Pitamo Mehanicare ?

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

User avatar
konektovan
Posts: 51442
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#45076 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by konektovan »

Ja već 10-11 godina imam nijet da zamijenim ulje u mjenjaču....neće ni u jednu glatko. :mrgreen:
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39556
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#45077 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by bitanga_sa_otesa »

konektovan wrote: 31/01/2023 19:40 Ja već 10-11 godina imam nijet da zamijenim ulje u mjenjaču....neće ni u jednu glatko. :mrgreen:
ma to je francuska kanta,nije to do ulja,ne trebas mijenjati :D
User avatar
konektovan
Posts: 51442
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#45078 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by konektovan »

bitanga_sa_otesa wrote: 31/01/2023 19:53
konektovan wrote: 31/01/2023 19:40 Ja već 10-11 godina imam nijet da zamijenim ulje u mjenjaču....neće ni u jednu glatko. :mrgreen:
ma to je francuska kanta,nije to do ulja,ne trebas mijenjati :D
E hvala, da bezveze ne bacam pare. :mrgreen:
Naslovnica
Posts: 35459
Joined: 20/03/2013 15:38

#45079 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Naslovnica »

Meni do 150k ostala još milja.
Doduše, ko zna koja je prava kilometraža... 🤣
Moglo bi se na proljeće to ulje u mjenjaču odraditi, filter goriva i tako te neke egzotike..
:lol:
Throttle
Posts: 14680
Joined: 10/06/2016 12:35

#45080 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Throttle »

Istresi i zracni filter i filter klime, nek se zna da je jubilej :lol:
Naslovnica
Posts: 35459
Joined: 20/03/2013 15:38

#45081 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Naslovnica »

Throttle wrote: 31/01/2023 20:22 Istresi i zracni filter i filter klime, nek se zna da je jubilej :lol:
To redovno mijenjam! :thumbup:
User avatar
Gusar-from-Riga
Posts: 622
Joined: 11/06/2020 18:04

#45082 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Gusar-from-Riga »

Raja, u euromotroio set za veliki servis za 1.6tdi Škoda oko 300KM a u KARE autodijelovi 450KM, a u motorexu jos skuplje :roll: isto continental . Jel ima neka razlika u tim setovima, jel imaju neki kineski itd. Cudno mi 150KM razlike.
User avatar
vjeshalica
Posts: 20768
Joined: 31/03/2019 14:56

#45083 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by vjeshalica »

Kod njih ima dobar dio fuš dijelova,pogledaj po datumima na remenovima koje su godine proizvedeni
User avatar
konektovan
Posts: 51442
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#45084 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by konektovan »

Gusar-from-Riga wrote: 01/02/2023 09:03 Raja, u euromotroio set za veliki servis za 1.6tdi Škoda oko 300KM a u KARE autodijelovi 450KM, a u motorexu jos skuplje :roll: isto continental . Jel ima neka razlika u tim setovima, jel imaju neki kineski itd. Cudno mi 150KM razlike.
Unitrade ima akciju 20% na veliki servis...pa mozda da kontaktiraš i njih, a akcija važi do 20 februara. 2 godine garancije ili 80 000 km
User avatar
Dope_Man
Posts: 8021
Joined: 03/06/2016 16:31

#45085 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Dope_Man »

Gusar-from-Riga wrote: 01/02/2023 09:03 Raja, u euromotroio set za veliki servis za 1.6tdi Škoda oko 300KM a u KARE autodijelovi 450KM, a u motorexu jos skuplje :roll: isto continental . Jel ima neka razlika u tim setovima, jel imaju neki kineski itd. Cudno mi 150KM razlike.
Moj jaran od kako je skontao euromotorio kupuje kod njih i sebi i zeni za svaki servis. Nije imao problema nikakvih. Mislim da je zeni u tom vremenu jednom uzimao i za veliki servis.
User avatar
Gusar-from-Riga
Posts: 622
Joined: 11/06/2020 18:04

#45086 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Gusar-from-Riga »

konektovan wrote: 01/02/2023 09:11
Gusar-from-Riga wrote: 01/02/2023 09:03 Raja, u euromotroio set za veliki servis za 1.6tdi Škoda oko 300KM a u KARE autodijelovi 450KM, a u motorexu jos skuplje :roll: isto continental . Jel ima neka razlika u tim setovima, jel imaju neki kineski itd. Cudno mi 150KM razlike.
Unitrade ima akciju 20% na veliki servis...pa mozda da kontaktiraš i njih, a akcija važi do 20 februara. 2 godine garancije ili 80 000 km
Sad zvao oko 560KM sa rukama na akciji, stim da su ukljucene i neke jos remenice alternatora antifriz itd insce je oko 680KM. Dobije se i vaucer za mali servis 15%...
User avatar
konektovan
Posts: 51442
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#45087 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by konektovan »

Dope_Man wrote: 01/02/2023 09:24
Gusar-from-Riga wrote: 01/02/2023 09:03 Raja, u euromotroio set za veliki servis za 1.6tdi Škoda oko 300KM a u KARE autodijelovi 450KM, a u motorexu jos skuplje :roll: isto continental . Jel ima neka razlika u tim setovima, jel imaju neki kineski itd. Cudno mi 150KM razlike.
Moj jaran od kako je skontao euromotorio kupuje kod njih i sebi i zeni za svaki servis. Nije imao problema nikakvih. Mislim da je zeni u tom vremenu jednom uzimao i za veliki servis.
Ma uglavnom je to sve isto, prodaju dijelove koje prodaju i drugi. Manju maržu imaju i to je sva razlika.
User avatar
kabal1337
Posts: 13447
Joined: 11/02/2012 21:08

#45088 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by kabal1337 »

Da, jedni sa drugim suradjuju. Nabavne cijene su jako male, i kada ti da popust oni opet super zarade
Throttle
Posts: 14680
Joined: 10/06/2016 12:35

#45089 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Throttle »

Pisao sam vec, opruga zadnja sportska u motorexu 119KM, nabavna u autodijelovima 61KM, ja obe dobio za ispod 130 kod jarana sa minimalnom marzom. KYB u oba slucaja.
Cisto da imate predstavu kolike su marze.
User avatar
vjeshalica
Posts: 20768
Joined: 31/03/2019 14:56

#45090 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by vjeshalica »

Jel neko ovdje preporucivo Dadu elektriĆara msm u Kasindolskoj, broj teljefona da šarne
User avatar
konektovan
Posts: 51442
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#45091 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by konektovan »

vjeshalica wrote: 01/02/2023 14:26 Jel neko ovdje preporucivo Dadu elektriĆara msm u Kasindolskoj, broj teljefona da šarne
Je li to isti Dado što je bio u Pejtonu?
User avatar
vjeshalica
Posts: 20768
Joined: 31/03/2019 14:56

#45092 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by vjeshalica »

konektovan wrote: 01/02/2023 14:54
vjeshalica wrote: 01/02/2023 14:26 Jel neko ovdje preporucivo Dadu elektriĆara msm u Kasindolskoj, broj teljefona da šarne
Je li to isti Dado što je bio u Pejtonu?
Evo ne znam neko je pisao na nekim stranicama za tog Dadu da je korektan pa svakako nek sarne broj za kontakt da progovorim
User avatar
bordo gandalf
Posts: 10216
Joined: 15/05/2009 12:07
Location: Mi smo Saraj'vo, izvolite se braniti
Grijem se na: Gree Hansol 12

#45093 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by bordo gandalf »

konektovan wrote: 01/02/2023 10:00
Dope_Man wrote: 01/02/2023 09:24

Moj jaran od kako je skontao euromotorio kupuje kod njih i sebi i zeni za svaki servis. Nije imao problema nikakvih. Mislim da je zeni u tom vremenu jednom uzimao i za veliki servis.
Ma uglavnom je to sve isto, prodaju dijelove koje prodaju i drugi. Manju maržu imaju i to je sva razlika.
Koliko sam cuo ne daju rabat majstorima nego svima je ta cijena
User avatar
konektovan
Posts: 51442
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#45094 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by konektovan »

bordo gandalf wrote: 01/02/2023 17:27
konektovan wrote: 01/02/2023 10:00

Ma uglavnom je to sve isto, prodaju dijelove koje prodaju i drugi. Manju maržu imaju i to je sva razlika.
Koliko sam cuo ne daju rabat majstorima nego svima je ta cijena
I ja sam isto čuo..
User avatar
drug_profi
Posts: 65422
Joined: 16/07/2012 16:00

#45095 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by drug_profi »

vjeshalica wrote: 01/02/2023 15:14
konektovan wrote: 01/02/2023 14:54

Je li to isti Dado što je bio u Pejtonu?
Evo ne znam neko je pisao na nekim stranicama za tog Dadu da je korektan pa svakako nek sarne broj za kontakt da progovorim
meni zabiljezeno kao Damir
062 787 366

Ja sam odmah sa foruma broj unio u telefon, da ne trazim poslije kad zatreba
A uz to nije u nekoj ulici u pizdicima koju ne znam naci.
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39556
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#45096 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by bitanga_sa_otesa »

Image
Brus Lee
Posts: 882
Joined: 01/10/2010 19:35

#45097 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Brus Lee »

Slabo mislis, momcino
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39556
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#45098 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by bitanga_sa_otesa »

poslije ove slike nije nigdje mogao dobiti posao :lol: :lol: :lol:
Throttle
Posts: 14680
Joined: 10/06/2016 12:35

#45099 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Throttle »

Mozda mu je teg na felgi na saraf :lol:
Naslovnica
Posts: 35459
Joined: 20/03/2013 15:38

#45100 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Naslovnica »

Image
Post Reply