SDP

Post Reply
User avatar
Banksy
Posts: 28557
Joined: 18/07/2008 09:33

#4526 Re: SDP

Post by Banksy »

Alfons Kauders wrote:
Banksy wrote:
Alfons Kauders wrote:
sdp nema dovoljnu ruku da tamo progura zakon ... dakle svo vrijeme se pizdi radi necega sto sdp ocito ne moze uraditi
pa dobro, ja mislim da sdp nema dovoljno podrske da to uradi... nema dovoljno zastupnika i nema podrsku potrebne vecine iz drugog entiteta...

sta predlazes? mozda vojnu opciju?
Mrvu poštenja.
Prestanak laganja narodu i mahanja parolama za koje se zna da ih se ne može ispuniti.
User avatar
Optimus Prime
Posts: 2999
Joined: 21/01/2009 22:14

#4527 Re: SDP

Post by Optimus Prime »

stochar wrote:
Optimus Prime wrote:Imam osjecaj da ce i ovo sa memorandumom biti nesto kao i s onim kupljenim avionom.
Na kraju ce ispasti da nema ama bas nista sporno u citavoj prici.
nije pitanje ima li sporno, stvar je da je premijer Niksic otvoreno slagao javnost! rekao je da je objavljeno nesto sto nije objavljeno. ubjedjivao je javnost u transparentnost, a dokument za koji i ja smatram da nema nekih posebnih zackoljica krije k'o zmija noge.

znaci - rekao da je objavljen memorandum - slagao!
Memorandum ce kad tad procuriti u javnost.
A ako nadju naftu biti ce vrlo lako provjeriti je li ugovor za eksploataciju stetan za drzavu ili je u okviru onoga sto vecina zemalja dobija za svoje koncesije.

Ja se ne uzrujavam bas puno. Nadam se samo da ce uopste pronaci naftu. Da i nama konacno svane.
User avatar
stochar
Posts: 3385
Joined: 17/10/2007 18:02
Location: pod suncem
Contact:

#4528 Re: SDP

Post by stochar »

Optimus Prime wrote:
stochar wrote:
Optimus Prime wrote:Imam osjecaj da ce i ovo sa memorandumom biti nesto kao i s onim kupljenim avionom.
Na kraju ce ispasti da nema ama bas nista sporno u citavoj prici.
nije pitanje ima li sporno, stvar je da je premijer Niksic otvoreno slagao javnost! rekao je da je objavljeno nesto sto nije objavljeno. ubjedjivao je javnost u transparentnost, a dokument za koji i ja smatram da nema nekih posebnih zackoljica krije k'o zmija noge.

znaci - rekao da je objavljen memorandum - slagao!
Memorandum ce kad tad procuriti u javnost.
A ako nadju naftu biti ce vrlo lako provjeriti je li ugovor za eksploataciju stetan za drzavu ili je u okviru onoga sto vecina zemalja dobija za svoje koncesije.

Ja se ne uzrujavam bas puno. Nadam se samo da ce uopste pronaci naftu. Da i nama konacno svane.

ne kontas ti? il' se pravis mutav? sta je od to dvoje? Memorandum nema sta curiti, DUZNI SU DA GA OBJAVE!!!

Federalni premijer je jasno kazao "Memorandum je transparentan i javno je objavljen"

eh, pa Memorandum nije transparentan, nije javno objavljen bio u mo mentu dok je on to govorio, kao sto nije ni sada!
User avatar
Corto Maltese
Posts: 7180
Joined: 15/11/2005 08:47
Location: Sarajevo
Contact:

#4529 Re: SDP

Post by Corto Maltese »

stochar wrote:Image

Ponavljaj Grabovice: Zaklinjem se da ću braniti boje stranke i njenog lidera koji su me postavili na mjesto na koje nikad u zivotu ne bih mogao ni prismrditi...
Ja te taman nahvalim za pravopis a ti tako. Helem tačan tekst zakletve glasi:

Znači, zaklinjem se da ću braniti boje, znači stranke, i njenog lidera koji su me, znači, postavili na mjesto na koje, znači, nikad u životu ne bih mogao ni prismrditi..
(a u pozadini refren: "Ti me voliš na svoj značin, ti me voliš na svoj značin..."

Btw, zašto Seln ne učestvuje u diskusiji?
User avatar
Banksy
Posts: 28557
Joined: 18/07/2008 09:33

#4530 Re: SDP

Post by Banksy »

Alfons Kauders wrote: siguran sam da imas par tesktova slobodne u steku .. :D
Dobro me napomenu,

BUŠI! HA, HA, HA…

Naftna platforma za čovjeka

GOSPODARI NAFTE STIŽU U BIH


“Slobodna Bosna” analizirala je slavodobitne najave o blagostanju&rahatluku koje je svojim građanima vlada FBiH sa resornim ministrom donijela potpisujući memorandum sa svjetskim naftnim gigantom Shellom. Sam Shell u svemu nije toliko sporan, koliko pokušaji prisvajanja zasluga Vlade i zablude koje su nam oko svega servirane, uz prešućivanje činjenice da im je već poklonjeno više miliona maraka vrijedno istraživanje te da niko nije ni spomenuo elemenat zaštite okoliša. Ako Shell zaključi da ima dovoljno nafte za njih, oni će biti ti koji će sve i izvući jer im se jednostavno niko drugi neće smjeti suprotstaviti

Nakon potpisivanja Memoranduma o razumijevanju s međunarodnim naftnim i gasnim preduzećem Shell Exploration Company B.V. iz Vlade FBiH uvjeravaju nas u nekoliko stvari: da građane BiH istraživanja koja će biti provedena u skladu s potpisanim neće koštati ni feninga, da eventualan pronalazak nafte ne garantuje Shellu da će biti kompanija koja će je i eksploatisati, da su Vlada i Ministarstvo energetike zaslužni za dovođenje investitora, te da je memorandum transparentan i javno objavljen. Sve navedeno bi bilo lijepo da je ujedno i istinito i da, kako smo saznali istražujući sve aspekte saradnje sa Shellom, jedan od njenih glavnih ciljeva nije medijska promocija Vlade FBiH koja u moru neurađenih stvari i neriješenih problema, te u momentu kada ruske kompanije obavljaju istraživanja u Republici Srpskoj, želi pokazati kako nešto radi.

Krenimo od najveće obmane vezane uz obaveze Vlade FBiH prema naftnom gigantu Royal Dutch Shellu:

“Naša je obaveza da samo dokumentaciju iz Energoinvesta, Zavoda za geologiju, i kako se sada pokazuje nekih rudnika, prikupimo i dostavimo Shellu da se uradi njena digitalizacija koju smo trebali uraditi već davno”, kazao je u slavodobitnom intervjuu za Federalnu televiziju Erdal Trhulj, federalni ministar energije, rudarstva i industrije.

Kako “Slobodna Bosna” saznaje, Trhuljevo “samo da dostavimo dokumentaciju” teško je najmanje 20 do 30 miliona dolara, koliko je u periodu od prije 30 godina već uloženo u izradu dokumentacije koja će ovim memorandumom biti poklonjena “Shellu”.

“Energoinvest je na tome godinama radio s kompanijom Amoco, i da nije bilo rata, Energoinvest bi tu naftu već eskploatisao.

Ne znam koji su im tačno motivi i koliko će to dobrog donijeti, ali vidim da je toliko miliona vrijedna dokumentacija tek tako predata naftašima koji vrlo dobro znaju zbog čega nešto rade i koji su daleko od humanitarne organizacije”, kazao nam je jedan od prijeratnih inžinjera “Energoinvesta” koji nije direktno bio uključen u poslove s naftom, ali je u njih prilično upućen.

Nije dakle posve tačna izjava prema kojoj FBiH nema nikakve troškove vezane za istraživanje naftnih nalazišta, jer je jasno da je Shellu već poklonjena 30-ak miliona vrijedna dokumentacija. Ministar dalje, ubjeđujući narod kako Shell istraživanja obavlja iz čisto filantropskih razloga, govori kako ne zna koliko će njih istraživanja koja će u naredne dvije godine obaviti koštati.

“U ovoj fazi nema nikakvih bušenja već se radi sa dokumentacijom koju posjedujemo iz perioda 1960.-1990. Znam, da mi to radimo kao FBiH, to bi predstavljalo ogroman trošak, ali onom kome je to djelatnost i ko je u tome sigurno prvi ili drugi u svijetu vjerovatno će predstavljati mnogo manji trošak.”, kaže najprije Trhulj, a u nastavku ipak spominje i cifre:

“Da mi radimo ovakav posao, nas bi to koštalo nekih 20 do 30 miliona maraka, možda i više. Kada govorimo o kompaniji kao što je Shell koja je u trećem kvartalu ove godine iskazala dobit od 7,6 milijardi eura, vidjećete da su to samo mrvice, a način na koji smo im predstavili značaj ispitivanja u BiH ih je privukao da investiraju”, zaključio je Trhulj. Uzmemo li u obzir podatak da su istraživanja čije je Shell rezultate dobio besplatno koštala otprilike isto koliko Trhulj navodi da bi ih mogla koštati istraživanja, onda je rizik za njih upola umanjen.

Druga obmana jesu tvrdnje da to što će Royall Dutch Shell istraživati tačne količine nafte koje se kriju ispod tla BiH, njima ne garantuje da će biti i kompanija koja će naftu u slučaju njenog pronalaska eksploatisati ukoliko im se to pokaže isplativim.

“Zakon o istraživanju nafte koji ide pred Parlament će kazati koji će biti načini daljnjeg istraživanja i eksploatacije. Ako Parlament odobri da se može direktno pregovarati - može, ako Parlament kaže da ne može onda će se ići sa tenderom i Shell će moći ravnopravno učestvovati kao svi ostali”, kaže u spomenutom intervjuu Trhulj, ipak navodeći mogućnost da se zakonom koji još nije donesen definira i mogućnost direktnog odabira što bi u ovom slučaju prirodno bio Shell. Ako kojim slučajem, što je mogućnost jednaka plasiranju “Željezničara” u Ligu prvaka o čemu je Trhulj također govorio u pomenutom intervjuu, dođe do tendera, tu sam Shell preuzima stvari u svoje ruke.

“Vidim da mnogi govore o tome kako je Royall Dutch Shell u samom vrhu naftne industrije, ali čini mi se da nisu svjesni o kakvoj se moći radi i s kakvim gigantima imaju posla. Oni su u biznis svijetu prozvani Oil Masters - Gospodari Nafte, s prihodima, budžetima i profitima većim od 75 posto samostalnih zemalja - članica UN-a. Ako Shell otkrije da ispod BiH ima nafte čije je izvlačenje njima isplativo, čak i ako bude tendera, nema te kompanije koja bi se osim njih na taj tender usudila prijaviti”, tvrdi naš izvor upućen u svjetsko tržište nafte. Na upit šta je sa kompanijama kao što su Exxon ili British Petroleum, naš sagovornik kaže kako se u slučaju da Shell “zapika” BiH, oni jednostavno neće prijaviti.

“Nije stvar da ih se boje, već najveće, supermajor kompanije među kojima su Shell, British Petroleum, Exxon, Chevron i Total S.A. koje drže skoro svo svjetsko tržište naftom, imaju neku vrstu trusta i jedni drugima se ne miješaju u poslove. Prije velikih udruživanja zvali su ih Seven Sisters. Ostali, manji proizvođači koji i sami zavise od Gospodara nafte, sumnjam da bi se smjeli suprotstaviti Shellu u tom slučaju”, tvrdi naš sagovornik koji je veći dio radnog vijeka proveo na svjetskom tržištu nafte. Sama ceremonija potpisivanja Memoranduma pokazala je pak kako će se Vlada FBiH odnositi prema Shellu.

Treća obmana sastoji se u tome da nas premijer Nermin Nikšić i ministar Trhulj pokušavaju ubijediti da su upravo oni, Vlada FBiH i Ministarstvo energetike, zaslužni za dolazak giganta kakav je Shell. Kako saznaje Slobodna Bosna, za angažman Shella najzaslužniji je sada već bivši direktor “Energoinvesta” Džemail Vlahovljak.

“Kolege iz RS-a su bili zatečeni ovakvim potezom Federacije, jer sigurno je da nije lako dovesti ovako veliku kompaniju. Složili smo se da je to kao da Željezničar uđe u Ligu prvaka, pa i ako tamo izgubi sve utakmice to je opet uspjeh”, pojasnio je Trhulj.

Dolazak BiH u naftnu ligu prvaka po svemu sudeći nije u tolikoj vezi sa umijećem nove vlasti, koliko sa kontaktima bivšeg direktora “Energoinvesta”, naprasno smijenjenog Vlahovljaka. Vlahovljak je preko privatnih kontakata došao do stručnjaka bh. porijekla zaposlenog u Shellu, te je uz Vlahovljakovo posredovanje dogovoren sastanak predstavnika naftnog giganta sa predstavnicima Vlade i Ministarstva. Nakon što je postignut načelni dogovor o angažmanu Shella, Vlahovljak je naprasno smijenjen sa pozicije direktora “Energoinvesta”, a na njegovo mjesto je postavljen Enes Čengić koji u toj kompaniji nije proveo ni dana.

Ostaje četvrta, možda manje važna, ali ne i posve nebitna zabluda:

“Vlada FBiH prema Shellu nema nikakvih finansijskih obaveza a Memorandum koji je potpisan sa ovom holandskom kompanijom, transparentno je objavljen”, kazao je premijer Nermin Nikšić. Memorandum ni momenta završetka ovog teksta nije objavljen (izjava iz oktobra) iako je dokument koji bi u skladu sa Zakonom o slobodnom pristupu informacijama trebao biti dostupan svima, ali memorandum kao da je izgubljen.

“Ne možete memorandum tražiti od nas, pošto je premijer potpisnik, trebate vidjeti u njegovom kabinetu. Najbolje vam je da kontaktirate direktora premijerovog ureda Ramiza Mehakovića”, rečeno nam je u Press uredu Vlade FBiH kada smo im se obratili sa zahtjevom za dostavljanje memoranduma. Kontaktirali smo i Mehakovića koji nas je dočekao “na nož”:

“Ko vam je rekao da to od mene tražite?! Dajte mi imena! To nije u uredu premijera, mi nismo radili na pripremi! Tražite to kod ministra Trhulja, to je u njegovom ministarstvu koje je za to nadležno!”, odbrusio nam je Mehaković.

Odmah smo se pismeno obratili i uredu ministra Trhulja, koji smo nakon pet dana uljudnog čekanja i kontaktirali telefonom gdje nam je kratko rečeno:

“Ministar vam je poručio da se obratite uredu premijera, kod nas taj dokument nije”, ljubazno nam je saopćeno.


Cvijeće, priroda, nafta
TIM CLANCY: “NE MOGU ZAMISLITI NAFTNU PLATFORMU USRED NACIONALNOPG PARKA”


Dok se govorilo o svim blagodatima koje nas čekaju, uz najavu da se u slučaju pozitivnih nalaza, prve istraživačke bušotine u FBiH mogu očekivati u 2013. godini, a eksploatacija početkom 2015. godine, niko nije ni spomenuo momenat zaštite okoliša. Posebno ako se uzme u vidu da se prema ranijim nalazima, o kojima je “Slobodna Bosna” pisala još 2008. godine, veliki dio nafte vjerovatno nalazi ispod Hercegovine, i to na užem lokalitetu Drežnice, koji spada u zaštićeni park prirode i budući nacionalni park Prenj, Čvrsnica i Čabulja. Među rijetkima koji je na to u svom tekstu “Tri razloga protiv Shella” reagirao bio je Tim Clancy, ekološki aktivist, konsultant za održivi razvoj i putopisac.

“Niko ne govori šta bi se moglo desiti sa zaštićenim lokalitetom Drežnice. BiH je najveće kraško polje na svijetu, i ispod nje se nalazi pitka i čista voda. Znamo da jedan litar motornog ulja na tlu može zagaditi milion litara vode ispod tla, tako da nije teško zaključiti kako bi čak i najmanji propust u slučaju ekploatacije značio i ekološku katastrofu. Na kraju, pitanje za vlasti je da li bi se eksploatacijom u Drežnici odustalo od ideje nacionalnog parka, jer jednostavno ne mogu zamisliti naftnu platformu usred nacionalnog parka”, kaže za “Slobodnu Bosnu” Clancy. Ako pak do istraživanja i eksploatacije dođe, Clancy tvrdi da bi to moralo biti rađeno maksimalno transparentno i u skladu sa svim propisima.

“To je minimum, ali ne i rješenje problema. Ako do toga na koncu dođe, treba raditi po norveškom sistemu – nafta je vlasništvo naroda i većina prihoda ostaje državi. Zbog toga je Norveška jedna od najbogatijih zemalja svijeta”, kaže Clancy. Dodaje kako bi mu ipak bilo draže da se npr. istražuje solarni potencijal Hercegovine:

“Garatujem da samo između Stoca i Ljubinja ima dovoljno prostora za postavljanje solarnih farmi koje mogu strujom snabdijevati cijelu Hercegovinu, s izuzetkom velikih postrojenja kakav je ‘Aluminij’”, kaže Clancy.


Umjesto kantona - emirati
NAFTE NAJVIŠE ISPOD TUZLE, POSAVINE I DINARIDA


Na temelju svih prethodnih istraživanja, uključujući i ona provedena davno, u razdoblju austrougarske uprave, te suvremenih istraživanja INE, ECL-a i AMOCA, na prostoru Federacije BiH nalazi se pet potencijalnih nalazišta nafte o kojima je “Slobodna Bosna” pisala u maju 2008. godine. Kako je tada za SB kazao doktor Hazim Hrvatović, direktor Geološkog instituta BiH i profesor na Tuzlanskom univerzitetu, najperspektivnija nalazišta smještena su na području Posavskog i Tuzlanskog kantona, koja su najtemeljitije do sada istražena. Zanimljiv je i prostor Ze-do kontona s “epicentrom” u Kaknju, gdje postoji “pozitivna” bušotina stara preko 30 godina. Također, među perspektivna područja ubraja se i područje Dinarida, na potezu od Drežnice do Neuma. “Ako igdje pronađemo naftu u dovoljnim količinama za komercijalnu eksploataciju, pronaći ćemo je upravo na području Orašja i Tuzle. Što se tiče prostora Dinarida, ne bi nas iznenadilo da umjesto nafte pronađemo plin.”

Na rubu znanosti
MIŠAK: “NEMA BESPLATNOG RUČKA NI USLUGA, SAMO INTERES KORPORACIJA”


Novinar HRT-a i urednik emisije “Na rubu znanosti” Krešimir Mišak 2005. godine intervjuirao je prof. Siegfrieda Tischlera koji je tada govorio kako u BiH postoje velike količine nafte, te spominjao istraživanja kompanije Amoco koja je skupa s “Energoinvestom” došla do podataka o ogromnim količinama nafte. Svi podaci bili su mu previše nevjerovatni, pa intervju tada nije ni objavio, ali je bio frapiran vijestima iz 2008. u kojima se spominjalo upravo to istraživanje.

“Tieschler je rekao i objasnio da je Amco 1992. godine u Bosni i Hercegovini pronašao znatne količine nafte, no to u medijima nije objavljeno. Rekao je da ima podatke da je Amoco izbušio rupe u blizini Drežnice i kod Tuzle u BiH i da je nađeno dvije i pol milijarde barela nafte, što je nekoliko postotaka od ukupne količine nafte koju je čovječanstvo ikada proizvelo te da bi s tom naftom Jugoslavija dobila autonomiju za sljedećih stotinu godina”, kaže Mišak za “Slobodnu Bosnu”.

“To mi je stvarno zvučalo prefantastično dok se nije pojavila ona vijest iz 2008. u kojoj se baš spominjao Amco, a i British Petroleum. Zaključio sam da je prof. Tischler ili vidovit, pa je znao što će se dogoditi, ili je doista u njegovim riječima bilo istine. Sve to se nekako uklapa u dolazak Shella. Premalo sam upućen u planove Shella, ali iz obrazaca prošlih sličnih događaja, u kojima korporacije, potpomognute legislativom nadnacionalnih tijela pljačkaju narode, mislim da iz tih potpisavanja za BiH neće ostati puno”, tvrdi Mišak dodajući kako je „nedavna povijest bez iznimke svaki put pokazala da kompanije poput Shella ne daju ništa, a uzimaju sve“:

„Tu nema besplatnog ručka niti "usluga", samo njihov interes. Netko bi mogao zaklučiti da su jako zainteresirani za tu dokumentaciju“.


User avatar
Optimus Prime
Posts: 2999
Joined: 21/01/2009 22:14

#4531 Re: SDP

Post by Optimus Prime »

stochar wrote:

ne kontas ti? il' se pravis mutav? sta je od to dvoje? Memorandum nema sta curiti, DUZNI SU DA GA OBJAVE!!!

Federalni premijer je jasno kazao "Memorandum je transparentan i javno je objavljen"

eh, pa Memorandum nije transparentan, nije javno objavljen bio u mo mentu dok je on to govorio, kao sto nije ni sada!
Izgleda da si se ti razocarao onog momenta kada si shvatio da utopija ne postoji.
Ili mozda jos vjerujes da ona moze postojati?

Ja sam inace vrlo pragmatican covjek i jasno mi je da politiku ne vode ljudi kao sto je Majka Tereza.
Ali ono u sto sam ubijedjen je to da je pored svega sto se desava Niksic daleko najbolji premijer kojeg smo imali ikada.
User avatar
mO k3
Posts: 34082
Joined: 23/09/2009 14:16
Location: https://youtu.be/xk7QKTXQGbg

#4532 Re: SDP

Post by mO k3 »

Daj banksy iskreno ko cita jos slobodnu Bosnu , ja je barem niti im posjecujem sajt ako postoji ,niti kupujem novine kada sam u bih..
User avatar
stochar
Posts: 3385
Joined: 17/10/2007 18:02
Location: pod suncem
Contact:

#4533 Re: SDP

Post by stochar »

a dok mi ovdje laprdamo, u toku je jos jedna od brojnih akcija spasavanja djevojcice koja se u stranoj bolnici bori za zivot. pogadjate: zivot joj nece spasiti osiguranje koje roditelji placaju, vec humanitarna akcija naroda... nije mi zao uplatiti (vec jesam), ali mi je jadno da oni koji mogu doprinijeti da se takve stvari ne dogadjaju, i da se djeluje ODMAH a ne kad raja skupe pare, to ne ucine! POZNAJETE L' OSJECAJ ZOVE SE SRAMOTA?!?!?!?!?!?!?!?!?!


a vi me sad opet ubjedjujte da nam je lijepo u drzavi...


@Ženski Dr.Med - nema potrebe, SDP i njihovo clanstvo und simpatizeri imaju "Dnevni avaz" gdje ih se informise o svakom koraku Neke i ostale skvadre...
Last edited by stochar on 23/11/2011 16:24, edited 1 time in total.
User avatar
Optimus Prime
Posts: 2999
Joined: 21/01/2009 22:14

#4534 Re: SDP

Post by Optimus Prime »

Slobodna Bosna sa prve linije odbrane.
Pateticno.
User avatar
mO k3
Posts: 34082
Joined: 23/09/2009 14:16
Location: https://youtu.be/xk7QKTXQGbg

#4535 Re: SDP

Post by mO k3 »

stochar wrote:a dok mi ovdje laprdamo, u toku je jos jedna od brojnih akcija spasavanja djevojcice koja se u stranoj bolnici bori za zivot. pogadjate: zivot joj nece spasiti osiguranje koje roditelji placaju, vec humanitarna akcija naroda... nije mi zao uplatiti (vec jesam), ali mi je jadno da oni koji mogu doprinijeti da se takve stvari ne dogadjaju, i da se djeluje ODMAH a ne kad raja skupe pare, to ne ucine! POZNAJETE L' OSJECAJ ZOVE SE SRAMOTA?!?!?!?!?!?!?!?!?!


a vi me sad opet ubjedjujte da nam je lijepo u drzavi...


@Ženski Dr.Med - nema potrebe, SDP i njihovo clanstvo und simpatizeri imaju "Dnevni avaz" gdje ih se informise o svakom koraku Neke i ostale skvadre...
joj drug... dnevni avaz :shock: :-)
User avatar
Optimus Prime
Posts: 2999
Joined: 21/01/2009 22:14

#4536 Re: SDP

Post by Optimus Prime »

Ženski Dr.Med wrote:
stochar wrote:a dok mi ovdje laprdamo, u toku je jos jedna od brojnih akcija spasavanja djevojcice koja se u stranoj bolnici bori za zivot. pogadjate: zivot joj nece spasiti osiguranje koje roditelji placaju, vec humanitarna akcija naroda... nije mi zao uplatiti (vec jesam), ali mi je jadno da oni koji mogu doprinijeti da se takve stvari ne dogadjaju, i da se djeluje ODMAH a ne kad raja skupe pare, to ne ucine! POZNAJETE L' OSJECAJ ZOVE SE SRAMOTA?!?!?!?!?!?!?!?!?!


a vi me sad opet ubjedjujte da nam je lijepo u drzavi...


@Ženski Dr.Med - nema potrebe, SDP i njihovo clanstvo und simpatizeri imaju "Dnevni avaz" gdje ih se informise o svakom koraku Neke i ostale skvadre...
joj drug... dnevni avaz :shock: :-)
Jest, i ja sam nacuo da im Zlaja odnedavno vodi uredjivacku politiku :-)
User avatar
Alfons Kauders
Posts: 37198
Joined: 24/09/2004 13:39
Location: Glavni Stan NVZ
Contact:

#4537 Re: SDP

Post by Alfons Kauders »

stochar wrote: koje su mi to argumente SVI ispreskakali?

a, ja se ne nerviram na forumu, ja vam se smijem. i, ako kazes da si kritikovao SDP kad su mnogi 'svrsavali', onda fakat s tobom nesto nije u redu, jer su u tom periodu oni bili u opoziciji i zaista nisu mogli uticati na bilo sta na sto sada mogu i sto su obecali da ce uraditi. ili s tobom nesto nije u redu, ili si u medjuvremenu postao chlan ili dobio neku funkciju pa im se sad oduzujes...
cekaj malo... :-) sa mnom nije nesto dure zato jer sam kritikovao sdp dok je bio na vlasti kod mene u opstini (zadnjih 21 godinu)... a sad kad ti kritikujes sdp (nakon manje od godinu vlasti u tvom gradu) a ja ih branim, ti si normalan a ja opet lud... :lol: pa sta bolan da ti covjek kaze? :lol: fakat nenadjebivo... :lol:

dalje, nisam clan niti jedne stranke niti imam jedan jedini dan staza u javnom sektoru od ukupno 15tak godina staza... :D sto cak znaju i ljudi na forumu koji me jedva poznaju ili me nikako ne poznaju - dakle opet lazes :D

evo samo jedan od mojih postova, nije daleko, stranica iza, na koji me vala bas niko nije ispreskakao nikakvim kontraargumentom:
stochar wrote:SDP dobio izbore izmedju ostalog na spominjanju Zakona o oduzimanju - SDP nakon izbora ni ne spominje taj zakon

SDP dobio izbore na Platformi - nakon izbora osim raspodjele fotelja ne spominju nista drugo, ogromnom broju najavljenih mjera iz Platforme vec odavno prosao rok trajanja

SDP dobio izbore na kritikovanju onih s kojima smo proveli najtezih 20 godina zajedno - SDP nakon izbora koalirao sa onima s kojima smo proveli najtezih 20 godina zajedno

SDP dobio izbore na Pet politika - SDP nakon izbora osim fotelja tih pet politika uopste ne spominje niti na njima ista iko konkretno radi

SDP dobio izbore na bitki za Djeda Mraza u vrticima - Djed Mraz u vrtice moze doci, ali kad roditelji plate, iako su vec platili vrtic, i svako malo daju novac da se djeci nabave osnovne stvari

SDP dobio izbore podrzavajuci proteste protiv lose sigurnosne situacije u gradu - Sigurnosna situacija u gradu nakon njihovog dolaska na vlast nikad gora

SDP dobio izbore vrijedjajuci 'onog koji obecava 14 traka za Sarajevo' - SDP toliko dobar jaran s trakashom nakon izbora da im je Avaz postao bilten



Premijer FBiH iz reda SDP-a kazao da je Memorandum sa Shellom objavljen javno - Memorandum ni skoro mjesec dana od potpisivanja nije objavljen, trazi ga Centar za istrazivanje korupcije pri transparency Internationalu

Ministar obrazovanja donio odlicnu odluku vezanu za vjeronauku - Njegova stranka ga dan poslije ostavila na cjedilu i to nazvala 'podrskom'
dakle, kada pricamo o nepostojecem nacrtu zakona i nepostojecem obecanju da ce se takav zakon izglasati na federalnom nivou... tvoji argumenti su 14 traka za sarajevo, memorandum sa shellom i djed mraz

a meni treba strucna pomoc? :lol: :-)
User avatar
mO k3
Posts: 34082
Joined: 23/09/2009 14:16
Location: https://youtu.be/xk7QKTXQGbg

#4538 Re: SDP

Post by mO k3 »

bas sam peko patku za vikend :)
Last edited by mO k3 on 23/11/2011 16:28, edited 1 time in total.
User avatar
stochar
Posts: 3385
Joined: 17/10/2007 18:02
Location: pod suncem
Contact:

#4539 Re: SDP

Post by stochar »

Optimus Prime wrote:Slobodna Bosna sa prve linije odbrane.
Pateticno.
OK, jeste,recimo da je pateticno. Ali nisi odgovorio glede notorne laži premijera Nikšića o objavljivanju Memoranduma? zašto bi memorandum 'curio' ako je Neka već reka da je on objavljen, i pri tome SLAGAO javnost?! i to, ne da nije objavjlen kao sto bi trebao biti - kao dokaz javnosti da je sve cisto oko toga; vec nije objavljen ni nakon medijskih upita kao ni nakon zahtjeva Transparency Internationala?!?!
User avatar
ReD aka Socijalista
Posts: 2187
Joined: 22/08/2010 00:23
Location: U Daytonu General major

#4540 Re: SDP

Post by ReD aka Socijalista »

Ženski Dr.Med wrote:Daj banksy iskreno ko cita jos slobodnu Bosnu , ja je barem niti im posjecujem sajt ako postoji ,niti kupujem novine kada sam u bih..
Evo sta kaze Ismet Demirovic (otac Arijane) o lupanju Slobodne Bosne, koji su to lazovi se tek sada vidi i potvrdjuje svakim danom.

http://www.uskportal.ba/index.php?strea ... &vid=31645
User avatar
mO k3
Posts: 34082
Joined: 23/09/2009 14:16
Location: https://youtu.be/xk7QKTXQGbg

#4541 Re: SDP

Post by mO k3 »

ReD aka Socijalista wrote:
Ženski Dr.Med wrote:Daj banksy iskreno ko cita jos slobodnu Bosnu , ja je barem niti im posjecujem sajt ako postoji ,niti kupujem novine kada sam u bih..
Evo sta kaze Ismet Demirovic (otac Arijane) o lupanju Slobodne Bosne, koji su to lazovi se tek sada vidi i potvrdjuje svakim danom.

http://www.uskportal.ba/index.php?strea ... &vid=31645
jeli sve to krenulo od slobodne bosne??
User avatar
Alfons Kauders
Posts: 37198
Joined: 24/09/2004 13:39
Location: Glavni Stan NVZ
Contact:

#4542 Re: SDP

Post by Alfons Kauders »

Banksy wrote:
Alfons Kauders wrote:
pa dobro, ja mislim da sdp nema dovoljno podrske da to uradi... nema dovoljno zastupnika i nema podrsku potrebne vecine iz drugog entiteta...

sta predlazes? mozda vojnu opciju?
Mrvu poštenja.
Prestanak laganja narodu i mahanja parolama za koje se zna da ih se ne može ispuniti.
wow... banksy hoce politicare koji ne lazu... :lol: a sta ces za prilog, krompir ili rizu? :-)
User avatar
ReD aka Socijalista
Posts: 2187
Joined: 22/08/2010 00:23
Location: U Daytonu General major

#4543 Re: SDP

Post by ReD aka Socijalista »

Ženski Dr.Med wrote:
ReD aka Socijalista wrote:
Ženski Dr.Med wrote:Daj banksy iskreno ko cita jos slobodnu Bosnu , ja je barem niti im posjecujem sajt ako postoji ,niti kupujem novine kada sam u bih..
Evo sta kaze Ismet Demirovic (otac Arijane) o lupanju Slobodne Bosne, koji su to lazovi se tek sada vidi i potvrdjuje svakim danom.

http://www.uskportal.ba/index.php?strea ... &vid=31645
jeli sve to krenulo od slobodne bosne??
JOk od SDP-a. KOja je to djubrad cura se nesmije pojaviti u gradu zbog toga. :(

SEnci pokazao ponovo svoje vrline...eee usljo jedan.
Last edited by ReD aka Socijalista on 23/11/2011 16:34, edited 1 time in total.
User avatar
Alfons Kauders
Posts: 37198
Joined: 24/09/2004 13:39
Location: Glavni Stan NVZ
Contact:

#4544 Re: SDP

Post by Alfons Kauders »

Corto Maltese wrote: Stočaru, daj ostavku, ovaj ublehaš te ne misli popustiti.
3 dana... zaludjen, lud, fasista... sad jos i ublehas :lol:

ma kome su to malo zivci popustili? :D revolucionari nasi dezurni :D sta bi mi bez vas na forumu :D

koga bi po citav dan podjebavo u pauzama izmedju posla :D
User avatar
mO k3
Posts: 34082
Joined: 23/09/2009 14:16
Location: https://youtu.be/xk7QKTXQGbg

#4545 Re: SDP

Post by mO k3 »

Alfons Kauders wrote:
Banksy wrote:
Alfons Kauders wrote:
pa dobro, ja mislim da sdp nema dovoljno podrske da to uradi... nema dovoljno zastupnika i nema podrsku potrebne vecine iz drugog entiteta...

sta predlazes? mozda vojnu opciju?
Mrvu poštenja.
Prestanak laganja narodu i mahanja parolama za koje se zna da ih se ne može ispuniti.
wow... banksy hoce politicare koji ne lazu... :lol: a sta ces za prilog, krompir ili rizu? :-)
hahhahaha blitvu molim...

Onaj ko zeli da promjeni nesto u svijetu,mora da vlada ,a ko vlada pravi greske..... zato za manje greske sdp-ea oprastamo jer su na pravom i iskrenom putu da se pokusa srediti situacija u bih
User avatar
Banksy
Posts: 28557
Joined: 18/07/2008 09:33

#4546 Re: SDP

Post by Banksy »

Alfons Kauders wrote:
Banksy wrote:
Alfons Kauders wrote:
pa dobro, ja mislim da sdp nema dovoljno podrske da to uradi... nema dovoljno zastupnika i nema podrsku potrebne vecine iz drugog entiteta...

sta predlazes? mozda vojnu opciju?
Mrvu poštenja.
Prestanak laganja narodu i mahanja parolama za koje se zna da ih se ne može ispuniti.
wow... banksy hoce politicare koji ne lazu... :lol: a sta ces za prilog, krompir ili rizu? :-)
Nije majka Muju ...
User avatar
stochar
Posts: 3385
Joined: 17/10/2007 18:02
Location: pod suncem
Contact:

#4547 Re: SDP

Post by stochar »

Alfons Kauders wrote: cekaj malo... :-) sa mnom nije nesto dure zato jer sam kritikovao sdp dok je bio na vlasti kod mene u opstini (zadnjih 21 godinu)... a sad kad ti kritikujes sdp (nakon manje od godinu vlasti u tvom gradu) a ja ih branim, ti si normalan a ja opet lud... :lol: pa sta bolan da ti covjek kaze? :lol: fakat nenadjebivo... :lol:

dalje, nisam clan niti jedne stranke niti imam jedan jedini dan staza u javnom sektoru od ukupno 15tak godina staza... :D sto cak znaju i ljudi na forumu koji me jedva poznaju ili me nikako ne poznaju - dakle opet lazes :D

dakle, kada pricamo o nepostojecem nacrtu zakona i nepostojecem obecanju da ce se takav zakon izglasati na federalnom nivou... tvoji argumenti su 14 traka za sarajevo, memorandum sa shellom i djed mraz

a meni treba strucna pomoc? :lol: :-)
znaci, kad je opstina u pitanju, 'mahalanje', onda je SDP za kritike - slazem se. samo sto nisi napisao da si kritikovao opcinski nivo.

drugo - kritikujem SDP, i iznosim argumente po 100 puta i na sve to dobijam smajlije?

nisam ja ni spomenuo taj zakon na federalnom nivou, samo sam rekao da ako im je stalo do njega (kao sto nije), mogli su ga kao privremenu mjeru donijeti na entitetskom nivou. stvar je sto niti im je stalo, i sto je taj Zakon jos jedan u nizu lazi kojima se SDP posluzio da bi se docepao toliko zeljene vlasti!

Memorandum sa Shellom i sve ostalo spominjem kako bih argumentirao ono sto govorim, a to je da je sadasnja vlast (ukljucujuci oba koaliciona partnera plus strancice), nesposobna vlast koja je sama sebi svrha i koja nije ni truncice bolja od ovoga sto smo gledali proteklih '20 najtezih godina zajedno!'

Nisam ni napisao da Memorandum ne valja, niti da ne treba istrazivati naftu, vec ukazao na ocitu lazh federalnog premijera koja je dokaziva u dva reda teksta!!!
User avatar
Optimus Prime
Posts: 2999
Joined: 21/01/2009 22:14

#4548 Re: SDP

Post by Optimus Prime »

stochar wrote:
Optimus Prime wrote:Slobodna Bosna sa prve linije odbrane.
Pateticno.
OK, jeste,recimo da je pateticno. Ali nisi odgovorio glede notorne laži premijera Nikšića o objavljivanju Memoranduma? zašto bi memorandum 'curio' ako je Neka već reka da je on objavljen, i pri tome SLAGAO javnost?! i to, ne da nije objavjlen kao sto bi trebao biti - kao dokaz javnosti da je sve cisto oko toga; vec nije objavljen ni nakon medijskih upita kao ni nakon zahtjeva Transparency Internationala?!?!
Pa odgovorio sam ti.
Ne ocekujem od Niksica da bude majka Tereza.

A ti ako mislis da ce se taj memorandum moci skrivati do sljedecih opstih izbora u velikoj si zabludi.
A ako se uspostavi da su neso mutili, to ce opozicija ( a i SDA) itekako dobro naplatiti.

SDP nema izbornu bazu kao ostale nacionalne stranke i mandat im za razliku od SDA permanentno visi o koncu.
Svaka mala afera ih moze unistiti, zato se ja ne sekiram puno.
User avatar
stochar
Posts: 3385
Joined: 17/10/2007 18:02
Location: pod suncem
Contact:

#4549 Re: SDP

Post by stochar »

Optimus Prime wrote:
stochar wrote:
Optimus Prime wrote:Slobodna Bosna sa prve linije odbrane.
Pateticno.
OK, jeste,recimo da je pateticno. Ali nisi odgovorio glede notorne laži premijera Nikšića o objavljivanju Memoranduma? zašto bi memorandum 'curio' ako je Neka već reka da je on objavljen, i pri tome SLAGAO javnost?! i to, ne da nije objavjlen kao sto bi trebao biti - kao dokaz javnosti da je sve cisto oko toga; vec nije objavljen ni nakon medijskih upita kao ni nakon zahtjeva Transparency Internationala?!?!
Pa odgovorio sam ti.
Ne ocekujem od Niksica da bude majka Tereza.

A ti ako mislis da ce se taj memorandum moci skrivati do sljedecih opstih izbora u velikoj si zabludi.
A ako se uspostavi da su neso mutili, to ce opozicija ( a i SDA) itekako dobro naplatiti.

SDP nema izbornu bazu kao ostale nacionalne stranke i mandat im za razliku od SDA permanentno visi o koncu.
pa sta ocekujes? da otvoreno lazhe ljude koji su ga izabrali? zasto bi ga skrivali ako je sve 'transparentno' kao sto su 100 puta ponovili pred potpisivanje?

de ba ljudi sta vam je, imate li bar mrvu dostojanstva? sjecate li se bar necega od onog sto ste na istom ovom forumu govorili ranije i zbog cega ste eventualno izlazili na proteste? moram li ja jos jednom postavljati govor iz februara 2008. u kojem je kritikovana tadasnja vlast i nije se gledalo je li vise kriv SDA ili SBiH, kritikovala se - NESPOSOBNA VLAST!

jesu vam se mozda pojavili oni iz MiB pa vam izbrisali sjecanje? i kako smo govorili da 'ne treba cekati 4 godine da bi se nesto mijenjalo'? iznio sam na desetine argumenata o tome da je sve skoro isto kao i tada uz nekoliko casnih izuzetaka, a ko ne vjeruje, nek' pogleda redovnije crnu hroniku i kolone auta pred skolama kad roditejli dolaze po djecu jer ih samu ne smiju pustiti ni 200 metara, pa neka mi kaze da je ovo sigurnosna situacija za koju smo se borili na protestima protiv Taje, Semihe i Zvizdica!
User avatar
Optimus Prime
Posts: 2999
Joined: 21/01/2009 22:14

#4550 Re: SDP

Post by Optimus Prime »

I da ne zaboravim.

Ukoliko SHELL doista pronadje naftu i pocne je exploatisati prije 2015, licno cu Niksica poljubiti u dupe.
Post Reply