Šta trenutno čitate?

Kulturna dešavanja, predstave, izložbe, festivali, obrazovanje i budućnost mladih...

Moderator: Chloe

Post Reply

Citate?

Sa zadovoljstvom!
1198
91%
Dovoljno je sto moram citat titlove na TV-u...
123
9%
 
Total votes: 1321

User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50580
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#4626 Re: Šta trenutno čitate?

Post by Bloo »

komi wrote:hm pogriješio sam forum
gaće su farmerke kod nas na selu :D

komi ti si meni hit i legenda :D

sa Lotrom u gaćama :D
User avatar
Truba
Posts: 93839
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#4628 Re: Šta trenutno čitate?

Post by Truba »

šta se smijete
knjiga se u krađu ne računa :-x :-x :-x
Sarajevski_Marlboro
Posts: 7686
Joined: 01/05/2010 11:41

#4629 Re: Šta trenutno čitate?

Post by Sarajevski_Marlboro »

Krađa u svrhu znanja :razz:
Mimm
Posts: 21
Joined: 24/03/2010 12:38

#4630 Re: Šta trenutno čitate?

Post by Mimm »

Mostovi u okrugu Madison :sad:
Sarajevski_Marlboro
Posts: 7686
Joined: 01/05/2010 11:41

#4631 Re: Šta trenutno čitate?

Post by Sarajevski_Marlboro »

Mimm wrote:Mostovi u okrugu Madison :sad:
Pročitala,bolji film :mrgreen:
User avatar
juli84
Posts: 569
Joined: 09/02/2011 15:03
Location: Tamo gdje je isto napadač i žrtva.

#4632 Re: Šta trenutno čitate?

Post by juli84 »

"Istorija bolesti"
User avatar
Filter
Posts: 8673
Joined: 31/12/2010 11:42
Location: cirkus

#4633 Re: Šta trenutno čitate?

Post by Filter »

komi wrote:Herbert_-_The_Dune_Encyclopedia.pdf

puko sam :D ovo na poslu čitam :lol: :lol: :lol: kao uvertiru za 6 knjiga pješčane planete... kao da sam pojo bobu iz filma limitless :mrgreen:
evo ti jedna sf preporuka...

battlefield earth - ron hubbard (batali film, ono je bas smece)
User avatar
Truba
Posts: 93839
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#4634 Re: Šta trenutno čitate?

Post by Truba »

ta scientološka stranja me ne zanimaju :P :P :P :P :P :lol: :lol: :lol:


bolje vam je da ne znate što sada čitam :? :? :-? :-? :| :| :| :| :| :| :| :| ima veze s patarenima i vjeriskim dualzimom :lol: :lol: :lol:
User avatar
Filter
Posts: 8673
Joined: 31/12/2010 11:42
Location: cirkus

#4635 Re: Šta trenutno čitate?

Post by Filter »

komi wrote:ta scientološka stranja me ne zanimaju :P :P :P :P :P :lol: :lol: :lol:


bolje vam je da ne znate što sada čitam :? :? :-? :-? :| :| :| :| :| :| :| :| ima veze s patarenima i vjeriskim dualzimom :lol: :lol: :lol:
:lol: babo scientologije :lol: , al mu je dobra ova, sto jes, yess

zvjerski dualizam, patareni, albigenzi ?? nesto krvavo ??
User avatar
Voodoo Kotlić
Posts: 45
Joined: 29/03/2011 21:09

#4636 Re: Šta trenutno čitate?

Post by Voodoo Kotlić »

Image

Ponovo čitam ovo vrhunsko djelo postmoderne proze. Labirinti, historiografska metafikcija, intertekstualnost...!

(moram napomenuti i to da ovo djelo nema apsolutno nikakve veze sa istoimenom serijom koja se prikazivala na hyatu ili sličnom kanalu... dešava se da kada nekome preporučim ovaj naslov, oni kažu 'aha, ma gledao sam na tv-u..')
Eborg
Posts: 10629
Joined: 20/09/2006 20:58
Location: Tamo gdje je Sunce,tamo gdje su zvijezde...

#4637 Re: Šta trenutno čitate?

Post by Eborg »

Pročitao ovu:

Image

Trenutno ide ova:

Image
User avatar
Truba
Posts: 93839
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#4638 Re: Šta trenutno čitate?

Post by Truba »

Filter wrote: zvjerski dualizam, patareni, albigenzi ?? nesto krvavo ??
ma jok nešto za poso više kao istorija bih :D
User avatar
Eleonora
Posts: 1323
Joined: 06/04/2008 14:05

#4639 Re: Šta trenutno čitate?

Post by Eleonora »

Mozel pitanje svima vama koji aktivno citate. :D
Je li vam se ikada desilo da jedan period malo vise citate, da ne kazem ''previse'', pocev od lagane pa do teze i kompliciranije literature, i da nakon toga, padnete u depru?!
User avatar
Truba
Posts: 93839
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#4640 Re: Šta trenutno čitate?

Post by Truba »

hm ne :D ali kontam šta želiš reći
Sarajevski_Marlboro
Posts: 7686
Joined: 01/05/2010 11:41

#4641 Re: Šta trenutno čitate?

Post by Sarajevski_Marlboro »

Nije baš depra,al' ono :D
Eborg
Posts: 10629
Joined: 20/09/2006 20:58
Location: Tamo gdje je Sunce,tamo gdje su zvijezde...

#4642 Re: Šta trenutno čitate?

Post by Eborg »

"Depresiju" od pročitanog ili običnu fazu nečitanja? :-)
User avatar
eluna
Posts: 12242
Joined: 06/05/2009 21:29

#4643 Re: Šta trenutno čitate?

Post by eluna »

doktor78 wrote:
Eleonora wrote:
Sarajevski_Marlboro wrote:To se čini dobro,ali skupe su enciklopedije :lol:
Sad ce sajam, bas me zanima ponuda.
Ako ocekujes kakav sajamski popust - nista od toga. Govorim za enciklopedije Mladinske knjige, za ostale ne znam
ne kužim ovo za mladinsku ..... prošle godine kpila na sajmu Enciklopediju biljaka od RHS UK, uz nju gratis dobils enciklopedijsko izdanje "Sve o svemu" .... 2 knjige koje skupa koštaju cca 400-500 KM dobila po cijeni od cca 250 KM
User avatar
Eleonora
Posts: 1323
Joined: 06/04/2008 14:05

#4644 Re: Šta trenutno čitate?

Post by Eleonora »

Eborg wrote:"Depresiju" od pročitanog ili običnu fazu nečitanja? :-)
''Depresiju'' od svega sto ste citali...
Ja u periodu kada sam malo vise citala, narocito ''tezu'' literaturu, znala sam upasti u neku neobjasnjivu tjeskobu.
Recimo dok citam, sve je ok. Ali kada prodje neki period, i pocnem zivjeti u stvarnosti, dolaze mi ''neke stvari'' iz procitanog, i pravo cudno djeluju na psihu.
Bas sam o tome pricala neki dan s jednom osobom.
Vecini koja voli da cita i fan je knjiga, to se zna desiti. E sad, pitanje je zasto. :mrgreen:
Hmm...who knows... :roll:
Sarajevski_Marlboro
Posts: 7686
Joined: 01/05/2010 11:41

#4645 Re: Šta trenutno čitate?

Post by Sarajevski_Marlboro »

Danas mi se to desilo :shock:
User avatar
Eleonora
Posts: 1323
Joined: 06/04/2008 14:05

#4646 Re: Šta trenutno čitate?

Post by Eleonora »

Sarajevski_Marlboro wrote:Danas mi se to desilo :shock:
Haj ne seri. :D :razz:

Pricaj :oops:
Eborg
Posts: 10629
Joined: 20/09/2006 20:58
Location: Tamo gdje je Sunce,tamo gdje su zvijezde...

#4647 Re: Šta trenutno čitate?

Post by Eborg »

Eleonora wrote:
Eborg wrote:"Depresiju" od pročitanog ili običnu fazu nečitanja? :-)
''Depresiju'' od svega sto ste citali...
Ja u periodu kada sam malo vise citala, narocito ''tezu'' literaturu, znala sam upasti u neku neobjasnjivu tjeskobu.
Recimo dok citam, sve je ok. Ali kada prodje neki period, i pocnem zivjeti u stvarnosti, dolaze mi ''neke stvari'' iz procitanog, i pravo cudno djeluju na psihu.
Bas sam o tome pricala neki dan s jednom osobom.
Vecini koja voli da cita i fan je knjiga, to se zna desiti. E sad, pitanje je zasto. :mrgreen:
Hmm...who knows... :roll:
Da, do je to, dešava se, vjerovatno zbog diskrepance tog i ovog života, jednostavno u knjizi sve ide svojim tokom i nalazi se rješenje, u stvarnom životu nema drugih da za tebe tako jednostavno donesu te odluke.

U tim momentima tražim knjige u kojima su likovi u većim problemima od mene i bude mi lakše, gledam kako se oni pate. :lol:
Sarajevski_Marlboro
Posts: 7686
Joined: 01/05/2010 11:41

#4648 Re: Šta trenutno čitate?

Post by Sarajevski_Marlboro »

Ne znam kako bih ti objasnila,različite su situacije...
Danas mi se desilo,dok sam čitala,da su skoro sve situacije iz mog života,rečenice :-?
I osjećam dok čitam kako ubacujem sebe u to,i u daljnjem toku knjige,ja gubim nit o tim likovima,vidim samo sebe,i nekako kreiram budućnost :-?
Ne znam objasnit..
A isto,nakon što mi se desi da čitam baš ono bez predaha,knjigu za knjigom,izgubim samu sebe,samo o knjigama razmišljam...
Ili ne znam...dođe neka životna situacija,ja se sjetim nečeg iz knjige sličnog,i uradim to...

U suštini,knjige imaju velikog uticaja na mene nekad...pa volim i predahnuti malo,uz forum :lol:
Eborg
Posts: 10629
Joined: 20/09/2006 20:58
Location: Tamo gdje je Sunce,tamo gdje su zvijezde...

#4649 Re: Šta trenutno čitate?

Post by Eborg »

Pročitaj serijal o Adrianu Moleu, on je tako radio pa eto gdje ga je to dovelo. :lol:
User avatar
Eleonora
Posts: 1323
Joined: 06/04/2008 14:05

#4650 Re: Šta trenutno čitate?

Post by Eleonora »

Da, upravo to Marlboro.

Ali kontam da je to zato sto vecina pisaca/pjesnika inspiraciju crpe iz tuge, melanholije, teskog zivota, cak i vlastite depresije i nekih psihoza. To se prenosi na citaoca koliko god nesvjestan toga bio u datom momentu. Onda, citanje mu produbljuje svijest, tjera ga da pojacano ''rovi'' po vlastitoj psihi i da se okrene analizi iste, kao i svoga zivota.
A svi znamo, da to, koliko je i dobro zbog razlicitih spoznaja, toliko je i lose, jer preveliko raslojavanje i analiziranje vlastite psihe kao i svijeta oko sebe, bez fizickog rada i izbacivanja nakupljene energije u tom smislu, vodi u depresiju i neraspolozenje.
Post Reply