Meni je crni bio na pameti, taj je 141komi wrote:meni je jedan broj upao u wc šolju... ili je to bio broj 142 posvećen punkunellington wrote:To je broj 141komi wrote: čitav broj SF siriusa je bio posvećen eroticii sexu budućnosti...
mislim da su dva bila posvećena erotici onaj crni i onaj zeleni broj ili je u onom zelenom broju priča dnevnik djevojke iz 25 stoljeća![]()
u toj budućnosti muškarci više nemaju pišu a gl. junak je oprašio na staromodni način glavnu junakinju![]()
![]()
Šta trenutno čitate?
Moderator: Chloe
- nellington
- Posts: 10761
- Joined: 11/03/2008 13:32
- Location: navedeno lice se udaljilo u nepoznatom pravcu.
#4601 Re: Šta trenutno čitate?
- Truba
- Posts: 93839
- Joined: 17/03/2004 09:36
- Location: Vizantija
- Grijem se na: Plin i struju
- Horoskop: Vodolija
- Contact:
#4602 Re: Šta trenutno čitate?
900Bloo wrote:Cryptonomicon od Neal Stephensona ...900 strana bole oci ali nekak se gura
meni jebaše 520 str klatna
- Bloo
- Globalna šefica
- Posts: 50580
- Joined: 16/01/2008 23:03
- Location: Korriban
#4603 Re: Šta trenutno čitate?
komi wrote:900Bloo wrote:Cryptonomicon od Neal Stephensona ...900 strana bole oci ali nekak se gura![]()
![]()
![]()
![]()
meni jebaše 520 str klatna![]()
![]()
ne mozes nadmasiti 1000 strana (jedna knjiga) Konstelacije engleskog romantizma (pjesmice od 10tak strana uz objasnjenja) koju sam, skoro znala na pamet
- Truba
- Posts: 93839
- Joined: 17/03/2004 09:36
- Location: Vizantija
- Grijem se na: Plin i struju
- Horoskop: Vodolija
- Contact:
#4604 Re: Šta trenutno čitate?
evo ti digitalniBloo wrote: pa šerujteima zainteresiranih
čisto radi istraživanja
http://www.4shared.com/dir/dFofObzz/Sirius.html
za papirnate ćeš morati doći u moju sobu
tako ćeš mi i mamu upoznati a onda je kasno
- Bloo
- Globalna šefica
- Posts: 50580
- Joined: 16/01/2008 23:03
- Location: Korriban
#4605 Re: Šta trenutno čitate?
komi wrote:evo ti digitalniBloo wrote: pa šerujteima zainteresiranih
čisto radi istraživanja
http://www.4shared.com/dir/dFofObzz/Sirius.html
za papirnate ćeš morati doći u moju sobujer ih ne iznosim vani
tako ćeš mi i mamu upoznati a onda je kasno![]()
![]()
još ako imama vidi šta čitamo
- Truba
- Posts: 93839
- Joined: 17/03/2004 09:36
- Location: Vizantija
- Grijem se na: Plin i struju
- Horoskop: Vodolija
- Contact:
#4606 Re: Šta trenutno čitate?
mmmmm lizanje prsta 
može može
i soba je 3.5 sa 2.5 
može može
- _tulumba_
- Posts: 687
- Joined: 07/04/2008 17:52
#4607 Re: Šta trenutno čitate?

Evo citat, zapao za
Papučarstvo je posljednje utočište časnog muškarca.
Super knjiga
- Svejetorokenrol
- Posts: 184
- Joined: 31/03/2011 12:24
- Location: Belpaese
#4608 Re: Šta trenutno čitate?
Mario Puzo je zakon. 
- gonič zmajeva
- Posts: 325
- Joined: 11/06/2009 13:50
- Location: Letovanić Hr.
- Truba
- Posts: 93839
- Joined: 17/03/2004 09:36
- Location: Vizantija
- Grijem se na: Plin i struju
- Horoskop: Vodolija
- Contact:
#4610 Re: Šta trenutno čitate?

uživam
odlučio sam pročitati 3 enciklopedije svaki dan po malo
- Eleonora
- Posts: 1323
- Joined: 06/04/2008 14:05
#4611 Re: Šta trenutno čitate?
I sta ces ba sa tolikim znanjem?!

-
Sarajevski_Marlboro
- Posts: 7686
- Joined: 01/05/2010 11:41
#4612 Re: Šta trenutno čitate?
To se čini dobro,ali skupe su enciklopedije 
- Eleonora
- Posts: 1323
- Joined: 06/04/2008 14:05
#4613 Re: Šta trenutno čitate?
Sad ce sajam, bas me zanima ponuda.Sarajevski_Marlboro wrote:To se čini dobro,ali skupe su enciklopedije
-
Sarajevski_Marlboro
- Posts: 7686
- Joined: 01/05/2010 11:41
#4614 Re: Šta trenutno čitate?
Ja ih listam na sajmu samo takoEleonora wrote:Sad ce sajam, bas me zanima ponuda.Sarajevski_Marlboro wrote:To se čini dobro,ali skupe su enciklopedije
- Eleonora
- Posts: 1323
- Joined: 06/04/2008 14:05
#4615 Re: Šta trenutno čitate?
Enciklopedije?! Naravno.
Kako su dobre one sa onim zajebancijama
Kako su dobre one sa onim zajebancijama
- sadmire
- Posts: 2401
- Joined: 28/01/2008 15:38
- Location: zemlja galebova
#4616 Re: Šta trenutno čitate?
Dnevnik selidbe- Dz. Karahasan.
Mala knjizica, stotinjak stranica, ali jako sadrzajna i fino ispripovijedana, bas u njegovom stilu!
Mala knjizica, stotinjak stranica, ali jako sadrzajna i fino ispripovijedana, bas u njegovom stilu!
- Truba
- Posts: 93839
- Joined: 17/03/2004 09:36
- Location: Vizantija
- Grijem se na: Plin i struju
- Horoskop: Vodolija
- Contact:
#4617 Re: Šta trenutno čitate?
ovoj piše 260 D i onda neko nedefinisano slovo ili je m ili nSarajevski_Marlboro wrote:To se čini dobro,ali skupe su enciklopedije
ali nisam ih ja kupovao tako da mi je svejedno
nisam znao da od sumera potiče brojanje na bazi 60
- sadmire
- Posts: 2401
- Joined: 28/01/2008 15:38
- Location: zemlja galebova
#4618 Re: Šta trenutno čitate?
ja sam kupio onu Oxfordovu za mlade, svih 18 dijelova, al nijednu od njih na svoju sramotu jos nisam kako treba ni prelistao!?komi wrote:ovoj piše 260 D i onda neko nedefinisano slovo ili je m ili nSarajevski_Marlboro wrote:To se čini dobro,ali skupe su enciklopedije![]()
ali nisam ih ja kupovao tako da mi je svejedno
nisam znao da od sumera potiče brojanje na bazi 60zato je 60 danas osnova za vrijeme i kutove
![]()
![]()
A moja omiljena prije rata je bila Hiljadu zasto hiljadu zato, procitao sma je vise puta.
Fakat se iz tih enciklopedija moze dosta nauciti, steta samo sto od tog znanja i nema bas puno prakticne koristi!?
- Truba
- Posts: 93839
- Joined: 17/03/2004 09:36
- Location: Vizantija
- Grijem se na: Plin i struju
- Horoskop: Vodolija
- Contact:
#4619 Re: Šta trenutno čitate?
meni je od informacija puno važnija kronologija... dakle od pećinskih crteža kreće a završava modernom aritekturom
90% ću zaboraviti ali ostat će jedna kronologija
to stoji...
i vrijedi
meni žao što nisam kupovao te enciklopedije na kiosku
kupio sam samo 25 knjiga jutarnjeg lista o klasicima
neke dječje knjige te enciklopediju hrvatskog jezika u 12 knjiga
pomogne uvijek...
ako se baviš pisanjem treba imati akkvu bazu od 500 knjiga
zapravo treba imati knjige bez obzira čime se baviš i povremeno to čitati
90% ću zaboraviti ali ostat će jedna kronologija
to stoji...
i vrijedi
meni žao što nisam kupovao te enciklopedije na kiosku
kupio sam samo 25 knjiga jutarnjeg lista o klasicima
neke dječje knjige te enciklopediju hrvatskog jezika u 12 knjiga
pomogne uvijek...
ako se baviš pisanjem treba imati akkvu bazu od 500 knjiga
zapravo treba imati knjige bez obzira čime se baviš i povremeno to čitati
-
doktor78
- Posts: 3947
- Joined: 14/09/2006 11:02
#4620 Re: Šta trenutno čitate?
Ako ocekujes kakav sajamski popust - nista od toga. Govorim za enciklopedije Mladinske knjige, za ostale ne znamEleonora wrote:Sad ce sajam, bas me zanima ponuda.Sarajevski_Marlboro wrote:To se čini dobro,ali skupe su enciklopedije
- Truba
- Posts: 93839
- Joined: 17/03/2004 09:36
- Location: Vizantija
- Grijem se na: Plin i struju
- Horoskop: Vodolija
- Contact:
#4621 Re: Šta trenutno čitate?
Herbert_-_The_Dune_Encyclopedia.pdf
puko sam
ovo na poslu čitam
kao uvertiru za 6 knjiga pješčane planete... kao da sam pojo bobu iz filma limitless 
puko sam
-
Sarajevski_Marlboro
- Posts: 7686
- Joined: 01/05/2010 11:41
#4622 Re: Šta trenutno čitate?
A iz biblioteka ne daju da se iznose enciklopedije 
- Truba
- Posts: 93839
- Joined: 17/03/2004 09:36
- Location: Vizantija
- Grijem se na: Plin i struju
- Horoskop: Vodolija
- Contact:
#4623 Re: Šta trenutno čitate?
iskreno ja sam ih u svoje vrijeme otuđivaoSarajevski_Marlboro wrote:A iz biblioteka ne daju da se iznose enciklopedije
meni su ti 3 toma gospodara prstenova stala u gaće to niko ne vjeruje
ah ta 1997
ah sjećanja
-
Sarajevski_Marlboro
- Posts: 7686
- Joined: 01/05/2010 11:41
#4624 Re: Šta trenutno čitate?
Pa šta si ti nosio?
Nanine gaće?
Nanine gaće?
- Truba
- Posts: 93839
- Joined: 17/03/2004 09:36
- Location: Vizantija
- Grijem se na: Plin i struju
- Horoskop: Vodolija
- Contact:
#4625 Re: Šta trenutno čitate?
hm pogriješio sam forum
gaće su farmerke kod nas na selu
gaće su farmerke kod nas na selu
