Renault Megane all about

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

Post Reply
milann1971
Posts: 344
Joined: 12/01/2017 05:53

#4551 Re: Renault Megane all about

Post by milann1971 »

dgL_ wrote:
friskyoreo wrote:Ima li neko iskustva sa Lagunom II. Vidim da su u posljednje vrijeme cijene na pik-u jako niske. jesu li bas one toliko lose?
Vise su pregazeene nego sto su lose.. Ali si upravu... Dosta su jeftinije recimo od megana iste generacije...

hmmm moje iskustvo, tj iskustvo bliskih ljudi, jedna Laguna kupljena NOVA, od 20 000 km predjenih krecu muke, svako malo neko njesra, ulaganja non stop, stalno gorivo loseg kvaliteta, ovo ono...druga polovna, stara 6 godina, solidna, udobna jako, jedini problem bio sa karticom/kljucem, rijeseno...kako se zalomi ocito :izet: :izet: :izet:
dgL_
Posts: 3175
Joined: 25/09/2014 22:39

#4552 Re: Renault Megane all about

Post by dgL_ »

milann1971 wrote:
dgL_ wrote:
friskyoreo wrote:Ima li neko iskustva sa Lagunom II. Vidim da su u posljednje vrijeme cijene na pik-u jako niske. jesu li bas one toliko lose?
Vise su pregazeene nego sto su lose.. Ali si upravu... Dosta su jeftinije recimo od megana iste generacije...

hmmm moje iskustvo, tj iskustvo bliskih ljudi, jedna Laguna kupljena NOVA, od 20 000 km predjenih krecu muke, svako malo neko njesra, ulaganja non stop, stalno gorivo loseg kvaliteta, ovo ono...druga polovna, stara 6 godina, solidna, udobna jako, jedini problem bio sa karticom/kljucem, rijeseno...kako se zalomi ocito :izet: :izet: :izet:
Ne vidim zasto bi bila manje kvalitetna od megana iste generacije... Jedino sto je ipak laguna limuzina, vjerovatno je mnogo vise vozana i unistena... Mada kad pogledas po piku da valja moras i za lagunu dati 5500-6000 KM... Ono sto ti gledas od 3000 do 4000 KM su uglavnom grobovi pred dzenazu...
User avatar
Truba
Posts: 93806
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#4553 Re: Renault Megane all about

Post by Truba »

:lol: :lol: koji izrazi
uvijek se ovdje nasmijem :lol:
User avatar
DoradO
Posts: 4635
Joined: 27/04/2008 00:39
Location: facebook.com/dorado.images

#4554 Re: Renault Megane all about

Post by DoradO »

Danas radio mali servis i kako nisam imao vremena od posla buraz mi odvuce auto kod halilovica i zove kaze fali jos 260 KM a ja mu dao 3 glave.... pa reko sta je to riknulo kaze on nosac motora (180KM) i nista vise kaze i mali servis... zovem njih gore reko mozete li mi reci sta je to toliko? ...krenu mlada specijalno ulje :-) ... i tu ja spustim slusalicu

Ljudi jel moguce da je mali servis za lagunu 3 380KM???

Fakat od posla ne stizem ni da spavam i nisam imao vremena trazit ponude jer znam da su inace razlike u max 50KM a kod Halilovica prije ovog auta sam megana 5 godina servisirao i nikad me ovako nisu pocastili...

Sutra cu dobit fakturu kad odnese mali ostatk kesa pa jedva cekam da vidim sta su to radili...
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#4555 Re: Renault Megane all about

Post by amar1994 »

DoradO wrote:Danas radio mali servis i kako nisam imao vremena od posla buraz mi odvuce auto kod halilovica i zove kaze fali jos 260 KM a ja mu dao 3 glave.... pa reko sta je to riknulo kaze on nosac motora (180KM) i nista vise kaze i mali servis... zovem njih gore reko mozete li mi reci sta je to toliko? ...krenu mlada specijalno ulje :-) ... i tu ja spustim slusalicu

Ljudi jel moguce da je mali servis za lagunu 3 380KM???

Fakat od posla ne stizem ni da spavam i nisam imao vremena trazit ponude jer znam da su inace razlike u max 50KM a kod Halilovica prije ovog auta sam megana 5 godina servisirao i nikad me ovako nisu pocastili...

Sutra cu dobit fakturu kad odnese mali ostatk kesa pa jedva cekam da vidim sta su to radili...
iskreno nije za ovalstenog servisera :thumbup:
User avatar
DoradO
Posts: 4635
Joined: 27/04/2008 00:39
Location: facebook.com/dorado.images

#4556 Re: Renault Megane all about

Post by DoradO »

Ne kontam sta nije za ovlastenog?
User avatar
Doda37
Posts: 1723
Joined: 29/06/2007 23:11

#4557 Re: Renault Megane all about

Post by Doda37 »

DoradO wrote:Danas radio mali servis i kako nisam imao vremena od posla buraz mi odvuce auto kod halilovica i zove kaze fali jos 260 KM a ja mu dao 3 glave.... pa reko sta je to riknulo kaze on nosac motora (180KM) i nista vise kaze i mali servis... zovem njih gore reko mozete li mi reci sta je to toliko? ...krenu mlada specijalno ulje :-) ... i tu ja spustim slusalicu

Ljudi jel moguce da je mali servis za lagunu 3 380KM???

Fakat od posla ne stizem ni da spavam i nisam imao vremena trazit ponude jer znam da su inace razlike u max 50KM a kod Halilovica prije ovog auta sam megana 5 godina servisirao i nikad me ovako nisu pocastili...

Sutra cu dobit fakturu kad odnese mali ostatk kesa pa jedva cekam da vidim sta su to radili...
Sad gledam na stranici od GUMAM,

Podlošku, - Filter ulja, - Motorno ulje, - Filter zraka, - Filter klime, - Filter goriva - Rad. 207 KM za tvoje auto ako je 1.5 dci

Motrio ulje i zamjenski dijelovi, ako su kod tebe bili original dijelovi i "specijalno ulje" vrlo moguce, mene za Megane dodje 165 KM ovo gore navedeno i mjenjam svako 10000 km
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#4558 Re: Renault Megane all about

Post by amar1994 »

DoradO wrote:Ne kontam sta nije za ovlastenog?
skupo :wink:
User avatar
DoradO
Posts: 4635
Joined: 27/04/2008 00:39
Location: facebook.com/dorado.images

#4559 Re: Renault Megane all about

Post by DoradO »

Ma gdje nije dragi amare :lol:
@doda37 - 2.0 dci je kod mene, jedva eto cekam sutra da dobijem racun pa da vidim
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#4560 Re: Renault Megane all about

Post by amar1994 »

DoradO wrote:Ma gdje nije dragi amare :lol:
@doda37 - 2.0 dci je kod mene, jedva eto cekam sutra da dobijem racun pa da vidim
pa nije :-D , za moj 1.6 dizel je 600KM :lol: :lol: :lol: :run:
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#4561 Re: Renault Megane all about

Post by amar1994 »

kazes skupo jel :-D :izet: , al pazi 2.3 radna sata :lol: , naravno nisam i ne idem u ovlasteni :thumbup:

Image
User avatar
Doda37
Posts: 1723
Joined: 29/06/2007 23:11

#4562 Re: Renault Megane all about

Post by Doda37 »

amar1994 wrote:kazes skupo jel :-D :izet: , al pazi 2.3 radna sata :lol: , naravno nisam i ne idem u ovlasteni :thumbup:

Image

ulje besplatno ??
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#4563 Re: Renault Megane all about

Post by amar1994 »

Doda37 wrote:
amar1994 wrote:kazes skupo jel :-D :izet: , al pazi 2.3 radna sata :lol: , naravno nisam i ne idem u ovlasteni :thumbup:

Image

ulje besplatno ??
pojma nemam , valjda je :lol: , ako nije cijena je 36KM/l a idu skoro 4 , znaci oko 800KM dodje :lol: :lol:
User avatar
johntra
Posts: 11853
Joined: 11/04/2004 02:17
Location: Palma de Hrasno

#4564 Re: Renault Megane all about

Post by johntra »

Cijena za mali servis na 1,6 dci motoru u Opel Vivaru u Berlijeti 230 KM.
ado-šampion
Posts: 6025
Joined: 13/07/2004 20:02
Location: Sarajevo

#4565 Re: Renault Megane all about

Post by ado-šampion »

Dijelovi jesu skupi ali 40 KM za ruke za ulje i 4 filtera nije puno za ovlasteni, dapacke, cak je i premalo jer ni jedan majstor koji radi u svojoj avliji (i naravno ne izdaje racun) ako imalo cijeni svoj rad to nece uraditi ispod 30 KM.

Mislim da za 308 HDI u Bloku izadje oko 300, bez filtera goriva.
User avatar
Truba
Posts: 93806
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#4566 Re: Renault Megane all about

Post by Truba »

a što ne idete u unitrade???


meni je kod domaćeg majstora lekića 150 miniservis
User avatar
Ned071
Posts: 6435
Joined: 27/01/2014 15:32

#4567 Re: Renault Megane all about

Post by Ned071 »

žalosna ti majka :shock: lijepi opel
User avatar
johntra
Posts: 11853
Joined: 11/04/2004 02:17
Location: Palma de Hrasno

#4568 Re: Renault Megane all about

Post by johntra »

Ned071 wrote:žalosna ti majka :shock: lijepi opel
Smiješna cijena fakat...sat rada je kod njih 30 KM...
User avatar
DoradO
Posts: 4635
Joined: 27/04/2008 00:39
Location: facebook.com/dorado.images

#4569 Re: Renault Megane all about

Post by DoradO »

onda sam bas ispao papak tersajuci juce onoj curi... :roll: nista, ne gine mi milka. sam pao sam se ubio :-D
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#4570 Re: Renault Megane all about

Post by amar1994 »

ovi su iz Banja Luke :D , ovi u Sarajevu su jeftiniji skoro 200KM :lol:

izgubio sam povjerenje i ne idem vise nikom , gdje moram kljuceve ostavit i otic(ovlasteni , unitrade , actech) ,ne dam nikom, nema toga vise , barem dok ga ja vozim :thumbup:

samo Bitanga 8-) :thumbup:
Last edited by amar1994 on 02/06/2017 10:55, edited 2 times in total.
User avatar
Ned071
Posts: 6435
Joined: 27/01/2014 15:32

#4571 Re: Renault Megane all about

Post by Ned071 »

johntra wrote:
Ned071 wrote:žalosna ti majka :shock: lijepi opel
Smiješna cijena fakat...sat rada je kod njih 30 KM...
ja radim mali servis na 10 hiljada. četiri filtera, 5 litara LM ulja. zadnji mi je račun bio 130 maraka. 2.0 dti motor...
User avatar
ElRe
Posts: 16901
Joined: 12/12/2011 11:28

#4572 Re: Renault Megane all about

Post by ElRe »

ado-šampion wrote:
Mislim da za 308 HDI u Bloku izadje oko 300, bez filtera goriva.
ABC 1968 Sarajevo, 1.6 HDI 68KW
Filter ulja.........................................................................................................................22,00 KM sa uračunatim PDV-om 17%.
Filter goriva....................................................................................................................61,00 KM sa uračunatim PDV-om 17%.
Filter zraka......................................................................................................................42,40 KM sa uračunatim PDV-om 17%.
Filter polen (aktivni ugljik) ............................................................................................48,00 KM sa uračunatim PDV-om 17%.
Total First 0w30 4L.........................................................................................................80,00 KM sa uračunatim PDV-om 17%.

Servis vozila sa pregledom i elektronskom dijagnostikom.........................................81,90 KM sa uračunatim PDV-om 17%.
U Bloku Sarajevo 354 KM (ulje Ineo ECS)

Ovnak Vitez (ulje Ineo ECS)
Dijelovi prva ugradnja Peugeot..................................................................346,10 KM

Dijelovi Eurorepar(dijelovi za PSA vozila starija od tri godine)................285,90 KM
Last edited by ElRe on 02/06/2017 11:08, edited 1 time in total.
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#4573 Re: Renault Megane all about

Post by amar1994 »

otkad oni sipaju 0w30 u 1.6hdi :shock:
User avatar
ElRe
Posts: 16901
Joined: 12/12/2011 11:28

#4574 Re: Renault Megane all about

Post by ElRe »

amar1994 wrote:otkad oni sipaju 0w30 u 1.6hdi :shock:
Nemam pojma. Na kraju sam sve ovo uradio u Unitradeu za 220 KM.
User avatar
mad_max_ba
Posts: 26645
Joined: 21/08/2015 12:42
Location: Tamni Vilajet

#4575 Re: Renault Megane all about

Post by mad_max_ba »

johntra wrote:Ima li neko 17-ke na Meganu? Kakva su iskustva? Kontam mijenjati svoje za 17-ke...
4 šerafa??
Post Reply