Fahrin formalni ulazak u politiku - miniSTAR nebezbednosti

Post Reply
popajic
Posts: 5738
Joined: 16/07/2007 09:55
Location: Sarajevo

#4476 Re: Fahrin formalni ulazak u politiku

Post by popajic »

mirash wrote:
haj ti jarane nek ti stolar operise bubreg. ja licno bih da drzavu vode doktori nauka, a ne talentovani dzeparosi i sposobni pijacari.
:thumbup:
Mada ima i gore: da talentovani dzeparos mazne diplomu ,pa ti operise zdrav bubreg,a sposobni pijacar (politicar) te ubijedi da je greska do tvojih bubrega :D
A Fahro ko Fahro - i formalno i neformalno iznebuha poceo mahati bosnjackim barjakom,prepisao ponasanje od havera mu Berlusconija,za sve bio debeeelo "placen" i dalje nema...bar sto se gluposti jednog dijela naroda tice.
User avatar
nikad_vise
Posts: 2015
Joined: 20/09/2010 22:35

#4477 Re: Fahrin formalni ulazak u politiku

Post by nikad_vise »

mirash wrote:e moj simpatizer.... zelen si ko perućica.
sa ovim forama ne doprinosis diskusiji tigre moj..:D
i ne razumijem ljude koji dodju da bi istresli frustracije na forumu..ovo je idealno mjesto da vidimo razlicitost misljenja i da kroz diskusiju pokusamo doci do nekog rijesenja..al sve vise ljudi koristi forum kako bi napalo svoje neistomisljenike i omalozavali ih.. :)
zonbirile
Posts: 11870
Joined: 09/10/2008 12:06

#4478 Re: Fahrin formalni ulazak u politiku

Post by zonbirile »

Fahro je završio pravu školu,bio je jedan od boljih đaka.Ne postaje se sekretar OOSKJ Titograda tek tako,a mišljenje daje i Služba.Elem,kadar i po,na Zapadu ih zovu krtice
User avatar
nikad_vise
Posts: 2015
Joined: 20/09/2010 22:35

#4479 Re: Fahrin formalni ulazak u politiku

Post by nikad_vise »

zonbirile wrote:Fahro je završio pravu školu,bio je jedan od boljih đaka.Ne postaje se sekretar OOSKJ Titograda tek tako,a mišljenje daje i Služba.Elem,kadar i po,na Zapadu ih zovu krtice
pa i danasnji SDP se ponosi tim komunistickim nasljedstvom..jel se mozemo sloziti da i u danasnjem SDP-u ima masa krtica..neznam kako je fahro dosao do te pozicije,i ocito je da i ni ti neznas..i sve sto mozemo o tome napisati bilo bi nagadjanje..
zonbirile
Posts: 11870
Joined: 09/10/2008 12:06

#4480 Re: Fahrin formalni ulazak u politiku

Post by zonbirile »

nikad_vise wrote:
zonbirile wrote:Fahro je završio pravu školu,bio je jedan od boljih đaka.Ne postaje se sekretar OOSKJ Titograda tek tako,a mišljenje daje i Služba.Elem,kadar i po,na Zapadu ih zovu krtice
pa i danasnji SDP se ponosi tim komunistickim nasljedstvom..jel se mozemo sloziti da i u danasnjem SDP-u ima masa krtica..neznam kako je fahro dosao do te pozicije,i ocito je da i ni ti neznas..i sve sto mozemo o tome napisati bilo bi nagadjanje..
--------------------------------------
pa u tome i jeste fol,niko ne zna.Hajde reci kako može konobar,pazi sad,iz Doma JNA,postati prvi BH tajkun,a prvu mazdu3 pokloniti Aci Vasiljeviću-sic.
mirash
Posts: 232
Joined: 11/07/2010 01:03

#4481 Re: Fahrin formalni ulazak u politiku

Post by mirash »

ono sto je ostalo komunista u sdp-u su casni i pametni ljudi, a svi ostali, tzv komunjare, su davno, davno presli u sda, hdz i sds. neki od njih su kasnije emigrirali u sbih, sbb, hdz666..
opste je poznato da se dragan covic, jugosloven i komunista, drug i borac, ljubi ga majka i njega i ejupa ganica, potpisivao cirilicom dok je bio mali sokolic u mostarskom sokolu, kojemu je, misli se na soko mostar, jebo i oca i majku.

ipak, da ne grijesim dusu i da ne dozvolim ovim demagozima zamjene teza. biti komunista i biti saradnik sluzbe nije ni izbliza ista stvar. komunizam je stvar ideologije, ubjedjenja. pripadnost sluzbi je posao koji podrazumjeva ubijanje i terorisanje sopstvenog naroda.
User avatar
nikad_vise
Posts: 2015
Joined: 20/09/2010 22:35

#4482 Re: Fahrin formalni ulazak u politiku

Post by nikad_vise »

zonbirile wrote:
nikad_vise wrote:
zonbirile wrote:Fahro je završio pravu školu,bio je jedan od boljih đaka.Ne postaje se sekretar OOSKJ Titograda tek tako,a mišljenje daje i Služba.Elem,kadar i po,na Zapadu ih zovu krtice
pa i danasnji SDP se ponosi tim komunistickim nasljedstvom..jel se mozemo sloziti da i u danasnjem SDP-u ima masa krtica..neznam kako je fahro dosao do te pozicije,i ocito je da i ni ti neznas..i sve sto mozemo o tome napisati bilo bi nagadjanje..
--------------------------------------
pa u tome i jeste fol,niko ne zna.Hajde reci kako može konobar,pazi sad,iz Doma JNA,postati prvi BH tajkun,a prvu mazdu3 pokloniti Aci Vasiljeviću-sic.
pa mozemo samo nagadjati..al vidis ja nemam dokaza da ga napadnem..i na osnovu price rekla kazala kreirati argumentaciju da je on ovo-ono bilo bi krajnje nezahvalno..isto tako neargumentovano ja mogu reci da je recimo zlatko islamofob i alzirce bezze pohapsio..al istina je mozda sasvim druga..mozda je u biti stvarno mislio da su teroristi,mozda je amerika to od njega trazila..mozda je velikosrbin i milion nekih razloga..al istina mozda nije ni jedna od ovih i ovo su samo nagadjanja..jer zar nije apsurd danas fahru nazvati velikosrbinom a sutra bosnjackim radikalom..a u biti mozda je on samo covjek koji trazi korist od politike.. :-D
User avatar
nikad_vise
Posts: 2015
Joined: 20/09/2010 22:35

#4483 Re: Fahrin formalni ulazak u politiku

Post by nikad_vise »

mirash wrote:ono sto je ostalo komunista u sdp-u su casni i pametni ljudi, a svi ostali, tzv komunjare, su davno, davno presli u sda, hdz i sds. neki od njih su kasnije emigrirali u sbih, sbb, hdz666..
opste je poznato da se dragan covic, jugosloven i komunista, drug i borac, ljubi ga majka i njega i ejupa ganica, potpisivao cirilicom dok je bio mali sokolic u mostarskom sokolu, kojemu je, misli se na soko mostar, jebo i oca i majku.

ipak, da ne grijesim dusu i da ne dozvolim ovim demagozima zamjene teza. biti komunista i biti saradnik sluzbe nije ni izbliza ista stvar. komunizam je stvar ideologije, ubjedjenja. pripadnost sluzbi je posao koji podrazumjeva ubijanje i terorisanje sopstvenog naroda.
a ko je stvorio taj zloglasni KOS..? :?
i mislim da nisi upravu da sve sto je ostalo u SDP-u je jedino ispacno..ima masu ljudi koji su presli u recimo nasu stranku,SDU i slicno a koji su bili ok kadrovi..neznam previse o clanstvu SDP-a al sigurno ima clanove iste stranke koji ti mogu reci za dosta dobrih kadrova koji su napustili stranku radi unutarstranackih borbi..
mirash
Posts: 232
Joined: 11/07/2010 01:03

#4484 Re: Fahrin formalni ulazak u politiku

Post by mirash »

stvorila ga je drzava.
User avatar
nikad_vise
Posts: 2015
Joined: 20/09/2010 22:35

#4485 Re: Fahrin formalni ulazak u politiku

Post by nikad_vise »

mirash wrote:stvorila ga je drzava.
koja :? ona sto su komunisti vladali njom :?
uglavnom hebes fahru valja se brate oblacit i malo izaci :D ulogu fahrinog advokata cu preuzeti kad se vratim :D onako pod dopingom malo da raspravimo o Boljoj Buducnosti :D
mirash
Posts: 232
Joined: 11/07/2010 01:03

#4486 Re: Fahrin formalni ulazak u politiku

Post by mirash »

nikad_vise wrote:
mirash wrote:stvorila ga je drzava.
koja :? ona sto su komunisti vladali njom :?
uglavnom hebes fahru valja se brate oblacit i malo izaci :D ulogu fahrinog advokata cu preuzeti kad se vratim :D onako pod dopingom malo da raspravimo o Boljoj Buducnosti :D

nemoj tita ti...
idi guzi nesto.
User avatar
nikad_vise
Posts: 2015
Joined: 20/09/2010 22:35

#4487 Re: Fahrin formalni ulazak u politiku

Post by nikad_vise »

mirash wrote:
nikad_vise wrote:
mirash wrote:stvorila ga je drzava.
koja :? ona sto su komunisti vladali njom :?
uglavnom hebes fahru valja se brate oblacit i malo izaci :D ulogu fahrinog advokata cu preuzeti kad se vratim :D onako pod dopingom malo da raspravimo o Boljoj Buducnosti :D

nemoj tita ti...
idi guzi nesto.
hahah :D
odo..dzaba ce me banovat :D i onako je na forumu sve alergicno na fahrudina :D
User avatar
pici
Posts: 46384
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#4488 Re: Fahrin formalni ulazak u politiku

Post by pici »

ma djaba mu .BA ona maHrama oko vrata kad je žestoki PAPKOS....ne zna dvije sastavit a kamoli nešto smisleno objasniti....SBBBBB je stranka koja je napravljena da od bošnjaka koji inače glasaju za desno orjentirane bošnjaČke partije ,dobije glas....SDA il SBiH il SBBBB sve isto gofno sam drugo pakovanje.... :mrgreen:
zonbirile
Posts: 11870
Joined: 09/10/2008 12:06

#4489 Re: Fahrin formalni ulazak u politiku

Post by zonbirile »

pa mozemo samo nagadjati..al vidis ja nemam dokaza da ga napadnem..i na osnovu price rekla kazala kreirati argumentaciju da je on ovo-ono bilo bi krajnje nezahvalno..isto tako neargumentovano ja mogu reci da je recimo zlatko islamofob i alzirce bezze pohapsio..al istina je mozda sasvim druga..mozda je u biti stvarno mislio da su teroristi,mozda je amerika to od njega trazila..mozda je velikosrbin i milion nekih razloga..al istina mozda nije ni jedna od ovih i ovo su samo nagadjanja..jer zar nije apsurd danas fahru nazvati velikosrbinom a sutra bosnjackim radikalom..a u biti mozda je on samo covjek koji trazi korist od politike.. :-D[/quote]
---------------------------------------------
ja možemo pričati kakva je bila OZNA,UDBA.KOS i sl.,diktatura Titova,policijska država i sl,ali kada se dođe do ljudi koji su tada uz znanje tih istih bile alfe i omege,onda se samo nagađa.Pa evo 60% izvoza i buđeta SFRJ je činilo izvoz oružja.Skoro isto se izdvajalo u namjensku industriju i razvoj vojnih tehnologija.Jedan od najjačih je bio Vojni institut u Vogošći i kaže se da ga je vodio KOS-ovac Obradović.Znaš li ko ga smjenio,preuzeo palicu.
Alfa_Ze
Posts: 1284
Joined: 04/05/2006 15:09

#4490 Re: Fahrin formalni ulazak u politiku

Post by Alfa_Ze »

Kada god pomislim da je utemeljiteljev ''Dnevni avaz'' dodirnuo DNO, uvijek se prevarim.Ovaj list je ustvari bure BEZ DNA !!
Image


Vasić o Izetbegoviću: Otkad je milost ušla u dželate

Izvinjavam se Bakiru Izetbegoviću za sve što su četnici učinili na Trebavi tokom Drugog svjetskog rata • Izvinjenja su inače problematičan politički, istorijski i ljudski čin. Možda se nigdje ne mogu tako analizirati kao u BiH

redakcija 01/11/2010 16:37:00
________________________________________

Rajko Vasić na svom blogu napisao je odgovor na čin izvinjenja Bakira Izetbegovića.
Portal "Dnevnog avaza" prenosi u cijelosti, bez bilo ikakvih izmjena, komentar izvršnog sekretara SNSD-a:

Izvinjavam se Bakiru Izetbegoviću za sve što su četnici učinili na Trebavi tokom Drugog svjetskog rata.
Tako se i Bakir izvinio za svaku nevinu žrtvu Armije BiH.
Izvinjenja su inače problematičan politički, istorijski i ljudski čin. Možda se nigdje ne mogu tako analizirati kao u BiH.
Ali, da seciram Bakira i širi kontekst.
PRVO Da li je moralno, etično i ljudski izvinjavati se u slučaju kada to čini akter događaja koji nije ništa učinio da ih spriječi ili da barem javno kaže: Tata, bolan, babo, Alija, Sunce Ti Jebem, dobro, znam da Bakir ne psuje, pusti BiH ako će teći krv. Koliko ih je decenijama zaglavilo u Hagu zbog toga što ništa nisu učinili da spriječe nešto, a nisu imali nikakve nadležnosti. Srbija je osuđena od MSP zato što ništa nije učinila da spriječi Srebrocid. Nije ni Island. Nije ni Bakir. A Bakir Izetbegović je bio uz babu cijelo vrijeme rata.
DRUGO Šta je Armija BiH? Da li je to velika poštena vojska u kojoj su sve sami klonirani tipovi bolji i od Robin Huda, pa se desilo, slučajno, nekih zločina prema nevinim žrtvama. To je neregularna Beretkuša, vojska paravojnih beretki raznih vrsta, Fundamentalno mudžahedinstvo, Vjerska regimenta, Vojska Države koje nije bilo, Jednonacionalna i jednovjerska armada sastavljena od muslimana i Jovana Divjaka. Ako se Bakir izvinjava u njihovo ime onda ih priznaje i opravdava. Sve to, i ko zna kakve još pojedinačne i grupne divljake, mora pomenuti ako će se izvinjavati. A ne takozvanu Armiju BiH.
TREĆE Za zločine „prema nevinim žrtvama“ se ne izvinjava. Za njih se odmah strijelja nakon Prijekog suda ili se sudi nakon rata. A Bakiru su Sud i Tužilaštvo BiH pod nosom. Nije primijećeno da je dosad javno, kao jedan od stranačkih lidera, barem zapitao te dvije institucije, zašto nikog ne osudiše za zločine nad Srbima i Hrvatima kao nevinim žrtvama. Šuti dvadeset godina pa onda se izvini beogradskoj emisiji. Zvuči kao loša namjera.
ČETVRTO Krvoproliće u BiH nije počelo zbog izvinjenja. Ono je proizvod inkorporirane krvotočne mržnje i nepodnošljivosti triju nacija i vjera na koncentrisanom bosanskohercegovačkom prostoru adirane makazama, šilom i prstenjakom Velikih krojača. Izvinjenja, Josipovićeva, Tadićeva, Bakirova... neće ništa riješiti. Mogu samo izravnati i utabati nove poligone za sukobe.
PETO Čemu izvinjenje Beogradu. U beogradskoj tv emisiji? Ljudi se tamo ne češu zbog nevinih žrtava Takozvane ArmijeB. Osim toga, otkud tamo nevine žrtve nečije kad je to sve bio go agresor na Nevinu, Poštenu, Slobodarsku, Patriotsku Naseobinu.
ŠESTO Najteže, najproblematičnije i najupitnije. Kakav je legitimitet izvinjenja Bakirovog. I drugih, dabome. Koliko se sljedbenika Bakirovih, ili podanika, pošto je on sada i jedan od članova Predsjedništva, slaže sa takvim činom. Da li je on to najavio kao svoj postizborni program i na tome, pored drugih najava, dobio izbore. Da li je to izvinjenje proizašlo iz neke parlamentarne rasprave, drugo je pitanje koji je parlament pravni i etički nasljednik takozvane ArmijeB, pa Bakir izvršava taj uzvišeni čin. Tada bi ta legitimnost možda mogla da se nasluti. Ovako, Bakir, i drugi, varaju svoje birače a varaju i one kojima je izvinjenje upućeno.
A kad Bakir poteže izvinjenje, to asocira na babinu umilnost kojom je žrtvovao mir za iluziju.
Jedna markica za Avaz, je ustvari jedna markica PROTIV BOSNE i HERCEGOVINE !!

ImageImageImageImageImageImage
User avatar
Neelix
Posts: 11864
Joined: 15/12/2006 14:08
Location: Ostani uz mene, i puni mi redenik
Contact:

#4491 Re: Fahrin formalni ulazak u politiku

Post by Neelix »

marka po marka, toranj 8-)
User avatar
GAU 8
Posts: 652
Joined: 12/11/2009 13:46

#4492 Re: Fahrin formalni ulazak u politiku

Post by GAU 8 »

Image
Ovdje neodoljivo podsjeca na jednog drugog politicara, svojevremenu karikaturu od covjeka :D
User avatar
ultima_palabra
Posts: 59308
Joined: 15/12/2008 16:53

#4493 Re: Fahrin formalni ulazak u politiku

Post by ultima_palabra »

GAU 8 wrote:Ovdje neodoljivo podsjeca na jednog drugog politicara, svojevremenu karikaturu od covjeka
Frizura je tu, još da malo osijedi, zalisci malo veći i dlake da mu krenu iz ušiju :-D
Alfa_Ze
Posts: 1284
Joined: 04/05/2006 15:09

#4494 Re: Fahrin formalni ulazak u politiku

Post by Alfa_Ze »

Image

‘’Utemeljitelj’’’nakon 20 godina rada u „Avazu“

Radoncic prenio radnu knjizicu u SBB BiH

Nakon 20 godina zaposlenja u svojoj kompaniji „Avaz“, Fahrudin Radoncic svoju radnu knjizicu
i profesionalni status vezao je uz Savez za bolju buducnost BiH - SBB BiH.
Ne bi me zacudilo da i kompanija ‘’avaz’’ u nekoj blizoj buducnosti bude ‘’prenesena’’ na nekoga od blize familije ‘’utemeljitelja’’!! S razlogom – dakako !!

Image . . . ,. lijep je pogled sa visine !!

ali ako bude po onoj narodnoj : '' ko visoko leti, obicno nisko pada'' !!
User avatar
Neelix
Posts: 11864
Joined: 15/12/2006 14:08
Location: Ostani uz mene, i puni mi redenik
Contact:

#4495 Re: Fahrin formalni ulazak u politiku

Post by Neelix »

ili ona "nada zadnja umire, ali ipak umire" :P
User avatar
nikad_vise
Posts: 2015
Joined: 20/09/2010 22:35

#4496 Re: Fahrin formalni ulazak u politiku

Post by nikad_vise »

Alfa_Ze wrote:
Image

‘’Utemeljitelj’’’nakon 20 godina rada u „Avazu“

Radoncic prenio radnu knjizicu u SBB BiH

Nakon 20 godina zaposlenja u svojoj kompaniji „Avaz“, Fahrudin Radoncic svoju radnu knjizicu
i profesionalni status vezao je uz Savez za bolju buducnost BiH - SBB BiH.
Ne bi me zacudilo da i kompanija ‘’avaz’’ u nekoj blizoj buducnosti bude ‘’prenesena’’ na nekoga od blize familije ‘’utemeljitelja’’!! S razlogom – dakako !!

Image . . . ,. lijep je pogled sa visine !!

ali ako bude po onoj narodnoj : '' ko visoko leti, obicno nisko pada'' !!
moze bit bidne moze bit ne bidne :D neg eto ba fahre sad totalno u politici :D njemu ce koalicija SDA-SDP najbolje odgovarati jer ce za naredne izbore imati toliko materijala da udari po istim da ce vjerovatno sve pomesti kao metlom na izborima :D al isto tako nek crveno zelena koalicija sad odgovori na sav fahrin kriminal i neka ga osude ako je kriv..ako ne imadnu materijala za to onda je neminovno da ih el presidente unistiti :D
zavrzlama
Posts: 10463
Joined: 15/01/2006 18:35

#4497 Re: Fahrin formalni ulazak u politiku

Post by zavrzlama »

GAU 8 wrote:Image
Ovdje neodoljivo podsjeca na jednog drugog politicara, svojevremenu karikaturu od covjeka :D
meni izgleda kao da se Ekrem Jevric udebljo malo :D
User avatar
nikad_vise
Posts: 2015
Joined: 20/09/2010 22:35

#4498 Re: Fahrin formalni ulazak u politiku

Post by nikad_vise »

zonbirile wrote:pa mozemo samo nagadjati..al vidis ja nemam dokaza da ga napadnem..i na osnovu price rekla kazala kreirati argumentaciju da je on ovo-ono bilo bi krajnje nezahvalno..isto tako neargumentovano ja mogu reci da je recimo zlatko islamofob i alzirce bezze pohapsio..al istina je mozda sasvim druga..mozda je u biti stvarno mislio da su teroristi,mozda je amerika to od njega trazila..mozda je velikosrbin i milion nekih razloga..al istina mozda nije ni jedna od ovih i ovo su samo nagadjanja..jer zar nije apsurd danas fahru nazvati velikosrbinom a sutra bosnjackim radikalom..a u biti mozda je on samo covjek koji trazi korist od politike.. :-D
---------------------------------------------
ja možemo pričati kakva je bila OZNA,UDBA.KOS i sl.,diktatura Titova,policijska država i sl,ali kada se dođe do ljudi koji su tada uz znanje tih istih bile alfe i omege,onda se samo nagađa.Pa evo 60% izvoza i buđeta SFRJ je činilo izvoz oružja.Skoro isto se izdvajalo u namjensku industriju i razvoj vojnih tehnologija.Jedan od najjačih je bio Vojni institut u Vogošći i kaže se da ga je vodio KOS-ovac Obradović.Znaš li ko ga smjenio,preuzeo palicu.[/quote]

ok..recimo da je fahro bio u KOS-u..ko je vladao tom drzavom..ko se i danas poziva da je nasljednik tih istih sto su osnovali sve te sluzbe..ko je naslijedio imovinu od tih istih sto su stvorile sve te sluzbe..i zar ti zaista mislis da se fahri zivo hebe za neke ideologije i slicno.. :D

p.s. ako si clan neke stranke i aktivnan si na sastancima valjda znas da se tu najvise radi o ostvarivanju licnog interesa..ti stvarno mislis da ce zlatko sebi manje uzeti nego fahro..haha..pa kolike su samo borbe i struje krenuvsi od opstinskih odbora u jednoj stranci kad se treba predlagati kandidati i slicno..pa svaka opstina gleda onda da sto bolje svog kandidata progura u kanton,federaciju i drzavu..znam konkretno za sbb ali i za SDA jer sam licno sjedio s njihovim delegatima kad se govorilo koga ce podrzati na SDA kongresu..to sto neko kaze kao et bakir bio radikalan ovo ono je cista glupost..istina je da su delegati tuzlanskog kantona kao i mnogih ostalih podrzali tihica zbog toga sto je bakir iz sarajeva i sto se svi plase tog bloka..tihic je odigrao na kartu kao et ovi iz sarajeva hoce da privatizuju stranku i guraju svoje sarajlije i slicno na sve bitne funkcije..i zato su delegati vecinom podrzali tihica kao et tihic ce vuci i na ostale strane..a to sto je tihic umjeren il bakir radikalan je cista glupost..:D velika vecina je zeljela bakira na celu stranke al ovo je jedini razlog zasto je tihi pobijedio..i sad pricati kako je jedan fahro velikosrbin,zlatko socijalista,bakir radikal i slicno je cisto sranje..sve je to goli interes krenuvsi od odbora jednog sela pa do drzave..i vecina njih i nezna sta su oni ustvari..liberali,socijalisti,radikali,velikosrbi,graditelji bih,rusitelji bih..bitno je da su recimo na celo kantona banovici ugurali svog covjeka da im sto vise donese koristi i imas takvih milion primjera..i zato je svaka prica o velikosrbinu,kos-u,i slicno cisto sranje kako kod fahre tako i kod ostalih politicara :dance: :D
extraordinary
Posts: 1377
Joined: 17/05/2010 12:42

#4499 Re: Fahrin formalni ulazak u politiku

Post by extraordinary »

Pa hebemu miša, ako je to sve isto, kako onaj u Koreji ne vlada demokratski? Kako to da smo prije imali socijalizam a sad imamo karinizam?
User avatar
nikad_vise
Posts: 2015
Joined: 20/09/2010 22:35

#4500 Re: Fahrin formalni ulazak u politiku

Post by nikad_vise »

extraordinary wrote:Pa hebemu miša, ako je to sve isto, kako onaj u Koreji ne vlada demokratski? Kako to da smo prije imali socijalizam a sad imamo karinizam?
ma isto je vjeruj..konkretno na opstini gracanici imas i u SDP-u dvije struje..jedna je koju predvodi nacelnik daso-gracanica a druga koju predvodi mujo variplast-malesici..i velika je borba bila i oko samih kandidata koji su lansirani u utrku za kanton..isto takva je sitvacija u SDA,SBB,SzaBIH i svakoj stranci..u svakodnevnom zivotu nema radikala velikosrba i slicno nego se narodu konkretno dodje i kaze ja cu vama obezbjediti ovo ako ja pobijedim i ako je imalo kvalitetniji kandidat sigurno ce pokupiti vecinu glasova..on ce imati korist od nas,mi od njega..jer tesko je to ovako shvatiti,ipak su neki ljudi ovdje optereceni nekom visom politikom i analizama al u stvarnosti te ideologije nista ne znace..svaka ulica svako selo svaki grad ima neki svoj interes..koliko narod zna o socijalizmu,radikalima,liberalima i koliko ih to zanima dovoljno je vidjeti kad uzmu novine pa sve prelistaju zacas i citaju sport na kraju novina il da imas nekoliko desetina hiljada na fb ljudi iz BIH a na forumima i ozbiljnim sajtovima neki sitnis :D zato je glupo reci da je recimo jedan SDA il SBB glasac neki radikal al neki SDP-ov kandidat socijaldemokrata..sve je to ljigavo ba i samo su nijanse u pitanju :D

sto se tice koreje covjek je zaveo diktaturu isto kao sto bi i ovi nasi da smiju i mogu..:D isti je to srupanj razmisljanja nas i koreanaca..:D i sam vidis da je nakon kongresa u SDA,svi nepodrobni tihicu su vecinom dobili nogu..cak je i i bakira gurnuo nadajuci se bakirovom porazu i unistavanju uticaja istog..il recimo reci da stanje u SDP-u nije slicno kao u koreji :D onaj korejski predsjednik ima upravo isto onoliko protukandidata kao zlatko za predsjednika SDP-a :D samo sto je kod nas sistem malo zeznuti pa ne mogu isto da urade i na celu drzave :D fahro,zlatko,bakir,tihic..svaki bi od njih bio danasnji federacijski dodik da imaju kapacitet..a dodik i onaj iz koreje..nema razlike :D
Post Reply