Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Najbolji i najgori filmovi, serije, sve o sedmoj umjetnosti...

Moderator: _BataZiv_0809

User avatar
irac300
Posts: 9066
Joined: 18/07/2009 18:36

#46001 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by irac300 »

kakavdanakneiskustvu wrote:ja ih ni ne trpam,i ne kaze se sovke,nego psovke
:lol:
Kralju. :D
kakavdanakneiskustvu
Posts: 65960
Joined: 03/08/2010 19:04

#46002 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by kakavdanakneiskustvu »

irac300 wrote:
kakavdanakneiskustvu wrote:ja ih ni ne trpam,i ne kaze se sovke,nego psovke
:lol:
Kralju. :D

a sta cu,moram poducavati
User avatar
dragma
Posts: 3761
Joined: 19/02/2014 16:24
Location: Ja nisam odavle
Vozim: Pješe

#46003 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by dragma »

kakavdanakneiskustvu wrote:ja ih ni ne trpam,i ne kaze se sovke,nego psovke
:lol:

Đe si gramatičar. Rečenica se započinje velikim slovom a iza znaka interpunkcije (zarez, tačka, dvotačka...) obavezno stoji razmak.

"Sovka" je zajebancija ako nisi primjetio :wink:
Last edited by dragma on 01/12/2018 21:41, edited 1 time in total.
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 32751
Joined: 16/04/2011 18:46

#46004 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by skafiskafsnjak »

Cas b/h/s jezika :D
kakavdanakneiskustvu
Posts: 65960
Joined: 03/08/2010 19:04

#46005 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by kakavdanakneiskustvu »

ne znam ja je li neko nepismen ili nije kad nesto napiše,ali da izgleda nepismeno,izgleda
User avatar
dragma
Posts: 3761
Joined: 19/02/2014 16:24
Location: Ja nisam odavle
Vozim: Pješe

#46006 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by dragma »

:lol:
User avatar
dragma
Posts: 3761
Joined: 19/02/2014 16:24
Location: Ja nisam odavle
Vozim: Pješe

#46007 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by dragma »

Pusti se pisanja, idi kači slikice ;-)
kakavdanakneiskustvu
Posts: 65960
Joined: 03/08/2010 19:04

#46008 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by kakavdanakneiskustvu »

nešto si ti pobrkao
User avatar
dragma
Posts: 3761
Joined: 19/02/2014 16:24
Location: Ja nisam odavle
Vozim: Pješe

#46009 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by dragma »

kakavdanakneiskustvu wrote:postoje kinematografije i mimo holivudske i balkanske,a cak i u toj holivudskoj ima ,gle cuda ,filmova u kojima nema psovki,kao i u vakoj kinematografiji
kakavdanakneiskustvu wrote:ne znam ja je li neko nepismen ili nije kad nesto napiše,ali da izgleda nepismeno,izgleda
:thumbup:
User avatar
irac300
Posts: 9066
Joined: 18/07/2009 18:36

#46010 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by irac300 »

Jbt, lik se upalio k'o kutnjak, jer neko ne voli balkansku kinematografiju. :lol:
Ho's se pobit'? :D
kakavdanakneiskustvu
Posts: 65960
Joined: 03/08/2010 19:04

#46011 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by kakavdanakneiskustvu »

dragma wrote:
kakavdanakneiskustvu wrote:postoje kinematografije i mimo holivudske i balkanske,a cak i u toj holivudskoj ima ,gle cuda ,filmova u kojima nema psovki,kao i u vakoj kinematografiji
kakavdanakneiskustvu wrote:ne znam ja je li neko nepismen ili nije kad nesto napiše,ali da izgleda nepismeno,izgleda
:thumbup:

zaboravih tipkati jedno slovo,dokaz moje nepismenosti,priznajem grijeh
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 32751
Joined: 16/04/2011 18:46

#46012 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by skafiskafsnjak »

Nije jedno nego dva.

Pise se "ovakvoj" ahahahhaha
kakavdanakneiskustvu
Posts: 65960
Joined: 03/08/2010 19:04

#46013 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by kakavdanakneiskustvu »

skafiskafsnjak wrote:Nije jedno nego dva.

Pise se "ovakvoj" ahahahhaha
:thumbup:
User avatar
dragma
Posts: 3761
Joined: 19/02/2014 16:24
Location: Ja nisam odavle
Vozim: Pješe

#46014 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by dragma »

irac300 wrote:Jbt, lik se upalio k'o kutnjak, jer neko ne voli balkansku kinematografiju. :lol:
Ho's se pobit'? :D
Ma idi bježi... :mrgreen:

Malo sam gripozan pa nako ležim i kratim vrijeme tipkanjem sa vama vrlim poznavaocima i konzumentima sedme umjetnosti. A osim toga ponešto sam i naučio što se gramatike i izgovora tiče ;-)
User avatar
beni-bu-man
Posts: 17772
Joined: 10/04/2012 09:01
Location: On land, air, or sea, I don't need No I.D

#46015 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by beni-bu-man »

dragma wrote:
irac300 wrote:Jbt, lik se upalio k'o kutnjak, jer neko ne voli balkansku kinematografiju. :lol:
Ho's se pobit'? :D
Ma idi bježi... :mrgreen:

Malo sam gripozan pa nako ležim i kratim vrijeme tipkanjem sa vama vrlim poznavaocima i konzumentima sedme umjetnosti. A osim toga ponešto sam i naučio što se gramatike i izgovora tiče ;-)
Dva paracetamola i bices ko lampa
Raptor44
Posts: 394
Joined: 25/03/2017 14:02

#46017 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by Raptor44 »

Bohemian Rhapsody
Zadnjih dvadeset minuta filma mi je najbolje kino iskustvo ikada. Ovo je grijeh pogledati van kino dvorane bez propisanog ozvučenja.
Jedan od najboljih filmova ove godine.
User avatar
johnnykola
Posts: 10400
Joined: 15/10/2004 12:23
Contact:

#46018 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by johnnykola »

Image

HRT2 21.05.

O ovom filmu je sve napisano. Voljeli ili ne sajfaj, ako ga niste gledali - frontalni/a ste kreten/uša.



Film se na mapi Movielanda nalazi u kvadrantu D1 kao remek-djelo:

Image

Image

FTV 21.00.

Radnja filma smještena je u 1993. godinu i prati grupu beogradskih glumaca vođenih potrebom za brzom zaradom. Nesvjesni u šta se upuštaju, dolaze u ratom zahvaćena područja Bosne i Hercegovine i lutaju od ratišta do ratišta. Njihova naivnost vodi ih u centar stravičnih događaja i istovremeno ih spašava iz nevjerojatnih, po život opasnih situacija. Turneja je prikazana na preko 30 međunarodnih filmskih festivala a nagrađena je u Montpellieru (Grand Prix za najbolji film), u Solunu (Nagrada kritike za najbolji film) i Montrealu (Najbolja režija i nagrada kritike).

Film na TV-u
Last edited by johnnykola on 02/12/2018 07:01, edited 1 time in total.
User avatar
Sanjarko
Posts: 28403
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#46019 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by Sanjarko »

Outlaw King. Onako je. :zoka:

PS. Moze i vakoj i onakoj i onakvoj i vakvoj i nakvoj. Mozda cu zaboraviti koju rijec narodnu, u narodnoj upotrebi. :-D
User avatar
KB9
Posts: 8449
Joined: 26/10/2014 08:20

#46020 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by KB9 »

taman sam ovih dana konto opet gledat ranera :izet:
User avatar
johnnykola
Posts: 10400
Joined: 15/10/2004 12:23
Contact:

#46021 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by johnnykola »

KB9 wrote:taman sam ovih dana konto opet gledat ranera :izet:
:-D
User avatar
beni-bu-man
Posts: 17772
Joined: 10/04/2012 09:01
Location: On land, air, or sea, I don't need No I.D

#46022 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by beni-bu-man »

johnnykola wrote:
KB9 wrote:taman sam ovih dana konto opet gledat ranera :izet:
:-D
Bas kontam sta bi mogo s zenom veceras gledat :mrgreen:
User avatar
dale cooper
Posts: 31353
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#46024 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by dale cooper »

Image

Sjajan! Ljubavno pismo braće Coen mitskom divljem zapadu, koji vjerovatno nije postojao ovako kako je opisan, ali zasigurno smo ga
zamišljali da izgleda ovako u našim glavama dok smo odrastali i čitali stripove i priče. Beskrajna prostranstva i predivni vidici naseljeni opasnim, odvažnim i otkačenim likovima.
Cavendish
Posts: 481
Joined: 21/04/2013 17:12

#46025 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by Cavendish »

sad naletih na yt na trailer za film "Balada o Pisonji i Žugi" pa rekoh sta je sa tim filmom. ili nikad nije ni izasao ili je ono bas prosao nepopraceno?
Post Reply