Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Najbolji i najgori filmovi, serije, sve o sedmoj umjetnosti...

Moderator: _BataZiv_0809

User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 51164
Joined: 29/06/2011 23:39

#45901 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by dječak sa šibicama »

Image

maloprije na tv.. nakon 20 i nesto godina... film u kojem se pola planete zaljubilo u Demi, i poneka zena u Vudija
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#45902 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by Tomahawk11 »

shandrprcSA wrote:
dječak sa šibicama wrote:
omar little wrote:koliko smece je ovaj juzni vetar, da skidam? predvidljiva i izlizana prica sa dranjem i psovanjem in lieu of gradnje likova?
Da je smece nije, da je neki ober film nije, a prave od njega ne znam ti sta... sad poceli smarati i sa onom bugarskom verzijom Lepe Brene.
mene jos uvijek odbija da ga pogledam iako stoju u folderu :D mozda zbog tolikog hajpa :D
Pogledao, dobar :thumbup:
User avatar
johnnykola
Posts: 10400
Joined: 15/10/2004 12:23
Contact:

#45903 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by johnnykola »

Image

RTS2 22.50.

Na samom kraju je životnog puta Harry Dean Stanton, u svojoj desetljećima dugoj karijeri najpoznatiji po ulozi u filmu Paris, Texas. Stari je ratni veteran koji ima svoju svakodnevnu rutinu. Ustaje u ista doba, popije čašu mlijeka, odradi par vježbi joge, ode na kafu u svoj kafić, u povratku doma kupi si u lokalnom granapu cigarete i mlijeko, sjeti se familije pakašima na ulazu u jedan bar.:ppp Doma odgleda kviz, ode navečer u bar u kojem ga svi znaju (između ostalih i David Lynch) i dan je već na smiraju.  Jedan dan međutim, pred vježbanje zamanta mu se i padne. Završi kod doktora. Tijelo mu govori da je kraj, nažalost, blizu.



Vrijeme je za sumiranje i zumiranje života, promišljanje teme smrti. I smiješak. Odličan mali film, najtoplija preporuka. Režiser je isto prezimena Lynch, onaj glumac, suprug u policajke u Fargu.

P.S.

Image

Katalog trinaestog Pravo Ljudski Film Festivala je vanka i možete ga vidjeti na sljedećem linku.

Film na TV-u
kakavdanakneiskustvu
Posts: 65956
Joined: 03/08/2010 19:04

#45904 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by kakavdanakneiskustvu »

negdje u opisu ovog filma sa stantonom procitah kao glavni lik je ateista,film o ateizmu,nesto tako,odgledah film,ne skontah bas gdje se bas to spominje,naglasava
User avatar
johnnykola
Posts: 10400
Joined: 15/10/2004 12:23
Contact:

#45905 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by johnnykola »

kakavdanakneiskustvu wrote:negdje u opisu ovog filma sa stantonom procitah kao glavni lik je ateista,film o ateizmu,nesto tako,odgledah film,ne skontah bas gdje se bas to spominje,naglasava
Realno, naglasak nije na tome mada ona posljednja scena u baru, u biti, o tome govori. Zato je smiješak Tito. A i šupački bar se zove Eve's i ulaz u njega izgleda kao ulaz u raj. I tako to. :-D
kakavdanakneiskustvu
Posts: 65956
Joined: 03/08/2010 19:04

#45906 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by kakavdanakneiskustvu »

:thumbup: brzo poslije filma stanton je i umro
User avatar
johnnykola
Posts: 10400
Joined: 15/10/2004 12:23
Contact:

#45907 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by johnnykola »

kakavdanakneiskustvu wrote::thumbup: brzo poslije filma stanton je i umro
Da, a nasmiješio nam se (prije no što je ponovno prošla kornjača) s malog, velikog ili ekrana/displeja notebooka. :-D
User avatar
johnnykola
Posts: 10400
Joined: 15/10/2004 12:23
Contact:

#45908 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by johnnykola »

Otišao je Bertolucci poznat po Posljednjem tangu u Parizu, Dreamersima, Konformistu i Posljednjem kineskom caru za kojeg je dobio devet Oscara.
LikeLike
Posts: 2301
Joined: 10/09/2013 15:59

#45910 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by LikeLike »

Ima li se gdje pogledati ovaj Juzni vetar?
normala brate
Posts: 1322
Joined: 13/11/2018 15:25

#45911 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by normala brate »

LikeLike wrote:Ima li se gdje pogledati ovaj Juzni vetar?
Ajde pošaljite meni i njemu u pm da pogledamo
shandrprcSA
Posts: 10219
Joined: 23/02/2013 08:16

#45912 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by shandrprcSA »

normala brate wrote:
LikeLike wrote:Ima li se gdje pogledati ovaj Juzni vetar?
Ajde pošaljite meni i njemu u pm da pogledamo
poslao sam vam
LikeLike
Posts: 2301
Joined: 10/09/2013 15:59

#45913 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by LikeLike »

shandrprcSA wrote:
normala brate wrote:
LikeLike wrote:Ima li se gdje pogledati ovaj Juzni vetar?
Ajde pošaljite meni i njemu u pm da pogledamo
poslao sam vam
Hvala drug, laf si :-D
User avatar
dale cooper
Posts: 31353
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#45914 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by dale cooper »

Sunce mu poljubim, tek sad vidjeh da je umro Nicolas Roeg. :sad: RIP majstore!
User avatar
johnnykola
Posts: 10400
Joined: 15/10/2004 12:23
Contact:

#45916 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by johnnykola »

dale cooper wrote:Sunce mu poljubim, tek sad vidjeh da je umro Nicolas Roeg. :sad: RIP majstore!
E, da. Ode Johnny.
kakavdanakneiskustvu
Posts: 65956
Joined: 03/08/2010 19:04

#45917 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by kakavdanakneiskustvu »

odlican mu je don t look now
User avatar
Euphoria
Posts: 10680
Joined: 15/11/2018 23:40
Location: Samo drsko na fin način!

#45918 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by Euphoria »

normala brate wrote:
LikeLike wrote:Ima li se gdje pogledati ovaj Juzni vetar?
Ajde pošaljite meni i njemu u pm da pogledamo
Ja odoh u kino danas da gledam :)
User avatar
beni-bu-man
Posts: 17772
Joined: 10/04/2012 09:01
Location: On land, air, or sea, I don't need No I.D

#45919 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by beni-bu-man »

sto to svi poludjeli za tim filmom "juzni vetar"
aj da je nesto nevidjeno snimano pa haj.....
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#45920 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by Tomahawk11 »

beni-bu-man wrote:sto to svi poludjeli za tim filmom "juzni vetar"
aj da je nesto nevidjeno snimano pa haj.....
Jesi gledao?
Ma eto, nije loš. Može se gledati.
User avatar
beni-bu-man
Posts: 17772
Joined: 10/04/2012 09:01
Location: On land, air, or sea, I don't need No I.D

#45921 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by beni-bu-man »

Tomahawk11 wrote:
beni-bu-man wrote:sto to svi poludjeli za tim filmom "juzni vetar"
aj da je nesto nevidjeno snimano pa haj.....
Jesi gledao?
Ma eto, nije loš. Može se gledati.
ma nisam
Al kontam po plotu "A young member of an underground gang in Belgrade puts himself and his family in danger when he crosses a mafia leader who works for the chief of police"
Al et raja navalila jer je s nasih prostora
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#45922 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by Tomahawk11 »

beni-bu-man wrote: ma nisam
Al kontam po plotu "A young member of an underground gang in Belgrade puts himself and his family in danger when he crosses a mafia leader who works for the chief of police"
Al et raja navalila jer je s nasih prostora
Pogledaj, pa ćeš onda reći valja li i li ne valja :thumbup:
User avatar
beni-bu-man
Posts: 17772
Joined: 10/04/2012 09:01
Location: On land, air, or sea, I don't need No I.D

#45923 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by beni-bu-man »

Tomahawk11 wrote:
beni-bu-man wrote: ma nisam
Al kontam po plotu "A young member of an underground gang in Belgrade puts himself and his family in danger when he crosses a mafia leader who works for the chief of police"
Al et raja navalila jer je s nasih prostora
Pogledaj, pa ćeš onda reći valja li i li ne valja :thumbup:
Pa nisam ja reko dal valja ili ne valja, samo mi nije jasno sto ga raja tolko ganja :mrgreen:
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#45924 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by Tomahawk11 »

beni-bu-man wrote: Pa nisam ja reko dal valja ili ne valja, samo mi nije jasno sto ga raja tolko ganja :mrgreen:
Jbg, popularan je. Samo ona pjesma što je na uvodnoj špici je nabila preko 4 miliona pregleda.
Prije filma od 1999. milion :mrgreen:
User avatar
beni-bu-man
Posts: 17772
Joined: 10/04/2012 09:01
Location: On land, air, or sea, I don't need No I.D

#45925 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by beni-bu-man »

Tomahawk11 wrote:
beni-bu-man wrote: Pa nisam ja reko dal valja ili ne valja, samo mi nije jasno sto ga raja tolko ganja :mrgreen:
Jbg, popularan je. Samo ona pjesma što je na uvodnoj špici je nabila preko 4 miliona pregleda.
Prije filma od 1999. milion :mrgreen:
Sve si mi reko, daj link pesme :mrgreen:
Post Reply