La Liga Santander

Fudbal/nogomet, Premijer liga, Liga prvaka, svjetska i evropska prvenstva...

Moderators: Charuga, Tomahawk11

Post Reply
User avatar
stakasa
Posts: 8959
Joined: 14/11/2013 11:23

#4476 Re: Spanska liga ( Primera División )

Post by stakasa »

MyTao wrote:
Tomahawk11 wrote:
MyTao wrote:Kakve veze engleski klubovi i njihova nemoc ima sa tim da je u Spaniji fudbal "spanska sapunica" ?

Logika nigdje veze :-)
Pa povukli smo paralelu sa zadnjim kolom.
City nabusio one 0-5, Liverpool isto hladno uzeo, Arsenal sa igracem manje Evertona.....necemo se naivni praviti 8-)
Prica je bila kakve rezultate englezi imaju u europi... Pa nije nista cudno da City nabusi Watford toliko, ili da Arsenal uzme... poveli su bili prije iskljucenja, Everton igra jako lose u gostima i nisu pobjedili zadnjih 5-6 tekmi ako se ne varam...

Nije cudno ni to sto je Real pobjedio... Malaga je nista za njih i sa onako velikim ulogom Real bi ih pobjedio cak da su davali 200% od sebe... Ali ofirno je ono opet bilo... kao i onaj penal za Barselonu... i jos more takvih stvari se desava u La Ligi a i u Europi (nekim cudom uvijek spanski klubovi profitiraju od sudijskih "greski" )

Ali hajd... na kraju samo da kazem da ja ne sporim Realovu titulu... najjaci su klub trenutno... ali se nesto mora uraditi po pitanju "vuce" za jedan od dva kluba kako u raspodjeli para tako u fer igri.
Celta je dala sve od sebe pa su ih glat dobili. A u Malagi je na tribinama bilo skoro pa isto navijaca. Plus klauzula za Isca ako osvoje titulu. Regularna titula jedan kroz jedan
Crvena Tifoza
Posts: 11783
Joined: 06/06/2007 04:47
Location: kandahar....

#4477 Re: Spanska liga ( Primera División )

Post by Crvena Tifoza »

Brzo li se zaboravlja ona lakrdija od suđenja protiv Celte. :D

Neka su šampioni, sramota više koliko su postili.
User avatar
diablobih
Posts: 8302
Joined: 28/12/2015 02:17

#4478 Re: Spanska liga ( Primera División )

Post by diablobih »

Cuj leicester nije nista pokazao, pokrali ih. Da nije sviran penal koji je bio izvan 16, prosli bi laganini.
User avatar
diablobih
Posts: 8302
Joined: 28/12/2015 02:17

#4479 Re: Spanska liga ( Primera División )

Post by diablobih »

http://talksport.com/football/real-madr ... 0523240355

Ovo je bas bezveze sto ne pripreme trofej odmah ekipi...
User avatar
AmiĐa_Idriz
Posts: 43847
Joined: 21/05/2012 22:46

#4480 Re: Spanska liga ( Primera División )

Post by AmiĐa_Idriz »

Cuj iduce sezone ce im dodijeliti trofej :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-)
User avatar
ultima_palabra
Posts: 59313
Joined: 15/12/2008 16:53

#4481 Re: Spanska liga ( Primera División )

Post by ultima_palabra »

Tako je svake godine. Čak i kad se ranije obezbijedi titula :D
User avatar
drugtito2011
Posts: 2978
Joined: 01/08/2011 18:45

#4482 Re: Spanska liga ( Primera División )

Post by drugtito2011 »

Madrid je gori nego Sarajevo.

Dopuštaju gay paradu 2 puta u 10 godina, a i to uz punu podrsku politke.
User avatar
AmiĐa_Idriz
Posts: 43847
Joined: 21/05/2012 22:46

#4483 Re: Spanska liga ( Primera División )

Post by AmiĐa_Idriz »

Pišaj ti tu ligu :oops: :evil: :mrgreen: :mrgreen:
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#4484 Re: Spanska liga ( Primera División )

Post by Tomahawk11 »

Citam puna podrska Barselone Messiju i porodicu nakon presude oko poreza....izgleda se koristi svaka prilika da se :izet: do bubrega Španiji.
Onda poslije ide kuknjava i plač kako ovo, kako ono, a non-stop se u politiku petljaju.
User avatar
skenderija04
Posts: 10465
Joined: 19/10/2009 16:35

#4485 Re: Spanska liga ( Primera División )

Post by skenderija04 »

Tomahawk11 wrote:Citam puna podrska Barselone Messiju i porodicu nakon presude oko poreza....izgleda se koristi svaka prilika da se :izet: do bubrega Španiji.
Onda poslije ide kuknjava i plač kako ovo, kako ono, a non-stop se u politiku petljaju.
I sta je tu problem?
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#4486 Re: Spanska liga ( Primera División )

Post by Tomahawk11 »

skenderija04 wrote:
Tomahawk11 wrote:Citam puna podrska Barselone Messiju i porodicu nakon presude oko poreza....izgleda se koristi svaka prilika da se :izet: do bubrega Španiji.
Onda poslije ide kuknjava i plač kako ovo, kako ono, a non-stop se u politiku petljaju.
I sta je tu problem?
Nista. Nema problema.
User avatar
skenderija04
Posts: 10465
Joined: 19/10/2009 16:35

#4487 Re: Spanska liga ( Primera División )

Post by skenderija04 »

Tomahawk11 wrote:
skenderija04 wrote:
Tomahawk11 wrote:Citam puna podrska Barselone Messiju i porodicu nakon presude oko poreza....izgleda se koristi svaka prilika da se :izet: do bubrega Španiji.
Onda poslije ide kuknjava i plač kako ovo, kako ono, a non-stop se u politiku petljaju.
I sta je tu problem?
Nista. Nema problema.
Nikakvog. Jedini ko se ne petlja vec je dio politike je Real Madrid C.F Ostalo su amateri
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#4488 Re: Spanska liga ( Primera División )

Post by Tomahawk11 »

skenderija04 wrote: Nikakvog. Jedini ko se ne petlja vec je dio politike je Real Madrid C.F Ostalo su amateri
A Barsa nije dio politike?
User avatar
skenderija04
Posts: 10465
Joined: 19/10/2009 16:35

#4489 Re: Spanska liga ( Primera División )

Post by skenderija04 »

Tomahawk11 wrote:
skenderija04 wrote: Nikakvog. Jedini ko se ne petlja vec je dio politike je Real Madrid C.F Ostalo su amateri
A Barsa nije dio politike?
Ne. Kakav je uticaj Barcelone u politici?
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#4490 Re: Spanska liga ( Primera División )

Post by Tomahawk11 »

skenderija04 wrote:
Tomahawk11 wrote:
skenderija04 wrote: Nikakvog. Jedini ko se ne petlja vec je dio politike je Real Madrid C.F Ostalo su amateri
A Barsa nije dio politike?
Ne. Kakav je uticaj Barcelone u politici?
Pa ideje katalonskog otcjepljenja se promovisu direktno preko Barselone kao sportskog kolektiva.
User avatar
skenderija04
Posts: 10465
Joined: 19/10/2009 16:35

#4491 Re: Spanska liga ( Primera División )

Post by skenderija04 »

Tomahawk11 wrote: Pa ideje katalonskog otcjepljenja se promovisu direktno preko Barselone kao sportskog kolektiva.
To nije istina. Tacno je da je veliki dio ljudi koji su za nezavisnost ujedno i navijaci Barcelone, ali zbog toga samo mogu imati probleme radi politike . Dakle, nisu dio politike
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#4492 Re: Spanska liga ( Primera División )

Post by Tomahawk11 »

skenderija04 wrote:
Tomahawk11 wrote: Pa ideje katalonskog otcjepljenja se promovisu direktno preko Barselone kao sportskog kolektiva.
To nije istina. Tacno je da je veliki dio ljudi koji su za nezavisnost ujedno i navijaci Barcelone, ali zbog toga samo mogu imati probleme radi politike . Dakle, nisu dio politike
Kako nije? Zar nije Barselona imala problema, pa čak i sa UEFA-om zbog katalonskih zastava?
User avatar
skenderija04
Posts: 10465
Joined: 19/10/2009 16:35

#4493 Re: Spanska liga ( Primera División )

Post by skenderija04 »

Tomahawk11 wrote:
skenderija04 wrote:
Tomahawk11 wrote: Pa ideje katalonskog otcjepljenja se promovisu direktno preko Barselone kao sportskog kolektiva.
To nije istina. Tacno je da je veliki dio ljudi koji su za nezavisnost ujedno i navijaci Barcelone, ali zbog toga samo mogu imati probleme radi politike . Dakle, nisu dio politike
Kako nije? Zar nije Barselona imala problema, pa čak i sa UEFA-om zbog katalonskih zastava?
Taj problem je nestao onog trenutka kada je sud za ljudska prava odredio UEFA-i da nema pravo da kaznjava radi isticanja simbola koji nisu uvredljivi .
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#4494 Re: Spanska liga ( Primera División )

Post by Tomahawk11 »

skenderija04 wrote: Taj problem je nestao onog trenutka kada je sud za ljudska prava odredio UEFA-i da nema pravo da kaznjava radi isticanja simbola koji nisu uvredljivi .
Ok. Ali...
Uefa to smatra političkim stavom pa je redovito slala čestitke na adresu katalonskog kluba
Ovako je to bilo. Dakle, osnov je bio.

Isto kao i u ovoj presudi. Neplaćeni porez je postojao. Nije poslat u gulag na dugogodisnju robiju, nego je uslovno kažnjen.
Barselona je iskoristila priliku da pljune u lice španskog sudstva. Daje podršku nakon presude koja je pravosnažna.
Ako to nije petljanje u politiku, onda ne znam šta jeste.
User avatar
skenderija04
Posts: 10465
Joined: 19/10/2009 16:35

#4495 Re: Spanska liga ( Primera División )

Post by skenderija04 »

Tomahawk11 wrote:
skenderija04 wrote: Taj problem je nestao onog trenutka kada je sud za ljudska prava odredio UEFA-i da nema pravo da kaznjava radi isticanja simbola koji nisu uvredljivi .
Ok. Ali...
Uefa to smatra političkim stavom pa je redovito slala čestitke na adresu katalonskog kluba
Ovako je to bilo. Dakle, osnov je bio.

Isto kao i u ovoj presudi. Neplaćeni porez je postojao. Nije poslat u gulag na dugogodisnju robiju, nego je uslovno kažnjen.
Barselona je iskoristila priliku da pljune u lice španskog sudstva. Daje podršku nakon presude koja je pravosnažna.
Ako to nije petljanje u politiku, onda ne znam šta jeste.
1.Da , upravo tako. Ali je nakon toga ( nakon trece kazne od 150.000 i prijetnjom igranja pred praznim tribinama. podnesena zalba sudu za ljudska prava kojas je odredio da zastava koja je u pitanju nije element koji moze biti zabranjen . Nakon toga, vise nema problema i UEFA ne salje cestitke.

2. Bercelona nije iskoristila priliku da pljune u lice spanskom sudstvu, Stala je uz svog clana.

Spansko sudstvo sada ima priliku da ne pljune samom sebi u lice. Otvori http://www.elmundo.es sada.
Sid the sloth
Posts: 3852
Joined: 30/01/2013 15:56

#4496 Re: Spanska liga ( Primera División )

Post by Sid the sloth »

Ako Xabi Alonso, Mourinho i jos par madridskih utajivaca poreza prodju isto moci ce se pricati o nekom pravosudju i pravosnaznim presudama. Ovako Perina raja radi sta hoce po Spaniji, od fudbalskih do sudskih sudija.
User avatar
skenderija04
Posts: 10465
Joined: 19/10/2009 16:35

#4497 Re: Spanska liga ( Primera División )

Post by skenderija04 »

Sid the sloth wrote:Ako Xabi Alonso, Mourinho i jos par madridskih utajivaca poreza prodju isto moci ce se pricati o nekom pravosudju i pravosnaznim presudama. Ovako Perina raja radi sta hoce po Spaniji, od fudbalskih do sudskih sudija.
Ovo nije mala zajebancija. 15 miliona utajeno u periodu 2011-2014.
Period 2009-2011 je zastario pa se ne istrazuje :D
- Period 2014- 2016 je regulisan kada je football Leaks otkrio prevaru :D
Radi 2,4 miliona Messi je dobio 22 mjeseca zatvora i oznacen je kao " Capo di mafia" sudskom presudom
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#4498 Re: Spanska liga ( Primera División )

Post by Tomahawk11 »

skenderija04 wrote: 1.Da , upravo tako. Ali je nakon toga ( nakon trece kazne od 150.000 i prijetnjom igranja pred praznim tribinama. podnesena zalba sudu za ljudska prava kojas je odredio da zastava koja je u pitanju nije element koji moze biti zabranjen . Nakon toga, vise nema problema i UEFA ne salje cestitke.

2. Bercelona nije iskoristila priliku da pljune u lice spanskom sudstvu, Stala je uz svog clana.

Spansko sudstvo sada ima priliku da ne pljune samom sebi u lice. Otvori http://www.elmundo.es sada.
Super, neka ga presude ako je tako. Ne kazem da hoce i da je arsin pravde jednak, ali se nadam da ce biti bar priblizno isti tretman po ovom pitanju.

Jasno, to se riješilo, ali je pozadina bila politikantska. Jasno je to.

Rekoh, dramatizuje se bezveze. Uslovno je kažnjen i siguran sam da neće imati problema sa spavanjem zbog toga. Dakle, nepotrebno izražena podrška.
A da se njom puno postiže, itekako. I sa već pomenutog aspekta.
Da li bi Barselona stala uz Messija da je pregazio čovjeka? Ne kažem da je to isto, ali ako nisi platio porez, pa te se presudi, stati uz nekoga znači da opravdavaš potez. Sve i da Ronaldo ne plati porez, to ne znači da je ispravno. To ne znači da treba stati uz njega u slučaju da ga se presudi novčano i krivično.
User avatar
skenderija04
Posts: 10465
Joined: 19/10/2009 16:35

#4499 Re: Spanska liga ( Primera División )

Post by skenderija04 »

Tomahawk11 wrote:
skenderija04 wrote: 1.Da , upravo tako. Ali je nakon toga ( nakon trece kazne od 150.000 i prijetnjom igranja pred praznim tribinama. podnesena zalba sudu za ljudska prava kojas je odredio da zastava koja je u pitanju nije element koji moze biti zabranjen . Nakon toga, vise nema problema i UEFA ne salje cestitke.

2. Bercelona nije iskoristila priliku da pljune u lice spanskom sudstvu, Stala je uz svog clana.

Spansko sudstvo sada ima priliku da ne pljune samom sebi u lice. Otvori http://www.elmundo.es sada.
Super, neka ga presude ako je tako. Ne kazem da hoce i da je arsin pravde jednak, ali se nadam da ce biti bar priblizno isti tretman po ovom pitanju.

Jasno, to se riješilo, ali je pozadina bila politikantska. Jasno je to.

Rekoh, dramatizuje se bezveze. Uslovno je kažnjen i siguran sam da neće imati problema sa spavanjem zbog toga. Dakle, nepotrebno izražena podrška.
A da se njom puno postiže, itekako. I sa već pomenutog aspekta.
Da li bi Barselona stala uz Messija da je pregazio čovjeka? Ne kažem da je to isto, ali ako nisi platio porez, pa te se presudi, stati uz nekoga znači da opravdavaš potez. Sve i da Ronaldo ne plati porez, to ne znači da je ispravno. To ne znači da treba stati uz njega u slučaju da ga se presudi novčano i krivično.
To je demagogija Tomo. Razlika je u sljedecem Barselona se petlja u politiku a R.Madrid je sastavni dio iste. Vidjecemo kako ce reagovati spansko sudstvo. Da li ce opet biti kao i prije

-Messi 22 mjeseca -Capo di mafia
-Mascherano 20 mjeseci osudjen
-Neymar 4 godine po sudovima .
-Bartomeu procesuiran
- Rosell procesuiran
-Nuñez procesuiran

ili ce se primjeniti doktrina
- Casillas - nejasan pravilnik
- Mourinho - mala neregularnost
- Xavi Alonso - nema pravne osnove za istragu
- Rafa Nadal - kriv savjetnik
-Kraljeva kcerka : Ne zna ona nista, za sve je kriv muz
-Florentino Perez- Ne treba da daje izjavu pred sudom . Platite mu milijardu i 300 miliona zato sto je izazvao zemljotrese na obali blizu Castellona. Nije on znao


Dakle, ovdje ima i fudbalskih i nefudbalskih slucajeva . Spansko tuzilastvo kome se "pljuje u lice" tako presudjuje. Ocigledno da se uzima u obzir boja dresa , mjesto prebivalista i politicki afinitet.

To je razlika izmedju "petljati se u politiku" i " biti dio politike"
User avatar
B6Redhell
Posts: 7822
Joined: 25/12/2010 04:56

#4500 Re: Spanska liga ( Primera División )

Post by B6Redhell »

Tomahawk11 wrote: Pa ideje katalonskog otcjepljenja se promovisu direktno preko Barselone kao sportskog kolektiva.
:thumbup: :thumbup:
Taj klub ti je katalonski politicki motor.. Pokrece sve..
Post Reply