SDP

Post Reply
VjecitiStudent
Posts: 18920
Joined: 14/08/2008 13:42
Location: Životinjska farma

#4601 Re: SDP

Post by VjecitiStudent »

Kako ono kaze poslovica, "ko sa djecom spava, upišan se budi".
Nije da unaprijed nisu znali s kim koalicione zastave vežu.
A tek je godina prva.
User avatar
Alfons Kauders
Posts: 37198
Joined: 24/09/2004 13:39
Location: Glavni Stan NVZ
Contact:

#4602 Re: SDP

Post by Alfons Kauders »

VjecitiStudent wrote:Kako ono kaze poslovica, "ko sa djecom spava, upišan se budi".
Nije da unaprijed nisu znali s kim koalicione zastave vežu.
A tek je godina prva.
znaci bolje bi bilo da su s fahrom? ili da je fahro sa sda?

koja ti je od te dvije opcije bolja?
User avatar
Control panel
Posts: 5965
Joined: 10/04/2008 12:12
Location: Sarajevo

#4603 Re: SDP

Post by Control panel »

poznanik wrote:
Alfons Kauders wrote:ipak, citajuci forum ispada da ona i njoj slicni nisu problem - suljagic je problem... :-)
Stvarni problem je Suljagićeva politička logistika - njegova stranka koja mu je u presudnim trenutcima uskratila podršku, koja je ga jeftino prodala, jer je koalicionim mešetarima nije svidjela ideja razbijanja vjeronauke iz postratne doktrine kantonalne vlasti.

Pa i juče... umjesto da su povukli sa Skupštine ovaj zakon nakon što su shvatili da ga svi lome na svakakve načine, pustili su ponovo Suljagića u nemilost lešinara kakav je Konaković&Co :(
cini mi se kada pocne diskusija o zakonu onda se ne moze vise povuci.
User avatar
Control panel
Posts: 5965
Joined: 10/04/2008 12:12
Location: Sarajevo

#4604 Re: SDP

Post by Control panel »

Alfons Kauders wrote:
VjecitiStudent wrote:Kako ono kaze poslovica, "ko sa djecom spava, upišan se budi".
Nije da unaprijed nisu znali s kim koalicione zastave vežu.
A tek je godina prva.
znaci bolje bi bilo da su s fahrom? ili da je fahro sa sda?

koja ti je od te dvije opcije bolja?

sdp mora otici u opoziciju. ovo vise nema smisla. nista se ne moze donijeti i uraditi sto sda-u nije u korist. samo se nanosi nepopravljiva steta SDP-u.
posto je juce sda-sbb odlicno funkcionisao neka brate i nastave tako. to je i logicnije nego sda-sda ili sdp-sbb.

i samo jos na kraju jadna je demokratija koju konjakovic zastupa i za koju se zalaze.
popajic
Posts: 5738
Joined: 16/07/2007 09:55
Location: Sarajevo

#4605 Re: SDP

Post by popajic »

Alfons Kauders wrote:
VjecitiStudent wrote:Kako ono kaze poslovica, "ko sa djecom spava, upišan se budi".
Nije da unaprijed nisu znali s kim koalicione zastave vežu.
A tek je godina prva.
znaci bolje bi bilo da su s fahrom? ili da je fahro sa sda?

koja ti je od te dvije opcije bolja?
Ma, nema ovdje bolje opcije. Biti u istom timu sa Tihim , Fahrom , Haretom , bilo s kim iz famozne plejade "boraca za svoje narode" je povracina...
Nemogucnost stvaranja koalicije bez nekog od ovih hairlija najbolje govori o stanju svijesti biraca.
Godinama jebu sve po spisku politickoj mafiji , na kraju ruka sama ide da zaokruzi te iste "svoje".
Ispravljati krivu Drinu sa ovakvim "haverima" u vlasti je Sizifov posao ...ali , jebi ga , alternativa je jos gora pa valja gurati gdje i koliko se moze ...
User avatar
Control panel
Posts: 5965
Joined: 10/04/2008 12:12
Location: Sarajevo

#4606 Re: SDP

Post by Control panel »

popajic wrote:
Alfons Kauders wrote:
VjecitiStudent wrote:Kako ono kaze poslovica, "ko sa djecom spava, upišan se budi".
Nije da unaprijed nisu znali s kim koalicione zastave vežu.
A tek je godina prva.
znaci bolje bi bilo da su s fahrom? ili da je fahro sa sda?

koja ti je od te dvije opcije bolja?
Ma, nema ovdje bolje opcije. Biti u istom timu sa Tihim , Fahrom , Haretom , bilo s kim iz famozne plejade "boraca za svoje narode" je povracina...
Nemogucnost stvaranja koalicije bez nekog od ovih hairlija najbolje govori o stanju svijesti biraca.
Godinama jebu sve po spisku politickoj mafiji , na kraju ruka sama ide da zaokruzi te iste "svoje".
Ispravljati krivu Drinu sa ovakvim "haverima" u vlasti je Sizifov posao ...ali , jebi ga , alternativa je jos gora pa valja gurati gdje i koliko se moze ...
ja sam SDP-u i mogao progutati sto su sa SDA. kontam sda dosla tobe pa se reformira u jednu modernu stranku. a ono jos gore. postali su radikalniji i uz to hinje. cak mislim da je tihic izabrao SDP i Zlaju da ih definitivno povali za sva vremena. jer je znao da SDP nece moci nista uraditi. blokirat ce mu postavljanje kadrova gde god to moze i nece donositi nikakve reformske odluke i zakone. i kao sto vidimi rezultat ove vlasti je skoro pa nikakav, a percepcija kod naroda koji je podlegao medijima je da je kriv SDP.
mislim da je ovo bio prevashodni cilj SDA, povaljivanje SDP-a.
popajic
Posts: 5738
Joined: 16/07/2007 09:55
Location: Sarajevo

#4607 Re: SDP

Post by popajic »

@control panel
ja sam SDP-u i mogao progutati sto su sa SDA. kontam sda dosla tobe pa se reformira u jednu modernu stranku. a ono jos gore. postali su radikalniji i uz to hinje. cak mislim da je tihic izabrao SDP i Zlaju da ih definitivno povali za sva vremena. jer je znao da SDP nece moci nista uraditi. blokirat ce mu postavljanje kadrova gde god to moze i nece donositi nikakve reformske odluke i zakone. i kao sto vidimi rezultat ove vlasti je skoro pa nikakav, a percepcija kod naroda koji je podlegao medijima je da je kriv SDP.
mislim da je ovo bio prevashodni cilj SDA, povaljivanje SDP-a.
Ja sam im opet najvise zamjerao bas to koaliranje sa SDA i nikad nisam imao iluziju da ce korov probeharati.
Nadao se i ocekivao da ce tu primitivnu bandu pljackasa vlastite drzave uspjeti raskrinkati , objelodaniti , unistiti.
Ali jebi ga , kad imas to sto imas u RS-u , kad imas sulude zelje za trecim , kad imas MZ koja se o svom jadu zabavila , kad imas narod koji pati , ali trpi jer ga "njegov " handri - onda se i ovakva koalicija uklapa u ukupnu sliku.
Ja im ipak dajem jos te tri godine ...nesto mi prerano za totalno , orkestrirano pljuvanje :D
Last edited by popajic on 25/11/2011 09:50, edited 1 time in total.
User avatar
stochar
Posts: 3385
Joined: 17/10/2007 18:02
Location: pod suncem
Contact:

#4608 Re: SDP

Post by stochar »

Control panel wrote:
Alfons Kauders wrote:
VjecitiStudent wrote:Kako ono kaze poslovica, "ko sa djecom spava, upišan se budi".
Nije da unaprijed nisu znali s kim koalicione zastave vežu.
A tek je godina prva.
znaci bolje bi bilo da su s fahrom? ili da je fahro sa sda?

koja ti je od te dvije opcije bolja?

sdp mora otici u opoziciju. ovo vise nema smisla. nista se ne moze donijeti i uraditi sto sda-u nije u korist. samo se nanosi nepopravljiva steta SDP-u.
posto je juce sda-sbb odlicno funkcionisao neka brate i nastave tako. to je i logicnije nego sda-sda ili sdp-sbb.

i samo jos na kraju jadna je demokratija koju konjakovic zastupa i za koju se zalaze.
kakav je ovo zaokret? meni do jucer ovdje htjeli oci iskopati kad sam govorio kako se sa SDA u koaliciji ne moze graditi normalna drzava... haj', dodje svakome iz guzice u glavu... nazalost, prilicno castan covjek Emir je najvise stradao u ovom koalicionom prejebavanju, i kad ga nisu podrzali odmah kad je donio prvu mjeru da se vjeronauk izbaci iz prosjeka, sad je kasno lamentirati...
User avatar
Skijaš
Posts: 13882
Joined: 15/06/2011 09:56
Location: na terenu

#4609 Re: SDP

Post by Skijaš »

Alfons Kauders wrote:
VjecitiStudent wrote:Kako ono kaze poslovica, "ko sa djecom spava, upišan se budi".
Nije da unaprijed nisu znali s kim koalicione zastave vežu.
A tek je godina prva.
znaci bolje bi bilo da su s fahrom? ili da je fahro sa sda?

koja ti je od te dvije opcije bolja?
Odlično postavljen izbor jer to je nažalost realnost na terenu. Mi nemamo dobrih opcija nego samo nekoliko loših, a kada bi SDP ovo proveo na klupi, to bi bila najgora od svih loših. SDP treba pokazati više odlučnosti u odnosu prema SDA, pa neka SDA-ovci sruše kantonalnu Vladu i idu kući a vlast će se formirati sa Radončićevim mufljuzima. Ako smiju, a ne smiju, jer naviklo je to na fotelju i znaju da bi ih Radončićevi nakon ulaska u vlast pojeli žive.

SDP ne koristi dovoljno tu prijetnju Radončićem, a trebali bi.
User avatar
draganbl
Posts: 2095
Joined: 21/06/2009 00:59

#4610 Re: SDP

Post by draganbl »

Skijaš wrote:
Alfons Kauders wrote:
VjecitiStudent wrote:Kako ono kaze poslovica, "ko sa djecom spava, upišan se budi".
Nije da unaprijed nisu znali s kim koalicione zastave vežu.
A tek je godina prva.
znaci bolje bi bilo da su s fahrom? ili da je fahro sa sda?

koja ti je od te dvije opcije bolja?
Odlično postavljen izbor jer to je nažalost realnost na terenu. Mi nemamo dobrih opcija nego samo nekoliko loših, a kada bi SDP ovo proveo na klupi, to bi bila najgora od svih loših. SDP treba pokazati više odlučnosti u odnosu prema SDA, pa neka SDA-ovci sruše kantonalnu Vladu i idu kući a vlast će se formirati sa Radončićevim mufljuzima. Ako smiju, a ne smiju, jer naviklo je to na fotelju i znaju da bi ih Radončićevi nakon ulaska u vlast pojeli žive.

SDP ne koristi dovoljno tu prijetnju Radončićem, a trebali bi.
Najvažnije je pitanje zašto ne koriste tu prijetnju?
Odgovor je: zato što im koalicija sa SDA odgovara, jer im ona daje alibi za nerad. Zauzeli su fotelje, a za sve neuspjehe i pogrešne poteze će kriviti SDA. Sada SDP balansira između probosanske opcije koju zastupa na papiru i koja piše u Platformi i onoga što se stvarno dešava, što nema veze sa time, već sa praćenjem tvrdih bošnjačkih struja. Na primjer, pogledajmo šta piše u Platformi, strana 5, drugi odjeljak odozgo:
Obrazovanje
Dosljedna provedba postupka akreditacije visokoškolskih institucija;
Depolitizacija upravljanja sektorom obrazovanja;
Eliminacija diskriminatorskih praksi u obrazovanju;
Pogledajmo izjave nakon donošenja zakona
Saudin Sivro, predsjednik Sindikata osnovnog obrazovanja KS-a
žalosno je da se politika uplela u obrazovanje
Suljagić:
ministar Suljagić javno pozvao sve roditelje, uz sav rizik koji će time preuzeti na sebe, a koji su izabrali ovu treću opciju da sutra tuže Kanton i da traže zaštitu svojih ustavom zagarantiranih prava, najavljujući da će i on biti uz njih pa ako treba i do Suda za ljudska prava u Strazbourgu.
Znači, ako je išta očigledna kontradiktornost, onda je to ovo.
Platforma, u dva od ukupno tri reda posvećena obrazovanju, naglašava depolitizaciju i ukidanje diskriminacije, a konkretna dešavanja, direktno i indirektno pokazuju potpuno suprotno (pročitati izjavu predsjednika sindikata, mada je i bez nje očigledno da je obrazovanje maksimalno politizovano). Dalje, Ministar, ne tamno neki "šupljak" opozicionar, već MINISTAR na čelu Ministarstva, poziva građane da tuže Kanton zbog diskriminacije uzrokovane NOVIM donesenim zakonom, čiji je on predlagač.
E pa neka nam je sretan Dan državnosti. Što bi ljudi rekli, "Đe ove, tu i dogodine". Vjerovatno još uvijek bez uspostavljene vlasti i sa kojom hiljadom gladnih i siromašnih više.
popajic
Posts: 5738
Joined: 16/07/2007 09:55
Location: Sarajevo

#4611 Re: SDP

Post by popajic »

draganbl wrote: Dalje, Ministar, ne tamno neki "šupljak" opozicionar, već MINISTAR na čelu Ministarstva, poziva građane da tuže Kanton zbog diskriminacije uzrokovane NOVIM donesenim zakonom, čiji je on predlagač.
.
NE , nego :
Amandmanom je ukinut i član Zakona koji je nudio tri mogućnosti da kada je u pitanju predmet vjeronauka: da
roditelji mogu izabrati da im djeca pohađaju vjeronauku, alternativni predmet ili ni jedno od to dvoje.
To znači da će učenici imati samo dvije opcije - pohađanje vjeronauke ili pohađanje predmeta 'Društvo, kultura, religija'.
"Ovim je Skupština doslovno pregazila građanska ustavom zagarantirana prava ljudi da izaberu šta će njihova djeca pohađati", ističe Suljagić.
User avatar
Corto Maltese
Posts: 7180
Joined: 15/11/2005 08:47
Location: Sarajevo
Contact:

#4612 Re: SDP

Post by Corto Maltese »

popajic wrote:
draganbl wrote: Dalje, Ministar, ne tamno neki "šupljak" opozicionar, već MINISTAR na čelu Ministarstva, poziva građane da tuže Kanton zbog diskriminacije uzrokovane NOVIM donesenim zakonom, čiji je on predlagač.
.
NE , nego :
Amandmanom je ukinut i član Zakona koji je nudio tri mogućnosti da kada je u pitanju predmet vjeronauka: da
roditelji mogu izabrati da im djeca pohađaju vjeronauku, alternativni predmet ili ni jedno od to dvoje.
To znači da će učenici imati samo dvije opcije - pohađanje vjeronauke ili pohađanje predmeta 'Društvo, kultura, religija'.
"Ovim je Skupština doslovno pregazila građanska ustavom zagarantirana prava ljudi da izaberu šta će njihova djeca pohađati", ističe Suljagić.
I, u čemu je razlika, za krajnjeg potrošača, to jest đaka?
Na kraju se sve svodi se na vic, stari bosanski, koji završava sa: "Mujo, nemoj me, matere ti, više branit'!
popajic
Posts: 5738
Joined: 16/07/2007 09:55
Location: Sarajevo

#4613 Re: SDP

Post by popajic »

@Corto Maltese
I, u čemu je razlika, za krajnjeg potrošača, to jest đaka?
Na kraju se sve svodi se na vic, stari bosanski, koji završava sa: "Mujo, nemoj me, matere ti, više branit'!
Nema razlike za krajnjeg "potrosaca" , ali ima veze u oznacavanju krivca.
User avatar
Alfons Kauders
Posts: 37198
Joined: 24/09/2004 13:39
Location: Glavni Stan NVZ
Contact:

#4614 Re: SDP

Post by Alfons Kauders »

znaci da skratimo...

sdp treba u opoziciju da ne bi koalirao sa sda... dok ne bude imao cca 500-600 milja glasova...

a do tad (nekoliko izbornih ciklusa) na vlasti treba treba biti... ko? ista ona sda koja je toliko zlo da ne treba u koaliciju s njom

ako sam sta propustio, molim vas da me ispravite :-)
User avatar
Alfons Kauders
Posts: 37198
Joined: 24/09/2004 13:39
Location: Glavni Stan NVZ
Contact:

#4615 Re: SDP

Post by Alfons Kauders »

Skijaš wrote:
Alfons Kauders wrote:
VjecitiStudent wrote:Kako ono kaze poslovica, "ko sa djecom spava, upišan se budi".
Nije da unaprijed nisu znali s kim koalicione zastave vežu.
A tek je godina prva.
znaci bolje bi bilo da su s fahrom? ili da je fahro sa sda?

koja ti je od te dvije opcije bolja?
Odlično postavljen izbor jer to je nažalost realnost na terenu. Mi nemamo dobrih opcija nego samo nekoliko loših, a kada bi SDP ovo proveo na klupi, to bi bila najgora od svih loših. SDP treba pokazati više odlučnosti u odnosu prema SDA, pa neka SDA-ovci sruše kantonalnu Vladu i idu kući a vlast će se formirati sa Radončićevim mufljuzima. Ako smiju, a ne smiju, jer naviklo je to na fotelju i znaju da bi ih Radončićevi nakon ulaska u vlast pojeli žive.

SDP ne koristi dovoljno tu prijetnju Radončićem, a trebali bi.
apsolutno... sdp sa sbb treba imati fer, otvoren odnos, ma sta svi mi mislili o fahri... mora im se staviti do znanja da nisu jedini i da nisu nezamjenjivi...

jos zamislimo ako npr nakon lokalnih izbora, sdp razjebe savez sa sda, prihvati fahru i onda sljedece dvije godine i sdp i sbb pokrenu medijsku kampanju da na sda svale odgovornost za sve propuste... sahranili bi ih do 2014... to im mora biti jasno
User avatar
Skijaš
Posts: 13882
Joined: 15/06/2011 09:56
Location: na terenu

#4616 Re: SDP

Post by Skijaš »

Alfons Kauders wrote:
Skijaš wrote:
Alfons Kauders wrote:
znaci bolje bi bilo da su s fahrom? ili da je fahro sa sda?

koja ti je od te dvije opcije bolja?
Odlično postavljen izbor jer to je nažalost realnost na terenu. Mi nemamo dobrih opcija nego samo nekoliko loših, a kada bi SDP ovo proveo na klupi, to bi bila najgora od svih loših. SDP treba pokazati više odlučnosti u odnosu prema SDA, pa neka SDA-ovci sruše kantonalnu Vladu i idu kući a vlast će se formirati sa Radončićevim mufljuzima. Ako smiju, a ne smiju, jer naviklo je to na fotelju i znaju da bi ih Radončićevi nakon ulaska u vlast pojeli žive.

SDP ne koristi dovoljno tu prijetnju Radončićem, a trebali bi.
apsolutno... sdp sa sbb treba imati fer, otvoren odnos, ma sta svi mi mislili o fahri... mora im se staviti do znanja da nisu jedini i da nisu nezamjenjivi...

jos zamislimo ako npr nakon lokalnih izbora, sdp razjebe savez sa sda, prihvati fahru i onda sljedece dvije godine i sdp i sbb pokrenu medijsku kampanju da na sda svale odgovornost za sve propuste... sahranili bi ih do 2014... to im mora biti jasno
Kako god, samo neka pokažu više odlučnosti. Nego, zar ti nisi na džumi ? :-D
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 52750
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#4617 Re: SDP

Post by Chmoljo »

:lol:
User avatar
poznanik
Posts: 6749
Joined: 12/05/2010 16:18
Location: Novo Sarajevo

#4618 Re: SDP

Post by poznanik »

Skijaš wrote:... Mi nemamo dobrih opcija nego samo nekoliko loših, a kada bi SDP ovo proveo na klupi, to bi bila najgora od svih loših. SDP treba pokazati više odlučnosti u odnosu prema SDA, pa neka SDA-ovci sruše kantonalnu Vladu i idu kući a vlast će se formirati sa Radončićevim mufljuzima. Ako smiju, a ne smiju, jer naviklo je to na fotelju i znaju da bi ih Radončićevi nakon ulaska u vlast pojeli žive.

SDP ne koristi dovoljno tu prijetnju Radončićem, a trebali bi.
Alfons Kauders wrote:apsolutno... sdp sa sbb treba imati fer, otvoren odnos, ma sta svi mi mislili o fahri... mora im se staviti do znanja da nisu jedini i da nisu nezamjenjivi...

jos zamislimo ako npr nakon lokalnih izbora, sdp razjebe savez sa sda, prihvati fahru i onda sljedece dvije godine i sdp i sbb pokrenu medijsku kampanju da na sda svale odgovornost za sve propuste... sahranili bi ih do 2014... to im mora biti jasno
Koliko ukupno "odijela" ima SDP, da znamo kad je kraj...?

*editovani "citati", izvinjenje....
Last edited by poznanik on 25/11/2011 12:49, edited 1 time in total.
User avatar
Skijaš
Posts: 13882
Joined: 15/06/2011 09:56
Location: na terenu

#4619 Re: SDP

Post by Skijaš »

poznanik wrote:Koliko ukupno "odijela" ima SDP, da znamo kad je kraj...?
Pogrešno si citirao, a pitanje za odijela je neosnovano. SDP treba da uđe u koaliciju sa crnim vragom ako će se tako napraviti korist ili ograničiti štetu. Ovdje se ne radi o nekakvoj ideološkoj koaliciji niti je to moguće očekivati sa ovako izmaipulisanim narodom koji uporno glasa za pogrešne stranke. Kada kritična masa bude glasala za SDP, neće biti potrebe ni za SDA u vlasti a ni za SBB.
popajic
Posts: 5738
Joined: 16/07/2007 09:55
Location: Sarajevo

#4620 Re: SDP

Post by popajic »

@Alfons
jos zamislimo ako npr nakon lokalnih izbora, sdp razjebe savez sa sda, prihvati fahru i onda sljedece dvije godine i sdp i sbb pokrenu medijsku kampanju da na sda svale odgovornost za sve propuste... sahranili bi ih do 2014... to im mora biti jasno
Mrzim sahrane/ dzenaze , ali bi mi ova legla ko kec na 11 8)
Samo , sa sadasnjim Cerinim , protiv bivsih Cerinih ...jeben vakat kad je to jedini izbor na hastalu ( a izgleda da jeste)
rahmanjin
Posts: 1132
Joined: 21/08/2008 12:59

#4621 Re: SDP

Post by rahmanjin »

Skijaš wrote:
poznanik wrote:Koliko ukupno "odijela" ima SDP, da znamo kad je kraj...?
Pogrešno si citirao, a pitanje za odijela je neosnovano. SDP treba da uđe u koaliciju sa crnim vragom ako će se tako napraviti korist ili ograničiti štetu. Ovdje se ne radi o nekakvoj ideološkoj koaliciji niti je to moguće očekivati sa ovako izmaipulisanim narodom koji uporno glasa za pogrešne stranke. Kada kritična masa bude glasala za SDP, neće biti potrebe ni za SDA u vlasti a ni za SBB.
Koju bolan korist? Sto je SDP-ov direktor EPBiH prodaje struju EPHZHB preko posrednika, i taj je posrednik dobar 10 miliona km? Sto je zaposlena i uza i sira familija? Sto ti po gradu hodaju naoruzani i napadaju ambasade? Hoces jos koristi da nabrojim? A za to nije kriva ni SDA ni HDZ, ni SBB, ni SNSD, ni SDS...
manki
Posts: 2075
Joined: 24/12/2003 00:00
Location: Sarajevo

#4622 Re: SDP

Post by manki »

rahmanjin wrote: Sto ti po gradu hodaju naoruzani i napadaju ambasade? Hoces jos koristi da nabrojim? A za to nije kriva ni SDA ni HDZ, ni SBB, ni SNSD, ni SDS...
Vec SDP? :roll:
User avatar
Alfons Kauders
Posts: 37198
Joined: 24/09/2004 13:39
Location: Glavni Stan NVZ
Contact:

#4623 Re: SDP

Post by Alfons Kauders »

Skijaš wrote:
Alfons Kauders wrote:
apsolutno... sdp sa sbb treba imati fer, otvoren odnos, ma sta svi mi mislili o fahri... mora im se staviti do znanja da nisu jedini i da nisu nezamjenjivi...

jos zamislimo ako npr nakon lokalnih izbora, sdp razjebe savez sa sda, prihvati fahru i onda sljedece dvije godine i sdp i sbb pokrenu medijsku kampanju da na sda svale odgovornost za sve propuste... sahranili bi ih do 2014... to im mora biti jasno
Kako god, samo neka pokažu više odlučnosti. Nego, zar ti nisi na džumi ? :-D
jbg radni dan u firmi, :D nema odmora dok traje obnova... :D

a sve dzume cu nadoknadit kad tad... :D reko sam reisu da udara recke :D
User avatar
Alfons Kauders
Posts: 37198
Joined: 24/09/2004 13:39
Location: Glavni Stan NVZ
Contact:

#4624 Re: SDP

Post by Alfons Kauders »

poznanik wrote:
Skijaš wrote:... Mi nemamo dobrih opcija nego samo nekoliko loših, a kada bi SDP ovo proveo na klupi, to bi bila najgora od svih loših. SDP treba pokazati više odlučnosti u odnosu prema SDA, pa neka SDA-ovci sruše kantonalnu Vladu i idu kući a vlast će se formirati sa Radončićevim mufljuzima. Ako smiju, a ne smiju, jer naviklo je to na fotelju i znaju da bi ih Radončićevi nakon ulaska u vlast pojeli žive.

SDP ne koristi dovoljno tu prijetnju Radončićem, a trebali bi.
Alfons Kauders wrote:apsolutno... sdp sa sbb treba imati fer, otvoren odnos, ma sta svi mi mislili o fahri... mora im se staviti do znanja da nisu jedini i da nisu nezamjenjivi...

jos zamislimo ako npr nakon lokalnih izbora, sdp razjebe savez sa sda, prihvati fahru i onda sljedece dvije godine i sdp i sbb pokrenu medijsku kampanju da na sda svale odgovornost za sve propuste... sahranili bi ih do 2014... to im mora biti jasno
Koliko ukupno "odijela" ima SDP, da znamo kad je kraj...?

*editovani "citati", izvinjenje....
koliko god mu narod skroji... :D
User avatar
Skijaš
Posts: 13882
Joined: 15/06/2011 09:56
Location: na terenu

#4625 Re: SDP

Post by Skijaš »

rahmanjin wrote:
Skijaš wrote:
poznanik wrote:Koliko ukupno "odijela" ima SDP, da znamo kad je kraj...?
Pogrešno si citirao, a pitanje za odijela je neosnovano. SDP treba da uđe u koaliciju sa crnim vragom ako će se tako napraviti korist ili ograničiti štetu. Ovdje se ne radi o nekakvoj ideološkoj koaliciji niti je to moguće očekivati sa ovako izmaipulisanim narodom koji uporno glasa za pogrešne stranke. Kada kritična masa bude glasala za SDP, neće biti potrebe ni za SDA u vlasti a ni za SBB.
Koju bolan korist? Sto je SDP-ov direktor EPBiH prodaje struju EPHZHB preko posrednika, i taj je posrednik dobar 10 miliona km? Sto je zaposlena i uza i sira familija? Sto ti po gradu hodaju naoruzani i napadaju ambasade? Hoces jos koristi da nabrojim? A za to nije kriva ni SDA ni HDZ, ni SBB, ni SNSD, ni SDS...
Ja sam kritikovao SDP zbog nepotizma, zbog Mevlida stvarno nema osnova jer je to propust državnog nivoa vlasti (OBA i SIPA su na državnom nivou) ali hej, nismo svi subjektivni pa da SDP-u na leđa tovarimo i oluju u Genovi.
Post Reply