La Liga Santander

Fudbal/nogomet, Premijer liga, Liga prvaka, svjetska i evropska prvenstva...

Moderators: Charuga, Tomahawk11

Post Reply
User avatar
AmiĐa_Idriz
Posts: 43847
Joined: 21/05/2012 22:46

#4501 Re: Spanska liga ( Primera División )

Post by AmiĐa_Idriz »

Pa zar ne bi neki dan priča kako Barca podržava otcijepljenje Katalonije zvanično ili tako nešto na taj fazon :D


btw

1000>181 :oops: :evil:
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#4502 Re: Spanska liga ( Primera División )

Post by Tomahawk11 »

Jes, a samo Barsina tema 2000+ stranica :mrgreen:
User avatar
AmiĐa_Idriz
Posts: 43847
Joined: 21/05/2012 22:46

#4503 Re: Spanska liga ( Primera División )

Post by AmiĐa_Idriz »

Tomahawk11 wrote:Jes, a samo Barsina tema 2000+ stranica :mrgreen:
To nije relevantno :oops: :evil: :mrgreen: :mrgreen:
User avatar
skenderija04
Posts: 10465
Joined: 19/10/2009 16:35

#4504 Re: Spanska liga ( Primera División )

Post by skenderija04 »

AmiĐa_Idriz wrote:Pa zar ne bi neki dan priča kako Barca podržava otcijepljenje Katalonije zvanično ili tako nešto na taj fazon :D


btw

1000>181 :oops: :evil:
Podrzava referendum, ne otcjepljenje
tufahija12345
Posts: 566
Joined: 06/06/2013 00:57

#4505 Re: Spanska liga ( Primera División )

Post by tufahija12345 »

Tomahawk, ako ti je stalo do ozbiljne rasprave, a cini mi se da jeste, nemoj na skenderijine argumente odgovarat frazama i kako on kaze "demagogijom". Ja razumijem u potpunosti tvoje simpatije prema Realu, ali ovdje se ne radi o klubu nego o sumnjivim ljudima koji se vrzmaju oko Reala i čitavom sistemu koji nimalo ne djeluje pošteno. Ovo sve jednostavno vodi španski fudbal u propast.

Npr., neosporna je činjenica da je Real Madrid jedini fudbalski tim u Evropi o kojem se raspravlja u državnom parlamentu. To nije mizerna stvar. Ali nije ni začuđujuća. Uvijek je bilo klubova koji su imali imali političku zaštitu, političke veze i političku podršku. Sjeti se samo bivše Jugoslavije. A iskreno, sadašnja Španija nije ništa ozbiljnija zemlja od bivše Jugoslavije.

Elem, evo jedan isjecak o parlamentu, politici i Real Madridu:
Španjolski ministar financija Cristobal Montoro rekao je u prosincu da zbog istrage ne smije iznositi podatke u javnost. Oporba u parlamentu predvođena Podemosom i Ujedinjenom ljevicom optužila je vladu desnog centra da štiti klub i nogometaše.

Ovdje je udružena jedna moćna mreža s velikim ekonomskim interesima. Uz igrače koji su prevarili ministarstvo financija tu su i marketinške te građevinske kompanije", rekao je prošli mjesec Alberto Garzón, zastupnik koalicije Ujedinjeni Možemo koja ima 71 od 350 mjesta u parlamentu.
Link cijelog teksta: http://sport.hrt.hr/385596/el-mundo-na- ... -i-ronaldu

Dakle, ovdje je stvar puno ozbiljnija od pukih emocija i simpatija prema određenom klubu, ma kako se on zvao.
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#4506 Re: Spanska liga ( Primera División )

Post by Tomahawk11 »

tufahija12345, ja sam se samo osvrnuo na cin podrske igracu koji je presudjen da nije platio porez.
Ja ne kazem da je u redu sto su to izbjegli Casillas, Coentrao ili ko vec iz redova Reala.
Istina je da svo to politikanstvo vise steti nego pomaze Barsi. Barsa je mocan stroj i sigurno je da uticaj spanske (ili madridske, kakogod) politike nije toliki da pravi neku veliku stetu Barseloni kao fudbalskom klubu. Uostalom, ne bi bilo sve tako dobro kako jeste, zar ne?!
User avatar
Point.
Posts: 33514
Joined: 28/10/2008 00:24
Location: Bagni di Lucca

#4507 Re: Spanska liga ( Primera División )

Post by Point. »

U ovoj spanskoj smijuriji od lige izgleda muljator do muljatora. Izgleda moras biti muljator svjetske klase pa igrati u Spaniji. Dvije najvece zvijezde koje zaradjuju milione i milione taje porez godinama, brazilski prevarant takodjer hapa sa ocem gdje moze, Real i Barca izmislili sistem pritiska na sudije gdje ga okruzuju ko hijene na svakom prekidu (kao da im sudije ne pomazu inace), Realu pomaze i sam Bog otac, Barca otvoreno podrzava referendum o nezavisnosti, u timu im igra najveci prevarant od igraca patuljak Alba a ni u Realu ne manjka prevaranata. Znaci sve im se svodi na prevaru i necasne igre.
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#4508 Re: Spanska liga ( Primera División )

Post by Tomahawk11 »

Inace, u Italiji sve cisto :mrgreen:
Pa te pritiske na sudije i poznato mama mia su izmislili Talijani :lol: :lol:
User avatar
Point.
Posts: 33514
Joined: 28/10/2008 00:24
Location: Bagni di Lucca

#4509 Re: Spanska liga ( Primera División )

Post by Point. »

Ma jel. Gdje to u Italiji kompletan tim okruzi sudiju na svakom prekidu? Koje su to velike zvijezde tajile porez po Italiji?
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#4510 Re: Spanska liga ( Primera División )

Post by Tomahawk11 »

Ma ne pricam o tome. Skontaj malo, nije u Italiji med i mlijeko, ipak su to juznjaci kojima je drago da malo zamute. Uostalom, sta bi sa izbacivanjem klubova iz lige? A bilo je i problema sa porezom, ne doduse igraca, ali ljudi koji su u i oko klubova.
Jesu li Talijani poznati po fakinluku na terenu? Pa covjece, polomi covjeka, kaze nisam majke mi...tj. ono sa skupljenim prstima i poznato mama mia :lol: :lol:
User avatar
Point.
Posts: 33514
Joined: 28/10/2008 00:24
Location: Bagni di Lucca

#4511 Re: Spanska liga ( Primera División )

Post by Point. »

Nakon calciopolija se situacija normalizovala. No talijani su najveceg kluba izbacili iz lige. Kad bi se to u Spaniji desilo? Nikad.
Talijani mlataraju rukama i vicu mama mia, ali uvesti u sistem da ti svih 10 igraca plus golman okruzi sudiju pri najbanalnojem faulu, eh to je bec veci fakinski nivo.
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#4512 Re: Spanska liga ( Primera División )

Post by Tomahawk11 »

Pa jeste, fakinski je, ja samo kazem da je notorno optuzivati samo Spance, a svi juznjaci su manje vise takvi.
Portugalci, Spanci, Talijani....svaki na svoj nacin imaju taj neki fakinluk.
User avatar
Point.
Posts: 33514
Joined: 28/10/2008 00:24
Location: Bagni di Lucca

#4513 Re: Spanska liga ( Primera División )

Post by Point. »

Ja kazem da je to izracunati, uvjezbani sistem kod spanaca.
AmirBaa
Posts: 3213
Joined: 05/07/2012 15:14

#4514 Re: Spanska liga ( Primera División )

Post by AmirBaa »

Point. wrote:Ja kazem da je to izracunati, uvjezbani sistem kod spanaca.
i vidi belaja, spanci u finalima europskih takmicenja 4. godinu zaredom, spanska repka osvajala 2 europska zaredom a svjetsko izmedju...sve jer njih 11 okruze sudije :lol: :lol: :lol:
User avatar
Point.
Posts: 33514
Joined: 28/10/2008 00:24
Location: Bagni di Lucca

#4515 Re: Spanska liga ( Primera División )

Post by Point. »

AmirBaa wrote:
Point. wrote:Ja kazem da je to izracunati, uvjezbani sistem kod spanaca.
i vidi belaja, spanci u finalima europskih takmicenja 4. godinu zaredom, spanska repka osvajala 2 europska zaredom a svjetsko izmedju...sve jer njih 11 okruze sudije :lol: :lol: :lol:
Ovaj tvoj odgovor je toliko besmislen da se nema sta napisati.
tufahija12345
Posts: 566
Joined: 06/06/2013 00:57

#4516 Re: Spanska liga ( Primera División )

Post by tufahija12345 »

ta prica o okruzivanju sudije na terenu je skroz minorna u odnosu na ono sto smo govorili.

tomahawk, batcelona je rekla da pruza podrsku potodici messi sto jasno ukazuje na emotivnu dimenziju. oni nigdje nisu dovodili u pitanje odluku suda tj presudu. nisu je osporavali ili izjavili da je neprihvatljiva.

sto se tice podrske referendumu, treba znati razloge referenduma i onda ocjeniti da li ga je uredu podrzati. Kataloniju centralisticke vlasti i dalje iskoristavaju ko da im je to babovina. ekonomski i politicki pa i nacionalno je pod konstantnim pritiskom. oni imaju u klubu moralnu obavezu da podrze referendum, koji usput nije referenfum o ocjepljenju koliko znam.
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#4517 Re: Spanska liga ( Primera División )

Post by Tomahawk11 »

Znam ja pozadinu price o Kataloniji dobro ;-)
Sto se tice tih razloga, istu pricu pricaju Zenica, Tuzla, Mostar ili bilo koje drugo mjesto spram Sarajeva. Da li bi i oni trebali organizovati referndum i odcijepiti se od Sarajeva?
Referendum je o nezavisnosti.
User avatar
skenderija04
Posts: 10465
Joined: 19/10/2009 16:35

#4518 Re: Spanska liga ( Primera División )

Post by skenderija04 »

Tomahawk11 wrote:Znam ja pozadinu price o Kataloniji dobro ;-)
Sto se tice tih razloga, istu pricu pricaju Zenica, Tuzla, Mostar ili bilo koje drugo mjesto spram Sarajeva. Da li bi i oni trebali organizovati referndum i odcijepiti se od Sarajeva?
Referendum je o nezavisnosti.
Naravno da je o nezavisnosti.

I gdje je tu problem? 80% ljudi zeli referendum (ne nezavisnost), Barca podrzava volju 80 % gradjana. Na referendumu neka pobijedi opcija koju zele gradjani. Kao u Skotskoj.
User avatar
MyTao
Posts: 7048
Joined: 08/12/2012 15:15

#4519 Re: Spanska liga ( Primera División )

Post by MyTao »

Koliko je EPL gospoda za ove... Barton se kladio na fudbal, izgubio 16k funti i dobio zabranu da se bavi fudbalom 18 mjeseci.

U Spaniji svaka malo veca zvijezda ne placa porez... na kraju niko nece nista vratiti, niko nece u zatvor... svi igraju :) Jeste da ove separatiste malo vise guze :D
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#4520 Re: Spanska liga ( Primera División )

Post by Tomahawk11 »

skenderija04 wrote:
Tomahawk11 wrote:Znam ja pozadinu price o Kataloniji dobro ;-)
Sto se tice tih razloga, istu pricu pricaju Zenica, Tuzla, Mostar ili bilo koje drugo mjesto spram Sarajeva. Da li bi i oni trebali organizovati referndum i odcijepiti se od Sarajeva?
Referendum je o nezavisnosti.
Naravno da je o nezavisnosti.

I gdje je tu problem? 80% ljudi zeli referendum (ne nezavisnost), Barca podrzava volju 80 % gradjana. Na referendumu neka pobijedi opcija koju zele gradjani. Kao u Skotskoj.
Sta je onda svrha referenduma? Referendum o nezavisnosti, ljudi zele referendum, ali ne i nezavisnost.
Mislim, u pravu si ovo. Stari mi identicnu pricu prica. Kad prica sa ljudima tamo, sve super, puni su price o Kataloniji, nezavisnosti, referendumu, ali kao dad nema odlucnosti, kao da sve ide do tog konacnog cilja....kao da je samo cilj prkositi Madridu.
Ne bih ja to uporedio sa Skotskom. Skotska se nalazi u savezu zvanom Ujedinjeno kraljevstvo, dok je Katalonija dio drzave zvana Spanija. Priznaces, nije bas isti status.
User avatar
skenderija04
Posts: 10465
Joined: 19/10/2009 16:35

#4521 Re: Spanska liga ( Primera División )

Post by skenderija04 »

Tomahawk11 wrote:
skenderija04 wrote:
Tomahawk11 wrote:Znam ja pozadinu price o Kataloniji dobro ;-)
Sto se tice tih razloga, istu pricu pricaju Zenica, Tuzla, Mostar ili bilo koje drugo mjesto spram Sarajeva. Da li bi i oni trebali organizovati referndum i odcijepiti se od Sarajeva?
Referendum je o nezavisnosti.
Naravno da je o nezavisnosti.

I gdje je tu problem? 80% ljudi zeli referendum (ne nezavisnost), Barca podrzava volju 80 % gradjana. Na referendumu neka pobijedi opcija koju zele gradjani. Kao u Skotskoj.
Sta je onda svrha referenduma? Referendum o nezavisnosti, ljudi zele referendum, ali ne i nezavisnost.
Mislim, u pravu si ovo. Stari mi identicnu pricu prica. Kad prica sa ljudima tamo, sve super, puni su price o Kataloniji, nezavisnosti, referendumu, ali kao dad nema odlucnosti, kao da sve ide do tog konacnog cilja....kao da je samo cilj prkositi Madridu.
Ne bih ja to uporedio sa Skotskom. Skotska se nalazi u savezu zvanom Ujedinjeno kraljevstvo, dok je Katalonija dio drzave zvana Spanija. Priznaces, nije bas isti status.
A sta je cilj? Puske, tenkovi?
Jebo Madrid, kako rade tako im i ide. Prije 25 godina je bilo jedva 15 % ljudi koji zele nezavisnost. Sada je 50 % manje vise. Ako nastave istim putem bice 70% i prema gore. Niko ne zeli da ide ako mu je dobro . Ovi ljudi zele da glasaju oko toga, Da nisu htjeli, vec bi se pucalo, ali nije slucaj. Dakle vremena za dogovor ima, ali vrijeme istice.
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#4522 Re: Spanska liga ( Primera División )

Post by Tomahawk11 »

skenderija04 wrote: A sta je cilj? Puske, tenkovi?
Jebo Madrid, kako rade tako im i ide. Prije 25 godina je bilo jedva 15 % ljudi koji zele nezavisnost. Sada je 50 % manje vise. Ako nastave istim putem bice 70% i prema gore. Niko ne zeli da ide ako mu je dobro . Ovi ljudi zele da glasaju oko toga, Da nisu htjeli, vec bi se pucalo, ali nije slucaj. Dakle vremena za dogovor ima, ali vrijeme istice.
Ma jok, kakve puske, tenkovi....nego kazem kako je nejasno, referenudum o nezavisnosti, ali ne i za nezavisnost...pa zasta se onda bore?! Bolji, korektniji odnos centralne vlasti?! Zar to onda ne bi bilo bolje nazvati pravim imenom, a ne zamotavati u neku pricu o nezavisnosti?
Jasno je da ce uvijek biti odredjena antipatija na relaciji Barselona - Madrid (pricam uopsteno, ne samo na sportskoj relaciji), ali nezavisnost Katalonije nije realnost u nekoj bliskoj buducnosti.
User avatar
skenderija04
Posts: 10465
Joined: 19/10/2009 16:35

#4523 Re: Spanska liga ( Primera División )

Post by skenderija04 »

Tomahawk11 wrote:
skenderija04 wrote: A sta je cilj? Puske, tenkovi?
Jebo Madrid, kako rade tako im i ide. Prije 25 godina je bilo jedva 15 % ljudi koji zele nezavisnost. Sada je 50 % manje vise. Ako nastave istim putem bice 70% i prema gore. Niko ne zeli da ide ako mu je dobro . Ovi ljudi zele da glasaju oko toga, Da nisu htjeli, vec bi se pucalo, ali nije slucaj. Dakle vremena za dogovor ima, ali vrijeme istice.
Ma jok, kakve puske, tenkovi....nego kazem kako je nejasno, referenudum o nezavisnosti, ali ne i za nezavisnost...pa zasta se onda bore?! Bolji, korektniji odnos centralne vlasti?! Zar to onda ne bi bilo bolje nazvati pravim imenom, a ne zamotavati u neku pricu o nezavisnosti?
Jasno je da ce uvijek biti odredjena antipatija na relaciji Barselona - Madrid (pricam uopsteno, ne samo na sportskoj relaciji), ali nezavisnost Katalonije nije realnost u nekoj bliskoj buducnosti.
Referendum o nezavisnosti. Da ili Ne :D :D :D

Nema nejasnoca. Glasalo bi se da bude nezavisna drzava ili ne.


Ozbiljna zemlja se ne bi bojala toga, naprotiv, iskoristila bi sansu da ojaca svoju poziciju. Spanija je izabrala drugi put.
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#4524 Re: Spanska liga ( Primera División )

Post by Tomahawk11 »

skenderija04 wrote:
Referendum o nezavisnosti. Da ili Ne :D :D :D

Nema nejasnoca. Glasalo bi se da bude nezavisna drzava ili ne.


Ozbiljna zemlja se ne bi bojala toga, naprotiv, iskoristila bi sansu da ojaca svoju poziciju. Spanija je izabrala drugi put.
OK. Koliko je realna ta nezavisnost? Ipak pricamo o clanici EU, dakle ne nekom prknu na Balkanu gdje nekog zaboli neka stvar.
Ne kazem da je Spanija ozbiljna kao Njemacka, ali...
Ma dobro, taj onos na relaciji drzavni vrh - Katalonija nije od juce. Dugo godina se to uzgaja, a i proces je spor....doduse, nesto aktivnije u posljednje vrijeme, ali se ipak jos uvijek odugovlaci i okolisa.
User avatar
skenderija04
Posts: 10465
Joined: 19/10/2009 16:35

#4525 Re: Spanska liga ( Primera División )

Post by skenderija04 »

Tomahawk11 wrote:
skenderija04 wrote:
Referendum o nezavisnosti. Da ili Ne :D :D :D

Nema nejasnoca. Glasalo bi se da bude nezavisna drzava ili ne.


Ozbiljna zemlja se ne bi bojala toga, naprotiv, iskoristila bi sansu da ojaca svoju poziciju. Spanija je izabrala drugi put.
OK. Koliko je realna ta nezavisnost? Ipak pricamo o clanici EU, dakle ne nekom prknu na Balkanu gdje nekog zaboli neka stvar.
Ne kazem da je Spanija ozbiljna kao Njemacka, ali...
Ma dobro, taj onos na relaciji drzavni vrh - Katalonija nije od juce. Dugo godina se to uzgaja, a i proces je spor....doduse, nesto aktivnije u posljednje vrijeme, ali se ipak jos uvijek odugovlaci i okolisa.
Ide sporio jer katalonci insistiraju da se organizuje referendum, pa neka narod odluci. Iz Madrida kazu da ce u tom slucaju pobacati kutije i pohapsiti organizarore. Sad smo u toj fazi :D

1.10 je krajnji limit.
Post Reply