Moze krsiti propis od nepostivanja saobr znaka do preticanja u nepreglednoj krivini, ali prersaj "preticanje preko pune linije" ne postoji, a ti sam zakljuci mozes li biti zaknjen za nepostojeci prekrsaj. Doduse, ti si jedan od onih koji izmislja nepostojece propise, pa mozda zakljucis da mozes!
Crna hronika BH cesta
Moderators: _BataZiv_0809, anex
-
tempuser
- Posts: 17100
- Joined: 08/04/2015 10:35
#4526 Re: Crna hronika BH cesta
- drug_profi
- Posts: 65444
- Joined: 16/07/2012 16:00
#4527 Re: Crna hronika BH cesta
jel to jos nije prestalo?
- Romeo 80
- Posts: 4629
- Joined: 11/12/2006 16:55
- Location: Seljajevo, al Centar brale
- Grijem se na: Džemper
- Vozim: Azijsku nakazu
-
zigson
- Posts: 4819
- Joined: 04/04/2015 22:17
#4529 Re: Crna hronika BH cesta
Kazes nije tacno? Sva sreca XXi vijek pa se ne moras puno patiti...tempuser wrote: ↑02/05/2020 19:55Nije tacno, ne izvrci rijeci. Uglavnom ti po svom, ja cu po svom. Nisam pisao kako treba postupati da bi tebi u glacu uslo, kasno je za tebe. Mozda neki mladic ili djevojka citaju ovo i prorade im klikeri u glavi. A ti samo ubrzavaj kad te prestize neko i ne daj da se vrati. Bila puna ili nezigson wrote: ↑02/05/2020 18:51
Apsolutno se slazem, medjutim problem je sto "strucnjaci" zdravorazumsku logiku poistovjecuju za zakonskom obavezom pa tvrde da ti po zakonu moras razmisljati i za njih i za sebe (citaj: da bi oni radili sta hoce po cesti) jer ako to ne radis ti njega ugrozavas, a ne obratno. Imas na drugoj temi ocit dokaz takvih mozgova.![]()
Ovo kolega tvrdi da sam ja po zakonu duzan da se pomaknem nekome ko krsi propise:

a ovo ti tvrdis isto i izmisljas nova saobr. pravila
upload picturesSamo ti uci mladice i djevojke da treba da krse propise jer su drugi duzni da im se pomjere!
[/quote]
Ne znam sta kolega tvrdi, ja sam te za sebe pitao. Po zakonu JESI duzan da se pomjeris koliko mozes u desnu stranu trake onome ko te PRETICE i da ne ubrzavas, nisi duzan da se svalis u kanal, to niko nije rekao kao sto tvrdis. Isto tako po zakonu nisi duzan da se nekome pomjeris ili pustis ko ti se uvaljuje iz izlivne trake, to sam rekao da se slazem s tobom donekle.
-
artur morgan
- Posts: 3705
- Joined: 30/04/2020 19:47
#4530 Re: Crna hronika BH cesta
Jeli se to pocelo podvlaciti 
-
zigson
- Posts: 4819
- Joined: 04/04/2015 22:17
#4531 Re: Crna hronika BH cesta
- konektovan
- Posts: 51455
- Joined: 19/01/2015 19:12
- Location: Mahala
- Vozim: Francusku kantu
#4532 Re: Crna hronika BH cesta
Otprilike, svako dvije godine tempuser se zestoko angazuje da ubjedi forumsko pućanstvo da je u pravu.
Sjecam se kad je zaguzvao sa travnićkim, oko slicne tematike, i famoznog clana 39...

Sjecam se kad je zaguzvao sa travnićkim, oko slicne tematike, i famoznog clana 39...
-
tempuser
- Posts: 17100
- Joined: 08/04/2015 10:35
#4533 Re: Crna hronika BH cesta
Kolega tvrdi isto sto i ti, da te citiram, "da sam duzan se sklonim i zakocim"!zigson wrote: ↑02/05/2020 22:37Ne znam sta kolega tvrdi, ja sam te za sebe pitao. Po zakonu JESI duzan da se pomjeris koliko mozes u desnu stranu trake onome ko te PRETICE i da ne ubrzavas, nisi duzan da se svalis u kanal, to niko nije rekao kao sto tvrdis. Isto tako po zakonu nisi duzan da se nekome pomjeris ili pustis ko ti se uvaljuje iz izlivne trake, to sam rekao da se slazem s tobom donekle.tempuser wrote: ↑02/05/2020 19:55
a ovo ti tvrdis isto i izmisljas nova saobr. pravila
upload pictures
Samo ti uci mladice i djevojke da treba da krse propise jer su drugi duzni da im se pomjere!![]()
Zakon kaze:
(1) Vozač kojem je dat znak za preticanje s njegove lijeve strane dužan je da pomjeri vozilo ka desnoj ivici kolovoza.
Ovo "koliko mogu" si izmoslio da postoji u zakonu bas kao i ovo "da sam duzan se sklonim i zakocim".
Idi smisljaj sad neki novi propis.
Last edited by tempuser on 02/05/2020 23:17, edited 1 time in total.
-
tempuser
- Posts: 17100
- Joined: 08/04/2015 10:35
#4534 Re: Crna hronika BH cesta
Svako toliko se pojave oni koji izmisljaju saobracajne propise.konektovan wrote: ↑02/05/2020 23:11 Otprilike, svako dvije godine tempuser se zestoko angazuje da ubjedi forumsko pućanstvo da je u pravu.![]()
Sjecam se kad je zaguzvao sa travnićkim, oko slicne tematike, i famoznog clana 39...![]()
![]()
-
tempuser
- Posts: 17100
- Joined: 08/04/2015 10:35
#4535 Re: Crna hronika BH cesta
Ako se je sjeca sta je napisao da se ne moze vaditi da ne vidi!
- drug_profi
- Posts: 65444
- Joined: 16/07/2012 16:00
#4536 Re: Crna hronika BH cesta
Izvini, ali moram ponoviti. Dobar je fol bio... pa da se podsjetimo:
viewtopic.php?f=4&t=59189&p=14941808&hi ... #p14941658

viewtopic.php?f=4&t=59189&p=14941808&hi ... #p14941658
-
Naslovnica
- Posts: 35478
- Joined: 20/03/2013 15:38
#4537 Re: Crna hronika BH cesta
- Laplace
- Posts: 14706
- Joined: 19/11/2012 18:37
#4538 Re: Crna hronika BH cesta
Upravo ta uvrnuta logika je jedan od uzroka ovako velikog broja nesreća. Znači, vozač audija je trebao tako naglo kočiti i mijenjati pravac kretanja da je mogao sebe ugroziti radi vozača golfa koji ni na šta ne misli? How yes no!tempuser wrote: ↑01/05/2020 20:44To je ono, nije kriv onaj sto krsi propis, nego onaj sto mu se nije prilagodio!Naslovnica wrote: ↑01/05/2020 20:39 Na magistrali gdje je ograničenje 80 (ne kažnjava se do 90), ti predlažeš kao rješenje vožnju brzinom od 60-70km/h?
A možda, da uopšte nije ni kretao od kuće, možda se ništa ne bi desilo?
Nemojte ljudi tako, Golf mu na punoj ulazi u njegovu traku. Taman da je vozio i 70km/h, sudar je bio neizbježan.Tipa on ti uzima prednost ti treba da se polomis da ga fulis, nepropisno pretice ti treba da ides u kanal da se in vrati u traku, on hoce da se iz izlivne uvali prije tebe ti treba da se ukopas u mjestu da on prodje!
![]()
Nisam siguran o kojem je tačno dijelu riječ, mislim da je ovdje ograničenje 60 ili 80.
- Laplace
- Posts: 14706
- Joined: 19/11/2012 18:37
#4539 Re: Crna hronika BH cesta
Ako sam dobro vidio, tu audi ulazi u desnu krivinu. Ako je (a izgleda da jeste) išao preko ograničenja, pokušaj izbjegavanja skretanjem ulijevo mogao je biti poprilično rizičan. Osim toga, pitanje je koliko je imao vremena za reakciju.
- Laplace
- Posts: 14706
- Joined: 19/11/2012 18:37
#4540 Re: Crna hronika BH cesta
Problem je (i) u tome što je vozač golfa poduzeo nelogičnu radnju (počeo je skretanje na mjestu na kojem to nije bilo logično, prije raskrsnice). Lako je biti general poslije bitke, ali je pitanje koliko nas (pa i iskusnijih vozača) bi u ovakvoj situaciji predvidjelo ovako nelogičan potez vozača sa suprotne srane, i to dovoljno rano da ima vremena reagovati a da sebe ne ugrozi.BadBoy wrote: ↑01/05/2020 21:20 Pogrešno percipirate to "razmišljanje o drugima" u saobraćaju. Nije to razmišljanje da sjediš i dumaš danim o svima.
Jednostavno, to je prisutnost uma i koncentracija u datom trenutku, a ne vožnja na autopilotu ili u modu "isključenosti". Znači ako ideš ravnicom i vidiš lolu da se pripremio da skrene i presječe tvoju traku šta je problem malo popustiti gas i vidjeti hoće li krenuti ili ne? To je bit prisutnosti za volanom i reagovanja na situacije u saobraćaju, a ne samo stav "pun gas ja sam u pravu imam prednost". Mislim da je to što ovdje mnogi ljudi pokušavaju reći.
Golf je kriv 100% i on je tu grešku platio životom, ali i ova dvojica su zadobila teške tjelesne povrede IAKO SU BILI 100% U PRAVU. Ako te prisebnost i pripravnost za volanom mogu sačuvati od toga, šta je pogrešno u takvom razmišljanju?
-
tempuser
- Posts: 17100
- Joined: 08/04/2015 10:35
- Laplace
- Posts: 14706
- Joined: 19/11/2012 18:37
#4542 Re: Crna hronika BH cesta
Da li si u ovo siguran?tempuser wrote: ↑02/05/2020 08:37Dobra ti je analogija, dobra ti je i logika, ali si previdjela jedan mali detalj, balvan nema auto, vozacku dozvolu i mozak da razmislja!vjeshalica wrote: ↑02/05/2020 08:15 Ti si stvarno agresivno pokvaren lik na temi...
Tebi da balvan padne na autoput i udaris u njega ti bi reko ne moram ja usporavat jer balvanu nije mjesto na autoputu....a vamo se pozivas na nekakvu logiku...dosadan si... decki su ocito duplo vise vozili ,valjda u skladu sa godinama i iskustvom....mogli su i oni cak bolje da prodju,al sve je to sad kasno pricati
I nisam rekla da su iskljucivo krivi za udes vec da su ocito brzo vozili a da kojim slucajem nisu mogli su i oni bolje proci....
Znaci ocito voze brzo i to se ne smije reci....
Dosta je pogledati 2 automobila sa pocetka snimka da idu sporije
Necu vise ni da te citam niti komentarisem jer sve shvatas kako tebi godi...
-
zigson
- Posts: 4819
- Joined: 04/04/2015 22:17
#4543 Re: Crna hronika BH cesta
Ja sam veca budala od tebe sto se prepirem.tempuser wrote: ↑02/05/2020 23:14Kolega tvrdi isto sto i ti, da te citiram, "da sam duzan se sklonim i zakocim"!zigson wrote: ↑02/05/2020 22:37Ne znam sta kolega tvrdi, ja sam te za sebe pitao. Po zakonu JESI duzan da se pomjeris koliko mozes u desnu stranu trake onome ko te PRETICE i da ne ubrzavas, nisi duzan da se svalis u kanal, to niko nije rekao kao sto tvrdis. Isto tako po zakonu nisi duzan da se nekome pomjeris ili pustis ko ti se uvaljuje iz izlivne trake, to sam rekao da se slazem s tobom donekle.tempuser wrote: ↑02/05/2020 19:55
a ovo ti tvrdis isto i izmisljas nova saobr. pravila
upload pictures
Samo ti uci mladice i djevojke da treba da krse propise jer su drugi duzni da im se pomjere!![]()
Znas li ti sta znaci da se sklonim i zakocim?
Zakon kaze:
(1) Vozač kojem je dat znak za preticanje s njegove lijeve strane dužan je da pomjeri vozilo ka desnoj ivici kolovoza.
Ovo "koliko mogu" si izmoslio da postoji u zakonu bas kao i ovo "da sam duzan se sklonim i zakocim".
Idi smisljaj sad neki novi propis.
PA STA ZNACI KOLIKO MOZES I KA DESNOJ IVICI KOLOVOZA???????????????????
KOLIKO MOZES JE DA SE NE SVALIS U TAJ KANAL O KOJEM GOVORIS
Ti tumacis " dužan je da pomjeri vozilo ka desnoj ivici kolovoza."
tako da ako vozis lijevom stranom svoje trake, trebalo bi malo da se udesno pomjeris jedno 5 centimetara?
Je li moguce da mislis i dalje da si u pravu?
Pa stvarno nisi normalan majke mi
- Laplace
- Posts: 14706
- Joined: 19/11/2012 18:37
#4544 Re: Crna hronika BH cesta
Ili da je vozio brže, prošao bi ovaj dio puta prije nego što bi golf počeo nepropisno skretanje.il dottore wrote: ↑02/05/2020 10:51 Da je audi vozio sporije ne bi uopšte stigao do mjesta udesa i golf bi uredno skrenuo preko pune...
Da još malo zakuham
-
tempuser
- Posts: 17100
- Joined: 08/04/2015 10:35
#4545 Re: Crna hronika BH cesta
Preispitujem se!Laplace wrote: ↑03/05/2020 00:11Da li si u ovo siguran?tempuser wrote: ↑02/05/2020 08:37Dobra ti je analogija, dobra ti je i logika, ali si previdjela jedan mali detalj, balvan nema auto, vozacku dozvolu i mozak da razmislja!vjeshalica wrote: ↑02/05/2020 08:15 Ti si stvarno agresivno pokvaren lik na temi...
Tebi da balvan padne na autoput i udaris u njega ti bi reko ne moram ja usporavat jer balvanu nije mjesto na autoputu....a vamo se pozivas na nekakvu logiku...dosadan si... decki su ocito duplo vise vozili ,valjda u skladu sa godinama i iskustvom....mogli su i oni cak bolje da prodju,al sve je to sad kasno pricati
I nisam rekla da su iskljucivo krivi za udes vec da su ocito brzo vozili a da kojim slucajem nisu mogli su i oni bolje proci....
Znaci ocito voze brzo i to se ne smije reci....
Dosta je pogledati 2 automobila sa pocetka snimka da idu sporije
Necu vise ni da te citam niti komentarisem jer sve shvatas kako tebi godi...![]()
-
tempuser
- Posts: 17100
- Joined: 08/04/2015 10:35
#4546 Re: Crna hronika BH cesta
Jok, eto ti si da svojim, da te opet citiram, "da sam duzan se sklonim i zakocim" i normalan i u pravu!zigson wrote: ↑03/05/2020 00:14
Ja sam veca budala od tebe sto se prepirem.
PA STA ZNACI KOLIKO MOZES I KA DESNOJ IVICI KOLOVOZA???????????????????
KOLIKO MOZES JE DA SE NE SVALIS U TAJ KANAL O KOJEM GOVORIS
Ti tumacis " dužan je da pomjeri vozilo ka desnoj ivici kolovoza."
tako da ako vozis lijevom stranom svoje trake, trebalo bi malo da se udesno pomjeris jedno 5 centimetara?
Je li moguce da mislis i dalje da si u pravu?
Pa stvarno nisi normalan majke mi
Osim toga, sve i da se pomjerim udesno do same ivice (a ti ocigledno ne razumijes sta je svrha pomjeranja), da li je traka dovoljno siroka za dva auta, da u nju stanemo i debil koji neprpisno pretice i ja?
-
zigson
- Posts: 4819
- Joined: 04/04/2015 22:17
#4547 Re: Crna hronika BH cesta
Dobar si u redu je, aj caotempuser wrote: ↑03/05/2020 00:29Jok, eto ti si da svojim, da te opet citiram, "da sam duzan se sklonim i zakocim" i normalan i u pravu!zigson wrote: ↑03/05/2020 00:14
Ja sam veca budala od tebe sto se prepirem.
PA STA ZNACI KOLIKO MOZES I KA DESNOJ IVICI KOLOVOZA???????????????????
KOLIKO MOZES JE DA SE NE SVALIS U TAJ KANAL O KOJEM GOVORIS
Ti tumacis " dužan je da pomjeri vozilo ka desnoj ivici kolovoza."
tako da ako vozis lijevom stranom svoje trake, trebalo bi malo da se udesno pomjeris jedno 5 centimetara?
Je li moguce da mislis i dalje da si u pravu?
Pa stvarno nisi normalan majke mi
Osim toga, sve i da se pomjerim udesno do same ivice (a ti ocigledno ne razumijes sta je svrha pomjeranja), da li je traka dovoljno siroka za dva auta, da u nju stanemo i debil koji neprpisno pretice i ja?
- johntra
- Posts: 11853
- Joined: 11/04/2004 02:17
- Location: Palma de Hrasno
- Slo Burner
- Posts: 5899
- Joined: 09/03/2012 14:20
- Location: Apsurdistan
- Grijem se na: Pelet
- Vozim: Bembaru
#4549 Re: Crna hronika BH cesta
Ako ne mozes stati, daj gas.
Survival of the fittest
Survival of the fittest
- amar1994
- Posts: 28546
- Joined: 11/01/2015 12:22
- Location: Neđeljišta
