Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Najbolji i najgori filmovi, serije, sve o sedmoj umjetnosti...

Moderator: _BataZiv_0809

User avatar
zomri
Posts: 13863
Joined: 03/05/2006 07:31

#45501 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by zomri »

prekidaš gledanje čim ti ne potvrđuje mišljenje? a gdje otvoreni um johnny? :P
User avatar
johnnykola
Posts: 10400
Joined: 15/10/2004 12:23
Contact:

#45502 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by johnnykola »

Gledao sam Drive i film je beton, on ga stavi među precijenjene - neka ga duva.:ppp
User avatar
zomri
Posts: 13863
Joined: 03/05/2006 07:31

#45503 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by zomri »

Precijenjen ne znači da nije dobar.
User avatar
johnnykola
Posts: 10400
Joined: 15/10/2004 12:23
Contact:

#45504 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by johnnykola »

Pa nije ni precijenjen. To je ovdje sve vrijeme tema.
User avatar
zomri
Posts: 13863
Joined: 03/05/2006 07:31

#45506 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by zomri »

johnnykola wrote:Pa nije ni precijenjen. To je ovdje sve vrijeme tema.
Nategnuo je za njega jer mu ova nije dala Only God Forgives, ali stoji da je film stila, film visceralnog prije nego film sadržaja i u tom smislu jest precjenjen. Kad skineš taj neon, cool muziku i izvadiš čačkalicu onome iz usta :pp ostane gomila klišeja koje možeš vidjeti u svakom heist filmu.
User avatar
johnnykola
Posts: 10400
Joined: 15/10/2004 12:23
Contact:

#45507 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by johnnykola »

zomri wrote:
johnnykola wrote:Pa nije ni precijenjen. To je ovdje sve vrijeme tema.
Nategnuo je za njega jer mu ova nije dala Only God Forgives, ali stoji da je film stila, film visceralnog prije nego film sadržaja i u tom smislu jest precjenjen. Kad skineš taj neon, cool muziku i izvadiš čačkalicu onome iz usta :pp ostane gomila klišeja koje možeš vidjeti u svakom heist filmu.
Aha, možeš milisti, naročito se svugdje vidi ona scena iz lifta.
User avatar
zomri
Posts: 13863
Joined: 03/05/2006 07:31

#45509 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by zomri »

johnnykola wrote:
zomri wrote:
johnnykola wrote:Pa nije ni precijenjen. To je ovdje sve vrijeme tema.
Nategnuo je za njega jer mu ova nije dala Only God Forgives, ali stoji da je film stila, film visceralnog prije nego film sadržaja i u tom smislu jest precjenjen. Kad skineš taj neon, cool muziku i izvadiš čačkalicu onome iz usta :pp ostane gomila klišeja koje možeš vidjeti u svakom heist filmu.
Aha, možeš milisti, naročito se svugdje vidi ona scena iz lifta.
Jedna scena ne cini proljece.
User avatar
johnnykola
Posts: 10400
Joined: 15/10/2004 12:23
Contact:

#45510 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by johnnykola »

Ali čini ogromnu razliku u odnsu na druge "iste" na koje se referiraš i nije jedina scena valja se sjetiti ostalih.
User avatar
zomri
Posts: 13863
Joined: 03/05/2006 07:31

#45512 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by zomri »

johnnykola wrote:Ali čini ogromnu razliku u odnsu na druge "iste" na koje se referiraš i nije jedina scena valja se sjetiti ostalih.
pa eto sjeti se :mrgreen:

nije ti ova scena neka (po meni) da čini ikakvu razliku. spotovska režija, slowmo kadrovi, frankenštajnovski spoj erosa i thanatosa (nidje veze!)... :lol: jako pompozna forma, a bez sadržaja. upravo to čova i kaže.
Papucarec
Posts: 134
Joined: 06/12/2016 21:34

#45513 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by Papucarec »

Pogledao sam film Bohemian Rhapsody nista drugo ne preostaje nego da vam ga preporucim. Ko voli Queen sigurno ce pogledate :)

Za uvod u film ima dobra kritika na Bohemian Rhapsody 2018
User avatar
johnnykola
Posts: 10400
Joined: 15/10/2004 12:23
Contact:

#45514 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by johnnykola »

Meni je film beton, Fargo ali totalni, eto na stranu Drive, čuh ga nešto s pričom ha je iz Hereditaryja ona ženska u filmu braće Coen film ne valja. Ma daaaj! Preporučio bih ovom debi da se samoubije,:ppp ko zna šta sve ne bi Velikom Kruvomskom zamjerio. Uostalom, svako ima pravo na svoje mišljenje i neka isto snima, piše, izgovara, samo lagano.
User avatar
BarbaDue
Posts: 65066
Joined: 03/02/2008 22:28
Location: pogledaj iza sebe

#45515 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by BarbaDue »

Overboard (2018) Comedy, Romance

https://m.imdb.com/title/tt1563742/

Može se pogledati
User avatar
zomri
Posts: 13863
Joined: 03/05/2006 07:31

#45517 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by zomri »

I meni je Fargo beton, tu se apsolutno ne slažem sa čovekom. Ovo ostalo uglavnom je ok, kako napisah ranije. Nolan potpis, ono o Di Capriju debeli potpis. Drive so-so, precijenjen mi je ali nije za liste najprecjenjenijih.

Nisam skontao ni ja ovo za McDormandicu, valjda neka njihova interna foluška.
User avatar
dale cooper
Posts: 31353
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#45518 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by dale cooper »

Ovaj lik je nepodnošljivo pretenciozan i naporan za slušati, kao da čitaš nekog posebice samodopadljivog kritičara samo što ga još uz to
moraš slušati i gledati. :D Iako nije nužno u krivu što se tiče nekih filmova. Ali je što se tiče Farga totalno u krivu. Za Drive je recimo donekle
i u pravu, ali mora se uzeti u obzir da je dosta Refnovih filmova eksploracija style over substance rutine, što je čini mi se u jednom dijelu i poenta njegovih filmova. To je posebno doseglo svoj vrhunac sa The Neon Demon.
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#45519 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by insomnia78 »

Jel ono djete nase? Onaj Sunny Suljic je u stvari Suljić?
User avatar
medvjed23
Posts: 30194
Joined: 16/07/2010 13:49
Location: https://poezijaisve.blog/
Contact:

#45520 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by medvjed23 »

- Who's winning?

- Nobody. One side's just losing slower than the other.
Image
User avatar
eltroxin
Posts: 2415
Joined: 30/08/2009 23:35

#45521 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by eltroxin »

insomnia78 wrote:Jel ono djete nase? Onaj Sunny Suljic je u stvari Suljić?
"The Georgian child actor is born to a Bosnian father and Russian mother." :mrgreen:
User avatar
johnnykola
Posts: 10400
Joined: 15/10/2004 12:23
Contact:

#45522 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by johnnykola »

Image

HRT3 23.35.

O filmu će se govoriti i prije i poslije istog u emisiji Posebni dodaci.

U ovoj nostalgičnoj komediji, Federico Fellini rekonstruira rodni grad neposredno pred Drugi svjetski rat – Rimini tridesetih godina 20. stoljeća. Njegovo sjećanje obuhvaća jednu godinu: od proljeća do proljeća. To je rekonstrukcija rodnoga grada kakvog se autor sjeća iz djetinjstva: s karnevalima, polnoćkama, školskim zločestoćama, čudnovatim i smiješnim profesorima, debelom trafikanticom i dječačkim maštanjima o Gradisci, lokalnoj ljepotici sa čijim vjenčanjem film i završava. Tu su istodobno i sjećanja na članove porodice: djeda koji se gubi u magli ispred kuće, umobolnog ujaka koji s drveta vapi za ženom, temperamentnog oca koji se u nastupu bijesa hladi dajući sam sebi pljuske itd. To je i film pun mediteranske otvorenosti, života na ulici, ali i mediteranske tjeskobe i okrutnih šala koje nastaju iz dosade i jednostavno – ubijanja vremena.

Kako je nekad srkletičan život u katoličkim porodicama, ali i smiješan i dinamičan, Federico fino to prikaza, negdje ublizu s prikazom u Groznici subotnje večeri. :) Danas su Svi sveti i zna se šta je logično.<3

Film se na mapi Movielanda nalazi u kvadrantu H2:

Image

P.S. Varoški amarcord na ovom linku.



<3

Film na TV-u
Last edited by johnnykola on 01/11/2018 07:43, edited 2 times in total.
User avatar
johnnykola
Posts: 10400
Joined: 15/10/2004 12:23
Contact:

#45523 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by johnnykola »



Mia i Naked.<3<3<3

Pogledajte dokumentarac o M.I.A., nećete pogriješiti. Link
User avatar
johnnykola
Posts: 10400
Joined: 15/10/2004 12:23
Contact:

#45524 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by johnnykola »

Image

Ova 2018. godina u znaku je obilježavanja 100 godina od rođenja Ingmara Bergmana, jednog od najvećih filmskih umjetnika svih vremena. Tim povodom, Ambasada Švedske u BiH u saradnji sa Švedskim institutom, Obala Art Centrom i kinom Meeting Point organizovat će od 1. do 4. novembra u kinu Meeting Point program posvećen Bergmanu, kao i projekcije četiri njegova filma.

Publika će u kinu Meeting Point imati priliku vidjeti tri Bergmanova igrana filma Ingmara Bergmana, te dokumentarni film Marie Nyreröd:

u četvrtak, 1. novembra: Ljeto sa Monikom (1953);
u petak, 2. novembra: Persona (1966);
u subotu, 3. novebra: Jesenja sonata (1978) i
u nedjelju, 4. novembra: Bergmanov otok (2006).

Svi filmovi su titlovani na engleski i BHS jezik, a projekcije počinju u 20 sati. Ulaz je slobodan.

Također, sva tri filma (mimo dokumentarnog) se nalaze na mapi Movielanda u kvadrantima D7 i I7.

Posjetitelji će se također u foajeu kina Meeting Point imati priliku upoznati sa životom i radom Ingmara Bergmana kroz fotografije, tekstove i diagrame vezane za njegov obimni kreativni opus koji obuhvata oko 60 filmova, 172 pozorišne predstave i oko 300 pisanih djela. Publika u Sarajevu će imati priliku da vidi i interaktivnu filmsku instalaciju koja predstavlja život i rad ovog umjetnika kroz 32 rijetko viđena video isječka.

Film na TV-u
User avatar
p206
Posts: 8422
Joined: 23/06/2011 07:23
Location: Avenija srpskohrvatskih pretenzija na BiH br. 16

#45525 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by p206 »

Post Reply