Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post Reply
Hafis
Posts: 17983
Joined: 18/07/2013 12:40
Location: južno, niz Ivan

#4501 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by Hafis »

Haris.ba wrote:
Hafis wrote:Jebat ga, tako si strukturalno postavio problem nazivajući ''nas'' ovdje južnim Srbima katoličke vjere, ne vodeći računa da i ovdje postoje i ateisti. Tako sam i ja, zbog jasnoće problematike i tebe svrstao u Srbe muslimane. Uostalom, nebitno je jesi li ili nisi. Bitno je da si iz tog kulturološkog kruga a i da te drugi smatraju muslimanom, slagao se ti ili ne. Čisti fašizam.
Znači jedan od vas je musliman ateista sa španskim imenom, a drugi katolik ateista sa lijepim bošnjačkim i muslimanskim imenom.

Volim Bosnu i Hercegovinu. :bih:

P.S.
I naravno. Obojica ste Srbi.
Pa po njegovoj teoriji - jesmo.
User avatar
ultima_palabra
Posts: 59303
Joined: 15/12/2008 16:53

#4502 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by ultima_palabra »

Haris.ba wrote:
Hafis wrote:Jebat ga, tako si strukturalno postavio problem nazivajući ''nas'' ovdje južnim Srbima katoličke vjere, ne vodeći računa da i ovdje postoje i ateisti. Tako sam i ja, zbog jasnoće problematike i tebe svrstao u Srbe muslimane. Uostalom, nebitno je jesi li ili nisi. Bitno je da si iz tog kulturološkog kruga a i da te drugi smatraju muslimanom, slagao se ti ili ne. Čisti fašizam.
Znači jedan od vas je musliman ateista sa španskim imenom, a drugi katolik ateista sa lijepim bošnjačkim i muslimanskim imenom.

Volim Bosnu i Hercegovinu. :bih:

P.S.
I naravno. Obojica ste Srbi.
:lol: :lol: :lol:
User avatar
tandmand
Posts: 5655
Joined: 11/05/2014 11:43
Location: Radio "Sajgon"

#4503 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by tandmand »

HNS je dao posljednju šansu institucijama BiH da počnu rješavati probleme Hrvata

Ako bošnjački parlamentarci obore i ovaj prijedlog transformacije Javnog RTV servisa samo sa argumentom da se njime „dijeli Bosna“, onda je to Hrvatima jasna poruka da se kroz institucije BiH ne može riješiti ni jedan aktualni otvoreni problem, i da se rješenje hrvatskih pitanja, jer očito ih ima više, mora rješavati na druge načine. Sve izvan institucija BiH.
User avatar
BHCluster
Posts: 23465
Joined: 13/09/2007 18:41
Location: Time to get schwifty in here!
Contact:

#4504 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by BHCluster »

tandmand wrote:
HNS je dao posljednju šansu institucijama BiH da počnu rješavati probleme Hrvata

Ako bošnjački parlamentarci obore i ovaj prijedlog transformacije Javnog RTV servisa samo sa argumentom da se njime „dijeli Bosna“, onda je to Hrvatima jasna poruka da se kroz institucije BiH ne može riješiti ni jedan aktualni otvoreni problem, i da se rješenje hrvatskih pitanja, jer očito ih ima više, mora rješavati na druge načine. Sve izvan institucija BiH.
Vec vidjeno 2001. dobili po tamburi pa se vratili...
prog321
Posts: 7052
Joined: 08/07/2014 21:03

#4505 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by prog321 »

hajde da vidim kako bi rješavali pitanja van institucija? :-D
User avatar
bh.tornjak
Posts: 4622
Joined: 06/03/2011 11:02
Location: medju ovcama

#4506 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by bh.tornjak »

tandmand wrote:
HNS je dao posljednju šansu institucijama BiH da počnu rješavati probleme Hrvata

Ako bošnjački parlamentarci obore i ovaj prijedlog transformacije Javnog RTV servisa samo sa argumentom da se njime „dijeli Bosna“, onda je to Hrvatima jasna poruka da se kroz institucije BiH ne može riješiti ni jedan aktualni otvoreni problem, i da se rješenje hrvatskih pitanja, jer očito ih ima više, mora rješavati na druge načine. Sve izvan institucija BiH.
HDZ je najveca prijetnja i najvece zlo Hrvatima u BiH:


Prema podatcima Katolicke Crkve u BiH je 2013.te bilo 426.000 Pripadnika Katolicke crkve (najvecim procentom tj. zamalo 100% Hrvata)

2015.-te je bilo 405.000
a krajem 2016.-te 390.241

dakle za tri godine je "iscurilo" preko 36.000 osoba

http://www.vecernji.ba/u-cetiri-biskupi ... 15-1152878
Last edited by bh.tornjak on 01/03/2017 15:04, edited 1 time in total.
User avatar
mO k3
Posts: 34082
Joined: 23/09/2009 14:16
Location: https://youtu.be/xk7QKTXQGbg

#4507 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by mO k3 »

[quote="prog321"]hajde da vidim kako bi rješavali pitanja van institucija? :-D[/quote]
:? I mene to zanima.... juce jedni Srbi kmece , danas južni Srbi .... Al de da vidimo kako će riješiti
Škobo Habu
Posts: 9791
Joined: 19/06/2013 17:54
Location: Kod Sirogojna na sijelu.

#4508 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by Škobo Habu »

Tigar1 wrote:
Kakvi to arapi dolaze među vas u Bugojnu, i gdje?
Koliko je meni poznato na prostoru bugojanske opštine investitor iz Katara na prostoru Rostova gradi moderan sportski centar, te, kao i u neki drugim opštinama, arapski investitor gradi resort naselje.
O kakvom se tu "naseljavanju" Arapa radi je stvarno ne znam? Koliko znam i po zakonu oni teško mogu doći do BH državljanstva, kao i vlasništva nad nekretnima - otud i te tzv. fiktivne firme u vlasništvu naših građana koje zastupaju interese arapskih državljana.
No, prateći u zadnje vrijeme hrvatske portale u BiH, neutralan čitatelj se ne može oteti utisku otvorenog rasizma spram arapskih državljana koji dolaze u BiH.
Sama njihova pojava, pogotovo u djelovima BiH gdje su Hrvati dominantni, dovodi do kulminacije otvorenog šovinizma, kao onaj slučaj sa Arapima na vodopadu Kravica, kada im nije dozvoljeno da obavljaju namaz na otvorenom.
Iskren da budem zalažem se za modernu i laičku državu u kojoj religija nije dominatan politički faktor, niti jedini nosilac morala, ali, ako se već pozivamo na demokratsku tradiciju, onda se tu radi o brutalnom kršenju ljudskih prava.
Prije neku godinu smo imali slučaj žestoke medijske agresije hrvatski portala na temu arapskih investitora koji su na području kiseljačke opštine imali namjeru izgraditi resort naselje za turiste sa Bliskog Istoka. Sama ta ideja je žestoko napadnuta i od HDZ-ovih političara, kao i njihovih medijski trabanata. Zašto je to tako? Pa, zato što se ta opština tretira u smislu Čovićevog "hrvatskog povijesnog prostora", pa prema tome, niti jedan Srbin ili, pak, Bošnjak, nema pravo prodavati svoju zemlju bilo kome ko nije u interesu HDZ-ove politike.
Znači, ako je u pitanju neki investitor iz Hrvatske, čak Njemačke itd. onda je prodaja zemlje dopuštena,no ako je riječ o arapskim državljanima - onda je to nedopustivo. Klasičan primjer rasističke politike.
Sa druge strane, taj HDZ-ov politički rasizam spram Arapa pravi iznimku kada je u pitanju mostarska Sveučilišna bolnica, koja je za izgradnju i proširenje svojih kapaciteta, uzela kredit od Saudijskog komiteta za razvoj u prijednosti preko 50 miliona dolara ili eura, nisam siguran.
Zanimljivo, zar ne?
Škobo Habu
Posts: 9791
Joined: 19/06/2013 17:54
Location: Kod Sirogojna na sijelu.

#4509 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by Škobo Habu »

Kolinda wrote: U mom kraju nikada drugačijih nije bilo više od 0,5% tako da pogrešnoj osobi upućuješ hipoteze .... Niti smo koga dirali niti se tko trebao sekirati, svi koji su bili tu '89 su i '17 osim ako nisu preminuli od starosti ili bolesti ...
O kojoj se opštini radi?

Posušje?

Mislim da dole ima više saobračajnih znakova nego li Bošnjaka ili Srba.

Čudi me da nije do sada izašla kakva monografija na temu tako idiličnog "etno-konfesionalnog" iskustva.
User avatar
spreca
Posts: 66518
Joined: 07/11/2006 19:31
Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu

#4510 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by spreca »

BHCluster wrote:
tandmand wrote:
HNS je dao posljednju šansu institucijama BiH da počnu rješavati probleme Hrvata

Ako bošnjački parlamentarci obore i ovaj prijedlog transformacije Javnog RTV servisa samo sa argumentom da se njime „dijeli Bosna“, onda je to Hrvatima jasna poruka da se kroz institucije BiH ne može riješiti ni jedan aktualni otvoreni problem, i da se rješenje hrvatskih pitanja, jer očito ih ima više, mora rješavati na druge načine. Sve izvan institucija BiH.
Vec vidjeno 2001. dobili po tamburi pa se vratili...
HNS jel to neka politicka organizacija ili ne? .....ako nije a cini mi se da nije onda bi sud trebao da se pozabavi njima i da im zabrani rad ili neka se registruju kao politicka stranka
User avatar
Kolinda
Posts: 5443
Joined: 08/01/2015 13:24

#4511 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by Kolinda »

Škobo Habu wrote:
Kolinda wrote: U mom kraju nikada drugačijih nije bilo više od 0,5% tako da pogrešnoj osobi upućuješ hipoteze .... Niti smo koga dirali niti se tko trebao sekirati, svi koji su bili tu '89 su i '17 osim ako nisu preminuli od starosti ili bolesti ...
O kojoj se opštini radi?

Posušje?

Mislim da dole ima više saobračajnih znakova nego li Bošnjaka ili Srba.

Čudi me da nije do sada izašla kakva monografija na temu tako idiličnog "etno-konfesionalnog" iskustva.
O kojoj god da se radi u njoj nikome nije zlo nanešeno , to koga gdje ima koliko ne igra ulogu jer u BPK ima 23 Hrvata a daju Hrvatinu Fejzićanu DN...
User avatar
Kolinda
Posts: 5443
Joined: 08/01/2015 13:24

#4512 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by Kolinda »

HNS je legalna institucija po svim zakonima i Ustavu BiH ...
User avatar
listopad
Posts: 800
Joined: 18/10/2016 19:14

#4513 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by listopad »

HNS je manipulatorsko sredstvo mostarske oligarhije, okupljene u HDZ-u.
User avatar
spreca
Posts: 66518
Joined: 07/11/2006 19:31
Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu

#4514 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by spreca »

politicka ili vanpoliticka?...ako se nevaram zaregisrirovani su kao Nepoliticka organizacija...vec davno su presli granicu svog rada
Škobo Habu
Posts: 9791
Joined: 19/06/2013 17:54
Location: Kod Sirogojna na sijelu.

#4515 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by Škobo Habu »

Kolinda wrote: O kojoj god da se radi u njoj nikome nije zlo nanešeno , to koga gdje ima koliko ne igra ulogu jer u BPK ima 23 Hrvata a daju Hrvatinu Fejzićanu DN...
Pa zar nije tako i u slučaju Herceg-bosanskog kantona?

I oni daju predstavnika iz bošnjačkog naroda? Ali nikad nisam čuo za njega, valjda što se tamo od Hrvata ne želi izjasniti Bošnjakom ili Srbinom?

Principijelan stav.
User avatar
Point.
Posts: 33474
Joined: 28/10/2008 00:24
Location: Bagni di Lucca

#4516 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by Point. »

Kmecanje mora biti novi nacionalni šport beha hrvata.
Imperatore
Posts: 35
Joined: 24/02/2017 23:40

#4517 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by Imperatore »

HNS je sasvim legalan i legitiman, nastao je nakon što su bošnjačke stranke stvorile platformu i blokirale BiH! To je bilo nakon što je Komšić bošnjačkim glasovima izabran 2 puta!!!
Svi zaboravljate da je to bilo neligitimno i da ste blokirali državu i doveli malobrojne pravaše koji su imali bistu Poglavnika na vlast i danas nitko ne glasa za njih.


HNS=legitiman a za Platformu netko mora odgovarati, HNS je hrvatski narodni sabor sa svim hrvatskim strankama
Last edited by Imperatore on 01/03/2017 15:57, edited 1 time in total.
Imperatore
Posts: 35
Joined: 24/02/2017 23:40

#4518 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by Imperatore »

Škobo Habu wrote:
Kolinda wrote: O kojoj god da se radi u njoj nikome nije zlo nanešeno , to koga gdje ima koliko ne igra ulogu jer u BPK ima 23 Hrvata a daju Hrvatinu Fejzićanu DN...
Pa zar nije tako i u slučaju Herceg-bosanskog kantona?

I oni daju predstavnika iz bošnjačkog naroda? Ali nikad nisam čuo za njega, valjda što se tamo od Hrvata ne želi izjasniti Bošnjakom ili Srbinom?

Principijelan stav.
Misliš kao što se Asmir deklarira Hrvatom pa radi u veleposlanstvu :D? Takav neki Hrvat?

Kakav je smisao toga haha? To je duboko nemoralno i hvala Bogu Hrvati ne rade to
Škobo Habu
Posts: 9791
Joined: 19/06/2013 17:54
Location: Kod Sirogojna na sijelu.

#4519 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by Škobo Habu »

Imperatore wrote: Misliš kao što se Asmir deklarira Hrvatom pa radi u veleposlanstvu :D? Takav neki Hrvat?

Kakav je smisao toga haha? To je duboko nemoralno i hvala Bogu Hrvati ne rade to
O kakvoj se onda principijelnosti radi u slučaju amabasadorice Željane Zovko, kada je riječ o bosansko-hercegovačkim, odnosno hrvatskim interesima?

Takvo što ne poznaje niti jedna moderna i demokratska zemlja u čije nas društvo žele povesti HDZ. 8-)
User avatar
Kolinda
Posts: 5443
Joined: 08/01/2015 13:24

#4520 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by Kolinda »

Škobo Habu wrote:
Kolinda wrote: O kojoj god da se radi u njoj nikome nije zlo nanešeno , to koga gdje ima koliko ne igra ulogu jer u BPK ima 23 Hrvata a daju Hrvatinu Fejzićanu DN...
Pa zar nije tako i u slučaju Herceg-bosanskog kantona?

I oni daju predstavnika iz bošnjačkog naroda? Ali nikad nisam čuo za njega, valjda što se tamo od Hrvata ne želi izjasniti Bošnjakom ili Srbinom?

Principijelan stav.
Da išta znaš nebi napisao ovakvu glupost .
Hercegbosanski kanton/županija sa općinama ,Livno,Tomislavgrad,Kupres...Ima itekako Bošnjaka ,malo pogledaj popis stanovništva 11% ako popis ne laže . Drugo dali daju predstavnika naravno jer svaka županija daje predstavnika sva tri naroda a to i jest problem . Hrvati se ne žele izjašnjavati ovakvim ili onakvim ako to nisu . Ta nismo valjda kao Nerkez Arifhodžić pa da smo čas ovo čas ono.
Hafis
Posts: 17983
Joined: 18/07/2013 12:40
Location: južno, niz Ivan

#4521 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by Hafis »

Kolinda wrote:
Škobo Habu wrote:
Kolinda wrote: O kojoj god da se radi u njoj nikome nije zlo nanešeno , to koga gdje ima koliko ne igra ulogu jer u BPK ima 23 Hrvata a daju Hrvatinu Fejzićanu DN...
Pa zar nije tako i u slučaju Herceg-bosanskog kantona?

I oni daju predstavnika iz bošnjačkog naroda? Ali nikad nisam čuo za njega, valjda što se tamo od Hrvata ne želi izjasniti Bošnjakom ili Srbinom?

Principijelan stav.
Da išta znaš nebi napisao ovakvu glupost .
Hercegbosanski kanton/županija sa općinama ,Livno,Tomislavgrad,Kupres...Ima itekako Bošnjaka ,malo pogledaj popis stanovništva 11% ako popis ne laže . Drugo dali daju predstavnika naravno jer svaka županija daje predstavnika sva tri naroda a to i jest problem . Hrvati se ne žele izjašnjavati ovakvim ili onakvim ako to nisu . Ta nismo valjda kao Nerkez Arifhodžić pa da smo čas ovo čas ono.
Koliko sam ja skontao ovu forumsku multietnićku etnologiju: Nerkez Arifhodžć je bosanski katolik islamske vjeroispovjedi.
User avatar
Lincoln-Burrows
Posts: 7583
Joined: 22/01/2008 18:17

#4522 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by Lincoln-Burrows »

Hafis wrote:Nerkez Arifhodžć je bosanski katolik islamske vjeroispovjedi.
:lol:
User avatar
Kolinda
Posts: 5443
Joined: 08/01/2015 13:24

#4523 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by Kolinda »

Lincoln-Burrows wrote:
Hafis wrote:Nerkez Arifhodžć je bosanski katolik islamske vjeroispovjedi.
:lol:
Najbliže moguće pojašnjenje .... :D
Hafis
Posts: 17983
Joined: 18/07/2013 12:40
Location: južno, niz Ivan

#4524 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by Hafis »

Kolinda wrote:
Lincoln-Burrows wrote:
Hafis wrote:Nerkez Arifhodžć je bosanski katolik islamske vjeroispovjedi.
:lol:
Najbliže moguće pojašnjenje .... :D
Definirao sam i Komšića: bosanski katolik ateist.
User avatar
Kolinda
Posts: 5443
Joined: 08/01/2015 13:24

#4525 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by Kolinda »

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
E to je već pogodak u sridu :thumbup:
Post Reply