SDP

Post Reply
User avatar
poznanik
Posts: 6749
Joined: 12/05/2010 16:18
Location: Novo Sarajevo

#4626 Re: SDP

Post by poznanik »

poznanik wrote:Koliko ukupno "odijela" ima SDP, da znamo kad je kraj...?
Alfons Kauders wrote:koliko god mu narod skroji... :D
Nešto nisam siguran da mu je "krojač" skrojio "HSP" ili "SDA" odijelo :oops: ... ili da mu je voljan krojiti "SBB" odijelo.

Da je "krojač" znao da će SDP oblačiti raznorazna odijela koja on nije krojio, danas bi SDP u gaćama bio... :D
User avatar
Optimus Prime
Posts: 2999
Joined: 21/01/2009 22:14

#4627 Re: SDP

Post by Optimus Prime »

Da li ima neko ko moze da razjasni kakav problem je ustvari nastao pri prodaji struje preko posrednika?
Radi li se opet o standardnim lazima koje Slobodna Bosna plasira vec godinama ili ipak o cistom slucaju korupcije.

I interesuje me kakva je do sada praksa bila pri prodaji strujnih viskova i koliko su kadrovi SBiH-a ostajali dobri, sa obzirom da su gubici EPBiH-a konstantno rasli, i pored cinjenice da se proizvodnja struje, kao i njena cijena konstantno povecavali.
User avatar
Corto Maltese
Posts: 7180
Joined: 15/11/2005 08:47
Location: Sarajevo
Contact:

#4628 Re: SDP

Post by Corto Maltese »

popajic wrote:
@Corto Maltese
I, u čemu je razlika, za krajnjeg potrošača, to jest đaka?
Na kraju se sve svodi se na vic, stari bosanski, koji završava sa: "Mujo, nemoj me, matere ti, više branit'!
Nema razlike za krajnjeg "potrosaca" , ali ima veze u oznacavanju krivca.
Krivac je Suljagić. On je pokrenuo proceduru. Kad nešto pokreneš, preuzimaš odgovornost za ono što će iz toga proizaći. I zasluge ako uspiješ, a i krivica ako ne uspiješ, su tvoji. Od toga čak ni Suljagić ne bježi.
User avatar
Optimus Prime
Posts: 2999
Joined: 21/01/2009 22:14

#4629 Re: SDP

Post by Optimus Prime »

poznanik wrote:
poznanik wrote:Koliko ukupno "odijela" ima SDP, da znamo kad je kraj...?
Alfons Kauders wrote:koliko god mu narod skroji... :D
Nešto nisam siguran da mu je "krojač" skrojio "HSP" ili "SDA" odijelo :oops: ... ili da mu je voljan krojiti "SBB" odijelo.

Da je "krojač" znao da će SDP oblačiti raznorazna odijela koja on nije krojio, danas bi SDP u gaćama bio... :D
Obicna demagogija.
Sama naivni SDP glasaci su mogli povjerovati da ce SDP moci osvojti pola miliona glasova.

Broj glasova koje bi izgubili da su se povukli u opoziciju i ostavili drzavu Tihicu, Fahri i Covicu na milost i nemilost bio bio znatno veci.
rahmanjin
Posts: 1132
Joined: 21/08/2008 12:59

#4630 Re: SDP

Post by rahmanjin »

Skijaš wrote:
rahmanjin wrote:
Skijaš wrote: Pogrešno si citirao, a pitanje za odijela je neosnovano. SDP treba da uđe u koaliciju sa crnim vragom ako će se tako napraviti korist ili ograničiti štetu. Ovdje se ne radi o nekakvoj ideološkoj koaliciji niti je to moguće očekivati sa ovako izmaipulisanim narodom koji uporno glasa za pogrešne stranke. Kada kritična masa bude glasala za SDP, neće biti potrebe ni za SDA u vlasti a ni za SBB.
Koju bolan korist? Sto je SDP-ov direktor EPBiH prodaje struju EPHZHB preko posrednika, i taj je posrednik dobar 10 miliona km? Sto je zaposlena i uza i sira familija? Sto ti po gradu hodaju naoruzani i napadaju ambasade? Hoces jos koristi da nabrojim? A za to nije kriva ni SDA ni HDZ, ni SBB, ni SNSD, ni SDS...
Ja sam kritikovao SDP zbog nepotizma, zbog Mevlida stvarno nema osnova jer je to propust državnog nivoa vlasti (OBA i SIPA su na državnom nivou) ali hej, nismo svi subjektivni pa da SDP-u na leđa tovarimo i oluju u Genovi.
Ma ja daj ti malo relativiziraj stvari o pricama o Genovi. Ciji je stranacki kadar ministar MUP-a FBiH? Ciji je stranacki kadar ministar MUP-a KS? Ne odogovori za struju. SDP dok je bio u Alijansi 2000. je skroz druga stranka, ovo danas sto rade i kako se poanasaju je katastrofa. Zlatku je izgleda njegov drug Mile postao uzor.
User avatar
Control panel
Posts: 5965
Joined: 10/04/2008 12:12
Location: Sarajevo

#4631 Re: SDP

Post by Control panel »

EVo ni SDP ne moze, bar za sada, nista uraditi za spas ove zemlje.

jesmo li blizu kraja :sad:
User avatar
Optimus Prime
Posts: 2999
Joined: 21/01/2009 22:14

#4632 Re: SDP

Post by Optimus Prime »

rahmanjin wrote: Ma ja daj ti malo relativiziraj stvari o pricama o Genovi. Ciji je stranacki kadar ministar MUP-a FBiH? Ciji je stranacki kadar ministar MUP-a KS? Ne odogovori za struju. SDP dok je bio u Alijansi 2000. je skroz druga stranka, ovo danas sto rade i kako se poanasaju je katastrofa. Zlatku je izgleda njegov drug Mile postao uzor.
Za ulazak gospodina Mevlida u BiH, SDP ne snosi ama bas nikakvu krivicu. A akcija u Sarajevu je okoncana i vise nego uspjesno.

Sto se tice nepotizma, ja i nisam nesto primjetio da se od dolaska SDP na vlast broj zaposlenih u administraciji i javnim preduzecima nesto znacajno uvecao. Sa obzirom da su SDA, HDZ i SBiH uvalili vise desetina hiljada svojih poltrona na dobro placena radna mjesta, te skoro istom broju ljudi neopravdano dali beneficije i penzije "nepotizam" SDP-a mi djeluje kao djeciji vrtic u usporedbi.

A sto se tice struje tu za sada ne mogu nista reci. Znam samo da vijest potice iz vrlo dubioznih izvora tipa Slobodna Bosna i TV1.
Cekam da neko razjasni o kojoj prodajnoj cijeni struje se radi, i kolika je ona u odnosu na ono sto je EPBiH do sada dobivala.
rahmanjin
Posts: 1132
Joined: 21/08/2008 12:59

#4633 Re: SDP

Post by rahmanjin »

Optimus Prime wrote:
rahmanjin wrote: Ma ja daj ti malo relativiziraj stvari o pricama o Genovi. Ciji je stranacki kadar ministar MUP-a FBiH? Ciji je stranacki kadar ministar MUP-a KS? Ne odogovori za struju. SDP dok je bio u Alijansi 2000. je skroz druga stranka, ovo danas sto rade i kako se poanasaju je katastrofa. Zlatku je izgleda njegov drug Mile postao uzor.
Za ulazak gospodina Mevlida u BiH, SDP ne snosi ama bas nikakvu krivicu. A akcija u Sarajevu je okoncana i vise nego uspjesno.

Sto se tice nepotizma, ja i nisam nesto primjetio da se od dolaska SDP na vlast broj zaposlenih u administraciji i javnim preduzecima nesto znacajno uvecao. Sa obzirom da su SDA, HDZ i SBiH uvalili vise desetina hiljada svojih poltrona na dobro placena radna mjesta, te skoro istom broju ljudi neopravdano dali beneficije i penzije "nepotizam" SDP-a mi djeluje kao djeciji vrtic u usporedbi.

A sto se tice struje tu za sada ne mogu nista reci. Znam samo da vijest potice iz vrlo dubioznih izvora tipa Slobodna Bosna i TV1.
Cekam da neko razjasni o kojoj prodajnoj cijeni struje se radi, i kolika je ona u odnosu na ono sto je EPBiH do sada dobivala.
Blago SDP-u kad ima ovakavo clanstvo.
popajic
Posts: 5738
Joined: 16/07/2007 09:55
Location: Sarajevo

#4634 Re: SDP

Post by popajic »

Corto Maltese wrote:
popajic wrote:
@Corto Maltese
I, u čemu je razlika, za krajnjeg potrošača, to jest đaka?
Na kraju se sve svodi se na vic, stari bosanski, koji završava sa: "Mujo, nemoj me, matere ti, više branit'!
Nema razlike za krajnjeg "potrosaca" , ali ima veze u oznacavanju krivca.
Krivac je Suljagić. On je pokrenuo proceduru. Kad nešto pokreneš, preuzimaš odgovornost za ono što će iz toga proizaći. I zasluge ako uspiješ, a i krivica ako ne uspiješ, su tvoji. Od toga čak ni Suljagić ne bježi.
pa, jebem mu misa , na osnovu koje logike ?
Ja pokrenem neku korisnu inocijativu , ti mi je hinjski odbijes , cak me i moja partija sasvim ne podrzi ( jer nije zgoreg titrati Reisu ) , a ja jedini pojedem poparu :?

Ili , pokrene SDP inicijativu formiranja vlasti na drzavnom nivou.Mile bahato - nema nikakvih problema , ako ce biti po mom , HDZ- ovi takoodje- no problems , samo dajte trakice na rukave da vidimo ko je certificirani Hrvat , a ko felericni.
Dakle , inicijativa propadne , a SDP krivac ?
Karikiram , ali zlonamjerni otprilike tako rezonuju, bez ikakve zelje da se prodiskutuje i o losim ( ja to radim ) i dobrim potezima ( tu kriticara vec nema )
User avatar
Corto Maltese
Posts: 7180
Joined: 15/11/2005 08:47
Location: Sarajevo
Contact:

#4635 Re: SDP

Post by Corto Maltese »

Control panel wrote:EVo ni SDP ne moze, bar za sada, nista uraditi za spas ove zemlje.

jesmo li blizu kraja :sad:
Hvala bogu (jezička figura), nada u budućnost ove zemlje nije ničim vezana za SDP.
User avatar
Optimus Prime
Posts: 2999
Joined: 21/01/2009 22:14

#4636 Re: SDP

Post by Optimus Prime »

rahmanjin wrote:
Optimus Prime wrote:
rahmanjin wrote: Ma ja daj ti malo relativiziraj stvari o pricama o Genovi. Ciji je stranacki kadar ministar MUP-a FBiH? Ciji je stranacki kadar ministar MUP-a KS? Ne odogovori za struju. SDP dok je bio u Alijansi 2000. je skroz druga stranka, ovo danas sto rade i kako se poanasaju je katastrofa. Zlatku je izgleda njegov drug Mile postao uzor.
Za ulazak gospodina Mevlida u BiH, SDP ne snosi ama bas nikakvu krivicu. A akcija u Sarajevu je okoncana i vise nego uspjesno.

Sto se tice nepotizma, ja i nisam nesto primjetio da se od dolaska SDP na vlast broj zaposlenih u administraciji i javnim preduzecima nesto znacajno uvecao. Sa obzirom da su SDA, HDZ i SBiH uvalili vise desetina hiljada svojih poltrona na dobro placena radna mjesta, te skoro istom broju ljudi neopravdano dali beneficije i penzije "nepotizam" SDP-a mi djeluje kao djeciji vrtic u usporedbi.

A sto se tice struje tu za sada ne mogu nista reci. Znam samo da vijest potice iz vrlo dubioznih izvora tipa Slobodna Bosna i TV1.
Cekam da neko razjasni o kojoj prodajnoj cijeni struje se radi, i kolika je ona u odnosu na ono sto je EPBiH do sada dobivala.
Blago SDP-u kad ima ovakavo clanstvo.
Kad nestane argumenta, ostaje samo cinizam izgleda.

Gdje su ti silni ljudi koje je SDP uvalila u administraciju i javna preduzeca?
Gdje su dokumenti koji tvrde da je novi direktor EPBiH prodavao viskove struje po nizoj cijeni nego Jerlagic ili po nizoj cijeni od trzisne?
Kakve veze ima Mevlid sa SDP-om? Ja sam mislio da je upravo SDA i njihov odmetnuti ogranak SBiH kroz odluke koje su donosili u ratnom i poratnom periodu zasluzan za porast vehabijske populacije i anti-zapadne ideologije.

Dakle sve te zamjene teza i demagogiju koje si naveo u svom postu mozes prosipati negdje drugdje.
popajic
Posts: 5738
Joined: 16/07/2007 09:55
Location: Sarajevo

#4637 Re: SDP

Post by popajic »

@Optimus Prime
Za ulazak gospodina Mevlida u BiH, SDP ne snosi ama bas nikakvu krivicu. A akcija u Sarajevu je okoncana i vise nego uspjesno.
E, jebi ga , ti ga sad uprska :D
Cuj , gospodin Mevlid :D
Pa , sam bi se Mevlid zaprepastio da neko njega , religioznog fanatika - naziva gospodinom :D
A akcija je okoncana uspjesno samo zato sto gospodinu Mevlidu :D nije palo na pamet da opali paljbu po raji na ulici , u tramvajima....
User avatar
Corto Maltese
Posts: 7180
Joined: 15/11/2005 08:47
Location: Sarajevo
Contact:

#4638 Re: SDP

Post by Corto Maltese »

popajic wrote: Ja pokrenem neku korisnu inocijativu , ti mi je hinjski odbijes , cak me i moja partija sasvim ne podrzi ( jer nije zgoreg titrati Reisu ) , a ja jedini pojedem poparu :?

Ili , pokrene SDP inicijativu formiranja vlasti na drzavnom nivou.Mile bahato - nema nikakvih problema , ako ce biti po mom , HDZ- ovi takoodje- no problems , samo dajte trakice na rukave da vidimo ko je certificirani Hrvat , a ko felericni.
Dakle , inicijativa propadne , a SDP krivac ?
Karikiram , ali zlonamjerni otprilike tako rezonuju, bez ikakve zelje da se prodiskutuje i o losim ( ja to radim ) i dobrim potezima ( tu kriticara vec nema )
Na osnovu ove logike:
Kad nešto pokreneš, preuzimaš odgovornost za ono što će iz toga proizaći.

P.S. Mogu te uputiti na neke knjige iz osnove logike, od Spinoze na ovamo, koje objašnjavaju princip odgovornosti, a ni poznavanje osnova algebre i aritmetike ti ne bi odmoglo. Latinska uzrečica: "Ili Cezar ili ništa!", kao i njen bosanski prevod: "Il' hadžija ili bos!" ukazuju na moguće titule u odnosu na postignuti rezultat. Postoji i nekoliko narodnih poslovica koje se bave ovom temom, kao što su: "Ne grlom u jagode", "Ne sam Safete!" i slično, ali vic koji završava sa "Mojne me Mujo, matere ti, više braniti!" je ipak najjači.
User avatar
Optimus Prime
Posts: 2999
Joined: 21/01/2009 22:14

#4639 Re: SDP

Post by Optimus Prime »

popajic wrote:
@Optimus Prime
Za ulazak gospodina Mevlida u BiH, SDP ne snosi ama bas nikakvu krivicu. A akcija u Sarajevu je okoncana i vise nego uspjesno.
E, jebi ga , ti ga sad uprska :D
Cuj , gospodin Mevlid :D
Pa , sam bi se Mevlid zaprepastio da neko njega , religioznog fanatika - naziva gospodinom :D
A akcija je okoncana uspjesno samo zato sto gospodinu Mevlidu :D nije palo na pamet da opali paljbu po raji na ulici , u tramvajima....
U zurbi sam zaboravio staviti apostrof :D

Ne mjenja cinjenicu da SDP nema nikakve veze sa nesposobnoscu SIPA-e i granicne sluzbe.
rahmanjin
Posts: 1132
Joined: 21/08/2008 12:59

#4640 Re: SDP

Post by rahmanjin »

Optimus Prime wrote:
rahmanjin wrote:
Optimus Prime wrote:
Za ulazak gospodina Mevlida u BiH, SDP ne snosi ama bas nikakvu krivicu. A akcija u Sarajevu je okoncana i vise nego uspjesno.

Sto se tice nepotizma, ja i nisam nesto primjetio da se od dolaska SDP na vlast broj zaposlenih u administraciji i javnim preduzecima nesto znacajno uvecao. Sa obzirom da su SDA, HDZ i SBiH uvalili vise desetina hiljada svojih poltrona na dobro placena radna mjesta, te skoro istom broju ljudi neopravdano dali beneficije i penzije "nepotizam" SDP-a mi djeluje kao djeciji vrtic u usporedbi.

A sto se tice struje tu za sada ne mogu nista reci. Znam samo da vijest potice iz vrlo dubioznih izvora tipa Slobodna Bosna i TV1.
Cekam da neko razjasni o kojoj prodajnoj cijeni struje se radi, i kolika je ona u odnosu na ono sto je EPBiH do sada dobivala.
Blago SDP-u kad ima ovakavo clanstvo.
Kad nestane argumenta, ostaje samo cinizam izgleda.

Gdje su ti silni ljudi koje je SDP uvalila u administraciju i javna preduzeca?
Gdje su dokumenti koji tvrde da je novi direktor EPBiH prodavao viskove struje po nizoj cijeni nego Jerlagic ili po nizoj cijeni od trzisne?
Kakve veze ima Mevlid sa SDP-om? Ja sam mislio da je upravo SDA i njihov odmetnuti ogranak SBiH kroz odluke koje su donosili u ratnom i poratnom periodu zasluzan za porast vehabijske populacije i anti-zapadne ideologije.

Dakle sve te zamjene teza i demagogiju koje si naveo u svom postu mozes prosipati negdje drugdje.
Cuj nestane argumenata? Kakv si ti lik :lol: . Ja ti navedem ministarska mjesta ( da ti ponovim MUP ) u kantonu i FBiH gdje su ljudi iz SDP-a, a ti kazes kakve veze ima SDP s Mevlidom? I ko je onda odgovoran za unutrasnje poslove u KS i FBiH? EPBiH nije objavila demant, niti bilo koju drugu informaciju za prodajku stuje, a sem objave Slobodne Bosne i TV1 kako ti govoris objavili su i drugi mediji, cak se javno oglasio i drektor Aluminija. Ali to tebi nije vazno, ta oni tebi imaju pricati. A o nepotizmu, sad ja da ti objasnjavam neke stvari a toliko toga je napisano i receno, ne pada mi na pamet.
User avatar
Alfons Kauders
Posts: 37198
Joined: 24/09/2004 13:39
Location: Glavni Stan NVZ
Contact:

#4641 Re: SDP

Post by Alfons Kauders »

rahmanjin wrote: Cuj nestane argumenata? Kakv si ti lik :lol: . Ja ti navedem ministarska mjesta ( da ti ponovim MUP ) u kantonu i FBiH gdje su ljudi iz SDP-a, a ti kazes kakve veze ima SDP s Mevlidom? I ko je onda odgovoran za unutrasnje poslove u KS i FBiH? EPBiH nije objavila demant, niti bilo koju drugu informaciju za prodajku stuje, a sem objave Slobodne Bosne i TV1 kako ti govoris objavili su i drugi mediji, cak se javno oglasio i drektor Aluminija. Ali to tebi nije vazno, ta oni tebi imaju pricati. A o nepotizmu, sad ja da ti objasnjavam neke stvari a toliko toga je napisano i receno, ne pada mi na pamet.
znaci sipa, osa i granicna sluzba su pod ingerencijama mup-a ks i fbih?

svaki dan se nesto novo nauci na ovom forumu... :-)
User avatar
Optimus Prime
Posts: 2999
Joined: 21/01/2009 22:14

#4642 Re: SDP

Post by Optimus Prime »

rahmanjin wrote: Cuj nestane argumenata? Kakv si ti lik :lol: . Ja ti navedem ministarska mjesta ( da ti ponovim MUP ) u kantonu i FBiH gdje su ljudi iz SDP-a, a ti kazes kakve veze ima SDP s Mevlidom? I ko je onda odgovoran za unutrasnje poslove u KS i FBiH? EPBiH nije objavila demant, niti bilo koju drugu informaciju za prodajku stuje, a sem objave Slobodne Bosne i TV1 kako ti govoris objavili su i drugi mediji, cak se javno oglasio i drektor Aluminija. Ali to tebi nije vazno, ta oni tebi imaju pricati. A o nepotizmu, sad ja da ti objasnjavam neke stvari a toliko toga je napisano i receno, ne pada mi na pamet.
I sta je tacno MUP kantona trebao da uradi po tvom misljenju?

Slobodna Bosna se toliko diskreditirala, njih niko vise ne shvaca ozbiljno.
Uostalom, na kraju godine ces imati uvid u poslovanje EPBIH-a. Pogledaj pod stavku export struje, zapisi o kojim se kolicinama struje radi, i koja cijena se postigla pri prodaji tih viskova. A onda to mozes lako uporediti sa onim sto je bivsa uprava radila. Sve je prilicno transparentno.

A za nepotizam, molio bi te da mi dostavis neke brojke o novozaposlenim u administraciji i javnim preduzecima, cisto da vidimo o kojim razmjerama nepotizma se ovdje radi.
rahmanjin
Posts: 1132
Joined: 21/08/2008 12:59

#4643 Re: SDP

Post by rahmanjin »

Alfons Kauders wrote:
rahmanjin wrote: Cuj nestane argumenata? Kakv si ti lik :lol: . Ja ti navedem ministarska mjesta ( da ti ponovim MUP ) u kantonu i FBiH gdje su ljudi iz SDP-a, a ti kazes kakve veze ima SDP s Mevlidom? I ko je onda odgovoran za unutrasnje poslove u KS i FBiH? EPBiH nije objavila demant, niti bilo koju drugu informaciju za prodajku stuje, a sem objave Slobodne Bosne i TV1 kako ti govoris objavili su i drugi mediji, cak se javno oglasio i drektor Aluminija. Ali to tebi nije vazno, ta oni tebi imaju pricati. A o nepotizmu, sad ja da ti objasnjavam neke stvari a toliko toga je napisano i receno, ne pada mi na pamet.
znaci sipa, osa i granicna sluzba su pod ingerencijama mup-a ks i fbih?

svaki dan se nesto novo nauci na ovom forumu... :-)
Pa hajmo onda brate ukinuti sve MUP-ove sta ce nam nemaju nikakve ingerencije, ostavimo samo sipu,osu, granicnu sluzbu, koji nisu pod kontrolom SDP-a i oni ce uvijek biti krivi za sve i kraj price.
popajic
Posts: 5738
Joined: 16/07/2007 09:55
Location: Sarajevo

#4644 Re: SDP

Post by popajic »

Corto Maltese wrote:
Na osnovu ove logike:
Kad nešto pokreneš, preuzimaš odgovornost za ono što će iz toga proizaći.

P.S. Mogu te uputiti na neke knjige iz osnove logike, od Spinoze na ovamo, koje objašnjavaju princip odgovornosti, a ni poznavanje osnova algebre i aritmetike ti ne bi odmoglo. Latinska uzrečica: "Ili Cezar ili ništa!", kao i njen bosanski prevod: "Il' hadžija ili bos!" ukazuju na moguće titule u odnosu na postignuti rezultat. Postoji i nekoliko narodnih poslovica koje se bave ovom temom, kao što su: "Ne grlom u jagode", "Ne sam Safete!" i slično, ali vic koji završava sa "Mojne me Mujo, matere ti, više braniti!" je ipak najjači.
ja prilicno saljivo , ti podobro licno :-) , bez stvarnog odgovora ili objasnjenja .
To nije moj nacin komunikacije.
User avatar
Alfons Kauders
Posts: 37198
Joined: 24/09/2004 13:39
Location: Glavni Stan NVZ
Contact:

#4645 Re: SDP

Post by Alfons Kauders »

rahmanjin wrote:
Alfons Kauders wrote:
rahmanjin wrote: Cuj nestane argumenata? Kakv si ti lik :lol: . Ja ti navedem ministarska mjesta ( da ti ponovim MUP ) u kantonu i FBiH gdje su ljudi iz SDP-a, a ti kazes kakve veze ima SDP s Mevlidom? I ko je onda odgovoran za unutrasnje poslove u KS i FBiH? EPBiH nije objavila demant, niti bilo koju drugu informaciju za prodajku stuje, a sem objave Slobodne Bosne i TV1 kako ti govoris objavili su i drugi mediji, cak se javno oglasio i drektor Aluminija. Ali to tebi nije vazno, ta oni tebi imaju pricati. A o nepotizmu, sad ja da ti objasnjavam neke stvari a toliko toga je napisano i receno, ne pada mi na pamet.
znaci sipa, osa i granicna sluzba su pod ingerencijama mup-a ks i fbih?

svaki dan se nesto novo nauci na ovom forumu... :-)
Pa hajmo onda brate ukinuti sve MUP-ove sta ce nam nemaju nikakve ingerencije, ostavimo samo sipu,osu, granicnu sluzbu, koji nisu pod kontrolom SDP-a i oni ce uvijek biti krivi za sve i kraj price.
ko kaze da nemaju nikakve? meni neki dan naplatili kaznu za parkiranje...

da sam terorista, ganjala bi me sipa, a ne saobracajac na Cvili... :-)

koja smijurija...
rahmanjin
Posts: 1132
Joined: 21/08/2008 12:59

#4646 Re: SDP

Post by rahmanjin »

Optimus Prime wrote:
rahmanjin wrote: Cuj nestane argumenata? Kakv si ti lik :lol: . Ja ti navedem ministarska mjesta ( da ti ponovim MUP ) u kantonu i FBiH gdje su ljudi iz SDP-a, a ti kazes kakve veze ima SDP s Mevlidom? I ko je onda odgovoran za unutrasnje poslove u KS i FBiH? EPBiH nije objavila demant, niti bilo koju drugu informaciju za prodajku stuje, a sem objave Slobodne Bosne i TV1 kako ti govoris objavili su i drugi mediji, cak se javno oglasio i drektor Aluminija. Ali to tebi nije vazno, ta oni tebi imaju pricati. A o nepotizmu, sad ja da ti objasnjavam neke stvari a toliko toga je napisano i receno, ne pada mi na pamet.
I sta je tacno MUP kantona trebao da uradi po tvom misljenju?

Slobodna Bosna se toliko diskreditirala, njih niko vise ne shvaca ozbiljno.
Uostalom, na kraju godine ces imati uvid u poslovanje EPBIH-a. Pogledaj pod stavku export struje, zapisi o kojim se kolicinama struje radi, i koja cijena se postigla pri prodaji tih viskova. A onda to mozes lako uporediti sa onim sto je bivsa uprava radila. Sve je prilicno transparentno.

A za nepotizam, molio bi te da mi dostavis neke brojke o novozaposlenim u administraciji i javnim preduzecima, cisto da vidimo o kojim razmjerama nepotizma se ovdje radi.
I ti mene pitas sta je trebao MUP kantona uraditi a lik se setao nekih 50 minuta u sred grada ispred ambasade naoruzan? Gdje radi brat Nermina Niksica ( da te napomenem Nermin Nikisic je predsjednik vlade FBiH i clan SDP-a, ako nisi znao da ti kazem ) i ko ga je postavio? Hajmo dalje, sin ALije Behmena ( nadam se da znas ko je Alija Behmen ), citav MIT centar ciji je direktor Zlatko Lagumdzija ( i to da te napomenem ako ne znas predsjednik SDP-a ), Grabovia koji je sada direktor EPBiH je "izdanak" tog MIT-a, Davorin Korać direktor zajednickih poslova FBiH muž Lidije Korać.... nemoj vise da nabrajam uzmi google pa se informisi.
User avatar
quasar
Posts: 3646
Joined: 14/11/2009 21:02
Location: Samobanovan...

#4647 Re: SDP

Post by quasar »

hejteri hejtaju i to je tako.
Ja bih sad ipak da uhvatim za vrat nekoga iz SDP-a zbog Suljagica i vjeronauke. Pa ebemu misa, sta je ovo? Ja NECU da mi dijete opterecavaju sa religijom.
popajic
Posts: 5738
Joined: 16/07/2007 09:55
Location: Sarajevo

#4648 Re: SDP

Post by popajic »

quasar wrote:hejteri hejtaju i to je tako.
Ja bih sad ipak da uhvatim za vrat nekoga iz SDP-a zbog Suljagica i vjeronauke. Pa ebemu misa, sta je ovo? Ja NECU da mi dijete opterecavaju sa religijom.
E , to tvoje ( btw i moje) NECU je nestalo jos davne 1990-e u "demokratskom" paketu svetog etnickog trojstva.
Ovo danas su samo neki rudimentni koprcaji...izgleda osudjeni na propast !
Murisno1
Posts: 2040
Joined: 06/10/2005 09:10
Location: Sarajevo

#4649 Re: SDP

Post by Murisno1 »

quasar wrote:hejteri hejtaju i to je tako.
Ja bih sad ipak da uhvatim za vrat nekoga iz SDP-a zbog Suljagica i vjeronauke. Pa ebemu misa, sta je ovo? Ja NECU da mi dijete opterecavaju sa religijom.
pa ko ti opterecuje dijete? ne kontam
rahmanjin
Posts: 1132
Joined: 21/08/2008 12:59

#4650 Re: SDP

Post by rahmanjin »

Alfons Kauders wrote:
rahmanjin wrote:
Alfons Kauders wrote:
znaci sipa, osa i granicna sluzba su pod ingerencijama mup-a ks i fbih?

svaki dan se nesto novo nauci na ovom forumu... :-)
Pa hajmo onda brate ukinuti sve MUP-ove sta ce nam nemaju nikakve ingerencije, ostavimo samo sipu,osu, granicnu sluzbu, koji nisu pod kontrolom SDP-a i oni ce uvijek biti krivi za sve i kraj price.
ko kaze da nemaju nikakve? meni neki dan naplatili kaznu za parkiranje...

da sam terorista, ganjala bi me sipa, a ne saobracajac na Cvili... :-)

koja smijurija...
Ama bolan covjece, hoda ti cojvek u sred grada naoruzan i da nema MUP nikakve odgovornosti? Ne pricajte svasta majke vam, ok branite SDP ali da MUP ne radi nista da onesposobi naoruzanu osobu u sred grada i da neko kaze da za to nema ovlasti e to je smijurija.
Post Reply