Mercedes-Benz ALL ABOUT

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: anex, _BataZiv_0809

preludezalude
Posts: 5735
Joined: 07/03/2012 00:09

#4551 Re: Mercedes-Benz ALL ABOUT

Post by preludezalude »

Probaj kad sjednes u auto...kljuc okreni na poziciju 1. Znaci ne na poziciju 2 kada je dat kontakt pec na poziciju 1. Probaj da li rade podizaci stakala. Ovo je samo da provjeris da li podizaci imaju struju kad je kljuc na poziciji 1. Ako rade podizaci na toj poziciji onda cekaj kad ce daljinsko opet zakazati i onda otvori vrata i odmah probaj da li radi podizac. Ako radi onda znaci da modul vidi da je brava u poziciji 1 umjesto u poziciji 0 a tada daljinski ne radi.
Ako podizaci ne rade inace na poziciji 1 vec samo na poziciji 2 onda pronadji potrosac koji radi na poziciji 1 a ne radi na poziciji 0 i pretestiraj kako sam gore opisao.
User avatar
basicm
Posts: 10590
Joined: 16/01/2012 21:38

#4552 Re: Mercedes-Benz ALL ABOUT

Post by basicm »

Ja bih tu proucio stagod za svaki slucaj.
Throttle
Posts: 13109
Joined: 10/06/2016 12:35

#4553 Re: Mercedes-Benz ALL ABOUT

Post by Throttle »

citroen xm
Posts: 18372
Joined: 17/04/2012 22:57

#4554 Re: Mercedes-Benz ALL ABOUT

Post by citroen xm »

Meni ovo 100 puta ljepše od displeja.
User avatar
kabal1337
Posts: 8367
Joined: 11/02/2012 21:08
Location: DIY
Vozim: auto na otpad

#4555 Re: Mercedes-Benz ALL ABOUT

Post by kabal1337 »

citroen xm wrote: 05/05/2024 10:34 Meni ovo 100 puta ljepše od displeja.
i kvalitetnije
citroen xm
Posts: 18372
Joined: 17/04/2012 22:57

#4556 Re: Mercedes-Benz ALL ABOUT

Post by citroen xm »

Sigurno. I ovde kada otkaže jedno dugme gubiš samo tu opciju dok ne zamjeniš, sa otkazivanjem displeja gubiš sve ili skoro sve.
User avatar
mk ultra
Posts: 19705
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Bošnjačka verzija države
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#4557 Re: Mercedes-Benz ALL ABOUT

Post by mk ultra »

Kad vam je zadnji put crkao display na mobitelu koji koristite svaki dan, sa 300 palenja ispadanja, cackanja

Pouzdanost takvih sistema je jednaka starim

Eh sad izasli smo iz ere analognih dugmića i analognih prekidača...

Po modernom, više se ni bojler ni sijalica u kući ne pali na klasicni prekidac vec imas neki tamo sistem sa komunikacijom :skoljka:
User avatar
Evolution_IV
Posts: 13696
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti

#4558 Re: Mercedes-Benz ALL ABOUT

Post by Evolution_IV »

nije isti kvalitet ekrana na mobilnom i ovim u autima, valjda toliko znas??


jer da jeste ne bi tft govna dobijali nego microled ili oled i jos masa drugih stvari, i nije problem ekrana vec komponenti iza njega(to su posebna govna koja nece trajat sigurno)
citroen xm
Posts: 18372
Joined: 17/04/2012 22:57

#4559 Re: Mercedes-Benz ALL ABOUT

Post by citroen xm »

Sve što je moderno ne znači da je dobro i obratno. To je valjda jasno.

Displej na mobitelu mi nije crkao nikada, ali mobitel koristim 2-3-4 godine i kanta. Pored toga što je daleko manje izložen spoljnjim uticajima od onoga u autu, nemali je broj displeja na mobitelima koji su crkli.

Lično znam 2 primjera sa crknutim displejima na autima.
User avatar
kabal1337
Posts: 8367
Joined: 11/02/2012 21:08
Location: DIY
Vozim: auto na otpad

#4560 Re: Mercedes-Benz ALL ABOUT

Post by kabal1337 »

Ja se nesto ne sjecam da mi je ikad prekidac zaledio, ili ucinio nesto sto mu nije namjera.

A vala sa google keyboard i ostalim glupostima i dan danas muku mucim kad mi ubaci slovo koje ne zelim, iako pritisnem na tacno mjesto.

Sve je to super, ali dugmici treba da ostanu.
User avatar
Evolution_IV
Posts: 13696
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti

#4561 Re: Mercedes-Benz ALL ABOUT

Post by Evolution_IV »

citroen xm wrote: 05/05/2024 11:34
Displej na mobitelu mi nije crkao nikada, ali mobitel koristim 2-3-4 godine i kanta. Pored toga što je daleko manje izložen spoljnjim uticajima od onoga u autu
upravo

ovo svi olako svate izgleda :lol: , mobitel je u hladovini dzepa vecinom i slicno...
User avatar
Evolution_IV
Posts: 13696
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti

#4562 Re: Mercedes-Benz ALL ABOUT

Post by Evolution_IV »

kabal1337 wrote: 05/05/2024 11:41 Ja se nesto ne sjecam da mi je ikad prekidac zaledio, ili ucinio nesto sto mu nije namjera.

A vala sa google keyboard i ostalim glupostima i dan danas muku mucim kad mi ubaci slovo koje ne zelim, iako pritisnem na tacno mjesto.

Sve je to super, ali dugmici treba da ostanu.
nemas pojma, samo ekrani 8-)
User avatar
skrbavi-admin
Posts: 4286
Joined: 31/12/2021 17:16
Location: Pakšobistanski Dikitaturistan

#4563 Re: Mercedes-Benz ALL ABOUT

Post by skrbavi-admin »

Gubavi ti prsti :lol:
User avatar
skrbavi-admin
Posts: 4286
Joined: 31/12/2021 17:16
Location: Pakšobistanski Dikitaturistan

#4564 Re: Mercedes-Benz ALL ABOUT

Post by skrbavi-admin »

Throttle wrote: 05/05/2024 10:10
fino ovo izgleda al mislim po dugmiTJima da ovo nije serijski auto nego neki poseban model radjen po narudzbi, ili narucen blindirani auto sa dodatnim komandama upravljanja interne infrastrukture tipa automatsko zatvaranje vrata i tako dalje......
Last edited by skrbavi-admin on 05/05/2024 11:48, edited 1 time in total.
User avatar
kabal1337
Posts: 8367
Joined: 11/02/2012 21:08
Location: DIY
Vozim: auto na otpad

#4565 Re: Mercedes-Benz ALL ABOUT

Post by kabal1337 »

Ma prije si mogao i zamijeniti multimediju da prati razvoj i potrebe. Danas su ovo sve zatvoreni sistemi koje ne mozes nadograditi ili vrlo lahko zamijeniti necim boljim.
Razumijem, ali treba ostaviti fizicku dugmad cisti plan b, ako ti crkne touch da mozes i dalje koristiti.
Ma onaj phantom/ ghost touch ne znam sto ne naprave neki prekidac da mozes ugasiti touch funkciju, par dugmica i dalje imas funkcionalno sve. ali €€€

Touch ekrani nude mnogo opcija i fleksibilnosti ali koja je svrha ako je sve zatvoreno.

Ili tipa imas ekran ali ti sistem ne dozvoljava da prikazes neku informaciju koja tebe interesuje.
User avatar
skrbavi-admin
Posts: 4286
Joined: 31/12/2021 17:16
Location: Pakšobistanski Dikitaturistan

#4566 Re: Mercedes-Benz ALL ABOUT

Post by skrbavi-admin »

kabal1337 wrote: 05/05/2024 11:48 Ma prije si mogao i zamijeniti multimediju da prati razvoj i potrebe. Danas su ovo sve zatvoreni sistemi koje ne mozes nadograditi ili vrlo lahko zamijeniti necim boljim.
Razumijem, ali treba ostaviti fizicku dugmad cisti plan b, ako ti crkne touch da mozes i dalje koristiti.
Ma onaj phantom/ ghost touch ne znam sto ne naprave neki prekidac da mozes ugasiti touch funkciju, par dugmica i dalje imas funkcionalno sve. ali €€€

Touch ekrani nude mnogo opcija i fleksibilnosti ali koja je svrha ako je sve zatvoreno.

Ili tipa imas ekran ali ti sistem ne dozvoljava da prikazes neku informaciju koja tebe interesuje.
eh jebi ga stari / ti bi dzaba da ti neko da source-kod - nemre, jel mislis da je Gayz postao bogat sto je dijelio sakom i kapom :D
User avatar
kabal1337
Posts: 8367
Joined: 11/02/2012 21:08
Location: DIY
Vozim: auto na otpad

#4567 Re: Mercedes-Benz ALL ABOUT

Post by kabal1337 »

skrbavi-admin wrote: 05/05/2024 11:54
kabal1337 wrote: 05/05/2024 11:48 Ma prije si mogao i zamijeniti multimediju da prati razvoj i potrebe. Danas su ovo sve zatvoreni sistemi koje ne mozes nadograditi ili vrlo lahko zamijeniti necim boljim.
Razumijem, ali treba ostaviti fizicku dugmad cisti plan b, ako ti crkne touch da mozes i dalje koristiti.
Ma onaj phantom/ ghost touch ne znam sto ne naprave neki prekidac da mozes ugasiti touch funkciju, par dugmica i dalje imas funkcionalno sve. ali €€€

Touch ekrani nude mnogo opcija i fleksibilnosti ali koja je svrha ako je sve zatvoreno.

Ili tipa imas ekran ali ti sistem ne dozvoljava da prikazes neku informaciju koja tebe interesuje.
eh jebi ga stari / ti bi dzaba da ti neko da source-kod - nemre, jel mislis da je Gayz postao bogat sto je dijelio sakom i kapom :D
Ne bi vala. Ali volio bi da ostave neki sigurni backdoor za ove sto se razumiju.
Throttle
Posts: 13109
Joined: 10/06/2016 12:35

#4568 Re: Mercedes-Benz ALL ABOUT

Post by Throttle »

skrbavi-admin wrote: 05/05/2024 11:47
Throttle wrote: 05/05/2024 10:10
fino ovo izgleda al mislim po dugmiTJima da ovo nije serijski auto nego neki poseban model radjen po narudzbi, ili narucen blindirani auto sa dodatnim komandama upravljanja interne infrastrukture tipa automatsko zatvaranje vrata i tako dalje......
Moguce da je w124 e500, oni su imali svakakvih čuda :-D
izvrsni direktor
Posts: 9727
Joined: 20/12/2018 16:11

#4569 Re: Mercedes-Benz ALL ABOUT

Post by izvrsni direktor »

kabal1337 wrote: 05/05/2024 11:41 Ja se nesto ne sjecam da mi je ikad prekidac zaledio, ili ucinio nesto sto mu nije namjera.

A vala sa google keyboard i ostalim glupostima i dan danas muku mucim kad mi ubaci slovo koje ne zelim, iako pritisnem na tacno mjesto.

Sve je to super, ali dugmici treba da ostanu.
Zabranjeno diranje ekrana masnim prstima
User avatar
skrbavi-admin
Posts: 4286
Joined: 31/12/2021 17:16
Location: Pakšobistanski Dikitaturistan

#4570 Re: Mercedes-Benz ALL ABOUT

Post by skrbavi-admin »

da inace kriminalce otkrivaju samo sa masnim prstima :-) :-) :lol:
User avatar
Ludzak
Posts: 5578
Joined: 23/03/2013 21:56
Location: Grad na Drini

#4571 Re: Mercedes-Benz ALL ABOUT

Post by Ludzak »

Seawolf wrote: 04/05/2024 19:19
Ludzak wrote: 04/05/2024 13:16
preludezalude wrote: 04/05/2024 12:51

Hmmm. Ponasa se kao da ponekad brava ostane u poziciji 1 a ne u poziciji 0. I onda kad ponovo stavis kljuc u bravu pa izvadis brava ode u poziciju 0.
Koji je Mercedes u pitanju?
B180, 2012 god.
Sad ću malo jasnije objasniti. Ugasim auto, auto se gasi na ključu. Izvadim ključ, izađem iz auta, pritisnem dugme za zaključavanje, ne reaguje, kao da nije njegov daljinski. U tom slučaju moram ponovo uči u auto, ključ ubaciti u bravu da očita čip preko ključa i izvaditi. Nakon toga normala zaključa.
Hajde, ne budi ti zapovjeđeno, slijedeći put kad ti se desi da ne možeš zaključati daljinskim, zaključaj auto mehaničkim putem (dok držiš otvorena samo vozačeva vrata, pritisni dugme za centralno zaključavanje na tim vratima da se zaključaju sve ostale brave, pa onda zatvori vozačeva vrata i zaključaj vozačevu bravu mehaničkim ključem), pa onda probaj tako zaključan auto, otključati daljinskim.

Pa javi rezultat.
Probao sam. Međutim kada sam otvorena vozačeva vrata pokušao preko pipka zaključati, nisam uspio. Jednostavno mi nedozvoljava. Nisam previše ni zapinjao da šta ne polomim unutra. Pa sam pokušao njegovim mehaničkim ključem da zaključam. Zaključao sam mehan ključem, ali samo vozačeva vrata, kao da nije centralno zaključavanje. Ili možda postoji neka caka.
Nije meni da to stvara neke prevelike probleme. Niti je to neki problem veliki. Jedostavno kada mi se desi da mi u tom trenutku ne zaključa preko daljinskog, moram uči u auto, provući ključ kroz bravu (bravu preko kojeg palim auto, samo da elektronika očita kod sa ključa bez okretanja ključa u pozicije), i onda proradi zaključavanje.
preludezalude
Posts: 5735
Joined: 07/03/2012 00:09

#4572 Re: Mercedes-Benz ALL ABOUT

Post by preludezalude »

Ludzak wrote: 05/05/2024 15:44
Seawolf wrote: 04/05/2024 19:19
Ludzak wrote: 04/05/2024 13:16

B180, 2012 god.
Sad ću malo jasnije objasniti. Ugasim auto, auto se gasi na ključu. Izvadim ključ, izađem iz auta, pritisnem dugme za zaključavanje, ne reaguje, kao da nije njegov daljinski. U tom slučaju moram ponovo uči u auto, ključ ubaciti u bravu da očita čip preko ključa i izvaditi. Nakon toga normala zaključa.
Hajde, ne budi ti zapovjeđeno, slijedeći put kad ti se desi da ne možeš zaključati daljinskim, zaključaj auto mehaničkim putem (dok držiš otvorena samo vozačeva vrata, pritisni dugme za centralno zaključavanje na tim vratima da se zaključaju sve ostale brave, pa onda zatvori vozačeva vrata i zaključaj vozačevu bravu mehaničkim ključem), pa onda probaj tako zaključan auto, otključati daljinskim.

Pa javi rezultat.
Probao sam. Međutim kada sam otvorena vozačeva vrata pokušao preko pipka zaključati, nisam uspio. Jednostavno mi nedozvoljava. Nisam previše ni zapinjao da šta ne polomim unutra. Pa sam pokušao njegovim mehaničkim ključem da zaključam. Zaključao sam mehan ključem, ali samo vozačeva vrata, kao da nije centralno zaključavanje. Ili možda postoji neka caka.
Nije meni da to stvara neke prevelike probleme. Niti je to neki problem veliki. Jedostavno kada mi se desi da mi u tom trenutku ne zaključa preko daljinskog, moram uči u auto, provući ključ kroz bravu (bravu preko kojeg palim auto, samo da elektronika očita kod sa ključa bez okretanja ključa u pozicije), i onda proradi zaključavanje.
Nije to samo ocitavanje koda. Odradi jos tu nekih stvari...otkljucavanje brave, volana i ko zna sta jos.
User avatar
kabal1337
Posts: 8367
Joined: 11/02/2012 21:08
Location: DIY
Vozim: auto na otpad

#4573 Re: Mercedes-Benz ALL ABOUT

Post by kabal1337 »

(preko pipka) zatvori vrata prednja- pa zadnje strane ( klupe zatvori pipak,) pa onda tek zadnja vrata. Inace ne moze

Ne mozes spustit prednji pipak, dok su ti vrata otvorena. Vjerujem da je ovo da ne bi zakljucao kljuc.

uostalom zar nemas dva kljuca? Sto ne probas malo sa drugim kljucem
User avatar
mk ultra
Posts: 19705
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Bošnjačka verzija države
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#4574 Re: Mercedes-Benz ALL ABOUT

Post by mk ultra »

kabal1337 wrote: 05/05/2024 11:48 Ma prije si mogao i zamijeniti multimediju da prati razvoj i potrebe. Danas su ovo sve zatvoreni sistemi koje ne mozes nadograditi ili vrlo lahko zamijeniti necim boljim.
Razumijem, ali treba ostaviti fizicku dugmad cisti plan b, ako ti crkne touch da mozes i dalje koristiti.
Ma onaj phantom/ ghost touch ne znam sto ne naprave neki prekidac da mozes ugasiti touch funkciju, par dugmica i dalje imas funkcionalno sve. ali €€€

Touch ekrani nude mnogo opcija i fleksibilnosti ali koja je svrha ako je sve zatvoreno.

Ili tipa imas ekran ali ti sistem ne dozvoljava da prikazes neku informaciju koja tebe interesuje.
I ti "fizicki" dugmici su opet samo neki kontroleri neceg drugog... mozda da je na nekim dacijama i jeftinijim varantama nekih vozila, ostali "šalteri" koji stvarno nešto prekidaju

Eh sad je li to na ekranu ili kao dugmic, veca je razlika u pristupacnosti...
User avatar
kabal1337
Posts: 8367
Joined: 11/02/2012 21:08
Location: DIY
Vozim: auto na otpad

#4575 Re: Mercedes-Benz ALL ABOUT

Post by kabal1337 »

naravno da su digitalni signali, sve danas ide preko canbus mreze ( signala).
Zato i imamo ah crkne ti "relej" mijenjaj sam modul, komfort modul, kako god ga nazivali.
Post Reply