Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Najbolji i najgori filmovi, serije, sve o sedmoj umjetnosti...

Moderator: _BataZiv_0809

User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 32751
Joined: 16/04/2011 18:46

#45776 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by skafiskafsnjak »

beni-bu-man wrote:
skafiskafsnjak wrote:Dileja rastura na svim temama :-)
Sta ces... nije bolest sve sto boli
lik je fenomen sam sa sobom kontradiktoran :mrgreen:
hah ... ovo je nista. Da vidis na Xiaomi temi i nekim drugim... pfff...
Al haj ...necemo i ovu temu trolati .

Kad je postavio , da je skinuo...ja malo guglam, ma nigdje nista :-)
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83418
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#45777 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by _BataZiv_0809 »

kakavdanakneiskustvu wrote:

jesam,zadnji mu ,jesi ti gledao my left foot,da ne kažem moje lijevo stopalo?
Pa to je abeceda :thumbup:
User avatar
beni-bu-man
Posts: 17772
Joined: 10/04/2012 09:01
Location: On land, air, or sea, I don't need No I.D

#45778 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by beni-bu-man »

skafiskafsnjak wrote:
beni-bu-man wrote:
skafiskafsnjak wrote:Dileja rastura na svim temama :-)
Sta ces... nije bolest sve sto boli
lik je fenomen sam sa sobom kontradiktoran :mrgreen:
hah ... ovo je nista. Da vidis na Xiaomi temi i nekim drugim... pfff...
Al haj ...necemo i ovu temu trolati .

Kad je postavio , da je skinuo...ja malo guglam, ma nigdje nista :-)
pa to, napiso da je skino film pa onda sa yify stranice pa onda sa neke trece stranice gdje je ocajan snimak
User avatar
dulekrele
Posts: 4733
Joined: 10/04/2014 18:25

#45779 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by dulekrele »

ma samo CamHD ima a to je tesko sranje.
User avatar
beni-bu-man
Posts: 17772
Joined: 10/04/2012 09:01
Location: On land, air, or sea, I don't need No I.D

#45780 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by beni-bu-man »

dulekrele wrote:ma samo CamHD ima a to je tesko sranje.
Yuuuup, ja ne znam kako to neko moze gledati :-)
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#45781 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by Tomahawk11 »

beni-bu-man wrote:
dulekrele wrote:ma samo CamHD ima a to je tesko sranje.
Yuuuup, ja ne znam kako to neko moze gledati :-)
Niste vi gledali VHS varijante, odeš u videoteku, kae dobar snimak, dođeš kući, snimano negdje u kinu, ljudi prolaze ispred, nekakvih sjena na sve strane, haos :D
User avatar
irac300
Posts: 9066
Joined: 18/07/2009 18:36

#45782 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by irac300 »

Tomahawk11 wrote:
beni-bu-man wrote:
dulekrele wrote:ma samo CamHD ima a to je tesko sranje.
Yuuuup, ja ne znam kako to neko moze gledati :-)
Niste vi gledali VHS varijante, odeš u videoteku, kae dobar snimak, dođeš kući, snimano negdje u kinu, ljudi prolaze ispred, nekakvih sjena na sve strane, haos :D
Kad se sjetim toga. :D Ja tada nisam ni znao šta je to, ono, vidim sjenke ljudi, šum, smijanje...kontam tako sihronizovali film. :D A loš snimak sam pripisivao izlizanoj kaseti. :D
User avatar
dulekrele
Posts: 4733
Joined: 10/04/2014 18:25

#45783 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by dulekrele »

Tomahawk11 wrote:
beni-bu-man wrote:
dulekrele wrote:ma samo CamHD ima a to je tesko sranje.
Yuuuup, ja ne znam kako to neko moze gledati :-)
Niste vi gledali VHS varijante, odeš u videoteku, kae dobar snimak, dođeš kući, snimano negdje u kinu, ljudi prolaze ispred, nekakvih sjena na sve strane, haos :D
Gledo de nisam ali tada smo bili primorani da to gledamo. danas malo sacekas eto ga ja 720 ja 1080.
User avatar
strongmen
Posts: 555
Joined: 27/01/2018 15:03

#45784 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by strongmen »

i tad nisi bio primoran
mogo si sačekat da dođe kopija original izdanja kasete, a ne kino snimak
isto kao i danas
ali ljudi nestrpljivi hoće da što prije gledaju makar snimak bio ko ona stvar
User avatar
Dosadno mii
Posts: 3163
Joined: 16/06/2014 20:33

#45785 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by Dosadno mii »

strongmen wrote:
Dosadno mii wrote:
Ma i kinu glava zaboli od filma
Grozan je
jel bar donekle sličan Apolu 13
koji je meni odličan
Apollo 13
https://www.imdb.com/title/tt0112384/
Nisam gledala taj, al kazu da je apollo bolji.

Ma ovaj novi film nista zivo ne objasnjava, dio oko odlaska na mjesec su smlatili skroz.
User avatar
markioni
Posts: 2448
Joined: 23/04/2008 17:59
Location: neocekivana sila koja se iznenada pojavljuje i rjesava stvar
Contact:

#45786 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by markioni »

Dosadno mii wrote:
strongmen wrote:
Dosadno mii wrote:
Ma i kinu glava zaboli od filma
Grozan je
jel bar donekle sličan Apolu 13
koji je meni odličan
Apollo 13
https://www.imdb.com/title/tt0112384/
Nisam gledala taj, al kazu da je apollo bolji.

Ma ovaj novi film nista zivo ne objasnjava, dio oko odlaska na mjesec su smlatili skroz.
ma ko ce slusat tudju muku..narod oce veselo :D
User avatar
ferratilis
Posts: 8372
Joined: 25/11/2013 16:48

#45787 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by ferratilis »

Ne moze niko rezirati slijetanje na Mjesec kao Kubrick. :D

:run:
User avatar
markioni
Posts: 2448
Joined: 23/04/2008 17:59
Location: neocekivana sila koja se iznenada pojavljuje i rjesava stvar
Contact:

#45788 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by markioni »

ferratilis wrote:Ne moze niko rezirati slijetanje na Mjesec kao Kubrick. :D

:run:
normalno...maestro...
"Kultna scena u kojoj Jack Nicholson razbija vrata kupaonice sjekirom i govori 'Here's Johnny' snimana je tri dana." nekih 30 i nesto vrata promijenili hahah
User avatar
Atego
Posts: 816
Joined: 21/02/2018 19:38

#45789 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by Atego »

.
User avatar
Point.
Posts: 33476
Joined: 28/10/2008 00:24
Location: Bagni di Lucca

#45790 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by Point. »

Tomahawk11 wrote:
beni-bu-man wrote:
dulekrele wrote:ma samo CamHD ima a to je tesko sranje.
Yuuuup, ja ne znam kako to neko moze gledati :-)
Niste vi gledali VHS varijante, odeš u videoteku, kae dobar snimak, dođeš kući, snimano negdje u kinu, ljudi prolaze ispred, nekakvih sjena na sve strane, haos :D
Videoteke gdje nije bilo korica za film, nego onako crne poredane pod akcija, komedija, drama, triler. Pitaš onog lika ko glumi kaze Sylvester Stallone ili Tom Berenger ti ga iznajmiš odmah na slijepo. :)
Imalo je i to svoju draž.
User avatar
Point.
Posts: 33476
Joined: 28/10/2008 00:24
Location: Bagni di Lucca

#45791 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by Point. »

Konačno jedan film sa naših prostora da nije mrtva, ratna drama.
Odlična srbijanska akcija.

Image
User avatar
Gargi
Posts: 185
Joined: 17/08/2012 19:52

#45792 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by Gargi »

Image
User avatar
reboot
Posts: 702
Joined: 08/05/2018 18:03

#45793 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by reboot »

Izašao južni vetar online ali ga je trenutno ne mo gu će odgledati, malo gledaš pa učitava
User avatar
johnnykola
Posts: 10400
Joined: 15/10/2004 12:23
Contact:

#45794 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by johnnykola »

Point. wrote:Konačno jedan film sa naših prostora da nije mrtva, ratna drama.
Odlična srbijanska akcija.

Image
Standardica, ali kakvih ima neloš filmić.
tempuser
Posts: 17100
Joined: 08/04/2015 10:35

#45795 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by tempuser »

Tomahawk11 wrote:
beni-bu-man wrote:
dulekrele wrote:ma samo CamHD ima a to je tesko sranje.
Yuuuup, ja ne znam kako to neko moze gledati :-)
Niste vi gledali VHS varijante, odeš u videoteku, kae dobar snimak, dođeš kući, snimano negdje u kinu, ljudi prolaze ispred, nekakvih sjena na sve strane, haos :D
Prvi piratski film koji sam gledao na VHS-u neke 1985-86 je bio Commando, snimak je bio toliko dobar da sam bio ubjedjen da je Schwarzenegger crnac! :lol:
tempuser
Posts: 17100
Joined: 08/04/2015 10:35

#45796 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by tempuser »

strongmen wrote:i tad nisi bio primoran
mogo si sačekat da dođe kopija original izdanja kasete, a ne kino snimak
isto kao i danas
ali ljudi nestrpljivi hoće da što prije gledaju makar snimak bio ko ona stvar
Da se sjecas i ili da si bio ziv u vrijeme zlatne ere VHS-a znao bi da je produkcija original kaseta bila jako mala, prvenstveno domaca produkcija i nesto malo stranih naslova, a kina na samrti. Velika vecina tad aktuelnih filmova se nikad nije pojavila na original VHS-u niti je zaigrala u kinu, tako da je jedina opcija bila gledati piratske snimke iz videoteke ili otici negdje vani u kinu.
User avatar
Hasan006
Posts: 686
Joined: 14/06/2015 20:45

#45797 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by Hasan006 »

Ovaj Južni Vetar mi iz trailera djeluje kao poteška kopija onog filma Drive sa Goslingom, ako je neko gledao jesam li u pravu?
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 51178
Joined: 29/06/2011 23:39

#45798 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by dječak sa šibicama »

Juzni vetar odlicno dodje nakon sto je automafija sa istoka ubila dva sarajevska policajca.

Inace, predvidljiv i dosadnjikav film, onako moze se gledati ali meni je vise los nego dobar.
gidra
Posts: 4106
Joined: 17/11/2011 16:11
Location: Sarajevo

#45799 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by gidra »

ima Južni vetar na Kickass torentu za skinuti (bolji snimak od ovih online varijanti) i film je filmčina :thumbup:
User avatar
johnnykola
Posts: 10400
Joined: 15/10/2004 12:23
Contact:

#45800 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by johnnykola »

Image

Odlična fil gud komedija prikazana u okviru Open air programa ovogodišnjeg SFF-a. Otiđite u Cinema City i pogledajte ju. Po filmu ćete se definitivno osjećati bolje. Najtoplija preporuka. Proći će vas trnci kao za nastupa u Little Miss Sunshine i Napoleon Dynamite.<3<3<3

Iz biltena festivala:

Image



:-D :-D :-D

Image

O2 TV 21.00.

Dobro jedan dječko na webu piše:
Starship Troopers je, za razliku od nekih sci-fi prethodnika, uspio izbalansirati tematske elemente (fašizam, kolonizacija, rat) sa trivijalnim elementima popcorn blockbustera (slab dijalog, jednodimenzionalni likovi savršenih vilica i zuba itd.), Starship Troopers je brutalno zanimljiva satira itekako svjesna poruke koju šalje, pa tako i dvadeset godina kasnije ovaj film biva aktuelan po pitanju ideologija koje tematizira, tj. militantne i fašističke manipulacije umova mladih ljudi, ali i stanovništva, te koloniziranja drugih naroda i nacija. U današnje vrijeme pogotovo, u vrijeme kada vlada masovni strah od drugog, u vrijeme kada se svi zatvaramo unutar svojih nacionalnih i društvenih (kao da ima razlike) granica, kada se kao najveća prijetnja prikazuju izbjeglice koje bježe iz razorenih domova u potrazi za hljebom i boljim sutra; baš danas Starship Troopers pokazuje koliko su ljudi očajna i manipulativna bića. Iako je Verhoevenov film izmješten u daleku budućnost, on uspijeva da nam prikaže kruženje ljudske tragedije ratovanja kroz vrijeme. On je prije svega satirični prikaz Drugog svjetskog rata, jer je to bila Verhoevenova intencija (jasno nam je iz odora koje nose određeni oficiri ili iz grba Federacije), ali i bilo kojeg drugog rata (Vijetnamski, Balkanski, s Bliskog istoka itd.).

Starship Troopers jeste u jednom svom domenu dječiji film: likovi su poput igračaka izašli iz svojih pakovanja pravo u film, bez emocija, uvijek savršene frizure i osmijeha, pa čak i kad im neko blizak umire. Oni jesu smiješni, ali su do bola plastični; oni jesu hrabri, ali su u nedostatku one ljudske toplote; odvažni, ali ne i genijalni.

Verhoeven je u ovom filmu pokazao svoj puni potencijal, pogotovo zbog bliskosti koncepta okupacije, kolonizacije i rata, jer je većinu svog djetinjstva proveo u nacistički okupiranoj Holandiji. Upravo je kvaliteta ovog filma sakrivena u režiserovom pristupu ovoj temi, ali i u domenu akcije i vizuelnih efekata, gdje do tada nije imao ravnog sebi. Jedno je sigurno, Verhoeven je uspio da film, koji bi u drugim rukama završio kao prosječni film B produkcije, učini jednim od najboljih filmova devedesetih godina, kao i jednim od najboljih sci-fi filmova svih vremena. Kao što bi rekao jedan kritičar, Starship Troopers je izuzetno lukvava ratna satira koja u određenoj mjeri čak i nadmašuje (ja bih rekao stoji rame uz rame) Kubrickovog Dr. Strangelovea.
Film se na mapi Movielanda nalazi kao remek-djelo u kvadrantu D3:

Image

Film na TV-u
Post Reply