Game of thrones (zabranjeni spoileri!)
Moderator: _BataZiv_0809
- IcedMFEarth
- Posts: 2634
- Joined: 15/08/2011 16:15
- Location: http://www.clixsense.com/?6843403
#4451 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)
Pošto je Breaking Bad 9.6 onda bi GoT trebao biti 9.7 
- guber90
- Posts: 1982
- Joined: 23/08/2010 15:54
#4452 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)
Poredis neuporedivoIcedMFEarth wrote:Pošto je Breaking Bad 9.6 onda bi GoT trebao biti 9.7
-
kakavdanakneiskustvu
- Posts: 65965
- Joined: 03/08/2010 19:04
#4453 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)
obe izuzetne serije,osobito BB,ali jedna je žica
-
suspect_zero
- Posts: 27982
- Joined: 11/10/2008 21:45
#4454 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)
Digli ste temu......kontam serija počela

-
suspect_zero
- Posts: 27982
- Joined: 11/10/2008 21:45
#4455 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)
AleksoMKD wrote:
Posteno.
Nego na koga se likove iz serije najvise lozis? Muska strana foruma se maltene vec izjasnila pa..........
E vala samo je Ned bio muškarčina
- IcedMFEarth
- Posts: 2634
- Joined: 15/08/2011 16:15
- Location: http://www.clixsense.com/?6843403
#4456 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)
Jamie, Robb, Jon... to lafo ništa 
- annoy
- Posts: 4645
- Joined: 09/01/2014 02:52
#4457 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)
Jaqen može proć. I Stannis. Robb i Jon su piletina. 
-
bull21
- Posts: 2238
- Joined: 14/06/2011 16:05
#4458 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)
Gleda mi se serija samo zbog postera što viđam po gradu.
kakve su ove ostale sezone? Imal' puno tuc-muc k'o u prvoj (negledljivo)?
- AleksoMKD
- Posts: 8155
- Joined: 01/03/2012 15:03
- Location: Tamo gdje vjecno sunce sja
#4459 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)
http://lovelessdevotions.deviantart.com ... -496896723
Dobre ilustracije Westerosa i nekih radnji iz istorije istog iz knjige A World Of Ice And Fire G.RR. Martina.
Cak i jedna Valirije pre propasti a ima i linkova koje autori preporucuju kao dobre.
Dobre ilustracije Westerosa i nekih radnji iz istorije istog iz knjige A World Of Ice And Fire G.RR. Martina.
Cak i jedna Valirije pre propasti a ima i linkova koje autori preporucuju kao dobre.
-
kakavdanakneiskustvu
- Posts: 65965
- Joined: 03/08/2010 19:04
#4460 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)
bull21 wrote:Gleda mi se serija samo zbog postera što viđam po gradu.kakve su ove ostale sezone? Imal' puno tuc-muc k'o u prvoj (negledljivo)?
dobra serija
-
sizifinho
- Posts: 3464
- Joined: 31/05/2014 13:14
#4461 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)
Kako će neko opisati Valiriju, ako u knjigama nema opisa? :SAleksoMKD wrote:http://lovelessdevotions.deviantart.com ... -496896723
Dobre ilustracije Westerosa i nekih radnji iz istorije istog iz knjige A World Of Ice And Fire G.RR. Martina.
Cak i jedna Valirije pre propasti a ima i linkova koje autori preporucuju kao dobre.
Ima poslije propasti...

Zar nije Robert bio puno krupniji, borba se vodila u brzacima rijeke, na nogama i čekić je bio ogroman, normalan čovjek ga nije mogao podići.


Ovo prvo nisu zmajevi. Ako ćemo mak na konac, ovo su wyverni... to je velika greška, jer zmajevi imaju četri noge i dva krila, dok wyverni imaju zadnje noge i krila koja koriste kao prednje noge.. Jbg, mitologija se mora poštovati, pa tako i ova razlika :S
Plus, zanemarimo to, ove slike nisu ok, jer su "zmajevi" u tamnicama na ovoj slici OGROMNI, veći nego odrastao zmaj u asoiaf... a sjeti se da su u tamnicama još u razvoju. A najveći zmaj je Balerion, u čiju lobanju se Arya sakrila. Po proporciji da bi u tu lobajnu mogao stati odrastao čovjek, u lobanje ovih zvijeri bi moglo stati pet ljudi xD

Ova je supeR!
- AleksoMKD
- Posts: 8155
- Joined: 01/03/2012 15:03
- Location: Tamo gdje vjecno sunce sja
#4462 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)
Ovo je u suradnji sa G. RR Martinom, za njegovu ilustrovanu knjigu A World Of Ice And Fire pa im je on valjda sugerirao/objasniosizifinho wrote: Kako će neko opisati Valiriju, ako u knjigama nema opisa? :S
Ima poslije propasti...

Donekle si u pravu, ali Robert iako visok nije (ako se dobro secam iz knjiga) ogroman ko Mountain ili Greatjon, vec je bio neverovatno snazan covjek.sizifinho wrote: Zar nije Robert bio puno krupniji, borba se vodila u brzacima rijeke, na nogama i čekić je bio ogroman, normalan čovjek ga nije mogao podići.
Ali ko sto kazes, bolje su ove skile, bitka je pocela na konjima ali je zavrsila na nogama:

Mislim da gresis, Belerion je mogao ocelog Auroha progutati (govedo od ton i po) bez problema, ali sto se wyvrena tice tu si u pravu. Al jebiga, Martin reko zmajovi i zmajovi su.sizifinho wrote: Ovo prvo nisu zmajevi. Ako ćemo mak na konac, ovo su wyverni... to je velika greška, jer zmajevi imaju četri noge i dva krila, dok wyverni imaju zadnje noge i krila koja koriste kao prednje noge.. Jbg, mitologija se mora poštovati, pa tako i ova razlika :S
Plus, zanemarimo to, ove slike nisu ok, jer su "zmajevi" u tamnicama na ovoj slici OGROMNI, veći nego odrastao zmaj u asoiaf... a sjeti se da su u tamnicama još u razvoju. A najveći zmaj je Balerion, u čiju lobanju se Arya sakrila. Po proporciji da bi u tu lobajnu mogao stati odrastao čovjek, u lobanje ovih zvijeri bi moglo stati pet ljudi xD
I meni je jedna od omiljenih slika.sizifinho wrote: Ova je supeR!
Ali i ova je super, smrt princa Lucerisa i pocetak gradjanskog rata izmedju Targarijena (Crnih i Zelenih) 129 godina nakon osvajanja Westerosa.

Last edited by AleksoMKD on 26/12/2014 10:34, edited 1 time in total.
-
smjesko071
- Posts: 696
- Joined: 07/04/2014 22:48
#4463 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)
kada pocinje prikazivanej nove sezone?
- AleksoMKD
- Posts: 8155
- Joined: 01/03/2012 15:03
- Location: Tamo gdje vjecno sunce sja
#4464 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)
April 2015, jedva cekam.smjesko071 wrote:kada pocinje prikazivanej nove sezone?
-
sizifinho
- Posts: 3464
- Joined: 31/05/2014 13:14
#4465 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)
Nisam čitao još uvijek ništa izvan asoiaf-kolekcije...pošto me fakultet stisnuo. Znam da imaju Tales of dunk and egg, šta još ima u ponudi?AleksoMKD wrote:Ali i ova je super, smrt princa Lucerisa i pocetak gradjanskog rata izmedju Targarijena (Crnih i Zelenih) 129 godina nakon osvajanja Westerosa.
A što se slika tiče, samo mi je krivo što Robert nosi čekić koji je po njegovim standardima za kucanja eksera

- AleksoMKD
- Posts: 8155
- Joined: 01/03/2012 15:03
- Location: Tamo gdje vjecno sunce sja
#4466 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)
Jebiga ja sa poslom imam prilicno obaveza pa nisam osim asoiaf nista procitao, znam da bucko ima ovu knjigu koju sam naveo, onda Dunk & Egg i neku kolekciju prica.sizifinho wrote:
Nisam čitao još uvijek ništa izvan asoiaf-kolekcije...pošto me fakultet stisnuo. Znam da imaju Tales of dunk and egg, šta još ima u ponudi?
A što se slika tiče, samo mi je krivo što Robert nosi čekić koji je po njegovim standardima za kucanja ekseraUvijek sam zamišljao njega nekako ovako:
Midslim da sprema i knjigu She Wolfs of Winterfell jer po kanonu su Starkove zene odigrale veliku ulogu u par istoriskih slucaja kada su bukvalno spasile Starkove od nestajanja (i bile puuuuuuno surovije prema neprijateljima od muskih Starkova koji su cesto bili opsednuti postenjem i casti ko jadni Ned) te se nadam da ce Sansa odigrati slicnu ulogu.
A sto se tice Roberta i njegovog cekica ta druga slika mi je dobar prikaz, ali i ove su OK
Balon Greyjoy se predaje posle pobune Robertu i Nedu

Smrt Rhaegara
Inace ovo je dobar izvor informacija http://awoiaf.westeros.org/index.php/Main_Page
- AleksoMKD
- Posts: 8155
- Joined: 01/03/2012 15:03
- Location: Tamo gdje vjecno sunce sja
- Truba
- Posts: 93802
- Joined: 17/03/2004 09:36
- Location: Vizantija
- Grijem se na: Plin i struju
- Horoskop: Vodolija
- Contact:
- japin_mutapi
- Posts: 11829
- Joined: 11/06/2011 19:00
- Location: Uostalom, mislim da genocidne Kartagene treba demontirati.
#4471 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)
bježte ba
ja ne mogu da upratim sve likove u seriji još zaboravim za vrijeme pauze pola pa kontam ko je ovaj i slično
a vi te nisu jesu zmajevi te neke ilustracije pa neke bitke davno zaboravljene pa historija vesterosa ... pogubih se
ja ne mogu da upratim sve likove u seriji još zaboravim za vrijeme pauze pola pa kontam ko je ovaj i slično
a vi te nisu jesu zmajevi te neke ilustracije pa neke bitke davno zaboravljene pa historija vesterosa ... pogubih se
-
sizifinho
- Posts: 3464
- Joined: 31/05/2014 13:14
#4472 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)
Zamisli kako je ljudima koji knjige čitaju. 5-6 godina između knjiga, likova bar dva puta više i tako dalje...japin_mutapi wrote:bježte ba
ja ne mogu da upratim sve likove u seriji još zaboravim za vrijeme pauze pola pa kontam ko je ovaj i slično
a vi te nisu jesu zmajevi te neke ilustracije pa neke bitke davno zaboravljene pa historija vesterosa ... pogubih se
- Truba
- Posts: 93802
- Joined: 17/03/2004 09:36
- Location: Vizantija
- Grijem se na: Plin i struju
- Horoskop: Vodolija
- Contact:
#4473 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)
dva mjeseca prije i niko nista
poceo sam gledat drugu sezonu
poceo sam gledat drugu sezonu
- Truba
- Posts: 93802
- Joined: 17/03/2004 09:36
- Location: Vizantija
- Grijem se na: Plin i struju
- Horoskop: Vodolija
- Contact:
#4474 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)
uh... useljeno i nategnuto na drugo gledanje druge sezone...
na momente dosadno
jbg ne znam zašto
na momente dosadno
jbg ne znam zašto
- wickerman
- Posts: 1680
- Joined: 23/05/2010 21:57
- Location: Dobrinja
#4475 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)
Meni se cini da je prije trailer za novu sezonu izlazio pocetkom godine, nesto mi se oduzilo vec kraj januara. 


