Šta trenutno čitate?

Kulturna dešavanja, predstave, izložbe, festivali, obrazovanje i budućnost mladih...

Moderator: Chloe

Post Reply

Citate?

Sa zadovoljstvom!
1198
91%
Dovoljno je sto moram citat titlove na TV-u...
123
9%
 
Total votes: 1321

Sarajevski_Marlboro
Posts: 7686
Joined: 01/05/2010 11:41

#4551 Re: Šta trenutno čitate?

Post by Sarajevski_Marlboro »

:lol: :lol: :lol: :lol:
Eleonora Eleonora 8-)
User avatar
Truba
Posts: 93839
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#4552 Re: Šta trenutno čitate?

Post by Truba »

da vas nešto pitam iskreno
oćete se pobit :D

ponio sam Fukoovo klatno na vikenidicu i smorilo me vala... nikad kraja... brrrrrr :x
User avatar
Sajo---:
Posts: 619
Joined: 25/09/2005 14:18
Location: Sarajevo

#4553 Re: Šta trenutno čitate?

Post by Sajo---: »

...
Last edited by Sajo---: on 13/04/2025 16:32, edited 1 time in total.
doktor78
Posts: 3947
Joined: 14/09/2006 11:02

#4554 Re: Šta trenutno čitate?

Post by doktor78 »

Goran Samardzic - "Sumski duh"
Pera Trta
Posts: 5420
Joined: 06/02/2009 00:20
Location: Zabela kod Požarevca,rodnog mesta predsednika,njegova je zadužbina i njegova verna slika.

#4555 Re: Šta trenutno čitate?

Post by Pera Trta »

"Prolom", od Branka Ćopića.
User avatar
Svejetorokenrol
Posts: 184
Joined: 31/03/2011 12:24
Location: Belpaese

#4556 Re: Šta trenutno čitate?

Post by Svejetorokenrol »

Suttree - Cormac McCarthy.
Ova knjiga je dosta drugacija od njegovih ostalih djela koja sam procitao, manje sirova & surova sto se tice radnje i stila pisanja; tragedija (obeshrabrujuce beznadje svakodnevnice) i komedija (sveprisutni i nepokolebivi Suttreejev smisao za humor) savrseno isprepletene na svakoj stranici. Paukova mreza iz koje je se tesko iskopeljati. Nedostaje mi jos 40ak stranica do kraja, ali vec mogu preporuciti ovu knjigu svim lovcima dobrog stiva. :D
User avatar
BobRock28
Posts: 112
Joined: 07/02/2011 20:30

#4557 Re: Šta trenutno čitate?

Post by BobRock28 »

Image
User avatar
SinjaD
Posts: 681
Joined: 19/03/2008 18:48

#4558 Re: Šta trenutno čitate?

Post by SinjaD »

BobRock28 wrote:Image
Ova mi ja na spisku za kupiti sad na sajmu :-D
User avatar
sadmire
Posts: 2401
Joined: 28/01/2008 15:38
Location: zemlja galebova

#4559 Re: Šta trenutno čitate?

Post by sadmire »

SinjaD wrote:
BobRock28 wrote:Image
Ova mi ja na spisku za kupiti sad na sajmu :-D
meni je "Otok" na spisku, mozel kakva pomoc, koja je od te dvije knjige bolje da se time vodim!?
User avatar
Vitez Koja
Posts: 555
Joined: 21/10/2010 13:19

#4560 Re:

Post by Vitez Koja »

JBT wrote:Toplo preporucujem "Glupi bijeli covjek" od Michael Moore.

Procitao sam je u jednom "cugu". Dobra knjiga :thumbup:
User avatar
BobRock28
Posts: 112
Joined: 07/02/2011 20:30

#4561 Re: Šta trenutno čitate?

Post by BobRock28 »

sadmire wrote: meni je "Otok" na spisku, mozel kakva pomoc, koja je od te dvije knjige bolje da se time vodim!?
Meni Vrli novi svijet bolji, al nemam pojma. Super su mi ove knjige koje su daleeeeeeeeko ispred svog vremena napisane :)
User avatar
Truba
Posts: 93839
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#4562 Re: Šta trenutno čitate?

Post by Truba »

ja sam mislio da je otok onaj po kojem je rađen film island sa sisuljom scarlet :D
ali izgleda nije

kupio sam neki dan kontrapunkt pa ćemo vidjeti kakva je kad je pročitam za 11 godina
User avatar
sadmire
Posts: 2401
Joined: 28/01/2008 15:38
Location: zemlja galebova

#4563 Re: Šta trenutno čitate?

Post by sadmire »

komi wrote:ja sam mislio da je otok onaj po kojem je rađen film island sa sisuljom scarlet :D
ali izgleda nije

kupio sam neki dan kontrapunkt pa ćemo vidjeti kakva je kad je pročitam za 11 godina

ti meni opasno pravis konkurenciju po broju kupljenih a neprocitanih knjiga!
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50580
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#4564 Re: Šta trenutno čitate?

Post by Bloo »

komi wrote:ja sam mislio da je otok onaj po kojem je rađen film island sa sisuljom scarlet :D
ali izgleda nije

kupio sam neki dan kontrapunkt pa ćemo vidjeti kakva je kad je pročitam za 11 godina

kontrapunkt od Huxleya?
User avatar
Truba
Posts: 93839
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#4565 Re: Šta trenutno čitate?

Post by Truba »

sadmire wrote: ti meni opasno pravis konkurenciju po broju kupljenih a neprocitanih knjiga!
600 komata pa ti vidi
jednom sam racunao da cu imati 63 godine kad sve pročitam 8) 8) 8) 8) 8) 8)

ja ti od 1996. kupujem knjige :lol: :lol: :lol: :lol: sporo čitam što jes jes

sporo i nerazumljivo :lol: :lol: :lol: :lol:
User avatar
Svejetorokenrol
Posts: 184
Joined: 31/03/2011 12:24
Location: Belpaese

#4566 Re: Šta trenutno čitate?

Post by Svejetorokenrol »

sadmire wrote:
SinjaD wrote:
BobRock28 wrote:Image
Ova mi ja na spisku za kupiti sad na sajmu :-D
meni je "Otok" na spisku, mozel kakva pomoc, koja je od te dvije knjige bolje da se time vodim!?
Brave new world je pisao cist, dok je pri stvaranju Otoka vec eksperimentisao sa meskalinom i LSDeom. :D Iako se ne primjeti toliko dejstvo tih supstanci kroz knjigu (npr. kad citas Goli rucak od Burroughsa odmah nanjusis da tu nije nesto u redu :D ). Moj savjet je da ides redom i logicno, sto bi rek’o Zgembo. :D Znaci prvo BNW i onda Island. A meni licno je BNW i bolja knjiga, iako je to skroz relativno i subjektivno.
User avatar
Truba
Posts: 93839
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#4567 Re: Šta trenutno čitate?

Post by Truba »

Bloo wrote: kontrapunkt od Huxleya?
jes 5 maraka vala pojedes 5 maraka i nista :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50580
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#4568 Re: Šta trenutno čitate?

Post by Bloo »

brave new world mi je izvrsna, dok je point counterpoint/kontrapunkt...otklon stilom i sadržajem mad anije los 8na trenutke ti se ucini kao neka sapunica)

preporucam Lord of the flies of Goldinga ako neko jos nije procitao :D ja opet citam :D
User avatar
corsa
Posts: 2594
Joined: 15/12/2005 10:35
Location: Sarajevo

#4569 Re: Šta trenutno čitate?

Post by corsa »

Jackie Colins - "Jace od grijeha" Citam je vec treci put, jer sam nedavno ponovo naletio na nju. Predobra knjiga. Ako ko zna jos neku iz ovoga zanra, dakle slicnu, da preporuci bilo bi mi drago! :)
User avatar
Truba
Posts: 93839
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#4570 Re: Šta trenutno čitate?

Post by Truba »

Bloo wrote:brave new world mi je izvrsna, dok je point counterpoint/kontrapunkt...otklon stilom i sadržajem mad anije los 8na trenutke ti se ucini kao neka sapunica)

preporucam Lord of the flies of Goldinga ako neko jos nije procitao :D ja opet citam :D
brave new world je legendaran kontrapunkt je mislim iz 28. godine tako da... ne znam... tema mi se ucinila zanimljivom

lord of the flies sam gledao na filmu :lol: :lol: :lol:

kupio sam i onu vampirsku knjigu s najboljim filmom svih vremena
PUSTI PRAVOG UNUTRA

25 maraka $%$$%$$$ mi mamu u merkatoru :x :x :x velika slova mogao bih to poslije hiperiona i dine pješčane planete dijelovi 6-12 :lol: :lol: :lol: vidimo se sljedeće godine odo čitat
User avatar
Eleonora
Posts: 1323
Joined: 06/04/2008 14:05

#4571 Re: Šta trenutno čitate?

Post by Eleonora »

Jel iko ista citao od Dine Buzzati-ja?!
User avatar
Svejetorokenrol
Posts: 184
Joined: 31/03/2011 12:24
Location: Belpaese

#4572 Re: Šta trenutno čitate?

Post by Svejetorokenrol »

Eleonora wrote:Jel iko ista citao od Dine Buzzati-ja?!
Gotovo sve. :-D Jedan od mojih omiljenih italijanskih pisaca.
User avatar
Eleonora
Posts: 1323
Joined: 06/04/2008 14:05

#4573 Re: Šta trenutno čitate?

Post by Eleonora »

Svejetorokenrol wrote:
Eleonora wrote:Jel iko ista citao od Dine Buzzati-ja?!
Gotovo sve. :-D Jedan od mojih omiljenih italijanskih pisaca.
Impresije?! :)
I da, koju bi ti preporucio?!
Ja znam samo za Prodavnicu tajni.
User avatar
Svejetorokenrol
Posts: 184
Joined: 31/03/2011 12:24
Location: Belpaese

#4574 Re: Šta trenutno čitate?

Post by Svejetorokenrol »

Prodavnica tajni je zbirka prica i ako je nisi procitala, toplo preporucujem.
Sad ne znam sta je sve prevedeno na naski, ali definitivno najpoznatije Buzzatijevo djelo je Il deserto dei Tartari – Tatarska pustinja. Ta knjiga me je bas natjerala na razmisljanje, nekoliko dana sam bio nikakav. Zamislite kako spokojno promatrate kako vam zivot prolazi i pomirljivo prihvatate nametnutu monotoniju, bez trunke opiranja i bunta. Nju ne bi trebala zaobici. Ali citaj je negdje na plazi ili u veselom okruzenju, da te ne bi spucala depresija. :D
Onda imas i “La famosa invasione degli orsi in Sicilia” – ne mogu naci naslov na naski, pa pretpostavljam da nije prevedena. Naslov bi bio (vise-manje) Famozna invazija medvjeda u Siciliji – dosta “laksa” knjiga, ali nije povrsinska, naprotiv cijela prica je alegoricna. Kao npr. kod Orwellovih klempi iz Zivotinjske farme, posto i Buzzatijeve mede postepeno poprimaju ljudske osobine. :-D
Onda imas jos jedan roman, Un amore – Jedna ljubav, ali njega nisam citao, valjda zato sto mi je naslov previse slipav. :D
I jos kamaru zbirki, jer je on u biti ponajvise pisao kratke price, tako da ih ima stvarno dosta u opticaju.
User avatar
Truba
Posts: 93839
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#4575 Re: Šta trenutno čitate?

Post by Truba »

jeko taj lik nikad čuo da postoji :-? :cry: :(
Post Reply