Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Locked
User avatar
Maraschino
Posts: 18997
Joined: 10/11/2006 16:15
Location: ...

#44526 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Maraschino »

https://www.nezavisne.com/novosti/bih/D ... vom/537304

Nije ni Bosnjacima sporno odlaganje nuklearnog otpada na Trgovskoj gori.
Haman2
Posts: 3998
Joined: 09/12/2016 20:04

#44527 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Haman2 »

BURNA RASPRAVA U TIRANI: Džaferović ušutkao Dodika i Kolindu ovim riječima...
- Izvolite, pošaljite ANP (Godišnji nacionalni program), odmah ćemo imati Vijeće ministara. To nije do nas već do onih koji neće da poštuju princip vladavine prava – kazao je Džaferović.

Image

Rasprava članova Predsjedništva Bosne i Hercegovine Milorada Dodika i Šefika Džaferovića, koju su mediji zabilježili na marginama samita Procesa Brdo – Brijuni, nastavljena je tokom samog samita i izlaganja učesnika.

Inicirao ju je, saznajemo, Milorad Dodik, koji je u svom izlaganju odgovornost za gotovo sve izazove sa kojima se suočava BiH fakturisao Bošnjacima. Odnosilo se to, prije svega, na neformiranje državne vlasti.

Džaferović je pojasnio da prepreka formiranju vlasti nisu Bošnjaci, već upravo Dodik i zvaničnici njegove političke opcije zbog nepoštivanja vladavine zakona. BiH je, podsjetio je Džaferović, dobila poziv NATO-a da dostavi Godišnji nacionalni program (ANP), a integracije u NATO savez su obaveza institucijama BiH koju propisuje Zakon o odbrani BiH, Odluke Predsjedništva BiH iz 2009. godine te Strategija vanjske politike BiH.

- Izvolite, pošaljite ANP (Godišnji nacionalni program), odmah ćemo imati Vijeće ministara. To nije do nas već do onih koji neće da poštuju princip vladavine prava – kazao je Džaferović.

Najviše prostora je zauzela rasprava o granicama BiH sa Srbijom i Hrvatskom. I u tom je slučaju Dodik zastupao stavove susjednih država, tvrdeći da, kada je Srbija u pitanju, Bošnjaci opstruiraju postizanje dogovora, odnosno ne prihvataju prijedlog Beograda o razmjeni teritorija.

Džaferović je odgovorio da su granice BiH sa susjedima poznate, da se poštuju, ali da susjedi izbjegavaju zaključiti ugovore o granicama.

- Nema razmjene teritorija i nikada neće biti nikakve razmjene teritorija – poručio je Džaferović, pojasnivši da je neophodno zaključiti ugovor o postojećim međunarodni priznatim granicama, a da se tek onda može razgovarati o pograničnim pitanjima, u skladu sa međunarodnim konvencijama i obostranim interesima.

Na samitu u Tirani je otvoreno i pitanje granice sa Republikom Hrvatskom, a u kontekstu Pelješkog mosta, čija gradnja ugrožava pravo BiH na slobodan pristup otvorenom moru.

- Hrvatska izgradnjom Pelješkog mosta ne zagrađuje BiH – tvrdila je predsjednica Republike Hrvatske Kolinda Grabar-Kitarović.

Svoj je stav nastojala obrazložiti i konstatacijama da je bh. more plitko, da je Hrvatska ostavila prolaz BiH te da su visina i raspon stubova Pelješkog mosta prilagođavani kako bi se, navodno, zadovoljili interesi BiH.

Džaferović je podsjetio Grabar-Kitarović da Hrvatska gradi Pelješki most bez saglasnosti BiH, što potvrđuje i Odluka Predsjedništva BiH iz 2009. godine, odnosno pismo kojim je Predsjedništvo BiH upoznalo Hrvatsku da se protivi gradnji Mosta, što je, dodao je Džaferović, jedini zvanični stav BiH.

SB/Faktor.ba
http://www.slobodna-bosna.ba/vijest/113 ... chima.html
Hafis
Posts: 17983
Joined: 18/07/2013 12:40
Location: južno, niz Ivan

#44528 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Hafis »

http://www.slobodna-bosna.ba/vijest/113 ... rtava.html

PUKLA TIKVA; ČOVIĆEVI MEDIJI UDARAJU DIREKTNO PO DODIKU I VUČIĆU: „Politički vrh Srbije i RS-a ustrajan u laži o 700 000 žrtava..."!

To Čovke majstore :)
mishic
Posts: 8406
Joined: 28/04/2011 16:29

#44529 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by mishic »

Pa odavno je jasno da njihovi međusobni nesporazumi i "računi" jesu daleko složeniji nego što su računi sa Bošnjacima. Nesreća Bošnjaka je u tome što su se našli između te dvije po mnogo čemu suprotstavljene, sukobljene i polarizovane strane. Tako su njihova međusobna trvenja i animoziteti s obje strane ispostavljeni Bošnjacima jer se i jednima i drugima čini da bi svoje historijske velikodržavne snove mogli realizovati da im na tom putu ne stoje Bošnjaci. A prava istina je da bi bez Bošnjaka kao amortizera ti velikodržavni sni na Balkanu bili daleko krvaviji.

Suština je u prostoj računici da bi se i jedni i drugi borili za ostvarenje tih snova i planova do poslednjeg Bošnjaka pa i posljednjeg BiH Hrvata za veliku Hrvatsku i posljednjeg BiH Srbina za veliku Srbiju. Zbog toga crtanje novih granica krvlju nije strano ni Srbiji ni Hrvatskoj jer i jedni i drugi bi prolijevali krv građana BiH. žalosno je samo što to mnogi u BiH ne shvataju.
Haman2
Posts: 3998
Joined: 09/12/2016 20:04

#44530 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Haman2 »

Pravi odgovor Dodiku je istrajavanje na MAP-u, podvući crtu i ispraviti kičmu
Pravi odgovor Dodiku je istrajavanje na MAP-u, podvući crtu i ispraviti kičmu

Image
Dino Konaković / Vijesti.ba

Predsjedavajući Predsjedništva BiH Milorad Dodik danas je zatražio od komande Trećeg pješadijskog (RS) puka Oružanih snaga BiH da na sljedećem obilježavanju više od polovine stroja bude obučeno u uniforme bivše Vojske RS.
Na ovaj poziv reagirao je predsjednnik Naroda i pravde i predsjedavajući Skupšyine KS Dino Konaković.

- Jedini pravi odgovor Dodiku kakvog smo danas još jednom vidjeli na djelu, jeste istrajavanje na Akcionom planu za članstvo u NATO-u, rekao je Konaković i dodao:

- MAP ili neka sačeka naredne izbore da uđe u vlast, a i tad je opet uslov MAP.

Konaković je uputio podršku strankama koje formiraju državnu vlast da na tom zahtjevu istraju.

- Nadam se da tu ne razmišlja o kompromisu. Negdje se mora podvući crta i ispraviti kičma. Svjesni njegovog konstantnog rušenja sistema mi moramo i sebe jačati i popravljati sistem. Naše jedinstvo treba da se ogleda u zajedničkoj borbi protiv vanjskih, ali i unutrašnjih faktora koji destabiliziraju zemlju, smatra Konaković.

Dodaje da je borba sa korumpiranim kadrovima unutar sistema jednako važna.

- Takvi nas kadrovi čine slabijim pregovaračem sa onim koji našu zemlju podrivaju izvana. Kvalitetnim kadrovima na čelu institucija mi jačamo naše društvo. To je jedinstvo koje nam treba, ne neko lažno, deklarativno, rekao je Konaković i dodao:

- Bošnjacima treba i jedinstvo u poštivanju svoje vjerske zajednice. Posjete paralelnim institucijama u Srbiji i zaobilaženje legalnih predstavnika IZ grubo je narušavanje jedinstva Bosnjaka. Molim dragog Boga da nas ojača u jedinstvu koje donosi prosperitet našoj zajednici i našoj domovini.

(Vijesti.ba)
User avatar
nikad_vise
Posts: 2015
Joined: 20/09/2010 22:35

#44531 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by nikad_vise »

Image
General Mašović: Bosna i Hercegovina je već u MAP-u!
Posted on 12. Maja 2019.
Načelnik Zajedničkog stožera Oružanih snaga BiH general pukovnik Senad Mašović u intervjuu za Radiosarajevo.ba je vrlo otvoreno komentirao današnje poruke predsjedavajućeg Predsjedništva BiH Milorada Dodika koji u Banjoj Luci zatražio od komande Trećeg pješadijskog (RS) puka Oružanih snaga BiH da na sljedećem obilježavanju više od polovine stroja bude obučeno u uniforme bivše Vojske RS!



General Mašović napominje da je Zakon vrlo jasan i da “vrlo jasno propisuje i nadležnosti i mogućnosti i način kako se može odgovoriti na ove i bilo kakve druge situacije”.

“Ono što je vrlo jasno jeste činjenica da Zakon o odbrani Oružane snage imaju vrlo jasno propisanu i definisanu svoju jedinstvenu terensku uniformu. Ne postoji bilo kakva druga uniforma i ne postoji bilo kakva mogućnost da bilo ko obuće pripadnike Oružanih snaga BiH u drugu uniformu izuzev uniforme Oružanih snaga BiH, sa vrlo jasno vidljivim grbom države Bosne i Hercegovine, obilježjima i svim onim što je vrlo jasno propisano i definisano zakonskim parametrima koji se tiču Zakona o odbrani i Zakona o službi. Ne postoji apsolutno mogućnost da bilo ko proba to da izorganizuje da pripadnici Oružanih snaga BiH, neovisno o kojem narodu pripadaju, nose neke druge uniforme, izuzev uniformi koje su vrlo jasno propisane Zakonom o odbrani”, kazao je general Mašović.

Na pitanje šta bi predstavljao potez u nekom drugom pravcu, general Mašović podsjeća da je u članu 2. i 3. Zakona o odbrani vrlo jasno propisano i definisano da su OSBiH jedina legalna i legitimna oružana sila BiH.

“Sve ostalo, pa i ovakvi pokušaji podrazumijevaju poziv na paramilitarno, odnosno paravojno organizovanje, koje je vrlo jasno i to Zakonom o odbrani, oglašeno kao najteži oblik krivičnog djela. To je najteži oblik krivičnog djela u smislu ako se krene u bilo kakav pokušaj paramilitarnog ili paravojnog organizovanja… Vidim da su već date adekvatne izjave i članova Predsjedništva BiH i ostalih međunarodnih institucija. Ono što je vrlo jasno da je Predsjedništvo BiH kolektivna vrhovna komanda BiH. Ne postoji mogućnost da bilo koji član pojedinačno naredni bilo kakvu upotrebu ili bilo kakav drugačiji rad izuzev onog što je vrlo jasno definisano i propisano Zakonom o odbrani, i kroz lanac komandovanja i kontrole koji je, također, vrlo jasno propisan Zakonom. A polazi od Predsjedništva, kao vrhovne komande, Ministarstva odbrane, mene kao načelnika Zajedničkog štaba, komandanata od Operativne komande, Komande za podršku do najnižeg nivoa”, napominje Mašović.

Podvlači da je lanac komandovanja također, vrlo precizan:

“Bilo kakav drugi lanac podrazumijeva, ponovo naglašavam paramilitarno i paravojno organizovanje i direktno predstavlja najteže kešenje Zakona o odbrani i Zakona o službi i podrazumijeva najteži oblik krivičnog djela”.

Osvrćući se na činjenicu da se opasne poruke šalju sa visoke državne pozicije, te da to dolazi u vrijeme iznimno zabrinjavajućih glasova o situaciji u našoj zemlji, general Mašović ističe da se to gleda “kao na jedan od načina kako da se izvrši dodatna destabilizacija BiH”.

Senad Mašović - undefined
Foto: Admir Kuburović / Radiosarajevo.ba: Senad Mašović
“Kroz jedan od najjačih i najbitnijih, najhomogeniji element države BiH, a to su Oružane snage BiH. Bilo kakav pokušaj u smislu narušavanja integriteta, digniteta, jedinstvenog djelovanja i poštivanja procedura Zakona ide na ruku onima koji ne žele budućnost BiH kao prosperitetne članice NATO Saveza i Europske unije. Oružane snage BiH, s obzirom na ono što one rade dnevno, kako unutar BiH, tako i na međunarodnom planu, predstavljaju možda najboljeg ambasadora države BiH. Iz tog razloga ne čude pokušaji da se uruši određena vrsta našeg kredibiliteta, ali to nije ništa novo. Na to treba odgovoriti u skladu s onim što je propisano. Mi ćemo svoje zadatke nastaviti raditi bez bilo kakvih turbulencija. A bilo kakav pokušaj rada mimo onog što je propisano i definisano biće žestoko sankcionisano istog trenutak po primanju prvih saznanja”, poručio je general Mašović.

Na pitanje da li sve ovo ima veze s pokušajem blokade nastojanja naše zemlje da budemo dio sistema NATO-a, general Mašović je kazao ono što se ne može tako precizno čuti u našoj javnosti.

Ovo sada po prvi put ću reći. Ono što je vrlo bitno jeste činjenica da se od 5. decembra 2018. godine Bosna i Hercegovina već nalazi u MAP-u. Bosna i Hercegovina je već u MAP-u! Bilo kakve priče da se to neće dozvoliti, da nema mogućnosti aktiviranja MAP-a, ponavljam, BiH ima MAP, BiH je već u MAP-u! ANP (Godišnji nacionalni program) je proces samo tehnički proces aktivosti kroz put MAP i daljnjih nastavka aktivnosti prema dobijanju punopravnog članstva u NATO-u. To su stvari koji su jasno propisane. Nažalost, nekoga će rastužiti činjenica da smo mi od 5. decembra 2018. u MAP, neko će se obradovati, ali, evo, najbitnija stvar je da ljudi znaju stvarno stanje i istinu, bez dodatni političkih komentarisanja”, zaključio je general Mašović.

(Bportal / F.V. / Radiosarajevo.ba)
mishic
Posts: 8406
Joined: 28/04/2011 16:29

#44532 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by mishic »

Od kada je Svijeta i Vijeka civilizacija je imala svoje mračne trenutke, imala je anticivilizacijske geste koje su na određenim prostorima, u određenim trenucima, pojedinci, grupe, a nekada i cijeli narodi, gurali u sunovrat. Tima i takvima historija je izricala svoj neumitan sud, svrstavala ih i smještala tamo gdje su sami sebi svojim gestima rezervirali mjesto na "smetljištu historije". Njihovi anticivilizacijski postupci ostali su kao trajni biljeg po kome su postali i ostali zabilježeni i kao pojedinci i kao grupe i kao narodi...

Kraj XX i početak XXI stoljeća na evropskom prostoru ostat će zabilježen po naglom povampirenju fašizma na prostoru Balkana usljed koga je jedan broj pojedinaca, jedan broj organiziranih skupina i skoro cijelih naroda sebe svrstao među barbare, fašiste, rušitelje, agresore, ubice, krvopije, genocidaše...

Ostat će trajno zabilježeno koji su to likovi, koje skupine i koji narodi ubijali nedužne, palili nejač u živim lomačama, osnivali i punili logore smrti, neselektivno stotinama i hiljadama granata razarali gradove, kulturno-historijske spomenike, ubijali Civilizaciju...

Pored onih koji su to inicirali, organizovali i provodili, povijest će zabilježiti i one koji su se time ponosili, koji su to veličali, koji su opravdavali, štitili i branili zločin, zločince i njihovo djelo. Njihova imena ostaće kao biljeg, kao sramota, kao ono s čim se poistovječuju sve te sramote sa čitavim narodima koji će se ipak, kad tad, morati stidjeti, odricati, bježati od pomena tih spodoba i njihovih djela.

Miloradu Dodiku, dakako, pripadat će istaknuto mjesto među onima kojih će se i to relativno brzo, stidjeti svaki iole pristojan čovjek. Njegovo ime uz mnoga druga među njegovim sunarodnicima, postat će sinonim za zlo, postat će sramota, postat će anticivilizacija...
mishic
Posts: 8406
Joined: 28/04/2011 16:29

#44533 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by mishic »

Svaku moguću priliku koja mu se ukaže Dodik koristi da povuće paralelu između RS-a i njenih institucija i država Zapada i njihovih institucija.
Ta na prvi pogled jednostavna logika, mnogima i ne zapadne za oko, pa tako i danas Dodik veli da mnoge vojske na zapadu praktikuju obući historijske uniforme na defileima... I bla bla bla... ode rasprava u tom pravcu, tim vojskama itd. itd. pa tako i VRS postade jedna od takvih vojski. Ni manje ni više nego jedna poput mnogih vojski Zapada!!! Isto kao što i RS u mnogo čemu nije ništa drugačija od mnogih DRŽAVA Zapada. To mu ga dođe kao ono kada Bosanac nekom beduinu objašnjava kakva je šljiva pa na kraju kaže: Znaš li kakva je banana? A ovaj će ko iz topa; Znam!!! A Bosanac će na to, eto vidiš šljiva joj nije ni nalik, ni veličinom, ni bojom, ni ukusom ni ničim...

Da je RS država, a nije, i da VRS nije fašistička, a jeste, onda bi ta poređenja imala smisla. Dodikova težnja je očita, on misli da podiže rejting entitetu RS tepajući mu da je država i misli da će poredeće VRS sa vojskama drugih država na Zapadu uspjeti oprati UZP, Zločin i Genocid sa obraza (i uniformi) te fašističke paravojske.
User avatar
Thorgerson
Posts: 9899
Joined: 15/04/2015 11:26

#44534 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Thorgerson »

Ako po Njemačkoj i Austriji dozvoljavaju da paradiraju vojnici obuceni u SS uniforme, ja sam evo odmah za to da se dopusti parada i VRS.
User avatar
Thorgerson
Posts: 9899
Joined: 15/04/2015 11:26

#44535 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Thorgerson »

U vezi Incka, ja ne znam sta su se svi nadigli protiv tog lika. :-)

Kao prvo Incko nije drzavljanin ove drzave. Ovo nije njegova drzava. Za ovu drzavu treba da se dignu i bore oni koji zive u njoj. A mi se ponasamo kao najvece picke. Ovo mi izgleda ono ko kad se djeca potuku, pa onda prijete jedni drugima e sad cu ja tebi dovesti svog bracu. I stranci su nam 10x rekli da smo mlaki, da su bošnjaci mlaki...al jok mi po svom.

Drugo. Incko je samo uposlenik. Koji piskara izvjestaje, dakle ne moze on tek tako sjesti i donijeti odluku, vec tu mora biti podrske od onih koji su ga doveli. Bonske ovlasti ne zahtjevaju konsenzus PIC-a, ali jbg mislim da ni Incku nije do zajebavanja jer se ipak radi o ozbiljnim stvarima.

Cinjenica je da su zemlje međunarodne zajednice povukle ručnu i ostavile nam da se mi sami ovdje dogovaramo, svađamo itd. Zasto je bosnjacka strana najslabija u tim pregovorima i u svemu, to treba da se oni sami zapitaju. Zasto probosanske snage imaju tako razbacano glasacko tijelo na milion stranaka, a hrvati i srbi nemaju. To treba da se oni zapitaju.

Pa Dodik je najaktivniji političar kojeg sam vidio poslije rata u BiH. Danas je u Sarajevu, navečer u Beogradu, sutra u Austriji...prekosutra u Banja Luci, opet u Beograd, jučer u Turskoj.

Baš evo da vidimo šta će raditi Komšić i Šefik kada oni budu predsjedavajući. Garantujem vam, garantujem da će Dodik i tada biti u prvom planu i da će on i dalje nastaviti da radi po svom. I šta to govori?

Zašto sad Komšić i Džaferović ne bi organizovali posjetu našoj prijateljskoj Americi. Nađi čistačicu Bijele Kuće, domara, vrtlara, s njim se nađi, bilo koga...ako ne može Trump. Dvije muhe jednim udarcem. Prvo, Dodik tamo ne može ići. Drugo, uspostavljamo ponovo odnose sa tom veoma bitnom državom! Zašto? Pa zato što su uhljebi, boli ih qrac, nit imaju viziju, nit želju nit išta, lobiranje, nula bodova...

Dočekamo Vučića u Sarajevu, postoji snimak dotičnog da vršlja iznad grada, niko ništa. Pogledati malo kako albanci to rade. Da ne idemo dalje po svijetu.

Jednostavno, u ovoj igri trenutno - srbi bolje igraju. I bolje se "tuku". A eto...mi bi da zovemo našeg bracu Incka da im pokažemo.
Bodkin
Posts: 22532
Joined: 03/09/2008 00:48
Location: Overseas

#44536 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Bodkin »

Thorgerson wrote:Ako po Njemačkoj i Austriji dozvoljavaju da paradiraju vojnici obuceni u SS uniforme, ja sam evo odmah za to da se dopusti parada i VRS.
Glupo poredjenje al eto. Ono sto bi trebao reci je gdje to ima da se paradira u uniformi vojske koja se borila protiv zemlje u kojoj je
User avatar
Thorgerson
Posts: 9899
Joined: 15/04/2015 11:26

#44537 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Thorgerson »

Bodkin wrote:
Thorgerson wrote:Ako po Njemačkoj i Austriji dozvoljavaju da paradiraju vojnici obuceni u SS uniforme, ja sam evo odmah za to da se dopusti parada i VRS.
Glupo poredjenje al eto. Ono sto bi trebao reci je gdje to ima da se paradira u uniformi vojske koja se borila protiv zemlje u kojoj je
Zasto je glupo poredjenje? Obje vojske su pocinile genocid.
Bodkin
Posts: 22532
Joined: 03/09/2008 00:48
Location: Overseas

#44538 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Bodkin »

Thorgerson wrote:
Bodkin wrote:
Thorgerson wrote:Ako po Njemačkoj i Austriji dozvoljavaju da paradiraju vojnici obuceni u SS uniforme, ja sam evo odmah za to da se dopusti parada i VRS.
Glupo poredjenje al eto. Ono sto bi trebao reci je gdje to ima da se paradira u uniformi vojske koja se borila protiv zemlje u kojoj je
Zasto je glupo poredjenje? Obje vojske su pocinile genocid.
Tom logikom mozes reci da je ok jer po turskoj paradiraju u turskim uniformama u kojoj je pocinjen genocid. O tome sta izrael radi palestini mozemo isto spomenuti
swanfilter
Posts: 10811
Joined: 06/06/2008 18:52

#44539 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by swanfilter »

Tursku, Izraelsku vojsku niko nije osudio za cinjenje istog. Pustimo nekakve deklaracije ...
Heller
Posts: 4404
Joined: 02/05/2012 22:32
Location: Tuzla

#44540 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Heller »

Šta ovo Ružica kuka, zvali iz Američke ambasade trećerazredne činovnike, a nisu prvorazrednu frizerku :-x
mishic
Posts: 8406
Joined: 28/04/2011 16:29

#44541 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by mishic »

Pricaj ti ali frizerka debelu lovu na konto slaže. Prvo pogledaj im primanja pa na to dodaj ono sto im partije cije interese furaju daje a onda na sve to dodaj ono sto je javna tajna da korupcijom i malverzacijama pravom i pravdom dižu još po nekoliko puta toliko...
User avatar
Maraschino
Posts: 18997
Joined: 10/11/2006 16:15
Location: ...

#44542 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Maraschino »

Image

Image

na vama je da trazite razliku :roll:
User avatar
Leverage
Posts: 9637
Joined: 27/05/2018 16:32

#44543 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Leverage »

Gdje je gospodin s ruske strane na drugoj slici? Da li ga je poćeralo?
User avatar
славянин
Posts: 11277
Joined: 30/05/2013 21:43
Location: Tuzla,Sarajevo i dalje :)

#44544 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by славянин »

Na prvoj 2 zastavice ruske federacije - jos jednu naopako okrenuli :D :lol:
User avatar
tuzlak1212
Posts: 4364
Joined: 09/09/2018 23:21

#44545 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by tuzlak1212 »

Šta ovo Bake priča u Zenici, zalagat će se za uvođenje predvojničke obuke u škole :-)
"Ovdje, u Zenici žive veliki radnici, veliki ratnici, dobri Bošnjani i skromni muslimani. Neću večeras puno o politici. Naoko mučno stanje. Neće se ponoviti 1990-te. Nikad se to više neće ponoviti ako Bog da. Ali da se ne bi ponovilo trebamo biti jaki. Postoje garancije međunarodnih sila koje garantiraju Dejtonski sporazum, ali je najvažnija bošnjačka snaga. Jačati međusobno povjerenje, jačati namjensku industriju, uvesti predmete u školi o predvojničkoj obuci", poručio je Izetbegović.
User avatar
asurbanipal
Posts: 6692
Joined: 28/06/2010 15:54
Location: opet sam ti u kafani

#44546 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by asurbanipal »

'Kompromis': IPAP je odustajanje BiH od NATO-a



http://balkans.aljazeera.net/vijesti/ko ... EgSjek7bqI
Dakle, vrlo je izvjesno da Bosna i Hercegovina neće uskoro u NATO poslati svoj Godišnji nacionalni program (ANP), a što je obaveza iz MAP-a. I vrlo je neizvjesno kako će se raspetljati zastoj nastao u sukobu strategija probosanskih političkih snaga i zastupnika ruskih interesa na Balkanu. Sasvim je sigurno da ovako uporan otpor NATO-u kvazi-elita iz Banjaluke ne bi pružala bez signala i podrške Moskve. Ruski interes je faktor koji u ovom trenutku snažnije koči BiH ka NATO-u, nego Beograd ili pravno irelevantna „vojna neutralnost RS“ . Ali, dogodi li se vraćanje Bosne i Hercegovine sa MAP-a na IPAP, odnosno trajno skretanje sa NATO puta, uz pristanak stranaka u vlasti (SDA, DF, HDZ, SBB) to će biti početak teškog perioda za BiH, teška blamaža i kompromitacija stranaka i lidera koji to prihvate, a također i razotkrivanje njihovih prikrivenih koncepata buduće BiH. Ali, da ne prejudiciramo...
User avatar
black
Posts: 18638
Joined: 19/06/2004 16:00
Location: ispod tresnje

#44547 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by black »

POGLEDAJTE VIDEO POTKIVANJA: Ti ćeš meni sve dostaviti pa ću ja vidjeti sa Dalidom!

http://zurnal.info/novost/22111/ti-ces- ... snkYCvj5bY
User avatar
studiorum_tuzlaensis
Posts: 6230
Joined: 08/07/2015 11:06
Location: dogodine u Mariupolju

#44548 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by studiorum_tuzlaensis »

samo dobra viza spasava od ove zabokrecine. :thumbup:
mishic
Posts: 8406
Joined: 28/04/2011 16:29

#44550 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by mishic »

Ova blamaža izvjesne gospođe Imamović koja "predstavlja" civilne žrtve agresije na RBiH u Kantonu Sarajevo, školski je primjer primitivizma koji se udomačio i masovno raširio u čitavoj Bosni i Hercegovini. Brojne nevladine organizacije, raznorazna udruženja, pojedinci u vlasti na svim nivoima i svim strankama i sve ono što je na državnim jaslama, došli su kao spasioci nakon izbivanja iz BiH u toku agresije i nemilice troše budžetska sredstva. O ovom problemu dosta se raspravljalo i kada su boračka udruženja bila u pitanju jer je izvjesno da su na hiljade pobjegulja postali "borci" i ostvaruju brojna prava i privilegije, vode ta udruženja ili su bliski sa vođama udruženja, te zbog toga broj "boraca" konstantno raste, troše se milioni KM a istinski borci od toga nemaju nikakve koristi. Umjesto tih istinskih boraca proteste u njihovo ime vode i organizuju dezerteri, pobjegulje i kriminalci koji su se i u ratu bavili kriminalom. Dosta njih je i invaliditet zaradilo ne u borbi i na liniji, nego u kriminalnim radnjama kojima su se bavili.
Zbilja je krajnje vrijeme da se dijeljenje budžetskih sredstava preispita i da se prije svega biografije tih drčnih "boraca" za sve i svašta iznesu na vidjelo dana. Radi se o ogromnim sredstvima i radi se o bezobzirnim manipulatorima koji se predstavljaju pobornicima najplemenitijih akcija a u stvari su licemjeri kojima ništa nije sveto i koji bi i državu i roditelje i sve drugo prodali. Imamovićka i hiljade i hiljade takvih kao ona istinska sramota.
Locked