Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Najbolji i najgori filmovi, serije, sve o sedmoj umjetnosti...

Moderator: _BataZiv_0809

User avatar
dulekrele
Posts: 4733
Joined: 10/04/2014 18:25

#45651 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by dulekrele »

beni-bu-man wrote:
klosar pravi wrote:
beni-bu-man wrote:Ja cekam remake Apocalypse Now

Apokalipsa do pola filma je ja mislim meni licno film u koji sam se najviše zadubio..
Poslije sat i 40 minuta cini mi se koliko se sjecam kvaliteta mi je toliko opala da sam se iznervirao.. :D

Da li sam jedini?
Pogledaj ponovo :mrgreen:
Dobro i meni je film u drugom dijelu losiji.drugi dio ima vise psiholosku pricu koja je razvucena za razliku od prvog dijela koji je nabijen akcijom.
klosar pravi
Posts: 2720
Joined: 26/05/2018 12:00

#45652 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by klosar pravi »

mnogo razvučena
User avatar
beni-bu-man
Posts: 17772
Joined: 10/04/2012 09:01
Location: On land, air, or sea, I don't need No I.D

#45653 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by beni-bu-man »

dulekrele wrote: Dobro i meni je film u drugom dijelu losiji.drugi dio ima vise psiholosku pricu koja je razvucena za razliku od prvog dijela koji je nabijen akcijom.
upravo :thumbup:

Zamisljam remake tog filma :lol: :lol: :lol:
User avatar
beni-bu-man
Posts: 17772
Joined: 10/04/2012 09:01
Location: On land, air, or sea, I don't need No I.D

#45654 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by beni-bu-man »

klosar pravi wrote:
Poslije onih polja i rokanja iz helikoptera film krece nizbrdo oštro, al' pogledacu opet sigurno..
Prvi put gledao tamo 2008, 9 uzeo u videoteci drugi put prije nekoliko godina.
Onda pogledaj Apocalypse Now Redux :lol: sa dodatnih 49min :lol:
klosar pravi
Posts: 2720
Joined: 26/05/2018 12:00

#45655 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by klosar pravi »

3 sata i 20 minuta njega sam i gledao zadnji put..

U močvari i te scene..
Baš te iscrpi :D
kakavdanakneiskustvu
Posts: 65962
Joined: 03/08/2010 19:04

#45656 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by kakavdanakneiskustvu »

sale07 wrote:
klosar pravi wrote:
Ma kakvi crnobijeli to samo mazohisti gledaju koji sami sebe pokušavaju uvjeriti da su experti za film.
Ok godina snimljen je 50-40 ih mrtvi su, al' budi realan i reci da te smorio sve do jednog. :D

Dobro ovo od odiseje iz 68 pa vamo tu ima mnogo dobrih, al' nema u gomilama.
Ako nisi gledao(vrlo vjerovatno jesi) pogledaj,i ne mozes reci da je neko mazohist jer gleda nesto ovako

Image
https://www.imdb.com/title/tt0050083/

:thumbup: :thumbup:
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83410
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#45657 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by _BataZiv_0809 »

Sinoc u cugu pregledam kasetu Hitler konacni pad. Gledao ga brat bratu 4 puta ali vazda do trenutka kad se on i hanuma roknu.

Bruno Ganz je toliko dobar da sam mu povjerovao da se radi o Hitleru...ni nalik nekom preglumljivanju sto imaju obicaj meni omiljeni De Niro i Pacino.
klosar pravi
Posts: 2720
Joined: 26/05/2018 12:00

#45658 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by klosar pravi »

Da li se ovo meni cini ili je 1080 snimak na svim ovim novim filmovima izašao u isto vrijeme?

Da li uopšte postoji neka stranica gdje najave unaprijed kad ce pustiti?
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#45659 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by moonca »

Image :-)
User avatar
TAFKAP
Posts: 11966
Joined: 30/09/2011 07:49

#45660 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by TAFKAP »

beni-bu-man wrote:
klosar pravi wrote:
Poslije onih polja i rokanja iz helikoptera film krece nizbrdo oštro, al' pogledacu opet sigurno..
Prvi put gledao tamo 2008, 9 uzeo u videoteci drugi put prije nekoliko godina.
Onda pogledaj Apocalypse Now Redux :lol: sa dodatnih 49min :lol:
I ja trazim 4 sata da ga pogledam iz cuga :mrgreen:

https://www.imdb.com/title/tt0087843
User avatar
beni-bu-man
Posts: 17772
Joined: 10/04/2012 09:01
Location: On land, air, or sea, I don't need No I.D

#45661 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by beni-bu-man »

TAFKAP wrote:
beni-bu-man wrote:
klosar pravi wrote:
Poslije onih polja i rokanja iz helikoptera film krece nizbrdo oštro, al' pogledacu opet sigurno..
Prvi put gledao tamo 2008, 9 uzeo u videoteci drugi put prije nekoliko godina.
Onda pogledaj Apocalypse Now Redux :lol: sa dodatnih 49min :lol:
I ja trazim 4 sata da ga pogledam iz cuga :mrgreen:

https://www.imdb.com/title/tt0087843
auuu ovo bi se moglo pogledati, nisam odavno :mrgreen:
klosar pravi
Posts: 2720
Joined: 26/05/2018 12:00

#45662 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by klosar pravi »

moonca wrote:Image :-)

Ovaj film je posebno smiješan jer sam nedavno izdržao do pola jedva jer su je u Narcosu najbolje opisali ne znam šta mi bi da krenem gledati. :lol:

Jel vrtiš što je film kar'na ili šta? :D
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#45663 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by moonca »

klosar pravi wrote:
moonca wrote:Image :-)

Ovaj film je posebno smiješan jer sam nedavno izdržao do pola jedva jer su je u Narcosu najbolje opisali ne znam šta mi bi da krenem gledati. :lol:

Jel vrtiš što je film kar'na ili šta? :D
--i meni ..ma smijesan, ali glumac je 'mrak'

...ne znam, prosto ti ga zao --a okrutni ubica...
klosar pravi
Posts: 2720
Joined: 26/05/2018 12:00

#45664 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by klosar pravi »

moonca wrote:
klosar pravi wrote:
moonca wrote:Image :-)

Ovaj film je posebno smiješan jer sam nedavno izdržao do pola jedva jer su je u Narcosu najbolje opisali ne znam šta mi bi da krenem gledati. :lol:

Jel vrtiš što je film kar'na ili šta? :D
--i meni ..ma smijesan, ali glumac je 'mrak'

...ne znam, prosto ti ga zao --a okrutni ubica...
A žensko si? :D

Šta ne znaš ko je Pablo? :D
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#45665 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by moonca »

klosar pravi wrote:
A žensko si? :D

Šta ne znaš ko je Pablo? :D
Tako izgledam. :trep1:

..Znam nesto o njemu ... mogao je pametnije zavrsiti..al' ... :-?
klosar pravi
Posts: 2720
Joined: 26/05/2018 12:00

#45666 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by klosar pravi »

moonca wrote:
klosar pravi wrote:
A žensko si? :D

Šta ne znaš ko je Pablo? :D
Tako izgledam. :trep1:

..Znam nesto o njemu ... mogao je pametnije zavrsiti..al' ... :-?
Pogledaj netflixovu seriju narcos između ostalog i ova novinarka je tu, al' kao manja uloga zbog toga i govorim smiješno oko koga su napravili film kad se zna u kojem se kontekstu spominje ona u seriji.
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#45667 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by moonca »

klosar pravi wrote:
moonca wrote:
klosar pravi wrote:
A žensko si? :D

Šta ne znaš ko je Pablo? :D
Tako izgledam. :trep1:

..Znam nesto o njemu ... mogao je pametnije zavrsiti..al' ... :-?
Pogledaj netflixovu seriju narcos između ostalog i ova novinarka je tu, al' kao manja uloga zbog toga i govorim smiješno oko koga su napravili film kad se zna u kojem se kontekstu spominje ona u seriji.
Nisam znala za nju. Pogledat cu. :thumbup:
User avatar
beni-bu-man
Posts: 17772
Joined: 10/04/2012 09:01
Location: On land, air, or sea, I don't need No I.D

#45668 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by beni-bu-man »

klosar pravi wrote: Pogledaj netflixovu seriju narcos između ostalog i ova novinarka je tu, al' kao manja uloga zbog toga i govorim smiješno oko koga su napravili film kad se zna u kojem se kontekstu spominje ona u seriji.
Jos malo pa ce Narcos: Mexico :-) :-) :-)
klosar pravi
Posts: 2720
Joined: 26/05/2018 12:00

#45669 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by klosar pravi »

beni-bu-man wrote:
klosar pravi wrote: Pogledaj netflixovu seriju narcos između ostalog i ova novinarka je tu, al' kao manja uloga zbog toga i govorim smiješno oko koga su napravili film kad se zna u kojem se kontekstu spominje ona u seriji.
Jos malo pa ce Narcos: Mexico :-) :-) :-)

16 novembra, 19 last kingdom..

Netflix je zlato
User avatar
beni-bu-man
Posts: 17772
Joined: 10/04/2012 09:01
Location: On land, air, or sea, I don't need No I.D

#45670 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by beni-bu-man »

klosar pravi wrote:
beni-bu-man wrote:
klosar pravi wrote: Pogledaj netflixovu seriju narcos između ostalog i ova novinarka je tu, al' kao manja uloga zbog toga i govorim smiješno oko koga su napravili film kad se zna u kojem se kontekstu spominje ona u seriji.
Jos malo pa ce Narcos: Mexico :-) :-) :-)

16 novembra, 19 last kingdom..

Netflix je zlato
:thumbup:
klosar pravi
Posts: 2720
Joined: 26/05/2018 12:00

#45671 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by klosar pravi »

Izašao ti je outlaw king prije nekoliko sati, evo ga skidam :D

Jašta je nego zlato
User avatar
ferratilis
Posts: 8372
Joined: 25/11/2013 16:48

#45672 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by ferratilis »

Kome se svidja Apocalypse Now, pogledaje Hearts of Darkness: A Filmmaker's Apocalypse, dokumentarac o snimanju filma. Toliko su problema imali da su svi pomalo izgubili razum toko snimanja. :D

Poznata Coppolina izjava:
We were in the jungle, there were too many of us, we had access to too much money, too much equipment, and little by little we went insane
klosar pravi
Posts: 2720
Joined: 26/05/2018 12:00

#45673 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by klosar pravi »

U prijevodu previše opijata.
User avatar
ferratilis
Posts: 8372
Joined: 25/11/2013 16:48

#45674 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by ferratilis »

Ne znam zasto, ali Vijetnam je inspirisao neke od najboljih (anti)ratnih filmova svih vremena: The Deer Hunter, Full Metal Jacket, Good Morning Vietnam, Apocalypse Now, Platoon, Born on the Fourth of July, cak donekle i Forrest Gump. Sta god su pusili u to vrijeme, znali su napravit dobar film. Sta smo dobili u zadnjih 15 godina: Hurt Locker i American Sniper, vise propagandni materijali nego film.


Preporuka :thumbup:
klosar pravi
Posts: 2720
Joined: 26/05/2018 12:00

#45675 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by klosar pravi »

I jedan i drugi su u rangu nabrojanih iznad, a nije da su jedini..

Ima i Jarhead, Green Zone, The Messenger..

Body of lies.
Post Reply