Renault Megane all about

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

Post Reply
dgL_
Posts: 3175
Joined: 25/09/2014 22:39

#4626 Re: Renault Megane all about

Post by dgL_ »

condy wrote:
dgL_ wrote::wink:
condy wrote:U V6 motore ide ta količina ulja.
Ne ide! Ide 7.4 l u te motore, sto opet nije 8.2..

A vlasnik nek kaze koji je motor
Kako znas da ne ide ?
U moj ide tacno 8.2 l. U svaki audijev 2.7 ili 3.0 tdi ide tacno toliko. Mislim da je i kod BMW-a i Mecke tu negdje, mozda i vise u 30d.

Ne iskljucujem da u neke v6 il r6 ide i manje, ili 7.4 litra. Na koji motor ti mislis?

U 2.0 motore ne bi trebalo ici vise od 5 litara da ga hebes :mrgreen:
Po specifikacijama ni u jednu lagunu ne ide toliko ulja... Ima laguna 3.0 dci motor u koji ide nesto vise od 6 litara ulja... Kako ide U tvoju lagunu 8.2 ja ne znam... U mercedesovu C klasu C220 2006. G. Ide 6.5 litara ulja...

To su oni dodali svega i svacega, hem su sigurno marze na one filtere 200% hem su radili 3 sata ono sto se moze zavrsit za sat ipo, hem su nasuli 8.2 l ulja... Pa da su covjeku bar dali za dosipanja ako bude trebalo... Nula bodova pasha moj lijepi
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#4627 Re: Renault Megane all about

Post by amar1994 »

iznenadio bi se koliko su njima male marze na filterima , ja imam recimo austrijski mazda katalog i cijenu su iste ako ne i skuplje nego kod nasih :run:

zbog ovoga mislim da ovako masno naplacuju ulje i ruke :-)
User avatar
madner
Posts: 57524
Joined: 09/08/2004 16:35

#4628 Re: Renault Megane all about

Post by madner »

Pa dobro, novije auto.
User avatar
Warashii
Posts: 4282
Joined: 13/09/2011 12:55

#4629 Re: Renault Megane all about

Post by Warashii »

Filter ulja 19,00KM MANN
Zraka 28,00KM PURFLUX
Goriva 63,00KM MANN
Unut. prostora 52,00KM MANN
Evolution Full-Tech FE 5W-30 66,00KM 5l, 1l 14,50KM
cca 260,00KM
Toliko bi trebalo sve da bude sto se samog materijala tice za tu Lagunu.
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#4630 Re: Renault Megane all about

Post by amar1994 »

Warashii wrote:Filter ulja 19,00KM MANN
Zraka 28,00KM PURFLUX
Goriva 63,00KM MANN
Unut. prostora 52,00KM MANN
Evolution Full-Tech FE 5W-30 66,00KM 5l, 1l 14,50KM
cca 260,00KM
Toliko bi trebalo sve da bude sto se samog materijala tice za tu Lagunu.
dzaba kad dio na cijoj kutijj je znak renola kosta 2x vise , a oni ne nabavljaju druge , tako i mene dodje filtwr ulja sa znakom 36KM isti samo u mahle ambalazi 18KM :D
530i
Posts: 9169
Joined: 08/12/2009 17:31

#4631 Re: Renault Megane all about

Post by 530i »

Warashii wrote:Filter ulja 19,00KM MANN
Zraka 28,00KM PURFLUX
Goriva 63,00KM MANN
Unut. prostora 52,00KM MANN
Evolution Full-Tech FE 5W-30 66,00KM 5l, 1l 14,50KM
cca 260,00KM
Toliko bi trebalo sve da bude sto se samog materijala tice za tu Lagunu.
I ovo su jače cijene filtera, Mann je među najskupljim, ne računajući ovlaštene servise.
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#4632 Re: Renault Megane all about

Post by amar1994 »

530i wrote:
I ovo su jače cijene filtera, Mann je među najskupljim, ne računajući ovlaštene servise.
kad smo kod filtera , stavljen je onaj commline od goriva , upalio iz prve na po kljuca haman , sad za sad je sve ok :) :thumbup:

da vidis zajebancije i filtera :lol: , al srecom @Bitanga je maher :thumbup:

potrefi osam slucajno filter , naknadno saznam da ima 3-4 verzije , valjda kako je ford unapredjivao sve tako je mijenjao i filtere :D
530i
Posts: 9169
Joined: 08/12/2009 17:31

#4633 Re: Renault Megane all about

Post by 530i »

Čude me tolike cijene za Mann filtere jer između ostalog proizvode se kod nas, u Tešnju.
User avatar
Warashii
Posts: 4282
Joined: 13/09/2011 12:55

#4634 Re: Renault Megane all about

Post by Warashii »

530i wrote:Čude me tolike cijene za Mann filtere jer između ostalog proizvode se kod nas, u Tešnju.
Ne proizvode sve, samo neke modele.
Npr. filter goriva za Tucsona je Made in Korea.
Sto se Comline-a tice za sada izbjegavam filtere sa senzorima i tu preporucujem neke zvucnijeg imena ovo ostalo je koliko para toliko muzike.
dgL_
Posts: 3175
Joined: 25/09/2014 22:39

#4635 Re: Renault Megane all about

Post by dgL_ »

Warashii wrote:Filter ulja 19,00KM MANN
Zraka 28,00KM PURFLUX
Goriva 63,00KM MANN
Unut. prostora 52,00KM MANN
Evolution Full-Tech FE 5W-30 66,00KM 5l, 1l 14,50KM
cca 260,00KM
Toliko bi trebalo sve da bude sto se samog materijala tice za tu Lagunu.
Ovo je korektno vec... Ono gore po racunu sto su naplatili momku nema veze sa pameti. Hibretim se samo tako...
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#4636 Re: Renault Megane all about

Post by amar1994 »

momak ima pare jbg haha :D
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#4637 Re: Renault Megane all about

Post by amar1994 »

Warashii wrote:
530i wrote:Čude me tolike cijene za Mann filtere jer između ostalog proizvode se kod nas, u Tešnju.
Ne proizvode sve, samo neke modele.
Npr. filter goriva za Tucsona je Made in Korea.
Sto se Comline-a tice za sada izbjegavam filtere sa senzorima i tu preporucujem neke zvucnijeg imena ovo ostalo je koliko para toliko muzike.
nemam senzora nikakvih :-D , gledao sam ih sve nikakve razlike barem za moj auto :thumbup:

sto se mann-a tice : filter ulja za ovaj je made in austria , na 2-3 mjesta pise , isto tako made in germany na filteru zraka , a svi isti kad gledam kataloge :lol:
ado-šampion
Posts: 6025
Joined: 13/07/2004 20:02
Location: Sarajevo

#4638 Re: Renault Megane all about

Post by ado-šampion »

Warashii wrote:Filter ulja 19,00KM MANN
Zraka 28,00KM PURFLUX
Goriva 63,00KM MANN
Unut. prostora 52,00KM MANN
Evolution Full-Tech FE 5W-30 66,00KM 5l, 1l 14,50KM
cca 260,00KM
Toliko bi trebalo sve da bude sto se samog materijala tice za tu Lagunu.
Ako su ove cijene zamjenskih dijelova, a meni djeluju realno, ne znam cemu cudjenje na one njegove cijene, originalni dijelovi + ovlasteni, nista mi je djeluje pretjerano skuplje nego ovo. I ovaj filter zraka bi bio dosta skuplji da je Mann/Mahle i slicno. Jedino je ulje upitno, nema sanse da ide 8,2 litra. Kod mene je 2.0 dizel i ide 5.5 litara.

Mann jeste skup ali je kvalitetan, ovu su normalne cijene za kvalitetne filtere za auto novije generacije s CR dizelskim motorom. Nije isto odrzavanje cetvorke SDI i sestice TDI.
User avatar
Truba
Posts: 93806
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#4639 Re: Renault Megane all about

Post by Truba »

zato i nisam htio navesti koliko je bio vewliki servis
odmah bii bilo zajebali te
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#4640 Re: Renault Megane all about

Post by amar1994 »

Black swan wrote:zato i nisam htio navesti koliko je bio vewliki servis
odmah bii bilo zajebali te
suti i poklopi se :oops: :D
User avatar
konektovan
Posts: 51407
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#4641 Re: Renault Megane all about

Post by konektovan »

amar1994 wrote:
530i wrote:
I ovo su jače cijene filtera, Mann je među najskupljim, ne računajući ovlaštene servise.
kad smo kod filtera , stavljen je onaj commline od goriva , upalio iz prve na po kljuca haman , sad za sad je sve ok :) :thumbup:

da vidis zajebancije i filtera :lol: , al srecom @Bitanga je maher :thumbup:

potrefi osam slucajno filter , naknadno saznam da ima 3-4 verzije , valjda kako je ford unapredjivao sve tako je mijenjao i filtere :D

E moj Amare, kako te nije stid?! :D
Ovdje stalno solis pamet drugima, da kupuju prave dijelove, premium gume, i onda uvalis u mazgu comline filter?! E sramota brate, a ja danas ne htjedoh staviti comline plocice na diskove, kazu pljaka prava. :wink: :D
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#4642 Re: Renault Megane all about

Post by amar1994 »

konektovan wrote:
amar1994 wrote:

E moj Amare, kako te nije stid?! :D
Ovdje stalno solis pamet drugima, da kupuju prave dijelove, premium gume, i onda uvalis u mazgu comline filter?! E sramota brate, a ja danas ne htjedoh staviti comline plocice na diskove, kazu pljaka prava. :wink: :D
:D :D

pa imao ga na stanju , ne znam ni odakle mi , ni kad sam ga kupio :lol: , stajao u ormaru 3 god :D , tada nije bilo drugog a vidio si cijenu u ovlastenom :D :run:

kakva mazga , sve je ford , gdje god se zavuces sto se motora tice FoMoCo :lol: :lol: :lol:

meni kaze Bitanga da mu se niko nije zalio , a i Englezi su zadovoljni tako da :thumbup: , nije on ni najjeftiniji ni najskuplji , zlatna sredina :)
dgL_
Posts: 3175
Joined: 25/09/2014 22:39

#4643 Re: Renault Megane all about

Post by dgL_ »

amar1994 wrote:
konektovan wrote:
amar1994 wrote:

E moj Amare, kako te nije stid?! :D
Ovdje stalno solis pamet drugima, da kupuju prave dijelove, premium gume, i onda uvalis u mazgu comline filter?! E sramota brate, a ja danas ne htjedoh staviti comline plocice na diskove, kazu pljaka prava. :wink: :D
:D :D

pa imao ga na stanju , ne znam ni odakle mi , ni kad sam ga kupio :lol: , stajao u ormaru 3 god :D , tada nije bilo drugog a vidio si cijenu u ovlastenom :D :run:

kakva mazga , sve je ford , gdje god se zavuces sto se motora tice FoMoCo :lol: :lol: :lol:

meni kaze Bitanga da mu se niko nije zalio , a i Englezi su zadovoljni tako da :thumbup: , nije on ni najjeftiniji ni najskuplji , zlatna sredina :)
Ne kaze se dzaba "sta se ba pravis englez?" rodzo moj, hehe :)
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#4644 Re: Renault Megane all about

Post by amar1994 »

:lol: :lol:

dobar :thumbup:
User avatar
johntra
Posts: 11853
Joined: 11/04/2004 02:17
Location: Palma de Hrasno

#4645 Re: Renault Megane all about

Post by johntra »

Eto, za vikend sam uradio mali servis kod svog majstora...dijelovi 121 KM, što uključuje pet litara Elf 5w ulja, filteri ulja, zraka, klime i goriva, te svjećice...1,6 benzin...
User avatar
DoradO
Posts: 4635
Joined: 27/04/2008 00:39
Location: facebook.com/dorado.images

#4646 Re: Renault Megane all about

Post by DoradO »

a imas li pecat? :D
User avatar
Truba
Posts: 93806
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#4647 Re: Renault Megane all about

Post by Truba »

dođeš/nazoveš
tražiš isprintanu ponudu/ili preko telefona

s tom ponudom ideš dalje... ako ti nije cijena prihvatljiva...

ako nemaš vremena šutiš i odeš prvom koji misliš da valja
User avatar
johntra
Posts: 11853
Joined: 11/04/2004 02:17
Location: Palma de Hrasno

#4648 Re: Renault Megane all about

Post by johntra »

DoradO wrote:a imas li pecat? :D
nemam...ali zato se sve čuva za prodaju..svaki papir i servisi.. :D
milann1971
Posts: 344
Joined: 12/01/2017 05:53

#4649 Re: Renault Megane all about

Post by milann1971 »

Grand scenic 2007. zanima me ima li modela sa koznim volanom, jer mi lik neki dan rece, iako je auto kupljeno u Njemackoj, da nema s kozom na volanu, te da je prethodni vlasnik stavio kozu da prikrije "izlizanost" volana i stvarno predjenu km ??? nesto gledah po autoscout.de ima modela sa koznim volanima...al eto ne znam jel ima fabricki kozni volan, jer plastika ima svakako...ubacio mi crv sumnje :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
530i
Posts: 9169
Joined: 08/12/2009 17:31

#4650 Re: Renault Megane all about

Post by 530i »

Naravno da ima, u originalu je rupičasta kožda gdje dođu ruke (položaj 15 do 3).
Post Reply