Fahrin formalni ulazak u politiku - miniSTAR nebezbednosti
-
L@BuD
- Posts: 347
- Joined: 21/04/2010 00:44
#4601 Re: Fahrin formalni ulazak u politiku
Vjeruj da svaka stranka pa i SBB gotovo pod svaku cijenu hoće u vlast.Jedno je priča za javnost drugo stvarnost.
-
kalinkaja
- Posts: 35
- Joined: 25/11/2010 23:01
- Location: lociram se
#4602 Re: Fahrin formalni ulazak u politiku
Nesto mi ovo ne mirise na dobro za simpatizere SDA
http://www.novosti.rs/vesti/planeta.70. ... -koalicija
Iako nisam simpatizer "avaza" ali sam i prije rekla da ce FAHRO biti Numer1 u Bosni, za sada koliko-toliko a na iducim izborima sigurno ce imati titulu "TITO"
http://www.novosti.rs/vesti/planeta.70. ... -koalicija
Iako nisam simpatizer "avaza" ali sam i prije rekla da ce FAHRO biti Numer1 u Bosni, za sada koliko-toliko a na iducim izborima sigurno ce imati titulu "TITO"
-
mesihtrko
- Posts: 341
- Joined: 23/09/2008 01:38
#4603 Re: Fahrin formalni ulazak u politiku
Mali je broj tih koji misle ko ti ,više je onih koji misle da će na sljedećim izborima proći onako kako je sada prošla Sza BIH.kalinkaja wrote:Nesto mi ovo ne mirise na dobro za simpatizere SDA
http://www.novosti.rs/vesti/planeta.70. ... -koalicija
Iako nisam simpatizer "avaza" ali sam i prije rekla da ce FAHRO biti Numer1 u Bosni, za sada koliko-toliko a na iducim izborima sigurno ce imati titulu "TITO"
Sza BiH će vjerovatno vratiti većinu svojih birača ,naročito poslije saznanja da je Fahro Skinuo neke ljude iz SBB-ea a postavio podobne(Kao što su Terzić ,Malkić)
PDV na osnovne namirnice je djelo Terzića,a najviše koristi od istog imaju ovi što danas povećavaju sebi plate.
Običan narod nema ništa od toga .Terzić je trebao prvo da napravi socijalni program da bi zaštitio građane ,pa tek onda uvesti PDV i to sa različitim stopama
-
5 0 5
- Posts: 15203
- Joined: 14/10/2007 20:58
#4604 Re: Fahrin formalni ulazak u politiku
joeaziz wrote:Jedna markica za Дневни Аваз, je markica protiv Bosne i Hercegovine !!
Ovo terba isprintati i polijepiti svuda gdje se prodaje ta novina.
-
joeaziz
- Posts: 472
- Joined: 30/08/2008 20:46
#4605 Re: Fahrin formalni ulazak u politiku
sbb ce sigurno znacajno stagnirati, vjerovatno i prestati da postoji (sta drugo ocekivati od stranke cija su udarna snaga krezavi rile kuravic i klimaktericna ismeta dervoz kurvavac), a sbih se nece oporaviti. naprotiv. ovo baziram na izbornom rezultatu sbih prije osam godina, kad nije bilo harisa, i prije cetri godine sa harisom. prognoze su da ostarjeli i prolupali haris za cetri godine nece biti u stanju da svojoj usranci donese neki rezultat koji je na nivou ovogodisnjeg.
sto se tice gusinjca, on ce i dalje, ako potraje, uzimati glasove siptara i sandzaklija, mada je pitanje kolika je izlaznost a i elemntarna pismenost te biracke populacije.
u ovom momentu se cini da je skoro dvanaest sati i da ce konji uskoro pretvoriti u miseve, kocije u bundeve, tornjevi u stecajnu masu, avaz u brend u vlasnistvu razvojne banke.
a sbb?
jebes ih, napucati bosom nogo u golu guzicu..
sto se tice gusinjca, on ce i dalje, ako potraje, uzimati glasove siptara i sandzaklija, mada je pitanje kolika je izlaznost a i elemntarna pismenost te biracke populacije.
u ovom momentu se cini da je skoro dvanaest sati i da ce konji uskoro pretvoriti u miseve, kocije u bundeve, tornjevi u stecajnu masu, avaz u brend u vlasnistvu razvojne banke.
a sbb?
jebes ih, napucati bosom nogo u golu guzicu..
- Neelix
- Posts: 11864
- Joined: 15/12/2006 14:08
- Location: Ostani uz mene, i puni mi redenik
- Contact:
#4606 Re: Fahrin formalni ulazak u politiku
jelde, a sdp ce suvereno vladati narednih 200 godina, i svi cemo zivjeti u zdravlju i sreci, na svijetu nece biti gladi i ozonske rupe ce se zacepiti
sta je bilo kad si se probudio
sta je bilo kad si se probudio
- astala_vistala
- Posts: 1604
- Joined: 17/11/2009 23:31
- Location: Namibija
#4607 Re: Fahrin formalni ulazak u politiku
Imam osjecaj da se mogi forumasi "BOJE" Fahre i ovo par strana unazad sto sam procito uglavnom je propaganda na SDP-ovskom forumu,al svi malo upuceniji forumasi znaju da ga fahro debelo drzi u saci.
Evo vam jedan primjer,prije par godina ako se neko moze sjetiti na alipasinu je pocela gradnja jednog velikog projetka,kojeg je moj amidza poceo da pravi,od kredita je vec uplaceno u firme bilo oko milion maraka,jedan dio dozvola je dobio od tadasnjeg nacelnika pogodite koga? Damira Hadzica,uglavnom sve je islo svojim tokom betonska konstrukcija je bila napravljena,otisao fino covijek da dobije ostatak papira za sve sto on pravi,medjutim slavni SDP-ovac mu je trazio jos 200 000 hiljada maraka da bi dobio ostatak papira,covijek mu nije mogao isplatiti jer i sto je imao para od kredita je bilo,nedugo zatim dosla je inspekcija,citav objekt je srusen,Amidza mi tesko obolio od sikiracije i umro.
eto samo jedan primjer iako ih znam jos dosta,jednostavno morate znati da su kod nas svi isti i sve je to isto sranje ko god se docepa vlasti maximalno je koristi i iskoristi u svoje privatne svrhe.
Evo vam jedan primjer,prije par godina ako se neko moze sjetiti na alipasinu je pocela gradnja jednog velikog projetka,kojeg je moj amidza poceo da pravi,od kredita je vec uplaceno u firme bilo oko milion maraka,jedan dio dozvola je dobio od tadasnjeg nacelnika pogodite koga? Damira Hadzica,uglavnom sve je islo svojim tokom betonska konstrukcija je bila napravljena,otisao fino covijek da dobije ostatak papira za sve sto on pravi,medjutim slavni SDP-ovac mu je trazio jos 200 000 hiljada maraka da bi dobio ostatak papira,covijek mu nije mogao isplatiti jer i sto je imao para od kredita je bilo,nedugo zatim dosla je inspekcija,citav objekt je srusen,Amidza mi tesko obolio od sikiracije i umro.
eto samo jedan primjer iako ih znam jos dosta,jednostavno morate znati da su kod nas svi isti i sve je to isto sranje ko god se docepa vlasti maximalno je koristi i iskoristi u svoje privatne svrhe.
- dr.gog
- Posts: 4960
- Joined: 09/09/2007 12:52
- Location: S@nitet-X
- Grijem se na: briketi kanabisa
- Horoskop: Vodolija
#4608 Re: Fahrin formalni ulazak u politiku
Mi dobri , a ti Fadile(Mandala) Avdiću?joeaziz wrote:krezavi rile kuravic i klimaktericna ismeta dervoz kurvavac, ostarjeli i prolupali haris ...usranci
sto se tice gusinjca...glasove siptara i sandzaklija, ..elementarna pismenost te biracke populacije.
jebes ih, napucati bosom nogo u golu guzicu..
...bem ti sunce
- nikad_vise
- Posts: 2015
- Joined: 20/09/2010 22:35
#4609 Re: Fahrin formalni ulazak u politiku
Ko je ovaj Ademovic jel crveni ?
SDP podržao bivšeg šefa tajne policije SDA Kemala Ademovića
Iako je u domaćoj javnosti tek ovlaš popraćen, još jedan neuspio pokušaj da bude izabran predsjednik Kluba Bošnjaka u Skupštini Kantona Sarajevo pokazao je političke trendove koji bi iza sebe mogli ostaviti dramatične posljedice na Federaciju BiH, ali i državu BiH.
Na neuspjelom pokušaju izbora prvog Bošnjaka u Skupštini KS, naime, prvi put se sasvim ozbiljno pokazalo koliko su elastični stavovi Socijaldemokratske partije (SDP) i njenog lidera Zlatka Lagumdžije da u formiranju buduće vlasti nikada neće pristati na samoubilačku koaliciju nacionalističkih blokova po modelu 2B, 2S i 2H.
Za koga su glasali SDP-ovci? Ni manje ni više nego za Kemu Ademovića, bivšeg direktora omrznute i teško kompromitirane tajne policije SDA, poznatije pod imenom AID.
Taj nekadašnji sarajevski heroj i komandant Specijalne jedinice MUP-a RBiH, nakon rata pristao je da ga politički pokrovitelji iz SDA izmanipuliraju i pretvore u opasnog i beskompromisnog stranačkog policajca.
U vrijeme njegove velike moći desila su se ubistva pomoćnika direktora AID-a Nedžada Ugljena i doministra unutrašnjih poslova FBiH Joze Leutara, koja nikada nisu do kraja razriješena, te mračni slučajevi "Herende", "Ševe" i "Pogorelica". Uz to, brojni mediji i političari dodatno su Ademovića optuživali za opstruiranje istrage i zaštitu od otkrivanja ubica Nedžada Ugljena.
To je, dakle, bilo doba onog najgoreg što je tajna policija SDA ikada uradila, a što je našu državu i naročito Bošnjake vrlo skupo koštalo na međunarodnom i unutrašnjem planu.
Činjenica da je on postao prihvatljiv SDP-u, i to s pedigreom direktora AID-a - zapadni diplomati i mediji nazivali su AID i "tajnom muslimanskom policijom" koja je pod velikim međunarodnim pritiskom morala biti ukinuta kao takva - otvara zabrinjavajuću dilemu hoće li u tom smislu do sada neukaljani SDP davati svoj pečat na političku aboliciju kadrova koji se vade iz poratnog naftalina i svojim zadahom iritiraju i domaću i stranu javnost i političke faktore.
Ostaje briga
Lagumdžijina je osobna politička briga kako će to i u Ademovićevom i u nekim novim slučajevima u budućnosti provesti unutar samog SDP-a.
Ali, ostaje opća briga koliko će štete imati Bošnjaci ako u prvi plan počnu izbijati kompromitirani radikalni kadrovi i ko na taj način ima pravo da izaziva posljedične pritiske prema Bošnjacima i njihovu političku izolaciju.
Razlika između Kenana i Kemala
Ogromna je personalna i simbolička razlika između Kemala Ademovića, bivšeg AID-ovca i partijskog policajca, i njegovog prezimenjaka Kenana, člana SBB BiH i, također, kandidata za predsjednika Kluba Bošnjaka, mladog advokata i magistra univerziteta u Bolonji i Londonu.
SDP je, dakle, imao priliku da bira mladog i stručnog čovjeka, politički neokaljanog, a glasao je za starog i profanisanog bivšeg šefa tajne policije SDA.
- Chmoljo
- Administrativni siledžija u penziji
- Posts: 52749
- Joined: 05/06/2008 03:41
- Location: i vukove stid reći odakle sam...
#4610 Re: Fahrin formalni ulazak u politiku
zato što nije izabran Fahrin čovjek.alternativni wrote:A komentar o tome si napisao na Fahrinoj temi zato sto... ? ............. ?
- nikad_vise
- Posts: 2015
- Joined: 20/09/2010 22:35
#4611 Re: Fahrin formalni ulazak u politiku
Chmoljo wrote:zato što nije izabran Fahrin čovjek.alternativni wrote:A komentar o tome si napisao na Fahrinoj temi zato sto... ? ............. ?
chmoljo kralju znas me u dusu
ruku na srce nije ni avazovo maslo za ramazana
p.s.i daj broj bankovnog racuna i reci iznos koji treba biti uplacen da promjenis ime teme
-
Alfa_Ze
- Posts: 1284
- Joined: 04/05/2006 15:09
#4612 Re: Fahrin formalni ulazak u politiku
A Fahri za ulazak u VLAST, nemoze pomoci ni Vidovita Kleopatra !!Chmoljo wrote:zato što nije izabran Fahrin čovjek.alternativni wrote:A komentar o tome si napisao na Fahrinoj temi zato sto... ? ............. ?
- nikad_vise
- Posts: 2015
- Joined: 20/09/2010 22:35
#4613 Re: Fahrin formalni ulazak u politiku
ajd zacas skokni do teme apsurd SDP-aAlfa_Ze wrote:A Fahri za ulazak u VLAST, nemoze pomoci ni Vidovita Kleopatra !!Chmoljo wrote:zato što nije izabran Fahrin čovjek.alternativni wrote:A komentar o tome si napisao na Fahrinoj temi zato sto... ? ............. ?![]()
![]()
sto se tice fahre njemu i ne treba kleopatrina pomoc
da tema ne ode u off ev malo da se vratimo SBB
i jos da dodamo..3. decembar 2010. godine
Neophodno je da se osobama s invaliditetom omogući ravnopravno sudjelovanje u društvenom životu
U povodu Međunarodnog dana osoba s invaliditetom Savez za bolju budućnost BiH uputućuje čestitku svim osobama koje obilježavaju ovaj Dan.
Međunarodni dan osoba s invaliditetom prilika je da se ukaže važnost podizanja svijesti o problemima sa kojima se invalidne osobe svakodnevno susreću. Neophodno je da se osobama s invaliditetom omogući jednako ostvarivanje ljudskih prava i ravnopravno sudjelovanje u društvenom životu.
01. decembar 2010. godine
Sretna Hanuka
Svim pripadnicima Jevrejske zajednice u Bosni i Hercegovini Savez za bolju budućnost BiH upućuje najiskrenije čestitke povodom Hanuke, praznika svjetlosti.
- nikad_vise
- Posts: 2015
- Joined: 20/09/2010 22:35
#4614 Re: Fahrin formalni ulazak u politiku
http://www.sarajevo-x.com/bih/politika/clanak/071202023alternativni wrote:Jel ovo crni humor ili sta vec?3. decembar 2010. godine
Neophodno je da se osobama s invaliditetom omogući ravnopravno sudjelovanje u društvenom životu
U povodu Međunarodnog dana osoba s invaliditetom Savez za bolju budućnost BiH uputućuje čestitku svim osobama koje obilježavaju ovaj Dan.
Međunarodni dan osoba s invaliditetom prilika je da se ukaže važnost podizanja svijesti o problemima sa kojima se invalidne osobe svakodnevno susreću. Neophodno je da se osobama s invaliditetom omogući jednako ostvarivanje ljudskih prava i ravnopravno sudjelovanje u društvenom životu.
Mogli su onda Jevrejima cestitati dan holokausta
http://www.slavonski-brod.hr/index.php? ... temid=2118"On je svim osobama s invaliditetom u BiH čestitao Dan invalida, sa željom i nadom da će i država BiH svojim većim zalaganjem i angažmanom doprinijeti poboljšanju njihovog ukupnog položaja, a sve u skladu s međunarodnim konvencijama koje od svih svojih članica traže i zahtijevaju poštivanje i zaštitu osnovnih ljudska prava, posebno invalidnih osoba."
uglavnom imas jos masu linkova gdje se cestita taj dan..jest apsurd al valjda je to neki vid solidarnosti..Uz čestitku za međunarodni dan invalida gradonačelnik je članovima Povjerenstva čestitao i na izradi prvog Vodiča koji će se uskoro pojaviti u tiskanom izdanju.
bez potrebe da zachatavamo temu s necim sto vec nije predvidjeno u naslovu,svakako da mozes vise o ovome potraziti na netu..
-
popajic
- Posts: 5738
- Joined: 16/07/2007 09:55
- Location: Sarajevo
#4615 Re: Fahrin formalni ulazak u politiku
Nije za smijeh, ali moram...alternativni wrote:Jel ovo crni humor ili sta vec?3. decembar 2010. godine
Neophodno je da se osobama s invaliditetom omogući ravnopravno sudjelovanje u društvenom životu
U povodu Međunarodnog dana osoba s invaliditetom Savez za bolju budućnost BiH uputućuje čestitku svim osobama koje obilježavaju ovaj Dan.
Međunarodni dan osoba s invaliditetom prilika je da se ukaže važnost podizanja svijesti o problemima sa kojima se invalidne osobe svakodnevno susreću. Neophodno je da se osobama s invaliditetom omogući jednako ostvarivanje ljudskih prava i ravnopravno sudjelovanje u društvenom životu.
Mogli su onda Jevrejima cestitati dan holokausta
-
djes_ba
- Posts: 666
- Joined: 25/08/2009 17:22
#4616 Re: Fahrin formalni ulazak u politiku
reko sam da se nevracam u ovaj dio foruma zbog nekih ljudi ali
http://www.sarajevo-x.com/bih/politika/clanak/101210052
sta reci ljudi su sve rekli 2.2
kako mu je zabio do.....
http://www.sarajevo-x.com/bih/politika/clanak/101210052
sta reci ljudi su sve rekli 2.2
kako mu je zabio do.....
-
Alfa_Ze
- Posts: 1284
- Joined: 04/05/2006 15:09
#4617 Re: Fahrin formalni ulazak u politiku
Ovo treba ARHIVIRATI i na drugi nacin, zbog FahrA i njegovih ''jurisnika'' !!djes_ba wrote:reko sam da se nevracam u ovaj dio foruma zbog nekih ljudi ali
http://www.sarajevo-x.com/bih/politika/clanak/101210052
sta reci ljudi su sve rekli 2.2![]()
![]()
![]()
![]()
kako mu je zabio do.....
Rasvijetliti '' lik i djelo '' utemeljitelja !!WikiLeaks, 10.decembar 2010.
Prva depeša iz Sarajeva (Charles English: Detaljan uvid u političku scenu u BiH
)
O Radončiću, Džaferoviću, reisu, Duški Jurišić...
Danas je objavljena prva depeša iz Ambasade Sjedinjenih Američkih Država u Sarajevu. Datira od 2. februara ove godine. Tadašnji ambasador Charles L. English izvještava State Department o novoj partiji kod Bošnjaka "koju vodi moćni, navodno korupmirani i ponekad osvetoljubivi medijski modul Fahrudin Radončić".
"Nova partija će kreirati novu pukotinu na bošnjačkoj političkoj sceni, naročito tokom kampanje za izbore 2010. Radončić također uživa podršku lidera Islamske zajednice (reisa Mustafe ef. Cerića, op. F. B.). Također, Radončić posjeduje i direktno kontrolira najtiražnje dnevne novine u BiH što je osigurati da se poruka njegove kampanje dobro propagira", kaže ambasador English u svojoj povjerljivoj depeši.
Radončićeva reputacija upetljanog u upitne poslovne sa partnerima iz političkog spektra, kombinirana sa snažnom željom da utječe na pravosuđe kako bi izbjegao procesuiranje zbog korupcije, sugerira kako će tražiti političke saveznike za projekte od lične koristi, radije nego partnere na ideološkoj i etničkoj osnovi, piše u depeši.
Apatični glasači namamljeni na ekonomiju
"Iako je prerano da za konretne procjene, Radončićeva partija će uzeti glasove primarno od Stranke za BiH Harisa Silajdžića, kao i od apatičnih glasača namamljenjih njegovim zavjetom da će poboljšati ekonomiju", stoji u rezimeu depeše u kojoj se nadugačko i naširoko obrazlažu veze Radončića sa ostalim političkim partijama, ali i sa poglavarom Islamske zajednice u BiH.
U depeši piše kako je Radončić izrastao iz relativnog siromaštva i nejasnoća nakon rata 1992-95. i postao osnivač i vlasnik vodeće izdavačke kuće, Avaza, najpoznatije po istoimenoj dnevnoj novini. Uspjeh Avaza, raportira English, dao je Radončiću značajnu kontrolu medija u Bošnjaka.
"Stoga se Avaz pokazao kao moćno oružje protiv Radončićevih protivnika, naročito političkih autoriteta koji istražuju njegove uloge u korupcijskim skandalima", zaključuje američki diplomata.
Iako Radončić lično nije politički veteran, kroz Avaz je, pojašnjava English, igrao aktivnu ulogu u politici duže od deceniju, dok su se bošnjački političari otimali za njegovu podršku. Kandidati koje je Avaz favorizirao kod Bošnjaka u izboru članova Predsjedništva BiH - najskorije Harisa Silajdžića u 2006. - obično su uspijevali na izborima. English dodaje kako je Radončić uzgojio međunarodna poznanstva, a Sead Numanović, glavni i odgovorni urednik Avaza, jedan je od ljudi u BiH sa najvećim brojem poznanstava.
Upletenost u korupciju preko Razvojne banke
"Radončić je, široko je rasprostranjeno mišljenje, upleten u korupciju, a najočiti je primjer njegove uloge u skandalu sa Razvojnom bankom Federacije BiH. Radončić je priznao da je unajmio Ramiza Džaferovića, člana SDA, direktora RBFBiH, za reviziju Avaza kroz Džeferovićevu ličnu revizorsku kompaniju. U isto vrijeme, Džaferović je kroz RBFBiH Radončiću dao zajam od 22,5 miliona maraka za gradnju Radončićevog tornja u Sarajevu. Također, mediji su nedavno izvijestili o navodnoj Radončićevoj vezi sa međunarodnim dilerom droge Kelmendijem, što je rezultiralo ogroman napad sa stranica Avaza na policijske dužnosnike koji su radili na slučaju.
Također, osoblje Ureda visokog predstavnika nedavno je povezalo Radončića sa međunarodnim peračima novca. Ovaj navod, koji je procurio do medija, iskra je koja je buknula u kampanju protiv prvog zamjenika visokog predstavnika (Raffija Gregoriana), uposlenika State Depertmenta, što na neki način potkopava Radončićeve tvrdnje da će jedan od njegovih prioriteta biti saradnja sa međunarodnom zajednicom", piše u depeši.
Charles English analizira potom kako je došlo do formiranja nove stranke u septembru 2009.
"Radončić, gotovo je sigurno, traži politički status kako bi se osigurao od istraga nelegalnih poslova kroz upravljanje vladom i utjecaja na pravosuđe. K tome još, sad je za njega pravo vrijeme da uđe u politiku, s obzirom da drugi mediji pišu kako Radončićev posao opada a najbliži rival, Oslobođenje, Avaz rapidno stiže prodajom", piše u depeši, a English piše kako pragmatični Radončić ulazi u politiku kako bi našao pouzdane partnere gdje god ih može naći, bez obzira na ideologiju i etnički background.
Savezništvo sa Miloradom Dodikom
"Ovaj pristup odvest će ga u savezništvo sa premijerom Republike Srpske Miloradom Dodikom, koji je također sav u biznisu, a i sam je pod istragom za korupciju. Stoga je Dodiku Radončić idealan politički sagovornik", piše u Englishovoj depeši. Potom se spominje kako je Radončić Amerikancima rekao kako se u januaru 2010. susreo sa Dodikom, kao i sa predsjednikom Hrvatske demokratske zajednice Draganom Čovićem - koji je takđer optužen za korupciju i koji kuje zajedničke planove sa Dodikom. I koji ima dobre odnose sa obojicom.
English spominje i poznate ličnosti koje su se u vrijeme pisanja ove depeše već uključili u SBB - poput Harisa Bašića, Adnana Terzića, ali i spominje njegov snažan sandžački naglasak koji je stran većini Bosanaca.
"Štaviše, nedostaje mu lična harizma i generalno se ne osjeća ugodno sa sagovornicima koji se ne slažu sa njim", napisao je English o Radončiću, dodavši kako je ekonomija jedna od glavnih predizbornih tema Avaza, kao i insistiranje na nekompetentnosti aktuelnih lidera, poglavito bošnjačkog člana Predsjedništva BiH Harisa Silajdžića.
Također, English primjećuje kako je Islamska zajednica, koja je prije podržavala Silajdžića, sada podržava Radončića.
Ocrnjivanje Silajdžića
"Avaz konstantno ocrnjuje Silajdžića nazivajući ga lažljivim predsjednikom i mafijaškim kumom koji krade od sirotinje. Radončić također želi sebe pozicionirati kao ključnog sagovornika među Bošnjacima kod američke vlade, umjesto samoproglašenog Silajdžića. Tako je u februaru bio u Washingtonu na molitvenom doručku, a održao je i govor u Američkom institutu za mir, o čemu je štampa naširoko izvještavala", prenosi English.
Sada već bivši američki ambasador u BiH primjećuje kako se bliskost između reisa Cerića i Radončića očituje i donacijom jednom miliona maraka za središte Rijaseta u Sarajevu. English primjećuje kako je reis Cerić jedina javna ličnost koju Avaz nikad nije kritizirao, kako je reis redovan na naslovnim stranama, kako se redovno izvještava sa njegovih putovanja i napadaju mediji koji ga kritiziraju. English podsjeća kako je Avaz čak "drugačije interpretirao" osudu iz februara 2009. kada je imam iz Travnika osuđen za pedofiliju.
"Radončić je otvoreno prenosio reisov povik protiv islamofobije, a posljednji slučaj je napad na bivšu glavnu i odgovornu urednicu Federalne televizije Dušku Jurišić, koja je izvještavala o Radončićevoj ulozi u skandalu sa Razvojnom bankom Federacije BiH. Radončić je izjavio da 'ne možemo dozvoliti osobama koje nisu muslimani da budu urednici u našoj islamskoj zajednici'. Svaka otvorena podrška Radončićevoj partiji dala bi Radončiću dodatni podsticaj među glasačima vjernicima koji Tihića vide kao isuviše sekularnog", kaže English, napominjući kako mu je zamjenik predsjednika SDA Asim Sarajlić prepričao dijalog između reisa Cerića i Fahrudina Radončića.
Dijalog sa prijema
"Reis je na prijemu rekao Radončiću da ga ljudi moraju vidjeti u džamiji. 'Ali reis efendija, ja ne znam nijednu molitvu!' kazao je Radončić reisu. Kasnije, teatralno, tokom ručka sa zamjenicom šefa misije u Ambasadi SAD-a Radončić je držao podignutu čašu i rekao: 'Ne mogu ja podržavati radikalni islam. Ja bih bio njihova prva žrtva!", prenosi prva depeša iz Ambasade u Sarajevu objavljena na WikiLeaksu.
Iako Radončić, piše English dalje, najviše trenutno ratuje sa Strankom demokratske akcije, najduži animozitet sa drugom značajom strankom u Federaciji, Socijaldemokratskom partijom, koja proizilazi iz njegovoj ličnog animoziteta spram predsjednika SDP-a Zlatka Lagumdžije. Ipak, on je na sastanku sa zamjenicom šefa misije istinski šokirao i glavnog urednika Avaza Numanovića kad je rekao kako se navodno susreo sa Zlatkom Lagumždijom i dva sata razgovarao o potencijalnim postizbornim koalicijama.
"I pored toga, to što Avaz konstantno omalovažava Lagumdžiju i Silajdića, kao i zbog Radončićevih veza sa reisom, koji je također u sukobu sa obojicom - čini malo vjerovanim da će bilo koja partija željeti sarađivati sa njim nakon izbora", kaže English.
Odvratno, ali pragmatično
Na koncu, u zaključku English kaže: "Koliko god odvratno bilo nama ili drugima - ukoliko Radončić osvoji dovoljno glasova na oktobarskim izborima te se priključi vladajućoj koaliciji na državnom i federalnom nivou, njegova komparativna prednost što nema neslaganja sa liderima u Republici Srpskoj, kao i pragmatični pristup pitanjima koja se tiču ekonomskog razvoja i ustavnih reformi, kao i evropatlantskih integracija, možda bi mogli doprinijeti, kratkoročno gledajući, mirnijoj situaciji u Bosni i Hercegovini".
Svakoga dana, u svakom pogledu, sve vise napredujemo !!
- Entropio
- Posts: 8029
- Joined: 21/11/2010 21:49
- Vozim: njemackog premiuma
- Horoskop: TDI
- ultima_palabra
- Posts: 59308
- Joined: 15/12/2008 16:53
#4619 Re: Fahrin formalni ulazak u politiku
Ubi ga English nogama
Mada zadnja rečenica govori mnogo o Amerikancima i diplomatiji uopšte 
- Chmoljo
- Administrativni siledžija u penziji
- Posts: 52749
- Joined: 05/06/2008 03:41
- Location: i vukove stid reći odakle sam...
#4620 Re: Fahrin formalni ulazak u politiku
koliko god to nama bilo ODVRATNO...ultima_palabra wrote:Ubi ga English nogamaMada zadnja rečenica govori mnogo o Amerikancima i diplomatiji uopšte
-
popajic
- Posts: 5738
- Joined: 16/07/2007 09:55
- Location: Sarajevo
#4621 Re: Fahrin formalni ulazak u politiku
Meni se cini da su ove nejasnoce vrlo jasne ...ali , nek im budeU depeši piše kako je Radončić izrastao iz relativnog siromaštva i nejasnoća nakon rata 1992-95. i postao osnivač i vlasnik vodeće izdavačke kuće, Avaza,
-
zulfo
- Posts: 420
- Joined: 09/01/2009 11:00
#4622 Re: Fahrin formalni ulazak u politiku
Mojne tako Fahro sad nema ništa sa Avazom, znaš da je radnu knjižicu prenio u stranku, a kako stranka ide strmoglavo za očekivat je da će se na kraju prijavit na biro za zapošljavanje.
HA ; HA ;HA
HA ; HA ;HA
-
zulfo
- Posts: 420
- Joined: 09/01/2009 11:00
#4623 Re: Fahrin formalni ulazak u politiku
do juće kritikovao Čovića sa sad
Radončić traži da se Tihić i Lagumdžija unište
Miloradu Dodiku i Draganu Čoviću priključio se Fahrudin Radončić, vlasnik „Avaza", stavljajući im svoju stranku na raspolaganje. Prema dobro obaviještenim izvorima, Radončić u razgovorima s Dodikom i Čovićem insistira da njih trojica naprave koaliciju s tim što će „posebnim metodama" priključiti još nekoliko manjih stranaka. Ukoliko to ne prođe, onda treba učiniti sve da se nova vlast još dugo ne formira kako bi se isprovocirali vanredni izbori, a do tada zadržao status kvo.
Izvori „Sana" kažu da Radončić traži da se SDA već u startu otjera u opoziciju kako bi Sulejman Tihić i Bakir Izetbegović bili ne samo uništeni nego i dokrajčeni. S druge strane, on traži da se Lagumdžija na svaki način privuče, uvede u novu vlast i da mu se onda zada udarac koji će ga za sva vremena skloniti s političke scene, a njegovu stranku gurnuti na marginu. Ovo treba vezati uz njegove poznate stavove da će svakako raznijeti i Tihića i Lagumdžiju koji su mu najveća prepreka u ostvarivanju ličnih interesa.
Problem mu predstavlja američki stav prema njemu - upetljan je u teški kriminal, a kada je politika u pitanju Radončić jednim okom gleda u reisa Mustafu Cerića, a drugim namiguje Dodiku i Čoviću.
Radončić traži da se Tihić i Lagumdžija unište
Miloradu Dodiku i Draganu Čoviću priključio se Fahrudin Radončić, vlasnik „Avaza", stavljajući im svoju stranku na raspolaganje. Prema dobro obaviještenim izvorima, Radončić u razgovorima s Dodikom i Čovićem insistira da njih trojica naprave koaliciju s tim što će „posebnim metodama" priključiti još nekoliko manjih stranaka. Ukoliko to ne prođe, onda treba učiniti sve da se nova vlast još dugo ne formira kako bi se isprovocirali vanredni izbori, a do tada zadržao status kvo.
Izvori „Sana" kažu da Radončić traži da se SDA već u startu otjera u opoziciju kako bi Sulejman Tihić i Bakir Izetbegović bili ne samo uništeni nego i dokrajčeni. S druge strane, on traži da se Lagumdžija na svaki način privuče, uvede u novu vlast i da mu se onda zada udarac koji će ga za sva vremena skloniti s političke scene, a njegovu stranku gurnuti na marginu. Ovo treba vezati uz njegove poznate stavove da će svakako raznijeti i Tihića i Lagumdžiju koji su mu najveća prepreka u ostvarivanju ličnih interesa.
Problem mu predstavlja američki stav prema njemu - upetljan je u teški kriminal, a kada je politika u pitanju Radončić jednim okom gleda u reisa Mustafu Cerića, a drugim namiguje Dodiku i Čoviću.
-
zulfo
- Posts: 420
- Joined: 09/01/2009 11:00
#4624 Re: Fahrin formalni ulazak u politiku
Ništa od koalicije
U njihovom kolu i po njihovim notama i nalozima svojih podgoričko - beogradskih nalogodavaca igra i Fahrudin Radončić, vlasnik „Avaza", zadužen da preko svog stranačkog biltena unosi što veći haos u Federaciji BiH, posebno među Bošnjake i što više ih radikalizuje. Kako je „San" jučer objavio, a prema našim izvorima iz „Avaza", Radončićev je plan da se već u startu SDA gurne u opoziciju gurne, a da se SDP privuče i onda u pogodnom trenutku se ova trojka obračuna s vrhom te stranke, prvenstveno Zlatkom Lagumdžijom.
Sve ovo i bukvalno je jučer preko beogradskih medija potvrdio Rajko Vasić, izvršni sekretar SNSD-a, koji, inače, govori ono što mu Dodik naredi. On je kazao da SNSD nema namjeru da pravi bilo kakvu programsku koaliciju sa SDP-om jer je to, kako je kazao, najcrnja najbošnjačkija partija.
Nekoliko priručnih Srba ili Hrvata ne može SDP-u obezbijediti legitimitet multietničke stranke niti s nje skinuti etiketu najbošnjačkije stranke - kazao je Vasić i dodao:
- Mi smo prije izbora, pola u šali, pola u zbilji, govorili Nikoli Špiriću da će čitavu 2011. godinu biti predsjedavajući Vijeća ministara BiH.
Šta je konačni cilj
- Postoji mogućnost održavanja vanrednih izbora. SNSD se neće ponašati udarnički i nastojati po svaku cijenu da formira vlast na nivou BiH. Nama je najpreča Republika Srpska, a zajednički organi ako mogu, kako mogu i kada mogu - naglasio je Vasić i dodao da nije ni bilo pregovora između SNSD-a i SDP-a nego običnih protokolarnih razgovora.
- Oni su nama dali papir na kojem su njihovi stavovi poput hitnih ustavnih promjena, hitnog formiranja Vijeća ministara, sprovođenja presude Sejdić - Finci, izbora članova Predsjedništva BiH u Parlamentu, zatim formiranje savjeta za ustavne promjene i svašta nešto...To je za nas neprihvatljivo - poručio je jučer Vasić preko beogradskih medija.
SDP čije je Predsjedništvo jučer poslijepodne zasjedalo nije, makar javno, na reagovao na ovaj istup izvršnog sekretara SNSD-a. Nije reagovao ni SDA niti neko iz međunarodne zajednice. Jedino je visoki predstavnik Valentin Incko preko njemačkog lista FAZ, upozorio Milorada Dodika i Dragana Čovića ( intervju objavljujemo na 2. strani).
Kako saznajemo, Dodik, Čović i Radončić na sve načine sada pokušavaju da formirao koaliciju i većinu u Parlamentu BiH pa su poslanicima iz nekih manjih stranaka stigle i konkretne ponude. Međutim, ni matematički se njihova koalicija u Predstavničkom domu ne može uspostaviti.
Na kraju, odgovor na pitanje šta povezuje Dodika, Čovića i Radončića lako je dokučiti. Oni žele sebi osigurati teritoriju na kojoj bi apsolutno vladali, preuzeti kontrolu nad pravosuđem, na taj način riješiti probleme koje imaju zbog sudara sa zakonima i spasiti ogromno sumnjivo stečeno bogatstvo.
S.N.
U njihovom kolu i po njihovim notama i nalozima svojih podgoričko - beogradskih nalogodavaca igra i Fahrudin Radončić, vlasnik „Avaza", zadužen da preko svog stranačkog biltena unosi što veći haos u Federaciji BiH, posebno među Bošnjake i što više ih radikalizuje. Kako je „San" jučer objavio, a prema našim izvorima iz „Avaza", Radončićev je plan da se već u startu SDA gurne u opoziciju gurne, a da se SDP privuče i onda u pogodnom trenutku se ova trojka obračuna s vrhom te stranke, prvenstveno Zlatkom Lagumdžijom.
Sve ovo i bukvalno je jučer preko beogradskih medija potvrdio Rajko Vasić, izvršni sekretar SNSD-a, koji, inače, govori ono što mu Dodik naredi. On je kazao da SNSD nema namjeru da pravi bilo kakvu programsku koaliciju sa SDP-om jer je to, kako je kazao, najcrnja najbošnjačkija partija.
Nekoliko priručnih Srba ili Hrvata ne može SDP-u obezbijediti legitimitet multietničke stranke niti s nje skinuti etiketu najbošnjačkije stranke - kazao je Vasić i dodao:
- Mi smo prije izbora, pola u šali, pola u zbilji, govorili Nikoli Špiriću da će čitavu 2011. godinu biti predsjedavajući Vijeća ministara BiH.
Šta je konačni cilj
- Postoji mogućnost održavanja vanrednih izbora. SNSD se neće ponašati udarnički i nastojati po svaku cijenu da formira vlast na nivou BiH. Nama je najpreča Republika Srpska, a zajednički organi ako mogu, kako mogu i kada mogu - naglasio je Vasić i dodao da nije ni bilo pregovora između SNSD-a i SDP-a nego običnih protokolarnih razgovora.
- Oni su nama dali papir na kojem su njihovi stavovi poput hitnih ustavnih promjena, hitnog formiranja Vijeća ministara, sprovođenja presude Sejdić - Finci, izbora članova Predsjedništva BiH u Parlamentu, zatim formiranje savjeta za ustavne promjene i svašta nešto...To je za nas neprihvatljivo - poručio je jučer Vasić preko beogradskih medija.
SDP čije je Predsjedništvo jučer poslijepodne zasjedalo nije, makar javno, na reagovao na ovaj istup izvršnog sekretara SNSD-a. Nije reagovao ni SDA niti neko iz međunarodne zajednice. Jedino je visoki predstavnik Valentin Incko preko njemačkog lista FAZ, upozorio Milorada Dodika i Dragana Čovića ( intervju objavljujemo na 2. strani).
Kako saznajemo, Dodik, Čović i Radončić na sve načine sada pokušavaju da formirao koaliciju i većinu u Parlamentu BiH pa su poslanicima iz nekih manjih stranaka stigle i konkretne ponude. Međutim, ni matematički se njihova koalicija u Predstavničkom domu ne može uspostaviti.
Na kraju, odgovor na pitanje šta povezuje Dodika, Čovića i Radončića lako je dokučiti. Oni žele sebi osigurati teritoriju na kojoj bi apsolutno vladali, preuzeti kontrolu nad pravosuđem, na taj način riješiti probleme koje imaju zbog sudara sa zakonima i spasiti ogromno sumnjivo stečeno bogatstvo.
S.N.
-
malischa
- Posts: 94
- Joined: 22/09/2010 20:42
#4625 Re: Fahrin formalni ulazak u politiku
taj ti je "San" isto sto i "Avaz". najobicnije propagandno smece
