Ja nisam povjerovao, podrazumijeva se. Ali me čude ovi koji su povjerovali (sumnjam da im je presudno da daju glas lažnoj SDP bilo to što Zlaja dobro laže), a sada se posipaju pepelom, pardon deterdžentom.Banksy wrote:Nema to veze s SDA, s kim god da su ušli u koaliciju bilo bi isto. Taj ''zakon'' je samo bio mamac za budale i ne mislim da ga je iko ozbiljan uzimao za ozbiljno. Ko je mogao povjerovati da će Ivanišević, Hadžić i Lagumdžija usvajati zakon koji im direktno radi o glavi?
SDP
- Corto Maltese
- Posts: 7180
- Joined: 15/11/2005 08:47
- Location: Sarajevo
- Contact:
#4451 Re: SDP
- Banksy
- Posts: 28557
- Joined: 18/07/2008 09:33
#4452 Re: SDP
Ama, nisu ni oni, ni tada ...Corto Maltese wrote:Ja nisam povjerovao, podrazumijeva se. Ali me čude ovi koji su povjerovali (sumnjam da su glasali za SDP jer Zaja dobro laže), a sada se posipaju pepelom, pardon deterdžentom.Banksy wrote:Nema to veze s SDA, s kim god da su ušli u koaliciju bilo bi isto. Taj ''zakon'' je samo bio mamac za budale i ne mislim da ga je iko ozbiljan uzimao za ozbiljno. Ko je mogao povjerovati da će Ivanišević, Hadžić i Lagumdžija usvajati zakon koji im direktno radi o glavi?
Čuj, lijevi blok pored živih SDA i HSP-a ...
SDP o formiranju lijevog bloka u BiH
...
Po njegovim riječima u BiH, bez obzira na broj političkih partija, postoje dva politička bloka, jedan su stranke koje polaze od birača i građanina, a drugi blok je blok političkih opcija koje polaze od "krvnih zrnaca na ovaj ili onaj način i kojima uopće nisu važni politički programi".
Stoga, postoje dva principa na kojima SDP mora pronaći političke mehanizme za rješenje tog pitanja.
Jedan je kratkoročni koji polazi od trenutačnih interesa, koji Kukić ne zagovara, a drugi pristup je izgradnja strategije povremenog okupljanja stranaka političke ljevice da bi se izbrisali personalni animoziteti za ostvarivanje zajedničkih ciljeva.
...
http://www.sdp.ba/novost/14240/SDP-o-fo ... oka-u-BiH-
- Alfons Kauders
- Posts: 37198
- Joined: 24/09/2004 13:39
- Location: Glavni Stan NVZ
- Contact:
#4453 Re: SDP
nije majka muju karala sto se kocko,VjecitiStudent wrote:
Potpuno nebitno (nazalost, praksa objavljivanja nasih zakona je takva, kakva je, mrsko im je valjda praviti i presiscene verzije).
Ono sto je bitno je da je dio Ustava FBiH, bitan za cijelu pricu o donosenju toliko spominjanog zakona i dalje vazi, nije izmijenjen niti u jednom jedinom slovu:
A proslog januara Lagumdzija izljavljuje sljedece:AMANDMAN VIII
Član III.1. Ustava Federacije Bosne i Hercegovine mijenja se i glasi:
"U isključivoj su nadležnosti Federacije:
b) državljanstvo Federacije,
c) utvrđivanje ekonomske politike, uključujući planiranje i obnovu, te politiku korišćenja zemljišta na federalnom nivou,
d) donošenje propisa o finansijama i finansijskim institucijama Federacije i fiskalna politika Federacije,
e) suzbijanje terorizma, međukantonalnog kriminala, neovlaštene trgovine drogom i organiziranog kriminala,
f) dodjela elektronskih frekvencija za radio, TV i druge svrhe, u skladu sa Ustavom Bosne i Hercegovine,
g) utvrđivanje energetske politike, uključujući raspodjelu između kantona, te osiguranje i održavanje potrebne infrastrukture,
h) finansiranje djelatnosti federalnih vlasti, ustanova i institucija koje federalne vlasti osnivaju oporezivanjem, zaduživanjem ili drugim sredstvima."
Ako mene pitate,lično me više zanima vlast u kantonima i Federaciji BiH,jer se tamo mogu provesti programske politike SDP-a BiH
http://www.rtvze.ba/index.php?option=co ... h&Itemid=8
Kada cemo ugledati Zakon o oduzimanju nelegalno stecene imovine u FBiH????
ako cemo donositi taj zakon na nivou fbih... mogli bi usput vratiti i ostatak ovih ingerencija na entitetski nivo... vojsku, monetu, vanjske poslove itd...
i sad kad vidis da je zapravo bila rijec o zakonu na drzavnom nivou koji je sdp u vise navrata predlagao i za koji je glasao, a ne na federalnom nivou kao sto se ovdje uporno tvrdi bez ikakvih jebenih osnova... pitas kada cemo taj zakon ugledati na federalnom nivou...
samo se nastavi vadit, zabavno je
- KatarinaKosaca
- Posts: 20066
- Joined: 30/08/2008 17:28
- Location: Izmedju kurvinih sinova i pokvarenih kurvinih sinova
#4454 Re: SDP
Nije uopće problem naći postove od prije par godina i zajapurene @popajice i slične koji ne samo da u zakon i njegovo donošenje vjeruju i u njemu vide spas iz svih naših problema, nego nazivaju izdajicama i podvode pod verbalni linč one rijetke koji se drznu reći da bi tako Lagumdžija sam sebe osudio.. Nije teško naći postove, likovi su isti , oni koji nam baš danas pišu kako je zakon ionako bezezeCorto Maltese wrote:Ja nisam povjerovao, podrazumijeva se. Ali me čude ovi koji su povjerovali (sumnjam da im je presudno da daju glas lažnoj SDP bilo to što Zlaja dobro laže), a sada se posipaju pepelom, pardon deterdžentom.
-
obelix1
- Posts: 288
- Joined: 06/04/2009 09:55
#4455 Re: SDP
Mene najviše nervira što SDP nije ni S od stranke socijaldemokratskog političkog profila i kad gledam vedete SDP osim Besime Borić tu nevidim nijednog socijaldemokratu po ideološkom opredjeljenju, mislim da percepcija ideološke opredjeljenosti naših naroda se svodi samo dali stranka ima nacionalni karakter, ili nema i poziva se na multietičnost.
Mislim da je ključno da SDP konačno prihvati socijaldemokratsku filozofiju poimanja društva i da se okrene socijalnoj borbi tj. da društvo senzibilizira u smislu da niko nesmije doći u stanje socijalne potrebe.
Uporno se bavi pitanjima i zakonima koji će donjet profit samo klasi onih koji sad već imaju i previše zanemarujući one zbog kojih su se politički i organizovali.
Neprovode se i dalje oni zakoni koji imaju za cilj da oporezuju bogataše i ine tajkune nego sav teret svaljuju opet na radnike, penzionere tj na one zbog kojih i sami postoje.
Sad imaju vlast i ako sad nebudu dorasli trenutku i nepostave ovu zemlju (žaomije, a mislim da neće) na pravi kurs ideja socijaldemokratije će na ovim područijima biti dugo kompromitovana.
Mislim da je ključno da SDP konačno prihvati socijaldemokratsku filozofiju poimanja društva i da se okrene socijalnoj borbi tj. da društvo senzibilizira u smislu da niko nesmije doći u stanje socijalne potrebe.
Uporno se bavi pitanjima i zakonima koji će donjet profit samo klasi onih koji sad već imaju i previše zanemarujući one zbog kojih su se politički i organizovali.
Neprovode se i dalje oni zakoni koji imaju za cilj da oporezuju bogataše i ine tajkune nego sav teret svaljuju opet na radnike, penzionere tj na one zbog kojih i sami postoje.
Sad imaju vlast i ako sad nebudu dorasli trenutku i nepostave ovu zemlju (žaomije, a mislim da neće) na pravi kurs ideja socijaldemokratije će na ovim područijima biti dugo kompromitovana.
- Corto Maltese
- Posts: 7180
- Joined: 15/11/2005 08:47
- Location: Sarajevo
- Contact:
#4456 Re: SDP
Baš ne kontam šta je toliko zabavno!?Alfons Kauders wrote:nije majka muju karala sto se kocko,VjecitiStudent wrote:
A proslog januara Lagumdzija izljavljuje sljedece:
Ako mene pitate,lično me više zanima vlast u kantonima i Federaciji BiH,jer se tamo mogu provesti programske politike SDP-a BiH
http://www.rtvze.ba/index.php?option=co ... h&Itemid=8
Kada cemo ugledati Zakon o oduzimanju nelegalno stecene imovine u FBiH????vec sto se vadio...
![]()
ako cemo donositi taj zakon na nivou fbih... mogli bi usput vratiti i ostatak ovih ingerencija na entitetski nivo... vojsku, monetu, vanjske poslove itd...![]()
i sad kad vidis da je zapravo bila rijec o zakonu na drzavnom nivou koji je sdp u vise navrata predlagao i za koji je glasao, a ne na federalnom nivou kao sto se ovdje uporno tvrdi bez ikakvih jebenih osnova... pitas kada cemo taj zakon ugledati na federalnom nivou...gdje nije ni predlagan
samo se nastavi vadit, zabavno je
Lagumdžija najavi državu za čovjeka, i ZONSIja kao njenog glavnog zanatliju. Par mjeseci poslije, Lagumdžija odustane od države i najavi prebacivanje težišta svojih politika, opet sa drugom ZONSIjem na čelu, na federalni nivo. Par mjeseci poslije, ni mukajet o ZONSIju.
Moram priznati da Lagumdžijino javno pokazivanje nemoći i mene ponekad dovede na rub smijeha, ali se time ne hvalim.
- Banksy
- Posts: 28557
- Joined: 18/07/2008 09:33
#4457 Re: SDP
Ima ih još, sigurno,obelix1 wrote: Mene najviše nervira što SDP nije ni S od stranke socijaldemokratskog političkog profila i kad gledam vedete SDP osim Besime Borić tu nevidim nijednog socijaldemokratu po ideološkom opredjeljenju,
hvalila sam nekad Komšića, kad ništa, u zemlju propao, hvalila N. Nikšića kad se pojavi brat, pohvalila Heleza, kad napravi cirkus od revizije,
mislim i da je S. Pudarić pošten čovjek, socdem profila, valjda će bar on sačuvati obraz ...
- KatarinaKosaca
- Posts: 20066
- Joined: 30/08/2008 17:28
- Location: Izmedju kurvinih sinova i pokvarenih kurvinih sinova
#4458 Re: SDP
Sigurno da će se pojedinačno naći ljudi koji su u SDP-u, pa čak i znaju šta znači biti ljevica
. Mislim da se post odnosio više na to da SDP ne pokazuje ničim karakteristike stranke lijeve orjentacije. Ni poreza na bogate, nego fiskalizacija koja udara po poštenim i siromašnim, ni stimulansa i pomoći radničkoj klasi, studentima, itd. Dakle, niti jedan elemenat socijaldemokratije.
- Alfons Kauders
- Posts: 37198
- Joined: 24/09/2004 13:39
- Location: Glavni Stan NVZ
- Contact:
#4459 Re: SDP
a kad je i gdje SDP najavio da ce se sporni zakon donositi na federalnom nivou?Corto Maltese wrote:Baš ne kontam šta je toliko zabavno!?Alfons Kauders wrote:nije majka muju karala sto se kocko,VjecitiStudent wrote:
A proslog januara Lagumdzija izljavljuje sljedece:
Ako mene pitate,lično me više zanima vlast u kantonima i Federaciji BiH,jer se tamo mogu provesti programske politike SDP-a BiH
http://www.rtvze.ba/index.php?option=co ... h&Itemid=8
Kada cemo ugledati Zakon o oduzimanju nelegalno stecene imovine u FBiH????vec sto se vadio...
![]()
ako cemo donositi taj zakon na nivou fbih... mogli bi usput vratiti i ostatak ovih ingerencija na entitetski nivo... vojsku, monetu, vanjske poslove itd...![]()
i sad kad vidis da je zapravo bila rijec o zakonu na drzavnom nivou koji je sdp u vise navrata predlagao i za koji je glasao, a ne na federalnom nivou kao sto se ovdje uporno tvrdi bez ikakvih jebenih osnova... pitas kada cemo taj zakon ugledati na federalnom nivou...gdje nije ni predlagan
samo se nastavi vadit, zabavno je
Lagumdžija najavi državu za čovjeka, i ZONSIja kao njenog glavnog zanatliju. Par mjeseci poslije, Lagumdžija odustane od države i najavi prebacivanje težišta svojih politika, opet sa drugom ZONSIjem na čelu, na federalni nivo. Par mjeseci poslije, ni mukajet o ZONSIju.
Moram priznati da Lagumdžijino javno pokazivanje nemoći i mene ponekad dovede na rub smijeha, ali se time ne hvalim.
ili si to tek nako izmislio jer nemas sta drugo reci?
-
obelix1
- Posts: 288
- Joined: 06/04/2009 09:55
#4460 Re: SDP
Vjerojatno ih ima puno ali ih nema dovoljno da partiju gurnu više lijevo gdje mislim da bi trebala biti.Banksy wrote:Ima ih još, sigurno,obelix1 wrote: Mene najviše nervira što SDP nije ni S od stranke socijaldemokratskog političkog profila i kad gledam vedete SDP osim Besime Borić tu nevidim nijednog socijaldemokratu po ideološkom opredjeljenju,
hvalila sam nekad Komšića, kad ništa, u zemlju propao, hvalila N. Nikšića kad se pojavi brat, pohvalila Heleza, kad napravi cirkus od revizije,
mislim i da je S. Pudarić pošten čovjek, socdem profila, valjda će bar on sačuvati obraz ...
Da se vratim na nedavne događaje, mislim da je voda trebala poskupiti a da grijanje nije ali boli me to što jedan premijer i ministri iz Socijaldemokratske ideološke skupine odobravaju to poskupljenje a prethodno ne izrade socijalnu kartu stanovništva da mogu pomoći tj. suvencionirati onu kategoriju građana kojim ovo poskuplenje udara na njihovu osnovnu egzistenciju.Ovo razočarenje vučem još od konstituisanja vlade kantona i federacije kad su ministarstva za rad i socijalna pitanja dali u sarajevu SDA a u federaciji HSP to je dno dna i dokaz da su apsolutno izgubili osjećaj za socijaldemokratiju.
Last edited by obelix1 on 23/11/2011 13:12, edited 1 time in total.
-
popajic
- Posts: 5738
- Joined: 16/07/2007 09:55
- Location: Sarajevo
#4461 Re: SDP
Sta bi ti bez karikiranja i nesuvislih zakljucakaKatarinaKosaca wrote:Nije uopće problem naći postove od prije par godina i zajapurene @popajice i slične koji ne samo da u zakon i njegovo donošenje vjeruju i u njemu vide spas iz svih naših problema, nego nazivaju izdajicama i podvode pod verbalni linč one rijetke koji se drznu reći da bi tako Lagumdžija sam sebe osudio.. Nije teško naći postove, likovi su isti , oni koji nam baš danas pišu kako je zakon ionako bezezeCorto Maltese wrote:Ja nisam povjerovao, podrazumijeva se. Ali me čude ovi koji su povjerovali (sumnjam da im je presudno da daju glas lažnoj SDP bilo to što Zlaja dobro laže), a sada se posipaju pepelom, pardon deterdžentom.
Kada je IKO rekao da bi nas ovakav zakon spasio SVIH nasih problema ?
Kako je IKO mogao nazvati izdajicama one cijih je 90% postova islo na pljuvanje SDP-a jos dok je bio u opoziciji , a zaklinjali se u Lepog ( sto mene krivis za njegov krah
Naravno , nije tesko naci postove ...dobro je da je tako
KO je od forumasa rekao da bi ovaj zakon bio nez veze ?
Tacno je , ja sam vas zajapuren
Samo tvrdim da bi bilo puno vise efekta da je donesen prije 10-15 god , dok mafijasi nisu stigli oprati lovu i zatvoriti finansijsku konstrukciju.
Ako ne mozes normalno komunicirati bar probaj da ne lijecis svoju SDP fobiju preko mojih ledja.
-
VjecitiStudent
- Posts: 18920
- Joined: 14/08/2008 13:42
- Location: Životinjska farma
#4462 Re: SDP
obelix1 wrote:Vjerojatno ih ima puno ali ih nema dovoljno da partiju gurnu više lijevo gdje mislim da bi trebala biti.Banksy wrote:Ima ih još, sigurno,obelix1 wrote: Mene najviše nervira što SDP nije ni S od stranke socijaldemokratskog političkog profila i kad gledam vedete SDP osim Besime Borić tu nevidim nijednog socijaldemokratu po ideološkom opredjeljenju,
hvalila sam nekad Komšića, kad ništa, u zemlju propao, hvalila N. Nikšića kad se pojavi brat, pohvalila Heleza, kad napravi cirkus od revizije,
mislim i da je S. Pudarić pošten čovjek, socdem profila, valjda će bar on sačuvati obraz ...
Da se vratim na nedavne događaje, mislim da je voda trebala poskupiti a da grijanje nije ali boli me to što jedan premijer i ministri iz Socijaldemokratske ideološke skupine odobravaju to poskupljenje a prethodno ne izrade socijalnu kartu stanovništva da mogu pomoći tj. suvencionirati onu kategoriju građana kojim ovo poskuplenje udara na njihovu osnovnu egzistenciju.Ovo razočarenje vučem još od konstituisanja vlade kantona i federacije kad su ministarstva za rad i socijalna pitanja dali u sarajevu SDA a u federaciji HSP to je dno dna i dokaz da su apsolutno izgubili osjećaj za socijaldemokratiju.
Novac za pravljenje socijalne karte u Kantonu Sarajevu je vec jednom pravljen, 2002. godine, potrosen preko milion maraka za to, a rezultati?
Alijansa spiskala 1.200.000 KM za nepostojeću socijalnu kartu
O Preliminarnom izvještaju projekta "Socijalna karta domaćinstava Kantona Sarajevo" poslanici Skupštine Kantona Sarajevo 5. februara raspravljali su pet punih sati!
Osim što su bezbroj puta ponovili da je tim za izradu "socijalne karte" na čelu sa metodologom Dževadom Termizom potrošio 1.200.000 KM, poslanici su se iščuđavali što uopće pričaju o nečemu što nije završeno i što nosi naziv "preliminarni izvještaj".
Za ovaj projekat, koji je započet u vrijeme vladavine Alijanse za promjene, rečeno je da je rađen po vrlo upitnom metodološkom obrascu: predstavnik Kantonalnog zavoda za informatiku i statistiku utvrdio je kako je materijal koji je prikupljen na terenu - nemoguće obraditi! Po njegovim navodima, pitanja na anketnim listićima nisu dobro formulirana, a onih "otvorenog" tipa je previše, tako da ih Zavod ne može obraditi.
Sve se završilo tako što je odlučeno da se izvještaj vrati stručnom timu na doradu i da se za njega više ne daje novac. O pozivanju na odgovornost onih koji su spiskali više od milion maraka na ovu ublehu, nije bilo ni riječi.
http://www.bhdani.com/default.asp?kat=f ... tekst_rb=3
- Optimus Prime
- Posts: 2999
- Joined: 21/01/2009 22:14
#4463 Re: SDP
Sad ko biva i ona podrzava zakon o oduzimanju nelegalno stecene imovinepopajic wrote:Sta bi ti bez karikiranja i nesuvislih zakljucakaKatarinaKosaca wrote:Nije uopće problem naći postove od prije par godina i zajapurene @popajice i slične koji ne samo da u zakon i njegovo donošenje vjeruju i u njemu vide spas iz svih naših problema, nego nazivaju izdajicama i podvode pod verbalni linč one rijetke koji se drznu reći da bi tako Lagumdžija sam sebe osudio.. Nije teško naći postove, likovi su isti , oni koji nam baš danas pišu kako je zakon ionako bezezeCorto Maltese wrote:Ja nisam povjerovao, podrazumijeva se. Ali me čude ovi koji su povjerovali (sumnjam da im je presudno da daju glas lažnoj SDP bilo to što Zlaja dobro laže), a sada se posipaju pepelom, pardon deterdžentom.![]()
Kada je IKO rekao da bi nas ovakav zakon spasio SVIH nasih problema ?
Kako je IKO mogao nazvati izdajicama one cijih je 90% postova islo na pljuvanje SDP-a jos dok je bio u opoziciji , a zaklinjali se u Lepog ( sto mene krivis za njegov krah) , ili veoma hvalili poduzetnicki duh FahrA ( prvi bi on zbog tog "duha" ostao bez tornjeva da je postojao ovaj zakon)
Naravno , nije tesko naci postove ...dobro je da je tako![]()
KO je od forumasa rekao da bi ovaj zakon bio nez veze ?
Tacno je , ja sam vas zajapurenzeljno ocekivao taj zakon , to ZELIM i danas .
Samo tvrdim da bi bilo puno vise efekta da je donesen prije 10-15 god , dok mafijasi nisu stigli oprati lovu i zatvoriti finansijsku konstrukciju.
Ako ne mozes normalno komunicirati bar probaj da ne lijecis svoju SDP fobiju preko mojih ledja.
a kritikuje danonocno jedinu stranku koja ima 10 godina pokusava da progura nesto slicno.
- quasar
- Posts: 3646
- Joined: 14/11/2009 21:02
- Location: Samobanovan...
#4464 Re: SDP
taj je zakon imao smisla prije 10 godina, sad gubi smisao, jer sad mozes samo Turkovicu uzeti imovinu i mozda nesto Gasiju. Fabrike, dunumi, dionice, tornjevi, vikendice i kuce, sve je to oprano.
Ipak ne znaci da ne treba da postoji nesto u tom smislu, ali cini mi se da i sad postoji mogucnost, samo dosta nategnuta.
Ipak ne znaci da ne treba da postoji nesto u tom smislu, ali cini mi se da i sad postoji mogucnost, samo dosta nategnuta.
- Alfons Kauders
- Posts: 37198
- Joined: 24/09/2004 13:39
- Location: Glavni Stan NVZ
- Contact:
#4465 Re: SDP
kad je vjekoslav bevanda postao clan sdp-a?KatarinaKosaca wrote:Sigurno da će se pojedinačno naći ljudi koji su u SDP-u, pa čak i znaju šta znači biti ljevica. Mislim da se post odnosio više na to da SDP ne pokazuje ničim karakteristike stranke lijeve orjentacije. Ni poreza na bogate, nego fiskalizacija koja udara po poštenim i siromašnim, ni stimulansa i pomoći radničkoj klasi, studentima, itd. Dakle, niti jedan elemenat socijaldemokratije.
kad je pocela fiskalizacija?
kad je izglasan zakonski okvir za istu?
smijesno, fakat smijesno
- Optimus Prime
- Posts: 2999
- Joined: 21/01/2009 22:14
#4466 Re: SDP
Taj zakon u drustvima kao sto je nase ima uvijek smisao. Ako nista onda onako cisto preventivno.quasar wrote:taj je zakon imao smisla prije 10 godina, sad gubi smisao, jer sad mozes samo Turkovicu uzeti imovinu i mozda nesto Gasiju. Fabrike, dunumi, dionice, tornjevi, vikendice i kuce, sve je to oprano.
Ipak ne znaci da ne treba da postoji nesto u tom smislu, ali cini mi se da i sad postoji mogucnost, samo dosta nategnuta.
To sto nije donesen do danasnjeg dana je najmanje krivica SDP-a. 80% ljudi je glasalo za stranke koji takav zakon ne podrzavaju, a koliko glasova toliko muzike.
To dezurni SDP fobicari vrlo dobro znaju, ali kad nema konkretnih stvari za kritiku spin uvijek pomaze.
-
VjecitiStudent
- Posts: 18920
- Joined: 14/08/2008 13:42
- Location: Životinjska farma
#4467 Re: SDP
Nigdje veze, po obicaju.Alfons Kauders wrote:nije majka muju karala sto se kocko,VjecitiStudent wrote:
A proslog januara Lagumdzija izljavljuje sljedece:
Ako mene pitate,lično me više zanima vlast u kantonima i Federaciji BiH,jer se tamo mogu provesti programske politike SDP-a BiH
http://www.rtvze.ba/index.php?option=co ... h&Itemid=8
Kada cemo ugledati Zakon o oduzimanju nelegalno stecene imovine u FBiH????vec sto se vadio...
![]()
ako cemo donositi taj zakon na nivou fbih... mogli bi usput vratiti i ostatak ovih ingerencija na entitetski nivo... vojsku, monetu, vanjske poslove itd...![]()
i sad kad vidis da je zapravo bila rijec o zakonu na drzavnom nivou koji je sdp u vise navrata predlagao i za koji je glasao, a ne na federalnom nivou kao sto se ovdje uporno tvrdi bez ikakvih jebenih osnova... pitas kada cemo taj zakon ugledati na federalnom nivou...gdje nije ni predlagan
samo se nastavi vadit, zabavno je
Npr. krivicni zakon je u USA razliciti od jedne do druge federalne drzave, da li je zbog toga USA manje drzava od BiH (u kojoj su takodjer krivicni zakoni u dva entiteta vec sada razliciti)?
Nakon izbora, vise puta ponovljeni stav SDP-a je, da ce uredjivati drzavu tamo gdje imaju dvoljno moci da je uredjuju, sto se ocituje i u gore podebljanoj Lagumdzijinoj izjavi.
Kada cemo ugledati Zakon o oduzimanju nelegalno stecene imovine u FBiH, ako je jasno da takav zakon ima slabe izglede na usvajanje na drzavnom nivou?
Ili ce Dodik i RS jos jednom biti izgovor za status quo?
-
obelix1
- Posts: 288
- Joined: 06/04/2009 09:55
#4468 Re: SDP
Da socijalnu kartu stanovništva alijansa je pokušala da uradi 2002 godine ali SDP tad nije imao dovoljno poslanika u skupštini kantona da kvalitetno brani taj projekt koji je bio potkopavan od svih patija tzv.desnog centra ( možemo slobodno reči narodnjačke orjentacije).
Mislim da je takav jedan instrument neophodan ako hoćemo da ima socijalno osjetljivo društvo.
Danas je u sarajevu m3 vode 1 KM i plaća je jednako penzioner sa 300KM penzije i ministar sa 2 - 3000 KM plate i paušala, to nije socijalna osjetljivost i solidarnost kooju trebaju da gaje stranke sa socijaldemokratskim ideološkim temeljima.
Danas su sve cijene komunalnih usluga subvencionirane od prevoza, vode, smeća grijanja na nepravedan način, i mislim da oni koji imaju malo netreba ni da plate te usluge ali oni koji imaju trebaju da plate više.
Ovako svi plaćamo isto tj ništa i onda nam sve te firme propadaju, i neka što one propadaju propada nam tim i zajednica i društvo.
Mislim da je takav jedan instrument neophodan ako hoćemo da ima socijalno osjetljivo društvo.
Danas je u sarajevu m3 vode 1 KM i plaća je jednako penzioner sa 300KM penzije i ministar sa 2 - 3000 KM plate i paušala, to nije socijalna osjetljivost i solidarnost kooju trebaju da gaje stranke sa socijaldemokratskim ideološkim temeljima.
Danas su sve cijene komunalnih usluga subvencionirane od prevoza, vode, smeća grijanja na nepravedan način, i mislim da oni koji imaju malo netreba ni da plate te usluge ali oni koji imaju trebaju da plate više.
Ovako svi plaćamo isto tj ništa i onda nam sve te firme propadaju, i neka što one propadaju propada nam tim i zajednica i društvo.
- Alfons Kauders
- Posts: 37198
- Joined: 24/09/2004 13:39
- Location: Glavni Stan NVZ
- Contact:
#4469 Re: SDP
ne... ovo vise nije spin - ovo je laganje...Optimus Prime wrote:Taj zakon u drustvima kao sto je nase ima uvijek smisao. Ako nista onda onako cisto preventivno.quasar wrote:taj je zakon imao smisla prije 10 godina, sad gubi smisao, jer sad mozes samo Turkovicu uzeti imovinu i mozda nesto Gasiju. Fabrike, dunumi, dionice, tornjevi, vikendice i kuce, sve je to oprano.
Ipak ne znaci da ne treba da postoji nesto u tom smislu, ali cini mi se da i sad postoji mogucnost, samo dosta nategnuta.
To sto nije donesen do danasnjeg dana je najmanje krivica SDP-a. 80% ljudi je glasalo za stranke koji takav zakon ne podrzavaju, a koliko glasova toliko muzike.
To dezurni SDP fobicari vrlo dobro znaju, ali kad nema konkretnih stvari za kritiku spin uvijek pomaze.
kada i pored x cinjenica koje ukazuju na nesto sasvim suprotno nastavljas iznosti optuzbe koje jednostavno ne stoje, to vise nije neinformisanost ili slucajnost, to je laganje... laz nije isto sto i "spin"... o ovdje se laze, crno na bijelo... i onda se kuka sto niko ne pusi te jeftine lazi
sad vidim da ustav nije jedino misteriozno i nedokucivo stivo... haman je i kalendar problematican...
- Alfons Kauders
- Posts: 37198
- Joined: 24/09/2004 13:39
- Location: Glavni Stan NVZ
- Contact:
#4470 Re: SDP
ja stvarno nemam namjeru ulaziti u naucnu raspravu o krivicnom zakonodavstvu bih i entiteta...VjecitiStudent wrote:Nigdje veze, po obicaju.Alfons Kauders wrote:nije majka muju karala sto se kocko,VjecitiStudent wrote:
A proslog januara Lagumdzija izljavljuje sljedece:
Ako mene pitate,lično me više zanima vlast u kantonima i Federaciji BiH,jer se tamo mogu provesti programske politike SDP-a BiH
http://www.rtvze.ba/index.php?option=co ... h&Itemid=8
Kada cemo ugledati Zakon o oduzimanju nelegalno stecene imovine u FBiH????vec sto se vadio...
![]()
ako cemo donositi taj zakon na nivou fbih... mogli bi usput vratiti i ostatak ovih ingerencija na entitetski nivo... vojsku, monetu, vanjske poslove itd...![]()
i sad kad vidis da je zapravo bila rijec o zakonu na drzavnom nivou koji je sdp u vise navrata predlagao i za koji je glasao, a ne na federalnom nivou kao sto se ovdje uporno tvrdi bez ikakvih jebenih osnova... pitas kada cemo taj zakon ugledati na federalnom nivou...gdje nije ni predlagan
samo se nastavi vadit, zabavno je
Npr. krivicni zakon je u USA razliciti od jedne do druge federalne drzave, da li je zbog toga USA manje drzava od BiH (u kojoj su takodjer krivicni zakoni u dva entiteta vec sada razliciti)?
Nakon izbora, vise puta ponovljeni stav SDP-a je, da ce uredjivati drzavu tamo gdje imaju dvoljno moci da je uredjuju, sto se ocituje i u gore podebljanoj Lagumdzijinoj izjavi.
Kada cemo ugledati Zakon o oduzimanju nelegalno stecene imovine u FBiH, ako je jasno da takav zakon ima slabe izglede na usvajanje na drzavnom nivou?
Ili ce Dodik i RS jos jednom biti izgovor za status quo?
a vec je u vise navrata objasnjeno zasto taj zakon na nivou fbih nista ne znaci... i to samo na ovoj temi... kao i da se raspravlja o nacrtu zakona koji je bio na parlamentarnoj skupstini, a ne u federalnom parlamentu... to sto ti pratis temu ili ne kontas o cemu je rijec je, pogadjas, tvoj problem...
imas li jos sta za dodati?
-
obelix1
- Posts: 288
- Joined: 06/04/2009 09:55
#4471 Re: SDP
Alfons Kauders wrote:kad je vjekoslav bevanda postao clan sdp-a?KatarinaKosaca wrote:Sigurno da će se pojedinačno naći ljudi koji su u SDP-u, pa čak i znaju šta znači biti ljevica. Mislim da se post odnosio više na to da SDP ne pokazuje ničim karakteristike stranke lijeve orjentacije. Ni poreza na bogate, nego fiskalizacija koja udara po poštenim i siromašnim, ni stimulansa i pomoći radničkoj klasi, studentima, itd. Dakle, niti jedan elemenat socijaldemokratije.
kad je pocela fiskalizacija?
kad je izglasan zakonski okvir za istu?
smijesno, fakat smijesno
Smješno je da ti braniš SDP od mene nadobudnim pitanjima ko je Vjekoslav Bevanda.
Da ja tebe pitam danas 23.11.2011 godine u Vladi FBiH gje je premijer iz SDP ko je Vjekoslav Čamber i u vladi KS gdje je isto premijer iz SDP koje Velida Memić
To pokazije nezainteresovanost SDP za socijaldemokratsku ideologiju i način života
To su ministarstva na kojim je SDP trebao isistirati i graditi politiku
- KatarinaKosaca
- Posts: 20066
- Joined: 30/08/2008 17:28
- Location: Izmedju kurvinih sinova i pokvarenih kurvinih sinova
#4472 Re: SDP
Nađi onda te i takve moje postove ili prestani izmišljati. Neistina ti je oduvjek bila blizak drugpopajic wrote:Kako je IKO mogao nazvati izdajicama one cijih je 90% postova islo na pljuvanje SDP-a jos dok je bio u opoziciji , a zaklinjali se u Lepog ( sto mene krivis za njegov krah) , ili veoma hvalili poduzetnicki duh FahrA ( prvi bi on zbog tog "duha" ostao bez tornjeva da je postojao ovaj zakon)
Naravno , nije tesko naci postove ...dobro je da je tako.
- Alfons Kauders
- Posts: 37198
- Joined: 24/09/2004 13:39
- Location: Glavni Stan NVZ
- Contact:
#4473 Re: SDP
a ko je tebe ista pitao?obelix1 wrote:Alfons Kauders wrote:kad je vjekoslav bevanda postao clan sdp-a?KatarinaKosaca wrote:Sigurno da će se pojedinačno naći ljudi koji su u SDP-u, pa čak i znaju šta znači biti ljevica. Mislim da se post odnosio više na to da SDP ne pokazuje ničim karakteristike stranke lijeve orjentacije. Ni poreza na bogate, nego fiskalizacija koja udara po poštenim i siromašnim, ni stimulansa i pomoći radničkoj klasi, studentima, itd. Dakle, niti jedan elemenat socijaldemokratije.
kad je pocela fiskalizacija?
kad je izglasan zakonski okvir za istu?
smijesno, fakat smijesno
Smješno je da ti braniš SDP od mene nadobudnim pitanjima ko je Vjekoslav Bevanda.
Da ja tebe pitam danas 23.11.2011 godine u Vladi FBiH gje je premijer iz SDP ko je Vjekoslav Čamber i u vladi KS gdje je isto premijer iz SDP koje Velida Memić
To pokazije nezainteresovanost SDP za socijaldemokratsku ideologiju i način života
To su ministarstva na kojim je SDP trebao isistirati i graditi politiku
i kakve veze camber i memic imaju sa fiskalizacijom?
-
zippoo87
- Posts: 19660
- Joined: 13/05/2009 19:04
- Location: TK
#4474 Re: SDP
a koja se to stranka drzi programa i obecanja u BiH,barem ovih sto su na vlasti ??Optimus Prime wrote:Taj zakon u drustvima kao sto je nase ima uvijek smisao. Ako nista onda onako cisto preventivno.quasar wrote:taj je zakon imao smisla prije 10 godina, sad gubi smisao, jer sad mozes samo Turkovicu uzeti imovinu i mozda nesto Gasiju. Fabrike, dunumi, dionice, tornjevi, vikendice i kuce, sve je to oprano.
Ipak ne znaci da ne treba da postoji nesto u tom smislu, ali cini mi se da i sad postoji mogucnost, samo dosta nategnuta.
To sto nije donesen do danasnjeg dana je najmanje krivica SDP-a. 80% ljudi je glasalo za stranke koji takav zakon ne podrzavaju, a koliko glasova toliko muzike.
To dezurni SDP fobicari vrlo dobro znaju, ali kad nema konkretnih stvari za kritiku spin uvijek pomaze.
da se mozda SDP ne drzi ??
drze se samo svojih fotelja,SDP je ovdje najmanji izuzetak,a dokaz za ovo je 13 mjeseci bez vlade,gdje je SDP kljucni krivac,uz HDZ,ali sjetite se prvih pregovora,kada je bas SDP trazio najvise fotelja i najnerealnije zahtjeve a to je itekako jedan od razloga sto nema vlasti,nema budzeta ni za ovu god,koja je vec prosla a kamoli za 2012-tu
umjesto da vi sto podrzavate SDP budete konstruktivni i pritisnete vlastitu stranku,otvorite im malo oci,vi uporno negirate cinjenice i idalje pisete da je SDP najbolji
budite makar malo objektivni,ja ne gledam ni na jednu stranku kao da je "moja",nego kako radi i sta radi,dok ovako svi ne budu gledali,izbori u bih nece imati smisla,jer neki uvijek glasaju samo za iste,bez obzira na ucinak
-
VjecitiStudent
- Posts: 18920
- Joined: 14/08/2008 13:42
- Location: Životinjska farma
#4475 Re: SDP
Ponovi te mudrolije, bas me interesuje.Alfons Kauders wrote: ja stvarno nemam namjeru ulaziti u naucnu raspravu o krivicnom zakonodavstvu bih i entiteta...ne pada mi na pamet da potrosim nekoliko dana da ti objasnim osnovne stvari - tvoje nepoznavanje materije je tvoj problem, a ne moj... osim ako zapravo ne ocekujes da tvoje neznanje uvazavamo kao argument?
![]()
a vec je u vise navrata objasnjeno zasto taj zakon na nivou fbih nista ne znaci... i to samo na ovoj temi... kao i da se raspravlja o nacrtu zakona koji je bio na parlamentarnoj skupstini, a ne u federalnom parlamentu... to sto ti pratis temu ili ne kontas o cemu je rijec je, pogadjas, tvoj problem...![]()
imas li jos sta za dodati?idem na pauzu
Nadam se da argument nece biti kao kod drugog SDP spinera, na temi o kriminalu u Sarajevu, "nista se tu ne moze, 'taki smo mi narod"
I gdje ja ikad spomenuh da je SDP kriv za nedonosenje zakona na drzavnom nivou?
