Alfa Romeo
Moderators: _BataZiv_0809, anex
-
citroen xm
- Posts: 20441
- Joined: 17/04/2012 22:57
#4576 Re: Alfa Romeo
Vidjeh Stelvia neki dan. Q4, neko diplomatsko auto. Tamno plava boja. A jesu ga uradili, perverzija... 
- Optimist
- Posts: 15530
- Joined: 08/02/2010 19:01
- Location: Sarajevo
#4577 Re: Alfa Romeo
Vidjeh i ja maloprije Qutroportea Q4, nase tablice. Drama kako izgleda.
- supercali
- Posts: 23942
- Joined: 06/07/2014 12:30
#4578 Re: Alfa Romeo
Nije problem koliko plati neko koliko ima za odrzavanjemali_milojica wrote:Nema.
Znaju se rasklimati otpasti i pravac u motor i havarija. Većinom ih imaju dizeli.
Ne znam jel fukara,jer platio je dobro,cini mi se oko 8500 KM.
Evo ja se uvalim za panameru i onda nemam para zamjeniti jelkicu na retrovizoru a kamoli sta skuplje
- mk ultra
- Posts: 24036
- Joined: 31/12/2012 14:05
- Location: Fiume
- Grijem se na: Ugalj
- Vozim: Bahato
- Horoskop: Maćak
#4579 Re: Alfa Romeo
Vidio sam i ka danas crvenogOptimist wrote:Vidjeh i ja maloprije Qutroportea Q4, nase tablice. Drama kako izgleda.
Izgleda mi ko mali GLE
- konektovan
- Posts: 51454
- Joined: 19/01/2015 19:12
- Location: Mahala
- Vozim: Francusku kantu
#4580 Re: Alfa Romeo
Da nisi pazario ovu?? Maloprije gledao, prodata.Optimist wrote:Ima u Vogosci na prodaju jedna naizgled dobra 147.
Evo je:
https://www.olx.ba/artikal/28017253/alf ... -servisna/
Moze li neko detaljnije reci nesto vise o ovom autu? Neke prednosti i mane u odnosu na konkurente?
- Optimist
- Posts: 15530
- Joined: 08/02/2010 19:01
- Location: Sarajevo
#4581 Re: Alfa Romeo
Kako si me skontao, svaka cast. 
P.S. Nisam je uzeo ali ne bi bjezao od nje da sam u fazi kupovine auta.
P.S. Nisam je uzeo ali ne bi bjezao od nje da sam u fazi kupovine auta.
- Ned071
- Posts: 6435
- Joined: 27/01/2014 15:32
#4582 Re: Alfa Romeo
eto milojice da ne trazis dalje... cijena sitnica
https://www.olx.ba/artikal/27441486/alf ... at8-super/
https://www.olx.ba/artikal/27441486/alf ... at8-super/
-
Throttle
- Posts: 14680
- Joined: 10/06/2016 12:35
#4583 Re: Alfa Romeo
Meni su ove cijene 70 hiljada i više previsoke za Giuliu
Prvenstveno mislim zbog činjenice da se Alfa diže iz mrtvih i da se još ništa ne zna o tom autu jer Giulia nije zvanično nasljednik nijednog modela nego u potpunosti novi auto, što može biti super, ali znajući Alfu, i ne mora...
Prvenstveno mislim zbog činjenice da se Alfa diže iz mrtvih i da se još ništa ne zna o tom autu jer Giulia nije zvanično nasljednik nijednog modela nego u potpunosti novi auto, što može biti super, ali znajući Alfu, i ne mora...
- mk ultra
- Posts: 24036
- Joined: 31/12/2012 14:05
- Location: Fiume
- Grijem se na: Ugalj
- Vozim: Bahato
- Horoskop: Maćak
#4584 Re: Alfa Romeo
Da izvines rabljenaThrottle wrote:Meni su ove cijene 70 hiljada i više previsoke za Giuliu![]()
Prvenstveno mislim zbog činjenice da se Alfa diže iz mrtvih i da se još ništa ne zna o tom autu jer Giulia nije zvanično nasljednik nijednog modela nego u potpunosti novi auto, što može biti super, ali znajući Alfu, i ne mora...
-
Throttle
- Posts: 14680
- Joined: 10/06/2016 12:35
#4585 Re: Alfa Romeo
Ma i nova je bila nekih 72 hiljade negdje, zavisi od opreme vjerovatno
U svakom slučaju, velika je to cifra i za novu
U svakom slučaju, velika je to cifra i za novu
- mali_milojica
- Posts: 14185
- Joined: 02/09/2012 17:42
- Location: Hadis: Govorite istinu,pa makar bila i na vasu stetu.
#4586 Re: Alfa Romeo
Pa toliko jebeni Passat košta sa poštenim motorom i nekom opremom. Passat sa DSG i 4Motion i 190 KS u Highline paketu kreće od 70k. Ne jedne jedine doplate.Throttle wrote:Meni su ove cijene 70 hiljada i više previsoke za Giuliu![]()
Prvenstveno mislim zbog činjenice da se Alfa diže iz mrtvih i da se još ništa ne zna o tom autu jer Giulia nije zvanično nasljednik nijednog modela nego u potpunosti novi auto, što može biti super, ali znajući Alfu, i ne mora...
Mislim sta očekujete,da Giulia košta kao Golf
Last edited by mali_milojica on 06/01/2018 11:43, edited 1 time in total.
-
Throttle
- Posts: 14680
- Joined: 10/06/2016 12:35
#4588 Re: Alfa Romeo
Nisi me razumio. Ne mislim da ja da ne vrijedi, nego je skupomali_milojica wrote: Pa toliko jebeni Passat košta sa poštenim motorom i nekom opremom. Passat sa DSG i 4Motion i 190 KS u Highline paketu kreće od 70k. Ne jedne jedine doplate.
Mislim sta očekujete,da Giulia košta kao Golf
Passat, za razliku od Giulie, ima veću tradiciju, više potencijalnih kupaca, bolja "leđa".
Ista stvar je s BMWom 3 i sličnima. O tome govorim. Ne možeš od Alfe očekivat neke prodajne rezultate a cijena ista kao kod konkurencije. Ne računam tu Giuliu QV, nego ove dizele za obične smrtnike. Priznali ili ne, Alfa je na rubu propasti, još uvijek, dok se ne stabilizuje prodaja, dok ne ubace novih modela i slično. I opet, možda se Giulia pokaže kao bolje auto i od Passata i od ostale konkurencije al dok se ne pokaže mislim da je cijena previsoka.
-
Seawolf
- Posts: 9169
- Joined: 14/06/2012 22:59
#4589 Re: Alfa Romeo
Pa neće se Alfa izvuči sa ruba ako budu prodavali automobile po cijenama koje su ispod troškova razvoja, marketinga i proizvodnje. To bi im samo moglo pomoći da naprave veliki korak naprijed, dok su na rubuThrottle wrote:Nisi me razumio. Ne mislim da ja da ne vrijedi, nego je skupomali_milojica wrote: Pa toliko jebeni Passat košta sa poštenim motorom i nekom opremom. Passat sa DSG i 4Motion i 190 KS u Highline paketu kreće od 70k. Ne jedne jedine doplate.
Mislim sta očekujete,da Giulia košta kao Golf![]()
Passat, za razliku od Giulie, ima veću tradiciju, više potencijalnih kupaca, bolja "leđa".
Ista stvar je s BMWom 3 i sličnima. O tome govorim. Ne možeš od Alfe očekivat neke prodajne rezultate a cijena ista kao kod konkurencije. Ne računam tu Giuliu QV, nego ove dizele za obične smrtnike. Priznali ili ne, Alfa je na rubu propasti, još uvijek, dok se ne stabilizuje prodaja, dok ne ubace novih modela i slično. I opet, možda se Giulia pokaže kao bolje auto i od Passata i od ostale konkurencije al dok se ne pokaže mislim da je cijena previsoka.
S obzirom na to da imaju samo dva modela, koja su razvijena od nule, bez prethodnika i da broj proizvedenih vozila u fabrici nije veliki, troškovi razvoja, marketinga i proizvodnje, po jednoj proizvedenoj jedinici su vrlo veliki.
To znači da po jednoj prodanoj Giuliji sa cijenom od 75.000 KM, Alfa zaradi manje nego Volkswagen kada proda Passata za isto novaca.
- _BataZiv_0809
- Nindža revizor
- Posts: 83504
- Joined: 09/05/2013 13:56
- Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
- Vozim: Lancia na servisu
#4590 Re: Alfa Romeo
I bas na Alfinoj temi ne kontasNed071 wrote:Ne kontam cestitanje... Al valjda to tako treba na olxu
- Ned071
- Posts: 6435
- Joined: 27/01/2014 15:32
#4591 Re: Alfa Romeo
ma ni na jednoj tebra... znam da smo besposleni, al da smo toliko tek mi je sada jasno
- Velkoski
- ModeratorNaBezCenzure
- Posts: 79555
- Joined: 17/05/2008 15:30
- Location: u dergjahu tvog srca
- Vozim: Golf 7 GTI
#4592 Re: Alfa Romeo
chestitam brtNed071 wrote:ma ni na jednoj tebra... znam da smo besposleni, al da smo toliko tek mi je sada jasno
-
530i
- Posts: 9169
- Joined: 08/12/2009 17:31
#4594 Re: Alfa Romeo
Ako neki brend ima tradiciju onda je to Alfa Romeo.Throttle wrote:Nisi me razumio. Ne mislim da ja da ne vrijedi, nego je skupomali_milojica wrote: Pa toliko jebeni Passat košta sa poštenim motorom i nekom opremom. Passat sa DSG i 4Motion i 190 KS u Highline paketu kreće od 70k. Ne jedne jedine doplate.
Mislim sta očekujete,da Giulia košta kao Golf![]()
Passat, za razliku od Giulie, ima veću tradiciju, više potencijalnih kupaca, bolja "leđa".
Ista stvar je s BMWom 3 i sličnima. O tome govorim. Ne možeš od Alfe očekivat neke prodajne rezultate a cijena ista kao kod konkurencije. Ne računam tu Giuliu QV, nego ove dizele za obične smrtnike. Priznali ili ne, Alfa je na rubu propasti, još uvijek, dok se ne stabilizuje prodaja, dok ne ubace novih modela i slično. I opet, možda se Giulia pokaže kao bolje auto i od Passata i od ostale konkurencije al dok se ne pokaže mislim da je cijena previsoka.
Doduše ne računam tu ove naše prostore gdje su Passat i Golf dizelaši mjera za sve.
- Ned071
- Posts: 6435
- Joined: 27/01/2014 15:32
#4595 Re: Alfa Romeo
to je stereotip koji nema uporista u realnosti... 445.206 evropljana je kupilo novog golfa prosle godine530i wrote:
Ako neki brend ima tradiciju onda je to Alfa Romeo.
Doduše ne računam tu ove naše prostore gdje su Passat i Golf dizelaši mjera za sve.
-
530i
- Posts: 9169
- Joined: 08/12/2009 17:31
#4596 Re: Alfa Romeo
Govorim o našim prostorima i to je fakt, počevši od broja registrovanih svih auta i uvriježenog mišljenja među narodom.
- Ned071
- Posts: 6435
- Joined: 27/01/2014 15:32
#4597 Re: Alfa Romeo
u cijeloj evropi je tako. u zadnjih 2o godina golf je najprodavanije vozilo. nismo mi nista drugaciji od ostatka svijeta, samo jednom je fiesta bila prodavanija... to je fakat
- supercali
- Posts: 23942
- Joined: 06/07/2014 12:30
#4598 Re: Alfa Romeo
Ako tu statistiku malo protabirimo vidjeli bi da je dosta tih auta kupljeno kao sluzbeno u njemackoj tako da ta brojka na kraju ne znaci nista specijalnoNed071 wrote:to je stereotip koji nema uporista u realnosti... 445.206 evropljana je kupilo novog golfa prosle godine530i wrote:
Ako neki brend ima tradiciju onda je to Alfa Romeo.
Doduše ne računam tu ove naše prostore gdje su Passat i Golf dizelaši mjera za sve.
- _BataZiv_0809
- Nindža revizor
- Posts: 83504
- Joined: 09/05/2013 13:56
- Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
- Vozim: Lancia na servisu
#4599 Re: Alfa Romeo
Mi jesmo tradicionalno naklonjeniji VW zbog TAS-a, sto ne umanjuje cinjenicu da je isti gigant u evropskim okvirima.
- supercali
- Posts: 23942
- Joined: 06/07/2014 12:30
#4600 Re: Alfa Romeo
Niko ne spori da su giganti al prodajni rezultati kad se pogledaju na prvu ne kazu bas pravo stanje
Ti prodaj alfi 20 u bih a ja cu prodati 50 golfova
Ti prodao tih 20 20 razlicitih musterija a ja prodo koli 25 I mupu 25
Jel to znaci da sam ja rasprostranjeniji od tebe I da imam vise kupaca od tebe?
Ti prodaj alfi 20 u bih a ja cu prodati 50 golfova
Ti prodao tih 20 20 razlicitih musterija a ja prodo koli 25 I mupu 25
Jel to znaci da sam ja rasprostranjeniji od tebe I da imam vise kupaca od tebe?
