Fahrin formalni ulazak u politiku - miniSTAR nebezbednosti

Post Reply
User avatar
nikad_vise
Posts: 2015
Joined: 20/09/2010 22:35

#4527 Re: Fahrin formalni ulazak u politiku

Post by nikad_vise »

Alfa_Ze wrote:
nikad_vise wrote:p.s.jos jednom bi zeljeo da zamolim moderatora ako je u mogucnosti da preimenuje temu u SBB BIH il SBB-Fahrudin Radoncic..jer je naslov postavljen prije osnivanja same stranke i njene registracije..il da mi se dozvoli otvaranje nove teme pod jednim od gore navedenih naziva.
Ne zaboravi da OBAVEZNO postavis i ovo :



da nas povremeno podsjeti na dane Fahrove '' nezaboravne '' predizborne kampanje !!
pa di je zapelo jare..nije to nista sporno i ostale se stranke sluze s busevima za prevoz simpatizera..kad smo imali kongres u sarajevu svaka opstina je imala placen bus za delegate da se ide u sarajevo..i normalno da ce platiti ako hoce stranku da nebi ja iz svog dzepa..jer ja nemam neku visu funkciju u stranci da imam interesa da placam sebi to..
User avatar
respo
Posts: 12675
Joined: 15/08/2009 05:26
Location: ->oʞɐdoɐu ǝʌs ǝuǝɯ poʞ<-

#4528 Re: Fahrin formalni ulazak u politiku

Post by respo »

kongres bilo koje stranke i predizborni skup su 2 razlicita pojma
extraordinary
Posts: 1377
Joined: 17/05/2010 12:42

#4529 Re: Fahrin formalni ulazak u politiku

Post by extraordinary »

stari grad Višegrad, ponosan sam na to što sam musliman, ali to ne znači da ću dozvoliti da me svakakvi ublehaši indoktriniraju kojekakvim izmišljenim glupostima. Islama su se bojali oni koji do 1990. godine nisu znali šta je, a sad su u prvim safovima džamija. Moj djed je u vrijeme bivše Jugoslavije bio efendija, nikad ga niko nije krivo pogledao i nikakve mu to probleme nije stvaralo. Sad dođe jedan Mustafa i priča kako smo se krili jer nismo smjeli ni postiti ni klanjati ni ništa. Pa odakle ovolike džamije Ceriću, nije sve preko noći niklo? Zamisli ti kako se ugroženim osjećaju pripadnici drugih etničkih i vjerskih skupina kad zabraniš Djeda Mraza u obdaništu.

Umjesto da me etiketiraš kao islamofoba, bolje mi daj kvalitetan argument za gradnju one rezidencije.
User avatar
nikad_vise
Posts: 2015
Joined: 20/09/2010 22:35

#4530 Re: Fahrin formalni ulazak u politiku

Post by nikad_vise »

respo wrote:kongres bilo koje stranke i predizborni skup su 2 razlicita pojma
aha..ok onda..sta je problem ako stranka obezbjedi prevoz svojim simpatizerima..i da stvar bude jos gluplja za vase optuzbe sve je to uradjeno od privatnog novca a ne kao ostale stranke koje cupaju od drzave za svoje kampanje ;)

za ove ostale sto citiraju slike i lijepe komentare nebi izdvajao vrijeme..ocito im je nestalo materijala za pljuvanje pa je to najvise sto mogu.. :D i nisu se osvrnuli ni na jedan clanak gdje je SBB i nakon izbora uradio neke dobre stvari za gradjane al su nasli vremena da jos malo popljuju stranku :D koje jednoumlje i cinizam:D
15. novembar 2010. godine

Bajram Šerif Mubarek Olsun!

Povodom Kurban-bajrama Savez za bolju budućnost BiH upućuje iskrene čestitke uvaženom reisu-l-ulemi dr. Mustafi Ceriću i svim muslimanima u Bosni i Hercegovini i širom svijeta.

Savez za bolju budućnost BiH
samo da se pridruzim cestitkama i pozelim Bajram Šerif Mubarek Olsun!
User avatar
respo
Posts: 12675
Joined: 15/08/2009 05:26
Location: ->oʞɐdoɐu ǝʌs ǝuǝɯ poʞ<-

#4531 Re: Fahrin formalni ulazak u politiku

Post by respo »

nikad vise znas u cemu je problem to dovozenje ljudi na predizborne skupove

ja ili ti dovedemo 500 ljudi u kalesiju i sutra u (svojim) novinama napisemo dvorana kulturnog drustva u kalesiji bila prepuna na skupu (moje) xy stranke a sto je najgore u "najtiraznijem" koji bi trebao bar tu biti objektivan kad je vec najuticajniji i najtirazniji
u dvorani je bilo 500 ljudi i jos 50 ispred dvorane
sto govori da u kalesiji masovno podrzavaju xy stranku
ali je u stvarnosti drugacije jer ga je doslo vidjeti 100 ljudi
nevazno cije su pare
popajic
Posts: 5738
Joined: 16/07/2007 09:55
Location: Sarajevo

#4532 Re: Fahrin formalni ulazak u politiku

Post by popajic »

Puno "logike" kod Fahrinih pristalica i nimalo jednoumlja :D
Pljuju po komunjarama,a preskacu cinjenicu da je Fahro divan primjer komuniste karijeriste.Malog,ljigavog opstinskog,komunistickog cate.Malog politickog kameleona.Malog u svemu osim ambicijama.A kad takve ambicije ateriraju na srednjevjekovni nivo razvoja gradjanske svijesti- onda mali ljigavac preko noci postane medijski magnat.
Sve veze sa Alijom,Miskovicem,Reisom se relativiraju jer rat je od patuljka napravio dzina :-)
Meni je simpaticno sta pise u njegovoj biografiji.
Krajem 1992- e se pridruzio Armiji BIH,a u istoj prestao biti aktivan 1993 .Bas kad je prigustilo.A mozda ga jednostavno nisu mogli zaduziti necim vecim od pracke ?! Fahro ratnik :D
Divim se i pismenosti njegovih novinara u stilu :
- N.N. zbo nozem K.H. U PREDJELU TIJELA
- Skoda Fabia ubila penzionera...
( ovo zadnje nema veze sa politikom,ali ne mogoh odoljeti. sve je to Fahro ! )
User avatar
HAVANA
Posts: 32694
Joined: 19/08/2008 23:04

#4533 Re: Fahrin formalni ulazak u politiku

Post by HAVANA »

Sjooo agresivne skode :shock: :lol:
popajic
Posts: 5738
Joined: 16/07/2007 09:55
Location: Sarajevo

#4534 Re: Fahrin formalni ulazak u politiku

Post by popajic »

HAVANA wrote:Sjooo agresivne skode :shock: :lol:
:D
U neka druga vremena su i oni, sto su raznosili kafu po mjesnim zajednicama,bili pismeniji.
Kakav medijski i politicki "velikan", takvi mu i novinari ! Kao Latic napr.
Fahro rules :-)
User avatar
nikad_vise
Posts: 2015
Joined: 20/09/2010 22:35

#4535 Re: Fahrin formalni ulazak u politiku

Post by nikad_vise »

respo wrote:nikad vise znas u cemu je problem to dovozenje ljudi na predizborne skupove

ja ili ti dovedemo 500 ljudi u kalesiju i sutra u (svojim) novinama napisemo dvorana kulturnog drustva u kalesiji bila prepuna na skupu (moje) xy stranke a sto je najgore u "najtiraznijem" koji bi trebao bar tu biti objektivan kad je vec najuticajniji i najtirazniji
u dvorani je bilo 500 ljudi i jos 50 ispred dvorane
sto govori da u kalesiji masovno podrzavaju xy stranku
ali je u stvarnosti drugacije jer ga je doslo vidjeti 100 ljudi
nevazno cije su pare
respo duso draga..ti i tvoje kolege ste se dovoljno izblamirali forama da 200 sandzaklija putuje sirok BIH po njegovim skupovima..a covjek na izborima dobije 140 000 glasova i skoro pa pobijedi..pametnom dosta..isto tako nemam podatke za SBB koliko je tacno dobila glasova al rado cu i to izracunati i omoguciti uvid u taj podatak..uglavnom je pred izbore bila prica da ga podrzava tek par sandzaklija a ustvari sitvacija je takva da je to treca stranka u federaciji BIH po jacini zato sva ona tvoja argumentacija i ovo pucanje coraka nema osnove..kad recimo sdp preko 60 minuta popljuje sve svoje konkurente a ta ista emisija je najgledanija to onda nije problem..znaci zasto je tebi uopste bitno koliko je on napisao da ima simpatizera na skupu ako ti nisi pristalica iste..meni mozes napisati da je na skupu SNSD-a u Tuzli bilo 100 000 tuzlaka i to opet nece biti razlog da ja glasam za iste..
popajic wrote:Puno "logike" kod Fahrinih pristalica i nimalo jednoumlja :D
Pljuju po komunjarama,a preskacu cinjenicu da je Fahro divan primjer komuniste karijeriste.
gdje ja pljujem po komunistima..? ako je tebi pljuvanje ako ja kazem da je neko iz SDP-a lopov onda mi nemamo sta raspravljati vise..sta vise SDP kao pobjednik ima svu moju podrsku da formira vlast i pokrene ovu zemlju..ako to uspije sledece izbore ce imati i moj glas i nema tu nista sporno..
Malog,ljigavog opstinskog,komunistickog cate.Malog politickog kameleona.Malog u svemu osim ambicijama.A kad takve ambicije ateriraju na srednjevjekovni nivo razvoja gradjanske svijesti- onda mali ljigavac preko noci postane medijski magnat.
ok..smeta ti fahrudinova veza sa komunizmom..a ne smeta ti cijela politicka stranka koja se oslanja na svo to komunisticko nasljedje i ponajvise njihovu imovinu :D najsladji su mi ovi sto kazu da je fahro KOS-ovac a presucuju da se danas jedna stranka ponosi nasledjem tih istih komunista koji su napravili sve te sluzbe :-) :D

Sve veze sa Alijom,Miskovicem,Reisom se relativiraju jer rat je od patuljka napravio dzina :-)
Ako je imao veze s A.I i reisom ja sam ponosan na to..A.I je najveci sin kojeg je bosanska majka ikad rodila..reis ceric je osoba koju istovremeno postuju i istog i zapad..i covjek koji je dobrodosao u sve elitne krugove od bijele kuce do palaca i dvoraca diljem bliskog istoka ;)
Meni je simpaticno sta pise u njegovoj biografiji.
Krajem 1992- e se pridruzio Armiji BIH,a u istoj prestao biti aktivan 1993 .Bas kad je prigustilo.A mozda ga jednostavno nisu mogli zaduziti necim vecim od pracke ?! Fahro ratnik :D
aha..nagadjanje.."a mozda ga"..dovoljno si rekao sam ovim..znaci podmetnes neku tezu i onda dodje jos par poluinformisanih i jednoumnih osoba i popljuju covjeka na osnovu tvog "a mozda ga"..
Divim se i pismenosti njegovih novinara u stilu :
- N.N. zbo nozem K.H. U PREDJELU TIJELA
- Skoda Fabia ubila penzionera...
( ovo zadnje nema veze sa politikom,ali ne mogoh odoljeti. sve je to Fahro ! )
Rad njegovih novinara nebi komentarisao..ima ih pismenih,ima ih nepismenih..isto kao i u danima,san-u,portalima sa-x,sportsport i ostali..to nema nikakve veze ni sa SBB ni sa njegovim simpatizerima,pa je stoga ovo jos jedno podmuklo poturanje clanstvu i simpatizerima SBB ;)
popajic
Posts: 5738
Joined: 16/07/2007 09:55
Location: Sarajevo

#4536 Re: Fahrin formalni ulazak u politiku

Post by popajic »

@nikad-vise,
Nisam se tebi obracao - i dobro je sto nisam.Kao da sam znao da neces skontati o cemu pisem.
U demokratskom drustvu kakvo je ovo nase , svako ima pravo da " navija" i za jednog ratnog profitera, za osobu koja je prije podne komunist , a popodne Bosnjak Laticevog tipa...
Ne sekiraj se ...dok je takvih kao ti krimosi ce biti nasi prvaci, a za postene uvijek imaju kontejneri.
Ovo nam je nasa borba dala, da imamo FahrA za magnata.
Neka ti je ziv i zdrav !
User avatar
nikad_vise
Posts: 2015
Joined: 20/09/2010 22:35

#4537 Re: Fahrin formalni ulazak u politiku

Post by nikad_vise »

popajic wrote:@nikad-vise,
Nisam se tebi obracao - i dobro je sto nisam.Kao da sam znao da neces skontati o cemu pisem.
U demokratskom drustvu kakvo je ovo nase , svako ima pravo da " navija" i za jednog ratnog profitera, za osobu koja je prije podne komunist , a popodne Bosnjak Laticevog tipa...
Ne sekiraj se ...dok je takvih kao ti krimosi ce biti nasi prvaci, a za postene uvijek imaju kontejneri.
Ovo nam je nasa borba dala, da imamo FahrA za magnata.
Neka ti je ziv i zdrav !
postenje i politika su dva gotov nemoguce spojiva pojma..politika kao takva je interes i licno sam sjedio s par ljudi iz SDA koji su totalno neuprljani i posteni..i svi od reda su bili naguzeni od te iste stranke i totalno se distancirali i razocarali uopste u politiku..nije bit da mi moramo il uopste mozemo naci mesiju da nas vodi jer politika je i sama prljava..bitno je da nadjemo covjeka koji je sposoban da iznadje rijesenja za BIH a ta rijesenja se nekad nece moci postici postenim putem..pa pogledaj samo backgrounde svih svjetskih predsjednika kao i ovih nasih predsjednika politickih stranki pa ces vidjeti koliko je tu prljavstine i svega..iskren da budem ja znam da ko god da dodje na vlast ce ukrasti..i neka ukrade ako je vec takvo drustvo al neka ne krade kao sto su ovi dosad pa on pravi vile i kupuje a neko u selu nema vode i struje,,ukradi al daj i narodu..izgradi i njima nesto i slicno..

sto se tice fahrudinovog bogastva ja ne poznajem nacin kako je dosao do istog..cuo sam nekoliko verzija kao i njegovu licno al ako ima nesto sto je sporno u njegovom kapitalu neka se tim pozabavi pravosudje..ako imas neki dokaz za njegov kriminal lijepo u tuzilastvo i predaj dokaze..ako nemas onda je to opasno jarane jer ti covjeka nazivas lopovom bez ikakvog dokaza..

znaci da bi nekog covjeka optuzio moras imati neku presudu ili dokaz protiv njega..zamisli koliko bi zlonamjerna i stetna bila moja konstatacija da kazem da su zlatko,damir i cijelo rukovodstvo SDP-a reketasko na osnovu optuzbe jedne osobe..znaci ako se to dokaze ja cu ih tako nazvati..do tad nemam pravo na to..to bi trebalo vaziti i za fahrudina i svakog gradjanina ove zemlje..

ova opaska da dok je ovakvih kao ja da ce posteni jesti iz kontejnera je krajnje bezobrazna i licemjerna..kao prvo ti ne mozes suditi o meni i mom postenju ako me ne poznajes..kao drugo omalozavanjem sagovornika koji ne dijeli tvoje misljenje na taj nacin je i vise nego jadno.u svakom slucaju to vise govori o tebi nego o meni..uglavnom sto se mene tice rasprava s tobom je zavrsena ;) ugodno vece ;)zdrav i ziv mi bio ;)
User avatar
ultima_palabra
Posts: 59308
Joined: 15/12/2008 16:53

#4538 Re: Fahrin formalni ulazak u politiku

Post by ultima_palabra »

nikad_vise wrote:a covjek na izborima dobije 140 000 glasova i skoro pa pobijedi..
A ima 150.000 članova :-D Gadna rabota ova demokratija :-)
User avatar
nikad_vise
Posts: 2015
Joined: 20/09/2010 22:35

#4539 Re: Fahrin formalni ulazak u politiku

Post by nikad_vise »

ultima_palabra wrote:
nikad_vise wrote:a covjek na izborima dobije 140 000 glasova i skoro pa pobijedi..
A ima 150.000 članova :-D Gadna rabota ova demokratija :-)
haha..ja likova..pa ne kazem ja da on nije putem avaza prenapuhavao cifre al ev mozemo li se slozit da bi opet realnije bilo da tih 10 000 sto fali bilo nevazeci il da nisu izasli,nego da se 200 sandzaklija vozalo po BIH :-) :)
User avatar
ultima_palabra
Posts: 59308
Joined: 15/12/2008 16:53

#4540 Re: Fahrin formalni ulazak u politiku

Post by ultima_palabra »

nikad_vise wrote:
ultima_palabra wrote:
nikad_vise wrote:a covjek na izborima dobije 140 000 glasova i skoro pa pobijedi..
A ima 150.000 članova :-D Gadna rabota ova demokratija :-)
haha..ja likova..pa ne kazem ja da on nije putem avaza prenapuhavao cifre al ev mozemo li se slozit da bi opet realnije bilo da tih 10 000 sto fali bilo nevazeci il da nisu izasli,nego da se 200 sandzaklija vozalo po BIH :-) :)
Hehe, kakva ti je to računica? Stranka koja ima 150.000 članova bi dobila bar 500.000 glasova, svaki član privuče bar svoju užu familiju, neki privuku širu i prijatelje... a Fahro je napuhivao preko Avaza, a neki kažu i zloupotrebio potpise za onu peticiju što je Avaz pravio za ukidanje viza... sve kako bi stvorio sliku neumitnog SBB-blitzkriega ;-) Džaba... evo Dodik&Čović još ne mogu da se oporave od njegovog poraza :-D
User avatar
nikad_vise
Posts: 2015
Joined: 20/09/2010 22:35

#4541 Re: Fahrin formalni ulazak u politiku

Post by nikad_vise »

ultima_palabra wrote: Hehe, kakva ti je to računica? Stranka koja ima 150.000 članova bi dobila bar 500.000 glasova, svaki član privuče bar svoju užu familiju, neki privuku širu i prijatelje... a Fahro je napuhivao preko Avaza, a neki kažu i zloupotrebio potpise za onu peticiju što je Avaz pravio za ukidanje viza... sve kako bi stvorio sliku neumitnog SBB-blitzkriega ;-) Džaba... evo Dodik&Čović još ne mogu da se oporave od njegovog poraza :-D
vidim da nisi upucenj..SBB pristupnice su dijeljene ako se ne varam jednom prilikom u jednom od izdanja avaza..ono sto je ostalo pristupnica je podijeljeno na kantonalne i opstinske organe SBB-a..opstinski organi su strogo vodili evidenciju o svakom glasacu..pristupnice su dijeljene delegatima ciji je zadatak bio da u svojim mjesnim zajednicama svakom zainteresovanom SBB simpatizeru da pristupnicu koju isti popuni..i na naredni sastanak je svaki SBB delegat bio duzan da ponese sve te pristupnice sto ima na sastanak delegata sbb na opstinskom nivou..opstina je dalje slala u kanton a kanton u centralu sarajevo..poenta je da se jako insistiralo da se zna okvirno koliki je trenutni potencijal SBB-a..znaci ono sto je dobio SBB na izborima to je sigurno 90% vec bilo prijavljeno putem pristupnica..neki su clanovi odmah prijavljivali sebe,svoje roditelje,bracu i ostale iz porodice..radio sam licno sa tim pristupnicama pa tako da sam sigurno mnogo upuceni..

isto tako sto je neko na predhodnim stranicama rekao kako je kao et njegovom drugu neko trazio licnu i slicno da ga uclani bez njegovog pristanka u SBB..opet laz..bile su dvije vrste pristupnica..jedna je bila ako ces biti aktivni clan i dobijao si pristupnicu u kojoj imas mnogo toga za popuniti..kao naprimjer u kojoj oblasti mozes dati doprinos stranci kao ekonomija,medicina,telekomunikacija i slicno..na tim je pristupnicama zahtjevan broj licne karte i jos neki sitniji detalji..al to je znaci samo za one koji zele biti puno vise od pukih simpatizera..druga vrsta pristupnica je bila da na njoj navedes ime,prezime,adresu i broj telefona..i to je sve..znaci nigdje nije trazen broj licne karte il sta je vec naveo ovaj momak sto podmuklo podmece SBB-u..na taj broj telefona koji je osoba ostavljala je pozivano na skupove SBB -a kad se odrzavaju na opstini doticne osobe..znaci nazovu te i lijepo pitaju dali ces prisustvovati il neces..

sto se tice dodika i covica..oni su se davno oporavili i napravili svoje frontove..mislim da je neko drugi u pitanju ko se jos uvijek oporavlja..ceka se treci blok ako se ne varam :D
popajic
Posts: 5738
Joined: 16/07/2007 09:55
Location: Sarajevo

#4542 Re: Fahrin formalni ulazak u politiku

Post by popajic »

18-11-2010 02:00
Radončićevi crni tragovi

Ne treba čuditi što Fahrudin Radončić preko svog „Dnevnog avaza" nastavlja da obmanjuje, manipuliše, podmeće, kroji i prekraja činjenice, s tim što ovog puta to čini krijući se iza svoje stranke, naravno sve s manirima iskusnog obavještajca KOS-a. Radončić zapravo strahuje od uspostave funkcionalne države, odnosno vladavine prava i pravde u BiH jer je svjestan šta ga tada čeka. Zato posljednjih dana na sve načine pokušava da svoje ljude nekako uglavi u novu sarajevsku i entitetsku vlast računajući da će ga oni zaštititi.
Ceh poreskim obveznicima
Pored ostalog, uspaničen je jer su prikupljeni i precizni podaci i dokumenti o tome kako je podigao toranj u Sarajevu na ruševinama nekedašnjeg preduzeća „Alhos". U najkraćem, obimna dokumentacija govori da su ceh platili građani, poreski obveznici.
U proljeće 2006. godine, tačnije 3. aprila, stečajni upravnik „Alhosa" Zijad Fazlagić sklopio je ugovor s Radončićevom firmom „a-roto press" o prodaji upravne zgrade i proizvodnih pogona „Alhosa" u Tešanjskoj ulici za 4.665.000 maraka. Radi se o površini od 11.000 kvadratnih metara u jednom od najatraktivnijih dijelova Sarajeva. Već u julu Fazlagić sklapa aneks ugovora kojom Radončić dobiva još 800 kvadratnih metara, ali potpuno besplatno.
On je odmah bacio oko na Investicijsku banku FBiH, današnju Razvojnu banku Federacije BiH, ali je tadašnji direktor Zlatan Jugo odbio svaku pomisao da Radončiću odobri kredit jer novac iz te kase može ići samo za razvojne projekte, odnosno proizvodnju, a nikako izgradnju poslovnih zgrada. Uz to, njegova firma nije ispunjavala ni uslove - zvanično osnovni kapital „a-roto pressa" je iznosio 100.000 maraka u novcu i 718.000 maraka u stvarima.
Međutim, on dobiva kredit kod UniCredit banke i za „Alhos" plaća 4,465 miliona maraka, a ostatak kredita od 8,825 miliona maraka prikazuje kao vlastito učešće u izgradnji tornja.U martu 2007. godine od podnosi zahtjev Razvojnoj banci da mu odobri kredit od pet miliona maraka. Ramiz Džaferović, koji je preuzeo direktorsko mjesto u toj instituciji, izlazi mu u susret bez obzira što Radončić nije priložio potrebnu i vjerodostojnu dokumentaciju. Već 11. aprila Radončić iz kase Razvojne banke povlači sedam miliona maraka. Uslovi su više nego povoljni - rok vraćanja sedam godina, grejs period godinu dana, a kamata pet posto.
Na sceni je tada i Ljiljana Borovčanin - Ćirković, sudski vještak za građevine jer je Radončić podnio Džaferoviću novi kreditni zahtjev. Naime, 31. maja 2007. Radončić traži novih pet miliona za finansiranje izgradnje svog tornja i to faksom i navodi da preostala ulaganja u izgradnju i opremanje iznose blizu 54 miliona maraka. Dan kasnije Džaferović i njegov tim prihvataju taj zahtjev i odobravaju novi kredit pod istim uslovima i uopće ne traže garancije za njegovo vraćanje.
Sumnjivi kriteriji
Sudski vještak Ljiljana Borovčanin - Ćirković predaje svoj nalaz i mišljenje o procjeni vrijednosti nekretnina Radončićeve firme u Tešanjskoj ulici u Sarajevu. Zvuči nevjerovatno - procjenjuje ih na 25.580.620 maraka! Pet dana nakon što je predala nalaz, zaključen je ugovor s Razvojnom bankom o dodjeli kredita. Kojim i kakvim kriterijima prilikom procjene vrijednosti se služila Ljiljana Borovčanin - Ćirković kada se zna da je te nekretnine Radončić platio 4,465 miliona maraka, pitanje je kojim se bave istražni organi.
Sve u svemu, Radončić je od Razvojne banke dobio 22,5 miliona maraka za izgradnju svoje poslovne zgrade, uglavnom na osnovu neopotpune i nevjerodostojne dokumentacije. S druge strane, Razvojna banka i njen direktor Ramiz Džaferović su se poslužili zloupotrebom i prevarom - novac, koji je vlasništvo poreskih obveznika, umjesto u razvoj domaće proizvodnje i otvaranje novih radnih mjesta, plasirali su u izgradnju Radončićeve zgrade što je potpuno nezakonito.
Istražni organi koji se bave ovim slučajem, već su izračunali da je negdje nestalo oko 26 miliona maraka. Do tog iznosa došli su poređenjem podataka i cifara iz obimne dokumentacije o izgradnji Radončićevog tornja u Sarajevu. Oni su, kako saznajemo iz svojih izvora, na tragu puta tog novca,a detalji će biti šokirajući za javnost.Isti izvori kažu da mutni poslovi Fahrudina Radončića mogu rezultirati samo i jedino zapljenom imovine do koje je došao, uključujući naravno toranj, ali i brojne druge nekretnine bez obzira što ih je on preveo na druga imena.
S.N.
 
  [quote][/quote]
User avatar
ultima_palabra
Posts: 59308
Joined: 15/12/2008 16:53

#4543 Re: Fahrin formalni ulazak u politiku

Post by ultima_palabra »

nikad_vise wrote:
ultima_palabra wrote: Hehe, kakva ti je to računica? Stranka koja ima 150.000 članova bi dobila bar 500.000 glasova, svaki član privuče bar svoju užu familiju, neki privuku širu i prijatelje... a Fahro je napuhivao preko Avaza, a neki kažu i zloupotrebio potpise za onu peticiju što je Avaz pravio za ukidanje viza... sve kako bi stvorio sliku neumitnog SBB-blitzkriega ;-) Džaba... evo Dodik&Čović još ne mogu da se oporave od njegovog poraza :-D
vidim da nisi upucenj..SBB pristupnice su dijeljene ako se ne varam jednom prilikom u jednom od izdanja avaza..ono sto je ostalo pristupnica je podijeljeno na kantonalne i opstinske organe SBB-a..opstinski organi su strogo vodili evidenciju o svakom glasacu..pristupnice su dijeljene delegatima ciji je zadatak bio da u svojim mjesnim zajednicama svakom zainteresovanom SBB simpatizeru da pristupnicu koju isti popuni..i na naredni sastanak je svaki SBB delegat bio duzan da ponese sve te pristupnice sto ima na sastanak delegata sbb na opstinskom nivou..opstina je dalje slala u kanton a kanton u centralu sarajevo..poenta je da se jako insistiralo da se zna okvirno koliki je trenutni potencijal SBB-a..znaci ono sto je dobio SBB na izborima to je sigurno 90% vec bilo prijavljeno putem pristupnica..neki su clanovi odmah prijavljivali sebe,svoje roditelje,bracu i ostale iz porodice..radio sam licno sa tim pristupnicama pa tako da sam sigurno mnogo upuceni..

isto tako sto je neko na predhodnim stranicama rekao kako je kao et njegovom drugu neko trazio licnu i slicno da ga uclani bez njegovog pristanka u SBB..opet laz..bile su dvije vrste pristupnica..jedna je bila ako ces biti aktivni clan i dobijao si pristupnicu u kojoj imas mnogo toga za popuniti..kao naprimjer u kojoj oblasti mozes dati doprinos stranci kao ekonomija,medicina,telekomunikacija i slicno..na tim je pristupnicama zahtjevan broj licne karte i jos neki sitniji detalji..al to je znaci samo za one koji zele biti puno vise od pukih simpatizera..druga vrsta pristupnica je bila da na njoj navedes ime,prezime,adresu i broj telefona..i to je sve..znaci nigdje nije trazen broj licne karte il sta je vec naveo ovaj momak sto podmuklo podmece SBB-u..na taj broj telefona koji je osoba ostavljala je pozivano na skupove SBB -a kad se odrzavaju na opstini doticne osobe..znaci nazovu te i lijepo pitaju dali ces prisustvovati il neces..

sto se tice dodika i covica..oni su se davno oporavili i napravili svoje frontove..mislim da je neko drugi u pitanju ko se jos uvijek oporavlja..ceka se treci blok ako se ne varam :D
Dobil' ti išta para za to? 8-)

Ma ispisa ti svašta nešto, al suština ostaje da nemate ni 30.000 članova, a teško da će se to povećavati s obzirom na oslabljenju finansijsku snagu utemeljitelja.

A po ovim kricima Mileta i Čove se vidi da im nedostaje treći... a bili su tako blizu :oops:
levana
Posts: 180
Joined: 16/08/2009 19:35

#4544 Re: Fahrin formalni ulazak u politiku

Post by levana »

ni sanjala nisam da cu ikada imati ovakve samoprijekore - zasto ne glasah za fahru! ili zasto uopce glasah!
ne imadoh, doduse, velike iluzije glede sdp, ali se iskreno nadah da ipak mozda nakon visegodisnje opozicije i dovoljno vremena da uvide gdje su grijesili, meni i ovom napacenom narodu donesu "bolji zivot".
danas, slucajno, nabasah na nekakav video u kome novinarka pita lagumdziju sta ima za reci o aferi "reket". uplasila sam se te nadmenosti, grubosti, nipodastavanja, samo je falilo da je jos udari. i Njemu, nedodirljivom, dadosmo glasove, moja familija i ja. mea culpa, mea maxima culpa.
stari grad Visegrad
Posts: 2215
Joined: 23/03/2009 18:35

#4545 Re: Fahrin formalni ulazak u politiku

Post by stari grad Visegrad »

Javlja ce se Fahor iz opozicije svaki dan. Fahro samo nemoj lazi i namjestaljki u clancima.
Bolja pozitivna kritika, i bolje je da ne skaces po ljudima, jer se ciaocima povraca od takvog novinarsta.
User avatar
nikad_vise
Posts: 2015
Joined: 20/09/2010 22:35

#4546 Re: Fahrin formalni ulazak u politiku

Post by nikad_vise »

18. novembar 2010. godine

Predstavnici OSCE-a u radnoj posjeti SBB-u u Tuzli

Politička službenica misije OSCE-a, ureda u Tuzli, Dragica Karadžin boravila je danas u radnoj posjeti prostorijama Kantonalnog odbora Saveza za bolju budućnost BiH Tuzlanskog kantona. Tokom razgovora sa predsjednikom KO SBB BiH TK i poslanikom SBB-a u Skupštini Tuzlanskog kantona, prim.dr. Alijom Azabagićem, sumirani su rezultati koje je Savez za bolju budućnost BiH postigao na proteklim općim izborima.

Ovom prilikom, prim. dr. Alija Azabagić iskazao je zadovoljstvo udjelom koji je SBB zauzeo na političkoj sceni Bosne i Hercegovine u cjelini, ali i žaljenje zbog prisustva velikog broja nepravilnosti koje su bilježene tokom izbornog procesa.
Na pitanje mogućih koalicija, prim. dr. Azabagić je odgovorio da je za sada otvoreno nekoliko opcija i da će se, ukoliko dođe do koaliranja ići sa jedinstvenom odlukom od vrha do dna.

Kada su u pitanju prioriteti za koje će se poslanici SBB-a zalagati u naredne četiri godine, akcenat je stavljen na ekonomiju kao ideju vodilju i prioritet svih prioriteta ove političke opcije, zapošljavanje, zatim na reforme, reviziju privatizacije, investicije ...

Pres-centar SBB BiH
zonbirile
Posts: 11870
Joined: 09/10/2008 12:06

#4547 Re: Fahrin formalni ulazak u politiku

Post by zonbirile »

levana wrote:ni sanjala nisam da cu ikada imati ovakve samoprijekore - zasto ne glasah za fahru! ili zasto uopce glasah!
ne imadoh, doduse, velike iluzije glede sdp, ali se iskreno nadah da ipak mozda nakon visegodisnje opozicije i dovoljno vremena da uvide gdje su grijesili, meni i ovom napacenom narodu donesu "bolji zivot".
danas, slucajno, nabasah na nekakav video u kome novinarka pita lagumdziju sta ima za reci o aferi "reket". uplasila sam se te nadmenosti, grubosti, nipodastavanja, samo je falilo da je jos udari. i Njemu, nedodirljivom, dadosmo glasove, moja familija i ja. mea culpa, mea maxima culpa.
--------------------------------------------------------------------------
pogriješila jesi,jer evo i ABA3 je u Fahri prepoznao istinskog borca protiv kriminala i stvaraoca bolje budućnosti za Bosni i svih nas.
levana
Posts: 180
Joined: 16/08/2009 19:35

#4548 Re: Fahrin formalni ulazak u politiku

Post by levana »

"pogrijesila" je samoironija. ako sam i u cemu pogrijesila, jeste da sam ostala ovdje pod cizmom ove sveobuhvatne nepokorive bande. i sto u dvadesetisedmoj nemam niti jednu iluziju vise.
mahalik
Posts: 2008
Joined: 12/09/2009 16:48

#4549 Re: Fahrin formalni ulazak u politiku

Post by mahalik »

šta Faro SDP nudi omjer 80:20 za SDP a Tihić od Zlaje traži 50-50
joeaziz
Posts: 472
Joined: 30/08/2008 20:46

#4550 Re: Fahrin formalni ulazak u politiku

Post by joeaziz »

mahalik wrote:šta Faro SDP nudi omjer 80:20 za SDP a Tihić od Zlaje traži 50-50

dzaba fantaziras. nece niko sa fahrom ni u isti autobus.
Post Reply