Crna hronika BH cesta

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

Post Reply
tempuser
Posts: 17100
Joined: 08/04/2015 10:35

#4526 Re: Crna hronika BH cesta

Post by tempuser »

zigson wrote: 02/05/2020 19:37
tempuser wrote: 02/05/2020 19:29
zigson wrote: 02/05/2020 18:48

Situacije nebo i zemlja. Nisi u pravu, dzaba prdis :P
Jok eto ti si! Tako zavrse ovi sto misle da su drugi duzni da ih puste da krse propise.
:lol: :lol: :lol: Pa koji propis krsi sto te pretice preko pune kad si sam rekao da nema zakon o kaznjavanju za preticanje preko pune. Opet izvrci rijeci
Moze krsiti propis od nepostivanja saobr znaka do preticanja u nepreglednoj krivini, ali prersaj "preticanje preko pune linije" ne postoji, a ti sam zakljuci mozes li biti zaknjen za nepostojeci prekrsaj. Doduse, ti si jedan od onih koji izmislja nepostojece propise, pa mozda zakljucis da mozes! :lol:
User avatar
drug_profi
Posts: 65444
Joined: 16/07/2012 16:00

#4527 Re: Crna hronika BH cesta

Post by drug_profi »

:skoljka:
jel to jos nije prestalo?
:run:
User avatar
Romeo 80
Posts: 4629
Joined: 11/12/2006 16:55
Location: Seljajevo, al Centar brale
Grijem se na: Džemper
Vozim: Azijsku nakazu

#4528 Re: Crna hronika BH cesta

Post by Romeo 80 »

drug_profi wrote: 02/05/2020 21:05 :skoljka:
jel to jos nije prestalo?
:run:
Jok, nije jos :izet: :D :run:
zigson
Posts: 4819
Joined: 04/04/2015 22:17

#4529 Re: Crna hronika BH cesta

Post by zigson »

tempuser wrote: 02/05/2020 19:55
zigson wrote: 02/05/2020 18:51
Apsolutno se slazem, medjutim problem je sto "strucnjaci" zdravorazumsku logiku poistovjecuju za zakonskom obavezom pa tvrde da ti po zakonu moras razmisljati i za njih i za sebe (citaj: da bi oni radili sta hoce po cesti) jer ako to ne radis ti njega ugrozavas, a ne obratno. Imas na drugoj temi ocit dokaz takvih mozgova.
Nije tacno, ne izvrci rijeci. Uglavnom ti po svom, ja cu po svom. Nisam pisao kako treba postupati da bi tebi u glacu uslo, kasno je za tebe. Mozda neki mladic ili djevojka citaju ovo i prorade im klikeri u glavi. A ti samo ubrzavaj kad te prestize neko i ne daj da se vrati. Bila puna ili ne :)
Kazes nije tacno? Sva sreca XXi vijek pa se ne moras puno patiti...

Ovo kolega tvrdi da sam ja po zakonu duzan da se pomaknem nekome ko krsi propise:
Image

a ovo ti tvrdis isto i izmisljas nova saobr. pravila
Imageupload pictures
Samo ti uci mladice i djevojke da treba da krse propise jer su drugi duzni da im se pomjere! :-)
[/quote]

Ne znam sta kolega tvrdi, ja sam te za sebe pitao. Po zakonu JESI duzan da se pomjeris koliko mozes u desnu stranu trake onome ko te PRETICE i da ne ubrzavas, nisi duzan da se svalis u kanal, to niko nije rekao kao sto tvrdis. Isto tako po zakonu nisi duzan da se nekome pomjeris ili pustis ko ti se uvaljuje iz izlivne trake, to sam rekao da se slazem s tobom donekle.
artur morgan
Posts: 3705
Joined: 30/04/2020 19:47

#4530 Re: Crna hronika BH cesta

Post by artur morgan »

Jeli se to pocelo podvlaciti :mrgreen:
zigson
Posts: 4819
Joined: 04/04/2015 22:17

#4531 Re: Crna hronika BH cesta

Post by zigson »

drug_profi wrote: 02/05/2020 21:05 :skoljka:
jel to jos nije prestalo?
:run:
Romeo 80 wrote: 02/05/2020 21:14
drug_profi wrote: 02/05/2020 21:05 :skoljka:
jel to jos nije prestalo?
:run:
Jok, nije jos :izet: :D :run:

Pa evo, ko je u pravu, recite vi, nepristrasni posmatraci :lol:
User avatar
konektovan
Posts: 51455
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#4532 Re: Crna hronika BH cesta

Post by konektovan »

Otprilike, svako dvije godine tempuser se zestoko angazuje da ubjedi forumsko pućanstvo da je u pravu. :mrgreen:
Sjecam se kad je zaguzvao sa travnićkim, oko slicne tematike, i famoznog clana 39... :mrgreen: :mrgreen:
tempuser
Posts: 17100
Joined: 08/04/2015 10:35

#4533 Re: Crna hronika BH cesta

Post by tempuser »

zigson wrote: 02/05/2020 22:37
tempuser wrote: 02/05/2020 19:55
a ovo ti tvrdis isto i izmisljas nova saobr. pravila
Imageupload pictures
Samo ti uci mladice i djevojke da treba da krse propise jer su drugi duzni da im se pomjere! :-)
Ne znam sta kolega tvrdi, ja sam te za sebe pitao. Po zakonu JESI duzan da se pomjeris koliko mozes u desnu stranu trake onome ko te PRETICE i da ne ubrzavas, nisi duzan da se svalis u kanal, to niko nije rekao kao sto tvrdis. Isto tako po zakonu nisi duzan da se nekome pomjeris ili pustis ko ti se uvaljuje iz izlivne trake, to sam rekao da se slazem s tobom donekle.
Kolega tvrdi isto sto i ti, da te citiram, "da sam duzan se sklonim i zakocim"! :-) Znas li ti sta znaci da se sklonim i zakocim?
Zakon kaze:
(1) Vozač kojem je dat znak za preticanje s njegove lijeve strane dužan je da pomjeri vozilo ka desnoj ivici kolovoza.

Ovo "koliko mogu" si izmoslio da postoji u zakonu bas kao i ovo "da sam duzan se sklonim i zakocim".
Idi smisljaj sad neki novi propis.
Last edited by tempuser on 02/05/2020 23:17, edited 1 time in total.
tempuser
Posts: 17100
Joined: 08/04/2015 10:35

#4534 Re: Crna hronika BH cesta

Post by tempuser »

konektovan wrote: 02/05/2020 23:11 Otprilike, svako dvije godine tempuser se zestoko angazuje da ubjedi forumsko pućanstvo da je u pravu. :mrgreen:
Sjecam se kad je zaguzvao sa travnićkim, oko slicne tematike, i famoznog clana 39... :mrgreen: :mrgreen:
Svako toliko se pojave oni koji izmisljaju saobracajne propise.
tempuser
Posts: 17100
Joined: 08/04/2015 10:35

#4535 Re: Crna hronika BH cesta

Post by tempuser »

artur morgan wrote: 02/05/2020 22:40 Jeli se to pocelo podvlaciti :mrgreen:
Ako se je sjeca sta je napisao da se ne moze vaditi da ne vidi! :D
User avatar
drug_profi
Posts: 65444
Joined: 16/07/2012 16:00

#4536 Re: Crna hronika BH cesta

Post by drug_profi »

Izvini, ali moram ponoviti. Dobar je fol bio... pa da se podsjetimo:

viewtopic.php?f=4&t=59189&p=14941808&hi ... #p14941658


:mrgreen:
Naslovnica
Posts: 35478
Joined: 20/03/2013 15:38

#4537 Re: Crna hronika BH cesta

Post by Naslovnica »

Romeo 80 wrote: 02/05/2020 21:14
drug_profi wrote: 02/05/2020 21:05 :skoljka:
jel to jos nije prestalo?
:run:
Jok, nije jos :izet: :D :run:
Ja čekam da neko popije bananu pa da nastavim čitati temu.
User avatar
Laplace
Posts: 14706
Joined: 19/11/2012 18:37

#4538 Re: Crna hronika BH cesta

Post by Laplace »

tempuser wrote: 01/05/2020 20:44
Naslovnica wrote: 01/05/2020 20:39 Na magistrali gdje je ograničenje 80 (ne kažnjava se do 90), ti predlažeš kao rješenje vožnju brzinom od 60-70km/h?
A možda, da uopšte nije ni kretao od kuće, možda se ništa ne bi desilo?
Nemojte ljudi tako, Golf mu na punoj ulazi u njegovu traku. Taman da je vozio i 70km/h, sudar je bio neizbježan.
To je ono, nije kriv onaj sto krsi propis, nego onaj sto mu se nije prilagodio! :-) Tipa on ti uzima prednost ti treba da se polomis da ga fulis, nepropisno pretice ti treba da ides u kanal da se in vrati u traku, on hoce da se iz izlivne uvali prije tebe ti treba da se ukopas u mjestu da on prodje! :-)
Upravo ta uvrnuta logika je jedan od uzroka ovako velikog broja nesreća. Znači, vozač audija je trebao tako naglo kočiti i mijenjati pravac kretanja da je mogao sebe ugroziti radi vozača golfa koji ni na šta ne misli? How yes no!

Nisam siguran o kojem je tačno dijelu riječ, mislim da je ovdje ograničenje 60 ili 80.
User avatar
Laplace
Posts: 14706
Joined: 19/11/2012 18:37

#4539 Re: Crna hronika BH cesta

Post by Laplace »

bude wrote: 01/05/2020 20:52 Cijelo vrijeme dok traje snimak, a poslije udara, nista ne ide iz suprotnog smjera, cudi me da tako nije pokusao izbjeci udes.
Ako sam dobro vidio, tu audi ulazi u desnu krivinu. Ako je (a izgleda da jeste) išao preko ograničenja, pokušaj izbjegavanja skretanjem ulijevo mogao je biti poprilično rizičan. Osim toga, pitanje je koliko je imao vremena za reakciju.
User avatar
Laplace
Posts: 14706
Joined: 19/11/2012 18:37

#4540 Re: Crna hronika BH cesta

Post by Laplace »

BadBoy wrote: 01/05/2020 21:20 Pogrešno percipirate to "razmišljanje o drugima" u saobraćaju. Nije to razmišljanje da sjediš i dumaš danim o svima.

Jednostavno, to je prisutnost uma i koncentracija u datom trenutku, a ne vožnja na autopilotu ili u modu "isključenosti". Znači ako ideš ravnicom i vidiš lolu da se pripremio da skrene i presječe tvoju traku šta je problem malo popustiti gas i vidjeti hoće li krenuti ili ne? To je bit prisutnosti za volanom i reagovanja na situacije u saobraćaju, a ne samo stav "pun gas ja sam u pravu imam prednost". Mislim da je to što ovdje mnogi ljudi pokušavaju reći.

Golf je kriv 100% i on je tu grešku platio životom, ali i ova dvojica su zadobila teške tjelesne povrede IAKO SU BILI 100% U PRAVU. Ako te prisebnost i pripravnost za volanom mogu sačuvati od toga, šta je pogrešno u takvom razmišljanju?
Problem je (i) u tome što je vozač golfa poduzeo nelogičnu radnju (počeo je skretanje na mjestu na kojem to nije bilo logično, prije raskrsnice). Lako je biti general poslije bitke, ali je pitanje koliko nas (pa i iskusnijih vozača) bi u ovakvoj situaciji predvidjelo ovako nelogičan potez vozača sa suprotne srane, i to dovoljno rano da ima vremena reagovati a da sebe ne ugrozi.
tempuser
Posts: 17100
Joined: 08/04/2015 10:35

#4541 Re: Crna hronika BH cesta

Post by tempuser »

Laplace wrote: 02/05/2020 23:50 Upravo ta uvrnuta logika je jedan od uzroka ovako velikog broja nesreća. Znači, vozač audija je trebao tako naglo kočiti i mijenjati pravac kretanja da je mogao sebe ugroziti radi vozača golfa koji ni na šta ne misli? How yes no!
Upravo se o tome radi.
User avatar
Laplace
Posts: 14706
Joined: 19/11/2012 18:37

#4542 Re: Crna hronika BH cesta

Post by Laplace »

tempuser wrote: 02/05/2020 08:37
vjeshalica wrote: 02/05/2020 08:15 Ti si stvarno agresivno pokvaren lik na temi...
Tebi da balvan padne na autoput i udaris u njega ti bi reko ne moram ja usporavat jer balvanu nije mjesto na autoputu....a vamo se pozivas na nekakvu logiku...dosadan si... decki su ocito duplo vise vozili ,valjda u skladu sa godinama i iskustvom....mogli su i oni cak bolje da prodju,al sve je to sad kasno pricati
I nisam rekla da su iskljucivo krivi za udes vec da su ocito brzo vozili a da kojim slucajem nisu mogli su i oni bolje proci....
Znaci ocito voze brzo i to se ne smije reci....
Dosta je pogledati 2 automobila sa pocetka snimka da idu sporije
Necu vise ni da te citam niti komentarisem jer sve shvatas kako tebi godi...
Dobra ti je analogija, dobra ti je i logika, ali si previdjela jedan mali detalj, balvan nema auto, vozacku dozvolu i mozak da razmislja!
Da li si u ovo siguran? :D
zigson
Posts: 4819
Joined: 04/04/2015 22:17

#4543 Re: Crna hronika BH cesta

Post by zigson »

tempuser wrote: 02/05/2020 23:14
zigson wrote: 02/05/2020 22:37
tempuser wrote: 02/05/2020 19:55
a ovo ti tvrdis isto i izmisljas nova saobr. pravila
Imageupload pictures
Samo ti uci mladice i djevojke da treba da krse propise jer su drugi duzni da im se pomjere! :-)
Ne znam sta kolega tvrdi, ja sam te za sebe pitao. Po zakonu JESI duzan da se pomjeris koliko mozes u desnu stranu trake onome ko te PRETICE i da ne ubrzavas, nisi duzan da se svalis u kanal, to niko nije rekao kao sto tvrdis. Isto tako po zakonu nisi duzan da se nekome pomjeris ili pustis ko ti se uvaljuje iz izlivne trake, to sam rekao da se slazem s tobom donekle.
Kolega tvrdi isto sto i ti, da te citiram, "da sam duzan se sklonim i zakocim"! :-) Znas li ti sta znaci da se sklonim i zakocim?
Zakon kaze:
(1) Vozač kojem je dat znak za preticanje s njegove lijeve strane dužan je da pomjeri vozilo ka desnoj ivici kolovoza.

Ovo "koliko mogu" si izmoslio da postoji u zakonu bas kao i ovo "da sam duzan se sklonim i zakocim".
Idi smisljaj sad neki novi propis.
Ja sam veca budala od tebe sto se prepirem.
PA STA ZNACI KOLIKO MOZES I KA DESNOJ IVICI KOLOVOZA???????????????????
KOLIKO MOZES JE DA SE NE SVALIS U TAJ KANAL O KOJEM GOVORIS
Ti tumacis " dužan je da pomjeri vozilo ka desnoj ivici kolovoza."
tako da ako vozis lijevom stranom svoje trake, trebalo bi malo da se udesno pomjeris jedno 5 centimetara?
Je li moguce da mislis i dalje da si u pravu?
Pa stvarno nisi normalan majke mi
User avatar
Laplace
Posts: 14706
Joined: 19/11/2012 18:37

#4544 Re: Crna hronika BH cesta

Post by Laplace »

il dottore wrote: 02/05/2020 10:51 Da je audi vozio sporije ne bi uopšte stigao do mjesta udesa i golf bi uredno skrenuo preko pune...

Da još malo zakuham
Ili da je vozio brže, prošao bi ovaj dio puta prije nego što bi golf počeo nepropisno skretanje.
tempuser
Posts: 17100
Joined: 08/04/2015 10:35

#4545 Re: Crna hronika BH cesta

Post by tempuser »

Laplace wrote: 03/05/2020 00:11
tempuser wrote: 02/05/2020 08:37
vjeshalica wrote: 02/05/2020 08:15 Ti si stvarno agresivno pokvaren lik na temi...
Tebi da balvan padne na autoput i udaris u njega ti bi reko ne moram ja usporavat jer balvanu nije mjesto na autoputu....a vamo se pozivas na nekakvu logiku...dosadan si... decki su ocito duplo vise vozili ,valjda u skladu sa godinama i iskustvom....mogli su i oni cak bolje da prodju,al sve je to sad kasno pricati
I nisam rekla da su iskljucivo krivi za udes vec da su ocito brzo vozili a da kojim slucajem nisu mogli su i oni bolje proci....
Znaci ocito voze brzo i to se ne smije reci....
Dosta je pogledati 2 automobila sa pocetka snimka da idu sporije
Necu vise ni da te citam niti komentarisem jer sve shvatas kako tebi godi...
Dobra ti je analogija, dobra ti je i logika, ali si previdjela jedan mali detalj, balvan nema auto, vozacku dozvolu i mozak da razmislja!
Da li si u ovo siguran? :D
Preispitujem se! :D
tempuser
Posts: 17100
Joined: 08/04/2015 10:35

#4546 Re: Crna hronika BH cesta

Post by tempuser »

zigson wrote: 03/05/2020 00:14
Ja sam veca budala od tebe sto se prepirem.
PA STA ZNACI KOLIKO MOZES I KA DESNOJ IVICI KOLOVOZA???????????????????
KOLIKO MOZES JE DA SE NE SVALIS U TAJ KANAL O KOJEM GOVORIS
Ti tumacis " dužan je da pomjeri vozilo ka desnoj ivici kolovoza."
tako da ako vozis lijevom stranom svoje trake, trebalo bi malo da se udesno pomjeris jedno 5 centimetara?
Je li moguce da mislis i dalje da si u pravu?
Pa stvarno nisi normalan majke mi
Jok, eto ti si da svojim, da te opet citiram, "da sam duzan se sklonim i zakocim" i normalan i u pravu! :D
Osim toga, sve i da se pomjerim udesno do same ivice (a ti ocigledno ne razumijes sta je svrha pomjeranja), da li je traka dovoljno siroka za dva auta, da u nju stanemo i debil koji neprpisno pretice i ja?
zigson
Posts: 4819
Joined: 04/04/2015 22:17

#4547 Re: Crna hronika BH cesta

Post by zigson »

tempuser wrote: 03/05/2020 00:29
zigson wrote: 03/05/2020 00:14
Ja sam veca budala od tebe sto se prepirem.
PA STA ZNACI KOLIKO MOZES I KA DESNOJ IVICI KOLOVOZA???????????????????
KOLIKO MOZES JE DA SE NE SVALIS U TAJ KANAL O KOJEM GOVORIS
Ti tumacis " dužan je da pomjeri vozilo ka desnoj ivici kolovoza."
tako da ako vozis lijevom stranom svoje trake, trebalo bi malo da se udesno pomjeris jedno 5 centimetara?
Je li moguce da mislis i dalje da si u pravu?
Pa stvarno nisi normalan majke mi
Jok, eto ti si da svojim, da te opet citiram, "da sam duzan se sklonim i zakocim" i normalan i u pravu! :D
Osim toga, sve i da se pomjerim udesno do same ivice (a ti ocigledno ne razumijes sta je svrha pomjeranja), da li je traka dovoljno siroka za dva auta, da u nju stanemo i debil koji neprpisno pretice i ja?
Dobar si u redu je, aj cao
User avatar
johntra
Posts: 11853
Joined: 11/04/2004 02:17
Location: Palma de Hrasno

#4548 Re: Crna hronika BH cesta

Post by johntra »

User avatar
Slo Burner
Posts: 5899
Joined: 09/03/2012 14:20
Location: Apsurdistan
Grijem se na: Pelet
Vozim: Bembaru

#4549 Re: Crna hronika BH cesta

Post by Slo Burner »

Ako ne mozes stati, daj gas.
Survival of the fittest
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#4550 Re: Crna hronika BH cesta

Post by amar1994 »

Post Reply