Šta trenutno čitate?
Moderator: Chloe
-
Bella...
- Posts: 27
- Joined: 11/03/2011 09:22
#4501 Re: Šta trenutno čitate?
Kenize Mourad - Baldapurski vrt... fantasticna knjiga... preporucujem!
- Ductus Holedocus
- Posts: 2502
- Joined: 18/07/2010 00:33
- Location: mejhana,kod morića hana
#4502 Re: Šta trenutno čitate?
mutivoda-balzak
- sadmire
- Posts: 2401
- Joined: 28/01/2008 15:38
- Location: zemlja galebova
#4503 Re: Šta trenutno čitate?
"Kad je bio juli" od N. Bazdulj.
Prica o djecaku Mirzi (sada 22-godisnjaku), koji pise pisma mrtvom ocu o dogadjajima iz jula 95-e u Srebrenici.
Pisma su pisana narodnim, a istovremeno i mirzinim govornim jezikom, tipicnim za taj kraj, i stoga puna gramatickih i pravopisnih gresaka, ali ipak nista manje interesantna za citanje.
Cak stavise, taj prostodusni djeciji nacin izrazavanja cini ih jos potresnijim!
Prica o djecaku Mirzi (sada 22-godisnjaku), koji pise pisma mrtvom ocu o dogadjajima iz jula 95-e u Srebrenici.
Pisma su pisana narodnim, a istovremeno i mirzinim govornim jezikom, tipicnim za taj kraj, i stoga puna gramatickih i pravopisnih gresaka, ali ipak nista manje interesantna za citanje.
Cak stavise, taj prostodusni djeciji nacin izrazavanja cini ih jos potresnijim!
- alcho
- Posts: 1610
- Joined: 31/08/2006 09:08
#4504 Re: Šta trenutno čitate?
Sinoc zavrsio ovu knjigu. Mogu samo reci da je ovo definitivan rastanak mene i Jergovica. Lose, prelose. Zao mi je samo vremena potrosenog na citanje ove knjige, koja mi izgleda kako da je nastala jer se moralo nesto napisati. Vjerovatno su ga izdavaci pritisli pa je sjeo i "sklep'o" nesto ovakvo.AC_grom_DC wrote: nego.....
neko je već pisao o ovoj knjizi i ustvrdio da knjiga '' i nije nešto''.
međutim , meni je odlična kao i sve Miljenkove knjige izuzimajući Freelandera. Gromoglasan smijeh je zagarantovan na svakoj petoj stranici (npr. kad mali Jergović ne znajući ko su i šta su pederi pita tatu ''tata, mogu li i ja biti peder?''![]()
![]()
![]()
ili scena u kojoj teta Štefanija ispod klavira kojeg nikad niko nije zasvirao slaže tegle sa zimnicom....
znao sam uzevši je u ruke da me neće razočarati kao što i nije i jedina joj je mana što je sa svojih 150-tak strana poprilično tanka (knjiga za ''uz kaficu'' , a takve najviše volim)
- Šizika
- Posts: 694
- Joined: 10/03/2010 18:39
- Contact:
#4505 Re: Šta trenutno čitate?
majstor i margarita
- Bosniarasta
- Posts: 28
- Joined: 19/09/2007 10:59
#4506 Re: Šta trenutno čitate?
"Hiperion" od Dan Simonsa, preporučujem ko voli hard-core SF.
- Truba
- Posts: 93824
- Joined: 17/03/2004 09:36
- Location: Vizantija
- Grijem se na: Plin i struju
- Horoskop: Vodolija
- Contact:
#4507 Re: Šta trenutno čitate?
- index_box
- Posts: 556
- Joined: 03/07/2010 22:48
#4510 Re: Šta trenutno čitate?
Miroslav Krleža - Simfonija.... 
- Red Lady
- Posts: 21
- Joined: 25/03/2011 21:49
- Location: Sarajevo
- sadmire
- Posts: 2401
- Joined: 28/01/2008 15:38
- Location: zemlja galebova
#4512 Re: Šta trenutno čitate?
je li to i nick inspiriran nazivom knjige?
I ja je uskoro zavrsavam i u potpunosti se slazem sa tvojom konstatacijom! Neko je ranije na ovoj temi tvrdio da je to krimic, nigdje veze, al eto!?
Sto se tice ideja za citanje, stvarno imas puno preporuka na prethodnim stranicama, samo proberi, i u vecini slucajeva neces pogrijesiti.
Meni je sljedeca Kradljivica knjiga od Markusa Zusaka, konacno sam je pribavio i nadam se da se necu razocarati!?
- Red Lady
- Posts: 21
- Joined: 25/03/2011 21:49
- Location: Sarajevo
#4513 Re: Šta trenutno čitate?
"Ponos i Predrasude " Jane Austen
Last edited by Red Lady on 27/03/2011 17:25, edited 1 time in total.
- Red Lady
- Posts: 21
- Joined: 25/03/2011 21:49
- Location: Sarajevo
#4514 Re: Šta trenutno čitate?
sadmire wrote:
je li to i nick inspiriran nazivom knjige?
I ja je uskoro zavrsavam i u potpunosti se slazem sa tvojom konstatacijom! Neko je ranije na ovoj temi tvrdio da je to krimic, nigdje veze, al eto!?
Sto se tice ideja za citanje, stvarno imas puno preporuka na prethodnim stranicama, samo proberi, i u vecini slucajeva neces pogrijesiti.
Meni je sljedeca Kradljivica knjiga od Markusa Zusaka, konacno sam je pribavio i nadam se da se necu razocarati!?
Hahahhah pa moze se reci da mi je nick inspirisan knjigom .. ali duga je sad to prica
Hahahahahh Zovem Se Crveno krimic .. hhahhaha jao kako me nasmija
Pa i kontala sam izabrati par knjiga sa foruma svesti na uzi krug
Kradljivica knjiga extra knjiga .. bas me je se dojmila . Neces se pokajat
- sadmire
- Posts: 2401
- Joined: 28/01/2008 15:38
- Location: zemlja galebova
#4515 Re: Šta trenutno čitate?
Red Lady wrote:sadmire wrote:
je li to i nick inspiriran nazivom knjige?
I ja je uskoro zavrsavam i u potpunosti se slazem sa tvojom konstatacijom! Neko je ranije na ovoj temi tvrdio da je to krimic, nigdje veze, al eto!?
Sto se tice ideja za citanje, stvarno imas puno preporuka na prethodnim stranicama, samo proberi, i u vecini slucajeva neces pogrijesiti.
Meni je sljedeca Kradljivica knjiga od Markusa Zusaka, konacno sam je pribavio i nadam se da se necu razocarati!?
Hahahhah pa moze se reci da mi je nick inspirisan knjigom .. ali duga je sad to prica![]()
Hahahahahh Zovem Se Crveno krimic .. hhahhaha jao kako me nasmija![]()
Pa i kontala sam izabrati par knjiga sa foruma svesti na uzi krug![]()
Kradljivica knjiga extra knjiga .. bas me je se dojmila . Neces se pokajat
ozbiljno ti kazem, jos se tip iscudjavao, kao "hoces rec da to nije krimic"!?
Puno srece sa tim svodjenjem na uzi krug, meni bas i nije poslo za rukom! Puna mi lista, a malo vremena za citanje.
A i sajam je uskoro, joj!?
- SinjaD
- Posts: 681
- Joined: 19/03/2008 18:48
#4516 Re: Šta trenutno čitate?

Zabavno, lako se čita, na momente duhovito.
Nekad davno sam pročitala Sjenku vjetra ali nisam bila pretjerano oduševljenja.
- jedna tamo
- Posts: 7569
- Joined: 09/10/2009 10:48
- Location: tamo gdje je sve po mom
#4517 Re: Šta trenutno čitate?
kad smo već kod Orhana danas počinjem Snijeg
jeli iko pročitao? hoću li izdržat
do kraja? jer ako je teška da batalim odmah 
jeli iko pročitao? hoću li izdržat
- sadmire
- Posts: 2401
- Joined: 28/01/2008 15:38
- Location: zemlja galebova
#4518 Re: Šta trenutno čitate?
i meni se Igra andjela vise svidjela, nekako mi je zrelija i brze i radije sam je citao!SinjaD wrote:
Zabavno, lako se čita, na momente duhovito.
Nekad davno sam pročitala Sjenku vjetra ali nisam bila pretjerano oduševljenja.
Jedino sam se malo pogubio kod samog raspleta, nadam se da ces se ti bolje snaci!? Izgleda da cu nekad morati ponovo procitati zadnjih 50-ak strana da pohvatam sve konce!
- alcho
- Posts: 1610
- Joined: 31/08/2006 09:08
#4519 Re: Šta trenutno čitate?
Teska ali predobrajedna tamo wrote:kad smo već kod Orhana danas počinjem Snijeg
jeli iko pročitao? hoću li izdržatdo kraja? jer ako je teška da batalim odmah
-
teky92
- Posts: 48
- Joined: 20/03/2011 19:10
- Location: Montenegro
#4520 Re: Šta trenutno čitate?
Dama sa kamelijama-Aleksandar Dima
- jazmin
- Posts: 152
- Joined: 11/08/2009 10:39
#4521 Re: Šta trenutno čitate?
Otmica muškarca - Mir Jam 
- corolla02
- Posts: 11325
- Joined: 18/02/2009 22:12
- Location: Light travels faster than sound; that is why some people appear bright, until you hear them speak!
- Horoskop: Gemini
#4522 Re: Šta trenutno čitate?
evo na pola knjige 


-
saga
- Posts: 1180
- Joined: 14/05/2007 22:23
#4523 Re: Šta trenutno čitate?
Treći put: Sahranite mi srce kraj Ranjenog koljena - Dee Brown


-
Sarajevski_Marlboro
- Posts: 7686
- Joined: 01/05/2010 11:41
#4524 Re: Šta trenutno čitate?
Sense and sensibility-Jane Austen 
- corolla02
- Posts: 11325
- Joined: 18/02/2009 22:12
- Location: Light travels faster than sound; that is why some people appear bright, until you hear them speak!
- Horoskop: Gemini
#4525 Re: Šta trenutno čitate?
Sarajevski_Marlboro wrote:Sense and sensibility-Jane Austen
u Americi u skolskom systemu se cesto izucava ista!




