SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
Dr. Kuca
Posts: 7735
Joined: 10/02/2012 20:07

#4476 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by Dr. Kuca »

jao_situacije wrote:samo po ćirsu ovih dana
doklen ovo više ?
I mene iznenadjuje, bas je mirno mjesto.


Bravo za policiju!!!
zdruzdjo
Posts: 5921
Joined: 16/08/2009 00:27

#4477 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by zdruzdjo »

By Avaz:

.......... Ognjen se vratio sa još dvojicom muškaraca i pištoljem prijetili "NAJBOLJEM" MMA borcu.


HAHAHAHAHAHAHA.
SJOOOOOOOOO najbolji. Nema, vrh.
Dobar jeste. Bio.
Ali najbolji......paaaa sad.
User avatar
trambusek88
Posts: 5141
Joined: 03/10/2009 23:51

#4478 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by trambusek88 »

U ulici Muvekita u ugostiteljskom objektu Cheers sinoć je došlo do pucnjave, potvrđeno je za Avaz.ba iz Operativnog centra MUP-a KS.

Do pucnjave je došlo oko 03,20 sati u ulici Muvekita, općina Stari Grad Sarajevo, kada je zbog narušavanja javnog reda i mira M.O., rođen 1974. godine, nastanjen u Sarajevu, držao pištolj u ruci.

Na licu mjesta je intervenirala patrola policije. Policijski službenik je izdao jasnu zakonitu naredbu M.O. da odloži oružje, na što se isti oglušio okrenuvši i repetirajući pištolj prema policijskom službeniku koji je nakon toga upotrijebio službeni pištolj prema M.O. ispalivši dva hica i pogodio ga u nogu i stomak.

Povrijeđenom je ljekarska pomoć ukazana u Općoj bolnici "Prim. Dr. Abdulah Nakaš", gdje je zadržan na daljem liječenju. Od strane ljekara kod M.O. su konstatovane teške tjelesne povrede i nije životno ugrožen.

Isti se sumnjiči da je počinio krivična djela iz člana 359. KZ F BiH (Napad na ovlaštenu službenu osobu u vršenju poslova sigurnosti) i člana 52. ZONDINOIM-a.

O prednjem je obaviješteno Kantonalnog tužilaštvo Kantona Sarajevo. Uviđajnim radnjama na licu mjesta rukovodio je tužilac Kantonalnog tužilaštva Kantona Sarajevo. Zbog postojanja osnova sumnje da je počinio krivično djelo iz člana 359. KZ F BiH (Napad na ovlaštenu službenu osobu u vršenju poslova sigurnosti), slobode je lišen i M.O., rođen 1976.godine, nastanjen u Sarajevu, koji je bio u društvu sa povrijeđenim.

Nastavlja se rad na potpunom rasvjetljavanju i dokumentovanju navedenog događaja, kao i pronalasku još jednog izvršioca čiji identitet je poznat policijskim službenicima.

Avaz.ba je došao u posjed policijskog zapisnika, a koji se tiče sinoćnjih dešavanja u ulici Muvekita i pucnjave u ugostiteljskom objektu Cheers.

Naime, Denis Stojnić, vlasnik kafić Cheers bio je sudionik svega, a u zapisniku je detaljno ispričao šta se desilo.

Prema Stojnićevim riječima on je bio ispred kafića City Longe kada je navedenom ulicom prišao automobil Mercedes GLE kupe bijele boje u kojem je bio izvjesni Ognjen, stao sa vozilom i po riječima Stojnića počeo verbalno da ga napada.

Nakon uvrede prema riječima Stojnića, Ognjen se vratio sa još dvojicom muškaraca i pištoljem prijetili najboljem MMA borcu. Vrlo brzo se na lice mjesta pojavila i policija, a sve je završilo ranjavanjem je Osmana Pirije koji je prijetio pištoljem.

- See more at: http://www.avaz.ba/clanak/250421/detalj ... B5vl4.dpuf

Image
Image
User avatar
Truba
Posts: 93821
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#4479 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by Truba »

odjebi odavde i pusi kurac 8-) :lol:
User avatar
radiša
Posts: 6393
Joined: 04/02/2012 00:23
Location: Sator

#4480 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by radiša »

Eto i sta sad tu mozes ocekivat nego moguci nastavak belaja.Samo da ko nevin ne najebe.
julisiz es grant
Posts: 7469
Joined: 27/07/2008 23:34
Location: Oj Kupreško ravno poljce, što pozoba Crnogorce...

#4481 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by julisiz es grant »

zdruzdjo wrote:By Avaz:

.......... Ognjen se vratio sa još dvojicom muškaraca i pištoljem prijetili "NAJBOLJEM" MMA borcu.


HAHAHAHAHAHAHA.
SJOOOOOOOOO najbolji. Nema, vrh.
Dobar jeste. Bio.
Ali najbolji......paaaa sad.
"na šta sam mu ja izrevoltiran rekao u čemu je problem, odjebi odavde i puši kurac."
:lol:
mario001
Posts: 2200
Joined: 26/09/2015 22:38

#4482 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by mario001 »

Policajci :thumbup:

Nadam se da su ih specijalci preuzeli i da ce dobiti batine za udaranje kolege
wolfie
Posts: 919
Joined: 19/10/2010 21:21

#4483 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by wolfie »

[*]
_BataZiv_0809 wrote:
O'zone wrote:Nisam znao za ovaj detalj oko pištolja. Podrška pripadnicima MUP-a KS.

Veliko hvala i slava onome ko je policiji dao zeleno svjetlo da koriste vatreno oružje čim osjete ugroženost a ne kao do nedavno kad ga nisu smjeli upotrijebiti ni kad se na njih pucalo.
I meni djeluje da ovo rezultat nekog namigivanja sa vrha. Ministar ili pak vjerovatnije-komesar.

Dje sad Tercijus da nam kaze?
Kakav crni komesar, najgori komesar ikad, je li to ovaj crni komesar sto je svjesno i namjerno usmjeravao istragu ubistva Dzenana Memica u pogresnom pravcu i davao upute svojima da to isto rade, tuga.
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83435
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#4484 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by _BataZiv_0809 »

wolfie wrote:
Kakav crni komesar, najgori komesar ikad, je li to ovaj crni komesar sto je svjesno i namjerno usmjeravao istragu ubistva Dzenana Memica u pogresnom pravcu i davao upute svojima da to isto rade, tuga.
Lafe je li ti trolas?
User avatar
O'zone
Globalni moderator
Posts: 22352
Joined: 17/02/2008 20:29
Location: Usa
Contact:

#4485 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by O'zone »

Kako se Avaz odmah dočepa policijskog zapisnika.....

Šteta što i ovaj Ognjen nije popio metak nakon udaranja policajca.
slavemaster
Posts: 374
Joined: 15/03/2008 17:50
Location: 10.sprat

#4486 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by slavemaster »

julisiz es grant wrote:
zdruzdjo wrote:By Avaz:

.......... Ognjen se vratio sa još dvojicom muškaraca i pištoljem prijetili "NAJBOLJEM" MMA borcu.


HAHAHAHAHAHAHA.
SJOOOOOOOOO najbolji. Nema, vrh.
Dobar jeste. Bio.
Ali najbolji......paaaa sad.
"na šta sam mu ja izrevoltiran rekao u čemu je problem, odjebi odavde i puši kurac."
:lol:
hahaha hvatam se za stomak,,,

sad ozbiljno...ovako se fakat daju izjave? sve od riejci do rijeci? bez navodnika zvjezdica :D ono raw material?
mario001
Posts: 2200
Joined: 26/09/2015 22:38

#4487 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by mario001 »

O'zone wrote:Kako se Avaz odmah dočepa policijskog zapisnika.....

Šteta što i ovaj Ognjen nije popio metak nakon udaranja policajca.
Isto sam pomislio, sta je taj drugi policajac radio..

P.S.
Sto je brz taj sumo hrvac
quarterback
Posts: 10534
Joined: 23/04/2012 22:19
Location: Marita

#4488 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by quarterback »

studiorum_tuzlaensis wrote:Smeta vam bašta u Cheersu, to je OK! Ali šta je sa Saračima, pa tamo ko god je mogao izbacio je stolice na cestu, Hadžibajrić šuti? Je.bo tu politiku, isto je i za još par kafana po Ferhadiji, da je ikako moglo posadili bi bašte čitavom širinom, pa nek raja prolazi drugim cestama, šta će nam usrana Ferhadija.

Stari Grad je tipičan primjer javašluka. Podsjeća me na neke kasabice tipa Donji Vakuf i Konjic, gdje svak malo jači u privredi i ugostiteljstvu soli pamet stanovništvu i crta granice svojih objekata i avlije kako hoće.
nije to u starom gradu nego u cijelom sarajevu
wolfie
Posts: 919
Joined: 19/10/2010 21:21

#4489 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by wolfie »

_BataZiv_0809 wrote:
wolfie wrote:
Kakav crni komesar, najgori komesar ikad, je li to ovaj crni komesar sto je svjesno i namjerno usmjeravao istragu ubistva Dzenana Memica u pogresnom pravcu i davao upute svojima da to isto rade, tuga.
Lafe je li ti trolas?
Ne razumijem. :) Ja podrsku dajem Vedranu Mulabdicu, mozda je njegovo maslo. Nidje ga, a puno bolje nego kad je svabo bio. (malim slovima nije slucajno)
MensurM
Posts: 4193
Joined: 04/10/2015 00:19

#4490 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by MensurM »

Ko je Kiba-sumohrvač
User avatar
duminjo
Posts: 20189
Joined: 03/09/2011 12:43
Location: Sarajevo

#4491 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by duminjo »

Kad se bosnjo osili. Doso sa mercedesom stranih tablica u bosnu I pistolj u drota pa jos prijeti :-)

MensurM wrote:Ko je Kiba-sumohrvač
Garant neki olimpijac 100 ili 200 metara sprint :mrgreen:
dabarizmabra
Posts: 224
Joined: 31/03/2013 22:41

#4492 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by dabarizmabra »

mg wrote:Vodeći se logikom "kome smeta?" ja bih mogao recimo sjeći šumu na Trebeviću i ubirati novce.
Takođe, mogao bih recimo parkirati na sred štrosmajerove i reći "kome smeta?" jer ima po pet metara sa svake strane.
Mogao bih recimo, napraviti šadrvan na sred parka iza druge gimnazije, prodavat ćevape i reći "kome smeta?"

Bespravna uzurpacija trotoara, blokiranje i onemogućavanje odvijanja normalnog saobraćaja, kada se pri tome riziku od povrede izlažu svi učesnici u saobraćaju treba da smeta SVIMA!

Kada bi recimo prešao nekoj curici koja se bavi sportom ili plesom preko noge i sjebao stopalo, zbog kojeg ne bi mogla dalje da se bavi sportom, na vozača PMV bi se primjenila ona "nije prilagodio brzinu uslovima na cesti" a činjenicu da je neko uzurpirao trotoar za potrebe osobnog bogaćenja, čime je prislio pješaka da hoda po kolovozu niko ne bi razmatrao, jer "kome smeta?", osim divljaku sto se tu voza sa autom i gazi djecu.

Sramotno je da već godinama općinski inspektori u 16h idu kući, a Ferhadija i okolne ulice postaju Eldorado za ilegalce, koji nikom porez ne plaćaju, bogate se enormno pri tome uzurpirajući javne površine, koje su napravljene od ovih "mutavaca" što plaćaju porez!

Samo ljudima koji nisu navikli na asfalt, a pri tome imaju u sjećanju široke poljane rodnog kraja može pasti na pamet "kome smeta?"

Kome smeta, recimo, što neko ima Kalašnjikov ispod kreveta? :run:
Şvaka čast, dobro sročeno,
Potpisujem!
quarterback
Posts: 10534
Joined: 23/04/2012 22:19
Location: Marita

#4493 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by quarterback »

duminjo wrote:Kad se bosnjo osili. Doso sa mercedesom stranih tablica u bosnu I pistolj u drota pa jos prijeti :-)

MensurM wrote:Ko je Kiba-sumohrvač
Garant neki olimpijac 100 ili 200 metara sprint :mrgreen:
mislim da znam momka, tesko da bi mogao potrcati, povelik je
User avatar
jao_situacije
Posts: 18094
Joined: 29/03/2014 19:20

#4494 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by jao_situacije »

al kiba sumohrvač :lol:

šta sam ja rekao

opet po ćirsu, navalili na akademika denisa ne pušćaju ga :mrgreen:
quarterback
Posts: 10534
Joined: 23/04/2012 22:19
Location: Marita

#4495 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by quarterback »

vjerovatno se sumo hrvac odnosilo na Kibine dimenzije, a cudi me da je Stojnic tako formulisao jer bi Kibu morao znati, ako je to taj Kiba kojeg poznajem on je sa Bistrika i stalno je u Starom Gradu
User avatar
duminjo
Posts: 20189
Joined: 03/09/2011 12:43
Location: Sarajevo

#4496 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by duminjo »

dabarizmabra wrote:
mg wrote:Vodeći se logikom "kome smeta?" ja bih mogao recimo sjeći šumu na Trebeviću i ubirati novce.
Takođe, mogao bih recimo parkirati na sred štrosmajerove i reći "kome smeta?" jer ima po pet metara sa svake strane.
Mogao bih recimo, napraviti šadrvan na sred parka iza druge gimnazije, prodavat ćevape i reći "kome smeta?"

Bespravna uzurpacija trotoara, blokiranje i onemogućavanje odvijanja normalnog saobraćaja, kada se pri tome riziku od povrede izlažu svi učesnici u saobraćaju treba da smeta SVIMA!

Kada bi recimo prešao nekoj curici koja se bavi sportom ili plesom preko noge i sjebao stopalo, zbog kojeg ne bi mogla dalje da se bavi sportom, na vozača PMV bi se primjenila ona "nije prilagodio brzinu uslovima na cesti" a činjenicu da je neko uzurpirao trotoar za potrebe osobnog bogaćenja, čime je prislio pješaka da hoda po kolovozu niko ne bi razmatrao, jer "kome smeta?", osim divljaku sto se tu voza sa autom i gazi djecu.

Sramotno je da već godinama općinski inspektori u 16h idu kući, a Ferhadija i okolne ulice postaju Eldorado za ilegalce, koji nikom porez ne plaćaju, bogate se enormno pri tome uzurpirajući javne površine, koje su napravljene od ovih "mutavaca" što plaćaju porez!

Samo ljudima koji nisu navikli na asfalt, a pri tome imaju u sjećanju široke poljane rodnog kraja može pasti na pamet "kome smeta?"

Kome smeta, recimo, što neko ima Kalašnjikov ispod kreveta? :run:
Şvaka čast, dobro sročeno,
Potpisujem!
Ne znam jel opstinska ili kantonalna..sinoc su na ferhadiji bili u 23:00 :lol:
quarterback
Posts: 10534
Joined: 23/04/2012 22:19
Location: Marita

#4497 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by quarterback »

duminjo wrote:Ne znam jel opstinska ili kantonalna..sinoc su na ferhadiji bili u 23:00 :lol:
prijatna promjena :thumbup:
mario001
Posts: 2200
Joined: 26/09/2015 22:38

#4498 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by mario001 »

quarterback wrote:vjerovatno se sumo hrvac odnosilo na Kibine dimenzije, a cudi me da je Stojnic tako formulisao jer bi Kibu morao znati, ako je to taj Kiba kojeg poznajem on je sa Bistrika i stalno je u Starom Gradu
Ime prezime ?
User avatar
Thorgerson
Posts: 9904
Joined: 15/04/2015 11:26

#4499 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by Thorgerson »

"...evo došli smo da ti popušimo kurac, ali ćeš i ti nama popušiti kurac."

:lol:
mario001
Posts: 2200
Joined: 26/09/2015 22:38

#4500 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by mario001 »

Thorgerson wrote:"...evo došli smo da ti popušimo kurac, ali ćeš i ti nama popušiti kurac."

:lol:
Partnerski odnos
Post Reply