The Realist wrote:E ovaj je lik prije nekih godinu mene zeznuo za RAM, još ja mu dao pozitivan dojam, jer mislio do mene, a na telefonu rekao riješit ćemo:
www.pik ba/profil/zox1982
Prodao mi 4gb RAM-a i nije radilo, ja poslije odnio da isprobam na drugim kompjuterima, rekoh da nije do mene, kad ne radi, kad drugi RAM-ovi od 4gb rad kod mene.....
Obećavao da ćemo se naći i zamijeniti (jer nisam tražio novac) i na kraju se samo prestao javljati.
I ja sam imao sličan problem prije skoro 2 godine kada sam kupio G.skill 2GB ram od ovog prodavaca.
http://www.pik.ba/profil/FAHRO_Computers/
Link oglasa:
http://www.pik.ba/artikal/4363936/ram-d ... a-oklopom/
Posto sam vec jednom kupio maticnu u ovog prodavaca, nisam ni sumnjao da bi mogao dobiti neispravan ram, pisalo da je nov, a ja sam rijetko nailazio na neispravan ram.
Kupim ja i platim pouzecem, i kada sam ubacio malo malo pa BSOD, ja kontam da se nije slot u maticnoj pokvario, prebacim ja ovaj gskill u prvi slot a svoj izvadim, opet bsod, ja pokrenem memtest, kad imam sta i vidjeti preko 2000 gresaka izbacilo u roku par minuta, nije bilo vise ni potrebe da skeniram.
Naplatio mi 55KM kao pola postarine ce platiti on, pola ja, kao da je 10KM postarina preko BH Poste, iako je bilo jos 2KM nesto za humanitarnu akciju, ne znam tacno sta je bilo, opet nije moglo biti 10KM postarine, ali ja tada nisam znao koje su cijene poštarine, al dobro, da je ram bio ispravan to nebi bilo skupo, ali nije, i na kraju sam makar uspio napojnu da dobijem, iako me oko 70KM izasla ta napojna, jer od negativnog ja nisam imao nista, nikakve koristi.
Kome nije mrsko da procita ispod je cijeli razgovor.
Takodjer sam kasnije objavio oglas da trazim ram, i on se opet javio.
