Platoonklosar pravi wrote:I jedan i drugi su u rangu nabrojanih iznad, a nije da su jedini..
Ima i Jarhead, Green Zone, The Messenger..
Body of lies.
Gledali ste film, preporuĆite ga drugima
Moderator: _BataZiv_0809
- beni-bu-man
- Posts: 17772
- Joined: 10/04/2012 09:01
- Location: On land, air, or sea, I don't need No I.D
#45676 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima
-
klosar pravi
- Posts: 2720
- Joined: 26/05/2018 12:00
#45677 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima
Šta bolji od svih mojih nabrojanih zajedno?beni-bu-man wrote:Platoonklosar pravi wrote:I jedan i drugi su u rangu nabrojanih iznad, a nije da su jedini..
Ima i Jarhead, Green Zone, The Messenger..
Body of lies.
- beni-bu-man
- Posts: 17772
- Joined: 10/04/2012 09:01
- Location: On land, air, or sea, I don't need No I.D
#45678 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima
neam pojma sta da kazem volim ratne filmove i svi navedeni su mi jaki na svoj nacinklosar pravi wrote:Šta bolji od svih mojih nabrojanih zajedno?beni-bu-man wrote:Platoonklosar pravi wrote:I jedan i drugi su u rangu nabrojanih iznad, a nije da su jedini..
Ima i Jarhead, Green Zone, The Messenger..
Body of lies.
Black Hawk Down
-
klosar pravi
- Posts: 2720
- Joined: 26/05/2018 12:00
#45679 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima
Ma ovo je bukvalno na prvu kojih sam se sjetio, Black hawk je vjerovatno najbolji moderni ratni film.
- beni-bu-man
- Posts: 17772
- Joined: 10/04/2012 09:01
- Location: On land, air, or sea, I don't need No I.D
#45680 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima
Tropic Thunderklosar pravi wrote:Ma ovo je bukvalno na prvu kojih sam se sjetio, Black hawk je vjerovatno najbolji moderni ratni film.
Les Grossman bog i batina
-
klosar pravi
- Posts: 2720
- Joined: 26/05/2018 12:00
#45681 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima
Nikad ja ovo gledao nisam, a scenu shawty got low sam gledao jedno 100 putabeni-bu-man wrote:Tropic Thunderklosar pravi wrote:Ma ovo je bukvalno na prvu kojih sam se sjetio, Black hawk je vjerovatno najbolji moderni ratni film.![]()
Les Grossman bog i batina![]()
![]()
![]()
- beni-bu-man
- Posts: 17772
- Joined: 10/04/2012 09:01
- Location: On land, air, or sea, I don't need No I.D
#45682 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima
gledaj ga, koliko je glup film da je genijalanklosar pravi wrote:Nikad ja ovo gledao nisam, a scenu shawty got low sam gledao jedno 100 putabeni-bu-man wrote:Tropic Thunderklosar pravi wrote:Ma ovo je bukvalno na prvu kojih sam se sjetio, Black hawk je vjerovatno najbolji moderni ratni film.![]()
Les Grossman bog i batina![]()
![]()
![]()
-
klosar pravi
- Posts: 2720
- Joined: 26/05/2018 12:00
#45683 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima
Pa toliko sam ih na youtubu pogledao da sam vjerovatno apsolvirao skoro sve 
-
kakavdanakneiskustvu
- Posts: 65962
- Joined: 03/08/2010 19:04
#45684 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima
ferratilis wrote:Kome se svidja Apocalypse Now, pogledaje Hearts of Darkness: A Filmmaker's Apocalypse, dokumentarac o snimanju filma. Toliko su problema imali da su svi pomalo izgubili razum toko snimanja.
Poznata Coppolina izjava:
We were in the jungle, there were too many of us, we had access to too much money, too much equipment, and little by little we went insane
ide na watch listu
-
kakavdanakneiskustvu
- Posts: 65962
- Joined: 03/08/2010 19:04
#45685 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima
tanka crvena linija je najbolji film o desavanjima u ratu u posljednjih dvadesetak godina koji sam ja pogledao
- Atego
- Posts: 816
- Joined: 21/02/2018 19:38
- KB9
- Posts: 8449
- Joined: 26/10/2014 08:20
#45687 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima
kakav je ovaj hotel artemis, jel ko gledo? 
-
last mohicans
- Posts: 18198
- Joined: 09/08/2012 23:19
#45688 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima
Moze proci, futuristicki.
- Optimus09
- Posts: 3717
- Joined: 27/11/2017 06:48
- Location: Berlin
#45689 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima
Sutra navecer na rasporedu
Ne znam ko me navrati da gledam novog predatora
- KB9
- Posts: 8449
- Joined: 26/10/2014 08:20
- johnnykola
- Posts: 10400
- Joined: 15/10/2004 12:23
- Contact:
#45691 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

HRT3 23.10.
Dokumentarni film o britanskom postpunk bandu Joy Division, uz muziku, slike savremenog Manchestera kao i onoga iz kasnih sedamdesetih te razgovore koji uključuju trojicu preostalih članova banda.
Joy Division je osnovan krajem 1977. godine, izdao je tri albuma, a samoubistvom Iana Curtisa 1980. band prestaje postojati.
Kad odgledate dokumentarac možete baciti oko i na odličan film Control.

Film Control se na mapi Movielanda nalazi u kvadrantu C5:


Pink World Cinema 21.00.
Radnja filma se odvija tokom pedeset i tri godine i prikazuje političke i društvene promjene i previranja u Kini u dvadesetom stoljeću, kroz živote dva pjevača Pekinške opere i žene koja se ispriječila između njih.
Junaci Duan i Čeng glumci su kineske opere, specijalizirani za ulogu kralja i njegove konkubine. Upoznaju se 1920-ih kao šegrti u školi glume. Tokom narednih pedeset godina oni i njihov teatar doživjeće prelaz iz feudalizma u komunizam, japansku okupaciju i kulturnu revoluciju.
Film je izuzetno raskošan, pravi spektakl u kom grandioznost produkcije, ambicioznost teme i kulturalna živopisnost nisu zasjenili osnovni motiv – hroniku prijateljstva bačenog u sjenku ljubavnog trokuta.
U Kanu je film nagrađen Zlatnom palmom, a nominiran je i za Oscara za strani film.
Film se na mapi Movielanda nalazi u kvadrantu I5:

Film naTV-u
- dječak sa šibicama
- Posts: 51169
- Joined: 29/06/2011 23:39
#45692 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima
Slazem se, odlicna ekipa, prvi put kad sam ga gledao bio mi je "njaaaa" valjda pod dojmom vojnika Ryana a i bio sam mladji pa me ta dramaturgija nije zanimala tolikokakavdanakneiskustvu wrote:tanka crvena linija je najbolji film o desavanjima u ratu u posljednjih dvadesetak godina koji sam ja pogledao
Sada, gledao sam ga jos dva puta, sve je bolji. A Ryan mi je sve gluplji
- johnnykola
- Posts: 10400
- Joined: 15/10/2004 12:23
- Contact:
#45693 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima
Slažem se.dječak sa šibicama wrote:Slazem se, odlicna ekipa, prvi put kad sam ga gledao bio mi je "njaaaa" valjda pod dojmom vojnika Ryana a i bio sam mladji pa me ta dramaturgija nije zanimala tolikokakavdanakneiskustvu wrote:tanka crvena linija je najbolji film o desavanjima u ratu u posljednjih dvadesetak godina koji sam ja pogledao![]()
Sada, gledao sam ga jos dva puta, sve je bolji. A Ryan mi je sve glupljicrvena linija je antiratni film, moze se reci, i koliko god scene borbi u Ryanu djeluju bombasticno, toliko mi je ono ratovanje u visokoj travi u crvenoj liniji realisticnije, odnosno bolje su prikazane ljudske emocije u tim situacijama nego ono Henksovo "nestajanje u tisinu".
-
kakavdanakneiskustvu
- Posts: 65962
- Joined: 03/08/2010 19:04
#45694 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima
ima jedna jebena scena u tankoj crvenoj liniji kad ben chaplin,lik kojeg on glumi dobije pismo od tad vec bivse cure ili zarucnice,ili ona rasprava noltea i koteasa
- johnnykola
- Posts: 10400
- Joined: 15/10/2004 12:23
- Contact:
#45695 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima
Najbolji su oni snoviti momenti na plaži.kakavdanakneiskustvu wrote:ima jedna jebena scena u tankoj crvenoj liniji kad ben chaplin,lik kojeg on glumi dobije pismo od tad vec bivse cure ili zarucnice,ili ona rasprava noltea i koteasa
- medvjed23
- Posts: 30194
- Joined: 16/07/2010 13:49
- Location: https://poezijaisve.blog/
- Contact:
#45696 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima
sad bi mi control lego ko žilet emo djetetu
- madesa
- Posts: 5558
- Joined: 26/07/2013 02:37
#45697 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima
izvinite koja je finta sa movieland ?
- johnnykola
- Posts: 10400
- Joined: 15/10/2004 12:23
- Contact:
#45698 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima
Finta je da ako na listi na sljedećem linku imaš film koji ti se sviđa, u kvadrantu oko njega mogu postojati filmovi koji će ti se također svidjeti. Dodatno, Francuzu u gornjem lijevom uglu mape to je 1800 filmova koje bi trebalo pogledati u životu. Ti se s njim možeš ili ne slagati to je njegovo viđenje.madesa wrote:izvinite koja je finta sa movieland ?
- madesa
- Posts: 5558
- Joined: 26/07/2013 02:37
#45699 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima
hvala punojohnnykola wrote:Finta je da ako na listi na sljedećem linku imaš film koji ti se sviđa, u kvadrantu oko njega mogu postojati filmovi koji će ti se također svidjeti. Dodatno, Francuzu u gornjem lijevom uglu mape to je 1800 filmova koje bi trebalo pogledati u životu. Ti se s njim možeš ili ne slagati to je njegovo viđenje.madesa wrote:izvinite koja je finta sa movieland ?
-
kakavdanakneiskustvu
- Posts: 65962
- Joined: 03/08/2010 19:04
#45700 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima
johnnykola wrote:Najbolji su oni snoviti momenti na plaži.kakavdanakneiskustvu wrote:ima jedna jebena scena u tankoj crvenoj liniji kad ben chaplin,lik kojeg on glumi dobije pismo od tad vec bivse cure ili zarucnice,ili ona rasprava noltea i koteasa
caviezel?

