Corto Maltese wrote:popajic wrote:@Corto Maltese
I, u čemu je razlika, za krajnjeg potrošača, to jest đaka?
Na kraju se sve svodi se na vic, stari bosanski, koji završava sa: "Mujo, nemoj me, matere ti, više branit'!
Nema razlike za krajnjeg "potrosaca" , ali ima veze u oznacavanju krivca.
Krivac je Suljagić. On je pokrenuo proceduru. Kad nešto pokreneš, preuzimaš odgovornost za ono što će iz toga proizaći. I zasluge ako uspiješ, a i krivica ako ne uspiješ, su tvoji. Od toga čak ni Suljagić ne bježi.
pa, jebem mu misa , na osnovu koje logike ?
Ja pokrenem neku korisnu inocijativu , ti mi je hinjski odbijes , cak me i moja partija sasvim ne podrzi ( jer nije zgoreg titrati Reisu ) , a ja jedini pojedem poparu
Ili , pokrene SDP inicijativu formiranja vlasti na drzavnom nivou.Mile bahato - nema nikakvih problema , ako ce biti po mom , HDZ- ovi takoodje- no problems , samo dajte trakice na rukave da vidimo ko je certificirani Hrvat , a ko felericni.
Dakle , inicijativa propadne , a SDP krivac ?
Karikiram , ali zlonamjerni otprilike tako rezonuju, bez ikakve zelje da se prodiskutuje i o losim ( ja to radim ) i dobrim potezima ( tu kriticara vec nema )