Renault Megane all about

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

Post Reply
User avatar
Truba
Posts: 93806
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#4526 Re: Renault Megane all about

Post by Truba »

samo da je izdržati dok mi ne uzmu vozačku :lol:
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 32751
Joined: 16/04/2011 18:46

#4527 Re: Renault Megane all about

Post by skafiskafsnjak »

konektovan wrote:
Black swan wrote:jel plivajući :D

a koliko su samo kvačila :D
Ovo gire je set sa plivajucim

Det kvacila sa fiksnim zamajcem, 300-400 KM, kld tebe je takav, ne sekiraj se. :D
Ma onako pitam, ja imam Lagunu i neki dan platio 1000 LUk , plivajuci i set kvacila. Konto sam da je za Megana mozda jeftinije
User avatar
DoradO
Posts: 4635
Joined: 27/04/2008 00:39
Location: facebook.com/dorado.images

#4528 Re: Renault Megane all about

Post by DoradO »

jedno preventivno pitanje... uskoro se blizi registracija i tehnicki pregled pa mi kroz glavu prodje ono testiranje rucne kocnice :D a sad mi je elektronska pa ima li sanse da oni valjci nesto zeznu jer ja nikad u praksi u voznji nisam probao "podici" elektronsku rucnu :? :?
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 32751
Joined: 16/04/2011 18:46

#4529 Re: Renault Megane all about

Post by skafiskafsnjak »

DoradO wrote:jedno preventivno pitanje... uskoro se blizi registracija i tehnicki pregled pa mi kroz glavu prodje ono testiranje rucne kocnice :D a sad mi je elektronska pa ima li sanse da oni valjci nesto zeznu jer ja nikad u praksi u voznji nisam probao "podici" elektronsku rucnu :? :?
Ne vidim nacin da zeznu ... oni samo simuliraju voznju tj. silu... Ako ce ti oni zeznut, zeznulo bi ti "podizanje" rucne u strani takodjer. Ako je ispravna, ne brini .
User avatar
DoradO
Posts: 4635
Joined: 27/04/2008 00:39
Location: facebook.com/dorado.images

#4530 Re: Renault Megane all about

Post by DoradO »

skafiskafsnjak wrote:
DoradO wrote:jedno preventivno pitanje... uskoro se blizi registracija i tehnicki pregled pa mi kroz glavu prodje ono testiranje rucne kocnice :D a sad mi je elektronska pa ima li sanse da oni valjci nesto zeznu jer ja nikad u praksi u voznji nisam probao "podici" elektronsku rucnu :? :?
Ne vidim nacin da zeznu ... oni samo simuliraju voznju tj. silu... Ako ce ti oni zeznut, zeznulo bi ti "podizanje" rucne u strani takodjer. Ako je ispravna, ne brini .
:thumbup:
i ja tako razmisljam al oni kad ono podizu inace idu postepeno dok ne zapne skroz... ova elektronska odma hvata max koliko sam primjetio pa zato kontam :)
User avatar
drunken tiger
Posts: 1426
Joined: 27/04/2008 21:24

#4531 Re: Renault Megane all about

Post by drunken tiger »

DoradO wrote:jedno preventivno pitanje... uskoro se blizi registracija i tehnicki pregled pa mi kroz glavu prodje ono testiranje rucne kocnice :D a sad mi je elektronska pa ima li sanse da oni valjci nesto zeznu jer ja nikad u praksi u voznji nisam probao "podici" elektronsku rucnu :? :?
Koliko ja znam elektronska ručna ne radi u vožnji nego samo kada je vozilo zaustavljeno.
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 32751
Joined: 16/04/2011 18:46

#4532 Re: Renault Megane all about

Post by skafiskafsnjak »

drunken tiger wrote:
DoradO wrote:jedno preventivno pitanje... uskoro se blizi registracija i tehnicki pregled pa mi kroz glavu prodje ono testiranje rucne kocnice :D a sad mi je elektronska pa ima li sanse da oni valjci nesto zeznu jer ja nikad u praksi u voznji nisam probao "podici" elektronsku rucnu :? :?
Koliko ja znam elektronska ručna ne radi u vožnji nego samo kada je vozilo zaustavljeno.
Ne moze se upaliti kad vozis? makar vozio 5kmh ?
Leon16v
Posts: 7019
Joined: 02/04/2015 13:27
Location: Ilidza إليدزا
Vozim: Staro željezo

#4533 Re: Renault Megane all about

Post by Leon16v »

Ja odradio jucer tehnicki, obicna je rucna, al hajd nije bitno.

Nego nakon onih valjaka auto mi jače koči, oštrije, bacili neke sihre u garaži :D
User avatar
drunken tiger
Posts: 1426
Joined: 27/04/2008 21:24

#4534 Re: Renault Megane all about

Post by drunken tiger »

skafiskafsnjak wrote:
drunken tiger wrote:
DoradO wrote:jedno preventivno pitanje... uskoro se blizi registracija i tehnicki pregled pa mi kroz glavu prodje ono testiranje rucne kocnice :D a sad mi je elektronska pa ima li sanse da oni valjci nesto zeznu jer ja nikad u praksi u voznji nisam probao "podici" elektronsku rucnu :? :?
Koliko ja znam elektronska ručna ne radi u vožnji nego samo kada je vozilo zaustavljeno.
Ne moze se upaliti kad vozis? makar vozio 5kmh ?
Probaj. NIšta te ne košta. Probaj na 5, 10, 20km/h. Možda nisam u pravu.
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 32751
Joined: 16/04/2011 18:46

#4535 Re: Renault Megane all about

Post by skafiskafsnjak »

drunken tiger wrote: Probaj. NIšta te ne košta. Probaj na 5, 10, 20km/h. Možda nisam u pravu.
A nisam ja pitao za to, nego forumas iznad, u mene nije elektronska. Vjerovatno ima neka granica kad se moze ukljuciti , mozda do 5-10kmh .
User avatar
drunken tiger
Posts: 1426
Joined: 27/04/2008 21:24

#4536 Re: Renault Megane all about

Post by drunken tiger »

skafiskafsnjak wrote:
drunken tiger wrote: Probaj. NIšta te ne košta. Probaj na 5, 10, 20km/h. Možda nisam u pravu.
A nisam ja pitao za to, nego forumas iznad, u mene nije elektronska. Vjerovatno ima neka granica kad se moze ukljuciti , mozda do 5-10kmh .
Izvini. :)
User avatar
konektovan
Posts: 51407
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#4537 Re: Renault Megane all about

Post by konektovan »

skafiskafsnjak wrote:
drunken tiger wrote: Probaj. NIšta te ne košta. Probaj na 5, 10, 20km/h. Možda nisam u pravu.
A nisam ja pitao za to, nego forumas iznad, u mene nije elektronska. Vjerovatno ima neka granica kad se moze ukljuciti , mozda do 5-10kmh .

Gldao sam neki klip, gdje je corvette u pitanju i el. rucna, i kad se aktivira u voznji na brzini od 60 km/h auto pocne samo kociti, i upale se sva cetri zmigalnika.
User avatar
basicm
Posts: 11634
Joined: 16/01/2012 21:38

#4538 Re: Renault Megane all about

Post by basicm »

Leon16v wrote:Ja odradio jucer tehnicki, obicna je rucna, al hajd nije bitno.

Nego nakon onih valjaka auto mi jače koči, oštrije, bacili neke sihre u garaži :D
Ti sihri se zovu stisni je do kraja, malo cilindre razradili. Baci i ti koju magiju ponekad :)
User avatar
zforumas
Posts: 8730
Joined: 25/10/2016 20:35

#4539 Re: Renault Megane all about

Post by zforumas »

basicm wrote:
Leon16v wrote:Ja odradio jucer tehnicki, obicna je rucna, al hajd nije bitno.

Nego nakon onih valjaka auto mi jače koči, oštrije, bacili neke sihre u garaži :D
Ti sihri se zovu stisni je do kraja, malo cilindre razradili. Baci i ti koju magiju ponekad :)
Znam da su na Fordovima se palile ABS lampice kod raje koja kocnicu stisce k'o nevinu curu, pa se fino zaletis i klepis kocnicu do daske et voila, popravio :mrgreen:
Last edited by zforumas on 19/05/2017 10:27, edited 1 time in total.
User avatar
zforumas
Posts: 8730
Joined: 25/10/2016 20:35

#4540 Re: Renault Megane all about

Post by zforumas »

.
Leon16v
Posts: 7019
Joined: 02/04/2015 13:27
Location: Ilidza إليدزا
Vozim: Staro željezo

#4541 Re: Renault Megane all about

Post by Leon16v »

basicm wrote:
Leon16v wrote:Ja odradio jucer tehnicki, obicna je rucna, al hajd nije bitno.

Nego nakon onih valjaka auto mi jače koči, oštrije, bacili neke sihre u garaži :D
Ti sihri se zovu stisni je do kraja, malo cilindre razradili. Baci i ti koju magiju ponekad :)
Nisam vala imao potrebe nikad da je zakucam, ja dajem gas gdje drugi koče :lol: :lol:
User avatar
zforumas
Posts: 8730
Joined: 25/10/2016 20:35

#4542 Re: Renault Megane all about

Post by zforumas »

Leon16v wrote:
basicm wrote:
Leon16v wrote:Ja odradio jucer tehnicki, obicna je rucna, al hajd nije bitno.

Nego nakon onih valjaka auto mi jače koči, oštrije, bacili neke sihre u garaži :D
Ti sihri se zovu stisni je do kraja, malo cilindre razradili. Baci i ti koju magiju ponekad :)
Nisam vala imao potrebe nikad da je zakucam, ja dajem gas gdje drugi koče :lol: :lol:
"'dje pise 60 on pocer'o 200"
530i
Posts: 9169
Joined: 08/12/2009 17:31

#4543 Re: Renault Megane all about

Post by 530i »

konektovan wrote:
Gldao sam neki klip, gdje je corvette u pitanju i el. rucna, i kad se aktivira u voznji na brzini od 60 km/h auto pocne samo kociti, i upale se sva cetri zmigalnika.
Snimao je neki Amerikanac, ista stvar se dešava i na Fordu Fusionu..američki Mondeo.
Ja sam vozio Mercedes sa el. ručnom i bogami drži dok je ne ugasiš, džaba što je mjenjač u D i daješ gasa :D
User avatar
johntra
Posts: 11853
Joined: 11/04/2004 02:17
Location: Palma de Hrasno

#4544 Re: Renault Megane all about

Post by johntra »

Ako neko dobije čuvenu poruku Electronic fault, a vozilo mu se i dalje normalno ponaša, savjetujem da prvo provjeri sijalice na stop svjetilima, odnosno, nek vidi je li mu non stop gore sijalice od kočnice...to je znak da je pred crkavanje automat na papučici kočnice... :D
ja sam to slučajno saznao, nakon što sam razbijao glavu šta bi moglo biti...
milann1971
Posts: 344
Joined: 12/01/2017 05:53

#4545 Re: Renault Megane all about

Post by milann1971 »

reno grand scenic , 1,9 dci, 2008 god, koliko ulja ide kad se radi mali servis ??? hvala :izet:
User avatar
shlauf
Posts: 2505
Joined: 27/07/2008 23:34
Location: Made in Sarajevo

#4546 Re: Renault Megane all about

Post by shlauf »

milann1971 wrote:reno grand scenic , 1,9 dci, 2008 god, koliko ulja ide kad se radi mali servis ??? hvala :izet:
4,8 litara ulja
milann1971
Posts: 344
Joined: 12/01/2017 05:53

#4547 Re: Renault Megane all about

Post by milann1971 »

hvala
User avatar
friskyoreo
Posts: 1898
Joined: 21/11/2011 16:55
Location: Wysteria Lane

#4548 Re: Renault Megane all about

Post by friskyoreo »

Ima li neko iskustva sa Lagunom II. Vidim da su u posljednje vrijeme cijene na pik-u jako niske. jesu li bas one toliko lose?
dgL_
Posts: 3175
Joined: 25/09/2014 22:39

#4549 Re: Renault Megane all about

Post by dgL_ »

friskyoreo wrote:Ima li neko iskustva sa Lagunom II. Vidim da su u posljednje vrijeme cijene na pik-u jako niske. jesu li bas one toliko lose?
Vise su pregazeene nego sto su lose.. Ali si upravu... Dosta su jeftinije recimo od megana iste generacije...
User avatar
johntra
Posts: 11853
Joined: 11/04/2004 02:17
Location: Palma de Hrasno

#4550 Re: Renault Megane all about

Post by johntra »

friskyoreo wrote:Ima li neko iskustva sa Lagunom II. Vidim da su u posljednje vrijeme cijene na pik-u jako niske. jesu li bas one toliko lose?
Nisu toliko loše, koliko su preažene...zato ganjaj benzince, koje su jeftinije za održavati i nisu toliko pregažene kao dizelaši...
Post Reply