Dres reprezentacije BiH
Moderators: Charuga, Tomahawk11
-
lajkujMe
- Posts: 12944
- Joined: 06/04/2011 17:44
- Location: Na svom mocnom racunaru
#4651 Re: Dres reprezentacije BiH
Nego top prioret sto se tice ovoga je, kakva je adidasova dizajnerska moc sto se tice suskavaca, ovo papeta garant zanima vise od SP'a 
- Herr Flick
- Posts: 9092
- Joined: 02/04/2012 13:00
#4652 Re: Dres reprezentacije BiH
Ne treba očekivat sad nešto spektakularno što se tiče izgleda dresa,ali opet ne vjerujem da ce biti neki standardni adidasov dres jer je ipak u pitanju SP . 
-
Majjah
- Posts: 672
- Joined: 01/04/2004 02:26
- Location: Iza choska
#4653 Re: Dres reprezentacije BiH
insomnia78 wrote:Ove plava i zuta linija isto ko u postara
Nek uzmu jos i slogan od BH Telecoma, idemo prvi, dajemo vise![]()
To je ionako Safetova strategija, barem on to kaze...
Envoyé de mon iPhone à l'aide de Tapatalk
- Warashii
- Posts: 4282
- Joined: 13/09/2011 12:55
#4654 Re: Dres reprezentacije BiH
Jbte, logo BH poste i neki drugi su nastali zbog zastave BiH i nema tu nikakve slicnosti, po vama i zastava BiH je kao BH posta . Ovdje se barem zna sta je starije .Majjah wrote:insomnia78 wrote:Ove plava i zuta linija isto ko u postara
Nek uzmu jos i slogan od BH Telecoma, idemo prvi, dajemo vise![]()
To je ionako Safetova strategija, barem on to kaze...
Envoyé de mon iPhone à l'aide de Tapatalk
Vjerujem da ce boje ostati kao one sa Legea-inih dresova .
- insomnia78
- Posts: 61961
- Joined: 03/04/2011 14:43
#4655 Re: Dres reprezentacije BiH
Nadam se da ce ostati iste boje
Envoyé de mon iPhone à l'aide de Tapatalk
Envoyé de mon iPhone à l'aide de Tapatalk
- JoseMujica
- Posts: 32831
- Joined: 11/01/2011 14:33
- Location: u zagrljaju Vojina Mijatovića
- Grijem se na: malograDŽane
- Vozim: Tuarega
- Horoskop: Poskok
#4656 Re: Dres reprezentacije BiH
jasco wrote:OdličanSitijevac2011 wrote:E da vidimo koliko ce trebati "novinarima" da se prime na ovo
Još samo onaj plavi lyona sa novim Grbom i to je to.
wow...moram reći da mi ovaj izgleda impresivno i elegantno...extra dok mu na prvu mahanu ne nađoh
Sitijevac jel možeš napraviti i plavu verziju ovog dresa?
ps
nisam za ove verzije s kragnicama...bezze pravo izgledaju
Last edited by JoseMujica on 14/03/2014 09:58, edited 1 time in total.
-
vryzas
- Posts: 11511
- Joined: 12/11/2004 22:44
- Location: Athens
#4657 Re: Dres reprezentacije BiH
vryzas wrote:Taj samChuckie wrote:A ti si taj zbog cijih izvala je Savez morao na sajtu izdati zvanicni demant ovakvih nebuloza?vryzas wrote:Eki cirilica na grbu...pu
![]()
Zavrsen ugovor sa Adidasom prije mjesec dana.![]()
- limeni
- Posts: 2745
- Joined: 30/12/2007 00:39
#4658 Re: Dres reprezentacije BiH
eto konacno smo izgleda skinuli jedan simbol amaterizma starog saveza a to je ova legea koja je imala toliko cudan kroj dresova, svake utakmice novi model, nigdje nisi mogao kupiti ovaj dres na normalan nacin a sad ces ga imati na citavom svijetu
hvala i zbogom ledzea!
-
RepB
- Posts: 148
- Joined: 14/03/2014 10:21
#4659 Re: Dres reprezentacije BiH
Prijedlog za Adidas kit reprezentacije BiH, design by me!
Znaci tamno plava-bijela kombinacija boja, tamniji logo BiH reprezentacije od zvanicnog, broj 11 Edin Dzeko, cijena kita u prodavnici bi bila oko 78,50 eura.








Ovdje mozete vi kombinovati, na osnovu kombinacije koju sam vec napravio, sa BiH logom.
http://www.miadidas.com/k/O50BEw==
Znaci tamno plava-bijela kombinacija boja, tamniji logo BiH reprezentacije od zvanicnog, broj 11 Edin Dzeko, cijena kita u prodavnici bi bila oko 78,50 eura.








Ovdje mozete vi kombinovati, na osnovu kombinacije koju sam vec napravio, sa BiH logom.
http://www.miadidas.com/k/O50BEw==
- JoseMujica
- Posts: 32831
- Joined: 11/01/2011 14:33
- Location: u zagrljaju Vojina Mijatovića
- Grijem se na: malograDŽane
- Vozim: Tuarega
- Horoskop: Poskok
#4660 Re: Dres reprezentacije BiH
naša plava je svijetla...sumnjam da če se boje mijenjati
Last edited by JoseMujica on 14/03/2014 10:49, edited 1 time in total.
-
RepB
- Posts: 148
- Joined: 14/03/2014 10:21
#4661 Re: Dres reprezentacije BiH
Pa i nije bas svjetla. Neko je u hodu od nje napravio drecavo plavu. Medjutim prvobitna nije bila takva. Mozda od onih jeftinih Legea boja, ne znam, samo je ta drecavo plava odvratna. Jos kad joj se doda zuta, zaboga miloga.JoseMujica wrote:naša plava je svijetla...sumnjam da če se boje mijenjati
Medjutim dres ne mora oslikavati boje zastave bas u nijanse. Recimo onda znamo kakve bi boje dresova recimo nosili Njemci.
Osim toga svaka reprezentacija mora imati barem dva kompleta razlicitih boja.
Ova tamno plavo-bijela kombinacija je lijepa za oko i klasi.
Last edited by RepB on 14/03/2014 10:52, edited 1 time in total.
- JoseMujica
- Posts: 32831
- Joined: 11/01/2011 14:33
- Location: u zagrljaju Vojina Mijatovića
- Grijem se na: malograDŽane
- Vozim: Tuarega
- Horoskop: Poskok
#4662 Re: Dres reprezentacije BiH
to jeste...s tim da ti ovdje ide bijeli, a ne tamnoplavi okovratnik...probaj...bolje izgleda
ja lično ne volim dresove koji imaju ovaj tip kragne....draži mi je ravni V
ja lično ne volim dresove koji imaju ovaj tip kragne....draži mi je ravni V
-
RepB
- Posts: 148
- Joined: 14/03/2014 10:21
#4663 Re: Dres reprezentacije BiH
Probaj ti, imas link ispod, klikom na njega, dodjes na konfiguraciju koju sam ja napravio i koju mozes promijeniti kako zelis. Kliknes na kragnu izaberes bazu, promijenis boju, promijenis kragnu i to je to.JoseMujica wrote:to jeste...s tim da ti ovdje ide bijeli, a ne tamnoplavi okovratnik...probaj...bolje izgleda
ja lično ne volim dresove koji imaju ovaj tip kragne....draži mi je ravni V
Last edited by RepB on 14/03/2014 11:11, edited 1 time in total.
-
spacek
- Posts: 620
- Joined: 02/02/2012 23:55
#4664 Re: Dres reprezentacije BiH
...
Last edited by spacek on 23/04/2016 12:35, edited 1 time in total.
- irac300
- Posts: 9066
- Joined: 18/07/2009 18:36
#4665 Re: Dres reprezentacije BiH
Ovi dresovi su meni AMIN! Znam da se ovo neko igrao, al' definitivno nešto najljepše što sam vidio. Čak mi ni žuta boja ne smeta. Ipak, realno očekujem grčku kombinaciju, kakve su oni imali dok su bili pod Adidasom.spacek wrote:Sitijevac2011 wrote:E da vidimo koliko ce trebati "novinarima" da se prime na ovo
ja koliko se sjecam, davno je to neko ovdje postavio...i ispade da je to to...pa makar i zeza bila
-
RepB
- Posts: 148
- Joined: 14/03/2014 10:21
#4666 Re: Dres reprezentacije BiH
Odvratno i jeftino. Sam brand nece nista napraviti bolje kad je kombinacija boja odvratna. Sam dres, kombinaciju boja je trebao sloziti neko ko se razumije u to, a ne da krampovi iz NFSBIH biraju boje. Osim toga, otkad se ta drecavo plava pojavila? Tu Varta kombinaciju treba izbaciti sa dresova.spacek wrote:Sitijevac2011 wrote:E da vidimo koliko ce trebati "novinarima" da se prime na ovo
ja koliko se sjecam, davno je to neko ovdje postavio...i ispade da je to to...pa makar i zeza bila
Zvanicna zastava BiH, kako se vidi, sama plava boja nije drecava plava.

-
Sitijevac2011
- Posts: 249
- Joined: 12/01/2011 13:03
#4667 Re: Dres reprezentacije BiH
Ja vjerujem da ce Adidas uraditi to kako treba i da nam nece uvaliti genericki dres, ovo sto sam ja napravio je prepravka Chelsea dresa od prosle sezone cini mi se. Imajmo vjere u Daslere 
-
RepB
- Posts: 148
- Joined: 14/03/2014 10:21
#4668 Re: Dres reprezentacije BiH
Adidas nece birati boje, Adidas nece izabirati kombinaciju boja, Adidas daje samo kroj, a kad se takvi ugovori prave, onda klijent bira sta i kako.Sitijevac2011 wrote:Ja vjerujem da ce Adidas uraditi to kako treba i da nam nece uvaliti genericki dres, ovo sto sam ja napravio je prepravka Chelsea dresa od prosle sezone cini mi se. Imajmo vjere u Daslere
Mislim radi se o multimilijunskom projektu, prodati ce tonu dresova, nadam se da Begic i co iz NFSBIH nisu bili toliko drski i bezobrazni da su on i ekipa iz NFSBIH sve to slagali, a da nisu pozvali strucne osobe da to sve odrade.
Po meni, zuta treba svakako napolje, cak je i na novom logu NFSBIH treba potamniti. A sto se tice plave, cak je i na zvanicnoj zastavi tamno plava i nije losa moze se od nje finih stvari kombinirati. Sto znaci ona drecava i jeftina plava, ne znam otkud se ona pojavila. Mora da je Usanovic birao.
Last edited by RepB on 14/03/2014 11:18, edited 2 times in total.
-
sumirprimus
- Posts: 88917
- Joined: 10/02/2010 07:54
- Location: Bunker :D Saj ops
#4669 Re: Dres reprezentacije BiH
ako bude adidas,napredak je u odnosu legeu pa kakvi god dresovi bili...
- insaneinthebrain
- Posts: 25531
- Joined: 12/08/2013 12:51
#4670 Re: Dres reprezentacije BiH
kakve mi ljude imamo u savezu ne bi me cudilo da izaberu neku uzasnu kombinaciju 
-
Sitijevac2011
- Posts: 249
- Joined: 12/01/2011 13:03
#4671 Re: Dres reprezentacije BiH
U pitanju je svjetsko, u pitanju je Adidas, imaju hordu dizajnera koji ce uraditi to kako treba. I dizajn se radi u koordianciji savezom, i nadam se kao i ti da Begic nece biti taj tip koji ce zbog ega sjebati sve.RepB wrote:Adidas nece birati boje, Adidas nece izabirati kombinaciju boja, Adidas daje samo kroj, a kad se takvi ugovori prave, onda klijent bira sta i kako.Sitijevac2011 wrote:Ja vjerujem da ce Adidas uraditi to kako treba i da nam nece uvaliti genericki dres, ovo sto sam ja napravio je prepravka Chelsea dresa od prosle sezone cini mi se. Imajmo vjere u Daslere
Mislim radi se o multimilijunskom projektu, nadam se da Begic nije bio toliko drzak i bezobrazan da su on i ekipa iz NFSBIH sve to slagali, a da nisu pozvali strucne osobe da to sve urade.
U suprotnom ako jesu, dobiti ce se Legea sa Adidas logom.
Btw. neko je spominjao boje

Pantone Reflex Blue je nasa plava.
-
todd_smith
- Posts: 30074
- Joined: 23/06/2009 14:14
- Location: Ja se ovdje samo zajebajem
#4673 Re: Dres reprezentacije BiH
Adidasovi dresovi za ovaj SP su prilicno ok, ja bih bio zadovoljan bilo kojim od ovih sada sto su izbacili. Kada pogledas ovaj trenutni blo sta je napredak.
- legionar2010
- Posts: 438
- Joined: 29/05/2010 22:19
#4674 Re: Dres reprezentacije BiH
umjesto orla bit ce zmaj vjerovatno...Jazzy.ba wrote:Gledam Benficu veceras. Odlican dres i orao na njemu.
- insomnia78
- Posts: 61961
- Joined: 03/04/2011 14:43
#4675 Re: Dres reprezentacije BiH
Samo nedaj boze nikakvih zmajOva, lenti, kragni, zute boje
Envoyé de mon iPhone à l'aide de Tapatalk
Envoyé de mon iPhone à l'aide de Tapatalk



