Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Najbolji i najgori filmovi, serije, sve o sedmoj umjetnosti...

Moderator: _BataZiv_0809

Post Reply
todd_smith
Posts: 30074
Joined: 23/06/2009 14:14
Location: Ja se ovdje samo zajebajem

#4501 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Post by todd_smith »

e ako ti ja te oci zakolutam
User avatar
Truba
Posts: 93818
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#4502 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Post by Truba »

User avatar
karanana
Posts: 50764
Joined: 26/02/2004 00:00

#4503 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Post by karanana »

ne kontam.

je li ovo vezano za slike koje su bile od lady stark zombija?
User avatar
Truba
Posts: 93818
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#4504 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Post by Truba »

SPOJLERI

ma poizbacivali su dosta likova koliko vidim
sva sreća većinu nisam ni zapamtio niti se sjećam :D ali eto LSH mi je možda najupečatljiviji osvetnički lik
prava katarza koju doživljavaš čitajući ili eventualno gledajući seriju jer se takve stvari ne dešavaju u stvarnosti... pravi fantastični momenat i osveta za pokolj na svadbi...izgleda neće je biti

jbg

Image

shvaćam da se sve vrti oko love... i da su producenti profići
ne bi ni bili uspješni da nisu vukli prave poteze
međutim možda se smiliju i ubace je na kraju...
User avatar
harač
Posts: 5273
Joined: 13/02/2006 13:30

#4505 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Post by harač »

Black swan wrote:izgleda neće je biti
navodno su sansu umiksali u tu priču
User avatar
Truba
Posts: 93818
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#4506 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Post by Truba »

jes bezbeli da ustede na glumici al dobra bi fora bila
bas sam sad gledao onu bitku s kraja druge sezone

cista akcija
User avatar
wickerman
Posts: 1680
Joined: 23/05/2010 21:57
Location: Dobrinja

#4507 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Post by wickerman »

Nece izgleda biti ni Griffa ili ja to nisam vidio kako treba.
User avatar
AleksoMKD
Posts: 8156
Joined: 01/03/2012 15:03
Location: Tamo gdje vjecno sunce sja

#4508 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Post by AleksoMKD »

Black swan wrote: bas sam sad gledao onu bitku s kraja druge sezone

cista akcija
Najbolji fajt u seriji.
User avatar
karanana
Posts: 50764
Joined: 26/02/2004 00:00

#4509 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Post by karanana »

koji je to fajt bio?
User avatar
Truba
Posts: 93818
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#4510 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Post by Truba »

jedna epizoda stanis napada glavni grad
User avatar
karanana
Posts: 50764
Joined: 26/02/2004 00:00

#4511 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Post by karanana »

aha. blackwater bay.
ne znam, meni je bolji fajt bio ovaj na zidu u zadnjoj sezoni.
User avatar
Truba
Posts: 93818
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#4512 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Post by Truba »

zavrsio sam drugu sezonu
ipak necu trecu i cetvrtu pred petu
nekq malo odstoji :mrgreen:
User avatar
AleksoMKD
Posts: 8156
Joined: 01/03/2012 15:03
Location: Tamo gdje vjecno sunce sja

#4513 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Post by AleksoMKD »

Dobra je bila bitka kod zida ali nekako mi je Blackwater bolja. Dali zbog toga sto su obje vojske sredjenije ali na zidu mi je falilo nesto. Ne puno, ali ipak.
User avatar
karanana
Posts: 50764
Joined: 26/02/2004 00:00

#4514 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Post by karanana »

dobro meni je bitka na zidu bila malo nelogicna. prvo sam se pitao zasto se brodovima ne prebacuju sa jedne na drugu stranu, ali ima za to odgovor da su na krajevima zida takodjer utvrdjenja.
ali mi je onda neogicno zasto su se wildlingsi morali penjati uza zid bas na mjestu gdje je njegova odbrana najjaca. jesu li se mogli popeti na nekom drugom mjestu i onda udariti na najjaci dio i zauzeti liftove i slicno. ali opet mi je taj fajt dobar sa scenama na vise mjesta i na vrhu i dole u utvrdi i u prolazu. dobro su snimili bitke prsa u prsa u utvrdi kada kamera hoda od fajta do fajta.
User avatar
AleksoMKD
Posts: 8156
Joined: 01/03/2012 15:03
Location: Tamo gdje vjecno sunce sja

#4515 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Post by AleksoMKD »

E to je bilo ludnica dobro snimljeno sto kazes od fajta do fajta.

I duej Jona sa onim celavim Thennom je bio odlicno koreografiran. Ko da je sekiru ceo zivot vitlao.

A sto se tice prebacivanja brodovima da, na zapadu je teren nemoguc skoro za pristajanje + zamak a na istoku je zamak sa flotom 10-15 ratnih brodova straze.
User avatar
insaneinthebrain
Posts: 25483
Joined: 12/08/2013 12:51

#4516 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Post by insaneinthebrain »

&index=5&list=WL
User avatar
karanana
Posts: 50764
Joined: 26/02/2004 00:00

#4517 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Post by karanana »

a ciji su ti ratni brodovi i ti zamkovi? ko je vojska u njima? jesu starkovi?

generalno mi je malena nejasnoca vezana za ljude koji su na zidu. ja sam mislio da je vojska na zidu zajednicka i da se prikuplja iz citavog kraljevstva i svih 7 regija i da oni nisu pod komandom niti jednog lidera regije pa cak niti kralja u dubrovniku nego da su to neutralna vojska koju ne interesuje rat u kraljevstvu nego samo odbrana zida od svega sa sjevera. ali onda mi se kasnije ucinilo da su ovi cuvari zida vecinom sjevernjaci.
User avatar
AleksoMKD
Posts: 8156
Joined: 01/03/2012 15:03
Location: Tamo gdje vjecno sunce sja

#4518 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Post by AleksoMKD »

karanana wrote:a ciji su ti ratni brodovi i ti zamkovi? ko je vojska u njima? jesu starkovi?
Brodovi, zamkovi i ljudi duz zida su od nocne straze.
karanana wrote: generalno mi je malena nejasnoca vezana za ljude koji su na zidu. ja sam mislio da je vojska na zidu zajednicka i da se prikuplja iz citavog kraljevstva i svih 7 regija i da oni nisu pod komandom niti jednog lidera regije pa cak niti kralja u dubrovniku nego da su to neutralna vojska koju ne interesuje rat u kraljevstvu nego samo odbrana zida od svega sa sjevera. ali onda mi se kasnije ucinilo da su ovi cuvari zida vecinom sjevernjaci.

U pravu si u oba slucaja, to je neutralna vojska koju interesuje samo odbrana zida ali posto je Sever najugrozeniji tradicionalno najvise ljudi dolazi sa severa i severni lordovi najvise pomazu strazu sa opremom, hranom i oruzjem. Iako ima jos nekoliko jacih lordovskih kuca iz drugih kraljevstva koje tradicionalno pomazu strazi kao Royce iz Doline (mladi vitez koji gine na pocetku od walkera) koji su uglavnom first men/mole se starim bogovima.
sizifinho
Posts: 3464
Joined: 31/05/2014 13:14

#4519 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Post by sizifinho »

karanana wrote:dobro meni je bitka na zidu bila malo nelogicna. prvo sam se pitao zasto se brodovima ne prebacuju sa jedne na drugu stranu, ali ima za to odgovor da su na krajevima zida takodjer utvrdjenja.
ali mi je onda neogicno zasto su se wildlingsi morali penjati uza zid bas na mjestu gdje je njegova odbrana najjaca. jesu li se mogli popeti na nekom drugom mjestu i onda udariti na najjaci dio i zauzeti liftove i slicno. ali opet mi je taj fajt dobar sa scenama na vise mjesta i na vrhu i dole u utvrdi i u prolazu. dobro su snimili bitke prsa u prsa u utvrdi kada kamera hoda od fajta do fajta.
Suštinski, Mance je naumio da zauzme Castle Black zbog najmasivnijeg prolaza. Nije bilo planirano da svi Wildlingsi idu preko zida, već je poslao malu skupinu koju je predvodio Jon, da zauzme Castle Black i otvore prolaz- što bi i uradili da ih Jon nije iznevjerio, a ostatak vojske bi trebao proći kroz prolaz.
Postoje još tri prolaza, dva su istočno u dvorovima koji su idalje nastanjeni i jedan je tajni, kroz koji je prošao Bran. Ni jedan od njih nije dovoljno velik da može vojska proći kroz njeg.
Šta mi je još nekako logično, a nije baš u knjizi ni seriji opisano jeste da je Mance strateški odlučio ukinuti Castle Black dok je najjači i najmnogobrojniji jer su oni najjači ostatak Nights Watch
User avatar
Truba
Posts: 93818
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#4520 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Post by Truba »

Image

svaka cast momci ko god da ovo vodi :lol:
User avatar
annoy
Posts: 4645
Joined: 09/01/2014 02:52

#4522 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Post by annoy »

Smiješni su. Ser Pounce :hihihi:
User avatar
zoza
Posts: 496
Joined: 02/04/2013 12:15

#4524 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Post by zoza »

Evo opet od početka na HTV 2 subotom i nedeljom oko 10 navčer. Idu po dvije tri epizode.
User avatar
Averus
Posts: 21284
Joined: 13/02/2008 17:07

#4525 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Post by Averus »

Ja ozbiljno razmišljam da skinem opet sve epizode i gledam ispočetka :D
Ili makar na preskok - ono malo scena što mi nisu wow mogu preskočiti... Mislim da bih taman sve pogledao do premijere nove sezone :D
Post Reply