crnci

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
Umalo popisivac
Posts: 1485
Joined: 27/09/2013 16:53

#451 Re: crnci

Post by Umalo popisivac »

JohnnyS wrote:
cyprus wrote:
Također, to šro nisu svi jednaki, ne bi trebalo značiti da nisu ravnopravni...

Jedini neravnopravni danas su bijeli muškarci. Jer imaš svugdje manjinske kvote, garantiran minimalni broj žena na listama, ali nigdje se bijelim muškarcima ništa ne garantira. Danas grupa žena može prijaviti listu za parlament samo sa ženama, ali grupa muškaraca ne smije. Ja se nikako ne mogu pomiriti s pojmom pozitivne diskirminacije jer ne vidim kako diskriminacija može biti pozitivna.

To je apsolutno istina. S koliko zene idu u mirovinu, a s koliko muskarci. Ocita diskriminacija. Kakve poslove rade muskarci (smetljari, gradjevina...) a kakve poslove rade zene.
mali_balon
Posts: 14559
Joined: 12/09/2012 09:57

#452 Re: crnci

Post by mali_balon »

Image
User avatar
dale cooper
Posts: 31353
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#453 Re: crnci

Post by dale cooper »

JohnnyS wrote: Bio bih ti zahvalan da mi ukažeš na moju tvrdnju kojom diskriminiram pripadnike crne rase ili pozivam na diskriminaciju prije nego prijavim ti ovaj upis koji implicira da sam rasist.
Oprosti ako sam pogriješio ali u učinilo mi se da ipak osjećam određen animozitet prema pripadnicima crne rase. Još jednom, izvinjenje ako je došlo do greške.
User avatar
cLo
Posts: 4550
Joined: 23/08/2011 09:19

#454 Re: crnci

Post by cLo »

:music2:
User avatar
Zviz
Posts: 4993
Joined: 19/08/2012 15:40
Location: Sarejevo / Gvineja-Bisau / Tokijo / Brisel / Kopenhagen / Guam

#455 Re: crnci

Post by Zviz »

Nomo wrote:
Zviz wrote:Image

Ima super finih crnkinja. Kad vam jedna poput ove kaze "bejbi hos da si skuham grasine" :mrgreen: Ma ni ukrainka koja mjenja tocak na auto nemoze ovakoj Nutelli ni do koljena dokusuriti. Ozenis vaku jednu, polvalis je i poslje dvet mjeseci dobijes Eurokrem od djece :D
nosis li carsaf sa dvije rupe preko glave ili imas male brcice ispod njuhala . 8) 8-) kakvi fasisti setaju ovim forumom Tito dragi .
Nautile, kao prvo ja protiv crnaca nemam nista. I za tvoj info, a i ostalih, sa podobnom ovoj na slici sam imao vec djidji midji i vezu, i jes da su malo zubi bijelji, pa cak i ona stvar malo crvenija u kontast s kozom ali to je sve priroda. :D
Umalo popisivac
Posts: 1485
Joined: 27/09/2013 16:53

#456 Re: crnci

Post by Umalo popisivac »

dale cooper wrote:
Umalo popisivac wrote:Pa ne mijesam, samo isticem sta je jos muzika bez ikakvog utjecaja crnaca. Dakle, muziku bez crnaca mozemo imati. Teoriju generalne relativnosti pomocu koje radi GPS npr. ili kvantne fizike pomocu koje rade kompjuteri i masa toga bas i ne, kao ni izmjenicnu struju, radio i jos toga sto se moze Tesli zahvaliti itd. itd.

A i oprostiti ces, ova muzika je ne samo drugacija nego i kvalitetno neusporediva sa recimo Princom. :D
Da, moglo bi se zamisliti teoretski, ali u tom slučaju ni "bijela" muzika ne bi više bila ista. Uzmimo za primjer spomenute Floyde čije legendarne gitarske solaže imaju upravo bazu u klasičnim blues skalama. I gomila je takvih primjera. Sve je povezano.
Al ni crnci ne bi imali svoju muziku bez bijelaca. Bar koliko ja znam i ta crnacka muzika ima odredjene korijene u bijelackom folku (bar dijelomicno, ako nista). Ali na klasiku utjecaja nisu imali, nisu mogli imati. Muzika danas mozda ne bi bila ista, ali bar ne bi imali Fiftija. :D
User avatar
JohnnyS
Posts: 17460
Joined: 05/05/2007 12:03
Location: Brijuni

#457 Re: crnci

Post by JohnnyS »

dale cooper wrote:
JohnnyS wrote: Bio bih ti zahvalan da mi ukažeš na moju tvrdnju kojom diskriminiram pripadnike crne rase ili pozivam na diskriminaciju prije nego prijavim ti ovaj upis koji implicira da sam rasist.
Oprosti ako sam pogriješio ali u učinilo mi se da ipak osjećam određen animozitet prema pripadnicima crne rase. Još jednom, izvinjenje ako je došlo do greške.

Nikakav animozitet. Moram biti iskren da nemam nikakvo mišljenje, ni pozitivno ni negativno. Teško je pričati o rasizmu u BiH kad drugih rasa nemamo, osim onih kineza, a i oni iseljavaju. Ja znam jednog i po crnca (jednog crnca i sina mu mulata), što je opet više nego valjda 90% stanovnika ove zemlje. Tako da je priča o rasistima u BiH poput one o navijačima Barcelone u našoj domovini. Mišljenje stvaraju na temelju TV slike, nitko nije vidio uživo - dakle takve je prije za žaliti nego osuditi.
User avatar
dale cooper
Posts: 31353
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#458 Re: crnci

Post by dale cooper »

Umalo popisivac wrote:
dale cooper wrote:
Umalo popisivac wrote:Pa ne mijesam, samo isticem sta je jos muzika bez ikakvog utjecaja crnaca. Dakle, muziku bez crnaca mozemo imati. Teoriju generalne relativnosti pomocu koje radi GPS npr. ili kvantne fizike pomocu koje rade kompjuteri i masa toga bas i ne, kao ni izmjenicnu struju, radio i jos toga sto se moze Tesli zahvaliti itd. itd.

A i oprostiti ces, ova muzika je ne samo drugacija nego i kvalitetno neusporediva sa recimo Princom. :D
Da, moglo bi se zamisliti teoretski, ali u tom slučaju ni "bijela" muzika ne bi više bila ista. Uzmimo za primjer spomenute Floyde čije legendarne gitarske solaže imaju upravo bazu u klasičnim blues skalama. I gomila je takvih primjera. Sve je povezano.
Al ni crnci ne bi imali svoju muziku bez bijelaca. Bar koliko ja znam i ta crnacka muzika ima odredjene korijene u bijelackom folku (bar dijelomicno, ako nista). Ali na klasiku utjecaja nisu imali, nisu mogli imati. Muzika danas mozda ne bi bila ista, ali bar ne bi imali Fiftija. :D
Blues većinu svojih elemenata vuče sa Afričkog kontinenta. Nisam ni u jednom momentu tvrdio da su imali uticaja na klasičnu muziku.
User avatar
dale cooper
Posts: 31353
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#459 Re: crnci

Post by dale cooper »

JohnnyS wrote:
dale cooper wrote:
JohnnyS wrote: Bio bih ti zahvalan da mi ukažeš na moju tvrdnju kojom diskriminiram pripadnike crne rase ili pozivam na diskriminaciju prije nego prijavim ti ovaj upis koji implicira da sam rasist.
Oprosti ako sam pogriješio ali u učinilo mi se da ipak osjećam određen animozitet prema pripadnicima crne rase. Još jednom, izvinjenje ako je došlo do greške.

Nikakav animozitet. Moram biti iskren da nemam nikakvo mišljenje, ni pozitivno ni negativno. Teško je pričati o rasizmu u BiH kad drugih rasa nemamo, osim onih kineza, a i oni iseljavaju. Ja znam jednog i po crnca (jednog crnca i sina mu mulata), što je opet više nego valjda 90% stanovnika ove zemlje. Tako da je priča o rasistima u BiH poput one o navijačima Barcelone u našoj domovini. Mišljenje stvaraju na temelju TV slike, nitko nije vidio uživo - dakle takve je prije za žaliti nego osuditi.
Upravo, a ne gleda se sopstveni odraz u ogledalu ni svoje dvorište.
User avatar
madner
Posts: 57524
Joined: 09/08/2004 16:35

#460 Re: crnci

Post by madner »

cyprus wrote:
madner wrote:Fino je imagine ideale, no cinjenjice se ne mogu izmjeniti istima. Genetika igra ulogu kod IQa, kao i kod sportskih sposbnosti ili visine.

Drustvo koje je pravedno ce dobiti takvu raspodjelu. Zasto zuti nisu diskriminirani?
Misliš da kultura, društvene prilike i geografsko okruženje nemaju uticaj na IQ?
Igraju, no genetika je najdominatniji faktor, ukoliko su zadovoljeni osnovne bioloske potrebe.
cyprus wrote:
madner wrote:Nacionalizam nije zasnovan na mrzni prema drugima. Jako cesto vodi do mrznje prema drugima, no nije osnova.
Dobro hajd, složiću se da nacionalizam nema u svojoj teoretskoj osnovi mržnju... Međutim, mržnja je gprivo za nacionalizam, što će reći da on ne može dugoročno opstat bez mržnje...
Ne bih se slozio, ako se nacionalna pitanja rjese, dolazi do forme nacionalizma bez ekstrovertiranosti.
Umalo popisivac
Posts: 1485
Joined: 27/09/2013 16:53

#461 Re: crnci

Post by Umalo popisivac »

dale cooper wrote:
Upravo, a ne gleda se sopstveni odraz u ogledalu ni svoje dvorište.
Jedno je sigurno, a to je da mi nismo u bilo kakvom polozaju da nekog gledamo s visoka. Ali to opet ovdje rade ljudi i to prije svega oni koji su i sami zatucani. Susreo sam par takvih koji su radili s crncima pa ih zovu "crncuge", ja osobno ne znam ni jednog da bih imao bilo kakav stav osim da je to ruzno. Isti tip je elementarno nepismen pa opet ima potrebu da ismijava tudju nepismenost.
dezurni_ucenik
Posts: 12183
Joined: 27/05/2008 12:14

#462 Re: crnci

Post by dezurni_ucenik »

Realno,da kod nas zivi 50 000 crnaca,vidjeli bi rasizam u "domacoj" reziji.
User avatar
dale cooper
Posts: 31353
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#463 Re: crnci

Post by dale cooper »

Umalo popisivac wrote:
dale cooper wrote:
Upravo, a ne gleda se sopstveni odraz u ogledalu ni svoje dvorište.
Jedno je sigurno, a to je da mi nismo u bilo kakvom polozaju da nekog gledamo s visoka. Ali to opet ovdje rade ljudi i to prije svega oni koji su i sami zatucani. Susreo sam par takvih koji su radili s crncima pa ih zovu "crncuge", ja osobno ne znam ni jednog da bih imao bilo kakav stav osim da je to ruzno. Isti tip je elementarno nepismen pa opet ima potrebu da ismijava tudju nepismenost.
Hajde makar jedna stvar oko koje se možemo složiti. Prijatan ostatak dana želim. :kakoste:
kosava
Posts: 1629
Joined: 10/05/2013 20:36

#464 Re: crnci

Post by kosava »

cLo wrote:
kosava wrote:
cLo wrote:Postoje i termini Irish American, Cuban American, Mexican American koji označavaju zemlju porijekla, međutim kako većina crnaca nije znala zemlju svog porijekla tj. odakle su dovedeni, odlučili su da termin bude African American :D
Svi ti Irish Americans are white, Cuban Americans are or white or Hispanic or black , Mexican American again hispanic white, hispanic black,
AfroAmerican je izmisljeno kao zamjena za negro ( da ne bude zabune nije isto ko pogrdni naziv Nigger) evo linka do The National Association of Negro Business and Professional Women's Clubs, Inc.http://www.nanbpwc.org/index.html
Bistar si k'o boza!
Image
kosava
Posts: 1629
Joined: 10/05/2013 20:36

#465 Re: crnci

Post by kosava »

cyprus wrote:
Cherry-Cherry wrote:
kosava wrote:Nije nacionalizam nigdje u svijetu u rangu sa racismom, Nacionalisti su branili Bosnu oni koji je vole ko svoju domovinu svih njenih gradjana, sovinisti su klali i palili sve koji se nisu zvali ko oni. Racisam je prirodan covjeku, jednostavno zato i poslije svog ovog vremena nismo izmjesani jer da nije bilo te genetske uslovljenosti ka istom danas niko nebi bi ni bijel ni zut ni crn vec bi svi bili neka mesavina.
Slažem se. :) I nema ništa negativno u tome, što neko voli svoju državu, svoj narod i svoju rasu. To ne znači da mrzi druge.
Vi' kako oni pod ruku idu 8) Nacionalizam počiva na mržnji prema drugom... U teoriji je možda moguće voliti svoju državu, naciju, narod, religiju ili rasu, a pritom ne biti nimalo šovinistički nastojen prema drugim državama, nacijama, narodima, religijama ili rasama... Ipak, u stvarnosti ja ne upoznah nacionalistu koji ne gaji određeni vid antagonizma prema drugom i drugačijem... Istina, kod nekog je to otvorenije, a kod nekog prikivenije...

I kao što rekoh, jeste to prirodno, ali i nagon za klanje i ubijanje je prirodan :oops: A meni ostaje nejasno kako se neko može ponositi takvom ''prirodom''...
Nacionalista je nesto najljepse sto covjek moze biti , Sovinista je nesto najgore sto covjek moze biti.
Nomo
Posts: 1801
Joined: 17/06/2014 12:25

#466 Re: crnci

Post by Nomo »

dezurni_ucenik wrote:Realno,da kod nas zivi 50 000 crnaca,vidjeli bi rasizam u "domacoj" reziji.
teska glupost . sta bi bilo kad bi bilo . da neko iz aviona izbaci 50 000 crnaca u sarajevo mostar ili nedaj boze u siroki brijeg... onako iz cista mira , tek fore radi .....naravno da bi reakcije bile svakakve . u najmanju ruku . stavljati crnce tamo gdje ih ljudi nisu vidjeli ni na tv -u i to porediti sa alabamom , missipisipijem , louissina , tennesy , virginia , centaky , juzna carolina ...juzno africkom republikom je zaista teska glupost .
Nomo
Posts: 1801
Joined: 17/06/2014 12:25

#467 Re: crnci

Post by Nomo »

kosava
Nacionalista je nesto najljepse sto covjek moze biti ,
Sovinista je nesto najgore sto covjek moze biti.
jel ti to objektivno ili subjektivno ..ili onako otafrlje . ili ti slobo milosevic sapce na uvce
Nomo
Posts: 1801
Joined: 17/06/2014 12:25

#468 Re: crnci

Post by Nomo »

nacinalizam je smrt i ubistvo . nacionalista je covjek koji je gori od jack trbosjeka . nacionalista je demon .to je vampir i vukodlak u ljudskom obliku . ruzan je po pravilu . oci su mu mutne i sitne . ne gleda te u oci . gleda u pod kada prica . ponekad u plafon . lomi prste , znoje mu se ruke . sulja se kao utvara . nacionalista je fasista i i sovinista i nacista . nacinalista je glup . pohlepan . primitivan . zaostao . ogranicen . kukavica .nacinalista je bolestan covjek . cita povrsno novine i misli da je pokupio svu pamet ovog svijeta . nikad nije imao curu . nikad nije igrao kosarku i fudbal za skolu. nikad nije bio u nekoj sekciji . provlacio se sa vezom . potjece iz uboge i siromasne familije . on siluje svoju skolsku drugaricu u ratu jer u miru nije imao mjesto u njenom skolskom spomenaru . nacionalista je razbojinik , koljac , krvnik , ratni profiter . nacionalista poslije rata i za vrijeme rata ima odlicne odnose sa nacinalistima iz drugih tabora . zato sto obojica imaju zajednicki cilj . klati ubijati krasti mrziti silovati i ziviti od toga .smiju se u ratu a placu u miru pred sudijama . u ratu te u logor vode a u miru se ne sjecaju da su to napravili . odoh na koncert gdje sviraju crnci pa se javim opet .
ps
madner nula bodova na ovoj temi
cyprus sve bolji i bolji :thumbup:
User avatar
cyprus
Posts: 39746
Joined: 21/03/2007 22:00
Location: Σαράγεβο / Saraybosna

#469 Re: crnci

Post by cyprus »

kosava wrote:
cyprus wrote:
Cherry-Cherry wrote:Slažem se. :) I nema ništa negativno u tome, što neko voli svoju državu, svoj narod i svoju rasu. To ne znači da mrzi druge.
Vi' kako oni pod ruku idu 8) Nacionalizam počiva na mržnji prema drugom... U teoriji je možda moguće voliti svoju državu, naciju, narod, religiju ili rasu, a pritom ne biti nimalo šovinistički nastojen prema drugim državama, nacijama, narodima, religijama ili rasama... Ipak, u stvarnosti ja ne upoznah nacionalistu koji ne gaji određeni vid antagonizma prema drugom i drugačijem... Istina, kod nekog je to otvorenije, a kod nekog prikivenije...

I kao što rekoh, jeste to prirodno, ali i nagon za klanje i ubijanje je prirodan :oops: A meni ostaje nejasno kako se neko može ponositi takvom ''prirodom''...
Nacionalista je nesto najljepse sto covjek moze biti , Sovinista je nesto najgore sto covjek moze biti.
Isto ko da kažeš: najljepše je biti proljev, a najgore je biti govno...
TheMule
Posts: 4046
Joined: 04/05/2009 03:34

#470 Re: crnci

Post by TheMule »

Zviz wrote:
Zviz wrote:Image

Ima super finih crnkinja. Kad vam jedna poput ove kaze "bejbi hos da si skuham grasine" :mrgreen: Ma ni ukrainka koja mjenja tocak na auto nemoze ovakoj Nutelli ni do koljena dokusuriti. Ozenis vaku jednu, polvalis je i poslje dvet mjeseci dobijes Eurokrem od djece :D


Nautile, kao prvo ja protiv crnaca nemam nista. I za tvoj info, a i ostalih, sa podobnom ovoj na slici sam imao vec djidji midji i vezu, i jes da su malo zubi bijelji, pa cak i ona stvar malo crvenija u kontast s kozom ali to je sve priroda. :D
Ti imo vezu sa ovom na slici (Codi Bryant)? Meni zvuci kao bulshet
User avatar
Zviz
Posts: 4993
Joined: 19/08/2012 15:40
Location: Sarejevo / Gvineja-Bisau / Tokijo / Brisel / Kopenhagen / Guam

#471 Re: crnci

Post by Zviz »

TheMule wrote:
Ti imo vezu sa ovom na slici (Codi Bryant)? Meni zvuci kao bulshet
Citaj bolan sta sam napisao.. slicnoj nesto poput ovog kalibra izgleda (podobno), a ko je ova nemam blage veze. Ali posto si me nacero da vidim sad sam skonto da je ova vesela. Izgleda previse ti vremena provodis glednjem tih veselih. Sine koliko je tebi godina 18?
TheMule
Posts: 4046
Joined: 04/05/2009 03:34

#472 Re: crnci

Post by TheMule »

Zviz wrote:
TheMule wrote:
Ti imo vezu sa ovom na slici (Codi Bryant)? Meni zvuci kao bulshet
Citaj bolan sta sam napisao.. slicnoj nesto poput ovog kalibra izgleda (podobno), a ko je ova nemam blage veze. Ali posto si me nacero da vidim sad sam skonto da je ova vesela. Izgleda previse ti vremena provodis glednjem tih veselih. Sine koliko je tebi godina 18?
Postavi sliku. Mi cemo odluciti jeli slicna ili nije
User avatar
Cherry-Cherry
Posts: 7994
Joined: 20/02/2013 14:14
Location: Saturn

#473 Re: crnci

Post by Cherry-Cherry »

Nomo wrote:nacinalizam je smrt i ubistvo . nacionalista je covjek koji je gori od jack trbosjeka . nacionalista je demon .to je vampir i vukodlak u ljudskom obliku . ruzan je po pravilu . oci su mu mutne i sitne . ne gleda te u oci . gleda u pod kada prica . ponekad u plafon . lomi prste , znoje mu se ruke . sulja se kao utvara . nacionalista je fasista i i sovinista i nacista . nacinalista je glup . pohlepan . primitivan . zaostao . ogranicen . kukavica .nacinalista je bolestan covjek . cita povrsno novine i misli da je pokupio svu pamet ovog svijeta . nikad nije imao curu . nikad nije igrao kosarku i fudbal za skolu. nikad nije bio u nekoj sekciji . provlacio se sa vezom . potjece iz uboge i siromasne familije . on siluje svoju skolsku drugaricu u ratu jer u miru nije imao mjesto u njenom skolskom spomenaru . nacionalista je razbojinik , koljac , krvnik , ratni profiter . nacionalista poslije rata i za vrijeme rata ima odlicne odnose sa nacinalistima iz drugih tabora . zato sto obojica imaju zajednicki cilj . klati ubijati krasti mrziti silovati i ziviti od toga .smiju se u ratu a placu u miru pred sudijama . u ratu te u logor vode a u miru se ne sjecaju da su to napravili . odoh na koncert gdje sviraju crnci pa se javim opet .
ps
madner nula bodova na ovoj temi
cyprus sve bolji i bolji :thumbup:
:shock: :pisnula: :pisnula: :pisnula: :pisnula: Jeboteživot :-)
User avatar
Zviz
Posts: 4993
Joined: 19/08/2012 15:40
Location: Sarejevo / Gvineja-Bisau / Tokijo / Brisel / Kopenhagen / Guam

#474 Re: crnci

Post by Zviz »

TheMule wrote:
Zviz wrote:
TheMule wrote:
Ti imo vezu sa ovom na slici (Codi Bryant)? Meni zvuci kao bulshet
Citaj bolan sta sam napisao.. slicnoj nesto poput ovog kalibra izgleda (podobno), a ko je ova nemam blage veze. Ali posto si me nacero da vidim sad sam skonto da je ova vesela. Izgleda previse ti vremena provodis glednjem tih veselih. Sine koliko je tebi godina 18?
Postavi sliku. Mi cemo odluciti jeli slicna ili nije
Znam ja kako ona najbolje izgleda a ti stavljaj slike svojih bivsih koliko ti je mila volja.

I da ovim ovdje tutankamonima podvucem, koji misle da ja nesto imam protiv crnaca, dijelio sam ja krevet i sa crkinjom kao sa koreankom, a i ukrainkom koja je mjenjala tocak na autu :D
Nomo
Posts: 1801
Joined: 17/06/2014 12:25

#475 Re: crnci

Post by Nomo »

Cherry-Cherry wrote:
Nomo wrote:nacinalizam je smrt i ubistvo . nacionalista je covjek koji je gori od jack trbosjeka . nacionalista je demon .to je vampir i vukodlak u ljudskom obliku . ruzan je po pravilu . oci su mu mutne i sitne . ne gleda te u oci . gleda u pod kada prica . ponekad u plafon . lomi prste , znoje mu se ruke . sulja se kao utvara . nacionalista je fasista i i sovinista i nacista . nacinalista je glup . pohlepan . primitivan . zaostao . ogranicen . kukavica .nacinalista je bolestan covjek . cita povrsno novine i misli da je pokupio svu pamet ovog svijeta . nikad nije imao curu . nikad nije igrao kosarku i fudbal za skolu. nikad nije bio u nekoj sekciji . provlacio se sa vezom . potjece iz uboge i siromasne familije . on siluje svoju skolsku drugaricu u ratu jer u miru nije imao mjesto u njenom skolskom spomenaru . nacionalista je razbojinik , koljac , krvnik , ratni profiter . nacionalista poslije rata i za vrijeme rata ima odlicne odnose sa nacinalistima iz drugih tabora . zato sto obojica imaju zajednicki cilj . klati ubijati krasti mrziti silovati i ziviti od toga .smiju se u ratu a placu u miru pred sudijama . u ratu te u logor vode a u miru se ne sjecaju da su to napravili . odoh na koncert gdje sviraju crnci pa se javim opet .
ps
madner nula bodova na ovoj temi
cyprus sve bolji i bolji :thumbup:
:shock: :pisnula: :pisnula: :pisnula: :pisnula: Jeboteživot :-)
je si li prepoznala tatu u ovom postu :evil: 8) 8-) :oops:
Post Reply