Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Najbolji i najgori filmovi, serije, sve o sedmoj umjetnosti...

Moderator: _BataZiv_0809

User avatar
dale cooper
Posts: 31355
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#45726 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by dale cooper »

Optimus09 wrote: Dakle,kada si ti gledao taj film,nisam bio ni rodjen :-)
Starci,niste ni vi izmislili kinematografiju,bice kvalitetnih filmova i poslije vas.Gledao sam neke starije filmove i gledacu svakako.
Vas vise drma nostalgija za tim vremenima,nego stvarni kvalitet filmova izgleda.
Image
tempuser
Posts: 17100
Joined: 08/04/2015 10:35

#45727 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by tempuser »

Optimus09 wrote: Dakle,kada si ti gledao taj film,nisam bio ni rodjen :-)
Starci,niste ni vi izmislili kinematografiju,bice kvalitetnih filmova i poslije vas.Gledao sam neke starije filmove i gledacu svakako.
Vas vise drma nostalgija za tim vremenima,nego stvarni kvalitet filmova izgleda.
Nisi ti bio rodjen ni kad je izmisljena struja, tocak, auto, kompujter, i sta sad, treba da zivis u mraku i hodas bos?
Poenta price je, da starost filma nema nikakve veze sa tim da li ga treba gledati ili ne, i stari film moze biti i dobar i los. Ako pogledas nista ti se lose nece destii, ako ne pogledas mozes biti hendikepiran da si propustio nesto dobro. Istina, kako nauka ide naprije tako idu vizuelni efekati i dinamika filma, ali taj tehnoloski aspekt umanjuje umjetnicku notu fllmu. Lagano je sad snimati sa 3 savremene kamere i gripom, maksimalno dramatizovati kadar i sve to dodatno frizirati u postprodukciji, ajd budi majstor pa snimi s jednom famerom velicine sporeta i postprodukcijom kapaciteta digitrona.
Last edited by tempuser on 11/11/2018 23:40, edited 1 time in total.
User avatar
markioni
Posts: 2448
Joined: 23/04/2008 17:59
Location: neocekivana sila koja se iznenada pojavljuje i rjesava stvar
Contact:

#45728 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by markioni »

strongmen wrote:
strongmen wrote:
johnnykola wrote:Možeš nastojati, ali ti nikad titl ne može biti kao na javnim TV kućama. Za to, npr., treba završiti komparativnu
književnost pa znati udariti paralele argentinskih, španskih, tajlandskih kultura pa prevesti dijelove
filma tako da imaju isto ili ublizu isto značenje kao u našoj kulturi(ama). S tim u vezi šta imamo
dalje pričati kad nisi čuo za riječi rajčica, porta, isprika, hiniti, naboj, nekoć (hej, nekoć! - takorekuć, akne nisu kao nekoć:ppp
imaš recimo stih u dronsonje i baljdozea (znaš li šta je baljdoze na albanskom jeziku?)), natuknica, opodnja, sraz, prigoda, puce, skrbnik, smočnica, zapešće, zatomiti, značajka, tlapnja, stega, sraz... Mislim, ono.
ni na TVu nekad ne ubodu pravi smisao rečenice, tako da time nisam opterećen, više sam mislio na sam izgled titla i sinhronizovanost

šta ću jebiga, nisam rvat ko ti da razumijem
ono, nije poenta da ne mogu skužit šta znači "nekoć" ali u Bosni to niko ne govori svakodnevno, riječ koja se koristi je "nekad"
ovo takođe ide na prepravku na bosanski
tko, što, kamo, onamo, tomu, osobno, tijekom, natrag, točan, tjedan, obitelj, ljekarna, tisuća, uvjet, sustav, razina, stupanj, tlak, milijun, kat, kut,, dizalo, gumb, jamčiti, jamac, lisnica, uhititi, ubojstvo, isprika, ispričavati se, potpora, čavli, gospodarstvo, knjižnica, kazalište, znanost, sveučilište, ravnatelj, jednadžba, svjedožba, opseg, postaja, rabiti, rabljeni, tajnica, tajnik, odvjetnik, dužnosnik, časnik, vojarna, bojna, bojovnik, zapovjednik, zapovjest, ophodnja, županija, zrakoplov, izvješće, pričuva, spremnik, udruga, žarulja, žbuka, stube, skrb, pjenušac, diljem, ručnik, strop....

apropo titlova

ko želi dobre titlove na bosanskom sa tačnim prevodima, apsolutno sinhronizivan, i prilagođen za lako praćenje, jednom riječi da je maximalno dobar
nek skida na stranici
https://www.opensubtitles.org/hr/search ... vie-540288

i traži.prevode od "pošiljatelja" Kulin ban
reklame niso dovoljeni 8-)
User avatar
johnnykola
Posts: 10400
Joined: 15/10/2004 12:23
Contact:

#45729 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by johnnykola »

tempuser wrote:
Optimus09 wrote: Dakle,kada si ti gledao taj film,nisam bio ni rodjen :-)
Starci,niste ni vi izmislili kinematografiju,bice kvalitetnih filmova i poslije vas.Gledao sam neke starije filmove i gledacu svakako.
Vas vise drma nostalgija za tim vremenima,nego stvarni kvalitet filmova izgleda.
Nisi ti bio rodjen ni kad je izmisljena struja, tocak, auto, kompujter, i sta sad, treba da zivis u mraku i hodas bos?
Poenta price je, da starost filma nema nikakve veze sa tim da li ga treba gledati ili ne, i stari film moze biti i dobar i los. Ako pogledas nista ti se lose nece destii, ako ne pogledas mozes biti hendikepiran da si propustio nesto dobro. Istina, kako nauka ide naprije tako idu vizuelni efekati i dinamika filma, ali taj tehnoloski aspekt umanjuje umjetnicku notu fllmu. Lagano je sad snimati sa 3 savremene kamere i gripom, maksimalno dramatizovati kadar i sve to dodatno frizirati u postprodukciji, ajd budi majstor pa snimi s jednom famerom velicine sporeta i postprodukcijom kapaciteta digitrona.
:)

Image

Pink Premum 20.00.

Odlična komedija. Na mapi Movielanda nalazi se u kvadrantu H2:

Image



:ppp

Film na TV-u
Last edited by johnnykola on 12/11/2018 06:32, edited 1 time in total.
User avatar
Optimus09
Posts: 3717
Joined: 27/11/2017 06:48
Location: Berlin

#45730 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by Optimus09 »

Hajd pobijedili ste,uspjeli ste sve izvrnuti.
Pozdrav :bih:
User avatar
strongmen
Posts: 555
Joined: 27/01/2018 15:03

#45733 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by strongmen »

a kad smo već kod starih filmova da li bi ovi poznavaoci mogli da mi kažu kako se zove film od Brižit Bardo gdje ona u kupaćem kostimu leži u krevetu a ventilator je hladi, pa malo šeta po kući...onako sva sexi
slučajno sam davno naletio na taj film na TV i to samo pola filma, ali te scene sam zapamtio, pa bi volio pogledat cijeli film
User avatar
beni-bu-man
Posts: 17772
Joined: 10/04/2012 09:01
Location: On land, air, or sea, I don't need No I.D

#45734 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by beni-bu-man »

Mission: Impossible - Fallout
Image

Masterpiece :mrgreen:
User avatar
strongmen
Posts: 555
Joined: 27/01/2018 15:03

#45735 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by strongmen »

dobar je, nema šta
najbolji James Bond do sada
ganjanja autima, motorima po Parizu slupanih kamara, malo aviona i skakanje, naravno pucnjava, puna akcija...
i sve začinjeno sa dobrim kokama :mrgreen:
User avatar
beni-bu-man
Posts: 17772
Joined: 10/04/2012 09:01
Location: On land, air, or sea, I don't need No I.D

#45736 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by beni-bu-man »

strongmen wrote:dobar je, nema šta
najbolji James Bond do sada
ganjanja autima, motorima po Parizu slupanih kamara, malo aviona i skakanje, naravno pucnjava, puna akcija...
i sve začinjeno sa dobrim kokama :mrgreen:
magnum opus :mrgreen:
User avatar
KB9
Posts: 8449
Joined: 26/10/2014 08:20

#45737 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by KB9 »

kakav je ovaj novi o armstrongu i mjesecu, jel vrijedi otic u kino? :mrgreen:
User avatar
strongmen
Posts: 555
Joined: 27/01/2018 15:03

#45738 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by strongmen »

ja ga upravo danas "skino"
sutra gledanje
ako mislimo na isti
https://www.imdb.com/title/tt1213641/?ref_=adv_li_tt

Image
1Dante1
Posts: 4226
Joined: 21/07/2012 20:09
Location: GB
Contact:

#45739 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by 1Dante1 »

Optimus09 wrote:https://www.imdb.com/title/tt0050083/?ref_=rvi_tt
Eto,da zakopamo sjekire,pozdrav :thumbup:
Jedan od rijetkih starijih filmova sto valja. :thumbup: :D
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83418
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#45740 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by _BataZiv_0809 »

johnnykola wrote::kiss:
dječak sa šibicama wrote:
kakavdanakneiskustvu wrote:tanka crvena linija je najbolji film o desavanjima u ratu u posljednjih dvadesetak godina koji sam ja pogledao
Slazem se, odlicna ekipa, prvi put kad sam ga gledao bio mi je "njaaaa" valjda pod dojmom vojnika Ryana a i bio sam mladji pa me ta dramaturgija nije zanimala toliko :D

Sada, gledao sam ga jos dva puta, sve je bolji. A Ryan mi je sve gluplji :D crvena linija je antiratni film, moze se reci, i koliko god scene borbi u Ryanu djeluju bombasticno, toliko mi je ono ratovanje u visokoj travi u crvenoj liniji realisticnije, odnosno bolje su prikazane ljudske emocije u tim situacijama nego ono Henksovo "nestajanje u tisinu".
Slažem se.
Meni je Ryan totalno overrated :roll:
User avatar
banjaluka078
Posts: 13180
Joined: 16/01/2007 23:38

#45741 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by banjaluka078 »

strongmen wrote:ja ga upravo danas "skino"
Link, molim i hvala.
User avatar
beni-bu-man
Posts: 17772
Joined: 10/04/2012 09:01
Location: On land, air, or sea, I don't need No I.D

#45742 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by beni-bu-man »

banjaluka078 wrote:
strongmen wrote:ja ga upravo danas "skino"
Link, molim i hvala.
Garant CAM Rip
Digitalni format izlazi u Januaru
User avatar
strongmen
Posts: 555
Joined: 27/01/2018 15:03

#45743 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by strongmen »

beni-bu-man wrote:
banjaluka078 wrote:
strongmen wrote:ja ga upravo danas "skino"
Link, molim i hvala.
Garant CAM Rip
Digitalni format izlazi u Januaru
yify torent
snimak prva liga 1080p
User avatar
beni-bu-man
Posts: 17772
Joined: 10/04/2012 09:01
Location: On land, air, or sea, I don't need No I.D

#45744 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by beni-bu-man »

strongmen wrote:
beni-bu-man wrote: Garant CAM Rip
Digitalni format izlazi u Januaru
yify torent
snimak prva liga 1080p
Pa daj link u PP
User avatar
markioni
Posts: 2448
Joined: 23/04/2008 17:59
Location: neocekivana sila koja se iznenada pojavljuje i rjesava stvar
Contact:

#45745 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by markioni »

beni-bu-man wrote:
strongmen wrote:
beni-bu-man wrote: Garant CAM Rip
Digitalni format izlazi u Januaru
yify torent
snimak prva liga 1080p
Pa daj link u PP
nema...sarena laza.
User avatar
banjaluka078
Posts: 13180
Joined: 16/01/2007 23:38

#45746 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by banjaluka078 »

strongmen wrote: Garant CAM Rip
Digitalni format izlazi u Januaru
Ja sam danas skinula neki, jako loš cam snimak, jedini kojeg sam našla. Potpuno negledljiv.
User avatar
beni-bu-man
Posts: 17772
Joined: 10/04/2012 09:01
Location: On land, air, or sea, I don't need No I.D

#45747 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by beni-bu-man »

A znam, lik laže, nije mi jasno što mu je to potrebno....
User avatar
strongmen
Posts: 555
Joined: 27/01/2018 15:03

#45748 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by strongmen »

ej
šta je ovo onda
http://www4.fmovies.sc/watch/first-man-2018-online.html

nadam se da ovaj link za online gledanje nije protivan pravilima foruma
ako jeste nek urednici brišu
User avatar
banjaluka078
Posts: 13180
Joined: 16/01/2007 23:38

#45749 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by banjaluka078 »

Užas. Kvalitet tog snimka je još gori od ovog što sam ja danas skinula. Glavobolja i mučnina zagarantovani.
User avatar
jasko_ba
Posts: 8476
Joined: 13/11/2006 17:47

#45750 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by jasko_ba »

Je li iko upratio Overlord, citam naslove da ipak nije 4-ti dio Cloverfield serijala?
Post Reply