domovina se brani istinom.
Fahrin formalni ulazak u politiku - miniSTAR nebezbednosti
-
joeaziz
- Posts: 472
- Joined: 30/08/2008 20:46
#4576 Re: Fahrin formalni ulazak u politiku
bravo alfa
domovina se brani istinom.
domovina se brani istinom.
-
Emi_Nevermind
- Posts: 900
- Joined: 25/05/2010 22:34
#4577 Re: Fahrin formalni ulazak u politiku
Kako to da svi po citav dan pricaju kako im je dosta nacionalizma i kako bi nesto drugo i kad se neko pruzi van nacionalne vezanosti, onda je izdajica svog naroda? Shvatite das su Fahro i Milorad dva covjeka koji vole pare, i na prvom mjestu su biznismeni, i njihova zelja za suradnjom kako bi zaradili jos vise je nevjerovatno efikasna u suzbijanju nacionalizma.. EU je stvorena kako bi se razbio nacionalizam, a to je ucinjeno tako sto su drzave uredjene tako da budu ovisne jedna o drugoj bar sto se tice proizvodnje oruzja.. Pare su uvijek mocnije nego mrznja na osnovu vere ili nacionalnosti, tako da je ovo provjeren recept za uspjeh.. To da li su kriminalci, ne vjerujem da iko od nas na forumu moze dokazati, a i da jesu, jos bolje.. Oni se udruzili, pa sad ako to mislite, ne glasajte ni za jednog... Gdje je problem?
Mene vise brinu SDP i SDA, jer Hrvati ionako smatraju predstavnika svog naroda izdajicom, i sad ce se te sumnje utvrditi.. Osjecace se jos manje zastupljeni i izolovani, sto ce stvoriti jos veci raspon...I otvoreno nacionalisticka stranka u koaliciji sa socialistima je kao izazivati sudbinu, nkad nisam vidjela nista slicno u politici bilo koje zemlje..
Svi ovi hobi-politicari koji nemaju pojma o zakonima, propisima, politici, a nemaju svojih samostalnoh kretivnih i konstruktivnih prijedloga kako rijesiti nesto vec samo laju na zvijezda samo gube vrijeme,KOME PISETE???
Malo se obrazujte, osnujte svoju stranku, radite nesto..Lajanje nikad nije bilo produktivno, eto da znate
Mene vise brinu SDP i SDA, jer Hrvati ionako smatraju predstavnika svog naroda izdajicom, i sad ce se te sumnje utvrditi.. Osjecace se jos manje zastupljeni i izolovani, sto ce stvoriti jos veci raspon...I otvoreno nacionalisticka stranka u koaliciji sa socialistima je kao izazivati sudbinu, nkad nisam vidjela nista slicno u politici bilo koje zemlje..
Svi ovi hobi-politicari koji nemaju pojma o zakonima, propisima, politici, a nemaju svojih samostalnoh kretivnih i konstruktivnih prijedloga kako rijesiti nesto vec samo laju na zvijezda samo gube vrijeme,KOME PISETE???
Malo se obrazujte, osnujte svoju stranku, radite nesto..Lajanje nikad nije bilo produktivno, eto da znate
- 1gorstak
- Posts: 4549
- Joined: 27/01/2008 22:00
#4578 Re: Fahrin formalni ulazak u politiku
Ja sam na ovom forumu kritikovao Tihica zbog Pruda i sjecam se da sam u medijima opoziciju tom dogovoru nasao samo u Danima. Radoncic je tada podrzao Prud, nemamo mi pamcenje zlatne ribice. Evo jedan od naslova iz Avaza :Alfa_Ze wrote: DNEVNI AVAZ
Redakcija 24/11/2010 15:28:00
- Zato danas sa radošću mogu da kažem da mi je ova vijest draga, a Sulejmanu Tihiću, kao kreatoru “Pruda”, izjavljujem saučešće, rekao je Radončić.
U Prudu vraćen duh dogovora
DNEVNI AVAZ, br.4770, str.10, 25/12/2008
Radoncicu uhljupe jedan, sta ti mislis, da smo mi telad ?
-
extraordinary
- Posts: 1377
- Joined: 17/05/2010 12:42
#4579 Re: Fahrin formalni ulazak u politiku
@1gorstak, to ti misliš da nismo telad? Svaka čast onoj manjini koja to nije, ali šta nam rade od rata naovamo, telad nam se smiju.
-
Alfa_Ze
- Posts: 1284
- Joined: 04/05/2006 15:09
#4580 Re: Fahrin formalni ulazak u politiku
''Mišljenje je ko šupak, svako ga ima, pa tako i ti '' !! – da citiram jednog Sa-X forumaša.AmirEmira wrote: Svi ovi hobi-politicari koji nemaju pojma o zakonima, propisima, politici, a nemaju svojih samostalnoh kretivnih i konstruktivnih prijedloga kako rijesiti nesto vec samo laju na zvijezda samo gube vrijeme,KOME PISETE???
Malo se obrazujte, osnujte svoju stranku, radite nesto..Lajanje nikad nije bilo produktivno, eto da znate
Pozdravi ФахрА !!
-
dek
- Posts: 861
- Joined: 28/02/2005 23:53
#4581 Re: Fahrin formalni ulazak u politiku
Ovo je već komično. Radončić odlazi kod Dodika gdje u glas izjavljuju kako je ''Prud'' propala stvar koja se ne može vratiti. A to što im taj sporazum ne odgovara iz dijametralno suprotnih razloga je već druga priča
Radončić iz dana u dan samo potvrđuje da mu politika služi samo da bi se personalno obračunao sa Tihićem i drugim neistomišljenicima.
Radončić iz dana u dan samo potvrđuje da mu politika služi samo da bi se personalno obračunao sa Tihićem i drugim neistomišljenicima.
-
joeaziz
- Posts: 472
- Joined: 30/08/2008 20:46
#4582 Re: Fahrin formalni ulazak u politiku
mirnes ajanovic je za fahra prof.dr. politickih nauka, majstor govornistva i pisane rijeci, intelektualac i humanista.
fahrudin je fakat glup.
fahrudin je fakat glup.
- ultima_palabra
- Posts: 59308
- Joined: 15/12/2008 16:53
#4583 Re: Fahrin formalni ulazak u politiku
To... samo pokazuje koliko smo bili blizu katastrofi u oktobrudek wrote:Radončić iz dana u dan samo potvrđuje da mu politika služi samo da bi se personalno obračunao sa Tihićem i drugim neistomišljenicima.
- 1gorstak
- Posts: 4549
- Joined: 27/01/2008 22:00
#4584 Re: Fahrin formalni ulazak u politiku
Mene zbunjuju novinari koji rade za Radoncica, koji se sjecaju naslova iza Avaza kao sto je npr. "Bošnjački intelektualci podržali Prudski sporazum", ali sada sute ili jos gore, pisu kako je Radoncic zasluzan za obaranje Pruda. Nije moguce da su svi toliko kreditno zaduzeni da im ovaj moze izdiktirati svaku glupost a da oni zbog straha od otkaza to samo potpisu ...joeaziz wrote:mirnes ajanovic je za fahra prof.dr. politickih nauka, majstor govornistva i pisane rijeci, intelektualac i humanista.
fahrudin je fakat glup.
Ne bi me iznenadilo da se ljudi jednostavno boje za svoju sigurnost pa pristaju na taj robovski polozaj zbog Keljmendija i drugih Radoncicevih prijatelja iz struke.
- 1gorstak
- Posts: 4549
- Joined: 27/01/2008 22:00
#4585 Re: Fahrin formalni ulazak u politiku
Da. I zato je potrebno da SDP brzo zavrsi sa procesom formiranja vlasti u FBiH, kako bi se sto prije donijelo zakone potrebne za kresanje Radonciceve moci. Previse se rizikuje ako se ovaj mandat ne iskoristi (izmedju ostalog i) za obracun sa ovim divljakom verbalnih sposobnosti silikatne cigle.ultima_palabra wrote:To... samo pokazuje koliko smo bili blizu katastrofi u oktobrudek wrote:Radončić iz dana u dan samo potvrđuje da mu politika služi samo da bi se personalno obračunao sa Tihićem i drugim neistomišljenicima.Sa Fahrom bi otišla država na bubanj...
-
joeaziz
- Posts: 472
- Joined: 30/08/2008 20:46
#4586 Re: Fahrin formalni ulazak u politiku
1gorstak wrote:Mene zbunjuju novinari koji rade za Radoncica, koji se sjecaju naslova iza Avaza kao sto je npr. "Bošnjački intelektualci podržali Prudski sporazum", ali sada sute ili jos gore, pisu kako je Radoncic zasluzan za obaranje Pruda. Nije moguce da su svi toliko kreditno zaduzeni da im ovaj moze izdiktirati svaku glupost a da oni zbog straha od otkaza to samo potpisu ...joeaziz wrote:mirnes ajanovic je za fahra prof.dr. politickih nauka, majstor govornistva i pisane rijeci, intelektualac i humanista.
fahrudin je fakat glup.
Ne bi me iznenadilo da se ljudi jednostavno boje za svoju sigurnost pa pristaju na taj robovski polozaj zbog Keljmendija i drugih Radoncicevih prijatelja iz struke.
to vec zalazi u tamna podrucija psihopatologije. ako imamo strucnjaka iz te oblasti bilo bi lijepo da cujemo njegovu ocjenu.
- Neelix
- Posts: 11864
- Joined: 15/12/2006 14:08
- Location: Ostani uz mene, i puni mi redenik
- Contact:
#4587 Re: Fahrin formalni ulazak u politiku
kako ga se bojite

- Insajder
- Posts: 35
- Joined: 04/02/2010 22:15
- Location: Južna strana capital city-ja
#4588 Re: Fahrin formalni ulazak u politiku
Izgleda da je Fahro dosao kao priprema terena za Zlatka danas, posto je adano bio prije par dana kod druga Mileta 
-
Alfa_Ze
- Posts: 1284
- Joined: 04/05/2006 15:09
#4589 Re: Fahrin formalni ulazak u politiku
Zasto Radoncic i Dnevni Avaz patoloski mrze Muju Selimovica ??
Mujo Selimovic, Radoncicev konkurent ili . . . . ????
Mujo Selimovic, Radoncicev konkurent ili . . . . ????
- Insajder
- Posts: 35
- Joined: 04/02/2010 22:15
- Location: Južna strana capital city-ja
#4590 Re: Fahrin formalni ulazak u politiku
Zato sto Radoncic nema svoju vodu

-
butragenjo
- Posts: 10
- Joined: 20/11/2010 16:49
#4591 Re: Fahrin formalni ulazak u politiku
Mene zbunjuju novinari koji rade za Radoncica, koji se sjecaju naslova iza Avaza kao sto je npr. "Bošnjački intelektualci podržali Prudski sporazum", ali sada sute ili jos gore, pisu kako je Radoncic zasluzan za obaranje Pruda. Nije moguce da su svi toliko kreditno zaduzeni da im ovaj moze izdiktirati svaku glupost a da oni zbog straha od otkaza to samo potpisu ...
Ne bi me iznenadilo da se ljudi jednostavno boje za svoju sigurnost pa pristaju na taj robovski polozaj zbog Keljmendija i drugih Radoncicevih prijatelja iz struke.[/quote]
Nema ondje ni N od novinara!!!
To su poltroni koji se prodaju za sitne pare, samo nazalost nisu jedini.
Ne bi me iznenadilo da se ljudi jednostavno boje za svoju sigurnost pa pristaju na taj robovski polozaj zbog Keljmendija i drugih Radoncicevih prijatelja iz struke.[/quote]
Nema ondje ni N od novinara!!!
To su poltroni koji se prodaju za sitne pare, samo nazalost nisu jedini.
-
Alfa_Ze
- Posts: 1284
- Joined: 04/05/2006 15:09
#4592 Re: Fahrin formalni ulazak u politiku
Kako je ''utemeljitelj'' u svom biltenu Dnevni Avaz u samo 19 dana ustupio prostor PAJKU B., inace Dodikovom ''malom od palube'', da pljuje po Izetbegovicu, Komsicu, Lagumdziji i Tihicu.
Ustupiti prostor retardu PAJKU B., inace jurisniku fasistickog internet portala ''Poskok - je ustvari dno dna Dnevnog Avaza.
Ustupiti prostor retardu PAJKU B., inace jurisniku fasistickog internet portala ''Poskok - je ustvari dno dna Dnevnog Avaza.
Vasić o Izetbegoviću: Otkad je milost ušla u dželate
redakcija 01/11/2010 16:37:00
Izvinjavam se Bakiru Izetbegoviću za sve što su četnici učinili na Trebavi tokom Drugog svjetskog rata • Izvinjenja su inače problematičan politički, istorijski i ljudski čin. Možda se nigdje ne mogu tako analizirati kao u BiH...
Pročitajte više
http://www.dnevniavaz.ba/dogadjaji/iz-m ... elate.html
Vasić brani "brata": Komšić u stilu prigradskog sarajevskog primitivca napao ambasadora Rusije
redakcija 12/11/2010 15:48:00
Komšić je rekao da je Aleksandar Bocan Harčenko prešao granicu diplomatskog ponašanja i da se direktno miješa u unutrašnje stvari BiH...
Pročitajte više
http://www.dnevniavaz.ba/dogadjaji/iz-m ... usije.html
Jedna markica za Дневни Аваз, je markica protiv Bosne i Hercegovine !!Vasić: Jednosarajevska politika dovela je do nemoguće saradnje dva HDZ-a te SNSD-a i SDS-a
Redakcija 19/11/2010 11:02:00
"Otkako je umro Komunizam, i Kardelj, većeg jezičkog sranja nije bilo. Mene, ipak, oduševljava jednoglasje Tihića i Lagumdžije
Pročitajte više
http://www.dnevniavaz.ba/dogadjaji/iz-m ... -SDS-.html
-
joeaziz
- Posts: 472
- Joined: 30/08/2008 20:46
#4593 Re: Fahrin formalni ulazak u politiku
Jedna markica za Дневни Аваз, je markica protiv Bosne i Hercegovine !!

-
mesihtrko
- Posts: 341
- Joined: 23/09/2008 01:38
#4594 Re: Fahrin formalni ulazak u politiku
Ništa novo od Radončića i njegovih nižerazrednih novinara .Glupljih komentara od komentara koje piše Faruk Vele , Fadil Mandal, Vlastimir Mijović,Almasa Hadžić.Alfa_Ze wrote:AVAZOV Komentar dana :
26.Novembar 2010.Fadil Mandal
Nasukan na Prudu
Sahranom sporazuma koji je dijelio BiH i učvršćivao RS Radončić je predsjedniku SDA demonstrirao kako se efikasno vodi državotvorna politika
__________________________________
Sulejman Tihić ostao je usamljen i nasukan na razvalinama Pruda, svog životnog političkog projekta.
U samo petnaestak dana Fahrudin Radončić, lider Saveza za bolju budućnost BiH, najprije u susretu sa Zlatkom Lagumdžijom, a onda i s Miloradom Dodikom, dobio je njihovu podršku u misiji definitivne sahrane sporazuma koji je dijelio BiH, učvršćivao RS i razbijao Federaciju na bošnjački i hrvatski dio.
Korak po korak, Tihić je tako sveden na svoju realnu mjeru.
Radončić je na primjeru Pruda demonstrirao predsjedniku SDA kako se državotvorna i odgovorna politika može efikasno voditi na ravnopravnoj razini, bez pognute glave i bez trgovine nacionalnim interesima radi osobne političke promocije.
Susretom prvih ljudi SNSD-a i SBB-a u Banjoj Luci ugašena je i Tihićeva ambicija da se u ovdašnjoj javnosti nametne kao nezaobilazna persona i svojevrsni ekskluzivac u kontaktima bošnjačke strane s vodećim srpskim političarima u RS.
24.12.2008. 00:48
Predsjedništvo SDP BIH odbilo je ponudu za ulazak u vlast u zamjenu za podršku Prudskom sporazumu. Prema izvorima bliskim ovoj stranci, Predsjedništvo SDP BiH je jednoglasno odbilo ponudu za ulazak u vlast. SDP je za danas najavio konferenciju o ovoj temi. Podsjećamo, u ponedjeljak je od strane Prudske trojke (SDA, HDZBiH, SNSD), lideru SDP-a BiH ponuđeno učešće u vlasti u zamjenu za podršku sporazumu iz Pruda, koji je Lagumdžija u samom startu oštro odbacioDODIK ODUSTAJE OD PRUDSKOG DOGOVORA?
Objavljeno: 03. April 2009. 06:04:05Silajdžić: "Na sceni je revitalizacija definitivne etničke podjele BiH"
17. 06. 2009. • 07:53
"U svrhu realizacije ovih ciljeva poslužio je Prudski sporazum", kaže Silajdžić.
"Stranka za BiH, zato, odbacuje rješenja postignuta kroz političke dogovore čiji format ne priliči modernim demokratskim principima jer se već određeno vrijeme vode tajno, mimo institucija države, mimo javnosti i uz učešće pojedinih političkih stranaka i lidera", dodao je SijaldžićI onda nakon susreta Dodika i Radoncica, ‘’utemeljitelj’’ u svom stranackom biltenu, POKOPA jos jednom VEC POKOPANI ''Prudski sporazum'' i slavodobitno izjavi :SNSD i SDS postigli dogovor o zajedničkom djelovanju na nivou BiH
Srijeda, 03 Studeni / Novembar 2010
U platformi se ističe da stranke ne prihvataju da promjene Ustava BiH zadiru u dejtonske nadležnosti RS i mehanizme zaštite njenih interesa, te naglašavaju da dosadašnji prijedlozi poput "aprilskog paketa", "butmirskog paketa" i "prudskog sporazuma", ne mogu biti polazna osnova za buduće razgovore
DNEVNI AVAZ
Redakcija 24/11/2010 15:28:00
- Zato danas sa radošću mogu da kažem da mi je ova vijest draga, a Sulejmanu Tihiću, kao kreatoru “Pruda”, izjavljujem saučešće, rekao je Radončić.
Ovaj navedemi tekst je pun kontradiktornosti.Ako je tako kao što piše kako je moguće da Dodik odustane od cjepanja države ,koju na svaki mogući način gdje god stigne nipodaštava,ponižava i govori kako je to nemoguća država.Ispade po ovom tekstu gore da je Dodik najveći patriota u BiH .Ja vas pitam s obzirom na sve dali je to istina .Izgleda da Fahro i njegovi kvazimodo novinari vrše zamjenu teza.
-
bogumil-8
- Posts: 937
- Joined: 04/02/2009 07:40
#4595 Re: Fahrin formalni ulazak u politiku
Vjerska pozadina (osim tržišne konkurencije). Neki bi da zatvore Pivaru!Alfa_Ze wrote:Zasto Radoncic i Dnevni Avaz patoloski mrze Muju Selimovica ??
- nikad_vise
- Posts: 2015
- Joined: 20/09/2010 22:35
#4596 Re: Fahrin formalni ulazak u politiku
bogumil-8 wrote:Vjerska pozadina (osim tržišne konkurencije). Neki bi da zatvore Pivaru!Alfa_Ze wrote:Zasto Radoncic i Dnevni Avaz patoloski mrze Muju Selimovica ??
priznaj da si se samo salio
il da ocekujem masu argumenata i dokaza koji govore u prilog ovome sto si naveo
25. novembar 2010. godine
Položeno cvijeće na Slanoj Banji, održana svečana sjednica Skupštine TK
Povodom 25.novembra, Dana državnosti Bosne i Hercegovine predstavnici Skupštine Tuzlanskog kantona danas su položili cvijeće na spomen obilježja na Slanoj Banji u Tuzli. Kantonalni odbor Saveza za bolju budućnost BiH i Klub poslanika SBB BiH u Skupštini Tuzlanskog kantona predvodio je prim.dr.Alija Azabagić.
Povodom 25. novembra, Dana državnosti Bosne i Hercegovine Savez za bolju budućnost BiH upućuje iskrene čestitke svim građanima BiH u domovini i dijaspori.Savez za bolju budućnost BiH
Cvijeće je položeno na Partizansko spomen obilježje, Spomenik poginulim braniteljima Tuzle i Bosne i Hercegovine 1992-1995., kao i Mezarje civilnih žrtava rata.
Nakon polaganja cvijeća i odavanja počasti žrtvama, u povodu Dana državnosti održana je i svečana sjednica Skupštine Tuzlanskog kantona, a obilježavanje 25.novembra predstavnici Saveza za bolju budućnost BiH opštine Tuzla i Tuzlanskog kantona nastavit će i sutra, polažući cvijeće na spomen obilježja palim borcima u nekoliko tuzlanskih mjesnih zajednica.
Pres-centar SBB BiH
-
Alfa_Ze
- Posts: 1284
- Joined: 04/05/2006 15:09
#4597 Re: Fahrin formalni ulazak u politiku
Da centrala u Београду jos racuna na Радончића и његов СББ
, zorno pokazuje i ovaj clanak u beogradskom ’’PRESS’’ :
__________________________________
BANJALUKA 29. 11. 2010
SDA prelazi u opoziciju?!
Lideri SDP-a i SBB-a sa šefom SNSD-a postigli dogovor da budu okosnica skupštinske većine na nivou BiH, u kojoj neće biti mesta za Tihićev SDA
Cijeli clanak :
http://www.pressonline.rs/sr/vesti/repu ... ju%21.html
, zorno pokazuje i ovaj clanak u beogradskom ’’PRESS’’ :
__________________________________
BANJALUKA 29. 11. 2010
SDA prelazi u opoziciju?!
Lideri SDP-a i SBB-a sa šefom SNSD-a postigli dogovor da budu okosnica skupštinske većine na nivou BiH, u kojoj neće biti mesta za Tihićev SDA
Cijeli clanak :
http://www.pressonline.rs/sr/vesti/repu ... ju%21.html
- Neelix
- Posts: 11864
- Joined: 15/12/2006 14:08
- Location: Ostani uz mene, i puni mi redenik
- Contact:
#4598 Re: Fahrin formalni ulazak u politiku
ti znaci ne vidis da ti je sefova stranka tu PRVA spomenuta ("Lideri SDP-a...") nego si odmah preskocio na Fahru i poceo ga blatiti,
bolesno
-
Alfa_Ze
- Posts: 1284
- Joined: 04/05/2006 15:09
#4599 Re: Fahrin formalni ulazak u politiku
pogotovo u dijelu teksta, u kojem pise ( izvod iz teksta ):Neelix wrote:eto klasican primejr sdpovskog baljezganja i izvrtanja cinjenica.
ti znaci ne vidis da ti je sefova stranka tu PRVA spomenuta ("Lideri SDP-a...") nego si odmah preskocio na Fahru i poceo ga blatiti,
bolesno
Prema njegovim rEčima ( ’’navodno izvor’’ Pressa RS ), za potpunu promEnu odnosa snaga među potencijalnim pregovaračima za formiranje SavEta ministara BiH najzaslužniji je predsEdnik SBB-a Fahrudin Radončić, kome je najvažnije da izađe kao pobEdnik u sukobu sa Sulejmanom Tihićem.
- Među njima dvojicom ( Radončić - Tihić ) vlada ogromna netrpeljivost. Kada je Tihić pokušao da se približi SDP-u i napravi dil sa tom strankom, Radončić je otvoreno zaprEtio Lagumdžiji da će ga „razapeti" preko „Dnevnog avaza" ako uđe u koaliciju sa SDA.
Lagumdžiji afera „Reket" ruši poziciju u pregovorima o formiranju SavEta ministara. Sada mu je najmanje potrebno da Radončić preko svojih novina otkriva nove detalje skandala vezanog za reketiranje investitora, u koji su debelo umEšani funkcioneri SDP-a, a osumnjičen je i sam Lagumdžija. Zato je Radončić još u srEdu otišao u Banjaluku da razgovara sa Dodikom o mogućnosti istiskivanja Tihića, a u petak je s istom idejom u Palatu Republike došao i Lagumdžija - kaže izvor Pressa RS.
a koliko se Lagumdzija u stvarnosti ''prepao'' Radoncica :
- nikad_vise
- Posts: 2015
- Joined: 20/09/2010 22:35
#4600 Re: Fahrin formalni ulazak u politiku
bla bla bla..opet pusto baljezganje..SBB ce biti opozicija i nema razloga da uopste ulazi u vlast..ono sto je SDP radio godinama preko medija kritikujuci vlast i na kraju pomeo izbore tako i radoncic moze komotno 4 godine u opoziciju i na isti nacin kritikovati eventualni nerad koalicije SDA-SDP..i lagano doci na danasnju poziciju SDP-a tako da uopste nije bitan sukob sa tihicem ni ulazak u vlast po svaku cijenu..znaci od SDP-SBB koalicije nema nista i ne trosite dzaba vrijeme lupajuci o tome..
