PlayStation 4 - all about

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply
User avatar
Raigor Stonehoof
Posts: 11384
Joined: 15/07/2014 14:30

#4576 Re: PlayStation 4 - all about

Post by Raigor Stonehoof »

alibaba_i_30_godina wrote:
oaza85 wrote:
alibaba_i_30_godina wrote:Ako nemaš 4K televizor onda ti je svejedno jel' pro ili nije, meni bi trenutno bilo važnije da ima 1Tb prostora, umjesto 500 Gb. Ja bih prije uzeo sve skupa za 700 KM nego se peglao po Njemačkoj i moljakao nekog da mi danas naruči i donese.
mozes uzeti i 500GB verziju pa zamjeniti HDD 5min posla
Naravno, i to je opcija. Onda te dođe još jeftinije i ostane ti novac i za dodatni džojstik. :thumbup:
Gamepad :oops:
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#4577 Re: PlayStation 4 - all about

Post by Tomahawk11 »

Pa ja bio izbacio na olx i tako u priči spomenem, kaže hajde prodaj meni, reko ko tebi toliko, kaže može :-D
djama
Posts: 1795
Joined: 19/07/2013 20:52

#4578 Re: PlayStation 4 - all about

Post by djama »

Namaklo se nekih para sa strane pa bih da iskoristim ove akcije za ps4.
Koliko mi se isplati uzeti ovaj ps4 pro 1tb koji je na akciji 699 KM ili da idem na obicnu verziju od 1tb ?
Nazalost imam full hd tv tako da u startu ne bih imao fajde od pro
User avatar
House
Posts: 46869
Joined: 17/03/2010 15:36

#4579 Re: PlayStation 4 - all about

Post by House »

Raigor Stonehoof wrote:
alibaba_i_30_godina wrote: Naravno, i to je opcija. Onda te dođe još jeftinije i ostane ti novac i za dodatni džojstik. :thumbup:
Gamepad :oops:
kontroler :oops:
User avatar
arnes_king
Posts: 7655
Joined: 01/03/2011 00:43
Location: Bosna

#4580 Re: PlayStation 4 - all about

Post by arnes_king »

djama wrote:Namaklo se nekih para sa strane pa bih da iskoristim ove akcije za ps4.
Koliko mi se isplati uzeti ovaj ps4 pro 1tb koji je na akciji 699 KM ili da idem na obicnu verziju od 1tb ?
Nazalost imam full hd tv tako da u startu ne bih imao fajde od pro
Ima prednosti od pro i na FHD TV. Ja sam do nedavno koristio PRO sa FHD TV i u vecini igara imas mogucnost veceg FPS, ili na samoj konzoli upalis supersampling koji radi render igre na 4K pa "smanjuje" na FHD i primjeti se razlika. Nije sad neka ogromna ali uglavnom je ima, samo sto kada radi na 4K tad je bucnija dosta, slim je najtisa. Malo ostrija slika sa bocu vise detalja, npr u rdr2 se najveca razlika primjeti na kosi, dlakama i takvim stvarima.

Dodatno mislim da pro ima prednosti i radi buducnosti, gdje ce novije i zahtjevnije igre kako izlaze sigurno gurati sa stabilnijim performansama i bocu graficki dotjerano.

Ako imas ikako u planu nabavljati 4K TV onda idi odmah na pro, ali ako nemas onda nije toliko bitno jer ipak smatram da ta prednost na FHD TV koja se dobije ne vrijedi razlike u parama od 200KM.
Last edited by arnes_king on 15/12/2018 17:37, edited 1 time in total.
User avatar
arnes_king
Posts: 7655
Joined: 01/03/2011 00:43
Location: Bosna

#4581 Re: PlayStation 4 - all about

Post by arnes_king »

House wrote:
Raigor Stonehoof wrote:
alibaba_i_30_godina wrote: Naravno, i to je opcija. Onda te dođe još jeftinije i ostane ti novac i za dodatni džojstik. :thumbup:
Gamepad :oops:
kontroler :oops:
Dualschock 4 :oops:
User avatar
oaza85
Posts: 1734
Joined: 25/06/2018 09:10
Location: Rogatica Pekara Centar

#4582 Re: PlayStation 4 - all about

Post by oaza85 »

arnes_king wrote:
House wrote:
Raigor Stonehoof wrote: Gamepad :oops:
kontroler :oops:
Dualschock 4 :oops:
nacon revolution pro 2 8-)
hali gali halid
Posts: 2389
Joined: 08/10/2007 22:45

#4583 Re: PlayStation 4 - all about

Post by hali gali halid »

Sta su ove šasije E, F i ostale? :blento:
User avatar
SanskiBiser
Posts: 8862
Joined: 14/05/2007 02:18
Location: Unsko-Sansko-Migrantski Kanton

#4584 Re: PlayStation 4 - all about

Post by SanskiBiser »

hali gali halid wrote:Sta su ove šasije E, F i ostale? :blento:
revizije hardware, manja potrosnja, tisi rad, narocito kod Pro modela, razlike u nekim komponentama, performanse su iste...
hali gali halid
Posts: 2389
Joined: 08/10/2007 22:45

#4585 Re: PlayStation 4 - all about

Post by hali gali halid »

Koja je šasija najbolja, koja najlošija?
User avatar
SanskiBiser
Posts: 8862
Joined: 14/05/2007 02:18
Location: Unsko-Sansko-Migrantski Kanton

#4586 Re: PlayStation 4 - all about

Post by SanskiBiser »

hali gali halid wrote:Koja je šasija najbolja, koja najlošija?
iteracije idu po abecedi od najstarije pema najnovijoj znaci A, B, C, D,E, F, G...

pa kontaj sam. :D
User avatar
valter.ba
Posts: 1769
Joined: 29/04/2008 09:55

#4587 Re: PlayStation 4 - all about

Post by valter.ba »

Pozdrav ekipa! Obzirom da se uopšte ne razumijem u ovo o čemu pričate a posebno termine koje ispaljujete molio bih vas za nekoliko pojašnjenja i savjeta. Za novu godinu ide poklon jednom dječaku od 9 g. Želi PS4 sa nekom Fortnite igricom. E sada mi treba preporuka 500 slim ili ovaj od tera? Valjda je i ovaj od 500 dostatan jer ce naknadno uzeti još Lego Jurasic world ali kao što rekoh ne razumijem se u ove stvari. Da li je tacno da je Fortnite besplatan za skidanje kao sto je neko već napisao ili moram kupiti Fortnite edition? Plan je kupiti nov u radnji naravno zbog garancije. U Sarajevu uglavnom u radnjama godina garancije a na Piku neki nude 2 g. ali nije radnja pa mi to baš nije neka garancija. Gdje kupiti, koji, koliku garanciju ocekivati i sta sa ovim Fortnitom :) ? Na šta još treba obratiti pažnju prilikom kupovine? Hvala puno bilo kome ko nadje dovoljno strpljenja za odgovore na moja laička pitanja :D .
User avatar
diablobih
Posts: 8259
Joined: 28/12/2015 02:17

#4588 Re: PlayStation 4 - all about

Post by diablobih »

Santa domenica i to bi bilo to.

Fortnite je besplatan, ali je igra debilna, pa se nemoj iznenaditi kada taj mali pocne gluposti da mlati. Dovoljno ce biti 500 GB za malca.
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#4589 Re: PlayStation 4 - all about

Post by Tomahawk11 »

Evo za one koje interesuje razlika PS4 obična i pro varijanta:

PS4 ili PS4 Pro: Koja je razlika? Šta je to što kupujete?
https://procomp.ba/blog/ps4-ili-ps4-pro ... -kupujete/
ifus
Posts: 244
Joined: 02/10/2009 00:09

#4590 Re: PlayStation 4 - all about

Post by ifus »

valter.ba wrote:Pozdrav ekipa! Obzirom da se uopšte ne razumijem u ovo o čemu pričate a posebno termine koje ispaljujete molio bih vas za nekoliko pojašnjenja i savjeta. Za novu godinu ide poklon jednom dječaku od 9 g. Želi PS4 sa nekom Fortnite igricom. E sada mi treba preporuka 500 slim ili ovaj od tera? Valjda je i ovaj od 500 dostatan jer ce naknadno uzeti još Lego Jurasic world ali kao što rekoh ne razumijem se u ove stvari. Da li je tacno da je Fortnite besplatan za skidanje kao sto je neko već napisao ili moram kupiti Fortnite edition? Plan je kupiti nov u radnji naravno zbog garancije. U Sarajevu uglavnom u radnjama godina garancije a na Piku neki nude 2 g. ali nije radnja pa mi to baš nije neka garancija. Gdje kupiti, koji, koliku garanciju ocekivati i sta sa ovim Fortnitom :) ? Na šta još treba obratiti pažnju prilikom kupovine? Hvala puno bilo kome ko nadje dovoljno strpljenja za odgovore na moja laička pitanja :D .
Preporučio bih ti ovog momka: ps3games sa OLX-a https://www.olx.ba/artikal/19237679/son ... jstik-ps4/
100% je regularan, zvanicnu garanciju dobijes na 12 mjeseci.
User avatar
valter.ba
Posts: 1769
Joined: 29/04/2008 09:55

#4591 Re: PlayStation 4 - all about

Post by valter.ba »

diablobih wrote:Santa domenica i to bi bilo to.

Fortnite je besplatan, ali je igra debilna, pa se nemoj iznenaditi kada taj mali pocne gluposti da mlati. Dovoljno ce biti 500 GB za malca.
Iskreno se zahvaljujem na odgovorima. Ako je Fortnite debilna igrica neće biti ni instalirana jer je dosta debilnosti prisutno na internetu. Ima li neka preporuka za igrice koje razvijaju kreativnost, kombinatoriku, razmisljanje :)
User avatar
beni-bu-man
Posts: 17400
Joined: 10/04/2012 09:01
Location: On land, air, or sea, I don't need No I.D

#4592 Re: PlayStation 4 - all about

Post by beni-bu-man »

valter.ba wrote:
diablobih wrote:Santa domenica i to bi bilo to.

Fortnite je besplatan, ali je igra debilna, pa se nemoj iznenaditi kada taj mali pocne gluposti da mlati. Dovoljno ce biti 500 GB za malca.
Iskreno se zahvaljujem na odgovorima. Ako je Fortnite debilna igrica neće biti ni instalirana jer je dosta debilnosti prisutno na internetu. Ima li neka preporuka za igrice koje razvijaju kreativnost, kombinatoriku, razmisljanje :)
Fifa 19 8-)
User avatar
arnes_king
Posts: 7655
Joined: 01/03/2011 00:43
Location: Bosna

#4593 Re: PlayStation 4 - all about

Post by arnes_king »

valter.ba wrote:
diablobih wrote:Santa domenica i to bi bilo to.

Fortnite je besplatan, ali je igra debilna, pa se nemoj iznenaditi kada taj mali pocne gluposti da mlati. Dovoljno ce biti 500 GB za malca.
Iskreno se zahvaljujem na odgovorima. Ako je Fortnite debilna igrica neće biti ni instalirana jer je dosta debilnosti prisutno na internetu. Ima li neka preporuka za igrice koje razvijaju kreativnost, kombinatoriku, razmisljanje :)
Najbolje ti je upali YouTube i sam vidi je li ti debilno ili nije. Ti se slijepo oslanjas na neke strance na foruma i njihovo misljenje.
r_faruk
Posts: 4689
Joined: 20/01/2003 00:00

#4594 Re: PlayStation 4 - all about

Post by r_faruk »

valter.ba wrote:
diablobih wrote:Santa domenica i to bi bilo to.

Fortnite je besplatan, ali je igra debilna, pa se nemoj iznenaditi kada taj mali pocne gluposti da mlati. Dovoljno ce biti 500 GB za malca.
Iskreno se zahvaljujem na odgovorima. Ako je Fortnite debilna igrica neće biti ni instalirana jer je dosta debilnosti prisutno na internetu. Ima li neka preporuka za igrice koje razvijaju kreativnost, kombinatoriku, razmisljanje :)
meni je Broken Sword bila odlicna igra, puno dijaloga, zagonetki koje je trebalo rijesiti.... prikovala me za racunar u tim godinama. 2013 je izasao peti dio za PS4... ne znam kakav je... ali ja sam igrao drugi dio sa 10-ak godina i uzivao sam...
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#4595 Re: PlayStation 4 - all about

Post by Tomahawk11 »

Ja bih preporučio ovo za dječaka - Crash Bandicoot N. Sane Trilogy.
Fortnite se ni meni nije svidio, međutim, ja sam stari dripac, djeca to ipak više igraju i daj mu priliku.
Vjerovatno je on to vidio i sviđa mu se.
User avatar
Rampage
Posts: 3196
Joined: 07/08/2013 10:56

#4596 Re: PlayStation 4 - all about

Post by Rampage »

Crash je pretežak za djecu:)

Kod mene djeca ganjaju igre iz Lego serijala, sve su super i imaju co-op opciju. Takođe bih preporučio Ratchet & Clank, Rayman Legends i Little Big Planet.

Tu je i Overcooked serijal kojim su oduševljeni ali mi se čini da nije zanimljiv u single player modu:)

Fortnite su probali ali im se nije nešto svidio, ne igraju ga :thumbup:
User avatar
valter.ba
Posts: 1769
Joined: 29/04/2008 09:55

#4597 Re: PlayStation 4 - all about

Post by valter.ba »

Hvala mnogo na informacijama :thumbup:
User avatar
arnes_king
Posts: 7655
Joined: 01/03/2011 00:43
Location: Bosna

#4598 Re: PlayStation 4 - all about

Post by arnes_king »

Znam da je vec pisano ali moze li neko napisati prijedlog igara kod kojih je moguc couch coop ili couch vs.

Najvise me zanimaju neki auti koji mogu offline u dvoje kompetitivno, i slicne stvari npr tekken....
User avatar
REDDEVILS
Posts: 4432
Joined: 21/02/2011 12:56

#4599 Re: PlayStation 4 - all about

Post by REDDEVILS »

arnes_king wrote:Znam da je vec pisano ali moze li neko napisati prijedlog igara kod kojih je moguc couch coop ili couch vs.

Najvise me zanimaju neki auti koji mogu offline u dvoje kompetitivno, i slicne stvari npr tekken....
Ja znam za Gran Turismo Sport™ od autada moze u dvoje offline :)
PS4 Share
Posts: 176
Joined: 10/09/2018 02:08

#4600 Re: PlayStation 4 - all about

Post by PS4 Share »

arnes_king wrote:Znam da je vec pisano ali moze li neko napisati prijedlog igara kod kojih je moguc couch coop ili couch vs.

Najvise me zanimaju neki auti koji mogu offline u dvoje kompetitivno, i slicne stvari npr tekken....
meni su preporucili A Way Out i Until Dawn cekam popust na ps storeu da ih uzmem :D
Post Reply