Šta trenutno čitate?

Kulturna dešavanja, predstave, izložbe, festivali, obrazovanje i budućnost mladih...

Moderator: Chloe

Post Reply

Citate?

Sa zadovoljstvom!
1198
91%
Dovoljno je sto moram citat titlove na TV-u...
123
9%
 
Total votes: 1321

Sarajevski_Marlboro
Posts: 7686
Joined: 01/05/2010 11:41

#4651 Re: Šta trenutno čitate?

Post by Sarajevski_Marlboro »

Hm...
Sklona sam melanholiji,i slažem se s tim.
Često analiziram samu sebe,druge ponekad.Mislim na raslojavanje,ono temeljita analiza postupaka,čeprkanje po vlastitim sjećanjima...
Posmatram samu sebe,pa upoređujem,pa kontam šta sam trebala tu reći,kako postupiti...
Dešavale su mi se te stvari često prije.
Sada ne dozvoljavam,predestruktivno je.
Lakše je voditi se parolom- "Live for the moment."
A u knjigama jednostavno uživati,i ne ubacivati sebe u to,ili vrlo malo.
Isto tako ono što bi trebalo promijeniti jeste apatičnost,biti aktivniji,i bavit se nekom fizičkom aktivnosti.

I eto zdravog i uma i tijela. :D
Eborg
Posts: 10629
Joined: 20/09/2006 20:58
Location: Tamo gdje je Sunce,tamo gdje su zvijezde...

#4652 Re: Šta trenutno čitate?

Post by Eborg »

Najteže je naći balans. :-)

Ja tako čitam, mozgam, nešto malo i pišem, te analiziram i onda se skršim u glavi kada dođem do nekih zaključaka i nisam dobar 3 dana. I onda napravim pauzu od par sedmica i poderem se od fudbala, mountainbikinga, basketa i sl. i ne mogu da hodam 3 dana. :-)

Sad-zasad, najbolji lijek za melanholiju je upravo da se istrčiš k'o budala i smiriš. :)
User avatar
Eleonora
Posts: 1323
Joined: 06/04/2008 14:05

#4653 Re: Šta trenutno čitate?

Post by Eleonora »

Sarajevski_Marlboro wrote:Hm...
Sklona sam melanholiji,i slažem se s tim.
Često analiziram samu sebe,druge ponekad.Mislim na raslojavanje,ono temeljita analiza postupaka,čeprkanje po vlastitim sjećanjima...
Posmatram samu sebe,pa upoređujem,pa kontam šta sam trebala tu reći,kako postupiti...
Dešavale su mi se te stvari često prije.
Sada ne dozvoljavam,predestruktivno je.
Lakše je voditi se parolom- "Live for the moment."
A u knjigama jednostavno uživati,i ne ubacivati sebe u to,ili vrlo malo.
Isto tako ono što bi trebalo promijeniti jeste apatičnost,biti aktivniji,i bavit se nekom fizičkom aktivnosti.

I eto zdravog i uma i tijela. :D
Ja sam to prestala da radim, kad sam vidjela da to ode malo predaleko, sto kazes, u samodestrukciju.
Sto je najgore, covjek u pocetku uziva u tim stanjima, zabavlja se sam mislim i analizama, kasnije.......nije bas tako lijepo. Shvatis da si otisao predaleko.
Sve u svemu, slazem se sa svim napisanim, i savjetima kako citati knjige. I naravno, duh i tijelo aktivirati.
User avatar
Eleonora
Posts: 1323
Joined: 06/04/2008 14:05

#4654 Re: Šta trenutno čitate?

Post by Eleonora »

Eborg wrote:Najteže je naći balans. :-)

Ja tako čitam, mozgam, nešto malo i pišem, te analiziram i onda se skršim u glavi kada dođem do nekih zaključaka i nisam dobar 3 dana. I onda napravim pauzu od par sedmica i poderem se od fudbala, mountainbikinga, basketa i sl. i ne mogu da hodam 3 dana. :-)

Sad-zasad, najbolji lijek za melanholiju je upravo da se istrčiš k'o budala i smiriš. :)
Da...najbitnije je za razvoj bilo cega, naci dobar balans.
Sarajevski_Marlboro
Posts: 7686
Joined: 01/05/2010 11:41

#4655 Re: Šta trenutno čitate?

Post by Sarajevski_Marlboro »

I da,Eborg me podsjeti...pisanje...
I to radim često,mada mi bude "bolje" nakon ispisanih 2-3 strane.
Uglavnom...razumijemo se sve troje. :-D
Eborg
Posts: 10629
Joined: 20/09/2006 20:58
Location: Tamo gdje je Sunce,tamo gdje su zvijezde...

#4656 Re: Šta trenutno čitate?

Post by Eborg »

Koliko god mi to sebi odbijali priznati ali ljudi u principu uživaju da pate. Neki atavistički mazohizam, šta li.
Sarajevski_Marlboro
Posts: 7686
Joined: 01/05/2010 11:41

#4657 Re: Šta trenutno čitate?

Post by Sarajevski_Marlboro »

Bol je interesantna.Pametnija sam u tim momentima :D .
User avatar
Eleonora
Posts: 1323
Joined: 06/04/2008 14:05

#4658 Re: Šta trenutno čitate?

Post by Eleonora »

Sarajevski_Marlboro wrote:Bol je interesantna.Pametnija sam u tim momentima :D .
Svi umjetnici zapravo vole da pate.

Jednom sam procitala da je spoj inteligencije i hipersenzibilnosti ubitacan. A takva je vecina pisaca/pjesnika, slikara...

Ubitacan u smislu da ne mozes normalno funkcionisati i uvijek si posebna individua, skoro pa izgubljena u drustvu. I tako dolaze : patnja, bol, nerazumijevanje kod te jedinke.

Ali da se mi vratimo na nas. :D
Bitno je fkt naci balans, i ne ici ni u kakve krajnosti.

Ja vam zelim laku noc. :) :-D
Sarajevski_Marlboro
Posts: 7686
Joined: 01/05/2010 11:41

#4659 Re: Šta trenutno čitate?

Post by Sarajevski_Marlboro »

Laku noć,Eleonora. :)
doktor78
Posts: 3947
Joined: 14/09/2006 11:02

#4660 Re: Šta trenutno čitate?

Post by doktor78 »

eluna wrote: ne kužim ovo za mladinsku ..... prošle godine kpila na sajmu Enciklopediju biljaka od RHS UK, uz nju gratis dobils enciklopedijsko izdanje "Sve o svemu" .... 2 knjige koje skupa koštaju cca 400-500 KM dobila po cijeni od cca 250 KM
Ja vec godinama vrebam one enciklopedije o covjeku, Zemlji, zivotinjama, ocekujuci kakav sajamski popust. Cijene su na nekoliko proslih sajmova bile identicne onima u redovnoj prodaji. Ista situacija je lani bila i na Beogradskom sajmu
User avatar
eluna
Posts: 12242
Joined: 06/05/2009 21:29

#4661 Re: Šta trenutno čitate?

Post by eluna »

doktor78 wrote:
eluna wrote: ne kužim ovo za mladinsku ..... prošle godine kpila na sajmu Enciklopediju biljaka od RHS UK, uz nju gratis dobils enciklopedijsko izdanje "Sve o svemu" .... 2 knjige koje skupa koštaju cca 400-500 KM dobila po cijeni od cca 250 KM
Ja vec godinama vrebam one enciklopedije o covjeku, Zemlji, zivotinjama, ocekujuci kakav sajamski popust. Cijene su na nekoliko proslih sajmova bile identicne onima u redovnoj prodaji. Ista situacija je lani bila i na Beogradskom sajmu
pa dpđi u sarajevo sad u aprilu :-D
User avatar
Nadinka
Posts: 2143
Joined: 01/02/2010 13:17

#4662 Re: Šta trenutno čitate?

Post by Nadinka »

doktor78 wrote:Goran Samardzic - "Sumski duh"
Meni se odavno neka knjiga nije manje dopala od ove, ono bas mi je bilo mucno citati
User avatar
jazmin
Posts: 152
Joined: 11/08/2009 10:39

#4663 Re: Šta trenutno čitate?

Post by jazmin »

doktor78
Posts: 3947
Joined: 14/09/2006 11:02

#4664 Re: Šta trenutno čitate?

Post by doktor78 »

Nadinka wrote:
doktor78 wrote:Goran Samardzic - "Sumski duh"
Meni se odavno neka knjiga nije manje dopala od ove, ono bas mi je bilo mucno citati
Slazem se, ono granici sa zescom pornografijom, moram priznati da nisam ocekivao nesto takvo
User avatar
nellington
Posts: 10761
Joined: 11/03/2008 13:32
Location: navedeno lice se udaljilo u nepoznatom pravcu.

#4665 Re: Šta trenutno čitate?

Post by nellington »

doktor78 wrote:
Nadinka wrote:
doktor78 wrote:Goran Samardzic - "Sumski duh"
Meni se odavno neka knjiga nije manje dopala od ove, ono bas mi je bilo mucno citati
Slazem se, ono granici sa zescom pornografijom, moram priznati da nisam ocekivao nesto takvo
Nekom minus, nekom plus za knjigu :D Nemoj misliti da tvoj post nekom nije bila preporuka za knjigu :D
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50580
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#4666 Re: Šta trenutno čitate?

Post by Bloo »

doktor78 wrote:
Nadinka wrote:
doktor78 wrote:Goran Samardzic - "Sumski duh"
Meni se odavno neka knjiga nije manje dopala od ove, ono bas mi je bilo mucno citati
Slazem se, ono granici sa zescom pornografijom, moram priznati da nisam ocekivao nesto takvo

onda ti predlazem Henry Miller Jarceva obratnica i Erica Jong - Strah od letenja da se malo razmrdas :D
User avatar
Filter
Posts: 8673
Joined: 31/12/2010 11:42
Location: cirkus

#4667 Re: Šta trenutno čitate?

Post by Filter »

nellington wrote: Slazem se, ono granici sa zescom pornografijom, moram priznati da nisam ocekivao nesto takvo
Nekom minus, nekom plus za knjigu :D Nemoj misliti da tvoj post nekom nije bila preporuka za knjigu :D[/quote]

:lol: :thumbup:
User avatar
Filter
Posts: 8673
Joined: 31/12/2010 11:42
Location: cirkus

#4668 Re: Šta trenutno čitate?

Post by Filter »

Bloo wrote:
doktor78 wrote: Slazem se, ono granici sa zescom pornografijom, moram priznati da nisam ocekivao nesto takvo

onda ti predlazem Henry Miller Jarceva obratnica i Erica Jong - Strah od letenja da se malo razmrdas :D
to je stivo do 18 godina, poslije idu stripovi (meHki :D )
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50580
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#4669 Re: Šta trenutno čitate?

Post by Bloo »

Filter wrote:
Bloo wrote:
doktor78 wrote: Slazem se, ono granici sa zescom pornografijom, moram priznati da nisam ocekivao nesto takvo

onda ti predlazem Henry Miller Jarceva obratnica i Erica Jong - Strah od letenja da se malo razmrdas :D
to je stivo do 18 godina, poslije idu stripovi (meHki :D )
ne onda nek prede na Anais Nin i bukowskog, pa tek onda na Heavy Metal (mehko pakovanje), a onda na Erotiku :mrgreen:
Eborg
Posts: 10629
Joined: 20/09/2006 20:58
Location: Tamo gdje je Sunce,tamo gdje su zvijezde...

#4670 Re: Šta trenutno čitate?

Post by Eborg »

Ma "1001 noć" je zakon, nigdje više erotike ako već to tražite. Jest' da na momente ima i pederluka ali eto, predevera se nekako. :lol:
User avatar
sadmire
Posts: 2401
Joined: 28/01/2008 15:38
Location: zemlja galebova

#4671 Re: Šta trenutno čitate?

Post by sadmire »

doktor78 wrote:
Nadinka wrote:
doktor78 wrote:Goran Samardzic - "Sumski duh"
Meni se odavno neka knjiga nije manje dopala od ove, ono bas mi je bilo mucno citati
Slazem se, ono granici sa zescom pornografijom, moram priznati da nisam ocekivao nesto takvo
ja sam je imao na listi, posebno zato sto je nagradjena, al sada, nakon ove dvije "preporuke", definitivno odustajem!
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50580
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#4672 Re: Šta trenutno čitate?

Post by Bloo »

sadmire wrote: ja sam je imao na listi, posebno zato sto je nagradjena, al sada, nakon ove dvije "preporuke", definitivno odustajem!
:shock:

ma daj, fakat?
na osnovu necijeg licnog iskustva ti odbacujes knjizevno djelo?

odoh i ja spalit onda Satanske stihove i Ljubavnika Lady Chatterly
doktor78
Posts: 3947
Joined: 14/09/2006 11:02

#4673 Re: Šta trenutno čitate?

Post by doktor78 »

Eborg wrote:Ma "1001 noć" je zakon, nigdje više erotike ako već to tražite. Jest' da na momente ima i pederluka ali eto, predevera se nekako. :lol:
Ne brini se, i u "Sumskom duhu" toga ima napretek.
Whatever, knjiga nije po mom ukusu.Ko voli- bujrum...
Eborg
Posts: 10629
Joined: 20/09/2006 20:58
Location: Tamo gdje je Sunce,tamo gdje su zvijezde...

#4674 Re: Šta trenutno čitate?

Post by Eborg »

Mislim da sam to čitao. Čim se ne sjećam vjerovatno nije bilo čemu. :D
User avatar
wewa
Posts: 14767
Joined: 27/05/2010 15:20
Location: djah na brdu, djah u ravnici

#4675 Re: Šta trenutno čitate?

Post by wewa »

Bloo wrote:
sadmire wrote: ja sam je imao na listi, posebno zato sto je nagradjena, al sada, nakon ove dvije "preporuke", definitivno odustajem!
:shock:

ma daj, fakat?
na osnovu necijeg licnog iskustva ti odbacujes knjizevno djelo?

odoh i ja spalit onda Satanske stihove i Ljubavnika Lady Chatterly
ne barci mi lady chatterley, bice pomor zeceva!
Post Reply