da su svabe ovako sifrirale poruke, ne bi izgubile rat....skrbavi-admin wrote: ↑14/04/2023 10:29 toezato stoseveozi malo neastio pojima stae golf teesi i teedei crveno i
Pitamo Mehanicare ?
Moderators: _BataZiv_0809, anex
- drug_profi
- Posts: 65416
- Joined: 16/07/2012 16:00
#46301 Re: Pitamo Mehanicare ?
- skrbavi-admin
- Posts: 7106
- Joined: 31/12/2021 17:16
- Location: Pakšobistan Wolfuckosia
#46302 Re: Pitamo Mehanicare ?
ta bosxhwa znajde bosnju nemre prikucat rodijakdrug_profi wrote: ↑14/04/2023 13:23da su svabe ovako sifrirale poruke, ne bi izgubile rat....skrbavi-admin wrote: ↑14/04/2023 10:29 toezato stoseveozi malo neastio pojima stae golf teesi i teedei crveno i![]()
- _BataZiv_0809
- Nindža revizor
- Posts: 83424
- Joined: 09/05/2013 13:56
- Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
- Vozim: Lancia na servisu
- bitanga_sa_otesa
- Posts: 39556
- Joined: 27/03/2014 09:56
- Location: štavanj
- Grijem se na: drva
- Vozim: pezejca
- Horoskop: ne vjerujem
- Contact:
- Evolution_IV
- Posts: 20832
- Joined: 29/08/2020 22:58
- Location: Tahiti
- Vozim: 3 Leša
- bitanga_sa_otesa
- Posts: 39556
- Joined: 27/03/2014 09:56
- Location: štavanj
- Grijem se na: drva
- Vozim: pezejca
- Horoskop: ne vjerujem
- Contact:
- B6Redhell
- Posts: 7815
- Joined: 25/12/2010 04:56
#46307 Re: Pitamo Mehanicare ?
Gori vatra zdravko colic 
Zupćast mi ovaj zupćasti…

Zupćast mi ovaj zupćasti…

- Laplace
- Posts: 14690
- Joined: 19/11/2012 18:37
#46308 Re: Pitamo Mehanicare ?
Slično, prije nekih skoro 20 godina, kolegi se u vožnji ugasio golf 2 dizel (tek krenuli na kafu). Naiđe iz suprotnog smjera čovjek sa golfom dvojkom, sekundu-dvije nešto pročačka pod haubom i golf upali iz prve. Valjda mu neki kontakt problematičan bio a ovaj imao iskustva sa time. Znači, bobina komšija situacija.
- bitanga_sa_otesa
- Posts: 39556
- Joined: 27/03/2014 09:56
- Location: štavanj
- Grijem se na: drva
- Vozim: pezejca
- Horoskop: ne vjerujem
- Contact:
#46309 Re: Pitamo Mehanicare ?
Garant je na dizelu bila boMbina 


- _BataZiv_0809
- Nindža revizor
- Posts: 83424
- Joined: 09/05/2013 13:56
- Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
- Vozim: Lancia na servisu
#46310 Re: Pitamo Mehanicare ?
Na koliko predjenih da mijenjam zuBčasti? Presao sam oko 50 milja od velikog servisa.
- ZoomZoomKiwi
- Posts: 17649
- Joined: 10/03/2022 22:16
#46311 Re: Pitamo Mehanicare ?
Zavisi od auta/motora. Od 90 do 180 hiljada su preporuke proizvođača, ili 5-7 godina._BataZiv_0809 wrote: ↑15/04/2023 09:45 Na koliko predjenih da mijenjam zuBčasti? Presao sam oko 50 milja od velikog servisa.
- skrbavi-admin
- Posts: 7106
- Joined: 31/12/2021 17:16
- Location: Pakšobistan Wolfuckosia
#46312 Re: Pitamo Mehanicare ?
kad rokne mijenjaj
-
LikeLike
- Posts: 2301
- Joined: 10/09/2013 15:59
#46313 Re: Pitamo Mehanicare ?
U zadnje vrijeme mi se ponekad desi da zavergla prilikom paljenja sekund ili dva, a inace se nije desavalo nikad. Uglavnom upali uvijek iz prve, ali zavergla duze nego inace. Akumulator star dvije godine, pod garancijom je, ne vjerujem da je do njega. Sta jos moze biti?
Peugeot 3008 1.6 Hdi
Peugeot 3008 1.6 Hdi
- Laplace
- Posts: 14690
- Joined: 19/11/2012 18:37
#46314 Re: Pitamo Mehanicare ?
Garant.
Nije bobina nego bobina-situacija (mali kvar zbog kog auto neće da upali a koji se riješi za sekundu-dvije).
- _BataZiv_0809
- Nindža revizor
- Posts: 83424
- Joined: 09/05/2013 13:56
- Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
- Vozim: Lancia na servisu
#46315 Re: Pitamo Mehanicare ?
Benzinjara atmosferac old school, nista nek mijenja ko ga kupi od meneEFD22 wrote: ↑15/04/2023 10:10Zavisi od auta/motora. Od 90 do 180 hiljada su preporuke proizvođača, ili 5-7 godina._BataZiv_0809 wrote: ↑15/04/2023 09:45 Na koliko predjenih da mijenjam zuBčasti? Presao sam oko 50 milja od velikog servisa.
- bitanga_sa_otesa
- Posts: 39556
- Joined: 27/03/2014 09:56
- Location: štavanj
- Grijem se na: drva
- Vozim: pezejca
- Horoskop: ne vjerujem
- Contact:
-
kemalba
- Posts: 307
- Joined: 04/04/2009 21:51
#46317 Puklo crijevo šipke za ulje
Maloprije mi se upali crvena lampica za ulje (bez paljenja prethodno žute za upozorenje), zaustavim auto, dospem ulje i hoću da provjerim nivo ulja, povučem šipku i (valjda kako nisam dugo provjeravao, zapekla) izvučem cijelo crijevo - odnosno to crijevo je puklo. Auto je staro, 2003 godina Audi A4, ništa nije čudno.
Pitanje je - smijem li voziti auto po ravnom jer do ponedeljka ne mogu na servis? Naravno šipku sam stavio na njeno mjesto, ali sad to sve lahuri u zraku?
Pitanje je - smijem li voziti auto po ravnom jer do ponedeljka ne mogu na servis? Naravno šipku sam stavio na njeno mjesto, ali sad to sve lahuri u zraku?
- bitanga_sa_otesa
- Posts: 39556
- Joined: 27/03/2014 09:56
- Location: štavanj
- Grijem se na: drva
- Vozim: pezejca
- Horoskop: ne vjerujem
- Contact:
#46318 Re: Pitamo Mehanicare ?
prvo si dosuo pa provjerio nivo??
- bitanga_sa_otesa
- Posts: 39556
- Joined: 27/03/2014 09:56
- Location: štavanj
- Grijem se na: drva
- Vozim: pezejca
- Horoskop: ne vjerujem
- Contact:
-
kemalba
- Posts: 307
- Joined: 04/04/2009 21:51
#46321 Re: Pitamo Mehanicare ?
Znači tako ne treba. To je OK, ali smijem li voziti auto, tipa nekoliko kilometara do automehaničara ili ne?
- bitanga_sa_otesa
- Posts: 39556
- Joined: 27/03/2014 09:56
- Location: štavanj
- Grijem se na: drva
- Vozim: pezejca
- Horoskop: ne vjerujem
- Contact:
#46322 Re: Pitamo Mehanicare ?
ne znam ja smijes li,crvena lampica se pali ako nema pritiska ulja ,moze u motoru biti 5 litara ,a da se upali. ako je 2.0 neki su imali problema s uljnom pumpom...
-
kemalba
- Posts: 307
- Joined: 04/04/2009 21:51
#46323 Re: Pitamo Mehanicare ?
Nakon dosipanja ulja, crvena lampica se nije više upalila, doduše samo sam preparkirao auto. E sad pitanje je da li smijem preći 10-tak kilometara bez šipke za ulje, odnosno vratio sam ja šipku ali nema crijeva
.
-
kemalba
- Posts: 307
- Joined: 04/04/2009 21:51

