Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Najbolji i najgori filmovi, serije, sve o sedmoj umjetnosti...

Moderator: _BataZiv_0809

kakavdanakneiskustvu
Posts: 65956
Joined: 03/08/2010 19:04

#45601 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by kakavdanakneiskustvu »

strongmen wrote:
johnnykola wrote:Jaranko, nažalost, ti si fulio poentu, a to je da jezik kojemu težiš mrziti ga razumiješ puno bolje od onih koji ga govore iz razloga toga što se ubijaš prevodeći ga. Kontaš.
poanta je da nit ga mrzim, nit me kurac, isprika, pimpek, zaboli za njim
jednostavno ne želim da ga čitam u titlu film jer mi je neprirodan sa svakodnevnicom u kojoj se takav ne upotrebljava, te stoga titlove i prepravljam
odgovor i onom drugom, možda u zapadnoj Hercegovini !!! među hrvatskim pučanstvom, ne ?

ih zaboravi "pučanstvo" na spisak stavit

da,tamo,jer ,zamisli,gle cuda,i ta zap. hercegovina je dio ove drzave,i hrvatski jezik je jezik kojim se govori u ovoj drzavi
kakavdanakneiskustvu
Posts: 65956
Joined: 03/08/2010 19:04

#45602 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by kakavdanakneiskustvu »

beni-bu-man wrote:
strongmen wrote:ne mere, još gore
ekavica
a da bez titla gledas ko svak normalan :lol:

:lol:
User avatar
strongmen
Posts: 555
Joined: 27/01/2018 15:03

#45603 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by strongmen »

kakavdanakneiskustvu wrote:
strongmen wrote:
johnnykola wrote:Jaranko, nažalost, ti si fulio poentu, a to je da jezik kojemu težiš mrziti ga razumiješ puno bolje od onih koji ga govore iz razloga toga što se ubijaš prevodeći ga. Kontaš.
poanta je da nit ga mrzim, nit me kurac, isprika, pimpek, zaboli za njim
jednostavno ne želim da ga čitam u titlu film jer mi je neprirodan sa svakodnevnicom u kojoj se takav ne upotrebljava, te stoga titlove i prepravljam
odgovor i onom drugom, možda u zapadnoj Hercegovini !!! među hrvatskim pučanstvom, ne ?

ih zaboravi "pučanstvo" na spisak stavit

da,tamo,jer ,zamisli,gle cuda,i ta zap. hercegovina je dio ove drzave,i hrvatski jezik je jezik kojim se govori u ovoj drzavi
največe čudo je što oni sami ne misle da su dio te države, niti je smatraju svojom
titlovi su dio filmova, pa za kaj ne bul bili dio i teme
User avatar
beni-bu-man
Posts: 17772
Joined: 10/04/2012 09:01
Location: On land, air, or sea, I don't need No I.D

#45604 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by beni-bu-man »

Pa jebo te zar na svakoj jebenoj temi se mora o jebenoj politici pricat
User avatar
JoseMujica
Posts: 32831
Joined: 11/01/2011 14:33
Location: u zagrljaju Vojina Mijatovića
Grijem se na: malograDŽane
Vozim: Tuarega
Horoskop: Poskok

#45605 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by JoseMujica »

naslov, imbd link + poster i eventualno neki osobni komentar na film koji predlažeš




a sve drugo samo neka Admin briše
kakavdanakneiskustvu
Posts: 65956
Joined: 03/08/2010 19:04

#45606 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by kakavdanakneiskustvu »

strongmen wrote:
kakavdanakneiskustvu wrote:
johnnykola wrote:Jaranko, nažalost, ti si fulio poentu, a to je da jezik kojemu težiš mrziti ga razumiješ puno bolje od onih koji ga govore iz razloga toga što se ubijaš prevodeći ga. Kontaš.
poanta je da nit ga mrzim, nit me kurac, isprika, pimpek, zaboli za njim
jednostavno ne želim da ga čitam u titlu film jer mi je neprirodan sa svakodnevnicom u kojoj se takav ne upotrebljava, te stoga titlove i prepravljam
odgovor i onom drugom, možda u zapadnoj Hercegovini !!! među hrvatskim pučanstvom, ne ?

ih zaboravi "pučanstvo" na spisak stavit

da,tamo,jer ,zamisli,gle cuda,i ta zap. hercegovina je dio ove drzave,i hrvatski jezik je jezik kojim se govori u ovoj drzavi
največe čudo je što oni sami ne misle da su dio te države, niti je smatraju svojom
titlovi su dio filmova, pa za kaj ne bul bili dio i teme[/quote]


eto,ide ti hrvatski jezik,i to kajkavsko narjecje,bravo
kakavdanakneiskustvu
Posts: 65956
Joined: 03/08/2010 19:04

#45607 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by kakavdanakneiskustvu »

JoseMujica wrote:naslov, imbd link + poster i eventualno neki osobni komentar na film koji predlažeš




a sve drugo samo neka Admin briše
tacno,izvinjavam se na off topicu
User avatar
beni-bu-man
Posts: 17772
Joined: 10/04/2012 09:01
Location: On land, air, or sea, I don't need No I.D

#45608 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by beni-bu-man »

JoseMujica wrote:naslov, imbd link + poster i eventualno neki osobni komentar na film koji predlažeš




a sve drugo samo neka Admin briše
:thumbup:
User avatar
JoseMujica
Posts: 32831
Joined: 11/01/2011 14:33
Location: u zagrljaju Vojina Mijatovića
Grijem se na: malograDŽane
Vozim: Tuarega
Horoskop: Poskok

#45609 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by JoseMujica »

a ljudi kad se zadate u neke prepiske pređite na privatne poruke pa se raspravljajte da ne zachatavate temu bezveze
User avatar
medvjed23
Posts: 30194
Joined: 16/07/2010 13:49
Location: https://poezijaisve.blog/
Contact:

#45610 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by medvjed23 »

ova tema ima neuništivu tradiciju rasprava i digresija i poželjno ju je u skladu s tim preimenovati..

za suho plakatiranje postoji druga tema: serije-i-filmovi-za-ponijeti-t148399.html
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83401
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#45611 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by _BataZiv_0809 »

Arbitrage sa Gereom, nelos, solidan, drzi paznju.

Sinoc pustio kasetu Spy game sa Redfordom i Pittom, gledao ga nekad 2007 osto mi u sjecanju kao filmcina pa reko da vidim opet...do 20 minute sam namotao...danas nastavak....

The age of innocence sa D. D. Luisom stoji pauziran...
User avatar
medvjed23
Posts: 30194
Joined: 16/07/2010 13:49
Location: https://poezijaisve.blog/
Contact:

#45612 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by medvjed23 »

dobra je arbitraža
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83401
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#45613 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by _BataZiv_0809 »

Leticija Kasta se dobro drzi 8) samo kad se sjetim da je nakaza Vilijem Defo to mastrafio muka mi dodje :lol:
User avatar
medvjed23
Posts: 30194
Joined: 16/07/2010 13:49
Location: https://poezijaisve.blog/
Contact:

#45614 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by medvjed23 »

mastrafio je on dosta toga.. bezbeli ima ono nešto :D (cinici bi rekli: pare)
John Cleese
Posts: 42913
Joined: 25/05/2010 18:30

#45615 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by John Cleese »

johnnykola wrote:
John Cleese wrote:
johnnykola wrote:Možeš nastojati, ali ti nikad titl ne može biti kao na javnim TV kućama. Za to, npr., treba završiti komparativnu književnost pa znati udariti paralele argentinskih, španskih, tajlandskih kultura pa prevesti dijelove filma tako da imaju isto ili ublizu isto značenje kao u našoj kulturi(ama).
Ne bih znao kakvo formalno obrazovanje imaju ljudi koji se time bave i ko ih i kako zaposljava, ali katkad (zapravo i prilicno cesto) me fasciniraju do nevjerice debilnim prevodima. (Ne mogu si pomoci - kad se pojave ta sitna slovca, vrag me natjera da procitam...)
Na primjer... u dijalogu neko pomene prijatelje s kojima redovito igra bridz, a "strucnjak" prevodi - "prijatelji s mosta" :|
Pamtim da me jedan i nasmijao, no taj se, uvjeren sam, zajebavao - bilo mu dosadno samo prevodit :D
Vrlo mala je vjerovatnoća da je to bilo na javnoj televiziji, ali nije isključeno.
Nisam bas siguran na kojem je kanalu bilo :)
(Ovo drugo je, cini mi se, bilo na Pinku.)
User avatar
johnnykola
Posts: 10400
Joined: 15/10/2004 12:23
Contact:

#45617 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by johnnykola »

Gosling stari drogaš.
User avatar
beni-bu-man
Posts: 17772
Joined: 10/04/2012 09:01
Location: On land, air, or sea, I don't need No I.D

#45618 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by beni-bu-man »

johnnykola wrote:Gosling stari drogaš.
Kak se.ono zove film sto Edward Norton lafo blizanci ovaj jedan travar zesci :mrgreen:
User avatar
strongmen
Posts: 555
Joined: 27/01/2018 15:03

#45619 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by strongmen »

_BataZiv_0809 wrote:Arbitrage sa Gereom, nelos, solidan, drzi paznju.

Sinoc pustio kasetu Spy game sa Redfordom i Pittom, gledao ga nekad 2007 osto mi u sjecanju kao filmcina pa reko da vidim opet...do 20 minute sam namotao...danas nastavak....

The age of innocence sa D. D. Luisom stoji pauziran...
čuj "kaseta"
zar jos to neko koristi kad svaki film možeš naći u digitalnoj formi na internetu
elem film je 2001
Spy Game
https://www.imdb.com/title/tt0266987/
jedan od glupljih filmova Brada kao i onaj Fight Club za koji mi nikako nije jasno kako zauzima 10.mjesto na listi IMDba
Last edited by strongmen on 06/11/2018 22:09, edited 1 time in total.
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83401
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#45620 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by _BataZiv_0809 »

strongmen wrote:
_BataZiv_0809 wrote:Arbitrage sa Gereom, nelos, solidan, drzi paznju.

Sinoc pustio kasetu Spy game sa Redfordom i Pittom, gledao ga nekad 2007 osto mi u sjecanju kao filmcina pa reko da vidim opet...do 20 minute sam namotao...danas nastavak....

The age of innocence sa D. D. Luisom stoji pauziran...
čuj "kaseta"
zar jos to neko koristi kad svaki film možeš naći u digitalnoj formi na internetu
Ma dobre su kasete, kad trza slika pritisnem tracking i bude to okej :roll:
User avatar
strongmen
Posts: 555
Joined: 27/01/2018 15:03

#45621 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by strongmen »

ja ne znam da li gledaš filmove na TVu sa usb sticka
nemjerljiv ugođaj spram kaseta
živio razvoj tehnologije
da ne govorim što kaseta ne može HD rezoluciju da podrži
na kakvom TVu to gledaš Tita ti

ono, imam i ja video, i nekad sam gledao filmove iz videoteke, i imam desetak filmova na kasetama, ali sve sam to našao u digitalnoj form i sa kojom se kaseta ne može poredit iz kamaru razloga, pa ni sa dvd-ovima kojih takođe imam 20tak sa filmovima,
elem sad imam kolekciju sa 330 filmova klikni
User avatar
medvjed23
Posts: 30194
Joined: 16/07/2010 13:49
Location: https://poezijaisve.blog/
Contact:

#45622 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by medvjed23 »

Ernie: [referring to the TV] I need some sleep. You turn that damn thing on again, I'll beat the Jesus out of you.

Brad Whitewood Jr.: There ain't no Jesus in me, Ernie.
Image
John Cleese
Posts: 42913
Joined: 25/05/2010 18:30

#45623 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by John Cleese »

Kad je i kako zaista pocela denacifikacija Njemacke?

Image
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83401
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#45624 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by _BataZiv_0809 »

Žiku Pena i Volkena ko zapadnonjemačke porno zvijezde.

Svrsih sinoc sa Spy game, dobar, ali mi je u sjecanju ostao bolji nego sto zapravo jest.

Mislio sam da ima vise radnje u Istocnom Berlinu, a ono 10 minuta.

I zamjeram klasicni crno bijeli ideoloski prikaz- Zapadni Berlin to reklame to siroke avenije to zelenilo, pravi izlog Zapada kao sto i jeste bio, a onda predjemo u Istocni Berlin a tamo smo po noci i to neki mracni sokaci izmedju trosnih zgrada, dim iz kanalizacije i sve same Skode 1000 Mb na cesti :D
klosar pravi
Posts: 2720
Joined: 26/05/2018 12:00

#45625 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by klosar pravi »

_BataZiv_0809 wrote:Žiku Pena i Volkena ko zapadnonjemačke porno zvijezde.

Svrsih sinoc sa Spy game, dobar, ali mi je u sjecanju ostao bolji nego sto zapravo jest.

Mislio sam da ima vise radnje u Istocnom Berlinu, a ono 10 minuta.

I zamjeram klasicni crno bijeli ideoloski prikaz- Zapadni Berlin to reklame to siroke avenije to zelenilo, pravi izlog Zapada kao sto i jeste bio, a onda predjemo u Istocni Berlin a tamo smo po noci i to neki mracni sokaci izmedju trosnih zgrada, dim iz kanalizacije i sve same Skode 1000 Mb na cesti :D

Živa istina u sjecanju mi je bio bolji 5 puta isto nedavno pogledao opet nakon mnogo godina.
Post Reply