Šta trenutno čitate?

Kulturna dešavanja, predstave, izložbe, festivali, obrazovanje i budućnost mladih...

Moderator: Chloe

Post Reply

Citate?

Sa zadovoljstvom!
1198
91%
Dovoljno je sto moram citat titlove na TV-u...
123
9%
 
Total votes: 1321

Bella...
Posts: 27
Joined: 11/03/2011 09:22

#4501 Re: Šta trenutno čitate?

Post by Bella... »

Kenize Mourad - Baldapurski vrt... fantasticna knjiga... preporucujem!
User avatar
Ductus Holedocus
Posts: 2502
Joined: 18/07/2010 00:33
Location: mejhana,kod morića hana

#4502 Re: Šta trenutno čitate?

Post by Ductus Holedocus »

mutivoda-balzak
User avatar
sadmire
Posts: 2401
Joined: 28/01/2008 15:38
Location: zemlja galebova

#4503 Re: Šta trenutno čitate?

Post by sadmire »

"Kad je bio juli" od N. Bazdulj.
Prica o djecaku Mirzi (sada 22-godisnjaku), koji pise pisma mrtvom ocu o dogadjajima iz jula 95-e u Srebrenici.
Pisma su pisana narodnim, a istovremeno i mirzinim govornim jezikom, tipicnim za taj kraj, i stoga puna gramatickih i pravopisnih gresaka, ali ipak nista manje interesantna za citanje.
Cak stavise, taj prostodusni djeciji nacin izrazavanja cini ih jos potresnijim!
User avatar
alcho
Posts: 1610
Joined: 31/08/2006 09:08

#4504 Re: Šta trenutno čitate?

Post by alcho »

AC_grom_DC wrote: nego.....
Image

neko je već pisao o ovoj knjizi i ustvrdio da knjiga '' i nije nešto''.
međutim , meni je odlična kao i sve Miljenkove knjige izuzimajući Freelandera. Gromoglasan smijeh je zagarantovan na svakoj petoj stranici (npr. kad mali Jergović ne znajući ko su i šta su pederi pita tatu ''tata, mogu li i ja biti peder?'' :lol: :lol: :lol: :lol: ili scena u kojoj teta Štefanija ispod klavira kojeg nikad niko nije zasvirao slaže tegle sa zimnicom....
znao sam uzevši je u ruke da me neće razočarati kao što i nije i jedina joj je mana što je sa svojih 150-tak strana poprilično tanka (knjiga za ''uz kaficu'' , a takve najviše volim :-D)
Sinoc zavrsio ovu knjigu. Mogu samo reci da je ovo definitivan rastanak mene i Jergovica. Lose, prelose. Zao mi je samo vremena potrosenog na citanje ove knjige, koja mi izgleda kako da je nastala jer se moralo nesto napisati. Vjerovatno su ga izdavaci pritisli pa je sjeo i "sklep'o" nesto ovakvo.
User avatar
Šizika
Posts: 694
Joined: 10/03/2010 18:39
Contact:

#4505 Re: Šta trenutno čitate?

Post by Šizika »

majstor i margarita
User avatar
Bosniarasta
Posts: 28
Joined: 19/09/2007 10:59

#4506 Re: Šta trenutno čitate?

Post by Bosniarasta »

"Hiperion" od Dan Simonsa, preporučujem ko voli hard-core SF.
User avatar
Truba
Posts: 93824
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#4507 Re: Šta trenutno čitate?

Post by Truba »

:mrgreen: to mi je sljedeća :mrgreen:
teky92
Posts: 48
Joined: 20/03/2011 19:10
Location: Montenegro

#4508 Re: Šta trenutno čitate?

Post by teky92 »

Image
User avatar
RIZVA
Posts: 20786
Joined: 18/03/2007 15:18
Location: Sarajevo

#4509 Re: Šta trenutno čitate?

Post by RIZVA »

Image
User avatar
index_box
Posts: 556
Joined: 03/07/2010 22:48

#4510 Re: Šta trenutno čitate?

Post by index_box »

Miroslav Krleža - Simfonija.... :wink:
User avatar
Red Lady
Posts: 21
Joined: 25/03/2011 21:49
Location: Sarajevo

#4511 Re: Šta trenutno čitate?

Post by Red Lady »

Image
Skoro zavrsila sa citanje , knjiga je predobra .. kontam sta bi mogla slijedece citati :)
User avatar
sadmire
Posts: 2401
Joined: 28/01/2008 15:38
Location: zemlja galebova

#4512 Re: Šta trenutno čitate?

Post by sadmire »

Red Lady wrote:Image
Skoro zavrsila sa citanje , knjiga je predobra .. kontam sta bi mogla slijedece citati :)

je li to i nick inspiriran nazivom knjige?
I ja je uskoro zavrsavam i u potpunosti se slazem sa tvojom konstatacijom! Neko je ranije na ovoj temi tvrdio da je to krimic, nigdje veze, al eto!?
Sto se tice ideja za citanje, stvarno imas puno preporuka na prethodnim stranicama, samo proberi, i u vecini slucajeva neces pogrijesiti.
Meni je sljedeca Kradljivica knjiga od Markusa Zusaka, konacno sam je pribavio i nadam se da se necu razocarati!?
User avatar
Red Lady
Posts: 21
Joined: 25/03/2011 21:49
Location: Sarajevo

#4513 Re: Šta trenutno čitate?

Post by Red Lady »

"Ponos i Predrasude " Jane Austen
Last edited by Red Lady on 27/03/2011 17:25, edited 1 time in total.
User avatar
Red Lady
Posts: 21
Joined: 25/03/2011 21:49
Location: Sarajevo

#4514 Re: Šta trenutno čitate?

Post by Red Lady »

sadmire wrote:
Red Lady wrote:Image
Skoro zavrsila sa citanje , knjiga je predobra .. kontam sta bi mogla slijedece citati :)

je li to i nick inspiriran nazivom knjige?
I ja je uskoro zavrsavam i u potpunosti se slazem sa tvojom konstatacijom! Neko je ranije na ovoj temi tvrdio da je to krimic, nigdje veze, al eto!?
Sto se tice ideja za citanje, stvarno imas puno preporuka na prethodnim stranicama, samo proberi, i u vecini slucajeva neces pogrijesiti.
Meni je sljedeca Kradljivica knjiga od Markusa Zusaka, konacno sam je pribavio i nadam se da se necu razocarati!?



Hahahhah pa moze se reci da mi je nick inspirisan knjigom .. ali duga je sad to prica :) ;)
Hahahahahh Zovem Se Crveno krimic .. hhahhaha jao kako me nasmija :lol:
Pa i kontala sam izabrati par knjiga sa foruma svesti na uzi krug :)
Kradljivica knjiga extra knjiga .. bas me je se dojmila . Neces se pokajat ;)
User avatar
sadmire
Posts: 2401
Joined: 28/01/2008 15:38
Location: zemlja galebova

#4515 Re: Šta trenutno čitate?

Post by sadmire »

Red Lady wrote:
sadmire wrote:
Red Lady wrote:Image
Skoro zavrsila sa citanje , knjiga je predobra .. kontam sta bi mogla slijedece citati :)

je li to i nick inspiriran nazivom knjige?
I ja je uskoro zavrsavam i u potpunosti se slazem sa tvojom konstatacijom! Neko je ranije na ovoj temi tvrdio da je to krimic, nigdje veze, al eto!?
Sto se tice ideja za citanje, stvarno imas puno preporuka na prethodnim stranicama, samo proberi, i u vecini slucajeva neces pogrijesiti.
Meni je sljedeca Kradljivica knjiga od Markusa Zusaka, konacno sam je pribavio i nadam se da se necu razocarati!?



Hahahhah pa moze se reci da mi je nick inspirisan knjigom .. ali duga je sad to prica :) ;)
Hahahahahh Zovem Se Crveno krimic .. hhahhaha jao kako me nasmija :lol:
Pa i kontala sam izabrati par knjiga sa foruma svesti na uzi krug :)
Kradljivica knjiga extra knjiga .. bas me je se dojmila . Neces se pokajat ;)

ozbiljno ti kazem, jos se tip iscudjavao, kao "hoces rec da to nije krimic"!?
Puno srece sa tim svodjenjem na uzi krug, meni bas i nije poslo za rukom! Puna mi lista, a malo vremena za citanje.
A i sajam je uskoro, joj!?
User avatar
SinjaD
Posts: 681
Joined: 19/03/2008 18:48

#4516 Re: Šta trenutno čitate?

Post by SinjaD »

Image

Zabavno, lako se čita, na momente duhovito.
Nekad davno sam pročitala Sjenku vjetra ali nisam bila pretjerano oduševljenja.
User avatar
jedna tamo
Posts: 7569
Joined: 09/10/2009 10:48
Location: tamo gdje je sve po mom

#4517 Re: Šta trenutno čitate?

Post by jedna tamo »

kad smo već kod Orhana danas počinjem Snijeg
jeli iko pročitao? hoću li izdržat :lol: do kraja? jer ako je teška da batalim odmah :D
User avatar
sadmire
Posts: 2401
Joined: 28/01/2008 15:38
Location: zemlja galebova

#4518 Re: Šta trenutno čitate?

Post by sadmire »

SinjaD wrote:Image

Zabavno, lako se čita, na momente duhovito.
Nekad davno sam pročitala Sjenku vjetra ali nisam bila pretjerano oduševljenja.
i meni se Igra andjela vise svidjela, nekako mi je zrelija i brze i radije sam je citao!
Jedino sam se malo pogubio kod samog raspleta, nadam se da ces se ti bolje snaci!? Izgleda da cu nekad morati ponovo procitati zadnjih 50-ak strana da pohvatam sve konce!
User avatar
alcho
Posts: 1610
Joined: 31/08/2006 09:08

#4519 Re: Šta trenutno čitate?

Post by alcho »

jedna tamo wrote:kad smo već kod Orhana danas počinjem Snijeg
jeli iko pročitao? hoću li izdržat :lol: do kraja? jer ako je teška da batalim odmah :D
Teska ali predobra :thumbup:
teky92
Posts: 48
Joined: 20/03/2011 19:10
Location: Montenegro

#4520 Re: Šta trenutno čitate?

Post by teky92 »

Dama sa kamelijama-Aleksandar Dima
User avatar
jazmin
Posts: 152
Joined: 11/08/2009 10:39

#4521 Re: Šta trenutno čitate?

Post by jazmin »

Otmica muškarca - Mir Jam :)
User avatar
corolla02
Posts: 11325
Joined: 18/02/2009 22:12
Location: Light travels faster than sound; that is why some people appear bright, until you hear them speak!
Horoskop: Gemini

#4522 Re: Šta trenutno čitate?

Post by corolla02 »

evo na pola knjige :D

Image
saga
Posts: 1180
Joined: 14/05/2007 22:23

#4523 Re: Šta trenutno čitate?

Post by saga »

Treći put: Sahranite mi srce kraj Ranjenog koljena - Dee Brown :thumbup:

Image
Sarajevski_Marlboro
Posts: 7686
Joined: 01/05/2010 11:41

#4524 Re: Šta trenutno čitate?

Post by Sarajevski_Marlboro »

Sense and sensibility-Jane Austen :)
User avatar
corolla02
Posts: 11325
Joined: 18/02/2009 22:12
Location: Light travels faster than sound; that is why some people appear bright, until you hear them speak!
Horoskop: Gemini

#4525 Re: Šta trenutno čitate?

Post by corolla02 »

Sarajevski_Marlboro wrote:Sense and sensibility-Jane Austen :)
:thumbup:

u Americi u skolskom systemu se cesto izucava ista!
Post Reply