je svjetsko, u pitanju je Adidas, imaju hordu dizajnera koji ce uraditi to kako treba. I dizajn se radi u koordianciji savezom, i nadam se kao i ti da Begic nece biti taj tip koji ce zbog ega sjebati sve.

Btw. neko je spominjao boje

Image

Pantone Reflex Blue je nasa plava.
ZPP
Posts: 543
Joined: 16/02/2013 10:13

#4672 Re: Dres reprezentacije BiH

Post by ZPP »

Dobar kit :oops: od @RepB
todd_smith
Posts: 30074
Joined: 23/06/2009 14:14
Location: Ja se ovdje samo zajebajem

#4673 Re: Dres reprezentacije BiH

Post by todd_smith »

Adidasovi dresovi za ovaj SP su prilicno ok, ja bih bio zadovoljan bilo kojim od ovih sada sto su izbacili. Kada pogledas ovaj trenutni blo sta je napredak.
User avatar
legionar2010
Posts: 438
Joined: 29/05/2010 22:19

#4674 Re: Dres reprezentacije BiH

Post by legionar2010 »

Jazzy.ba wrote:Gledam Benficu veceras. Odlican dres i orao na njemu.

Image
umjesto orla bit ce zmaj vjerovatno... ;-)
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#4675 Re: Dres reprezentacije BiH

Post by insomnia78 »

Samo nedaj boze nikakvih zmajOva, lenti, kragni, zute boje


Envoyé de mon iPhone à l'aide de Tapatalk
Post Reply