La Liga Santander
Moderators: Charuga, Tomahawk11
- ultima_palabra
- Posts: 59312
- Joined: 15/12/2008 16:53
#4526 Re: Spanska liga ( Primera División )
Da li bi takav referendum bio zakonit?
- skenderija04
- Posts: 10465
- Joined: 19/10/2009 16:35
#4527 Re: Spanska liga ( Primera División )
O tome hoce da pregovaraju. Madrid nece ni da cuje. Ostaje opcija referenduma bez saglasnosti, i od tada nastaje nova situacija.ultima_palabra wrote:Da li bi takav referendum bio zakonit?
- Point.
- Posts: 33518
- Joined: 28/10/2008 00:24
- Location: Bagni di Lucca
#4528 Re: Spanska liga ( Primera División )
Cuj ti price, nije o nezavisnosti ali je o referendumu za nezavisnost. Nije govno nego se pas posro.
Katalonija nikakve osnove nema za nezavisnost. Ako je samo zbog ekonomije neka ne trose pare bezveze. Mislite da ce EU dozvoliti da dopuste nakon brexita da se njena clanica komada, pa poslije Katalonije doce Baskijci pa se zapitati a sto nebi i mi, pa ovi pa oni. Dakle zajebi. Trece da li je Barci kao klubu uopste u interesu nezavisna Katalonija? Igrali bi ligu koja bi bila malo jaca od bosanske bez nekih konkurenata i malo morgen ce moci dovoditi najvece zvijezde da igraju takavu ligu.
Katalonija nikakve osnove nema za nezavisnost. Ako je samo zbog ekonomije neka ne trose pare bezveze. Mislite da ce EU dozvoliti da dopuste nakon brexita da se njena clanica komada, pa poslije Katalonije doce Baskijci pa se zapitati a sto nebi i mi, pa ovi pa oni. Dakle zajebi. Trece da li je Barci kao klubu uopste u interesu nezavisna Katalonija? Igrali bi ligu koja bi bila malo jaca od bosanske bez nekih konkurenata i malo morgen ce moci dovoditi najvece zvijezde da igraju takavu ligu.
- skenderija04
- Posts: 10465
- Joined: 19/10/2009 16:35
#4529 Re: Spanska liga ( Primera División )
`Pa naravno da je o nezavisnosti . Sta je tu nejasno? Da ili nePoint. wrote:Cuj ti price, nije o nezavisnosti ali je o referendumu za nezavisnost. Nije govno nego se pas posro.
Katalonija nikakve osnove nema za nezavisnost. Ako je samo zbog ekonomije neka ne trose pare bezveze. Mislite da ce EU dozvoliti da dopuste nakon brexita da se njena clanica komada, pa poslije Katalonije doce Baskijci pa se zapitati a sto nebi i mi, pa ovi pa oni. Dakle zajebi. Trece da li je Barci kao klubu uopste u interesu nezavisna Katalonija? Igrali bi ligu koja bi bila malo jaca od bosanske bez nekih konkurenata i malo morgen ce moci dovoditi najvece zvijezde da igraju takavu ligu.
Pa sta, sad? I oni i baskijci i bilo ko drugi pa ako hoces i mi.
Pogledas i vidis da su u XX-tom vijeku nastale 22 nove drzave . I?
- Point.
- Posts: 33518
- Joined: 28/10/2008 00:24
- Location: Bagni di Lucca
#4530 Re: Spanska liga ( Primera División )
Koliko je tih drzava nastalo raspadom komunizma? Koliko je u krvi i zlocinima? Ni Spanija ni EU nece dozvoliti nezavisnost Katalonije niti bilo druge regije u drzavama EU, to mogu sa sigurnoscu tvrditi. Ne dok je mira u Evropi i dok niko, osim mozda regije Katalonija, nece profitirati od toga.skenderija04 wrote:`Pa naravno da je o nezavisnosti . Sta je tu nejasno? Da ili nePoint. wrote:Cuj ti price, nije o nezavisnosti ali je o referendumu za nezavisnost. Nije govno nego se pas posro.
Katalonija nikakve osnove nema za nezavisnost. Ako je samo zbog ekonomije neka ne trose pare bezveze. Mislite da ce EU dozvoliti da dopuste nakon brexita da se njena clanica komada, pa poslije Katalonije doce Baskijci pa se zapitati a sto nebi i mi, pa ovi pa oni. Dakle zajebi. Trece da li je Barci kao klubu uopste u interesu nezavisna Katalonija? Igrali bi ligu koja bi bila malo jaca od bosanske bez nekih konkurenata i malo morgen ce moci dovoditi najvece zvijezde da igraju takavu ligu.
Pa sta, sad? I oni i baskijci i bilo ko drugi pa ako hoces i mi.
Pogledas i vidis da su u XX-tom vijeku nastale 22 nove drzave . I?
Ne baci nikakav komentar kako bi to uticalo na FC Barcu?
- skenderija04
- Posts: 10465
- Joined: 19/10/2009 16:35
#4531 Re: Spanska liga ( Primera División )
Sta ce se desiti ne znamo ni ti ni ja ..Niko.Point. wrote: Koliko je tih drzava nastalo raspadom komunizma? Koliko je u krvi i zlocinima? Ni Spanija ni EU nece dozvoliti nezavisnost Katalonije niti bilo druge regije u drzavama EU, to mogu sa sigurnoscu tvrditi. Ne dok je mira u Evropi i dok niko, osim mozda regije Katalonija, nece profitirati od toga.
Ne baci nikakav komentar kako bi to uticalo na FC Barcu?
Barcelona ce igrati i dalje. Gdje? Katalonsku ligu i u Evropskim takmicenjima. Kako ce to izgledati ostaje da vidimo. ...Ako dodje do toga
- Point.
- Posts: 33518
- Joined: 28/10/2008 00:24
- Location: Bagni di Lucca
#4532 Re: Spanska liga ( Primera División )
Ma znamo sta ce se desiti. Spanija nikad nece dati mogucnost da uopste dodje do referenduma. I tu bi bio kraj price.
- skenderija04
- Posts: 10465
- Joined: 19/10/2009 16:35
#4533 Re: Spanska liga ( Primera División )
Dobro . Stoji napisanoPoint. wrote:Ma znamo sta ce se desiti. Spanija nikad nece dati mogucnost da uopste dodje do referenduma. I tu bi bio kraj price.
- ultima_palabra
- Posts: 59312
- Joined: 15/12/2008 16:53
#4534 Re: Spanska liga ( Primera División )
Pa onda Madrid ima sve u svojim rukama, jednostrani referendum bi bio nelegalan i imali bi potpuno pravo da ignorišu njegove rezultate.skenderija04 wrote:O tome hoce da pregovaraju. Madrid nece ni da cuje. Ostaje opcija referenduma bez saglasnosti, i od tada nastaje nova situacija.ultima_palabra wrote:Da li bi takav referendum bio zakonit?
- skenderija04
- Posts: 10465
- Joined: 19/10/2009 16:35
#4535 Re: Spanska liga ( Primera División )
Ignorisali su 9 novembar 2014 misleci da je sve to proizvod ekonomske krize (kao i mnogi, ukljucujuci i mene) ali iz prilozenog vidimo da ide prema gore. Na zadnjim izborima ovi za nezavisnost su dobili 47% glasova (glasovi za stranke koje su eksplicitno za nezavisnost) ostalih 53% svi ostali ukljucujuci i nevazece glasove, vanparlamentarne stranke i one koji nisu za nezavisnost ali su za referendum. Parije koje su za status quo 35%ultima_palabra wrote:Pa onda Madrid ima sve u svojim rukama, jednostrani referendum bi bio nelegalan i imali bi potpuno pravo da ignorišu njegove rezultate.skenderija04 wrote:O tome hoce da pregovaraju. Madrid nece ni da cuje. Ostaje opcija referenduma bez saglasnosti, i od tada nastaje nova situacija.ultima_palabra wrote:Da li bi takav referendum bio zakonit?
Tu pocinje eskalacija jer situacija ne ide kako se ocekivalo . Sada se najavljuje novi referendum i vlasti u Madridu ne da nece ignorisati vec ce kako kazu, sprijeciti "svim metodama koje su im pri ruci" Kako ce se zavrsiti ne znam. Legalno, imaju pravo. Ali ako dodje do nasilja imaju sve sanse da izgube ono sto na papiru (ustavu)posjeduju. Ustav se moze promijeniti, to rade jako cesto kada ih interesuje. Ipak, ovog trenutka u parlamentu Spanije je 100 poslanika od 340 koji su za odrzavanje referenduma odobrenom od Spanskog parlamenta. Dakle vec i u Spaniji postoji ideja da je mozda bolje dozvoliti odrzavanje referenduma i pobijediti, nego srljati u haos.
- diablobih
- Posts: 8302
- Joined: 28/12/2015 02:17
#4536 Re: Spanska liga ( Primera División )
Realovci, ako vas barcini navijaci budu zajebavali sto ste dali previse para za onog malca, a i jeste, onda im mozete reci da je barca nudila i vise za njega 
Frederico Pena, one of Vinicius Jr's representatives, says Barcelona put more money on the table but the young Brazilian preferred the project at Real Madrid.
Vinicius is joining Los Galacticos in July 2018 for a reported fee of £38m despite only making his debut for current club Flamengo this month.
"If anyone receives criticism, it will be Real Madrid for the bet they have made," Pena told Globesporte.
"For them, they are assured it will work. There were other clubs interested and one offered more money.
"Barcelona put together a more lucrative package for the player.
"Many believe that it is madness [what Real Madrid are doing] but they were not the only ones involved in the supposed madness. They are not the only crazy ones willing to pay for the quality of Vinicius."
Frederico Pena, one of Vinicius Jr's representatives, says Barcelona put more money on the table but the young Brazilian preferred the project at Real Madrid.
Vinicius is joining Los Galacticos in July 2018 for a reported fee of £38m despite only making his debut for current club Flamengo this month.
"If anyone receives criticism, it will be Real Madrid for the bet they have made," Pena told Globesporte.
"For them, they are assured it will work. There were other clubs interested and one offered more money.
"Barcelona put together a more lucrative package for the player.
"Many believe that it is madness [what Real Madrid are doing] but they were not the only ones involved in the supposed madness. They are not the only crazy ones willing to pay for the quality of Vinicius."
- MyTao
- Posts: 7048
- Joined: 08/12/2012 15:15
#4537 Re: Spanska liga ( Primera División )
diablobih wrote:Realovci, ako vas barcini navijaci budu zajebavali sto ste dali previse para za onog malca, a i jeste, onda im mozete reci da je barca nudila i vise za njega
Frederico Pena, one of Vinicius Jr's representatives, says Barcelona put more money on the table but the young Brazilian preferred the project at Real Madrid.
Vinicius is joining Los Galacticos in July 2018 for a reported fee of £38m despite only making his debut for current club Flamengo this month.
"If anyone receives criticism, it will be Real Madrid for the bet they have made," Pena told Globesporte.
"For them, they are assured it will work. There were other clubs interested and one offered more money.
"Barcelona put together a more lucrative package for the player.
"Many believe that it is madness [what Real Madrid are doing] but they were not the only ones involved in the supposed madness. They are not the only crazy ones willing to pay for the quality of Vinicius."
Agent mu isto tvrdi da je Liverpool prije dvije godine nudio 30m... ali on odbio
Ne znaci da laze... ali sam 99.999999999% siguran da je lagao prije.
- Tomahawk11
- Globalni moderator
- Posts: 109749
- Joined: 14/08/2009 14:51
#4538 Re: Spanska liga ( Primera División )
Ljudi, morate shvatiti da su se vremena promijenila.
Dobar igrac danas kosta 50 miliona eura pa navise. To je tako.
Poslije dolazi sve ono sto ide u transfer...popularnost kluba, onda izbor, jer te traze npr. Real, Barsa, United, Bayern, Juventus...
Vrijednost novca je otisla u neku stvar. Ulazimo u eru bitcoina i to je neminovno buducnost sto se tice novcanog sistema.
Dobar igrac danas kosta 50 miliona eura pa navise. To je tako.
Poslije dolazi sve ono sto ide u transfer...popularnost kluba, onda izbor, jer te traze npr. Real, Barsa, United, Bayern, Juventus...
Vrijednost novca je otisla u neku stvar. Ulazimo u eru bitcoina i to je neminovno buducnost sto se tice novcanog sistema.
-
LSD
- Posts: 29911
- Joined: 24/07/2007 08:26
#4539 Re: Spanska liga ( Primera División )
Pa i nije baš tako. Ima uvijek izuzetaka.Tomahawk11 wrote:Ljudi, morate shvatiti da su se vremena promijenila.
Dobar igrac danas kosta 50 miliona eura pa navise. To je tako.
Poslije dolazi sve ono sto ide u transfer...popularnost kluba, onda izbor, jer te traze npr. Real, Barsa, United, Bayern, Juventus...
Vrijednost novca je otisla u neku stvar. Ulazimo u eru bitcoina i to je neminovno buducnost sto se tice novcanog sistema.
Npr. Barca kupila Rakitića za 18 miliona, Ter Stegena za 12....kupila dva prvotimca koji igraju vec tri godine u Barci, za ukupno 30 miliona.
Prije toga kupila Albu za 14 miliona iz Valencije. Za male pare kupovala startere za prvih 11.
To su neki svijetli primjeri njihovih transfera, necu da pominjem velike fule
Sevilla takođe zna raditi vrhunske ulazne transfere za male pare.
- Tomahawk11
- Globalni moderator
- Posts: 109749
- Joined: 14/08/2009 14:51
#4540 Re: Spanska liga ( Primera División )
Govorim o vremenima koja dolaze. Sve manje ce biti tih normalnih transfera s igracima koji nesto vrijede.LSD wrote:Pa i nije baš tako. Ima uvijek izuzetaka.Tomahawk11 wrote:Ljudi, morate shvatiti da su se vremena promijenila.
Dobar igrac danas kosta 50 miliona eura pa navise. To je tako.
Poslije dolazi sve ono sto ide u transfer...popularnost kluba, onda izbor, jer te traze npr. Real, Barsa, United, Bayern, Juventus...
Vrijednost novca je otisla u neku stvar. Ulazimo u eru bitcoina i to je neminovno buducnost sto se tice novcanog sistema.
Npr. Barca kupila Rakitića za 18 miliona, Ter Stegena za 12....kupila dva prvotimca koji igraju vec tri godine u Barci, za ukupno 30 miliona.
Prije toga kupila Albu za 14 miliona iz Valencije. Za male pare kupovala startere za prvih 11.
To su neki svijetli primjeri njihovih transfera, necu da pominjem velike fule![]()
Sevilla takođe zna raditi vrhunske ulazne transfere za male pare.
-
tufahija12345
- Posts: 566
- Joined: 06/06/2013 00:57
#4541 Re: Spanska liga ( Primera División )
vjerovatno se neki nece slozit, al 50 miliona za silvu sto je danas dao city i nije neki novac. momak je strasan. ocekivao sam da ce barca poslati puno vecu ponudu za njega. mislim da je bolji igrac od kutinja koji se ne moze dovesti bez 80 miliona. btw, pogledaj za koliko je Kros dosao u real i vidjeces da je tu vazniji rad menadjera nego neko vrijeme koje utjece na rast cijena igraca.Tomahawk11 wrote:Govorim o vremenima koja dolaze. Sve manje ce biti tih normalnih transfera s igracima koji nesto vrijede.LSD wrote:Pa i nije baš tako. Ima uvijek izuzetaka.Tomahawk11 wrote:Ljudi, morate shvatiti da su se vremena promijenila.
Dobar igrac danas kosta 50 miliona eura pa navise. To je tako.
Poslije dolazi sve ono sto ide u transfer...popularnost kluba, onda izbor, jer te traze npr. Real, Barsa, United, Bayern, Juventus...
Vrijednost novca je otisla u neku stvar. Ulazimo u eru bitcoina i to je neminovno buducnost sto se tice novcanog sistema.
Npr. Barca kupila Rakitića za 18 miliona, Ter Stegena za 12....kupila dva prvotimca koji igraju vec tri godine u Barci, za ukupno 30 miliona.
Prije toga kupila Albu za 14 miliona iz Valencije. Za male pare kupovala startere za prvih 11.
To su neki svijetli primjeri njihovih transfera, necu da pominjem velike fule![]()
Sevilla takođe zna raditi vrhunske ulazne transfere za male pare.
- supercali
- Posts: 23942
- Joined: 06/07/2014 12:30
#4542 Re: Spanska liga ( Primera División )
MaradonaPoint. wrote:Ma jel. Gdje to u Italiji kompletan tim okruzi sudiju na svakom prekidu? Koje su to velike zvijezde tajile porez po Italiji?
- Point.
- Posts: 33518
- Joined: 28/10/2008 00:24
- Location: Bagni di Lucca
#4543 Re: Spanska liga ( Primera División )
Prije toga je igrao u Barci. Vjerovatno je tamo naucio.supercali wrote:MaradonaPoint. wrote:Ma jel. Gdje to u Italiji kompletan tim okruzi sudiju na svakom prekidu? Koje su to velike zvijezde tajile porez po Italiji?
- supercali
- Posts: 23942
- Joined: 06/07/2014 12:30
#4544 Re: Spanska liga ( Primera División )
Pa i ovi i spaniji uglavnom prije igrali u engleskoj murinjo trenirao u italiji itdPoint. wrote:Prije toga je igrao u Barci. Vjerovatno je tamo naucio.supercali wrote:MaradonaPoint. wrote:Ma jel. Gdje to u Italiji kompletan tim okruzi sudiju na svakom prekidu? Koje su to velike zvijezde tajile porez po Italiji?
Znaci tamo naucili?
- Point.
- Posts: 33518
- Joined: 28/10/2008 00:24
- Location: Bagni di Lucca
#4545 Re: Spanska liga ( Primera División )
Ponavljam, niko na svijetu ne okruzuje sudiju u coporu nakon svakog faula i pravi pritisak na sudiju kao sto to rade igraci Reala i Barce. A o labudovim padovima Ronalda, Neymara, Busqueta i posebno Albe da ne pricam. To su svjesne i prostudirane akcije.
- supercali
- Posts: 23942
- Joined: 06/07/2014 12:30
#4546 Re: Spanska liga ( Primera División )
Kako ti zaobidje odgovor
Znas da nisi u pravu i odmah skreces s teme
Ps. Fabio kanavaro takodje utaja poreza
Znas da nisi u pravu i odmah skreces s teme
Ps. Fabio kanavaro takodje utaja poreza
-
cassius
- Posts: 3943
- Joined: 29/06/2014 07:53
#4547 Re: Spanska liga ( Primera División )
supercali wrote:Kako ti zaobidje odgovor
Znas da nisi u pravu i odmah skreces s teme
Ps. Fabio kanavaro takodje utaja poreza
Stize odgovor : igrao je u spaniji , tamo je naucio to garant
- supercali
- Posts: 23942
- Joined: 06/07/2014 12:30
#4548 Re: Spanska liga ( Primera División )
Presao u real na brzi tecaj utaje porezacassius wrote:supercali wrote:Kako ti zaobidje odgovor
Znas da nisi u pravu i odmah skreces s teme
Ps. Fabio kanavaro takodje utaja poreza
Stize odgovor : igrao je u spaniji , tamo je naucio to garant![]()
To je onda i huntelar i baljic i roben
-
Mustang1
- Posts: 29965
- Joined: 29/12/2010 17:31
#4549 Re: Spanska liga ( Primera División )
Sta ce u Italiji tajiti porez kad tamo sve nadoknade preko kladionice i nastimanih utakmicasupercali wrote:MaradonaPoint. wrote:Ma jel. Gdje to u Italiji kompletan tim okruzi sudiju na svakom prekidu? Koje su to velike zvijezde tajile porez po Italiji?
- ultima_palabra
- Posts: 59312
- Joined: 15/12/2008 16:53
#4550 Re: Spanska liga ( Primera División )
To je Barca specijalitet, gdje si vidio da igraci RM okruzuju sudiju?Point. wrote:Ponavljam, niko na svijetu ne okruzuje sudiju u coporu nakon svakog faula i pravi pritisak na sudiju kao sto to rade igraci Reala i Barce. A o labudovim padovima Ronalda, Neymara, Busqueta i posebno Albe da ne pricam. To su svjesne i prostudirane akcije.
