Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Najbolji i najgori filmovi, serije, sve o sedmoj umjetnosti...

Moderator: _BataZiv_0809

Post Reply
User avatar
IcedMFEarth
Posts: 2634
Joined: 15/08/2011 16:15
Location: http://www.clixsense.com/?6843403

#4451 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Post by IcedMFEarth »

Pošto je Breaking Bad 9.6 onda bi GoT trebao biti 9.7 :D
User avatar
guber90
Posts: 1982
Joined: 23/08/2010 15:54

#4452 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Post by guber90 »

IcedMFEarth wrote:Pošto je Breaking Bad 9.6 onda bi GoT trebao biti 9.7 :D
Poredis neuporedivo :D, radi se o dvije fenomenalne serije i to je to :).
kakavdanakneiskustvu
Posts: 65965
Joined: 03/08/2010 19:04

#4453 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Post by kakavdanakneiskustvu »

obe izuzetne serije,osobito BB,ali jedna je žica
suspect_zero
Posts: 27982
Joined: 11/10/2008 21:45

#4454 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Post by suspect_zero »

Digli ste temu......kontam serija počela :? :oops:
suspect_zero
Posts: 27982
Joined: 11/10/2008 21:45

#4455 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Post by suspect_zero »

AleksoMKD wrote:
Posteno.
Nego na koga se likove iz serije najvise lozis? Muska strana foruma se maltene vec izjasnila pa..........

E vala samo je Ned bio muškarčina :oops1: :mrgreen:
User avatar
IcedMFEarth
Posts: 2634
Joined: 15/08/2011 16:15
Location: http://www.clixsense.com/?6843403

#4456 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Post by IcedMFEarth »

Jamie, Robb, Jon... to lafo ništa :P
User avatar
annoy
Posts: 4645
Joined: 09/01/2014 02:52

#4457 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Post by annoy »

Jaqen može proć. I Stannis. Robb i Jon su piletina. :D
bull21
Posts: 2238
Joined: 14/06/2011 16:05

#4458 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Post by bull21 »

Gleda mi se serija samo zbog postera što viđam po gradu. :lol: kakve su ove ostale sezone? Imal' puno tuc-muc k'o u prvoj (negledljivo)?
User avatar
AleksoMKD
Posts: 8155
Joined: 01/03/2012 15:03
Location: Tamo gdje vjecno sunce sja

#4459 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Post by AleksoMKD »

http://lovelessdevotions.deviantart.com ... -496896723

Dobre ilustracije Westerosa i nekih radnji iz istorije istog iz knjige A World Of Ice And Fire G.RR. Martina.

Cak i jedna Valirije pre propasti a ima i linkova koje autori preporucuju kao dobre.
kakavdanakneiskustvu
Posts: 65965
Joined: 03/08/2010 19:04

#4460 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Post by kakavdanakneiskustvu »

bull21 wrote:Gleda mi se serija samo zbog postera što viđam po gradu. :lol: kakve su ove ostale sezone? Imal' puno tuc-muc k'o u prvoj (negledljivo)?


dobra serija
sizifinho
Posts: 3464
Joined: 31/05/2014 13:14

#4461 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Post by sizifinho »

AleksoMKD wrote:http://lovelessdevotions.deviantart.com ... -496896723

Dobre ilustracije Westerosa i nekih radnji iz istorije istog iz knjige A World Of Ice And Fire G.RR. Martina.

Cak i jedna Valirije pre propasti a ima i linkova koje autori preporucuju kao dobre.
Kako će neko opisati Valiriju, ako u knjigama nema opisa? :S
Ima poslije propasti...
Image
Zar nije Robert bio puno krupniji, borba se vodila u brzacima rijeke, na nogama i čekić je bio ogroman, normalan čovjek ga nije mogao podići.

Image

Image

Ovo prvo nisu zmajevi. Ako ćemo mak na konac, ovo su wyverni... to je velika greška, jer zmajevi imaju četri noge i dva krila, dok wyverni imaju zadnje noge i krila koja koriste kao prednje noge.. Jbg, mitologija se mora poštovati, pa tako i ova razlika :S
Plus, zanemarimo to, ove slike nisu ok, jer su "zmajevi" u tamnicama na ovoj slici OGROMNI, veći nego odrastao zmaj u asoiaf... a sjeti se da su u tamnicama još u razvoju. A najveći zmaj je Balerion, u čiju lobanju se Arya sakrila. Po proporciji da bi u tu lobajnu mogao stati odrastao čovjek, u lobanje ovih zvijeri bi moglo stati pet ljudi xD

Image
Ova je supeR!
User avatar
AleksoMKD
Posts: 8155
Joined: 01/03/2012 15:03
Location: Tamo gdje vjecno sunce sja

#4462 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Post by AleksoMKD »

sizifinho wrote: Kako će neko opisati Valiriju, ako u knjigama nema opisa? :S
Ima poslije propasti...
Ovo je u suradnji sa G. RR Martinom, za njegovu ilustrovanu knjigu A World Of Ice And Fire pa im je on valjda sugerirao/objasnio
Image
sizifinho wrote: Zar nije Robert bio puno krupniji, borba se vodila u brzacima rijeke, na nogama i čekić je bio ogroman, normalan čovjek ga nije mogao podići.
Donekle si u pravu, ali Robert iako visok nije (ako se dobro secam iz knjiga) ogroman ko Mountain ili Greatjon, vec je bio neverovatno snazan covjek.
Ali ko sto kazes, bolje su ove skile, bitka je pocela na konjima ali je zavrsila na nogama:
Image
Image
sizifinho wrote: Ovo prvo nisu zmajevi. Ako ćemo mak na konac, ovo su wyverni... to je velika greška, jer zmajevi imaju četri noge i dva krila, dok wyverni imaju zadnje noge i krila koja koriste kao prednje noge.. Jbg, mitologija se mora poštovati, pa tako i ova razlika :S
Plus, zanemarimo to, ove slike nisu ok, jer su "zmajevi" u tamnicama na ovoj slici OGROMNI, veći nego odrastao zmaj u asoiaf... a sjeti se da su u tamnicama još u razvoju. A najveći zmaj je Balerion, u čiju lobanju se Arya sakrila. Po proporciji da bi u tu lobajnu mogao stati odrastao čovjek, u lobanje ovih zvijeri bi moglo stati pet ljudi xD
Mislim da gresis, Belerion je mogao ocelog Auroha progutati (govedo od ton i po) bez problema, ali sto se wyvrena tice tu si u pravu. Al jebiga, Martin reko zmajovi i zmajovi su.
sizifinho wrote: Ova je supeR!
I meni je jedna od omiljenih slika.

Ali i ova je super, smrt princa Lucerisa i pocetak gradjanskog rata izmedju Targarijena (Crnih i Zelenih) 129 godina nakon osvajanja Westerosa.
Image
Last edited by AleksoMKD on 26/12/2014 10:34, edited 1 time in total.
smjesko071
Posts: 696
Joined: 07/04/2014 22:48

#4463 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Post by smjesko071 »

kada pocinje prikazivanej nove sezone?
User avatar
AleksoMKD
Posts: 8155
Joined: 01/03/2012 15:03
Location: Tamo gdje vjecno sunce sja

#4464 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Post by AleksoMKD »

smjesko071 wrote:kada pocinje prikazivanej nove sezone?
April 2015, jedva cekam.
sizifinho
Posts: 3464
Joined: 31/05/2014 13:14

#4465 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Post by sizifinho »

AleksoMKD wrote:Ali i ova je super, smrt princa Lucerisa i pocetak gradjanskog rata izmedju Targarijena (Crnih i Zelenih) 129 godina nakon osvajanja Westerosa.
Image
Nisam čitao još uvijek ništa izvan asoiaf-kolekcije...pošto me fakultet stisnuo. Znam da imaju Tales of dunk and egg, šta još ima u ponudi?

A što se slika tiče, samo mi je krivo što Robert nosi čekić koji je po njegovim standardima za kucanja eksera :P Uvijek sam zamišljao njega nekako ovako:
Image

Image
User avatar
AleksoMKD
Posts: 8155
Joined: 01/03/2012 15:03
Location: Tamo gdje vjecno sunce sja

#4466 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Post by AleksoMKD »

sizifinho wrote:
Nisam čitao još uvijek ništa izvan asoiaf-kolekcije...pošto me fakultet stisnuo. Znam da imaju Tales of dunk and egg, šta još ima u ponudi?

A što se slika tiče, samo mi je krivo što Robert nosi čekić koji je po njegovim standardima za kucanja eksera :P Uvijek sam zamišljao njega nekako ovako:
Jebiga ja sa poslom imam prilicno obaveza pa nisam osim asoiaf nista procitao, znam da bucko ima ovu knjigu koju sam naveo, onda Dunk & Egg i neku kolekciju prica.

Midslim da sprema i knjigu She Wolfs of Winterfell jer po kanonu su Starkove zene odigrale veliku ulogu u par istoriskih slucaja kada su bukvalno spasile Starkove od nestajanja (i bile puuuuuuno surovije prema neprijateljima od muskih Starkova koji su cesto bili opsednuti postenjem i casti ko jadni Ned) te se nadam da ce Sansa odigrati slicnu ulogu.

A sto se tice Roberta i njegovog cekica ta druga slika mi je dobar prikaz, ali i ove su OK

Image
Balon Greyjoy se predaje posle pobune Robertu i Nedu

Image
Smrt Rhaegara

Inace ovo je dobar izvor informacija http://awoiaf.westeros.org/index.php/Main_Page
User avatar
AleksoMKD
Posts: 8155
Joined: 01/03/2012 15:03
Location: Tamo gdje vjecno sunce sja

#4467 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Post by AleksoMKD »

Image

:lol: :lol: :lol:
User avatar
Truba
Posts: 93802
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#4468 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Post by Truba »

Image
User avatar
pirpa
Posts: 3832
Joined: 22/02/2012 18:16

#4469 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Post by pirpa »

User avatar
boogy
Posts: 961
Joined: 28/04/2005 13:02

#4470 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Post by boogy »



User avatar
japin_mutapi
Posts: 11829
Joined: 11/06/2011 19:00
Location: Uostalom, mislim da genocidne Kartagene treba demontirati.

#4471 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Post by japin_mutapi »

bježte ba
ja ne mogu da upratim sve likove u seriji još zaboravim za vrijeme pauze pola pa kontam ko je ovaj i slično
a vi te nisu jesu zmajevi te neke ilustracije pa neke bitke davno zaboravljene pa historija vesterosa ... pogubih se
sizifinho
Posts: 3464
Joined: 31/05/2014 13:14

#4472 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Post by sizifinho »

japin_mutapi wrote:bježte ba
ja ne mogu da upratim sve likove u seriji još zaboravim za vrijeme pauze pola pa kontam ko je ovaj i slično
a vi te nisu jesu zmajevi te neke ilustracije pa neke bitke davno zaboravljene pa historija vesterosa ... pogubih se
Zamisli kako je ljudima koji knjige čitaju. 5-6 godina između knjiga, likova bar dva puta više i tako dalje...
User avatar
Truba
Posts: 93802
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#4473 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Post by Truba »

dva mjeseca prije i niko nista :mrgreen:
poceo sam gledat drugu sezonu
User avatar
Truba
Posts: 93802
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#4474 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Post by Truba »

uh... useljeno i nategnuto na drugo gledanje druge sezone...
na momente dosadno
jbg ne znam zašto
User avatar
wickerman
Posts: 1680
Joined: 23/05/2010 21:57
Location: Dobrinja

#4475 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Post by wickerman »

Meni se cini da je prije trailer za novu sezonu izlazio pocetkom godine, nesto mi se oduzilo vec kraj januara. :D
Post Reply