Šta trenutno čitate?

Kulturna dešavanja, predstave, izložbe, festivali, obrazovanje i budućnost mladih...

Moderator: Chloe

Post Reply

Citate?

Sa zadovoljstvom!
1198
91%
Dovoljno je sto moram citat titlove na TV-u...
123
9%
 
Total votes: 1321

User avatar
nellington
Posts: 10761
Joined: 11/03/2008 13:32
Location: navedeno lice se udaljilo u nepoznatom pravcu.

#4601 Re: Šta trenutno čitate?

Post by nellington »

komi wrote:
nellington wrote:
komi wrote: čitav broj SF siriusa je bio posvećen erotici :D i sexu budućnosti...
To je broj 141 :D
meni je jedan broj upao u wc šolju... ili je to bio broj 142 posvećen punku

mislim da su dva bila posvećena erotici onaj crni i onaj zeleni broj ili je u onom zelenom broju priča dnevnik djevojke iz 25 stoljeća :mrgreen:
u toj budućnosti muškarci više nemaju pišu a gl. junak je oprašio na staromodni način glavnu junakinju :lol: :lol: :lol:
Meni je crni bio na pameti, taj je 141 :D Zavirim pa javim :D
User avatar
Truba
Posts: 93839
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#4602 Re: Šta trenutno čitate?

Post by Truba »

Bloo wrote:Cryptonomicon od Neal Stephensona ...900 strana bole oci ali nekak se gura
900 :shock: :shock: :shock: :shock:
meni jebaše 520 str klatna :lol: :lol: :lol:
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50580
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#4603 Re: Šta trenutno čitate?

Post by Bloo »

komi wrote:
Bloo wrote:Cryptonomicon od Neal Stephensona ...900 strana bole oci ali nekak se gura
900 :shock: :shock: :shock: :shock:
meni jebaše 520 str klatna :lol: :lol: :lol:

ne mozes nadmasiti 1000 strana (jedna knjiga) Konstelacije engleskog romantizma (pjesmice od 10tak strana uz objasnjenja) koju sam, skoro znala na pamet :D
User avatar
Truba
Posts: 93839
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#4604 Re: Šta trenutno čitate?

Post by Truba »

Bloo wrote: pa šerujte :D ima zainteresiranih :oops: čisto radi istraživanja
evo ti digitalni
http://www.4shared.com/dir/dFofObzz/Sirius.html

za papirnate ćeš morati doći u moju sobu :D jer ih ne iznosim vani
tako ćeš mi i mamu upoznati a onda je kasno :lol: :lol: :lol:
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50580
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#4605 Re: Šta trenutno čitate?

Post by Bloo »

komi wrote:
Bloo wrote: pa šerujte :D ima zainteresiranih :oops: čisto radi istraživanja
evo ti digitalni
http://www.4shared.com/dir/dFofObzz/Sirius.html

za papirnate ćeš morati doći u moju sobu :D jer ih ne iznosim vani
tako ćeš mi i mamu upoznati a onda je kasno :lol: :lol: :lol:
:lol: :lol:

još ako imama vidi šta čitamo :D a soba 2x2 :D ti mi lizi prst a ja cu okretat :D
User avatar
Truba
Posts: 93839
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#4606 Re: Šta trenutno čitate?

Post by Truba »

mmmmm lizanje prsta :D

može može :D i soba je 3.5 sa 2.5 :razz:
User avatar
_tulumba_
Posts: 687
Joined: 07/04/2008 17:52

#4607 Re: Šta trenutno čitate?

Post by _tulumba_ »

Image

Evo citat, zapao za :shock:
Papučarstvo je posljednje utočište časnog muškarca. :lol:

Super knjiga :)
User avatar
Svejetorokenrol
Posts: 184
Joined: 31/03/2011 12:24
Location: Belpaese

#4608 Re: Šta trenutno čitate?

Post by Svejetorokenrol »

Mario Puzo je zakon. :evil:
User avatar
gonič zmajeva
Posts: 325
Joined: 11/06/2009 13:50
Location: Letovanić Hr.

#4609 Re: Šta trenutno čitate?

Post by gonič zmajeva »

Image
User avatar
Truba
Posts: 93839
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#4610 Re: Šta trenutno čitate?

Post by Truba »

Image
uživam

odlučio sam pročitati 3 enciklopedije svaki dan po malo :D :lol: :lol: :lol: projekt za sljedeće 4 godine
User avatar
Eleonora
Posts: 1323
Joined: 06/04/2008 14:05

#4611 Re: Šta trenutno čitate?

Post by Eleonora »

I sta ces ba sa tolikim znanjem?! :roll: :lol:
Sarajevski_Marlboro
Posts: 7686
Joined: 01/05/2010 11:41

#4612 Re: Šta trenutno čitate?

Post by Sarajevski_Marlboro »

To se čini dobro,ali skupe su enciklopedije :lol:
User avatar
Eleonora
Posts: 1323
Joined: 06/04/2008 14:05

#4613 Re: Šta trenutno čitate?

Post by Eleonora »

Sarajevski_Marlboro wrote:To se čini dobro,ali skupe su enciklopedije :lol:
Sad ce sajam, bas me zanima ponuda.
Sarajevski_Marlboro
Posts: 7686
Joined: 01/05/2010 11:41

#4614 Re: Šta trenutno čitate?

Post by Sarajevski_Marlboro »

Eleonora wrote:
Sarajevski_Marlboro wrote:To se čini dobro,ali skupe su enciklopedije :lol:
Sad ce sajam, bas me zanima ponuda.
Ja ih listam na sajmu samo tako :razz:
User avatar
Eleonora
Posts: 1323
Joined: 06/04/2008 14:05

#4615 Re: Šta trenutno čitate?

Post by Eleonora »

Enciklopedije?! Naravno.
Kako su dobre one sa onim zajebancijama :lol:
User avatar
sadmire
Posts: 2401
Joined: 28/01/2008 15:38
Location: zemlja galebova

#4616 Re: Šta trenutno čitate?

Post by sadmire »

Dnevnik selidbe- Dz. Karahasan.
Mala knjizica, stotinjak stranica, ali jako sadrzajna i fino ispripovijedana, bas u njegovom stilu!
User avatar
Truba
Posts: 93839
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#4617 Re: Šta trenutno čitate?

Post by Truba »

Sarajevski_Marlboro wrote:To se čini dobro,ali skupe su enciklopedije :lol:
ovoj piše 260 D i onda neko nedefinisano slovo ili je m ili n :D

ali nisam ih ja kupovao tako da mi je svejedno

nisam znao da od sumera potiče brojanje na bazi 60 :D zato je 60 danas osnova za vrijeme i kutove :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
User avatar
sadmire
Posts: 2401
Joined: 28/01/2008 15:38
Location: zemlja galebova

#4618 Re: Šta trenutno čitate?

Post by sadmire »

komi wrote:
Sarajevski_Marlboro wrote:To se čini dobro,ali skupe su enciklopedije :lol:
ovoj piše 260 D i onda neko nedefinisano slovo ili je m ili n :D

ali nisam ih ja kupovao tako da mi je svejedno

nisam znao da od sumera potiče brojanje na bazi 60 :D zato je 60 danas osnova za vrijeme i kutove :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
ja sam kupio onu Oxfordovu za mlade, svih 18 dijelova, al nijednu od njih na svoju sramotu jos nisam kako treba ni prelistao!?
A moja omiljena prije rata je bila Hiljadu zasto hiljadu zato, procitao sma je vise puta.
Fakat se iz tih enciklopedija moze dosta nauciti, steta samo sto od tog znanja i nema bas puno prakticne koristi!?
User avatar
Truba
Posts: 93839
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#4619 Re: Šta trenutno čitate?

Post by Truba »

meni je od informacija puno važnija kronologija... dakle od pećinskih crteža kreće a završava modernom aritekturom
90% ću zaboraviti ali ostat će jedna kronologija
to stoji...
i vrijedi

meni žao što nisam kupovao te enciklopedije na kiosku
kupio sam samo 25 knjiga jutarnjeg lista o klasicima
neke dječje knjige te enciklopediju hrvatskog jezika u 12 knjiga
pomogne uvijek...
ako se baviš pisanjem treba imati akkvu bazu od 500 knjiga
zapravo treba imati knjige bez obzira čime se baviš i povremeno to čitati
doktor78
Posts: 3947
Joined: 14/09/2006 11:02

#4620 Re: Šta trenutno čitate?

Post by doktor78 »

Eleonora wrote:
Sarajevski_Marlboro wrote:To se čini dobro,ali skupe su enciklopedije :lol:
Sad ce sajam, bas me zanima ponuda.
Ako ocekujes kakav sajamski popust - nista od toga. Govorim za enciklopedije Mladinske knjige, za ostale ne znam
User avatar
Truba
Posts: 93839
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#4621 Re: Šta trenutno čitate?

Post by Truba »

Herbert_-_The_Dune_Encyclopedia.pdf

puko sam :D ovo na poslu čitam :lol: :lol: :lol: kao uvertiru za 6 knjiga pješčane planete... kao da sam pojo bobu iz filma limitless :mrgreen:
Sarajevski_Marlboro
Posts: 7686
Joined: 01/05/2010 11:41

#4622 Re: Šta trenutno čitate?

Post by Sarajevski_Marlboro »

A iz biblioteka ne daju da se iznose enciklopedije :roll:
User avatar
Truba
Posts: 93839
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#4623 Re: Šta trenutno čitate?

Post by Truba »

Sarajevski_Marlboro wrote:A iz biblioteka ne daju da se iznose enciklopedije :roll:
iskreno ja sam ih u svoje vrijeme otuđivao :lol: :lol: :lol: samo tišu :D :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

meni su ti 3 toma gospodara prstenova stala u gaće to niko ne vjeruje :D doduše tad nisam imao stomačinu
ah ta 1997
ah sjećanja :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Sarajevski_Marlboro
Posts: 7686
Joined: 01/05/2010 11:41

#4624 Re: Šta trenutno čitate?

Post by Sarajevski_Marlboro »

Pa šta si ti nosio?
Nanine gaće? :lol:
User avatar
Truba
Posts: 93839
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#4625 Re: Šta trenutno čitate?

Post by Truba »

hm pogriješio sam forum
gaće su farmerke kod nas na selu :D
Post Reply