Fahrin formalni ulazak u politiku - miniSTAR nebezbednosti
-
mesihtrko
- Posts: 341
- Joined: 23/09/2008 01:38
#4626 Re: Fahrin formalni ulazak u politiku
Interesantno je da se Fahro sad bori za Hrvatske interese a do juče je govorio kako Hrvati još od 1996 drže ministarstvo finansija,
Ovo se zove licemjerje
Ovo se zove licemjerje
- nikad_vise
- Posts: 2015
- Joined: 20/09/2010 22:35
#4627 Re: Fahrin formalni ulazak u politiku
@Alfa_Ze
WikiLeaks, 10.decembar 2010.
Prva depeša iz Sarajeva (Charles English: Detaljan uvid u političku scenu u BiH
)
O Radončiću, Džaferoviću, reisu, Duški Jurišić...
Obicne bljuvotine bez ikakvog dokaza
cuj to navodno korumpiran i osvetoljubljiv i jos se kasnije pozivaju na novine San
jadna ova amerika ako im ovi ambasadori pisu ove djecije fore po depase-ima
Apatični glasači namamljeni na ekonomiju
selimovici neciju korupciju ispituju
Upletenost u korupciju preko Razvojne banke
"
oplaka mame mi
ja depase-a pozivaju se na san i medije cijeli izvjestaj
Charles English analizira potom kako je došlo do formiranja nove stranke u septembru 2009.
"Radončić, gotovo je sigurno, traži politički status kako bi se osigurao od istraga nelegalnih poslova kroz upravljanje vladom i utjecaja na pravosuđe. K tome još, sad je za njega pravo vrijeme da uđe u politiku, s obzirom da drugi mediji pišu kako Radončićev posao opada a najbliži rival, Oslobođenje, Avaz rapidno stiže prodajom", piše u depeši, a English piše kako pragmatični Radončić ulazi u politiku kako bi našao pouzdane partnere gdje god ih može naći, bez obzira na ideologiju i etnički background.
nemogu belivit
hahhahaha
Savezništvo sa Miloradom Dodikom
i jos navode kako je radoncic rekao da se sastaje s dodikom i covicem njima i onda njih etiketira kao kriminalce
meni a i ostatku od 150 000 bosnjaka ovaj naglasak nije stran..svakog sandzakliju volim kao i samog bosanca tako ameros ne seri i odjebi iz BIH..
Ocrnjivanje Silajdžića
Dijalog sa prijema
"
Ne smatraju se dzaba najglupljom nacijom na svijetu
Odvratno, ali pragmatično

znaci teks je toliko pun nebuloza da je jednostavno zalosno na kakvom nivuo rade ove ambasade..cuj to prica se nasiroko,mediji govore,kako prenose mediji i slicno..
WikiLeaks, 10.decembar 2010.
Prva depeša iz Sarajeva (Charles English: Detaljan uvid u političku scenu u BiH
)
O Radončiću, Džaferoviću, reisu, Duški Jurišić...
Danas je objavljena prva depeša iz Ambasade Sjedinjenih Američkih Država u Sarajevu. Datira od 2. februara ove godine. Tadašnji ambasador Charles L. English izvještava State Department o novoj partiji kod Bošnjaka "koju vodi moćni, navodno korupmirani i ponekad osvetoljubivi medijski modul Fahrudin Radončić".
Obicne bljuvotine bez ikakvog dokaza
nista sporno..svako se bori za svoju podrsku pa tako i radoncic za svoju..iako ja neznam ni jedan primjer gdje je reis pozvao da se glasa za SBB..islamska zajednica je ove izbore bila jako nepristrasna..znaci opet bljuvotine"Nova partija će kreirati novu pukotinu na bošnjačkoj političkoj sceni, naročito tokom kampanje za izbore 2010. Radončić također uživa podršku lidera Islamske zajednice (reisa Mustafe ef. Cerića, op. F. B.). Također, Radončić posjeduje i direktno kontrolira najtiražnje dnevne novine u BiH što je osigurati da se poruka njegove kampanje dobro propagira", kaže ambasador English u svojoj povjerljivoj depeši.
jel ima neka prijava protiv radoncica? onako nabrzaka znam za zlatku bosnjacki institut,reket..a za fahrudina jos nisam siguran..znaci opet bljuvotineRadončićeva reputacija upetljanog u upitne poslovne sa partnerima iz političkog spektra, kombinirana sa snažnom željom da utječe na pravosuđe kako bi izbjegao procesuiranje zbog korupcije, sugerira kako će tražiti političke saveznike za projekte od lične koristi, radije nego partnere na ideološkoj i etničkoj osnovi, piše u depeši.
Apatični glasači namamljeni na ekonomiju
nista posebno..Iako je prerano da za konretne procjene, Radončićeva partija će uzeti glasove primarno od Stranke za BiH Harisa Silajdžića, kao i od apatičnih glasača namamljenjih njegovim zavjetom da će poboljšati ekonomiju", stoji u rezimeu depeše u kojoj se nadugačko i naširoko obrazlažu veze Radončića sa ostalim političkim partijama, ali i sa poglavarom Islamske zajednice u BiH.
kao i svaki milioner..kako je stekao ovo ima raznih verzija forumasa..mozda ga SDA gurala,mozda se sam snasao,mozda arapi,turci..bog zna..al ocito ni oni nemaju saznanja o nekom kriminalu..U depeši piše kako je Radončić izrastao iz relativnog siromaštva i nejasnoća nakon rata 1992-95. i postao osnivač i vlasnik vodeće izdavačke kuće, Avaza, najpoznatije po istoimenoj dnevnoj novini. Uspjeh Avaza, raportira English, dao je Radončiću značajnu kontrolu medija u Bošnjaka.
"Stoga se Avaz pokazao kao moćno oružje protiv Radončićevih protivnika, naročito političkih autoriteta koji istražuju njegove uloge u korupcijskim skandalima", zaključuje američki diplomata.
selimovici neciju korupciju ispituju
nista sporno..Iako Radončić lično nije politički veteran, kroz Avaz je, pojašnjava English, igrao aktivnu ulogu u politici duže od deceniju, dok su se bošnjački političari otimali za njegovu podršku. Kandidati koje je Avaz favorizirao kod Bošnjaka u izboru članova Predsjedništva BiH - najskorije Harisa Silajdžića u 2006. - obično su uspijevali na izborima. English dodaje kako je Radončić uzgojio međunarodna poznanstva, a Sead Numanović, glavni i odgovorni urednik Avaza, jedan je od ljudi u BiH sa najvećim brojem poznanstava.
Upletenost u korupciju preko Razvojne banke
"
Radončić je, široko je rasprostranjeno mišljenje, upleten u korupciju, a najočiti je primjer njegove uloge u skandalu sa Razvojnom bankom Federacije BiH. Radončić je priznao da je unajmio Ramiza Džaferovića, člana SDA, direktora RBFBiH, za reviziju Avaza kroz Džeferovićevu ličnu revizorsku kompaniju. U isto vrijeme, Džaferović je kroz RBFBiH Radončiću dao zajam od 22,5 miliona maraka za gradnju Radončićevog tornja u Sarajevu. Također, mediji su nedavno izvijestili o navodnoj Radončićevoj vezi sa međunarodnim dilerom droge Kelmendijem, što je rezultiralo ogroman napad sa stranica Avaza na policijske dužnosnike koji su radili na slučaju.
oplaka mame mi
jel ovo ona sema sto su se kasnije izvinjavali i svaljivali s jednog na drugog clana..sto su se od nje ogradjivali kako ambasade tako i OHRTakođer, osoblje Ureda visokog predstavnika nedavno je povezalo Radončića sa međunarodnim peračima novca. Ovaj navod, koji je procurio do medija, iskra je koja je buknula u kampanju protiv prvog zamjenika visokog predstavnika (Raffija Gregoriana), uposlenika State Depertmenta, što na neki način potkopava Radončićeve tvrdnje da će jedan od njegovih prioriteta biti saradnja sa međunarodnom zajednicom", piše u depeši.
Charles English analizira potom kako je došlo do formiranja nove stranke u septembru 2009.
"Radončić, gotovo je sigurno, traži politički status kako bi se osigurao od istraga nelegalnih poslova kroz upravljanje vladom i utjecaja na pravosuđe. K tome još, sad je za njega pravo vrijeme da uđe u politiku, s obzirom da drugi mediji pišu kako Radončićev posao opada a najbliži rival, Oslobođenje, Avaz rapidno stiže prodajom", piše u depeši, a English piše kako pragmatični Radončić ulazi u politiku kako bi našao pouzdane partnere gdje god ih može naći, bez obzira na ideologiju i etnički background.
nemogu belivit
Savezništvo sa Miloradom Dodikom
znaci mozemo ovo reci i za zlatku i svakog drugog politicara..njegovi sastanci i tavorenje sa dodikom su cisto da sakriju svoj kriminal"Ovaj pristup odvest će ga u savezništvo sa premijerom Republike Srpske Miloradom Dodikom, koji je također sav u biznisu, a i sam je pod istragom za korupciju. Stoga je Dodiku Radončić idealan politički sagovornik", piše u Englishovoj depeši. Potom se spominje kako je Radončić Amerikancima rekao kako se u januaru 2010. susreo sa Dodikom, kao i sa predsjednikom Hrvatske demokratske zajednice Draganom Čovićem - koji je takđer optužen za korupciju i koji kuje zajedničke planove sa Dodikom. I koji ima dobre odnose sa obojicom.
.English spominje i poznate ličnosti koje su se u vrijeme pisanja ove depeše već uključili u SBB - poput Harisa Bašića, Adnana Terzića, ali i spominje njegov snažan sandžački naglasak koji je stran većini Bosanaca
meni a i ostatku od 150 000 bosnjaka ovaj naglasak nije stran..svakog sandzakliju volim kao i samog bosanca tako ameros ne seri i odjebi iz BIH..
IZ je bila nepristrasna..cisto novinarski bulshit prenesen iz americke ambasade"Štaviše, nedostaje mu lična harizma i generalno se ne osjeća ugodno sa sagovornicima koji se ne slažu sa njim", napisao je English o Radončiću, dodavši kako je ekonomija jedna od glavnih predizbornih tema Avaza, kao i insistiranje na nekompetentnosti aktuelnih lidera, poglavito bošnjačkog člana Predsjedništva BiH Harisa Silajdžića.
Također, English primjećuje kako je Islamska zajednica, koja je prije podržavala Silajdžića, sada podržava Radončića.
Ocrnjivanje Silajdžića
opet stampa.."Avaz konstantno ocrnjuje Silajdžića nazivajući ga lažljivim predsjednikom i mafijaškim kumom koji krade od sirotinje. Radončić također želi sebe pozicionirati kao ključnog sagovornika među Bošnjacima kod američke vlade, umjesto samoproglašenog Silajdžića. Tako je u februaru bio u Washingtonu na molitvenom doručku, a održao je i govor u Američkom institutu za mir, o čemu je štampa naširoko izvještavala", prenosi English.
IZ..prezvakano..Sada već bivši američki ambasador u BiH primjećuje kako se bliskost između reisa Cerića i Radončića očituje i donacijom jednom miliona maraka za središte Rijaseta u Sarajevu. English primjećuje kako je reis Cerić jedina javna ličnost koju Avaz nikad nije kritizirao, kako je reis redovan na naslovnim stranama, kako se redovno izvještava sa njegovih putovanja i napadaju mediji koji ga kritiziraju. English podsjeća kako je Avaz čak "drugačije interpretirao" osudu iz februara 2009. kada je imam iz Travnika osuđen za pedofiliju.
sto se tice duske jurisic ona nema prava meni da ureduje islamsku zajednicu..sto se tice reisovovih istupa u avazu podrzavam..neka se svaka hutba objavi i svaki reisov nastup..to sto neko ima negativan stav prema IZ njegov problem i eno mu oslobodjenje,san,dani i slicno.."Radončić je otvoreno prenosio reisov povik protiv islamofobije, a posljednji slučaj je napad na bivšu glavnu i odgovornu urednicu Federalne televizije Dušku Jurišić, koja je izvještavala o Radončićevoj ulozi u skandalu sa Razvojnom bankom Federacije BiH. Radončić je izjavio da 'ne možemo dozvoliti osobama koje nisu muslimani da budu urednici u našoj islamskoj zajednici'. Svaka otvorena podrška Radončićevoj partiji dala bi Radončiću dodatni podsticaj među glasačima vjernicima koji Tihića vide kao isuviše sekularnog", kaže English, napominjući kako mu je zamjenik predsjednika SDA Asim Sarajlić prepričao dijalog između reisa Cerića i Fahrudina Radončića.
Dijalog sa prijema
"
Reis je na prijemu rekao Radončiću da ga ljudi moraju vidjeti u džamiji. 'Ali reis efendija, ja ne znam nijednu molitvu!' kazao je Radončić reisu. Kasnije, teatralno, tokom ručka sa zamjenicom šefa misije u Ambasadi SAD-a Radončić je držao podignutu čašu i rekao: 'Ne mogu ja podržavati radikalni islam. Ja bih bio njihova prva žrtva!", prenosi prva depeša iz Ambasade u Sarajevu objavljena na WikiLeaksu.
Ne smatraju se dzaba najglupljom nacijom na svijetu
nista od toga..fahro u jednom kosu na sledecim izborima rusi i SDA i SDP kakve koalicijeIako Radončić, piše English dalje, najviše trenutno ratuje sa Strankom demokratske akcije, najduži animozitet sa drugom značajom strankom u Federaciji, Socijaldemokratskom partijom, koja proizilazi iz njegovoj ličnog animoziteta spram predsjednika SDP-a Zlatka Lagumdžije. Ipak, on je na sastanku sa zamjenicom šefa misije istinski šokirao i glavnog urednika Avaza Numanovića kad je rekao kako se navodno susreo sa Zlatkom Lagumždijom i dva sata razgovarao o potencijalnim postizbornim koalicijama.
fahro u jednom kosu na sledecim izborima rusi i SDA i SDP kakve koalicije..da utvrdimo"I pored toga, to što Avaz konstantno omalovažava Lagumdžiju i Silajdića, kao i zbog Radončićevih veza sa reisom, koji je također u sukobu sa obojicom - čini malo vjerovanim da će bilo koja partija željeti sarađivati sa njim nakon izbora", kaže English.
Odvratno, ali pragmatično
normalno da gospodin covjek nema neslaganja i seljackih javnih svadja i slicno..tako to rade pametni ljudi a ne popljuj dodika i onda ko posljednje ojebine lijepo njemu u banjaluku molit da se koalira..o onda se isti s njima sprda i udara sakama po ledjimaNa koncu, u zaključku English kaže: "Koliko god odvratno bilo nama ili drugima - ukoliko Radončić osvoji dovoljno glasova na oktobarskim izborima te se priključi vladajućoj koaliciji na državnom i federalnom nivou, njegova komparativna prednost što nema neslaganja sa liderima u Republici Srpskoj, kao i pragmatični pristup pitanjima koja se tiču ekonomskog razvoja i ustavnih reformi, kao i evropatlantskih integracija, možda bi mogli doprinijeti, kratkoročno gledajući, mirnijoj situaciji u Bosni i Hercegovini".
znaci teks je toliko pun nebuloza da je jednostavno zalosno na kakvom nivuo rade ove ambasade..cuj to prica se nasiroko,mediji govore,kako prenose mediji i slicno..
- nikad_vise
- Posts: 2015
- Joined: 20/09/2010 22:35
#4628 Re: Fahrin formalni ulazak u politiku
zulfo"
najaci je ovaj americki stav prema radoncicu
a u onoj hrpi gluposti se cijelo vrijeme pozivaju na novine:D i na kraju ga okarakretisu kao funkcionalnog politicara
@zulfo
ajd zulfo kralju uozbilji seRadončić traži da se Tihić i Lagumdžija unište
Miloradu Dodiku i Draganu Čoviću priključio se Fahrudin Radončić, vlasnik „Avaza", stavljajući im svoju stranku na raspolaganje. Prema dobro obaviještenim izvorima...,
Izvori „Sana" ...
Problem mu predstavlja američki stav prema njemu - upetljan je u teški kriminal]![]()
![]()
@zulfo
vjerujem da si i ti pun dokumentacije da dokazes strmoglavi pad stranke..znaci bez onih seljackih floskula kriminalac,rusitelj bih i slicno..u suprotnom ne siri klevetu stetno jeMojne tako Fahro sad nema ništa sa Avazom, znaš da je radnu knjižicu prenio u stranku, a kako stranka ide strmoglavo za očekivat je da će se na kraju prijavit na biro za zapošljavanje.
HA ; HA
- nikad_vise
- Posts: 2015
- Joined: 20/09/2010 22:35
#4629 Re: Fahrin formalni ulazak u politiku
ok druze popajic..kako je fahrudin dosao do bogastva?ocekujem odgovor pun dokaza a ne hrpu gluposti ukrao i slicno? ajd nam lijepo sad sve prezentuj;)popajic wrote:Meni se cini da su ove nejasnoce vrlo jasne ...ali , nek im budeU depeši piše kako je Radončić izrastao iz relativnog siromaštva i nejasnoća nakon rata 1992-95. i postao osnivač i vlasnik vodeće izdavačke kuće, Avaza,
- nikad_vise
- Posts: 2015
- Joined: 20/09/2010 22:35
#4630 Re: Fahrin formalni ulazak u politiku
sta povezuje tihica,dodika covica?zulfo wrote:Ništa od koalicije
U njihovom kolu i po njihovim notama i nalozima svojih podgoričko - beogradskih nalogodavaca igra i Fahrudin Radončić, vlasnik „Avaza", zadužen da preko svog stranačkog biltena unosi što veći haos u Federaciji BiH, posebno među Bošnjake i što više ih radikalizuje. Kako je „San" jučer objavio, a prema našim izvorima iz „Avaza", Radončićev je plan da se već u startu SDA gurne u opoziciju gurne, a da se SDP privuče i onda u pogodnom trenutku se ova trojka obračuna s vrhom te stranke, prvenstveno Zlatkom Lagumdžijom.
Sve ovo i bukvalno je jučer preko beogradskih medija potvrdio Rajko Vasić, izvršni sekretar SNSD-a, koji, inače, govori ono što mu Dodik naredi. On je kazao da SNSD nema namjeru da pravi bilo kakvu programsku koaliciju sa SDP-om jer je to, kako je kazao, najcrnja najbošnjačkija partija.
Nekoliko priručnih Srba ili Hrvata ne može SDP-u obezbijediti legitimitet multietničke stranke niti s nje skinuti etiketu najbošnjačkije stranke - kazao je Vasić i dodao:
- Mi smo prije izbora, pola u šali, pola u zbilji, govorili Nikoli Špiriću da će čitavu 2011. godinu biti predsjedavajući Vijeća ministara BiH.
Šta je konačni cilj
- Postoji mogućnost održavanja vanrednih izbora. SNSD se neće ponašati udarnički i nastojati po svaku cijenu da formira vlast na nivou BiH. Nama je najpreča Republika Srpska, a zajednički organi ako mogu, kako mogu i kada mogu - naglasio je Vasić i dodao da nije ni bilo pregovora između SNSD-a i SDP-a nego običnih protokolarnih razgovora.
- Oni su nama dali papir na kojem su njihovi stavovi poput hitnih ustavnih promjena, hitnog formiranja Vijeća ministara, sprovođenja presude Sejdić - Finci, izbora članova Predsjedništva BiH u Parlamentu, zatim formiranje savjeta za ustavne promjene i svašta nešto...To je za nas neprihvatljivo - poručio je jučer Vasić preko beogradskih medija.
SDP čije je Predsjedništvo jučer poslijepodne zasjedalo nije, makar javno, na reagovao na ovaj istup izvršnog sekretara SNSD-a. Nije reagovao ni SDA niti neko iz međunarodne zajednice. Jedino je visoki predstavnik Valentin Incko preko njemačkog lista FAZ, upozorio Milorada Dodika i Dragana Čovića ( intervju objavljujemo na 2. strani).
Kako saznajemo, Dodik, Čović i Radončić na sve načine sada pokušavaju da formirao koaliciju i većinu u Parlamentu BiH pa su poslanicima iz nekih manjih stranaka stigle i konkretne ponude. Međutim, ni matematički se njihova koalicija u Predstavničkom domu ne može uspostaviti.
Na kraju, odgovor na pitanje šta povezuje Dodika, Čovića i Radončića lako je dokučiti. Oni žele sebi osigurati teritoriju na kojoj bi apsolutno vladali, preuzeti kontrolu nad pravosuđem, na taj način riješiti probleme koje imaju zbog sudara sa zakonima i spasiti ogromno sumnjivo stečeno bogatstvo.
S.N.
sta povezuje lagumdziju,dodika covica?
sta povezuje silajdzica,dodika covica?
daj zulfo i ovaj tekst iz San-a mogu ispreskat u 1 minut pisanja..ubacuje citate dodikovih pulena i onda opletu po fahrudinu..mislim nigdje veze ba..de malo logicki razmisljaj..avaz jest smece od novine al ako je gledati po tirazu mozes onda misliti u kojem je rangu san..tako da su novine san objektivne o fahrudinovom kriminalu kao i avaz o njegovim uspjesima..zato to ne mozemo koristiti kao relevantno..il koristiti nekad uz veliku rezervu i razlucivanje..
- nikad_vise
- Posts: 2015
- Joined: 20/09/2010 22:35
#4631 Re: Fahrin formalni ulazak u politiku
U nedostatku materijala da se pljuje po SBB stranci mislim da ima prostora da se ubaci par aktivnosti clanova SBB..
...........................................8. decembar 2010. godine
Delegacija SBB BiH odala počast i položila cvijeće na spomen-obilježje Smaji Šikalu i spomen-park „Naselje heroja-Sokolje"
Delegacije KO Sarajevo, Saveza za bolju budućnost BiH i Općinskog odbora SBB BiH Novi Grad prisustvovale su obilježavanju osamnaeste godišnjice oslobađanja kote 696-Vis na brdu Žuč i osamnaeste godišnjice pogibije Smaje Šikala, nosioca najvećeg ratnog priznanja „Zlatni ljiljan“, te „Medalje za hrabrost“, koje je tradicionalno organiziralo Udruženje „Druga viteška“.
Na današnji dan obilježena je i sedamnaesta godišnjica bitaka koje su vođene za odbranu brda Žuč u periodu od 16. decembra 1993. do 15. januara 1994. godine. Delegacija SBB BiH odala je počast i položila cvijeće na spomen-obilježje Smaji Šikalu u Boljakovom Potoku kao i na spomen-park „Naselje heroja-Sokolje“.
Pres-centar SBB BiH
................................14. decembar 2010. godine
Delegacije OO Novi Grad i KO SBB BiH Sarajevo posjetile Dobroševiće i Reljevo
Delegacije Općinskog odbora SBB BiH Novi Grad i Kantonalnog odbora SBB BiH Sarajevo posjetile su poplavama ugrožene mjesne zajednice Dobroševići i Reljevo.
Tokom posjete razgovarali su sa građanima koji su iznijeli probleme sa kojima se susreću, a na koje vlasti ne reagiraju već godinama.
Posebno je ukazano na potrebu rješavanja nasipa uz rijeku Bosnu, kako bi se problemi plavljenja naselja trajno otklonili.
Građani su istakli i da je neophodno što prije do kraja riješiti probleme vodosnabdijevanja, te sistem kanalizacije i otpadnih voda za koje je napravljen regulacioni plan koji nikada nije realiziran.
Stanovnici mjesnih zajednica Dobroševići i Reljevo su zastupnicima SBB BiH u Skupštini Kantona Sarajevo iznijeli probleme koje je neophodno plasirati vladajućim strukturama, kako bi se iznašla mogućnost za njihovo što skorije rješavanje.
KO SBB BiH Sarajevo
na brojeve telefona mogu i ostali forumasi da doprinesu lijecenju djecaka..14. decembar 2010. godine
Prikupljanje pomoći za Jasmina Hatića
Jasmin Hatić (18) iz Bijeljine ima tešku deformaciju kičme, a prema ljekarskim nalazima, bit će životno ugrožen ukoliko ne bude operiran u naredne dvije godine, jer se deformitet širi i opasno ugrožava srce i pluća.
Za operaciju na Banjici u Beogradu, gdje se ovakvi zahvati na kičmi uspješno rade, te za period rehabilitacije, potrebno je 20.000 eura. Nažalost, Jasmin svog oca nije zapamtio, a prije deset godina napustila ga je i majka. Živi sa slijepom nanom Devletom Ćosić u skromnoj kući u ulici Galac, a jedini izvor prihoda su im nanina penzija. Mladić je i obolio zbog loše ishrane i teških poslova kojima je mukotrpno obezbjeđivao sredstva za život.
Jasminovi komšije i prijatelji Marko Vlačić (22), student Ekonomije i Boriša Bodiroga (21), fudbaler, pokrenuli su akciju pomoći kako bi obezbijedili sredstva ili pronašli način da se njihov drug operira.
"Mi smo konsultirali ljekare koji su Jasmina pregledali i operacija je potrebna što prije. Želimo mu pomoći i vjerujemo da ima dovoljno dobrih ljudi koji će nam se pridružiti", kaže Boriša Bodiroga.
Akciji pomoći pridružili su se i dr. Nadira Nurkić, predsjednica Općinskog odbora SBB BiH Janja i Bijeljina i Admir Karić, član Predsjedništva općinskog odbora, koji su ovih dana posjetili Jasmina u njegovom skromnom domu gdje su se informirali o dosadašnjem toku akcije pomoći, a SBB BiH OO Bijeljina i Janja, u saradnji sa drugim organizacijama, inicirat će donatorske večeri u Janji i Bijeljini na kojima bi se prikupila novčana sredstva potrebna za operaciju, te neophodne lijekove.
Fondu zdravstvenog osiguranja podnijet je zahtjev za reguliranje zdravstvenog osuguranja, jer Jasmin ne pohađa srednju školu, a sa zdravstvenim problemima Jasmina Hatića upoznate su sve nadležne ustanove i humanitarne organizacije.
U Novoj banci otvoren je žiro-račun na ime Jasmin Hatić
555 001 83479718 71, a kontakt telefoni su 066 634 898 i 066 489 028.
SBB BiH OO Bijeljina i Janja
- ultima_palabra
- Posts: 59308
- Joined: 15/12/2008 16:53
#4632 Re: Fahrin formalni ulazak u politiku
'ta će Amerika, ima Fahro da to pobuca sve
Nego kako sad ono Fahrudin štiti interese Hrvata, a do jučer su bili aždahe koji poklopiše sve ekonomske tokove u Federaciji?
Nego kako sad ono Fahrudin štiti interese Hrvata, a do jučer su bili aždahe koji poklopiše sve ekonomske tokove u Federaciji?
-
popajic
- Posts: 5738
- Joined: 16/07/2007 09:55
- Location: Sarajevo
#4633 Re: Fahrin formalni ulazak u politiku
Druze nikad vise da ti prezentujemPostao/la nikad_vise dana 16/12/2010 14:25
popajic je napisao/la:
U depeši piše kako je Radončić izrastao iz relativnog siromaštva i nejasnoća nakon rata 1992-95. i postao osnivač i vlasnik vodeće izdavačke kuće, Avaza,
Meni se cini da su ove nejasnoce vrlo jasne ...ali , nek im bude
ok druze popajic..kako je fahrudin dosao do bogastva?ocekujem odgovor pun dokaza a ne hrpu gluposti ukrao i slicno? ajd nam lijepo sad sve prezentuj;)
1993 ja u jeku sarajevskog belaja pokusao da napunin bar donekle praznu plasticnu kesu - "napunio" je Ikar konzervom i nekoliko proklijalih krompira.
A vidis, drug Fahro te iste 1993 , u jeku rata, svoju praznu kesu sa kojom je ufurao u Sarajevo, napunio sredstvima za izgradnju jednog, pa drugog tornja...
Banalan primjer zar ne ? Ali kad saberes 2+ 2 , rezultat ce ti sve sam reci.
Osim ako imas razloge da vjerujes da su 2+2 = 5
-
extraordinary
- Posts: 1377
- Joined: 17/05/2010 12:42
#4634 Re: Fahrin formalni ulazak u politiku
Ja se sjećam Fahrine izvale da Hrvati drže Bošnjake u šaci u Federaciji u ekonomskom smislu. Toliko sam se ismijao količini idiotluka tu napisanoj. Evo sad Fahro odjednom skontao da vjetar puše u drugom smjeru pa se priklonio drugoj strani. Ljiga od čovjeka.
-
malischa
- Posts: 94
- Joined: 22/09/2010 20:42
#4635 Re: Fahrin formalni ulazak u politiku
extraordinary wrote:Ja se sjećam Fahrine izvale da Hrvati drže Bošnjake u šaci u Federaciji u ekonomskom smislu. Toliko sam se ismijao količini idiotluka tu napisanoj. Evo sad Fahro odjednom skontao da vjetar puše u drugom smjeru pa se priklonio drugoj strani. Ljiga od čovjeka.
kao i haman sve i jedan drugi politicar. nemoj ih molim te samo izdvajat.
-
extraordinary
- Posts: 1377
- Joined: 17/05/2010 12:42
#4636 Re: Fahrin formalni ulazak u politiku
Hoću da ga izdvojim jer je ovo tema o njemu. Ako je već isti kao svi drugi, zašto ga onda branite?
-
olijali_vuk
- Posts: 138
- Joined: 04/03/2010 00:04
#4637 Re: Fahrin formalni ulazak u politiku
MA on je u Bosni preko toga Avaza oprao neke milijarde, vjerovatno iz Srbije, ali ko zna od kuda sve ne .. . a to je istina za Hrvate, da oni rade za hrvatski interes .. hocu jos reci da su cijene u SArajevu, recimo ti granapi, tgovke i samopsluge skuplje nego u Veropi i tos to se prodaje u Sarajevu(recimo benalan primejr ovdje kosta jedan sok od litre 100 koncentrta 0,5 €, a tamo pa i do 3 marke, a vi direkni sokovi ovdje kostaju od 0,80 do 1,50 €, tamo ih i nema;cokolade, tehnika, deterdjent, brijaci, prakticno sve, jer to brzi katolicki karte sa Balkana. Hrvati i Slovenci)) , Hrvati, a ni Slovenci nigdje drugo ne mogu prodati. Njima dodje Bosna kao kolonija. Mislim da to nema neke nacionalne komponente, iako je on nas, pare imaju tu jacu ulogu i od toga je covjek zavistan od toga, mada su recimo HRvati kao partner jako nepouzdani. Ja to znam od jednoga covjka koji ima fabriku ili punionicu vode i nije mogao da prodaje vodu u HGrvatskoj do prije nekoliko godina, doko su on nas preplavila sa njihovom vodom i ostalim glupostima
-
olijali_vuk
- Posts: 138
- Joined: 04/03/2010 00:04
#4638 Re: Fahrin formalni ulazak u politiku
100 % koncentrat sam trebao utipkati ... koncentracija vocnog soka stoji na svakom soku, ovdje a i tamo, imas i od 25 % recimo visnje i tako dalje, nije bitno, ali je ovdje puno jeftinije, zato sto je to tamo pod kartelima, dogovrajau cijene, kad bi dosle neke nase firme, mislim njemacke dole, vidio bi kako bi se kvalitet promjenio, recimo tamo ima i dm kao drogerijam pa je skuplji nego ovdje, ali postoje ovdje schlecker ili _Ihr platz i tako dalje ... sve je jeftinije, iako je Bosna skoro najsiroasnija zemlja u Evropi .. .
"jer to brzi katolicki karte"- trebalo je pisati: jer to drzi katolicki kartel ...
poenta je ovo: Vi zivite tamo u jednom laznom svijetu, koji su napravili katolici sa Balkana. To trziste nema nikakve logike, to je cisti kartel od Konzuma, Mercatora, onih Banaka koje vise kamata uzimaju nego ovdje u Evropi i tako dalje ...
"jer to brzi katolicki karte"- trebalo je pisati: jer to drzi katolicki kartel ...
poenta je ovo: Vi zivite tamo u jednom laznom svijetu, koji su napravili katolici sa Balkana. To trziste nema nikakve logike, to je cisti kartel od Konzuma, Mercatora, onih Banaka koje vise kamata uzimaju nego ovdje u Evropi i tako dalje ...
-
malischa
- Posts: 94
- Joined: 22/09/2010 20:42
#4639 Re: Fahrin formalni ulazak u politiku
extraordinary wrote:Hoću da ga izdvojim jer je ovo tema o njemu. Ako je već isti kao svi drugi, zašto ga onda branite?
neko ga brani, neko ne brani, to nista ne mijenja u konstataciji
-
zulfo
- Posts: 420
- Joined: 09/01/2009 11:00
#4640 Re: Fahrin formalni ulazak u politiku
Sumnjivo stečeno bogatstvo
Evropska unija, reklo bi se, staje na noge, a to znači da je postala svjesna da od dosadašnjih metoda pritisaka na političke lidere koji opstruiraju BiH nema nikakve koristi, a najmanje od javnog izražavanja zabrinutosti zbog stanja u našoj zemlji i konstatacija da se lideri stranaka moraju uzdržavati od nacionalističke retorike.
Prema onome što saznajemo, već je spremljen paket sankcija za političare u BiH koji opstruiraju reforme i on će u januru biti i raspakovan. Predviđene su oštre mjere - zabrana ulaska u zemlje Evropske unije i zamrzavanje, odnosno blokada lične imovine takvih političara. Prema informacijama do kojih je došao „San", u međunarodnim krugovima vlada opredjeljenje da se te sankcije prvo primijene na Milorada Dodika, predsjednika SNSD-a, Dragana Čovića, predsjednika HDZ-a i Fahrudina Radončića, vlasnika „Avaza" i šefa SBB-a. Oni su označeni kao glavni kočničari izlaska BiH iz političke i ekonomske krize i osobe koje između sebe i naroda kojim pripadaju stavljaju znak jednakosti nastojeći da ga potpuno radikaliziraju. Osim toga, međunarodnoj zajednici su poznati i njihovi unosni privatni poslovi završeni na uštrb građana BiH i ogromno sumnjivo stečeno bogatstvo.
Svakako da je akturlni visoki predstavnik Valentin Incko upoznat sa novim planomi namjerama međunarodne zajednice. On je, uostalom, i natuknuo šta se sprema kroz rečenicu iz intervjua koji je u utorak dao njemačkom listu „Frankfurter Allgemeine zeitung". Naime, govoreći o institiranju na secesiji BiH i zahtjevima za treći entitet, on je pitao da li bi tako nešto bilo dopušteno u zapadnim zemljama?
Evropska unija, reklo bi se, staje na noge, a to znači da je postala svjesna da od dosadašnjih metoda pritisaka na političke lidere koji opstruiraju BiH nema nikakve koristi, a najmanje od javnog izražavanja zabrinutosti zbog stanja u našoj zemlji i konstatacija da se lideri stranaka moraju uzdržavati od nacionalističke retorike.
Prema onome što saznajemo, već je spremljen paket sankcija za političare u BiH koji opstruiraju reforme i on će u januru biti i raspakovan. Predviđene su oštre mjere - zabrana ulaska u zemlje Evropske unije i zamrzavanje, odnosno blokada lične imovine takvih političara. Prema informacijama do kojih je došao „San", u međunarodnim krugovima vlada opredjeljenje da se te sankcije prvo primijene na Milorada Dodika, predsjednika SNSD-a, Dragana Čovića, predsjednika HDZ-a i Fahrudina Radončića, vlasnika „Avaza" i šefa SBB-a. Oni su označeni kao glavni kočničari izlaska BiH iz političke i ekonomske krize i osobe koje između sebe i naroda kojim pripadaju stavljaju znak jednakosti nastojeći da ga potpuno radikaliziraju. Osim toga, međunarodnoj zajednici su poznati i njihovi unosni privatni poslovi završeni na uštrb građana BiH i ogromno sumnjivo stečeno bogatstvo.
Svakako da je akturlni visoki predstavnik Valentin Incko upoznat sa novim planomi namjerama međunarodne zajednice. On je, uostalom, i natuknuo šta se sprema kroz rečenicu iz intervjua koji je u utorak dao njemačkom listu „Frankfurter Allgemeine zeitung". Naime, govoreći o institiranju na secesiji BiH i zahtjevima za treći entitet, on je pitao da li bi tako nešto bilo dopušteno u zapadnim zemljama?
-
olijali_vuk
- Posts: 138
- Joined: 04/03/2010 00:04
#4641 Re: Fahrin formalni ulazak u politiku
Rekao je isto da Rapublike Srpske nikad nije bilo na ovim prostorima, ni u zanjih hiljadu godina, a sada je ima, tako da su zahvalni Hoolbruku.
Pa da, RS ima subjektivitet, a ne Bosna.
Pa da, RS ima subjektivitet, a ne Bosna.
- nikad_vise
- Posts: 2015
- Joined: 20/09/2010 22:35
#4642 Re: Fahrin formalni ulazak u politiku
znaci radoncic je kocnicar naseg ulaska u EUzulfo wrote:Sumnjivo stečeno bogatstvo
Evropska unija, reklo bi se, staje na noge, a to znači da je postala svjesna da od dosadašnjih metoda pritisaka na političke lidere koji opstruiraju BiH nema nikakve koristi, a najmanje od javnog izražavanja zabrinutosti zbog stanja u našoj zemlji i konstatacija da se lideri stranaka moraju uzdržavati od nacionalističke retorike.
Prema onome što saznajemo, već je spremljen paket sankcija za političare u BiH koji opstruiraju reforme i on će u januru biti i raspakovan. Predviđene su oštre mjere - zabrana ulaska u zemlje Evropske unije i zamrzavanje, odnosno blokada lične imovine takvih političara. Prema informacijama do kojih je došao „San", u međunarodnim krugovima vlada opredjeljenje da se te sankcije prvo primijene na Milorada Dodika, predsjednika SNSD-a, Dragana Čovića, predsjednika HDZ-a i Fahrudina Radončića, vlasnika „Avaza" i šefa SBB-a. Oni su označeni kao glavni kočničari izlaska BiH iz političke i ekonomske krize i osobe koje između sebe i naroda kojim pripadaju stavljaju znak jednakosti nastojeći da ga potpuno radikaliziraju. Osim toga, međunarodnoj zajednici su poznati i njihovi unosni privatni poslovi završeni na uštrb građana BiH i ogromno sumnjivo stečeno bogatstvo.
Svakako da je akturlni visoki predstavnik Valentin Incko upoznat sa novim planomi namjerama međunarodne zajednice. On je, uostalom, i natuknuo šta se sprema kroz rečenicu iz intervjua koji je u utorak dao njemačkom listu „Frankfurter Allgemeine zeitung". Naime, govoreći o institiranju na secesiji BiH i zahtjevima za treći entitet, on je pitao da li bi tako nešto bilo dopušteno u zapadnim zemljama?
opet san zulfo zulfo
-
zulfo
- Posts: 420
- Joined: 09/01/2009 11:00
#4643 Re: Fahrin formalni ulazak u politiku
podsjećanja radi ;
Postao/la valterbranisarajevo dana 18/09/2009 20:04
Adnan Terzić pristao da bude izvršilac radova
Naime, u sarajevskom vaninstutucionalnom centru moći, čiji se sastanci održavaju u privatnim u vilama u Dobroševićima, na Mojmilu i Poljinama, uveliko se radi na formiranju nove političke stranke, međutim, prije dva dana zaključeno je da se odigra drugačiji potez i da se umjesto partije formira „lista za BiH".
Zaštita samih sebe
Kako saznajemo, u pitanju je stvaranje koalicije u okviru koje treba da bude nekoliko manjih stranaka, a podrška je već stigla od reisa Mustafe Cerića koji preko džamija treba da uradi najveći dio posla. Izvori našeg lista kažu da su zapravo reis i Fahrudin Radončić, vlasnik „Avaza" zagovornici cijelog projekta, a na raspolaganje su im se stavili i pomoć im daju i Muhamed Filipović, Selver Oruč, Nihad Imamović, Edin Arslanagić, Mustafa Bećirović i još nekolicina ljudi kojima je glavni cilj, baš kao i Radončiću, da uđu u politiku, zauzmu položaje federalnih poslanika i time sebi obezbijede imunitet od pravosudnog procesuiranja, za svaki slučaj. Navodno, u sve su uključeni i Munib Jusufović, Aida Čikić, Nermin Pećanac, neki članovi SDU-a, stranke A-SDA, BPS-a Sefera Halilovića... Već je dogovoreno da svaki njihov javni istup bude isključivo temeljen na priči da su oni stub i kičma Bošnjaka i bošnjaštva i da su „ne baš daraga srca pristali na politički angažman samo da bi pomogli ugroženim Bošnjacima".
Unošenje haosa
U sklopu priprema za izlazak te grupe na političku scenu, po mnogim procjenama je i najava održavanja „bošnjačkog sabora" koji je prvo bio zakazan za kraj septembra, a prije nekoliko dana termin je pomjeren jer je došlo da nekih „unutrašnjih i personalnih razmimoilaženja". Radončić je svoj „Dnevni avaz" već stavio na raspolaganje pa tekstovima koje objavljuje, situaciju u Federaciji BiH prikazuje haotičnom. Pri tome se javnost pokušava ubijediti da je stanje u Republici Srpskoj kudikamo bolje, a Milorad Dodik se u „Avazu" najdirektnije amnestira i njegove šovinističke i zločinačke izjave minimiziraju, skrivaju i zataškavaju, nije teško dokučiti zašto. Navodno, Dodik je preko svojih teklića poručio Radončiću da je spreman i finansirati njegov politički projekat. Također se preko „Avaza" sada obrušavaju na bh. Hrvate, čak dotle da i osumnjičene za ratne zločine u selu Trusina kod Konjica nastoje proglasiti herojima i istragu protiv njih okarakterisati kao „masovni progon Bošnjaka". I to nije sve. Dobro obaviješteni izvori „Sana" kažu da je neformalni centar moći čiji je cilj da u potpunosti kontroliše finansijske tokove u FBiH i preuzme političke poluge vlasti, već pronašao izvršioca radova, zapravo žrtveno janje - Adnana Terzića koji formalno treba da bude na čelu takozvane „liste za BiH". Njihova procjena da Terzić po svaku cijenu hoće da se vrati na političku scenu, pokazala se tačnom. Njegov je zadatak, pored ostalog, i da, ne birajući sredstva, prvenstveno diskredituje i SDP, zapravo Zlatka lagumdžiju i Željka Komšića, a „sa Sulejmanom Tihićem lako ćemo se dogovoriti pošto ga imamo u šaci".
S.N.
Izetbegović odbio ponudu Radončića
Vlasnik „Avaza" Fahrudin Radončić naumio je da ovo predizborno vrijeme unovči, pa je, kako se može čuti od njegovih bliskih saradnika, napravio plan da privatizira nekoliko jakih firmi u Federaciji BiH, naravno u saradnji sa nekolicinom tajkuna iz Srbije i Crne Gore koji su, ujedno i njegovi nalogodavci. Prema tim izvorima, svoj plan je izložio Bakiru Izetbegoviću, poslaniku Parlamenta BiH, očekujući od njega da vlastitim autoritetom stavi Agenciju za privatizaciju FBiH u Radončićevu službu. Pri tome je Izetbegovića obavijestio da i on može postati član njegove ortačke grupe. Na Radončićevo iznenađenje i razočaranje, Bakir Izetbegović je tu ponudu glatko odbio i objasnio da nije adresa preko koje će se voditi prljavi poslovi.
D.D.
Zanimljiva su mi ova boldirana imena("sve sama sirotinja")
Postao/la valterbranisarajevo dana 18/09/2009 20:04
Adnan Terzić pristao da bude izvršilac radova
Naime, u sarajevskom vaninstutucionalnom centru moći, čiji se sastanci održavaju u privatnim u vilama u Dobroševićima, na Mojmilu i Poljinama, uveliko se radi na formiranju nove političke stranke, međutim, prije dva dana zaključeno je da se odigra drugačiji potez i da se umjesto partije formira „lista za BiH".
Zaštita samih sebe
Kako saznajemo, u pitanju je stvaranje koalicije u okviru koje treba da bude nekoliko manjih stranaka, a podrška je već stigla od reisa Mustafe Cerića koji preko džamija treba da uradi najveći dio posla. Izvori našeg lista kažu da su zapravo reis i Fahrudin Radončić, vlasnik „Avaza" zagovornici cijelog projekta, a na raspolaganje su im se stavili i pomoć im daju i Muhamed Filipović, Selver Oruč, Nihad Imamović, Edin Arslanagić, Mustafa Bećirović i još nekolicina ljudi kojima je glavni cilj, baš kao i Radončiću, da uđu u politiku, zauzmu položaje federalnih poslanika i time sebi obezbijede imunitet od pravosudnog procesuiranja, za svaki slučaj. Navodno, u sve su uključeni i Munib Jusufović, Aida Čikić, Nermin Pećanac, neki članovi SDU-a, stranke A-SDA, BPS-a Sefera Halilovića... Već je dogovoreno da svaki njihov javni istup bude isključivo temeljen na priči da su oni stub i kičma Bošnjaka i bošnjaštva i da su „ne baš daraga srca pristali na politički angažman samo da bi pomogli ugroženim Bošnjacima".
Unošenje haosa
U sklopu priprema za izlazak te grupe na političku scenu, po mnogim procjenama je i najava održavanja „bošnjačkog sabora" koji je prvo bio zakazan za kraj septembra, a prije nekoliko dana termin je pomjeren jer je došlo da nekih „unutrašnjih i personalnih razmimoilaženja". Radončić je svoj „Dnevni avaz" već stavio na raspolaganje pa tekstovima koje objavljuje, situaciju u Federaciji BiH prikazuje haotičnom. Pri tome se javnost pokušava ubijediti da je stanje u Republici Srpskoj kudikamo bolje, a Milorad Dodik se u „Avazu" najdirektnije amnestira i njegove šovinističke i zločinačke izjave minimiziraju, skrivaju i zataškavaju, nije teško dokučiti zašto. Navodno, Dodik je preko svojih teklića poručio Radončiću da je spreman i finansirati njegov politički projekat. Također se preko „Avaza" sada obrušavaju na bh. Hrvate, čak dotle da i osumnjičene za ratne zločine u selu Trusina kod Konjica nastoje proglasiti herojima i istragu protiv njih okarakterisati kao „masovni progon Bošnjaka". I to nije sve. Dobro obaviješteni izvori „Sana" kažu da je neformalni centar moći čiji je cilj da u potpunosti kontroliše finansijske tokove u FBiH i preuzme političke poluge vlasti, već pronašao izvršioca radova, zapravo žrtveno janje - Adnana Terzića koji formalno treba da bude na čelu takozvane „liste za BiH". Njihova procjena da Terzić po svaku cijenu hoće da se vrati na političku scenu, pokazala se tačnom. Njegov je zadatak, pored ostalog, i da, ne birajući sredstva, prvenstveno diskredituje i SDP, zapravo Zlatka lagumdžiju i Željka Komšića, a „sa Sulejmanom Tihićem lako ćemo se dogovoriti pošto ga imamo u šaci".
S.N.
Izetbegović odbio ponudu Radončića
Vlasnik „Avaza" Fahrudin Radončić naumio je da ovo predizborno vrijeme unovči, pa je, kako se može čuti od njegovih bliskih saradnika, napravio plan da privatizira nekoliko jakih firmi u Federaciji BiH, naravno u saradnji sa nekolicinom tajkuna iz Srbije i Crne Gore koji su, ujedno i njegovi nalogodavci. Prema tim izvorima, svoj plan je izložio Bakiru Izetbegoviću, poslaniku Parlamenta BiH, očekujući od njega da vlastitim autoritetom stavi Agenciju za privatizaciju FBiH u Radončićevu službu. Pri tome je Izetbegovića obavijestio da i on može postati član njegove ortačke grupe. Na Radončićevo iznenađenje i razočaranje, Bakir Izetbegović je tu ponudu glatko odbio i objasnio da nije adresa preko koje će se voditi prljavi poslovi.
D.D.
Zanimljiva su mi ova boldirana imena("sve sama sirotinja")
- Bosnolog
- Posts: 8060
- Joined: 07/09/2009 00:23
- Location: Pod Suncem i Zvijezdama
#4644 Re: Fahrin formalni ulazak u politiku
Scepo velikosrpski tajkun i krimos bi za jos koji toranj prodao i rasturio Bosnu zauvijek sa svojim anti BH koalicionim krimosima Dodikom i Covcicem,..
Mišković tvorac koalicije Dodik-Čović-Radončić???
Izvještaji koje kruže diplomatskim predstavništvima zapadnih zemalja u Sarajevu kažu kako je "otac" koalicije između Dragana Čovića i Milorada Dodika u stvari bivši privatni biznismen Slobodana Miloševića Miroslav Mišković.
O poslovnim vezama Dodika i Miškovića u svezi s robnom kućom Boska u Banja Luci, ali i drugim poslovima, uvelike su pisali i naši i srbijanski mediji.
Novinska izdanja bliska Stranci za BiH svojedobno su objavila kako se Mišković poslovno povezao s Fahrudinom Radončićem, liderom SBBH i da je to razlog zbog čega je prekinuta ljubav Radončića i Silajdžića prije gotovo dvije godine.
Mišković je navodno i investitor u veliki poslovni centar na mjestu stare bolnice u Mostaru što ga je navodno povezalo s Čovićem i učvrstilo veze između Čovića i Dodika odnosno SNSD-a i HDZ-a BiH.
- spreca
- Posts: 66518
- Joined: 07/11/2006 19:31
- Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu
#4645 Re: Fahrin formalni ulazak u politiku
Odredjene institucije bi se trebale pod hitno pozabaviti Scepom i ako je to trbalo biti uradjeno vec davno,no nadam se da ni sada nije kasno.lopovi moraju sjediti u zatvoru.Ugledajmo se na Hrvatsku
- nikad_vise
- Posts: 2015
- Joined: 20/09/2010 22:35
#4646 Re: Fahrin formalni ulazak u politiku
Bosnolog wrote:Scepo velikosrpski tajkun i krimos bi za jos koji toranj prodao i rasturio Bosnu zauvijek sa svojim anti BH koalicionim krimosima Dodikom i Covcicem,..
Mišković tvorac koalicije Dodik-Čović-Radončić???
Izvještaji koje kruže diplomatskim predstavništvima zapadnih zemalja u Sarajevu kažu kako je "otac" koalicije između Dragana Čovića i Milorada Dodika u stvari bivši privatni biznismen Slobodana Miloševića Miroslav Mišković.
O poslovnim vezama Dodika i Miškovića u svezi s robnom kućom Boska u Banja Luci, ali i drugim poslovima, uvelike su pisali i naši i srbijanski mediji.
Novinska izdanja bliska Stranci za BiH svojedobno su objavila kako se Mišković poslovno povezao s Fahrudinom Radončićem, liderom SBBH i da je to razlog zbog čega je prekinuta ljubav Radončića i Silajdžića prije gotovo dvije godine.
Mišković je navodno i investitor u veliki poslovni centar na mjestu stare bolnice u Mostaru što ga je navodno povezalo s Čovićem i učvrstilo veze između Čovića i Dodika odnosno SNSD-a i HDZ-a BiH.
ajd bosnolog mani provaljivanja
svakako treba..al jos veci je apsurd kad imas afere reket,bosnjacki institut i sve to da ispitas kod ljudi koji ce nam graditi vlast a mi se sikiramo o opoziciji i fahri..ajd ba otvori oci..tema o fahrudinu i navodnom kriminalu bez ikakvog dokaza ima 200 stranica a afera reket i bosnjacki institut po 2 stranice i zakljucanje..odmah se place kako je kao neko ljubomoran na socijaldemokrate i slicna sranja..spreca wrote:Odredjene institucije bi se trebale pod hitno pozabaviti Scepom i ako je to trbalo biti uradjeno vec davno,no nadam se da ni sada nije kasno.lopovi moraju sjediti u zatvoru.Ugledajmo se na Hrvatsku
- nikad_vise
- Posts: 2015
- Joined: 20/09/2010 22:35
#4647 Re: Fahrin formalni ulazak u politiku
pametnom dosta..16. decembar 2010. godine
Tihić zaboravlja činjenicu da je on već punih osam godina u koaliciji sa SNSD-om i HDZ-om
Povodom izjave Sulejmana Tihića da SBB želi kompromitirajuću vlast sa SNSD-om i HDZ-om BiH, SBB BiH saopćava:
Vlastoljubivi Tihić zaboravlja činjenicu da je on već punih osam godina, pa čak i danas u koaliciji upravo sa SNSD-om i HDZ-om u RS-u, Federaciji i na nivou države. Ako SBB eventualno bude vodio razgovore o državnoj vlasti sa Tihićevim prudskim partnerima i ako nas to uopće bude zanimalo, javnost će biti blagovremeno obavještena i to od nas, a ne predsjednika SDA.
Pres-centar SBB BiH
-
StupskaBitanga
- Posts: 14873
- Joined: 20/12/2006 16:59
#4648 Re: Fahrin formalni ulazak u politiku
nikad_vise wrote:pametnom dosta..16. decembar 2010. godine
Tihić zaboravlja činjenicu da je on već punih osam godina u koaliciji sa SNSD-om i HDZ-om
Povodom izjave Sulejmana Tihića da SBB želi kompromitirajuću vlast sa SNSD-om i HDZ-om BiH, SBB BiH saopćava:
Vlastoljubivi Tihić zaboravlja činjenicu da je on već punih osam godina, pa čak i danas u koaliciji upravo sa SNSD-om i HDZ-om u RS-u, Federaciji i na nivou države. Ako SBB eventualno bude vodio razgovore o državnoj vlasti sa Tihićevim prudskim partnerima i ako nas to uopće bude zanimalo, javnost će biti blagovremeno obavještena i to od nas, a ne predsjednika SDA.
Pres-centar SBB BiH
znaci ovo je kraj njegove političke karijere
- nikad_vise
- Posts: 2015
- Joined: 20/09/2010 22:35
#4649 Re: Fahrin formalni ulazak u politiku
bolje da crveno-zelena koalicija dobro vodi racuna sta ce uraditi u naredne 4 godine..inace ce ih fahrudin pojest zive na izborima 2014..jednim udarcem dvije muheStupskaBitanga wrote:nikad_vise wrote:pametnom dosta..16. decembar 2010. godine
Tihić zaboravlja činjenicu da je on već punih osam godina u koaliciji sa SNSD-om i HDZ-om
Povodom izjave Sulejmana Tihića da SBB želi kompromitirajuću vlast sa SNSD-om i HDZ-om BiH, SBB BiH saopćava:
Vlastoljubivi Tihić zaboravlja činjenicu da je on već punih osam godina, pa čak i danas u koaliciji upravo sa SNSD-om i HDZ-om u RS-u, Federaciji i na nivou države. Ako SBB eventualno bude vodio razgovore o državnoj vlasti sa Tihićevim prudskim partnerima i ako nas to uopće bude zanimalo, javnost će biti blagovremeno obavještena i to od nas, a ne predsjednika SDA.
Pres-centar SBB BiH
znaci ovo je kraj njegove političke karijere
-
StupskaBitanga
- Posts: 14873
- Joined: 20/12/2006 16:59
#4650 Re: Fahrin formalni ulazak u politiku
Bude li Fahro ušao u kolo sa ovima na nivou države neće taj dočekat 2014
