Prevaranti na PIK-u

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
imperator14
Posts: 4
Joined: 04/10/2014 09:24

#4526 Re: Prevaranti na PIK-u

Post by imperator14 »

Boateng wrote:
SStijena wrote:Pretpostavljam da si mlad/maloljetan čim do sada nisi shvatio.Kako PIK teoretski ga može natjerati da ti vrati novac,ajde ti meni objasni?
Rekao sam ti sve šta ti je i kako ti je i to ti je to.
Mogu ga suspendovati.
Ja sam skoro dobio povrat novca na taj način. Ukoliko ima stotinjak dojmova i ozbiljnije se bavi prodajom preko pik-a, neće mu biti svejedno ako ga suspenduju. Treba samo biti uporan.

Mozes pojasnit kako si dobtio povrat novca ? Uz pomoc policije ili pika.
hvala
User avatar
Boateng
Posts: 1409
Joined: 15/02/2011 00:10

#4527 Re: Prevaranti na PIK-u

Post by Boateng »

Prijavio sam prevaranta pik administraciji i detaljno opisao prevaru. Kao što sam napisao ranije, treba biti uporan, nekad ne odgovore na poruku duže vrijeme. Kada ga suspenduju, daju mu mogućnost za ukidanje suspenzije ukoliko vrati novac. Ako si naletio na nekog od par dojmova, možeš zaboraviti na 60 KM.
User avatar
dragon_tail
Posts: 67
Joined: 09/02/2012 13:35

#4528 Re: Prevaranti na PIK-u

Post by dragon_tail »

Zanima me ima li neko iskustva sa ovom trgovinom:

http://wimax.pik.ba/

Vidim da su lijepo organizovani, imaju pozitivne komentare i cijene su kao mickey84 ili čak manje pa razmišljam o kupnji konfiguracije, pa reko da provjerim ima li neko kakav komentar :)

Vidim da mickey ima opciju da vraća novac a ovi nemaju, ostalo je sve više manje isto.
User avatar
Mračajski proto
Posts: 7292
Joined: 03/04/2012 12:06

#4530 Re: Prevaranti na PIK-u

Post by Mračajski proto »

:lol: :lol: :lol:
User avatar
strong69
Posts: 6972
Joined: 11/03/2005 20:02
Location: Beneath the Remains

#4531 Re: Prevaranti na PIK-u

Post by strong69 »

Teletubbies wrote:http://www.pik.ba/artikal/14176290/golf ... -sprijeda/

"Malo" zagreban sprijeda :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Ogrebotina se moze srediti za "samo" 2900 KM :D :lol: :lol:

Sad gledam, frajer prodaje i Iphone 6 koji mu je ispao u stubistu za 800 KM :lol: :lol: :lol:
User avatar
SStijena
Posts: 210
Joined: 03/10/2014 14:59
Location: SSSSSSStijena

#4532 Re: Prevaranti na PIK-u

Post by SStijena »

Volim ovako iskrene ljude.Neko bi napisao da mu nije ništa.
Respect za prodavaoca :thumbup:
User avatar
mk ultra
Posts: 24032
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Fiume
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#4533 Re: Prevaranti na PIK-u

Post by mk ultra »

strong69 wrote:
Teletubbies wrote:http://www.pik.ba/artikal/14176290/golf ... -sprijeda/

"Malo" zagreban sprijeda :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Ogrebotina se moze srediti za "samo" 2900 KM :D :lol: :lol:

Sad gledam, frajer prodaje i Iphone 6 koji mu je ispao u stubistu za 800 KM :lol: :lol: :lol:
a ima i IPhone 4 uz koji daje 6 punjača i 5 USB kablova hahahha

Image

a ovako izgleda kad falšira servisnu, svi majstori u različitim servisima imaju isti rukopis :mrgreen: :mrgreen:
User avatar
SStijena
Posts: 210
Joined: 03/10/2014 14:59
Location: SSSSSSStijena

#4534 Re: Prevaranti na PIK-u

Post by SStijena »

Svaka čas',kec ga je odo :thumbup:
User avatar
Teletubbies
Posts: 574
Joined: 23/01/2014 10:55

#4535 Re: Prevaranti na PIK-u

Post by Teletubbies »

Image
:lol: pa ovaj nije normalan :lol:
User avatar
Better Man
Posts: 18728
Joined: 01/10/2006 20:10

#4536 Re: Prevaranti na PIK-u

Post by Better Man »

Teletubbies wrote:http://www.pik.ba/artikal/14176290/golf ... -sprijeda/

"Malo" zagreban sprijeda :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
A jesi li vidio godište? Golf 4 2007. godište i cijena 700 KM :lol: :lol: :lol: :lol:
User avatar
Teletubbies
Posts: 574
Joined: 23/01/2014 10:55

#4537 Re: Prevaranti na PIK-u

Post by Teletubbies »

Better Man wrote:
Teletubbies wrote:http://www.pik.ba/artikal/14176290/golf ... -sprijeda/

"Malo" zagreban sprijeda :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
A jesi li vidio godište? Golf 4 2007. godište i cijena 700 KM :lol: :lol: :lol: :lol:
A ako se dogovoriš sa njim popraviće ti ovu malu ogrebotinu za 2900 KM :lol: :lol: :lol:
The Realist
Posts: 6776
Joined: 31/03/2006 11:46
Location: Sarajevo

#4538 Re: Prevaranti na PIK-u

Post by The Realist »

E ovaj je lik prije nekih godinu mene zeznuo za RAM, još ja mu dao pozitivan dojam, jer mislio do mene, a na telefonu rekao riješit ćemo: http://www.pik.ba/profil/zox1982

Prodao mi 4gb RAM-a i nije radilo, ja poslije odnio da isprobam na drugim kompjuterima, rekoh da nije do mene, kad ne radi, kad drugi RAM-ovi od 4gb rad kod mene.....

Obećavao da ćemo se naći i zamijeniti (jer nisam tražio novac) i na kraju se samo prestao javljati.
User avatar
SStijena
Posts: 210
Joined: 03/10/2014 14:59
Location: SSSSSSStijena

#4539 Re: Prevaranti na PIK-u

Post by SStijena »

Teletubbies wrote:Image
:lol: pa ovaj nije normalan :lol:
O jebem ti ženo majku pa šta je ovo :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
User avatar
Bilki
Posts: 505
Joined: 04/05/2011 22:02

#4540 Re: Prevaranti na PIK-u

Post by Bilki »

klasicni pilicar, vidi se iz aviona da je muljator al opet imas naivnog naroda koji se zalijepi, i kasnije kmeci kako je prevaren, pa i neka je kad nema mozga
User avatar
un1ted
Posts: 9957
Joined: 20/10/2012 13:29
Location: Tema onih koji zaradjuju do 500KM viewtopic.php?f=77&t=82867&p=17676078#p17676

#4541 Re: Prevaranti na PIK-u

Post by un1ted »

Bilki wrote:klasicni pilicar, vidi se iz aviona da je muljator al opet imas naivnog naroda koji se zalijepi, i kasnije kmeci kako je prevaren, pa i neka je kad nema mozga
To je to! Zaletiš se, cijena nerealna i onda se pitaš u čemu je problem?
Mehemed
Posts: 6192
Joined: 20/11/2012 22:32
Location: Visoko
Vozim: automobil

#4542 Re: Prevaranti na PIK-u

Post by Mehemed »

The Realist wrote:E ovaj je lik prije nekih godinu mene zeznuo za RAM, još ja mu dao pozitivan dojam, jer mislio do mene, a na telefonu rekao riješit ćemo: www.pik ba/profil/zox1982

Prodao mi 4gb RAM-a i nije radilo, ja poslije odnio da isprobam na drugim kompjuterima, rekoh da nije do mene, kad ne radi, kad drugi RAM-ovi od 4gb rad kod mene.....

Obećavao da ćemo se naći i zamijeniti (jer nisam tražio novac) i na kraju se samo prestao javljati.
I ja sam imao sličan problem prije skoro 2 godine kada sam kupio G.skill 2GB ram od ovog prodavaca.
http://www.pik.ba/profil/FAHRO_Computers/
Link oglasa:
http://www.pik.ba/artikal/4363936/ram-d ... a-oklopom/
Posto sam vec jednom kupio maticnu u ovog prodavaca, nisam ni sumnjao da bi mogao dobiti neispravan ram, pisalo da je nov, a ja sam rijetko nailazio na neispravan ram.
Kupim ja i platim pouzecem, i kada sam ubacio malo malo pa BSOD, ja kontam da se nije slot u maticnoj pokvario, prebacim ja ovaj gskill u prvi slot a svoj izvadim, opet bsod, ja pokrenem memtest, kad imam sta i vidjeti preko 2000 gresaka izbacilo u roku par minuta, nije bilo vise ni potrebe da skeniram.
Naplatio mi 55KM kao pola postarine ce platiti on, pola ja, kao da je 10KM postarina preko BH Poste, iako je bilo jos 2KM nesto za humanitarnu akciju, ne znam tacno sta je bilo, opet nije moglo biti 10KM postarine, ali ja tada nisam znao koje su cijene poštarine, al dobro, da je ram bio ispravan to nebi bilo skupo, ali nije, i na kraju sam makar uspio napojnu da dobijem, iako me oko 70KM izasla ta napojna, jer od negativnog ja nisam imao nista, nikakve koristi.
Kome nije mrsko da procita ispod je cijeli razgovor.
Takodjer sam kasnije objavio oglas da trazim ram, i on se opet javio.

Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
negredo
Posts: 177
Joined: 27/07/2013 18:35

#4543 Re: Prevaranti na PIK-u

Post by negredo »

Kakavi su ovi dole iz zapadne hercegovine, mix shop i proteiniba? Vidim prodaju mobitele i jos sto sta, ali jedini na piku nude zamjene za raznu robu i to staro za novo? Kakva su iskustva
imperator14
Posts: 4
Joined: 04/10/2014 09:24

#4544 Re: Prevaranti na PIK-u

Post by imperator14 »

Iako ima preko 500 dojmova 100% pozitivno , opet nisi siguran.

Da skratim pricu ,menjao sam stari za novi comp,doplatio sam (30 km vise od dogovorenog) ima jedno mesec dana,i danas je stigla graficka kojoj treba 2x po 8 pina (sva sreca) a napajanje koje koje je navodno novo ima x2 po 6 pin i tako trazim ja molex od napojne kad imam sta da vidim kabal u molexu pocnio koliko je radilo,da sam prikljucio graficku izgorelo bi i celo kuciste ,koje su sada moje realno opcije ovde ?

Image

Jel ovo izgleda kao novo napajanje ?
rangoj
Posts: 767
Joined: 22/01/2014 13:22

#4545 Re: Prevaranti na PIK-u

Post by rangoj »

Mislim da bi administratori pika trebali oformiti tim koji će se baviti samo ovakvim stvarima. Sada kada je pik više od običnog oglasnika, vrijeme je da se kupci zaštite na pravi način, da se usluga podigne za stepenicu više...

google Hammerhead
Lopov-eliminator
Posts: 1482
Joined: 11/07/2013 19:29

#4546 Re: Prevaranti na PIK-u

Post by Lopov-eliminator »

Sjeća li se ko rasica s laptopima? Ko se ne sjeća, evo šta je radio. Prvi slucaj, lazirana konfiguracija, drugi slucaj, prevara u zamjeni.

http://www.klix.ba/forum/prevaranti-na- ... s2850.html
http://www.klix.ba/forum/prevaranti-na- ... s3100.html

Dobih dojavu u inbox i neke navodne dokaze te odlučih i ja malo pročačkati.

Izgleda da je ponovo aktivan. Njegov novi profil je vitoscolara a broj novi mu je 0603044018

Oglasi ovog i rasica su urađeni potpuno istim stilom,

vitoscolara http://www.pik.ba/artikal/14115852/hp-d ... no-ocuvan/
rasic http://www.pik.ba/artikal/6634621/compa ... n-kao-nov/

Potpuno isti sabloni oglasavanja, u naslovu pise model laptopa i stanje. Drugo, kratki opis im je na isti fol

vitoscolara ''1.9 dualcore,2gb ram,160gb disk baterija 3 sata,kamera''
rasic ''Dual core 2,0GHz,2GB ram,160GB disk,1GB grafika,''

Opis pod detaljno:

vitoscolara

''laptop je super ocuvan bez tragova koristenja

moguca dostava

garancija 3 mjeseca

0603044018''

rasic

''6 mjeseci garancije

061014974''

Kao što se vidi stanje i dostavu je dodao pod detaljno a ostalo je isto. Konstrukcija opisa identična. Još koristi za verifikaciju 060 broj koji najčešće koriste oni koji nisu čisti jer su im profili s drugim brojevima već prije banovani. Izgleda da je dobio i prijavu na ovom osnovu te je dobio suspenziju i ovog novog profila.

Ovakve treba stalno hvatati nove profile i stajati im na kraj.
User avatar
FastRide1
Posts: 167
Joined: 16/03/2014 02:09

#4547 Re: Prevaranti na PIK-u

Post by FastRide1 »

Ima li neko da mi kaze, kako da obrisem artikal koji sam vec odobrio da prodam, ali lik me zajeba i blokira me i ja sad ne mogu ni dojam na to da dobijem zbog njega?
Mehemed
Posts: 6192
Joined: 20/11/2012 22:32
Location: Visoko
Vozim: automobil

#4548 Re: Prevaranti na PIK-u

Post by Mehemed »

FastRide1 wrote:Ima li neko da mi kaze, kako da obrisem artikal koji sam vec odobrio da prodam, ali lik me zajeba i blokira me i ja sad ne mogu ni dojam na to da dobijem zbog njega?
Mozes jednostavno da kliknes da objavis ponovo taj isti artikal
User avatar
un1ted
Posts: 9957
Joined: 20/10/2012 13:29
Location: Tema onih koji zaradjuju do 500KM viewtopic.php?f=77&t=82867&p=17676078#p17676

#4549 Re: Prevaranti na PIK-u

Post by un1ted »

FastRide1 wrote:Ima li neko da mi kaze, kako da obrisem artikal koji sam vec odobrio da prodam, ali lik me zajeba i blokira me i ja sad ne mogu ni dojam na to da dobijem zbog njega?
Prvo mu daj negativan dojam i onda mozes izvrsiti brisanje :) Nemoj zaboraviti negativan jer je zasluzio!
User avatar
Benq
Posts: 10497
Joined: 16/11/2009 18:00
Location: Sarajevo

#4550 Re: Prevaranti na PIK-u

Post by Benq »

Ne znam da li je prevarant ili samo ne upucena osoba, ali u svakom slucaju bi se neko lako prevario ko je ne upucen u komponente , ima dosta djece i odraslih koji gledaju samo kolicinu rama ili koliko GHz ima procesor, jer je isti ovaj korisnik meni poslao ponudu za DDR2 memoriju navodeci pogresne specifikacije dijelova.

http://www.pik.ba/profil/ismar2588

http://pokit.org/get/?c5b209348af44f54b ... e842b2.jpg
Post Reply