Alfa Romeo

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

Post Reply
citroen xm
Posts: 20441
Joined: 17/04/2012 22:57

#4576 Re: Alfa Romeo

Post by citroen xm »

Vidjeh Stelvia neki dan. Q4, neko diplomatsko auto. Tamno plava boja. A jesu ga uradili, perverzija... :skoljka:
User avatar
Optimist
Posts: 15530
Joined: 08/02/2010 19:01
Location: Sarajevo

#4577 Re: Alfa Romeo

Post by Optimist »

Vidjeh i ja maloprije Qutroportea Q4, nase tablice. Drama kako izgleda.
User avatar
supercali
Posts: 23942
Joined: 06/07/2014 12:30

#4578 Re: Alfa Romeo

Post by supercali »

mali_milojica wrote:Nema.
Znaju se rasklimati otpasti i pravac u motor i havarija. Većinom ih imaju dizeli.
Ne znam jel fukara,jer platio je dobro,cini mi se oko 8500 KM.
Nije problem koliko plati neko koliko ima za odrzavanje
Evo ja se uvalim za panameru i onda nemam para zamjeniti jelkicu na retrovizoru a kamoli sta skuplje
User avatar
mk ultra
Posts: 24036
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Fiume
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#4579 Re: Alfa Romeo

Post by mk ultra »

Optimist wrote:Vidjeh i ja maloprije Qutroportea Q4, nase tablice. Drama kako izgleda.
Vidio sam i ka danas crvenog
Izgleda mi ko mali GLE :mrgreen:
User avatar
konektovan
Posts: 51454
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#4580 Re: Alfa Romeo

Post by konektovan »

Optimist wrote:Ima u Vogosci na prodaju jedna naizgled dobra 147.

Evo je:

https://www.olx.ba/artikal/28017253/alf ... -servisna/

Moze li neko detaljnije reci nesto vise o ovom autu? Neke prednosti i mane u odnosu na konkurente?
Da nisi pazario ovu?? Maloprije gledao, prodata. :mrgreen:
User avatar
Optimist
Posts: 15530
Joined: 08/02/2010 19:01
Location: Sarajevo

#4581 Re: Alfa Romeo

Post by Optimist »

Kako si me skontao, svaka cast. :)









P.S. Nisam je uzeo ali ne bi bjezao od nje da sam u fazi kupovine auta.
User avatar
Ned071
Posts: 6435
Joined: 27/01/2014 15:32

#4582 Re: Alfa Romeo

Post by Ned071 »

eto milojice da ne trazis dalje... cijena sitnica

https://www.olx.ba/artikal/27441486/alf ... at8-super/
Throttle
Posts: 14680
Joined: 10/06/2016 12:35

#4583 Re: Alfa Romeo

Post by Throttle »

Meni su ove cijene 70 hiljada i više previsoke za Giuliu :roll:
Prvenstveno mislim zbog činjenice da se Alfa diže iz mrtvih i da se još ništa ne zna o tom autu jer Giulia nije zvanično nasljednik nijednog modela nego u potpunosti novi auto, što može biti super, ali znajući Alfu, i ne mora...
User avatar
mk ultra
Posts: 24036
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Fiume
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#4584 Re: Alfa Romeo

Post by mk ultra »

Throttle wrote:Meni su ove cijene 70 hiljada i više previsoke za Giuliu :roll:
Prvenstveno mislim zbog činjenice da se Alfa diže iz mrtvih i da se još ništa ne zna o tom autu jer Giulia nije zvanično nasljednik nijednog modela nego u potpunosti novi auto, što može biti super, ali znajući Alfu, i ne mora...
Da izvines rabljena :mrgreen:
Throttle
Posts: 14680
Joined: 10/06/2016 12:35

#4585 Re: Alfa Romeo

Post by Throttle »

Ma i nova je bila nekih 72 hiljade negdje, zavisi od opreme vjerovatno :mrgreen:
U svakom slučaju, velika je to cifra i za novu
User avatar
mali_milojica
Posts: 14185
Joined: 02/09/2012 17:42
Location: Hadis: Govorite istinu,pa makar bila i na vasu stetu.

#4586 Re: Alfa Romeo

Post by mali_milojica »

Throttle wrote:Meni su ove cijene 70 hiljada i više previsoke za Giuliu :roll:
Prvenstveno mislim zbog činjenice da se Alfa diže iz mrtvih i da se još ništa ne zna o tom autu jer Giulia nije zvanično nasljednik nijednog modela nego u potpunosti novi auto, što može biti super, ali znajući Alfu, i ne mora...
Pa toliko jebeni Passat košta sa poštenim motorom i nekom opremom. Passat sa DSG i 4Motion i 190 KS u Highline paketu kreće od 70k. Ne jedne jedine doplate.
Mislim sta očekujete,da Giulia košta kao Golf :-)
Last edited by mali_milojica on 06/01/2018 11:43, edited 1 time in total.
User avatar
Ned071
Posts: 6435
Joined: 27/01/2014 15:32

#4587 Re: Alfa Romeo

Post by Ned071 »

a kolko je za keš?
Throttle
Posts: 14680
Joined: 10/06/2016 12:35

#4588 Re: Alfa Romeo

Post by Throttle »

mali_milojica wrote: Pa toliko jebeni Passat košta sa poštenim motorom i nekom opremom. Passat sa DSG i 4Motion i 190 KS u Highline paketu kreće od 70k. Ne jedne jedine doplate.
Mislim sta očekujete,da Giulia košta kao Golf :-)
Nisi me razumio. Ne mislim da ja da ne vrijedi, nego je skupo :mrgreen:
Passat, za razliku od Giulie, ima veću tradiciju, više potencijalnih kupaca, bolja "leđa".
Ista stvar je s BMWom 3 i sličnima. O tome govorim. Ne možeš od Alfe očekivat neke prodajne rezultate a cijena ista kao kod konkurencije. Ne računam tu Giuliu QV, nego ove dizele za obične smrtnike. Priznali ili ne, Alfa je na rubu propasti, još uvijek, dok se ne stabilizuje prodaja, dok ne ubace novih modela i slično. I opet, možda se Giulia pokaže kao bolje auto i od Passata i od ostale konkurencije al dok se ne pokaže mislim da je cijena previsoka.
Seawolf
Posts: 9169
Joined: 14/06/2012 22:59

#4589 Re: Alfa Romeo

Post by Seawolf »

Throttle wrote:
mali_milojica wrote: Pa toliko jebeni Passat košta sa poštenim motorom i nekom opremom. Passat sa DSG i 4Motion i 190 KS u Highline paketu kreće od 70k. Ne jedne jedine doplate.
Mislim sta očekujete,da Giulia košta kao Golf :-)
Nisi me razumio. Ne mislim da ja da ne vrijedi, nego je skupo :mrgreen:
Passat, za razliku od Giulie, ima veću tradiciju, više potencijalnih kupaca, bolja "leđa".
Ista stvar je s BMWom 3 i sličnima. O tome govorim. Ne možeš od Alfe očekivat neke prodajne rezultate a cijena ista kao kod konkurencije. Ne računam tu Giuliu QV, nego ove dizele za obične smrtnike. Priznali ili ne, Alfa je na rubu propasti, još uvijek, dok se ne stabilizuje prodaja, dok ne ubace novih modela i slično. I opet, možda se Giulia pokaže kao bolje auto i od Passata i od ostale konkurencije al dok se ne pokaže mislim da je cijena previsoka.
Pa neće se Alfa izvuči sa ruba ako budu prodavali automobile po cijenama koje su ispod troškova razvoja, marketinga i proizvodnje. To bi im samo moglo pomoći da naprave veliki korak naprijed, dok su na rubu :-D

S obzirom na to da imaju samo dva modela, koja su razvijena od nule, bez prethodnika i da broj proizvedenih vozila u fabrici nije veliki, troškovi razvoja, marketinga i proizvodnje, po jednoj proizvedenoj jedinici su vrlo veliki.

To znači da po jednoj prodanoj Giuliji sa cijenom od 75.000 KM, Alfa zaradi manje nego Volkswagen kada proda Passata za isto novaca.
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83504
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#4590 Re: Alfa Romeo

Post by _BataZiv_0809 »

Ned071 wrote:Ne kontam cestitanje... Al valjda to tako treba na olxu
I bas na Alfinoj temi ne kontas :D
User avatar
Ned071
Posts: 6435
Joined: 27/01/2014 15:32

#4591 Re: Alfa Romeo

Post by Ned071 »

ma ni na jednoj tebra... znam da smo besposleni, al da smo toliko tek mi je sada jasno
User avatar
Velkoski
ModeratorNaBezCenzure
Posts: 79555
Joined: 17/05/2008 15:30
Location: u dergjahu tvog srca
Vozim: Golf 7 GTI

#4592 Re: Alfa Romeo

Post by Velkoski »

Ned071 wrote:ma ni na jednoj tebra... znam da smo besposleni, al da smo toliko tek mi je sada jasno
chestitam brt :mrgreen:
User avatar
Ned071
Posts: 6435
Joined: 27/01/2014 15:32

#4593 Re: Alfa Romeo

Post by Ned071 »

:mrgreen:
530i
Posts: 9169
Joined: 08/12/2009 17:31

#4594 Re: Alfa Romeo

Post by 530i »

Throttle wrote:
mali_milojica wrote: Pa toliko jebeni Passat košta sa poštenim motorom i nekom opremom. Passat sa DSG i 4Motion i 190 KS u Highline paketu kreće od 70k. Ne jedne jedine doplate.
Mislim sta očekujete,da Giulia košta kao Golf :-)
Nisi me razumio. Ne mislim da ja da ne vrijedi, nego je skupo :mrgreen:
Passat, za razliku od Giulie, ima veću tradiciju, više potencijalnih kupaca, bolja "leđa".
Ista stvar je s BMWom 3 i sličnima. O tome govorim. Ne možeš od Alfe očekivat neke prodajne rezultate a cijena ista kao kod konkurencije. Ne računam tu Giuliu QV, nego ove dizele za obične smrtnike. Priznali ili ne, Alfa je na rubu propasti, još uvijek, dok se ne stabilizuje prodaja, dok ne ubace novih modela i slično. I opet, možda se Giulia pokaže kao bolje auto i od Passata i od ostale konkurencije al dok se ne pokaže mislim da je cijena previsoka.
Ako neki brend ima tradiciju onda je to Alfa Romeo.
Doduše ne računam tu ove naše prostore gdje su Passat i Golf dizelaši mjera za sve.
User avatar
Ned071
Posts: 6435
Joined: 27/01/2014 15:32

#4595 Re: Alfa Romeo

Post by Ned071 »

530i wrote:
Ako neki brend ima tradiciju onda je to Alfa Romeo.
Doduše ne računam tu ove naše prostore gdje su Passat i Golf dizelaši mjera za sve.
to je stereotip koji nema uporista u realnosti... 445.206 evropljana je kupilo novog golfa prosle godine
530i
Posts: 9169
Joined: 08/12/2009 17:31

#4596 Re: Alfa Romeo

Post by 530i »

Govorim o našim prostorima i to je fakt, počevši od broja registrovanih svih auta i uvriježenog mišljenja među narodom.
User avatar
Ned071
Posts: 6435
Joined: 27/01/2014 15:32

#4597 Re: Alfa Romeo

Post by Ned071 »

u cijeloj evropi je tako. u zadnjih 2o godina golf je najprodavanije vozilo. nismo mi nista drugaciji od ostatka svijeta, samo jednom je fiesta bila prodavanija... to je fakat
User avatar
supercali
Posts: 23942
Joined: 06/07/2014 12:30

#4598 Re: Alfa Romeo

Post by supercali »

Ned071 wrote:
530i wrote:
Ako neki brend ima tradiciju onda je to Alfa Romeo.
Doduše ne računam tu ove naše prostore gdje su Passat i Golf dizelaši mjera za sve.
to je stereotip koji nema uporista u realnosti... 445.206 evropljana je kupilo novog golfa prosle godine
Ako tu statistiku malo protabirimo vidjeli bi da je dosta tih auta kupljeno kao sluzbeno u njemackoj tako da ta brojka na kraju ne znaci nista specijalno
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83504
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#4599 Re: Alfa Romeo

Post by _BataZiv_0809 »

Mi jesmo tradicionalno naklonjeniji VW zbog TAS-a, sto ne umanjuje cinjenicu da je isti gigant u evropskim okvirima.
User avatar
supercali
Posts: 23942
Joined: 06/07/2014 12:30

#4600 Re: Alfa Romeo

Post by supercali »

Niko ne spori da su giganti al prodajni rezultati kad se pogledaju na prvu ne kazu bas pravo stanje
Ti prodaj alfi 20 u bih a ja cu prodati 50 golfova
Ti prodao tih 20 20 razlicitih musterija a ja prodo koli 25 I mupu 25
Jel to znaci da sam ja rasprostranjeniji od tebe I da imam vise kupaca od tebe?
Post Reply